Agenda Moderne Knnstzaal i Studie-materialen FRANKENBERG. Van Alkmaar5.40 8.00 11.00 14.00 16.00 18.00 Dr. van Dam legt de praktijk neer. Jkomnciacd Tlieaws P. BOENDERMAKER Cz. WERK VAN Dagelijks geopend van 10 tot 12 en 1 tot 4 uur. Ook des Zondags. Per Alkmaar Packet naar Amsterdam Alle bij Alkmaar, Dinsdag. Met ingang van Donderdag 19 Augus tus a.s. legt dr. J. M. van Dam de prak tijk neer. Zijn opvolger is dokter F. J. Haverkamp uit Amsterdam, die zich zal vestigen ten huize van dr. van Dam. Het is een klein, sober bericht, dat wy hier moeten vermelden en een zekere weemoed maakt zich van ons meester, als we in enkele regels een kort woord schrijven bij dit afscheid uit het drukke, werkzame en heilzame praktijk leven van een dokter, die duizenden heeft geholpen, die het lijden van tien duizenden heeft verzacht en die zich in de vriendschap van geheel Alkmaar mocht verheugen. Het afscheidswoord moet kort zijn, •willen wij een dringenden wensch van dr. van Dam vervullen. Wij meenen de zen wensch te moeten eerbiedigen en zullen ons dus tot enkele regels bepalen. Dr. van Dam schrijft zelf in zijn aan kondiging der praktijk-overgave, dat hij er prijs op stelt al zijn vroegere patiënten zeer hartelijk dank te zeggen voor het groote vertrouwen, dat zij zoovele jaren in hem gesteld hebben en voor de harte lijke blijken van belangstelling en mede leven, de laatste weken zoo ondubbel zinnig getoond. Dank voor het groote vertrouwen! Inderdaad, groot is het vertrouwen in dr. van Dam geweest en nimmer in zijn 26-jarige praktijk heeft dr. van Dam dit vertrouwen beschaamd. Moge deze we tenschap hem sterken en hem mede helpen genezen van zijn ziekte, die hem thans nog aan het bed kluistert. Dr. van Dam zal dus nimmer meer patiënten uit hun lijden kunnen verlos sen. Gelukkig geneest hij voorspoedig en wij Alkmaarders hopen, dat de be scheiden, maar populaire figuur spoedig weer thuis zal komen, hier in Alkmaar, waar men hem noode missen moet... En wij weten, dat hij ook dan zal blij ven medeleven in het welzijn van Alk- maar's bevolking, die aan hem zoo heel veel dank verschuldigd is en blijft.... KEURMEESTER WESTER ERNSTIG BERISPT. Noodslachtplaats van v. Duin ge sloten. De vleeschkeuringskring Oudkar spel heeft, naar aanleiding van de te Harenkarspel veroorzaakte para-ty- phus-epidemie, in het gemeentehuis te Oudkarspel vergaderd. Over deze ernstige zaak is zeer lang gesproken, waarbij de heer Wester, die de keuring van het zieke veulen heeft verricht, is gehoord. Na een bespreking van plm. drie uren kwam de vergadering tot de con clusie, dat den keuringsveearts een berisping volgens art. 22 van het Ambtenarenreglement moest worden toegediend, wegens ernstig plichtsver zuim. Naar men ons mededeelt, waren slechts een paar personen vóór het verleenen van oneervol ontslag. Ten aanzien van de noodslachtplaats van slager v Duin is besloten, dat deze tot nader order gesloten zal blijven. Kiezen of deelen. Zooals gemeld, was deze vergadering niet openbaar. Naar wij echter van bevoegde zijde vernemen, heeft de heer Wester op deze bijeenkomst nogeens weer uitvoerig verhaald, hoe hij er toe gekomen was het zieke veulen goed te keuren. Spr. was geheel overeenkomstig hetgeen wij hebben gepubliceerd over ons onderhoud met den heer Voorthuysen in de veronderstel ling geweest, dat het niet kunnen loopen van het dier veroorzaakt was door een lichamelijk gebrek. De heer Wester zeide zeer onder den indruk te zijn van het ge beurde en zijn fout ernstig te betreuren. Hierna heeft men over deze affaire een zeer uitvoerige gedachtenwisseling gehou den, waarin de zaak nogmaals van alle kan ten werd bekeken. Wervelstorm richt schade aan. - Tus- schen Borgo Vecchio en Igea Maria (Italië) heeft een buitengewoon hevige wervelstorm gewoed. Zes huizen werden geheel verwoest, vijftig beschadigd. Er zijn vier dooden en 60 gewonden, van wie 8 ernstig. Nog ongeregeldheden op Mauritius. - De politie en de troepen op Mauritius zijn gemobiliseerd met het oog op de toenemen de onrust over de stakingen op de suiker plantages. In sommige gebieden zijn oproeren ont staan. Suikerriet werd in brand gestoken, tramlijnen werden vernield, terwijl veel fabrieken tot sluiting werden gedwongen. De politie heeft van de vuurwapenen ge bruik gemaakt om de stakers, die tot ge- ,veld waren overgegaan te bedwingen. Eenerzijds was men van oordeel, dat de heer Wester in zijn lange carrière nimmer een dergelijke fout gemaakt had en dat men hem dit betreurenswaardige feit niet te streng mocht aanrekenen, anderzijds opper de men de meening, dat de nalatigheid van den heer Wester nog ernstiger gevolgen had kunnen hebben en dat vele menschen- levens er door in gevaar waren gebracht. Toen men tenslotte overging de straf maat te bepalen had men te kiezen tus- schen twee straffen 1° oneervol ontslag, 2° schriftelijke berisping wegens ernstig plichtsverzuim. De eerste straf achtte men algemeen te zwaar, de andere mogelijkheid leek velen daarentegen te licht en tenslotte zou de stemming uitmaken wat er ten deze zou moeten geschieden. Na de stemming bleek, dat slechts twee stemgerechtigden oneervol ontslag wensch- ten, terwijl alle anderen de tweede straf maat verkozen. Aldus werd besloten en hiermee verviel ook automatisch de reeds afgekondigde schorsing. Daar de noodslachterij van slager v. Duin gesloten is, is aan den heer Wink te Dirks- horn opgedragen de voorkomende nood- slachtingen te verrichten. TWEE AUTO'S BESCHADIGD. Hedenmorgen hebben twee auto's het met elkaar te kwaad gehad. De wagen van den heer Paleari, die van de Kaarsemakers- gracht de Kanaalkade zou oprijden, werd daarin gehinderd door een vrachtauto van den heer M. alhier, die op de Kanaalkade in de richting van de Friesche brug reed. Het gevolg was een botsing, waarbij beide wagens ernstig beschadigd werden, en waarbij de heer Paleari een lichte hoofd wonde bekwam, die door den heer Stout- jesdijk verbonden werd. De wagen van den heer P. moest worden weggesleept. Proces-verbaal is opgemaakt tegen den bestuurder van de vrachtauto. VERLOTING TURNLUST. De trekking van de Turnlust-verloting waarvoor door B. en W. goedkeuring werd verleend bij besluit van 13 Maart 1937 en welke georganiseerd werd ter gelegenheid van de nationale wedstrijden op 27 Juni j.L, zal in het openbaar plaats vinden in café Vennik, Nieuwesloot, clublokaal van ver melde vereeniging. PLAATSELIJKE CULTUREELE COMMISSIE. Op initiatief van de Plaatselijke Cultu- reele Commissie geven Excelsior, N.A.S.B., Plaatselijke Jeugdraad, Stem des Volks en A. J. C. een gezamenlijke uitvoering. Deze zomeravond-bijeenkomst vindt plaats op Donderdag 19 Augustus a.s. in den stede- 1 ijken muziektuin, aanvang 8 uur. Het programma luidt: 1. Excelsior. 1. C'est le me Qui Passé. Marsch van R. Ferron; 2. Mnémosyne, ouverture van H. Danhier; 3. Finlandia, Poéme, van Jean Sibelius; Finlandia, Tondichtung van Jean Sibelius. (De componist beschrijft in zijn ..Finlandia" den bevrijdingsstrijd van het Finsche volk). 2. A. J. C. Bont programma. 3. Stem des Volks: De Strijders, Zondag morgen Pauze. 4. Stem des Volks: Eens, Zigeuuerleben. 5. N.A.S.B.: Vrije oefening. 6. Plaatselijke Jeugdraad: Leekespel geti teld „Flierefluiters oponthoud". 7. N.A.S.B.: Rhythmische wals. 8. Excelsior: 1. Dichter und Blauer, ouver ture van F Suppé; 2. Finale. GELADEN MODDERBAK GEZONKEN Bij de uitvoering der baggerwerken te Broek op Langendijk op de Ringsloot is gister door een verkeerde manoeuvre der sleepboot een geladen modderbak gekap seisd. Eén der twee opvarenden wist zwem mende den kant te bereiken, terwijl de anderen, die reeds in zinkenden toestand verkeerden, door ijlings toegeschoten hulp van een wissen dood werd gered. Het gevaarte dat ondersteboven bleef drijven, werd aan de Prins Hendrikkade gemeerd, waar het heden zal worden gelicht. BEVORDERD. De heer J. H. P. Kuijmans, vroeger al hier, thans majoor-intendant O. I. leger, is bevorderd tot luitenant-kolonel. ZEEHOND GEVANGEN. Te Egmond aan Zee werd gistermiddag vlak bij het trand een zeehond waargeno men. Door een slag met de stok van den beugel op den neus van het dier wist een kampeerder het beest te dooden. Alkmaarsche jongelui, die op het strand kampeerden, brachten het beest, dat nog slechts 2 maanden oud was en een blauwe kleur had, dat zeer zeldzaam is, aangezien de meeste zeehonden bruin van kleur zijn, op het droge. Zjj hebben het dier gevild met de bedoeling het te laten prepareeren. INSCHRIJVINGEN HANDELSREGISTER 10—17 AUGUSTUS 1937. Nieuwe zaken: Alkmaar: D. Kort, Scharloo 26, klein handel in wijn en gedistilleerd. Bergen: Fr. de Beurs, Bergerweg 53, broodslijter en bezorger. Castricum: „Corso-theater", Dorpsstraat, exploiteeren van een bioscoop. Heiloo: L. W. van Popta, Schuine Honds- bosschelaan 68 A, handel in smeeroliën en vetten. Tentoonstellingen. Bergen, Moderne kunstzaal P. Boender- maker Cz.: werk van Kees Boendermaker. Geopend 1012 en 14 uur. Ook des Zon dags. Rustende Jager: werken van F. Kamstra, dag. geopend. Bergen, Hoflaan 11, tentoonstelling wer ken kunstschilder Jos. Viëster. Bergen, Dokter Dekkershuis, tentoonstel ling werken schilder Ponstij n en beeldhou wer Marree (tot einde Aug.) Bioscopen. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Tarzan's vlucht (avonturen), hoofdrollen Johnny Weismuller en Maureen O' Sullivan. Toegang boven 14 jaar. lederen middag, half 3, voorstelling. City-theater, 8 uur, hoofdnummer Het arme rijke meisje (rom.), hoofdrollen Shirley Temple, Alice Faye, Gloria Stuart en Michael Whalen. Toegang alle leeftijden. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Sanders van de Rivier (sens.), hoofdrollen Paul Robeson en Leslie Banks. Toegang boven 14 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Bioscoop Harmonie, 7.30 uur, hoofdnum mer Vrijspraak levenslang! (rom.-sens.), hoofdrollen Danielle Darrieux, Henry Garat. Margherite Templey, Suffel Pasquali, e.a. Toegang alle leeftijden. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Woensdag 18 Augustus. 8 uur, Sted Muziektuin, concert Zang en Vriendschap m. m. v. Hofstad's matrozen- koor. Donderdag 19 Augustus. 8 uur, Muziektuin, uitvoering plaatselijke cultureele commissie. Loudelsweg 66, Bergen. Vrjj entree. Wijzigingen: Alkmaar: Fa. Wed. J. P. Boom en Zo nen, Kooltuin 31-33, klompenfabriek en grossierderij, vennootschap ontbonden; be drijf wordt voortgezet door mevr. wed. G. A. M. Boom-Buijs. W. van Dam, Emmastraat 53a, schilder en behanger; verplaatst naar Heiloo; But- terlaan 15. Bergen: E. N. O. S., van Borselenlaan 6, fietsenverkoop en reparatie; niéuwe eige naar. N.V. van Oenen Manssen's sigarenfa brieken, Hilversum; filiaal gevestigd te Bergen-Binnen, Stationsstraat 13. Den Helder: N.V. Zeebad Huisduinen, Spoorstraat 41; bestuurswijziging. Schagen: Hotel „De Gouden Engel", Markt B 8, koffiehuishouder; nieuwe eige naresse. Texel: Fa. Gebrs. Pereboom, Hooger- straat 16, slagersbedrijf; vennootschap ont bonden Nieuwe vennootschap opgericht. Opheffingen: Alkmaar: Radio- en Electro Technisch Advies Bureau D. C. van Reijendam „Ra diodokter", Mient 23, handel in complete installaties en onderdeelen. Texel: A. J. Bruin,, Warmoesstraat 28, Den Burg, vrachtschipper. HET HAAGSCHE MATROZENKOOR. De V.V.V. Alkmaar zal de bekende Haag- sche Matroosjes een aardige ontvangst alhier bereiden. Het koor arriveert om 4 uur Woensdagmiddag op 't Waagplein, alwaar eerst de Waagtoren zal worden beklommen. Natuurlijk zal een heerlijk stukje kaas niet kunnen ontbreken. Het grootste gedeelte der leden van het Vrijz. herv. knapenkoor wordt bij de ontvangst verwacht. Zij zullen hun Haagsche collega's een souvenier van Alk maar aanbieden. Wij hopen en vertrouwen, dat velen uit Alkmaar en omgeving zich zullen opmaken om Woensdagavond het concert bij te wo nen. Het populaire Haagsch Matrozenkoor Kan zich met de beste buitenlandsche kna penkoren meten en verdient dus zeker alle belangstelling van landgenooten. SCHOUWBURG t GULDEN VLIES. Kermis 1937. Vanzelfsprekend zullen ook deze kermis in 't Gulden Vlies weer eenige bijzondere tooneelwerken te bewonderen zijn. Maar dezen keer is ook gedacht aan de liefheb bers van den dans en aan het cabaret- minnend publiek. Het programma biedt in derdaad „elck wat wils". In volgorde der dagen is dit interessante programma als volgt samengesteld: De eerste kermis-Zondag is voor de dans liefhebbers. George Pickard and his Band zullen zoowel 's middags als 's avonds de dansmuziek verzorgen. Maandagavond een groote cabaret-revue o.l.v. den nog altijd populairen Kees Pruis. Hierin treedt ook op de van de radio be kende man van „Men vraagt.... en wij draaien", nl. Frans Nienhuis. Als de voor teekenen niet bedriegen wordt dit een feestavond met uitbundige vroolijkheid. Dinsdag het stuk dat reeds duizenden gezien hebben, maar daarnaast ook duizen den die nog niet dat voorrecht gehad heb ben, n.1. het nog altijd boeiende tooneelwerk „De Rozenkrans" met Pierre Mols en Enny Molsde Leeuwe in de hoofdrollen. Woensdagavond is wederom voor de danslustigen. Dan komt er voor Alkmaar een geheel nieuwe band, n.L de uit 12 mu- x Niet op Vrijdag en Zaterdag. XX Niet op Zaterdag. Fietsretear* f 0.3B ongeacht den afstand. Goedkoop* dagretours. sicl bestaande „ITax Weller's Noise Mon- gers", waarin o.m. een neger-trompettist en een accordeon-virtuose als solisten optre den. Als extra attractie zorgen Johny en Jones voor een prettige afwisseling. Het tooneelgezelschap dat de laatste vier avonden voor zijn rekening neemt, is dat van Saalborn en Parser. Deze tooneelgroep brengt de 3 schlagers van Amsterdam, n.1. De Arme Millionnair, een spel van bede laars en rijkaards, waarover het Handels blad o.m. schreef: „En Louis Saalborn heeft hem tot een levend mensch gemaakt, een man met fel en vurig temperament, met een werk-drift even sterk als zijn droom, en hij speelt die rol romantisch en magis traal en hij houdt ons van tooneel tot too- neel geboeid". Voor de tweede schlager, waarvoor in Amsterdam een ongelooflijke belangstel ling bestond, n.1. Het Getrouwde School meisje, zijn zelfs twee avonden gereser veerd, n.1. Vrijdag en Zaterdag. Dit belooft het belangrijkste stuk van de kermis te worden met pracht-creaties van Carla de Raet en Louis Saalborn. En ten slotte als Dritte im Bunde het geestige „Mijn Zoonde minister" voor den laatsten Zondag, een charmant blijspel waarin zoowel Julia Cuypers als Louis Saalborn schitteren, Alzoo een programma dat groote ver scheidenheid biedt. Voorts is wegens het enorme succes van vorige jaren in 't café restaurant, dat speciaal wordt ingericht, weer de heerlijk meeslepende muziek van een Hongaarsche kapel te beluisteren. Dit maal met Rudi Toth als Zigeuner primas. BOERDERIJBRAND TE OPMEER. Gistermiddag omstreeks half drie is te Opmeer de groote boerderij van den heer C. Schipper totaal afgebrand. Arbeiders waren aan het hooispitten, omdat men hooibroei geconstateerd had. Plotseling schoten groote vlammen uit het hooi, en waar door het spitten in zeer ruime mate lucht kon toestroomen, stond in enkele oogenblikken de geheele boer derij in vlammen. Zoo snel ging alles in zijn werk, dat een paar der bewoners slechts ternauwernood uit het huis konden ontsnappen. De brandweer kon niets uitrichten en de kapitale boerderij brandde tot den grond toe af. De hooivoorraden, alsmede land bouwgereedschappen en alles, wat zich in de woonvertrekken bevond, werden een prooi der vlammen. Verzekering dekt de schade. (Men zie verder de foto op onze foto pagina). DE STRANDFEESTEN TE EGMOND AAN ZEE. Wij geven hier nog de uitslagen van de verschillende wedstrijden, die tijdens de strandfeesten werden gehouden: Vlaggetjeswedloop: 1. Riet Franssen, 2. Tineke Husman, 3. Ria van Erp. Lepel en bal: 1. Hein Roskam, 2. Gerrit Kuiper, 3. Tonnie Petri. Houtjes rapen: 1. Leen Zwart, 2. Marius de Haan, 3. Anneke Bijker. Wasch ophangen, enz.: 1. Jopie Knijl, 2. Neeltje Prins, 3. Annie Mahnbach. Hindernisloopen: 1. Piet Gerritsen, 2. Han Rijnsma, 3. Leen Bellekom. Troostprijs Deetje Coster. Zakloopen: 1. Engel Hopman, 2. J. Bla zer, 3. P. Gerritsen. Touwtrekken: 1. J. Scholten, F. Vogel en Dolf van der Grijp, 2. M. Amstel, T. Eichhorn en Jan Brinkman. Sprietloopen: 1. A. Roodhart, 2. B. Brink, 3. Wim Swart. Kruiwagen rijden: 1. de heer Thiecke, 2. de heer Kuijper, 3. de heer Bel, elk met hunne dame. Spijkerslaan: 1. Mej. Roelofs, 2. mevr. Welsch, 3. mevr. Lammers. Mastklimmen: 1. de heer Groen, 2. de heer Altona, 3. de heer Oosterman. Peluwgevecht: a. Dames: Mej. R. Won der, b. Heeren: 1. de heer Van den Berg, 2. de heer Altona, 3. de heer Kamerling. Zandfiguurwerk: Groep 1. le pr. dool hof, 2e pr. Paard. Groep le pr. Villa, 2e pr. Vliegmachine. Groep 2. le pr. Koning Hermelijn met page, Groep 4. le pr. Stoomboot, 2e pr. Boerderij. Late feestvierders. Wie eenmaal in feeststemming is, weet niet zoo spoedig van ophouden. Dit bleek Zondag in het café van den heer A. J. van Ham, waar de feestgangers ook na het sluitingsuur te middernacht het feest bleven voortzetten. De caféhouder werd hiervan de dupe, want ook de politie was nog niet naar bed, kende geen pardon en maakte proces-verbaal op. Het vuurwerk. De feestcommissie deelde ons nog nader mede, dat met het oog op de Alk maarsche kermis het vuurwerk niet aan staanden Zaterdagavond zal worden ge geven, maar op een nader te bepalen dag van deze week, zoodra het weer gunstig is. De datum zal per bulletin, ook te Alk maar, zoo spoedig mogelijk bekend gemaakt worden. PER FIETS NAAR BELGIE EN FRANKRIJK. De consul van den Kon. Ned. Toeristen bond A.N.W.B., de heer D. J. Scheffel, Oudegracht 182 alhier, deelt ons mede, dat de rijwieltoer.'st, die naar België wil, geen enkel document of lidmaat- schapsbewijs noodig heeft. Men late zich dergelijke overbodige papieren, die van zekere zijde tegen betaling beschikbaar worden gesteld, niet „aansmeren". De vele toeristen, jongeren en ouderen, die dit jaar per fiets naar de Parijsche ten toonstelling of naar een ander gedeelte van Frankiijk gaan, hadden tot nu toe daarvoor een triptiek voor Frankrijk noodig, waar mede een bescheiden reisbudget nogal zwaar belast werd. Het zal hun genoegen doen te vernemen, dat de A.N.W.B. thans in de gelegenheid is, hun een speciaal document te verschaf fen, geldig voor één reis en gedurende één maand, dat aan A.N.W.B.-leden gratis wordt verstrekt, aan anderen tegen mini male vergoeding 0.50). Houders van dit speciale document worden dan tijdens den duur daarvan als lid beschouwd, zonder eenig ander recht daaraan te kunnen ont- leenen, dan het gebruik van het document. DIEFSTALLEN TE NOORDSCHARWOUDE Rijwielplaatjes gestolen. In Noordscharwoude zijn gisteravond bij verschillende ingezetenen rijwielplaatjes ontvreemd. Zoo werden bij den heer P. Kist twee stuks, bij den heer K. Zeeman Jbz. drie en bij den heer T. Pranger één gestolen. Bij den heer K., die niet thuis was, werd de achterdeur opengebroken, terwijl bij de twee anderen de schuurtjes niet afgesloten waren. De bewoners waren hier wel thuis. Het vermoeden ligt voor de hand, dat de dief of dieven zich met een schuitje achter de huizen hebben begeven en daardoor ook weer onopgemerkt konden verdwijnen. Van enkele fietsen waren zelfs de ko kertjes, waarin de belastingplaatjes waren gestoken, afgenomen. Het is wel opmerkelijk, dat men bij voorkeur zijn slag slaat op kermisdagen, in de verwachting dat de menschen niet thuis zijn. DIERENBESCHERMING. De inspecteur Dierenbescherming, Baan- straat, alhier, schrijft ons: Donderdagavond is zwervend aangetrof fen in de Julianastraat een cypersch poesje, plm. 2 maanden oud. Aan den Rijksstraat weg werd in een leegstaand huis achterge laten een 1)4 jarige zwarte poes. Wie kan ons inlichtingen geven omtrent de eigenaars van de reeds gemelde zwer vende honden?'Zij laten nog steeds op zich wachten. Wanneer zij na dezen oproep niet verschijnen, zullen de dieren moeten wor den afgemaakt. Kenteekenen: le zwart, bruine pooten, staande ooren; de tweede wit krulhaar, licht bruine vlekken, het gebit ontbreekt bijna geheel. SIMULTAANSEANCE. De bekende Amerikaansche schaakmeester Fine, secondant van dr. Euwe voor den komenden strijd om den wereldtitel, die gisteren uit Stockholm in ons land aan kwam en thans te Bergen aan Zee vertoeft, heeft zich, op verzoek van de Berger Schaakvereeniging, bereid verklaard Vrij dag in het hotel „Nassau-Bergen" een simul- taan-seance te spelen. Aangifte voor deel name te richten aan den heer Dapper, Raad huisstraat, Bergen. Voor de gasten is dit ongetwijfeld een bijzondere attractie. De 19-jarige Fine is inderdaad een schaakwonder. Sinds het vorig jaar ver toeft hij, op verzoek van dr. Euwe, in ons land, om dezen als partner te assisteeren voor de verdediging van diens wereldkam pioenschap. Wij hadden heden een kort on derhoud met den heer Fine, die ook aan het landen-tournée in Stockholm had deelge nomen. Vol lof was hij over het spel van dr. Euwe, die zich echter z.i. wel wat al te sportief had getoond. De heer Fine is een uitstekend simultaan- speler, zoodat men, bij voldoende deelname, interessant spel te bewonderen krijgt. De simultaan wordt gegeven in de dan cing en is ook voor niet schakers gratis toe gankelijk en interessant. KAMER VAN KOOPHANDEL VOOR WESTFRIESLAND. In de Zaterdagmiddag te Hoorn gehouden ledenvergadering van de K. v. K. en F. voor Westfriesland werd bij de opening door den voorzitter, den heer R. Eilander, het over leden lid de heer J. Zwaan uit Enkhuizen herdacht. De datum voor de candidaatstelling der leden van de Kamer werd vastgesteld op 4 November. De leden van de bevrachtingscommissie „U" werden in overleg met de Kamer van Koophandel te Alkmaar herbenoemd. Aan een lid van de contact-commissie voor den middenstand in Westfriesland werd on gevraagd ontslag verleend in verband met het feit, dat hij aan dit lidmaatschap be voegdheden tegenover andere overheidsin stanties meende te kunnen ontleenen. De Kamer ging accoord met de voorge stelde ontbinding van de Westfriesche Ka- naalvereeniging. Nadat verschillende verzoeken om subsi die waren afgewezen, besloot de Kamer voor de veetentoonstelling te Purmerend een medaille beschikbaar te stellen, terwijl aan het bmnenscheepvaarcongres een subsidie werd toegekend. Voorts werd besloten aan den heer J. Th. W- J. Vermolen te Medemblik, wegens zijn vertrek naar elders, dank te brengen voor het vele werk, dat hy in het belang van het

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 3