KIJKEN isKOOPELCLOECK AMSTERDAMSCHE BEURS Verwachting: Buitenlandsch weeroverzicht NOORDSCHARWOUDE BROEK OP LANGENDIJK LI MM EN BERGEN De oorlog In China. WeecêecUfit Meeat matige tot zuidwestelijke wind zwaar bewolkt met tijdelijke opklaring waarschijnlijk enkele regenbuien; weinig verandering in temperatuur. Regen blijft weerstoestand beheerschen. De depressie, die gisteren bij Ierland ver scheen, werd veel dieper en trok naar Schotland, maar begint nu af te nemen. Een tweede ten noordoosten van IJsland neemt nog toe. In het zuidwesten herstelt de hoogedruk zich langzaam, in het noord oosten nam die verder af. De Britsche eilanden hebben na matigen regen opkla ring, bij iets hoogere temperatuur. In Noor wegen viel plaatselijk zware regen, in noord-Scandinavië is het weer nog fraai met vrij hooge temperatuur. Duitschland heeft tijdelijk opklaring, maar in het wes ten begint regen te vallen. Ook in Zwitser land is de lucht bedekt en valt regen, ook de hoogste toppen zijn in wolken gehuld met een temperatuur onder nul graden. Frankrijk heeft in het noorden regen, in het zuiden fraai windstil weer. Voor onze omgeving blijft de depres sie den weerstoestand beheerschen en zijn regenbuien afgewisseld door op klaring te wachten. HOOG- EN LAAG WATER TE BERGEN AAN ZEE. Augustus. (In zomertijd). Hoog water. Laag water. Dat. v.m. n.m. v.m. n.m. 18 1.18 2.00 10.00 10.30 19 2.25 2.54 11.04 11.28 HOOG- EN LAAG WATER TE EGMOND AAN ZEE. Augustus. (In zomertijd). Hoog water. Laag water. Dat. v.m. n.m. v.m. n.m. 18 1.15 1.57 9.48 10.18 1? 2.22 2.51 10.52 11.16 vreemdelingenverkeer in West-Friesland heeft verricht. De voorzitter richtte woorden van dank tot Hen heer R. Spaander die als lid der Kamer heeft bedankt en wien een medaille der Kamer werd aangeboden. INVOERING VAN PERSOONS REGISTERS. De minister van binnenlandsche zaken heeft bepaald, dat met ingang van 1 Sept. 1937 aan de lijst van namen der gemeenten waar een persoonsregister is ingevoerd, worden toegevoegd o.a. de gemeenten Nib- bixwoud, Sijbekarspel, Uitgeest en Zuid- en Noordschermer. RECTIFICATIE. In ons nummer van gister zijn de hoofd jes boven berichten uit Zuidscharwoude en Hoorn verwisseld. Een bijzondere aardappel. De heer C. Blom te Noordscharwoude is in het bezit van een aardappel, welke precies in den vorm van een konijn is ge groeid. Het is een eigenaardige speling der natuur. i Geen feest op Koninginnedag. Overwegingen van verschillenden aard hebben het bestuur der Oranje-vereeniging doen besluiten geen feest te vieren tijdens den verjaardag der koningin. Wel werd een voorloopig comité opgericht, hetwelk nog met meerdere personen uit verschillende kringen zal worden aangevuld, om den nieuw te benoemen burgemeester een feestelijken intocht te bereiden. De plan nen hiertoe zullen nog nader worden uit gewerkt. Vestigingseischen en den Midden stand. P* r'k* "Middenstandsbond St. Cornelius meld Maandagavond een druk bezochte ver gadering in het Piusgebouw. .P* v°°rzitter, de heer Jb. Metselaar, sprak zyn genoegen uit over de groote opkomst. Ingekomen was een verzoek van den M®®r P. Commandeur, om bij de bevoegde instanties stappen te ondernemen om naambordjes aan de straten te krijgen. Zal gevolg aan worden gegeven. Vestigingseischen. De voorzitter leidde dit punt in. In de jaren, welke de middenstandsbond heeft bestaan, hebben we elkander leeren be grijpen en waardeeren, zei hij. De geest is verbeterd, we hebben begrepen, dat we vrienden moeten zijn en geen concurren ten ,die elkander „het licht in de oogen" niet, gunnen. We hebben geleerd zaken te doen, wat niet alleen is een groot kwantum omzetten, doch ook brood verdienen. De actie van de bonden is niet tever geefs gevoerd. Spr. ging de moordende concurrentie na en wees er dan op, dat thans de regeering euchan heeft gesteld. Als nu een zaak wordt overgedaan (bijv. van vader op zoon) moet laatstgenoemde voldoen aan de eischen: vakkennis en handelskennis. Voor bestaande zaken komt geen verandering. Spr. gaf een lijstje van wat men moet we ten, en dat is niet gering. Noodig zal zijn een 3-jarige cursus en wel 2H uur per dag en 2 dagen per week. Bi, voldoende deelname zal het pLm. 30. per persoon en per jaar kosten. Hierna was gelegenheid tot gedachten wisseling, waarvan men een druk gebruik maakte. Breedvoerig werd het voor en te gen van de vestigingswet besproken. Het was nog lang niet tot allen doorgedrongen dat het een eisch der regeering is. De mid denstand heeft er zelf om gevraagd, aldus de voorzitter, het is geen drijven van groote concerns of zaken, doch hun eigen verzoek door middel van hun bonden. Hierna werden de kosten besproken. Het ligt in de bedoeling om den 3-jari gen cursus te houden in Alkmaar of buurtgemeenten samen. Plaatselijk is ook mogelijk, mits zich 20 personen melden. Na rondvraag volgde sluiting. met het aan- Expositie Kamstra De expositie van werken van den heer Kamstra in „De Rustende Jager", is thans aangevuld met verschillende nieuwe werken welke tot nog toe niet geëxposeerd zijn. Voor belangstellenden in de schilder kunst loont het zeker de moeite aan deze expositie een bezoek te brengen. Er zijn nu ongeveer een 50-tal. doeken aanwezig. De schilder, die steeds persoonlijk aanwezig is, stelt bezoeken van belangstellenden op hoogen prijs. £aatste éecichtm Ongecorrigeerd TREINBOTSING TE AMSTERDAM. Ernstige aterieele schade op het Centraal Station. Vaniddag om drie uur is op het Centraal Station te Amsterdam, op het derde per ron aan de Oostzijde, een uit de richting Haarlem komende ledige electrische per sonentrein, welke niet tijdig genoeg rem de, in obtsing gekomen met een eveneens ledige personentrein, die enkele minuten tevoren uit Amersfoort was aangekomen. Beide treinen werden resp. aan de voor- en achterzijde zeer ernstig beschadigd. Per soonlijke ongelukken kwamen evenwel niet voor. Omtrent de oorzaak van de botsing staat nog niets vast, waarschijnlijk kon de trein niet remmen tengevolge van een techni sche fout. DE „ZEEAREND" TE IJMUIDEN. Het Nederlandsch zeiljacht „Zeearend", kapitein C. Bruynzeel Jr., dat de vorige week de „Fastnetrace" gewonnen heeft, is vanmiddag om een uur te IJmuiden uit Engeland teruggekeerd. Om kwart voor twee is het jacht naar de Sixhaven te Am sterdam opgevaren. SPAANSCHE BISSCHOP OMGEKOMEN. De Spaansche bisschop van Oviedo, mgr. Justo Echeguren, is vannacht overleden tengevolge van de verwondingen, welke hij gisteren bij een auto-ongeval heeft opge- loopen. Na het ongeval werd hij opgeno men in het ziekenhuis van Luarca in Asturië. f DANKTELEGRAM VAN PRINSES JULIANA. Aan den Nederlandschen Roeibond. Als antwoord op het huldetelegram, dat Zondag namens de deelnemende landen aan de Europeesche kampioenschappen op de Boschbaan aan prinses Juliana is gezon den, heeft het bestuur van den Nederland schen Roeibond van den secretaris der prinses, baron Baud, het volgende in het Fransche gestelde telegram ontvangen: „H. K. H. Prinses Juliana draagt mij op aan de vertegenwoordigers van de twaalf landen, vereenigd op de Boschbaan te Am sterdam, haar hartelijken dank over te brengen voor hun vriendelijk telegram, evenals aan de Nederlanders voor de be wijzen van aanhankelijkheid daarin ver vat". DIEFSTAL VAN SIERADEN. Ten nadeele van een Arabisch koopman. In een volkslogement te Leiden werd ten nadeele van den Arabischen koopman Achour Rabah een kistje met sieraden ontvreemd. Hiervan werd verdacht de 64-jarige C. van A., zonder beroep, die in de kamer naast den Arabier sliep. Rabah was wel wat onvoorzichtig met zijn kostbare koopwaar geweest. Hij had het kistje op een stoel op zolder gezet en was daarna eenige dagen de stad uitge gaan. Toen hij terugkwam, was het verdwenen. De bejaarde van A., die zich vanmorgen voor de Haagsche rechtbank moest verant woorden, bekende den diefstal. Hij voelde zich evenwel niet schuldig. Rabah had het het kistje laten slingeren en toen had ver dachte gemeend goed te doen, de sieraden te verkoopen. De opbrengst ervan heeft hij evenwel niet afgedragen, maar hij zou dat beslist gedaan hebben, als hij wat meer geld had gehad. De officier van justitie vatte de zaak ernstiger op dan verdachte vooral omdat deze al tien maal veroordeeld was. De eisch luidde tien maanden gevange nisstraf. De verdediger, mr. Etman, wees in zijn pleidooi er o.m. op, dat de Arabische koop man, die aan Oostersche zeden gewend is, in deze Westersche samenleving wel erg onvoorzichtig met zijn kostbaarheden is omgegaan. Mede in verband met den hoogen leeftijd van verdachte vroeg pleiter uiterste cle mentie. Uitspraak 30 Augustus. MOTORJACHT VLOT GEBRACHT. Het Nederlandsche motorjachtje „Corry", dat gisteren bij Vlissingen is omhoog ge varen, is vanmiddag door de sleepboot „Goliath" vlot gebracht. Het vaartuigje heeft, voor zoover valt na te gaan, geen schade opgeloopen. Aan boord bevonden zich drie heeren en drie dames. Het scheepje heeft de reis over de bin nenwateren naar Amsterdam, waar het thuis behoort, voortgezet. RADIO-UITZENDING VAN DE TROONREDE Ook voor Indlë Evenals vorige jaren zal ook thans de troonrede, die H.M. de Koningin op den derden Dinsdag in September bij de ope ning van de Staten-Generaal zal uitspreken, door middel van den radio-omroep worden uitgezonden. Hierbij wordt gebruik gemaakt van de door P.T.T. in de ridderzaal aangebrachte permanente microfooninstallatie, van de beide Nederlandsche omroepzenders en, ten behoeve van de luisteraars in de overzee- sche gebiedsdeelen, van den Phohi-zender en de rijkszenders te Kootwijk. Ontploffing in een Japansch munitie fabriek. Het ministerie van oorlog heeft medege deeld, dat zich in den afgeloopen nacht een ontploffing heeft voorgedaan in de munitie fabriek te Oeij in de prefecuur Kioto. 22 Werklieden werden gewond, een werkplaats, negen opslagplaatsen en drie particuliere huizen werden vernield. Het Japansche consulaat te Sjanghai vernield. Het Japanche ctmsulaab- generaal te Sjanghai is door het Chineesche luchtbom bardement vernield. De consul en zijn staf weigeren evenwel het gebouw te verlaten. De consul-generaal, Okamoto, zeide lachend tot journalisten: „Ik vierde gisteren mijn verjaardag en ik kreeg twee geschenken, een bom en een torpedo, welke vlak voor het consulaat ontplofte". Aanvallen van de Japansche lucht macht. Gistermiddag hebben Japansche vlieg tuigen een aanval gedaar. op het Chineesche vliegveld Koejoeng, tusschen Nanking en Tsjenkiang. Hier werden meer dan twintig Fiat-vliegtuigen vernield. Naar verluidt, trekt de Chineesche luchtmacht rond Sjanghai zich terug op Hankau, nu de Chi neesche vliegvelden door de Japansche luchtmacht zijn vernield. Volgens schatting van de Japansche luchtmacht heeft deze sedert 14 Augustus meer dan honderd Chi neesche vliegtuigen vernield, waarvan een dertigtal omlaag werd geschoten in lucht gevechten. In de vergadering van het Ja pansche kabinet verklaarde admiraal Yonai, de minister van marine, hedenochtend dat de Japansche luchtmacht 87/Chineesche vliegtuigen heeft vernield. Op de Chinee sche vliegvelden werden 17 loodsen ver nietigd en ernstige schade word aangericht op het vliegveld te Nantsjang. De Japansche minister van oorlog, Soe- gijama zeide, dat de troepen van de Chi neesche centrale regeering in het Noorden blijven oprukken, de hoofdmacht is gecon centreerd te Pauting en Tsjangsjau. De Chineezen melden ook successen. Het Chineesche hoofdkwartier te Sjang hai heeft medegedeeld, dat hevig wordt ge vochten bij Honkioe en Jangtsepoe. Bij deze laatste plaats zouden de Chineesche troepen een Japansche spinnerij hebben bezet. De artillerie van de Japansche oorlogsschepen bestookt de Chineesche troepen krachtig. De buitenlandsche banken te Sjanghai hedenochtend hun zaken in beperkten om vang hervat. De kantoren zijn gevestigd in particuliere huizen, waar men niet zooveel gevaar loopt. De vertegenwoordigingen van de buitenlandsche mogendheden hebben allen hun bureaux op de Bund ontruimd en zijn naar minder gevaar loopende plaatsen vertrokken. JsiQezoHden Stukken DE GROOTE KERK ALS WERK- OBJECT. Dezer dagen werd in dit blad een en ander medegedeeld over de jeugdige werkloozen. Het is een zeer juiste opvatting voor deze categorie personen wat te doen, want de ;eugd heeft de toekomst. Alles moet echter niet alléén uit dit oogpunt worden bekeken; want velen die nu niet meer onder de jeugd groep 1624 jaar vallen, snakken eveneens naar werk en moeten dat ook heb' ben, omdat bij hen veelal het gezin een groote rol speelt. Het is trouwens wel zoo, dat een groot aantal menschen, die al lang de jeugdperiode ontgroeid zijn en zelfs oude menschen zeer goede werkers zijn en veelal uitstekend geschoolde vakarbei ders. Vooral onder timmerlieden komt dat dikwijls voor, wat al blijkt uit hun voorraad gereedschappen en het onderhoud daarvan. De leeftijd speelt op dit terrein een groote rol, want de ondervinding op ieder gebied is zeer belangrijk en wanneer dat als regel niet zoo was, zouden vele regeeringslicha- men niet kunnen werken. Wat een energieke werklustige figuur is onze minister-president ondanks zijn leeftijd. Vele jongeren kunnen zooveel werk op een zoodanige wijze niet verzetten. Dergelijke werklustige en ijverige men schen worden eveneens onder de gewone werklieden aangetroffen en daarom moeten deze personen niet langer werkloos rond- loopen, maar bruikbaar worden gemaakt en werken voor het als steun ontvangen be drag, want dit is in hun eigen belang en dat der gemeenschap. De geestelijke, inzinking, die veel zorgen baart en bovendien enorme kosten met zich brengt, is en wordt steeds meer bij jong en oud een groot kwaad en moet met alle dien stige middelen op ernstige wijze worden be keken en voorkomen zooveel als eenigszins mogelijk is, want ook dit is in 't belang der gemeenschap. Het geld speelt bij alles een eerste rol, zoo ook hier, maar geld is er wel; gezien uit bet oogpunt van oorlogsgedachten, is er zelfs veel geld. Aan werk ontbreekt het evenmin en hier in onze stad is de Groote Kerk-restauratie al een zeer groot en belangrijk werkobject. De gedachte „Kerk als monument", hoewel een belangrijke factor, moet niet allereerst spreken; het werk dat door die restauratie ontstaat is zoo gewiehtig. Dat het werk in hoofdzaak als monument wordt beschouwd, blijkt wel uit de samen stelling der commissie, waarvan de heer F. H. Ringers penningmeester is. Het zou gewenscht zijn, dat deze commis sie eens een samenspreking hield en daarbij ernstig overwoog, hoe een groot aantal werkloozen te werk kan worden gesteld, Het gemeentebestuur zal dit zeker ook op prijs stellen; omdat ieder jaar naar werk- verschaffingswerk moet worden gezocht. Vele gemeenten zouden blij rijn in eigen stad zoo'n werkobject te kunnen aanwijzen, alleen al uit het oogpunt van werkgelegen heid voor vele geschoolde en ongeschoolde krachten, terwijl werkelijke vakmenschen het op prijs stellen aan zoo'n werk hun krachten te mogen geven, het werk is geen onzin, maar practisch en blijvend. De uitvoering der restauratie moet op zakelijke gronden berusten, met het geld moet niet z.g-n. gesmeten worden; maar eerst gedacht aan zoodanig werk, dat de bouwvalligheid wordt opgeheven. Het afbik- ken van muren e.d. zaken moet niet in de eerste plaats geschieden, tenzij het soort van werkkrachten daarvoor alléén geschikt is. Het instortingsgevaar moet worden behan deld als het meest belangrijke. Een ploegenstelsel in verband met het soort van werk moet worden ingevoerd en wel kleine ploegen met als leiders een wer kende geschoolde vakman, die ook bekwaam is in verzorging en onderhoud van gereed schappen. De leiders, die daarvoor karakter eigenschappen moeten bezitten, staan onder directie van de architecten. Het loon voor den geschoolden vakman is het contractloon, voor hen die bijzonder en gevaarlijk werk verrichten, is het loon hoo- ger, terwijl voor de helpers (geen vakmen schen) een alger loon wordt berekend. Het is goed mogelijk een z.g. twee ploegenstelsel in te voeren of wel de zaken zoodanig te re gelen, dat de menschen met hun loon eenigs zins boven den gewonen steun komen. Op de werklieden moet bij het te werk stellen geen dwang worden uitgeoefend en alleen dienen te worden genomen personen, die lïe ver werken dan steun ontvangen; het moet voor de werkers een vreugde zijn wanneer ze weer voor geruimen tijd werk hebben ge kregen. B« de loonbepaling moet vooral de vak bekwaamheid tot uiting komen; want dit is tevens een prikkel, vooral voor de jeugdige werkloozen om hun best te doen om zich té bekwamen, waarvoor de kerkrestauratie alle gelegenheid geeft, doordat er zooveel Varia tie in het werk is. Vooral de jonge men schen moetep goed bedenken, dat de meest geschoolde,handige en werklustige men schen steed? het eerst gevraagd worden; want ieder- werkgever, groot of klein, heeft mede in verband met de buitenlandsche con currentie alléén menschen noodig die wat kunnen en daarvan bij voortduring blijk geven. De machinale arbeid zal meer en meer worden uitgebreid ten gevolge van den algemeenen loonstandaard met kindertoesla gen enz. en wanneer er geen voldoende ge schoolde en zelfstandige werkers zijn, zal dat steeds erger worden. Het moet toch mogelijk zijn, dat de com missie, die uit zooveel vooraanstaande per sonen bestaat, bij den minister iets kan be reiken, waardoor de werkloosheid te dezer stede wat vermindert. Het is in 't belang der gemeenschap en de gewone menschen, die toch liever werken dan steun ontvangen, zullen dat aangenaam vinden. Het werken in eigen str.d heeft bovendien veel voor bij een uitzending naar buiten, waar veelal werk moet worden verricht waar men niet voor geschoold is en bovendien kunnen een groot aantel jeugdige krachten aan den slag komen. «•-' B. Jiackt&eckhten N.V. ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. ALKMAAR, 16 Aug. 1937. Op de hedeA gehouden veiling werd betaald voor: Aard appelen 2.403, Bieten 1.201.60, Groene kool 1.602.40, Prei 1.80— 2.60, Rabarber 2.40—3.60, Roode kool 1—1.90 en Uien ƒ4.20 per 100 K.G.; An dijvie 0.60—2.10, Bloemkool 10—18, Bloemkool 2e s. 3—7, Kropsla 0.60— 2.10, Komkommers 1.50—2.50, Meloe nen 422, en Perziken 1.508, per 100 stuks; Appelen 2.50—6.50, Augurken ■7 210.50, Doperwten 2.50, Druiven f 1624, Peren 2.508, Snijboonen f 26 en Tomaten 23.50 per 100 pond; Peterselie 1, Selderie 0.50—1.20 en Wortelen 4.50—8 per 100 bos; Pos telein per bakje 1039 cent; Spinazie per bakje (8 pond) 1242 cent; Enkele spercie- boonen 1.90 en Dubb. spercieboonen f 60 150 per 100 zak. DE AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL PRIJZEN. AMSTERDAM, 17 Aug. 1937. Op de he den gehouden aardappelenmarkt waren de prijzen onveranderd. Aanvoer 190000 K.G. PURMEREND, 17 Aug. 1937. Op de he den gehouden weekveemarkt waren aan voer en prijzen als volgt: Gem. Kaasbeurs. Verhandeld 20 partyen, wegende 75000 K.G. Hoogste prys 22.50. Handel matig. 1150 K.G. Kleine boerenkaas 25.50; 1225 K.G. Boter 1.361.45 en weiboter 1.35 f 1.40 per K.G., handel goed; 610 Runde ren, w.o. 245 Vette koeien 62—76 cent per K.G. handel vlug; 190 Geldekoeien 160— 195, 121 Melkkoeien 150280 en 64 Stieren 5262 cent per K.G. handel matig; 19 Paarden 90—180 handel stug; 86 Vette kalveren 3060 cent per K.G. 286 Nuchtere kalveren: slacht 816 en fok f 10f 17, handel vlug; 228 Vette varkens (slacht) 5860 cent per K.G. handel vlug; 33 Magere varkens 1822 en 281 Big gen 1018, handel stug; 586 Schapen l IS—30, 62 Bokken i 3t 13 en 418 Lam meren 11f 16, handel matig; Kipeieren 3.401 3.80 en Eendeieren 2.60 per 100 stuk»; Piepkuikens 7075 cent en Oude kippen en hanen 32 H42 cent per KG.; Konijnen f 0.80—f 1.40; Eenden 20—60 ct.; Duiven (per paar) 40 cent; Jonge hanen 50—57 X cent. Coöp. Centr. Eierveiling Purmerend G.A. (Afd. eieren). 55000 stuks Eendeieren 1.50 2.85 en 60000 stuks Kippeneieren, waar van de prijzen als volgt: 65—66 K.G. 8.70 —f 3.80, 63—64 3.65—3.75, 60—62 8.55 3.70, 58—59 3.50—3.60, 56—57 3.40 3.50, 53—55 3.30—f 3.40, 50—52 f 3.10 3.2 en 45—49 2.60—2.86. BROEK OP LANGENDIJK, 17 Aug. 1087. Aanvoer en prijzen waren heden als volgt; 16000 K.G. Aardappelen: Eigenheimers f 3.40, Sch. muizen 8.50, Grove 2.90 3.10, Blauwe Eigenheimers 2.40—f 2.9P, Drielingen 1.70f 2.60; 7700 K.G. Roe 'e kool 1—1.60; 36000 K.G. Gele kool f 1— 1.90; 30000 K.G. Vroege witte kool 1.20 1.40; 5600 K.G. Tomaten: A 4.50^- 5.30, B 5—f 6.10, C en CC 1 4; 2000 K.G. Uien: Gelen ep 1 5.205.40, zilver drie ling 3.60, zilvernep 13.10, gele drieling 2.30—2.70, gele uien 1 3.7O—4.60; 1350 K.G. Snijboonen f 4—8.10; 2100 K.G. Slaboonen f 47.20; 500 K.G. Bieten 1.70—2.10; 600 bos Peen 2.50; 960 KG. Druiven 32.10f 33.30 en AHcante 30.20 30.90. NOORDSCHARWOUDE, 17 Aug. 1937. Aanvoer en prijzen waren heden als volgt: 40200 K.G. Aardappelen: Duc of York 2.80 2.90, Eigenheimers f 2.30f 2 80, Sch, muizen 2.803.60, Blauwe Eigenhei mers 2.402.70, Drielingen 1.70— 1.80, Bonken 2.30—2.80; 30800 K.G. Roode kool 1—1.50; 82800 KG. Wittp kool 0.90—1.30; 4400 K.G. Gele kool 1.80—2.20; 900 K.G. Zilveruien 0.80, gele nep 5.205.60, zilver drieling 4.8Ó 5, zilvernep f 13.7015.10, gele drie ling 2.40—2.80; 3075 K.G. Gele uien 3.20—3.50; 85 K.G. Tuinboonen 1.6Qj 900 K.G. Spercieboonen 48.20; 1100 K.G. Bieten 0.60—1.70. TEXEL, 16 Aug. 1937. Op de heden ge houden weekveemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 144 Lammeren f 1014$ 80 Schapen 2224; 2 Paarden 180 175; 2 Veulens 80—f 100; 5 Koeien 160—220; 12 Graskalveren 35—50; 5 Nuchtere kalveren 1216; 10 Biggen 13—16. EIERENVEILING TEXEL. TEXEL, 16 Aug. 1937. Op de heden ge houden eierenveiling waren de prijzen als volgt: 58—62 K.G. (per 100) 3.45—8.75, 62—64 f 3.603.85, 66—70 4.30 50—56 3.10—3.40. van Dinsdag 17 Augustus 1937. OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCB LANDBOUWCREDIET N.V. Vorig* koers STAATSLEENINGEN. 4 Nederl. 1934 100% 4 Ned.-Indië 1934 lOO^o 5K DuitschL '30 m. verkL 36 BANKINSTELLINGEN. Amsterd. Bank Handel Mjj. Cert. v. 250 Koloniale Bank Ned. Ind. Handelsbank INDUSTR. OND. BINNENL. Alg Kunstzijde Unie Calvé Delft Cert. Nederl. Ford Philips GloeiL Gem. Bezit Unilever INDUSTR. OND. BU1TENL. Am. Smelting Anaconda Bethleb. Steel Cities Service i Kennecott Coppei 159% 195 170 171 77% 94% 282 380 1077a 71«/m 44*/16 73%, 2V. 46Vis Republic Steel 29%, Standard Brands Steel comm. U. S. Leather CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Ned. Ind. Suiker Uni* Vorstenlanden Dito actions MIJNBOUW. Alg Explpr. Mij., Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsch* Petr. Kon. Petr. Perlak 8'Vi« 88 77s 563'/, 2487, 178 637, 28.00 1277, 175 415 428'/. 1087, laatst* ]f, 22.30-45, 100% IOOJ-U/jj 35-Vk 158% 194 168 170 76-% 93 281 372-5 165^-% Phillips Oil .45 Shell Union Tide Water RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Oostkust Serbadjadi latere. Rubber SCHEEPVAARTEN. Kon. Ned. Stoomboot Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia Oude Deli Senembah AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka Southern Pacific Southern Railw. Cert. Union Pacific Canadian Pac. §Noteering per 50. x) 19%6 16%, 2987- 249 i 254»/. 120 180 67m 160 153% 2707, 343 343 61 36 23 94% 9%, ex-coupon 70% 43f.il/is 724-%, 2%-7/ia 454-%, 287, 87, 867* 4 77» 553-4 2427, 176 60%-7, 26.50 126 174% 410 424%-fi 108 44%, 18-9%. 15!%»-6 2937,-4 240 2457, 1157, 174 5»/, 1604-IJ 153 267 343-% 342 60 35»/, 98 9 fExclaim 'Exdividend. Prolongatie vorige koers heden K totpCt. H, WISSELKOERSEN AMSTERDAM. OFFICIEEL. Vorige koers: Heden: New-York 1.81 Vu 1.81»/, Londen 9.03% 9.03'/* Berlijn 72.96 72.96 Parys 6.80% 80 Brussel (Belga) 30.54 30.54M' Zürich 41.66 41.66 Kopenhagen 40.35 40.35 Stockholm 46.60 46.60 Oslo 45.42 X 45.42 Italië - 9.55 JRraag - 642*4

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 4