Ontaarding van het strand leven te Egmond aan Zee? Egmondsche badgasten en inwoners adresseeren aan de regeering. (V OTERLEEK OUDKARSPEL Alkmaar, Woensdag. EEN ZAKEN-JUBILEUM. A.s. Zaterdag 21 Augustus zal het 45 jaar geleden zijn, dat de heer Th. Smorenberg in het perceel Breedstraat no. 7 te Alkmaar 'n winkel opende in huishoudelijke artike len en borstelwerk enz. Zooals bekend bediende deze welbekende krasse 75-jarige baas tot voor enkele jaren terug nog geregeld zelf zijn klanten, waar toe hij dagelijks met een volgeladen wagen met potten en pannen enz. door onze stra ten liep. Doch de ouderdom komt met ge breken en hij is daar zelf niet meer toe in staat. Maar de wagen is er nog, al wordt hij nu gediend door de 16-jarige Henny Bak, die thans den heer Smorenberg be hulpzaam is. Deze hoopt nu maar dat men zijn 45-jarig bestaande zaak van vertrou wen op de Breedstraat, ook nu op zijn ouden dag niet zal vergeten. ZEDENDELICT. Door de politie is gistermiddag een per soon aangehouden die zich had schuldig ge maakt aan het plegen van niet nader te noemen handelingen met kleine kinderen. Proces-verbaal is tegen hem opgemaakt. AL WEER EEN HONDJE. Bij de politie zijn inlichtingen te verkrijgen over een bij een bewoonster van de Laat gevonden bruin rashondje, type Pekin- geesje. DE VERLOTING VAN TURNLUST. Wij meenen goed te doen er nog even op te wijzen, dat de verloting, uitgeschre ven door de vereeniging Turnlust, heden avond om 8 uur in het openbaar zal worden gehouden in het café Vennik aan de Nieuwesloot. BLOEMENTENTOONSTELLING IN DEN MUZIEKTUIN. In onzen Stedelij ken Muziektuin is gedu rende een week een kleine, maar buitenge woon fraaie collectie bloemen tentoonge steld, waarbij de fuchsia's in wel 20 soorten domineeren. Honderden planten in vollen bloei staan hier in de open veranda te schit teren en er zijn er bij, diq. wij nog nooit eer der gezien hadden of waarvan we tenminste niet wisten, dat ze tot de familie der fuch sia's behoorden. We noemen slechts de Thri- philia, Pearl, von Hindenburg, enz. Daarnaast kan men andere planten bewon deren, als varens, de maïsplant, de doorn appel, enz. enz. We zeiden reeds: het is een kleine, maar zeer interessante collectie, die hier bijeen gebracht is. Het doel der expositie is, om het publiek meer liefde voor de planten bij te brengen. En wij zouden hierbij één wensch willen uitspreken: moge het in de naaste toekomst eens gelukken, om hier in den Muziektuin een grootsche tentoonstelling te arangeeren. Het is er zoo'n unieke gelegenheid voor. DE KRINGLOOP DER BELANGEN. De laatste voorstelling van het Harlekijn- spel „De Kringloop der belangen", die Zondag, door het slechte weer, in het Open luchttheater te Bergen moest worden uitge steld, zal hedenavond plaats hebben. Na afloop vertrekken van het terrein auto bussen naar Alkmaar, zoodat er voor zorg gedragen is, dat ook de Alkmaarders deze voorstelling kunnen bijwonen. Stuk en spel verdienen een vol theater, Alberdingk Thijm heeft er naar gestreefd een vertolking te geven, waarover lang ge sproken zal worden en is hierin volkomen geslaagd. SLOOPEN WONING HEE&Hb^rvAARD. Door de directie der Nederlandsche Spoorwegen werd te Utrecht in het open baar aanbesteed het afbreken va» de wo ning no. 34 bij K.M. 34.080 van de lijn Den HelderAmsterdam, nabij het station Heerhugowaard. Ingekomen waren 7 nschrijvingsbiljetten. Geboden werd met toebetaling door: J.. H. Ranzijn te Heerhugowaard 30, J. Bakker te Schagen 25.60 en K. Bakker te Scha- gen 17.50. Gevraagd werd met toebetaling door de Nederl. Spoorwegen door: H. W. Oudhoff te Alkmaar 24.50, D. de Boorder te Heer hugowaard 25, H. de Ruyter te Alkmaar 85 en A. M. de Waal te Andel 150. EEN MERKWAARDIG KONIJNTJE. Ongeveer vier weken geleden is in het konijnenhok van den heer A. v. Baar, Omval 34 alhier, een konijntje geboren, dat allerlei gebreken vertoonde. Het miste de ooren, was niet in het bezit van voor- pooten, terwijl het slechts 1% achterpoot had. Tot ieders verwondering bleef het beestje m leven, groeide op als kool en „trippelt" thans even vroolijk door het hok als ware het een normaal konijn. Belangstellenden kunnen deze wonder lijke speling der natuur op bovenstaand adres gaan zien. GEEN KEURMEESTER, MAAR KEURINGSVEEARTS. Men schrijft ons: De bond van keurmeesters van vee en vleesch wijst op het feit, dat bij de berich ten over het ernstige geval van vleesch- vergiftiging te Harenkarspel dikwijls ten onrechte werd gesproken over den „keur meester" van Harenkarspel. Dit moet zijn de keuringsveearts. De keurmeesters, die niet academisch gevormd zijn, hebben slechts beperkte bevoegdheid tot keuren en staan geheel buiten deze zaak. De keuringsveearts heeft echter een volledige bevoegdheid en noodslachtingen mogen slechts door hèm worden gekeurd. DE RAZZIA OP RIJWIELPLAATJES In aansluiting op ons bericht over den diefstal van rijwielplaatjes te Noordschar- woude kunnen wij nog mededeelen, dat gebleken is, dat bij nog meerdere personen aldaar plaatjes ontvreemd zijn, o.a. bij den heer A. de Geus 3 stuks en bij den heer C. Keeman één. SLUIS OP TEXEL INGESTORT. Twee arbeiders ernstig gewond Vanmorgen omstreeks acht uur is te de Cocksdorp op Texel de sluis, welke, onder den Hollandschen weg door, de verbinding vormt met de voortzetting van de Roggesloot ingestort. Aan de sluis waren op dat oogenblik zes arbeiders van den polder Eierland werk zaam. De sluis, welke breeder en dieper moet worden gemaakt, was blootgelegd Het verkeer had men, in verband met deze werkzaamheden, tijdelijk omgelegd. Plotse ling is in het gemetselde gewelf beweging gekomen. Het stortte in, waardoor de beide zijmuren buitenwaarts bogen en groote brokstukken steenen omlaag vielen. Twee der arbeiders, de ongeveer 50-ja- rige K. Kalis Jzn. en de 22-jarige A. van Hoom, zoon van den opzichter van het waterschap Eierland, die het werk deed uitvoeren, werden door de brokken steen bedolven. Een gelukkige omstandigheid was, dat de hoofden van de beide mannen vrij ble ven. Direct is men begonnen de steenen te verwijderen, doch het duurde nog twee uren vóór men er in slaagde de gewonden te bevrijden. De mannen hebben beide beenen gebroken. Zij zijn per ziekenauto en met een extra boot naar het ziekenhuis te den Helder vervoerd. Zoowel Kalis als van Hoorn wonen in de Cocksdorp. De werk7S""^heden zijn voorloopig stop gezet. CIRCUS SARRASANI TE HEILOO. Naar we vernemen, zal het bekende cir cus Sarrasani, dat thans in het circusge bouw te Scheveningen speelt, in de maand September aan den Heilooëerdijk een reeks van voorstellingen geven, op dezelfde plaats, waar vorig jaar circus Strassburger zijn tenten heeft opgeslagen. Alhoewel circus Sarrasani, dat dit jaar een tournee door Nederland zal maken, na eerst nog Rotterdam te hebben bezocht, gaarne in Alkmaar zelf zijn tentencomplex zou hebben opgeslagen, is daartoe geen mogelijkheid, daar de gemeente op het tijdstip, dat Alkmaar bezocht zou kunnen worden door Sarrasani, geen vergunning heeft kunnen verleenen. Tot haar spijt, is het de directie van Sar rasani onmogelijk, wegens de inrichting van de tournee. Alkmaar op een lateren datum te bezoeken. CARILLON-CONCERT. Het programma voor het door den heer P. A. van Langen morgenavond van half 9 tot half 10 te geven carillonconcert luidt als volgt: Sonate Jef van Hoof Rigadon Clement Menuet Pavane Intermezzo Jef van Hoof Preludium van Langen Als 't kermis wordt Hullebroeck Als ik wat laat naar huis toe kom Lapper Krispijn 't Liedeke v/d schilder Van 't Maseurken In Egmond aan Zee heeft de R.K. gees telijkheid zich reeds eenige malen gestoo- ten aan een door haar geconstateerde ont aarding van het strandleven. Protesten daartegen hadden niet de gewenschte uit werking, omdat de burgerlijke overheid van oordeel was, dat er van ontaarding niet kon worden gesproken. Hoewel er nog geen verordening bestaat, die dit strafbaar stelt, geeft de politie toch aan gasten, die in bad- costuum in het dorp willen loopen, wen ken, dat dit niet mag en deze wenken wor den geregeld opgevolgd. De R.K. geestelijk heid was daarmede niet evreden en pro testeerde eenige malen van den kansel. Aangezien dit geen uitwerking had, heeft een der badgasten, de heer van Erp, een adres aan den ministerraad opgesteld, welk adres Zondag van den kansel is voorgele zen, met verzoek dit mede te onderteeke nen. Dit had tengevolge dat een 150 a 200 gasten en inwoners aan dit verzoek hebben voldaan. Het adres is van den volgende inhoud: Ondergeteekenden, allen gedurende het badseizoen inwoners van Egmond aan Zee, geven uwe Excellentie hierbij kennis van de ontaarding van het strandleven in bovengenoemde bad plaats. Zij maken er ernstig bezwaar tegen, dat de bestaande gemeentelijke veror deningen, waarvan er een luidt: „Het is voor kinderen en volwassenen ver boden zich in badcostuum op het gere serveerde strandgedeelte te begeven", niet wordt nageleefd; Dat practisch geen strandgedeelte gereserveerd blijkt te zijn, daar langs het geheele strand badtenten zijn ge- Aqmda T entoonstellineen. Bergen, Moderne kunstzaal P. Boender- maker Cz.: werk van Kees Boendermaker. Geopend 1012 en 14 uur. Ook des Zon dags. Rustende Jager: werken van F. Kamstra. dag. geopend. Bergen, Hoflaan 11, tentoonstelling wer ken kunstschilder Jos. Viëster. Bergen, Dokter Dekkershuis, tentoonstel ling werken schilder Ponstij n en beeldhou wer Marree (tot einde Aug.) Bioscopen. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Tarzan's vlucht (avonturen), hoofdrollen Johnny Weismuller en Maureen O' Sullivan. Toegang boven 14 jaar. lederen middag, half 3, voorstelling- City-theater, 8 uur, hoofdnummer Het arme rijke meisje (rom.), hoofdrollen Shirley Temple, Alice Faye, Gloria Stuart en Michael Whalen. Toegang alle leeftijden. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Sanders van de Rivier (sens.), hoofdrollen Paul Robeson en Leslie Banks. Toegang boven 14 jaar. Bioscoop Harmonie, 7.30 uur, hoofdnum mer Vrijspraak levenslang! (rom.-sens.), hoofdrollen Danielle Darrieux, Henry Garat. Margherite Templey, Suffel Pasquali, e.a. Toegang alle leeftijden. Woensdag 18 Augustus. 8 uur, Sted Muziektuin, concert Zang en Vriendschap m. m. v. Hofstad's matrozen- koor. Donderdag 19 Augustus. 8 uur, Muziektuin, uitvoering plaatselijke cultureele commissie. plaatst, van waaruit men zich vrijelijk over het geheele strand kan begeven; Dat de badkleeding zoowel voorman nen als vrouwen in vele gevallen zeer veel te wenschen overlaat en beslist aanstootgevend is; Dat door ondergeteekenden de poli tieautoriteiten daarover zijn aangespro ken, doch zonder eenig resultaat; Dat eenige politieambtenaren mede deelden geen opdracht tot bekeuren te hebben, te meer, waar er badgasten zijn, die juist omdat men in Egmond aan zee zoo vrij was, deze plaats be zochten; Dat ondergeteekenden van meening zijn, dat juist door streng aan zede lijke beginselen de hand te houden een badplaats kan opleven. Als voorbeeld noemen zij Wijk aan Zee, waar gedurende het badseizoen streng wordt opgetreden en het politie corps wordt versterkt en waar deson danks deze badplaats door een steeds grooter aantal christelijke gezinnen wordt bezocht. Ondergeteekenden, zoo vervolgt het ^dres, verzoeken Uwe Excellentie als hoofd der politie te willen gelasten aan de bestaande gemeenteverordening de hand te houden en zorg te dragen, dat :en bepaald gedeelte van het strand voor het bad wordt aangewezen, onder toevoeging van een verbod van stil staan op dit gedeelte voor eventueele kyklustigen. Wij hebben in Egmond aan Zee inlichtin gen over deze beweerde ontaarding van het badleven ingewonnen en vernamen, dat de gemeentelijke overheid met het adres niet bekend is. Ten onrechte, zoo merkte men op, beroepen adressanten zich op een ver ordening. Een dergelijke verordening be staat in Egmond niet. Vermoedelijk wordt dit beweerd, omdat de vroegere strand- exploitant, de heer Kokx, bepalingen uit 'n niet meer bestaande verordening op het strand heeft doen aanplakken. Wel bestaat er in Egmond aan Zee de bepaling, waarbij het verboden is op het strand, bij de ge meente in pacht, zich op aanstootgevende wijze geheel of gedeeltelijk te ontkleeden of zich ontkleed op te houden, en deze be paling wordt in Egmond nageleefd- Men betreurt het, dat men van zekere zijde van ontaarding van het strandleven spreekt, wanneer op de weinige zonneda gen, die men in Nederland kent, de badgas ten van zon en lucht willen genieten en ontkent dat er van excessen op dit gebied kan worden gesproken. In verband met een voor een paar jaar door den minister gezonden circulaire heb ben er besprekingen plaats gehad tusschen de hoofden van de gemeenten Egmond aan Zee, Bergen en Schoorl, en deze kwamen tot de conclusie, dat het ondoenlijk was om een juiste formuleering voor de badklee ding aan te geven. In Bergen en in Schoorl heeft men bepalingen in het leven geroe pen waarbij het op bepaalde gedeelten van het strand voor mannen verboden wordt om in zwembroek te baden en waarbij het tevens verboden is om in badcostuum, zon der badjas of badmantel, zich naar de hotels te begeven. In Egmond heeft men daaraan de behoefte nog niet gevoeld, doch men is er niet tegen om, wanneer men daarmede een deel van ons volk tevreden kan stel len, ook in deze gemeente een dergelijke verordening in het leven te roepen. Aangezien de betreffende ministe^ het bovengenoemde adres nog niet ter kennis van de Egmondsche overheid heeft ge bracht, wenscht men overigens rustig een afwachtende houding aan te nemen, omdat, naar het oordeel van de plaatselijke over heid, het badleven te Egmond aan Zee zich op kalme, niet aanstootgevende wijze ont wikkelt. STANIOL (zilverpapier) bedrukken wfl óók ALKMAARSCHE COURANT, TEL. 3320 HET BADSEIZOEN TE EGMOND AAN ZEE. Reden tot tevredenheid. Het aantal te Egmond aan Zee vertoe vende vreemdelingen de bewoners der onderscheidene koloniehuizen niet medege- rekend bedroeg dit jaar op den teldag (begin Aug.) 3419, dat is 29 pCt. meer dan het vorige jaar en ruim 23 pCt. boven het hoogste aantal, dat ooit in Bad-Egmond be reikt werd. Tevens beteekent dit, dat het aantal bad gasten in tien jaar tijds precies verdubbeld is, een vooruitgang van 100 pCt. in vergelij king met 1927. Egmond aan Zee telt zoo doende meer vreemdelingen binnen zijn grenzen dan inwoners. Volgens een globale berekening brengen deze badgasten buiten het voor- en nasei zoen 120.000 in het dorp, ongerekend de verteringen der dagjesmenschen. Dit is in derdaad een vooruitgang van beteekenis, als men daar tegenover stelt het bedrag van 10.000, waartoe de Badbode van 1897 kwam bij een aantal gasten van 400. Nu mag aan het aantal op den teldag aan wezige gasten slechts betrekkelijke betee kenis worden toegekend. De eerste weken van Augustus, als deze teldag gehouden wordt, vormen immers het hoogtepunt van het badseizoen. Steeds meer spitst het be zoek zich toe op deze weken. Er zijn echter nog andere cijfers over het geheele seizoen en ook deze wijzen op voor uitgang. De gasmeter, die een betrouwbare gastenmeter is, registreerde een aanmerke lijk hoogeren omzet dan het vorige badsei zoen. Het percentage verhuurde kamers en huisjes is hooger dan verleden jaar. Het aantal bezoeken aan den vuurtoren „Jan van Speyck", de afgegeven duin-wandelkaar- ten, de winkelomzetten wijzen alle in de zelfde richting. Geheel en al onverdeeld gunstig kan het oordeel over het badseizoen 1937 niettemin niet luiden. De bezetting van de hotels, waar men niet, zooals in de pensions, tevoren pleegt te bespreken, liet buiten het hoogsei zoen te wenschen over. De oorzaak behoeft men niet ver te zoeken, de boeken van het meteorologisch instituut te de Bilt vermel den te weinig zonne-uren. Ook de strand- exploitanten hebben dit tot hun schade moe ten ondervinden. Zoo zal de balans aan het einde van het seizoen voor alle bij het badbedrijf betrok kenen niet even gunstig zijn. Over het ge heel genomen is er echter zeker reden tot tevredenheid. Het aantal buitenlandsche gasten is nog steeds kleiner dan in vroegere jaren. Eg mond aan Zee was voornamelijk bij de Duit' schers nogal in trek. Voor hen zijn blijkbaar de deviezenbepalingen nog altijd een belet sel, ook al is de reisregeling met Duitsch- land sedert het vorige jaar weer wat verbe terd. PROPAGANDAFEESTEN IN DEN BEEMSTER. Vrijdag zullen een boerenwagen en een sjees met jongelui in oud-Friesch costuum, als reclame voor de herdenkingsfeesten in den Beemster in September a.s. een rondrit houden, 's Morgens te circa 9 uur wordt uit Beemster vertrokken en langs Jisperweg en Schermerhornerweg naar Schermerhorn ge reden. Daarna langs de Noordervaart naar Alkmaar, Kanaaldijk naar Friesche brug, Achterweg, Bierkade, Limmerhoek, Laat, Ritsevoort, Heilooërbrug, Singel, Bergerbrug, Geesterweg, Westerweg, Regulierslaan, Wil- helminalaan, Kennemerstraatweg naar Hei- loo en dan over Limmen, Castricum naar Assumburg, waar overnacht wordt. Den volgenden ochtend vertrek ca. 10 uur over Krommenie, langs de westzijde van de Zaan tot den Dam in Zaandam en daarna Oostzijde terug. Langs Zuiderweg door Wij de Wormer, Purmerend en Z.O.-Beemster naar Deutzen Hofje. DE „REIGER" NAAR INDIE VERTROKKEN. Hedenmorgen 6 uur is het K. L. M.- vliegtuig „Reiger", gezagvoerder Hondong, van Schiphol naar Indië vertrokken. Dertien passagiers hebben voor deze reis geboekt. Het vliegtuig heeft 134.966 K.G. goederen 486.670 K.G. briefpost en 9.750 K.G. pak- ketpost aan boord. WIELEWAAL EN TORENVALK HEBBEN VERTRAGING. Toen gistermiddag gezagvoerder Hulse- bos, die met de „Wielewaal" van Batavia naar Amsterdam vliegt, te Djask de ge bruikelijke landing verrichtte voor het in nemen van brandstof, bemerkte hij, dat de rechterwielrem haperde. Niettemin wist hij de machine op regelmatige wijze tot stilstand te brengen. In verband met het gebleken euvel besloot hij niet verder te vliegen, teneinde het defect eerst geheel te verhelpen. De „Wielewaal" had gister Basra moeten bereiken. De „Torenvalk" is op de uitreis wegens slecht weer niet verder gevlogen dan Cal- cutta. DE NASPORINGEN NAAR LEVANEFSKI. De regeeringscommissie voor de organisa tie van de vluchten MoskouNoord Ame rika deelt mede: Dinsdag heeft men opnieuw zeer onduide lijk seinen gehoord van een zend-installatie, welke zou kunnen toebehooren aan het vliegtuig van Levanefski, de N. 209. Men kon echter niets ontcijferen. Het toestel van Zadkov maakte goede vorderingen op zijn tocht naar het Noorden. In den ochtend van den 17den Augustus is hij uit Markowo langs de rivier de Anadyr in de voorzienigheids- baai aangekomen. Hij moest de voortzetting van zijn tocht na Wellen echter uitstellen, daar de dichte mist het landen in het berg achtige gebied van het schiereiland Tsjoe- kotko onmogelijk maakte. Te Krasnojarsk is men gereed gekomen met de voorbereiding van de Poolvlucht van Ij ij k h m 'i het tweemotorige toestel van Gratzianski, die zich naar Dickson-eiland zal begeven om evenens deel te nemen aan de nasporin gen, met het toestel van Golovine, die te Kazan den bouw van een tweede radio station voltooit. DREIGENDE STAKING VAN DE FRANSCHE BURGERVLIEGERS. Zij willen proefvlucht over den Atlantischen Oceaan maken. De correspondent van de „Daily Tele- graph" te Parijs bericht, dat de vliegeniers van de Fransche burgerluchtvaart dreigen in staking te gaan, wanneer geen burger luchtvaart aangewezen wordt om de proef vlucht over den Atlantischen Oceaan, wélke de volgende maand zal worden gemaakt, te leiden. De minister van luchtvaart Cot, heeft hiervoor den bekenden marinevlieger, kapi- nant Bonnot, aangewezen, aangezien deze bekend is met het vliegtuig „Lieutenant de Vaisseau Paris", waarmede de vlucht zal worden gemaakt. De piloten van de burgerluchtvaart in Frankrijk, die thans in dienst zijn van de Air France, verklaren, dat zij niet afgunstig zijn op Bonnot, doch zij zijn van meening, dat nu de civiele piloten in den wekelijk- schen dienst naar Brazilië 208 vluchten over den zuidelijken Atlantischen Oceaan hebben gemaakt, zij ook in aanmerking komen voor de proefvluchten over het noordelijk deel van dezen oceaan. Een vertegenwoordiger van den bond van beroepsvliegers, waarvan de bekende vliege nier Sadi-Lecointe voorzitter is, heeft ver klaard: „Wanneer een koopvaardijschip van stapel loopt, worden de proeven hiermede uitgevoerd door officieren van de koopvaar dij en niet door officieren van de oorlogs marine. Hetzelfde beginsel moet worden toe gepast in de luchtvaart. Er is geen reden, waarom een burgervliegtuig in handen van een militair vlieger zou moeten worden ge geven". Een vertegenwoordiger van de Air France Transatlantique, de maatschappij, welke de vluchten over de zuidelijken Atlantischen Oceaan verzorgt, verklaarde daarentegen: Onze maatschappij heeft niets te maken met de Air France, zij staat direct onder het ministerie van luchvaart, kapitein-luitenant Bonnot en zijn helpers zijn de eerste beman ning, die grondig bekend zijn met de „Lieu- teant de Vaisseau Paris" en het zou niet eerlijk zijn hen te vervangen door anderen, wanneer het vliegtuig de volgende maand een proefvlucht langs de noordelijke route over den oceaan gaat maken". Jbxwiticiaat Tlieuws De kermis» De jaarlijksche kermis is weer achW den rug. Zij heeft zich dit jaar gekenmetkt door een gezellige drukte, alhoewel zij Zon dag heel slecht inzette door het verschrik kelijke weer. Maar 's avonds was het nogal goed in de café's. Maandag was het in 't café de Vries een schitterende avond dqpr Daan ■Pool en Tommie Bouman. De prachtige décors en costuums waren een succes en we kunner. vol lof spreken over wat dien avond ten beste is gegeven. De zaal was stampvol en vele menschen moesten nog staan. Na afloop bleef men nog geruimen tijd op het bal, waarbij goede muziek, verzorgd door den heer W. Bakker. Dinsdag, den laatsten kermisdag, was er nog kegelen door dames en heeren. De prij zen, bestaande uit geld, werden behaald: 1. Th. Koelemij te Purmerend, 2. mevrouw B. Kaai, 3. G. Bakker te Heiloo, 4. mevrouw J» Kooiman. Van de heeren waren winners: 1. C. Kok, 2. W. Ooms, 3. Staasen, 4. P. Korver. Des avonds was er heel wat drukte in ons dorpje, heel wat van buiten ook. In het café van Ham was het zeer gezellig bij een uitstekend orkest, dat onvermoeid speelde. Bestuursverkiezing banne. Bij de gister gehouden stemming voor een lid van het bestuur van de banne Oudkarspel is de heer J. Pranger, die periodiek aftrad, met algemeene stemmen herkozen.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 2