DE (JOUDEN (BuwzhLOMA Jtadiopcogtaawui thuulleloH Branden. HIJ MAAKTE POSTZEGELS „ZELDZAAM". Valsche tandingen gefabriceerd. Er zijn verschillende redenen denkbaar waarom een postzegel zeldzaam wordt ge noemd. Een van deze redenen is, dat post zegels, die over het algemeen regelmatig getande randen bezitten, bij uitzondering wel eens onregelmatig getand zijn. Onregel matig getande postzegels zijn voor philate- listen het neusje van den zalm, waarvoor zij gaarne veel geld betalen. Een man, die te Rotterdam regelmatig handel drijft in postzegels en een geregeld bezoeker van de postzegelmarkt is, vond, dat zeldzame postzegels wel wat al te zeldzaam waren. Dies vatte hij het plan op de lief hebbers te verblijden met zeldzame zegels van eigen fabrikaat. Hy nam daartoe enkele jubileumzegels, uitgegeven by gelegenheid van het zilveren regeeringsjubileum van H. M. de Koningin en ontdeed deze van de getande randen. Daarna knipte hij met een schaar of waarschijnlijk met een ander in strumentje een nieuwe onregelmatige tan ding aan de postzegels, die op deze wijze plotseling zeldzaam waren geworden. De postzegels waren door de ondergane behan deling weliswaar wat kleiner geworden, maar dat viel niet op, zoolang men ze al thans niet vergeleek met de niet gecoupeerde zegels. Met zijn zeldzame zegels op zak wandelde de man naar de postzegelmarkt. wist er daar een liefhebber voor te vinden en hy kreeg er goed voor betaald. De kooper meende goede zaken te heb ben gedaan, want in den winkel zyn zulke postzegels, als ze echt zijn, dikwijls vijftig gulden waard. Maar hy kwam al spoedig tot de ontdekking, dat er iets met het for maat der zegels niet in orde was. Hij keek de zegels oplettend na en kwam tot de con clusie, dat de zeldzaamheid van deze post zegels van geheel anderen aard was, dan hij had vermoed. De zeldzaamheid der zegels school n.1. uitsluitend in het feit, dat er op een handige manier mee geknoeid was. De gedupeerde kooper riep de hulp der politie in, die ontdekte wat er met de postzegels was uitgevoerd. De vervalscher is daarop door de politie gearresteerd en in hechtenis genomen. aanwezige rijwielplaatjes enkele te zijn, die van de origineele kleur afweken, hetgeen als een fout in de aflevering aan dat post kantoor werd toegeschreven. Gelukkig echter kon de beheerder van het postkan toor te Langeraar zich herinneren, dat de heer O. eenige dagen geleden een plaatje bij hem gekocht had, zooda nu het raadsel geheel was opgelost. Toen de bedoelde agenten nu weer te Bloemendaal terug kwamen, dit was onge veer 6 uur, zou men natuurlijk de onmid dellijke invrijheidstelling verwacht heb ben, doch helaas ging hier nog circa ruim een uur mee gepaard en konden de heer O. en zijn meisje eerst te 7 uur het politie bureau verlaten. Zoo zijn dus deze twee mensfhen de dupe geworden van een onjuiste aflevering van rywielplaatjes door de posterijen. De politie te Bloemendaal was wel zeer spitsvondig en ten gevolge van deze spitsvondgheid kostte het twee eerlijke menschen eenige uren van hun kostbare vacantie. Het blad verneemt, dat de heer O. met het verloop dezer zaak geen genoegen neemt. WEDERINSTELLING CRISISRAAD. De minister van economische zaken heeft besloten tot wederinstelling van den crisis- raad, waarin onder zyn presidium zitting hebben de secretaris-generaal van het depar tement van economische zaken, mr. dr. A. A. van Rhijn, de directeur-generaal van handel en nijverheid, dr. H. M. Hirschfeld, de direc teur-generaal van den landbouw, ir. A. L. H. Roebroek, de regeeringscommissaris voor den akkerbouw en de veehouderij, ir. S. L. Louwes en de regeeringscommissaris voor handel en nijverheid, dr. W. L. Groeneveld Meyer. Deze raad, welke eenmaal per week ver gadert, heeft ten doel het bespreken van de belangrijke aanhangige economische vraag stukken en in het bijzonder het coördineeren van de belangen van landbouw eenerzijds en handel en industrie anderzijds. Gelijk bekend heeft deze raad ook onder het eerste ministerschap van mr. Steenber- ghe bestaan. De gunstige ervaringen, des tijds opgedaan, hebben den minister doen besluiten den crisisraad weder in te stellen. Vrijdag 20 Augustus. HILVERSUM. 1875 M. f8.—12.— 4.7.30 en 9.12.VARA, de AVRO van 12.4.en de VPRO van 7.309.uur).8.Gr.pl. 10. VPRO-morgenwijding. 10.20 Gr.pl. 11—Deel. 11.20 Orgelspel. 12.— Gr.pL 12.30 Omroeporkest en gr.pl 2.30 Voor tuinliefhebbers. 3.— Gr. pl. 3.15 Avro-dansorkest. 4.— Gr. pl. 5.Kinderuurtje. 5.30 Gr.pl. 6.30 Politiek radiojournaal. 6.50 Gr.pl. 7.05 Nieuws, causerie. 7.25 Gr.pl. 7.30 VGP-ber. 7.35 Levens kracht en stervensmoed, causerie. 8.Pianovoordracht. 8.30 Lite raire causerie. 9.— VAR A-Theater orkest en solisten. 9.30 Fantasia en gr.pl. 10.30 ANP-ber. 10.40 VPRO- avondwijding. 11.Jazzmuziek (gr.pl.) 11.30—12.— Gr.pl. HILVERSUM, 301 M. (Alg. progr. KRO). 8.—9.15 en 10.— Gr.pL 11.30 Godsd. halfuur. 12.Ber. 12.15 Gr.pl. 12.30 Modern klein-orkest met solist en gr.pl. 2.Orgel en zang. 3.Gr.pl. 5.KRO-orkest. 66.20 Land- en tuinbouwpr. 7. Ber. 7.15 Luchtvaartpr. 7.35 Musica catholica. 8.ANP-ber. 8.15 KRO- orkest. 8.40 Zang en piano. 9.10 Gr.pl. 10.30 ANP-ber. 10.40 Lily Mathé en haar zigeunerknapen- orkest. 11.1512.Gr.pl. DROITWICH, 1500 M. 11.20 Gr.pL 12.05 Cello en orgel. 12.50 HeniV Hali's dansorkest. 1.35 Het Nancy Phillips Strijkkwartet. 2.20 Gr.pl. 3,05 Pianovoordr. 3.35 The story of mosquito day, causerie. 4.05 Varié- té-progr. 4.50 Gr.pL 5.20 Mezzo sopraan en alt. 5.40 Het Wynford Reynolds Octet. 6.20 Bei. 6.45 BBC- orkest met solist. 7.35 Tuinbouw- praatje. 7.50 Relais uit Amerika. 8.20 Radiotooneel. 9.Eccentrics, causerie. 9.20 BBC-Symph.-orkest. 10.Ber. 10.20 People on the move, causerie. 10.40 Fred Hart- ley's Sextet. 11.20 Maurice Win- nick's dansorkest. 11.5012.20 Dansmuziek (gr.pl.) RADIO PARIS, 1648 M. 7.10, 8.20 10.35 en 12.20 Gr.pl. 12.50 H. de Couza's orkest en zang. 5.05 Zang. 5.25 Uit Salzburg: Die Meistersin- ger, opera. In de pauze's piano voordracht en gr.pL 10.50 Gr.pl. 11.201.05 Concert. KEULEN, 456 M. 6.50 Militair or kest. 8.50 Wörthmüi ter-kwintet en solisten. 12.20 H. Hagestedt's or kest. 2.35 Omroepschrammelensem- ble en solist. 4.20 Omroepklein- orkest. 6.20 Kamermuziek. 7.10 Gr. pl. 8.30 Omroeporkest en -schram- melensemble. 10.5012.20 E. Kai- ser en Fred. Hippmann en hun or kesten, solist en pianoduo. BhUSSEL, 322 en 484 M. 322 M.: 12.202.20 Gr.pL en zang. 5.20 J. Schnijders' orkest. 6.35 Gr.pL 6.50 Cabaretprogr. 7.35 Zang. 8.20 Gr. pl. 9.20 Symph.-concert uit Knocke. 10.40 Zang en gr.pl. (tot 11.20). 484 M.: 12.20 Gr.pl. 1.30—2.20 J. Schnijders' orkest. 5.20 Dansmu ziek. 6.20 Gr.pL 7.20 Zang. 8.20 J. Schnijders' orkest. 10.3011.20 Gr.pL DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.20 Dansmuziek. 8.05 Sportrep. 8 20 Ber. 8.30 Vroolyk progr. 9.20 Ber. 9.35 .Omroeporkest. 10.20 Ber. 1C.5012.20 Egon Kaiser's dans orkest, Fred. Hippmann's orkest en solisten. (11.05 Weerbericht). GEMEENTELIJKE RADIO DISTRIBUTIE. Lijn 1: Hilversum. Lijn 2: Hilversum. Lijn 3: Keulen 8.10.20, Nor- mandië 10.20—10.35, Parijs R. 10.35 11.20, Droitwich 11.2013.20, Brussel VI. 13.20— 14.20, Droitwich 14.2014.35, Keulen 14.3515.20, Normandië 15.2015.35, D.sender 15.3516.05, Droitwich 16.05— 16.20, Keulen 16.20—17.25, Parijs R. 17.2523.Weenen 23.24. Lijn 4: Brussel VL 8.9.20, Lu xemburg 9.2010.35, Lond. Reg. 10.3517.20, Droitwich 17.20 18.20, Luxemburg 18.2018.45, Droitwich 18.4520.20, Lond. Reg. 20.20—21.20, Droitwich 21.20—22.20 Parijs PTT 22.2022.40, Droitwich 22.40—24.—. Lijn 5: Diversen. DE AANVARING VAN HET S.S. „WILLEMSPLEIN". Volgens een bericht uit Lissabon is het schip, dat gistermorgen met het Nederlandsche s.s. „Willemsplein" in aanvaring is geweest, het Grieksche stoomschip „Evdokia" van de reederij N. Andronicos en G. Sigalas te Piraeus. De .Evdokia", die ernstige schade op liep is thans op weg naar Leixoes, terwyl de eveneens beschadigde „Wil lemsplein" koers zet naar Lissabon. COR RUTS NAAR DE OOST. Vertrek uit Rotterdam. Met het s.s. „Slamat" van den Rotterdam- schen Llyod is gistermiddag Cor Ruys met zyn gezelschap naar Indië vertrokken, waar het een tournée zal maken, die acht maan den zal duren aldus het Hbld. Het loopt reeds tegen vijven wanneer de bekende acteur aan boord verschijnt, waar op het tusschendek alle leden van het ge zelschap en degenen, die afscheid komen nemen, met ongeduld op den leider staan te wachten. We vernemen weldra de reden van zijn late komst; het afscheid van de zijnen was hem zwaar gevallen. Twaalf maanden van huis met de reis mee is geen kleinigheid, maar we hopen, zoo zegt Ruys, dat, wanneer wij weer Augustus schrijven, we onze familieleden allen in blakenden welstand zullen ontmoeten. Ik hoop, dat het getal zeven geluk brengt. Ik ga n.1. voor den zevenden keer naar In dië en om u de waarheid ie zeggen vol goeden moed, want mijn troepje zal mij zeker niet in den steek laten. Al zwaait Koningin Winter in Indië nooit den scepter, we komen beslagen ten ijs. We beschikken over keurige, nieuwe décors, gloednieuwe costuums. Alles ligt in kratten gepakt on der in het ruim van de „Slamat". Over alle spelers heeft Cor Ruys ons dan iets goeds te zeggen. „Vooral de medewerking van de vrouwelijke leden van het gezelschap stel ik op hoogen prijs. Er zijn immers zoo wei nig goede actrices en men is blij, wanneer men er weer eens één ontdekt." We geven de première te Medan, waar we Jonkvrouwe de la Siegelière zullen opvoe ren onder regie van Adolf Bouwmeester, die de rol van den advocaat Destournelles zal vervullen. Het is voor de eerste maal dat Adolf Bouwmeester een bezoek aan Indië brengt. Van die gelegenheid zal hij gebruik maken om mede namens zijn broer een krans te leggen op het graf van zyn vader Frits Bouwmeester. Cor Ruys noemt dan eenige stukken van zijn repertoire, waar van hij hooge verwachtingen heeft, o.a. Doctor Stiglitz, Robert en Bertram, dat nog r immer in Indië is opgevoerd. Dan krijgen we namen van blijspelen uit zijn oude repertoire te hooren zooals Filmheld, Mijn zoon Etienne e.a. Ik zal zeker veel steun ondervinden van Adolf Bouwmeester. Hy heeft sedert 6 jaren niet op de planken gestaan. Over zyn kunnen als regisseur heb ik niets dan lof. Ook Van Hees maakt thans een mooie kans. De overige leden van het gezelschap zijn: mevr. ChrispijnMulder, Francis May, Jetty Kremer, Dio Huysmans, Henri Duiveman. En nu ga ik nog even handjes drukken. Wanneer Cor Ruys dit zegt klinkt een lang gerekt fluitsignaal. Het teeken dat familie leden en kennissen het schip moeten ver laten. Tot degenen die aan boord afscheid nemen behooren de heer M. v. d. Lugt-Mel- sert Jr., Lily Bouwmeester, Johanna Bouw meester, Willem van Capelle, Nico van der Linden, Jules en Frits Bouwmeester en prof. Ben Ali Libi. Wanneer het schip de kade heeft verlaten, wuift men elkander nog geruimen tijd har telijk toe. Veel succes in de tropen! UITVOER VAN EIEREN. In de week van 10 tot 17 Augustus zyn hier te lande voor uitvoer toegelaten 16.377.703 eieren en wel 15916.183 kippen eieren en 461.520 eendeneieren. Hiervan gingen naar Duitschland 8.711.980 kippen- en 112.320 eendeneieren; naar Engeland 6.631.088 kippen- en 349.200 een deneieren en naar andere landen 573.115 kippeneieren. GESTOLEN AUTO GEVONDEN. Zaterdagmiddag is op het Damrak te Amsterdam een personenauto gestolen. Gistermiddag kreeg de politie een seintje, dat in Amstelveen een auto, die daar in een garage was gestald, op eenigszins geheim zinnige wijze te koop werd aangeboden. Twee politiemannen in burger togen er heen en deden zich als gegadigden voor. Bij onderzoek van den wagen bleek deze van een kersvérsch nummerbord te zijn voorzien, terwyl de nummers van de carros serie en van den motor waren weggehakt. Het signalement van de auto klopte overi gens met dat van den gestolen wagen. Het gevolg laat zich denken: in het bu- reau-Raamoort wachten twee mannen hun strafvervolging af. MISKLEURIGE RIJWIELPLAATJES. Vacantiedag van twee jonge men schen bedorven. De heer J. J. P. Otto van Langeraar was dezer dagen met vacantie bij familie te Hillegom. Hij maakte o.m. een fietstochtje met zyn meisje naar Bloemendaal en werd daar, naar de „Volkskrant" meldt, door de gemeentepolitie aangehouden ter controlee ring van rijwielplaatjes. Beiden waren echter wel in het bezit van de bedoelde ry- wielmerken, doch het toeval wilde, dat de kleur van het eene plaatje iets lichter was dan van het andere, waardoor de politie van Bloemendaal vaststelde, dat het eene plaatje valschelyk zou zijn nagemaakt. De beide fietsers werden aangehouden en in het politiebureau te Bloemendaal opgeslo ten. Welke verklaring de heer O. ook al gaf, het mocht niet baten. Zelfs het meisje, dat toch geheel onschuldig was, werd vastgehouden. De commissars van politie te Bloemen daal, die eerst des middags te 2 uur op het politiebureau zou komen, moest worden afgewacht om te beslissen wat er verder met het tweetal zou moeten gebeuren. Toen om 2 uur de commissaris gekomen was, besliste deze, dat twee agenten per auto naar Langeraar zouden gaan om ten postkantore aldaar, waar de plaatjes ge kocht zouden zijn, een onderzoek te gaan instellen. Inderdaad bleken aldaar onder de TRAMTREIN ONTSPOORD. Groote materieele schade. Gisteravond omstreeks half zeven is bij de brug over het Oranjekanaal te Noord-Barge bij Emmen een tramtrein van de eerste Drentsche stoomtrammaatschappij ontspoord. De trein bestond uit elf wagons van tien ton en was geladen met hoogovenslakken, be stemd voor den nieuwen weg ZweeloKla- zienaveen. De tweede wagon liep voor den ter plaatse liggenden wissel uit de rails en de derde wagon ontspoorde eveneens. Door dat de koppelingen van de ontsporende wa gons braken, bleven de locomotief en de an dere wagons in het spoor. De trambaan werd over een afstand van meer dan honderd me ter totaal vernield en het,verkeer was dien tengevolge geheel geblokkeerd. Een pleziertrein uit Hoogeveen, die gister middag een vijftigtal bezoekers naar het dierenpark te Emmen had gebracht, kon door de ontstane ravage niet terugkeeren. Met autobussen van de tramwegmaatschap pij werden de passagiers naar Hoogeveen te ruggebracht. Persoonlijke ongelukken hebben zich bij de ontsporing niet voorgedaan. De materiee le schade is echter vrij groot. Personeel van de eerste Drentsche stoomtrammaatschappij is onmiddellijk met het opruimingswerk be gonnen. Over de oorzaak van het gebeurde tast men vooralsnog in het duister. De machinist van de tramtrein kon daarover niets zeggen. PRINS BERNHARD KAPITEIN CORPS RIJDENDE ARTILLERIE. Installatie te Arnhem. Naar het „Handelsblad" verneemt, zal Prins Bernhard op 11 September a.s. te Arnhem worden geïnstalleerd als kapitein van het corps rijdende artillerie. De prins, die den kapiteinsrang bij alle corpsen van het Ned. Leger bekleedt, droeg reeds de uniform van het corps rij dende artillerie bij zijn bezoek aan de schietoefeningen te Oldebroek. Na afloop van de plechtigheid zal het officierscorps van de rijdende artillerie aan Z. K. H. een diner aanbieden. GESCHENK VOOR DE „PIET HEIN". Van de gemeente Warmond. Destijds is te Warmond een comité ge vormd, dat zich ten doel stelde gelden in ts zamelen voor een geschenk, aan te bieden aan het Prinselijk Paar, ten gebruike op het jach „Piet Hein". In overleg met het Nationaal Comité is besloten, dat door deze gemeente het be- noodigde glaswerk voor het jacht zal ge schonken worden, voorzien van een mono gram. Het monogram stelt voor een anker, met aan weerszijden twee boeien, waarop de naam „Piet Hein". Het glaswerk, vervaar digd bij de Kristal-Unie te Maastricht, zal op 28 Augustus a.s. worden aangeboden. EEN INBRAAK TE EDAM. De bedrijvers gestoord in hun werkzaamheden. Inbrekers schijnen Edam tot operatieba sis gekozen te hebben. Werd enkele weken geleden in het Heerenlogement ingebroken, gisternacht wisten ongenoode gasten door het openschuiven van een keu kenraam de woning van den heer Joh. B. in de Lingerzyde binnen te dringen en als buit een gouden horloge,, twee gouden rin gen, 42.50 aan geld en eenige sigaren te bemachtigen. Vermoedelijk zijn de inbrekers gestoord bij hun werk, want het achterlaten van een beitel, een boor, een zaklantaarn en andere factoren wijzen er op, dat zij overhaast de woning hebben verlaten. Rijks- en gemeentepolitie hebben vinger en voetafdrukken genomen. TOESTAND OUD-BURGEMEESTER C. MAARSCHALK. Naar wy vernemen, is de toestand van den heer C. Maarschalk, oud-burgemeester van Haarlem, die, zooals bekend by Wesel in Duitschland een auto-ongeluk kreeg en zwaar gewond in het ziekenhuis van Wesel werd opgenomen, van dien aard, dat hij spoedig de ziekeninrichting zal kunnen ver- laten. BRAND IN ROTTERDAMSCHE HOUTOPSLAGPLAATS. Gisteravond omstreeks elf uur is brand ontstaan in 'n opslagplaats van de triplex- en fineerhouthandel van de firma D. P. Brugman in de Nozemanstraat 14a te Rot terdam. Door krachtig ingrijpen heeft de brandweer in een half uur met zeven stralen op de waterleiding kunnen blus- schen. BRAND IN VLEESCHWAREN- FABRIEK. Gisteravond tegen zeven uur stegen zware rookwolken op uit het gebouw der export- slagerijen en vleeschwarenfabrieken „Unox" te Oss, welke het vermoeden wettigden, dat in de fabriek een zware brand was uit gebroken. Bij nader onderzoek bleek echter, dat in een gedeelte der fabriek een party kurkschors, vermoedelijk door het weg springen van een vonk van een laschappa- raat, in brand was geraakt. De fabrieks- brandweer was den brand binnen een half uur meester, zoodat de gemeentebrandweer, die met vol materiaal was uitgerukt, geen dienst behoefde te doen. De hoeveelheid kurkschors is verbrand; aan de gebouwen werd geen noemenswaardige schade aange richt. Naar het Engelsch van PAUL TRENT door J. SCHOUTEN 13) „U kunt de prinses niet erg waardeeren?" „Ik kan haar niet uitstaan. Ik geloof, dat zy een slechte, gewetenlooze vrouw is. Ik geloof niet, dat zy werkelijk iets om Bill geeft en hem alleen maar wil uitbuiten". „Dat is zeer waarschijnlijk", merkte Gra- ves droogjes op. „Wat gebeurde er op de club?" „Captain Desbrook werd plotseling weg geroepen en kwam niet terug, tot mijn groote verbazing. Hij heeft mij zelfs niet goeden nacht gezegd". „Is de captain een vriend van u?" „Hy is mijn verloofde", antwoordde zy eenvoudig. ..Mag ik zoo vrij zijn u geluk te wen- schen? De captain staat hoog aangeschre ven". „Dank u. Nadat hij weggegaan was werd Bill roekeloos en begon steeds meer te drinken. Hij werd erg luidruchtig en werd naar het kantoor gebracht, waar hij in slaap viel. Ik wou bij hem blijven, maar de prinses drong er op aan, dat ik naar huis zou gaan. Ze zei, dat het beter was, als Bill een poosje bleef slapen. Ik reed met haar naar huis in een taxi en zette haar in Curzonstreet af. Bill kwam 's morgens niet opdagen en ik begon ongerust te worden. Ik belde de prinses op, maar zij wist niets van hem af, had hem niet gezien, nadat wij van de club waren weggereden. Ik belde de club op en hoorde, dat hij met zijn auto was weggereden. Ik ging naar de ga rage en vond zijn auto daar. Maar toen Billy nog niet kwam opdagen, waarschuw de ik de politie. Dat is alles", eindigde zy zuchtend. „Maakt uw broer er een gewoonte van zoo nu en dan voor een paar dagen te verdwijnen, zonder het u te zeggen?" „Hij heeft het nog nooit eerder gedaan. Ik geloof, dat ik beter doe met u te ver tellen, dat hij voor een groot bedrag aan obligaties by zich had". „Hoe groot was dat bedrag?" „Zij waren ieder duizend pond waard en het waren er een heele boel. Nadat Bill zoo rijk geworden is, heeft hij erg zorge loos met zyn geld omgesprongen. Hij schijnt er heelemaal geen waarde meer aan te hechten"'. „Dat maakt hem tot een gemakkelijke prooi. Heeft u geprobeerd u in verbinding te stellen met uw verloofde?" „Ja, maar toen ik hem opbelde, vertelde een bediende mij, dat hij was weggegaan. Daar maak ik mij ook bezorgd over, want hy heeft mij ook geen boodschap gestuurd". „Dat is niet een handelwijze, die men van een minnaar zou verwachten", merkte Graves glimlachend op. „Er moet iets met captain Desbrook ge beurd zijn, anders had hy mij wel op een of andere wijze bericht gestuurd. Mr. Graf ton nam hem gisteravond mee, voor een zakelijk gesprek, en daarna heb ik hem niet meer gezien en niets meer van hem gehoord'". „Was Grafton bij u, toen u bij uw broer weg ging?" „Neen, hy was al eerder weggegaan. Al leen de prinses was bij mij. Ik maak mij werkelijk erg ongerust. Kan ik u niet op de een of andere manier helpen? Zegt u maar, wat ik doen moet. Ik ben geen dwaas en ik ben niet bang". „U kunt met mij meegaan en mij bij de bankiers van uw broer introduceeren. Ik wil graag weten, wat dat voor obligaties waren, die hy bij zich had. Daarna zou u bij de prinses op bezoek kunnen gaan. Als u uw oogen en ooren goed open zet, komt u misschien nog wel iets nuttigs te weten", zei de inspecteur opgewekt. De nummers en de waarde der obligaties werden hun meegedeeld en daarna ging Jane op bezoek by de prinses. Graves reed naar „De Gouden Rat", waar hij om onge veer twee uur aankwam, maar waar men hem meedeelde, dat mr. Grafton niet in 't gebouw was. Hy begaf zich naar het flat gebouw, doch ontving daar hetzelfde ant woord. Toen ging hij terug naar „De Gou den Rat" en had een onderhoud met An- tonio, die ontkende od de club aanwezig te zijn geweest, toen Fraser weggegaan was den vorigen nacht. Toen hij weer buiten kwam, zag hij een auto naderen en hy herkende de vrouw, die er in zat prinses Sulkoff. Dus keerde hy op zijn schreden terug en volgde haar het portaal van het flatgebouw binnen. Zij stapte in de lift en Graves voegde zich bij haar, toen hii haar tegen den portier hoor de zeggen: ,Mr. Grafton, alstublieft". „Wien moet u hebben?" vroeg de portier hem boos. „Mr. Grafton", antwoordde de inspec teur luchtig. „Ik heb u toch al gezegd, dat hij niet thuis is", antwoordde de man barsch. „En toch stond u op het punt deze dame naar hem toe te brengen. Ik ben inspecteur Graves van Scotland Yard. Madame, ik zal zoo vrij zijn u te vergezellen. Ik moet u even spreken en mr. Grafton ook. Naar boven", beval Graves den portier kortaf. „U doet verstandig met te doen wat hij zegt", zei de prinses, na een oogenblik zwijgen. En glimlachte toen liefjes tegen den inspecteur. „Men mag toch wel „niet thuis" geven, als men dat wil. Ik hoop, dat u mr. Graf ton niet lang zult ophouden, want ik moet hem noodzakelijk spreken". „En u en ik moeten ook nog even samen pratenover mr. Fraser", antwoordde hij beminnelijk. „Ik vrees, dat ik u niet begrijp. Spreekt u altijd in raadselen? Wat is er met mr. Fraser?" vroeg de prinses luchtig. „Hij heeft het voorbeeld van een van uw vrienden, den groothertog, gevolgd". „Bedoelt u, dat hij verdwenen is? Ik denk, dat hy bezig is zijn roes ergens uit te slapen". „Zeer waarschijnlijk, maar ik zou graag willen weten, waar hij die uitslaapt". De lift was tot stilstand gekomen en de portier stond hen op het portaal op te wachem De prinses liep naar de deur van Grafton s flat en belde. De bediende kwam en deed open, doch week achteruit, toen hy zag, dat de prinses iemand by zich had. „Mr. Grafton is niet thuis, mijnheer". De inspecteur stapte de hal binnen en toen Roberts hem trachtte tegen te hou den, duwde hy hem op zy. „Ga op zy", zei Graves kortaf, terwyl hij snel om zich heen keek. Hij liep recht door naar de deur van de zitkamer en opende deze. Grafton stond midden in de kamer en bekeek zyn bezoeker met eenige verbazing. „Prinses, stel me even aan uw vriend voor. Ik kan niet zeggen, dat hy my zeer welkom is, want ik heb zaken met u te be spreken", merkte hij droogjes op. „Dit is inspecteur Graves", verklaarde de prinses. „De beroemde detective. Het doet me ge noegen met u kennis te maken, inspecteur. Waaraan heb ik de eer van uw bezoek te danken? vroeg Grafton minzaam. „Ik wilde graag, dat u een paar vragen beantwoordde". „Zeker, als ik dat kan". „Waar is captain Desbrook?" „Hij is op reis gegaan om een zakelijke aangelegenheid voor mij te regelen. Kan ik iets voor u doen, terwijl hy weg is?" „Waar is hij naar toe?" ..Naar het vasteland. Hij heeft geen vast reisplan, dus kan ik u geen bepaald adres opgeven voor ik iets van hem gehoord ve'riaten?"Welke ™Ute heeft hU En«eland „Dat weet ik niet. Hij is gewend veel te o'zen, dus ik heb hem de keus gelaten. 18 b®st mogelijk, dat hy met mijn gmachine gegaan is. Ik wil wel even in- tormeeren als u dat wenscht", zei Grafton, hij zyn hand naar de telefoon uit- strekte' (Wordt vervolgd).

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 5