HET BETOVERDE BOS. Spoct Glimlachje Verkeersonge'ukken. GEMENGD NIEUWS. WAAR BLIJFT DE OUDE KAPOK? Wij lezen in „De Manufacturier": Meermalen wordt geklaagd over het aantreffen van oude kapok in vullingen voor matrassen, dekens, theemutsen, red dingsboeien, enz. Ten einde onze lezers op de hoogte te kunnen brengen van den stand van zaken aangaande deze materie hebben wij ons gewend tot Dr. Voerman van het rijksbureau voor onderzoek van handelswaren, die zoo welwillend was ons uitvoerig in te lichten. Deze vertelde: In de laatste jaren hebben wü een euvel leeren kennen, dat voorheen ook mogelijk was, doch zich practisch zoo weinig voor deed, dat het niet werd opgemerkt. Wij hebben het oog op het toenemende gebruik van oude of gebruikte kapok Weliswaar geeft het Kapokbesluit aan, dat bij het gebruik van kapok de hoeveelheid in percenten moet worden aangegeven van Java-kapok, maar in den tijd, dat deze beslissing werd genomen, dacht men nog niet aan oude, afgedankte kapok als vulmateriaal. Eerst sedert in de Vereen. Staten van Noord-Amerika het verboden werd oude kapok te gebruiken, tenzij rnet toevoe ging: „secound hand material", kwam dit artikel hier in groote hoeveelheid binnen en vond zijn weg r.aar matrassen, kus sens, kussentjes, theemutsen en zelfs reddingsboeien. Dit goedje, dikwijls afkomstig uit zie kenhuizen, wordt onder een mooi dek in handen gespeeld van koopers, die er geen flauw vermoeden van hebben, wat op deze wijze bij hen in huis wordt gescho ven. In den regel zal de winkelier niet de direct-schuldige zijn, daar de meeste zaken niet meer zelf de matrassen ver vaardigen en zeker niet de goedkoopste soorten. Deze worden in den regel voor' deeliger gekocht aan een fabriek en hier wordt de oude apok als vulling gebruikt. Dit neemt niet weg, dat de zakenman zich niet verontschuldigd mag gevoelen, indien hij geen kennis remt van den in houd zijner kapokmatrassen en rustig doorgaat met het verkoopen van oude kapok in nieuwe tijken, alsof het de on schuldigste zaak ter wereld zou zijn. Unfaire concurrentie. Het is alleszins begrijpelijk, dat de bona fide fabrikanten zich te weer stellen tegen de mededinging van een minderwaardig product, dat zich heel onschuldig voor doet. Doch ook de winkelstand is recht streeks hierin betrokken. Een klant, die zonder hierop opmerkzaam gemaakt te zijn, in goed vertrouwen een kapokmatras koopt, die oud, onhygiënisch vulmateriaal bevat, zal zijn leverancier weinig dankbaar zijn, wanneer op een gegeven oogenblik de waarheid tot hem doordringt. Dat de vul- en veerkracht van oude ka pok weinig te beteekenen heeft, zou nog eenigszins zijn goed te praten door den goedkooperen prijs, maar het onzindelijke, ja gevaarlijke van deze soort vulling is van dien aard, dat het onverantwoordelijk moet worden geacht, dat het niets ver moedende publiek dergelijken rommel met goed geld betaalt. Gestikte dekens. Behalve bij de matrassen, schuilt er ook gevaar by de gestikte dekens. Ook hier voor wordt dit afkeurenswaardige materi aal aangewend. Een mooi satinet of een aardige cre tonne geven geen waarborg, dat hieronder niet verborgen zit een vulling, die elk met afgrijzen zou vervullen, zoodra hij op de hoogte wordt gebracht van de mogelijke gevaren voor de gezondheid, die deze vulling kunnen aankleven. In het belang van de volksgezondheid is het zeker wenschelijk, dat zoo spoedig mogelijk een einde wordt gemaakt aan dezen onhoudbaren toestand. Wij juichen het dan ook van harte toe, dat door Dr. Voerman van het Rijksbureau voor On derzoek van Handelswaren in samenwer king met een Commissie van Kapok- en Dekenfabrikanten middelen worden ont worpen, ten einde paal en perk te stellen aan een euvel, dat reeds al te grooten om vang heeft aangenomen. Met een spoedig en gunstig resultaat zal ook de detailhan del ten zeerste gebaat zijn. EVACUATIE VAN NEDERLANDERS UIT SJANGHAI. De namen der Nederlanders. De regeeringspersdienst meldt: Onder dag- teekening van 17 dezer heeft het ministerie van buitenlandsche zaken van den Neder- landschen wnd. consul-generaal te Sjanghai telegrafisch bericht ontvangen, dat per ten der naar het s.s. Tasman werden geëva cueerd: de dames Gastmaken met kinderen, de Wilde met kind, Tiernego met kinderen, Garandeert U een sprekende gelijkenis? Ja!... als U vooruit betaalt! Lonsain, van Senden met kinderen, Riem met kinderen, van Gulik met kind, van Hou ten, Carrière met kind, Mann, Aeyelts, Dries- sen, Semmelink, Kleyn, Zoek, van Someren met kind, Lapaine, Buys, van Woerkom, Fa- ber, Hekking met kinderen, Andrienga en van den Berg en de heeren Gastmaken, de Wilde, Tiernego, Lonsain, van Senden, Riem van Gulik, van Houten, Carrière, Mann Aeyelts, Driessen, Semmelink, Kleyn, Zoek van Someren, Lapaine, Buys, van Woerkom Faber, Hekking, Andrienga en van den Berg. Er valt rekening mee te houden, dat in het gisteren vermelde totaal-getal der ge- evacueerden op de Tasman ook begrepen zy'n de leden der Hongaarsche kolonie te Sjanghai, welke onder bescherming van het Nederlandsche consulaat-generaal staan. Zijn de mannen achtergebleven? De regeeringspersdienst deelt het volgende mede: Naar aanleiding van de gisteren ge publiceerde naamlijst van geëvacu- eerden uit Sjanghai zy'n bij het mi nisterie van Buitenlandsche Zaken van particuliere zijde berichten bin nengekomen, waaruit moet worden opgemaakt, dat alleen de vrouwen en kinderen vertrokken zyn en de man nen zijn achtergebleven. Aan den consul-generaal, in wiens telegram blijkbaar een seinfout is ge- sloopen, is telegrafisch om inlichtingen gevraagd. „DE DAG DES OORDEELS". Opvoeringen door den burgemeester van Den Haag verboden. De directeur van het Ver. Rotterdamsche Hofstad Tooneel, de heer Cor van der Lugt Melsert heeft van den burgemeester van Den Haag, mr. De Monchy, mededeeling ontvangen, dat „De Dag des Oordeels", het tooneelstuk van den Amerikaanschen schrij ver Elmer Rice voor openbare vertooning in de Residentie verboden is. Het Hofstad Tooneel zou met dit stuk, dat reeds In Amerika en in Engeland is ge speeld, zyn seizoen openen De schouwburg commissie had, volgens de mededeeling van den tooneel-directeur tegen de opvoeringen geen bezwaar gemaakt, doch van den bur gemeester ontving de directie een brief, waarin deze het «tuk verbood „wegens een te duidelijke zinspeling op den Rijksdag brand". „De dag des oordeels" hekelt n.1. de rechtspraak in een imaginair land waar een dictatuur heerscht. In Londen en New-York wordt het stuk met succes gespeeld, zonder dat incidenten worden uitgelokt. Men heeft hier te doen met een persoonlijk ingrijpen van mr. van Haeften. Naar aanleiding van de uiteenzetting, door den heer van der Lugt Melsert de pers gegeven, betreffende het door den burge meester uitgevaardigde verbod van de op voering van het tooneelsuk „De Dag des Oordeels", bericht men ons van officieele zijde het volgende. Nadat mr. van Haeften als gedelegeerde van de schouwburgcommissie op 6 Augus- aus aan de directie van het Rotterdamsch Hofstad Tooneel had doen weten, dat tegen de opvoering van het bewuste stuk in den schouwburg geen bezwaar bestond, had de burgemeeser op eigen verzoek met mr. van Haeften over een andere zaak een onder houd. Bij deze gelegenheid vertelde mr. van Haeften den burgemeester, die tevoren zelfs van het bestaan van het stuk niets af wist, een en ander over den inhoud daar van, hetgeen den burgemeeser den wensen deed uiten het stuk zelf te lezen. Op 9 Augusus ontving de burgemeester daarop den Hollandschentekst door tus- schenkomst van den administrateur van den Kon. Schouwburg. Daaruit bleek hem, dat De Dag des Oordeels", al speelt het in een Slavisch land en al beschrijft het een proces wegens poging tot moord op een dictator, zoo tallooze toespelingen bevat op het pro ces-van der Lubbe ter zake van het in brand steken van het Rijksdaggebouw, dat de toeschouwer geen oogenblik in twijfel zal zijn omtrent den eigenlijken aard van hetgeen vertoond wordt. Daarbij wordt zoo wel de Duitsche rechtspraak als de houding van de Duitsche regeering, met name van minister Göring, op zoo ongunstige wijze voorgesteld, dat de opvoering van het stuk ontoelaatbaar was te achten in een land, dat vriendschappelijke betrekkingen met Duitschlan donderhoudt. Op dezen grond heeft de burgemeester op 10 Augustus laten weten, dat hy opvoering van dit too neelstuk te 's-Gravenhage verbood. Jongeman verdronken. Gistermid dag omstreeks kwart voor vijf gingen de tweelingsbroers Nuse met een vriend nabij het havenhoofd te Harderwijk, waar het krachtens politieverordening verboden is te zwemmen, baden. Op een gegeven oogenblik zonk één der tweelingbroers weg. Hij riep nog om hulp, maar de an deren beschouwden den kreet niet als ernstig, tot zy de verschrikkelijke werke lijkheid gewaar werden. Toen was het echter te laat. Na anderhalf uur hebben visschers het lijk opgehaald. De Limburgsche mijnen in Juli 1937. - Het totale aantal arbeiders der Lim burgsche steenkolenmijnen bedroeg per 1 Aug. ondergrondsch 20.200, boven gronds 11.049. De totale netto-productie der Lim burgsche mijnen bedroeg over Juli j.L 1.245.898.094 ton steenkool. Het aantal werkdagen, waarop het bedrijf in Juli j.L regelmatig werd uitgeoefend, bedroeg bij de onderscheiden mijnen: Domaniale Mijn- maatschappij: 27> mijnen „Laura" en Vereeniging": 27, Oranje-Nassau Mijnen: 27, myijn „Willem Sophie": 27, en de Staatsmijnen: 27. j. stroeve J.E.zn. overleden. - Heden ochtend is in de Boerhaavekliniek te Am sterdam, waar hij in verband met een hem overkomen ongeval verpleegd werd, over leden de heer J. Stroeve J.E.zn., voorzitter van de vereeniging voor den effectenhan del. De heer Jan Stroeve J.E.zn., werd op 24 Mei 1886 te Amsterdam geboren. KIND DOODGEREDEN. Gistermiddag om vier uur is in de Nieuw- straat te Hoensbroek een driejarig meisje door een vrachtauto overreden en op slag gedood. Het kind was op weg naar haar grootvader, die in genoemde straat woont. De vader had de kleine even losgelaten, om het meisje op haar grootvader, die stond te wachten, toe te laten loopen. Een oogenblik daarna is het ongeluk gebeurd. Reizen naar Hongarije. - De K.N.A.C. heeft de aandacht van den minister van buitenlandsche zaken gevestigd op het feit dat voor reizen van Nederlanders naar Hongarije nog steeds een visum wordt vereischt, terwijl voor bewoners van ver schillende andere landen deze eisch niet wordt gesteld. Daar het internationale verkeer eerst dan tot volle ontplooiing kan geraken, wanneer zooveel mogelijk de bezwaren worde* weggenomen, welke daaraan in den weg worden gelegd, heeft de K. N. A. C- den minister in overweging gegeven het daarheen te leiden, dat Ne derlanders voor hun reizen in of naar Hongarije in het vervolg met een niet ge viseerd paspoort zullen kunnen volstaan. Schaken. DE BEKERWEDSTRIJDEN VAN „V.V.V." P. J. Ros wint den wisselbeker. De Alkmaarsche Schaakclub „V.V.V." is sedert jaren in het bezit van een grooten zilveren beker, die bij verschillende onder linge schaakwedstrijden als wisselprijs werd beschikbaar gesteld. De laatste jaren werd er echter door verschillende omstandighe den niet meer om dien beker gespeeld, tot dat in de 1 Maart j.L gehouden ledenver gadering werd besloten wederom den beker als wisselprijs te gaan verspelen. Houder van den beker in eigendom wordt hij, die hem 3 X achtereen of 5 x in totaal wint. Zoo zijn dan gedurende de maanden Juni, Juli en Augustus de diverse ronden om dien beker gespeeld en vond j.1. Maandagavond in den Stedelijken Muziektuin (clublokaal van VV.V.) de eindstrijd plaats tusschen de heeren E. de Waal (met wit) en P. J. Ros (met zwart). Alle overige deelnemers ten getale van 34 werden in de vorige ronden uitgeschakeld, waarbij nog moet worden opgemerkt, dat bij remise-partij en het lot heeft beslist, zulks in verband met den beperkten tijd, die tus schen de verschillende ronden o vei bleef. Hieronder volgt een korte beschouwing over de in de finale gespeelde party, die door den heer Ros werd gewonnen. Er ontwikkelde zich een scherpe strijd, waarbij De Waal (wit) langs afgronden ging om van zwarts dubbelpion te kunnen pro- fiteeren, die hij zijn tegenstander in den loop van het gevecht had bezorgd. Ros (zwart) verdedigde zich uitstekend (Lasker-verdediging), maar kon niet ver hinderen, dac wit een vrij-pion kreeg. Toen later De Waal nog de kwaliteit veroverde scheen het pleit beslecht, doch een minder sterke zet was oorzaak, dat het voordeel voor wit niet alleen verloren ging, doch wit bo vendien in een verloren eindspel terecht kwam. Op den 41sten zet werd afgebroken in een naar oordeel van deskundigen voor De Waal verloren stelling. De Waal heeft na uitvoerige analyse de partij later opge geven, zoodat Ros voor dit jaar beslag op den zilveien wisselbeker heeft weten te leggen. Hieronder volgt nog een overzicht be treffende de vcrige gespeelde ronden: le ronde: B. VeltmanP. J. Ros 01 C. KieftP. Deugd y, (na loting Deugd in 2e ronde). E. de WaalD. Appel Jr. 10 P. HoekstraA. W. Tegel 01 J. de HaanD. Franken 0l H. Wiebols Jr.P. Steinmetz 10 W. BartenG. Witteman 01 A. van VlietJ. G. de Haan 10 J. van DijkP. Seme'ns 01 H. Booij—-J. C. de Waal (na loting Booij in de 2e ronde). G. GroenewoudP. Ooijkaas 01 T. N. AdemaD. Korteweg 01 D. WeisenbornW. Pijning l0 T. HeinisA. Vader 01 (Heinis niet opgekomen). J. de GrootH. Vlug 10 A. WeisenbornP. Hartog 01 C. BiermanD. Appel Sr. 0—1 Dr. L. LipsP. B. Holzmann 1—0 2e ronde: A. W. TegelA. Vader 1—0 H. Wiebols Jr.P. Hartog 0—1 P. SemeinsDr. L. Lips 0—1 (Semeins niet opgekomen). G. WittemanD. Appel Sr. 1—0 D. FrankenP. J. Ros 0—1 A. van VlietD. Korteweg 1—0 P. DeugdJ. de Groot 1—0 H. BooijE. de Waal 0—1 P. OoykaasD. Weisenborn Yt—Yi (na loting Weisenborn in 3e ronde). 3e ronde: D. WeisenbornP. J. Ros 01 A. van VlietP. Hartog o1 P. DeugdA. W. Tegel o1 G. WittemanE. de Waal 01 Dr. L. Lips vrijgeloot. 4e ronde: k P. J. RosP. Hartog 1o Dr. L. Lips—E. de Waal y3y3 (na loting de Waal in de 5e ronde). A. W. Tegel vrijgeloot. 5e ronde: E. de WaalA. W. Tegel y, (na loting de Waal in de finale). P. J. Ros vrijgeloot). Finale: E. de WaalP. J. Ros 01 Belangstellenden en schaakliefhebbers wordt tenslotte nog medegedeeld, dat op Maandag 30 Augustus a.s. des avonds te 8 uur in het clublokaal van V. V. V. (de Stedelijke Muziektuin) tusschen de leden van V. V. V. en leden van de Castricum- sche schaakclub „De Pion" een groote massakamp zal worden gehouden. Waterpolo. OM DEN HORTHY-BEKER. NederlandDuitschland 11, FrankrijkOostenrijk 32, Hon garijeBelgië 40. Hoewel men op dezen voorlaatsten wed strijddag van het Internationaal Water- polotornooi om den Horthy-beker op het Margarethen-eiland te Boedapest gedacht had de beslissing te zien vallen omtrent het definitief bezetten van de tweede plaats door Duitschland, is dat toch eenigs zins anders geloopen. Het Nederlandsch zevental, dat in dit tornooi reeds blijk heeft gegeven tot de sterkste van Europa te be- hooren, heeft op onverwachte wijze een 11 gelijk spel tegen de op één na beste waterpolospelers ter wereld, de Duit- schers, weten to behalen. Onze landgenoo- ten gingen de rust met een 10 voorsprong in. Wat de andere landen betreft, Frankrijk wist zich van de laatste plaats op te wer ken ten koste van Oostenrijk, dat door de Franschen met 23 verslagen werd. De Hongaren hadden het tegen België niet zoo gemakkelijk als tegen Oostenrijk, maar zij wonnen toch zonder groote moeite met 4—0. Er waren ongeveer 4000 toeschouwers aanwezig, toen de Hongaarsche scheids rechter Beleznay „beginnen" blies voor der eersten wedstrijd van den dag tus schen Nederland en Duitschland. Alge meen waren de Duitschers favoriet, men had zich reeds met eer. nederlaag van Nederland verzoend. Maar het Nederlandsch zevental had zich daar niet mede verzoend. De 51- overwinning, welke Duitschland op 18 Juli j.L te Haarlem had behaald, was nog niet vergeten en inderdaad is de Nederland sche ploeg er op verrassende wijze in ge slaagd *en fraaie revanche te nemen, door de punten te deelen. Voor de rust reeds bleek het, dat de Ne derlandsche spelers „er zin in hadden". De voorhoede was zeer actief, het samen spel klopte goed en, me' van Aelst weer als de gevaarlijke man, ging het herhaal delijk op Klingenburg af, die verschillende fraaie schoten kreeg te stoppen. Aan den anderen kant had van Woerkom het in doel ook niet gemakkelijk, maar hij ver richtte eenige fraaie saves, waarvoor hij een hartelijk applaus oogstte. De Neder-, landsche ploeg is populair geworden in Boedapest. De Duitschers speelden beneden hun gewonen vorm, maar ook onze landgenoo- ten hebben in dit tornooi al beter gespeeld, bijvoorbeeld in de eerste helft van den wedstrijd tegen Hongarije. Niettemin stond het spel nog op een zeer behoorlijk peil. Van Aelst was weer zeer beweeglijk, hij werd terdege bewaakt, maar hij slaag de er desondanks in, verschillende malen goed vrij te komen en bij een van die goed geslaagde pogingen wist hij Klingenburg met een listig schot te passeeren. Neder land leidde met 10, een resultaat, wat zeker niet verwacht was. Het spel ging nu geregeld heen en weer, veel krachtsverschil was er niet en met de rust had Nederland nog steeds zijn 10- voorsprong. Lang zouden onze lai.dgenooten dezen echter niet houden. Het spel na de hervat ting was slechts 20 seconden oud, toen Schulze met een onhoudbaar schot de partijen op gelijken voet bracht (11). Beide ploegen hadder. daarmede blijk baar hun kruit verschoten, want hoewel er aan beide zijden verschillende scorings kansen voorkwamen, tot doelpunten bracht men het niet meer. Het einde kwam dus met een voor Nederland onverwacht, maar zeer verdiend gelijk spel. Frankrijk had het tegen Oostenrijk lang niet gemakkelijk, maar na een harden wedstri-'d slaagden de Franschen er toch in hun eerste zege in dit tornooi te boeken. Voor de rust hadden aan Oostenrijksche zijde Lergetporer en Hawlik de doelpun ten gemaakt, terwijl Bermyn met twee treffers den gelijken stand had weten te behouden. Na de rust zorgde Nakache voor de Fransche overwinning (32). De Hongaarsche Olympische kampioe nen zetten hun zegetocht voort. Met een aan duidelijkheid niets te wenschen over latende 40-overwinning werden de Belgen bedacht. Niettemin leverde de Bel gische ploeg kranig partij, al had zij tegen Hongarije niet veel in te brengen. Nemeth maakte 3 doelpunten, terwijl Brandy den Belgischen doelman voor de vierde maal passeerde. Op de ranglijst staat Nederland nog steeds derde. Alleen Frankrijk en Oosten rijk verwisselden van plaats, voor de Oos tenrijkers echter ten ongunste. Indien men de positie van de Hongaren op de ranglijst beschouwt, blijkt toch wel, dat zij met enkele landen een klasse, met sommige zelfs twee of meer klassen ver schillen. De stand van het tornooi is thans: Hongarije 4 4 0 Duitschland 4 2 1 Nederland 4 2 1 België 4 11 Frankrijk 4 1 0 Oostenrijk '401 24—3 9—8 8—12 9—13 8—12 8—18 Athletiek TWEE NIEUWE NEDERLANDSCHE RECORDS. Van de Ruyter op de 1500 M. en Zeegers op de 4000 M. Op de Sintelbaan te Amsterdam zijn gis teravond twee Nederlandsche records ge sneuveld. De Ruyter, van Quick, slaagde erin de 1500 meter af te leggen in den tijd van 4 min. 0.3 sec. Hij bleef daarmede aan merkelijk onder de door hem op 11 Juli j.L te Stockholm gemaakten tyd van 4 min. 2.6 sec., tot dusver de beste Nederlandsche prestatie, welke evenwel nog niet als record was erkend. Dit was ook het geval met den door De Ruyter op 26 Juni van dit jaar te Boedapest geboekten tijd van 4 min. 4 sec., zoodat als oud-record nog steeds moet wor den beschouwd dat van Kalkman, gevestigd te Amsterdam, op 19 Juli 1936, met een tijr van 4 min. 4.4 sec. Zooals men zich zal herinneren zijn tijdens het internationaal athletiek-concours, op 8 Augustus j.L in het Olympisch Stadion te Amsterdam gehouden, zoowel Petit als de Ruyter erin geslaagd beneden de vier minu- tengrens te blijven. Zij kwamen toen resp. als derde en vierde aan, doch Petit, die door een reflexbeweging de Ruyter gehinderd had, werd gediskwalificeerd, zoodat de laat ste als derde eindigde. Aangezien men zijn tijd niet had opgeno men, kon het record toen niet worden vast gesteld. Dit is de aanleiding geweest om dit nummer gisteravond in te lasschen in het programma van de dames-wedstrijden van het district Noord-Holland van de K.N.A.U. Jammer genoeg was de Heerlenaar verhin derd aanwezig te zijn, zoodat een revanche niet kon plaats vinden. Wernink, Feenstra en Bouman gaven de Ruyter echter althans in het begin, goed partij, evenals Plieger en de Rooy, al hebben zij het niet allen tot het einde weten vol te houden. Hun gangma- king was echter voldoende om de record poging van de Ruyter te doen slagen, hoe wel in de laatste ronden de onderlinge af stand tusschen de leiders zeer aanzienlijk was. Wernink (Trekvogels) werd tweede in den tijd van 4 min. 15.6 sec. en zyn clubge noot Feenstra derde in 4 min. 21.9 sec. Groote belangstelling bestond voorts voor het heerennummer 5000 meter, A, B en C- klasse, waarin o.a. Jan Zeegers meeliep. Zijn poging om het op naam van Petit staande re cord op de 4 K.M. omlaag te brengen, is eveneens met succes bekroond. Op buitenge woon fraaie wijze liep Zeegers het parcours, zijn soepele gang wekte als steeds ieders be wondering en vooral zijn eindspurt was fe nomenaal. Hij bleek een tijd genoteerd te hebben van 12 min. 13.7 sec., dit is een ver betering van de oude prestatie met niet min der dan 3.5 seconde. Zeegers was aanvankelijk van plan ook het record op de 3 Engelsche mijlen aan te vallen, doch hij had ql zijn krachten op de 147. Nu stond ze met poes in haar armen op de gang. Hansje miauwde Het kleine poesebeestje had zeker honger, net als Anneke. Er was echter niemand in de lange gang te zien. 148. Doch daar kwam juist Appelwang aan. Keurig zag ons kaboutertje er uit, met een prachtige scheiding in zijn haar. „Goede morgen Anneke", begroette Appelwang haar. „Lekker geslapen? Ga maar gauw mee. De koning zit al met het ontbijt te wachten. Je zult wel honger hebben hè?"

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 6