AKKERTJES BETOVERDE BOS gemengd nieuws. Hoe kom ik van die hoofdpijn af? Branden. Glimlachje Verkeersongelukken. Toen gingen ze allemaal terug naar Scheveningen, nog heelemaal van streek door den angst en den schrik. Zoo eindigde het boottochtje naar Den Haag van deze Scheveningsche kinderen, Vechtende Chineezen. - Woensdag avond omstreeks half elf hebben twee Chineezen in een boardinghouse in de Atjehstaat te Rotterdam ongenoegen ge kregen, waarbij al snel de messen te er. dat ze waarschijnlijk nooit meer zullen vergeten. Wanneer Uw hoofdpijn (migraine) U over valt bij het opstaan, vóór of na den maal- HEIERS STAKING TE GOUDA. t Bij de heierspatroons P. van Groningen en D. Brem en Zn. te Gouda is gisteren 'n staking uitgebroken. Deze werkgevers wei geren de landelijke collectieve arbeids overeenkomst in het bouwbedrijf na te komen voornamelijk op het punt van de vacantiebonnen zijn zij in gebreke. Bij de overige Goudsche heierspatroons, die in beginsel met het contract accoord gaan en in feite zich aan de bepalingen houden, wordt doorgewerkt. De staking omvat drie ploegen van in totaal 15 man. Alle arbei ders staken; zij zijn modern georganiseerd. ist of ES' tijd, koop dan even bij Uw drogi apotheker een doosje "AKKERTJ Deze nieuwe vinding van Apotheker Dumont wordt overal en door iederen gebruiker geroemd om haar wonderlijke resultaten bij Hoofdpijn, Migraine, Kies pijn, Zenuwpijn, Kou, Influenza, Spierpijn, Neuralgische pijnen, Rheumatische pijnen. Het is niet noodig U te laten plagen door Uw pijn. Want bijna onmiddellijk zullen "AKKERTJES" U helpen en Uw pijnen snel tot bedaren brengen. Ook Gij zult opge togen zijn over de resultaten. Probeert ze I Overal verkrijgbaar. Per 12 stuks 52 eent. Volgens recept van Apotheker Dumont UITSTAPJE MET ONAANGENAME ERVARING. Een Scheveningsche familie, een moeder, een tante en 9 kinderen, maakten WoenS' dagmiddag een boottocht naar Den Haag 't Was een mooie zomermiddag, de zon stond hoog aan den hemel en omdat het den kin deren al zoo dikwijls was beloofd, dat ze een heuschen boottocht zouden mogen ma ken, besloot de moeder nadat het weer vele dagen achtereen niet geschikt ervoor was geweest dan toch indelijk aan het verlangen der kinderen te voldoen. Fluks werden de noodige toebereidselen gemaakt. De boottocht had een vlot ver loop, de kinderen hadden veel pleizier en een uurtje later werd bij het Malieveld, de groote open grasvlakte midden in Den Haag, aan land gegaan. Het spreekt wel vanzelf, dat het feest daar werd voortgezet. De kinderen speelden naar hartelust, moeder en tante gingen in het gras liggen en ook zij genoten van het heerlijke, zachte zomerweer, van den geur der omringende dikke boomen en van de warme zonne stralen. Tegen den tijd dat het bootje weer naar Scheveningen zou vertrekken, vonden de kinderen in de nabijheid van een plaats waar zij speelden, twee taschjes. Er zat niets in dat van waarde was, slechts twee zuurtjes. Of nu in elk taschje een, dan wei in een der taschjes twee zuurtjes zaten, vertelt de historie niet. De kinderen brach ten de taschjes naar hun moeder, die tot de conclusie kwam, dat deze taschjes behoor den aan eenige meisjes, die ook met het Scheveningsche bootje waren gekomen en reeds naar de kade waar de boot gemeerd was, waren geloopen. Ze zou de taschjes wel even meenemen om ze op de terugreis aan de meisjes te geven. Een meneer uit Oegstgeest zag, dat de moeder de taschjes bij zich had gestoken er. toen eenige oogenblikken later bleek, dat de taschjes niet behoorden bij de meis jes van het bootje, doch eigendom waren van kinderen die in de buurt aan het spe len waren, dacht deze meneer, dat de moe> der en de tante de taschjes wilden stelen. Hij waarschuwde een veldwachter die toe vallig passeerde en die zoo boos werd, dat hij de moeder, de tante en de negen kinde ren meenam naar het paleis van justitie, dat groote gebouw aan het Korte Voor hout, waar het geheele gezelschap aan een streng verhoor onderworpen werd. Aan iedereen vroeg de veldwachter, of ze de taschjes met de twee zuurtjes hadden wil len stelen. Toen werd de moeder boos. Hoe de veldwachter dat kon denken. Maar de veldwachter was heel erg wan trouwend. En toen gebeurde het ergste. Er kwam een groote arrestantenwagen van de politie. Daar moesten ze alle elf in. Dat wilde de moeder niet. Maar ze moest. De auto reed naar het politiebureau, waar gelukkig al heel spoedig bleek, dat de moeder geheel te goeder trouw had ge handeld. het boottochtje, dat zoo dramatisch afliep voorschijn kwamen. Zij maakten bij dezen twist nogal wat lawaai, zoodat het twee tal, dat elkaar tal van snijwonden aan handen en armen had toegebracht, spoedig gescheiden konden worden. Beide mannen zijn naar het ziekenhuis aan den Cool- singel vervoerd, waar de 30-jarige L. K. is opgenomen. T. N., de andere Chinees, die nie tover een paspoort beschikte, zoo- da tzijn leeftijd niet kon worden vast gesteld, is in het ziekenhuis behandeld, hij behoefde niet opgenomen te worden. De politie heeft hem echter overgebracht naar het politiebureau aan het Sandelingplein, waar hij wel is opgenomen. Werkwilligen in moeilijkheden. - In verband met de staking bij de coöp. ver eniging De Amsterdamsche Huidenclub te Amsterdam zijn eenige werkwilligen uit Utrecht betrokken. Bij hun thuiskomst zijn deze mannen reeds eenige avonden lastig gevallen door leden van de Utrechtsche vakorganisatie, zoodat zij de hulp van de politie moesten inroepen. Met eenige charges heeft de politie de orde kunnen herstellen. Maatregelen zijn genomen, om in den vervolge de werkwilligen te be schermen. Doodeiyke val van een trap. - De 65- jarige mevrouw G. A. Sertons te Weesp, is gisternacht van een trap gevallen, aan de gevolgen waarvan zij eenige uren later is overleden. Het s.s. Willemsplein. - Het Neder- landsche stoomschip Willemsplein, dat in de buurt van Oporto in aanvaring is ge weest met het Grieksche stoomschip Ev- doxia, is gisteren om half elf te Lissabon aangekomen. Het schip zal in deze haven de noodige reparaties uitvoeren. Arbeid in broodbakkerijen. - De mi nister van sociale zaken heeft toegestaan dat in verband met de viering van den verjaardag van de koningin in broodbak kerijen in alle gemeenten des rijks door hoofden of bestuurders en door bakkers gezellen op Dinsdag 31 Augustus om 3 uur des voormiddags met den bakkersarbeid wordt aangevangen. Bovendien mag op dien dag reeds te 1 uur des voormiddags met arbeid, bestaande in het gereedmaken van deeg en ovens, worden aangevangen. Uit de eerste verdieping gevallen. - Op twee verschillende plaatsen in de stad Rotterdam zijn gisteravond 2 zeer jeugdige kinderen uit de eerste verdieping van de ouderlijke woning gevallen. De 2-jarige T. V. uit de Brielschelaan is met een schedel breuk, het 2-jarig meisje A. C. van de Ge dempte Slaak is met een hersenschudding naar het ziekenhuis aan den Coolsingel vervoerd, waar beiden in vrij ernstigen toestand zyn opgenomen. Doodelijke val. - Bij het leggen van kragen om luchtgaten van het by Piet Smit aan den Kreekweg te Rotterdam in aan bouw liggende schip 512 is de negentien jarige A. van Spek uit Alblasserdam, die daarbij werkzaam was, toen hij achteruit' stapte van 8 meter hoogte naar beneden ge stort. Met een schedelbreuk is de jongen per auto van den Geneeskundigen Dienst naar het ziekenhuis vervoerd, waar hy kort na aankomst is overleden. Beslag gelegd op een Engelsch schip. - Op het Engelsche stoomschip „Dynamo" van de Ellerman Wilson Line Ltd. te Huil, komende van Antwerpen en bestemd voor Londen, is, in verband met een aanvaring, welke een der schepen van deze lijn heeft gehad, beslag gelegd ter reede van Vlissin- gen. Het schip is in de haven van Vlissingen binnengebracht. Oud-minister Slingenberg by Philips. - Gisteren heeft oud-minister, mr. M. Slin genberg, met zijn echtgenoote een bezoek gebracht aan de Philips-fabrieken te Eind hoven. De gasten werden in de commis sariskamer ontvangen door dr. A. F. Phi lips en lunchten daarna op huize „De AL IS EEN RACEFIETS NOG ZOO SNEL... De waarheid achterhaalt haar wel. Op 8 Augustus j.1. miste de 18-jarige A. J. S. uit de St. Andriesstraat te Rotterdam, toen hy zich op het terrein van de wieler baan Alexander aan den Terbregscheweg bevond, zijn racefiets. Aangifte bij de po litie volgde, maar het rijwiel bleef zoek. De volgende week, op Zondag 15 Aug. zag S. een jongen oo een racefiets voor bijrijden en hoewel het karretje reeds ge deeltelijk was verbouwd, meende hij toch zijn gestolen fiets daarin te herkennen. De jongen, de 17-jarige metselaarsleer ling, K. V., werd aangehouden, maar deze vertelde de politie, dat hij de fiets van een onbekenden man had gekocht op de Rijs- wijksche wielerbaan. De iongen werd weer op vrije voeten gesteld. Uit een nader on derzoek bleek al gauw, dat hier weer een geschiedenis aan den gang was, waarbij het beroemde mannetje in de maan optrad, want V. kon de fiets nooit od de Rijswijk- sche wielerbaan hebben gekn-ht om de doodeenvoudige reden dat op den door hem opgegeven tiid daar niemand geweest was, daar er peen wedstriiden waren. V. is daarop opnieuw aangehouden en na heel wat heen en weer gedraai is hij ten slotte door de mand gevallen. Hij is in het bureau Hoflaan in bewaring gesteld. OPSLAGPLAATS VAN HOEPELS TE SLEEUWIJK UITGEBRAND. Gisteravond omstreeks half zes is brand uitgebroken in de opslagplaats van hoepels aan de Buitenhoef te Sleeuwyk, toebehoo rende aan de Gebroeders van Oord te Wer kendam. De felle wind wakkerde het vuur hevig aan, zoodat weldra vier voorraad schuren met hoepels en verschillende om liggende hoepelschelven in vollen vlam stonden. De brandweren uit Sleeuwijk en Werken dam, welke spoedig ter plaatse waren, kon den slechts de aangrenzende woningen be houden. Burgemeester en wethouders woon den het blusschingswerk bij. De oorzaak van den brand is onbekend. BRAND IN EEN HOUTLOODS TE GRONINGEN. Gisteravond om half zeven bemerkte de bedrijfsleider van de N.V. Houthandel voor heen G. van Calcar en R. Penon aan den Frieschen Straatweg te Groningen, dat er vonken en rook kwamen uit de groote aan de fabriek grenzende loods. Hij alarmeerde de brandweer en deze tastte eerst met twee, later met vier stralen op de waterleiding het vuur aan. De loods, welke grootendeels gevuld was met spaanders en zaagsel, dienend voor het voeden van de twee ketels in de aangren zende machinekamer, is zoogoed als geheel uitgebrand. Na drie kwartier had men den brand onder de knie. De oorzaak is onbe kend. Verzekering dekt de schade. ZEEMAN GEWOND OP SPOORLIJN AANGETROFFEN. Te diep in het glaasje gekeken. Gisteravond tegen middernacht is de 26-jarige S. W. R., wonende te Gothenburg (Zweden), oovarende van het aan de Poortershaven (bij Maassluis) liggende Zweedsche s.s. „Uto", die in beschonken toe stand langs de spoorlijn liep, zeer waar schijnlijk door een trein gegreDen en tegen den grond geworpen. De politie en enkele leden van de E. H. B. O. van Maassluis troffen het slachtoffer tusschen Maassluis en Poortershaven in deerniswekkenden toestand tusschen de twee baanvakken aan en verleenden onmiddellijk de eerste hulp. De man is vannacht per trein van Poor tershaven naar Rotterdam vervoerd en in het ziekenhuis aan den Coolsingel opgeno men, waar ooeratief ingrijpen noodzakelijk was. Hij heeft een pespleten schedel en een zware hersenschudding. Zijn toestand is levensgevaarlijk. Een coPega van het slachtoffer, die eveneens beschonken was, trof men in een droge sloot langs de spoorlijn ongedeerd aan. Beide zeelieden hadden Maassluis be zocht en wilden zich langs de spoorlijn, 'ets wat verboden is, naar hun schip bege ven, dat op punt van vertrek lag en van morgen naar Bremen te vertrokken. VLUCHTELING DOOR MARECHAUSSEE NEERGESCHOTEN. Eergistermiddag hebben twee leden der Kon. Marechaussee onder de gemeente Zelhem bij Doetinchem een voortvluchtigen Duitscher, die zich niet stoorde aan de som matie om halt te houden, neergeschoten. De man werd van achteren geraakt, waarbij de T kogel tot de onderbuik doordrong. In het al- Laak In den middag werd de polykliniek I hoviohtirtd ziroorno oan rAnWrron>f gemeen ziekenhuis is het projectiel door ope ratief ingrijpen verwijderd. De toestand van den man is bevredigend. Het betreft hier de 23-jarige Willy Alferg. uit Cloppenburg, die door het gerechtshof te Arnhem wegens mishandeling by verstek tot drie maanden gevangenisstraf veroor deeld was en deswege in het algemeen po litieblad was gesignaleerd. Ook werd hij wegens diefstal door de po litie te Winterswijk gezocht. De hoofdcom missaris van politie te Amsterdam had hem reeds als ongewenscht vreemdeling over de bezichtigd, waarna een rondgang volgde door de jongens-nijverheidsschool, de me- taalwarenfabriek en de philite- en glas fabrieken. In het ontspanningsgebouw werd de t. b. c.-film vertoond. Tenslotte werd de thee gebruikt op de Golflinks. Rijwieldief aangehouden. - Op het Waterlooplein te Amsterdam heeft de po litie tegen den avond een 19-jarigen jon geman op aanwijzing gearresteerd. De arrestant woont aan de overzijde van het IJ en werd verdacht van diefstal van een rijwiel. Hij bood een rijwiel te koop aan, grens doen leiden, doch hij was naar ons land dat de vorige week in Noord was gestolen Waarvoor loopt die meneer Babbelman toch altijd met zoo'n hoorn aan zijn oor? Dat zal ik je zeggen!die man loopt steeds met zichzelf te praten en hy is stokdoof! teruggekeerd. De marechaussee te Doetinchem kwam den man echter op het spoor, waarbij bleek, dat hij ten huize van zijn zwager te Zelhem ver toefde. Aangezien hij als niet gemakkelijk bekend stond, zijn twee leden der mare chaussee in burger en per auto naar de wo ning toegegaan, doch de man was hen te vlu6 af- Bij hun aankomst had hy reeds de beenen genomen. Er ontstond toen een wilde ach tervolging dwars door de weilanden en over slooten. Na eenige sommaties losten de po litiemannen eenige waarschuwingsschoten en toen ook dat niet hielp schoot men op den man zelf. Hij werd getroffen en kon wor den overmeesterd. De man zal binnenkort aan de justitie worden overgegeven. Anti-trekhondenbond. - Dezer dagen vond in Den Haag de algemeene jaarlijk- sche vergadering van den Anti-trekhon- denbond plaats. De heer I. R. K. baron van Ittersum werd bij acclamatie herkozen en als nieuw lid van het hoofdbestuur werd gekozen mr. J. J. Koeleman, te 's-Gravenhage. De rekening en verant woording werden met algemeene stemmen goedgekeurd. Bij het jaarverslag bleek, dat er in het afgeloopen jaar zeer veel nuttig werk is verricht. en de eigenaar, die op het Waterlooplein zijn oogen de kost gaf, herkende spoedig zijn eigendom. De arrestant werd naar het bureau Adelaarsweg overgebracht. In zijn woning vond men bij huiszoeking ver scheidene onderdeelen van rijwielen. ERNSTIGE AANRIJDING DOOR ONVOORZICHTIG OVERSTEKEN. Gistermiddag omstreeks half drie is op den rijksweg VenloNijmegen de 65-jarige vrouw Broekmans, die onvoorzichtig over stak, door een uit de richting Venlo komen de auto, bestuurd door den heer van der W. uit Nieuwerkerk aan den IJsel aange reden. De vrouw bekwam inwendige kneu zingen, een dubbele rechterbeenbreuk en een lichte hersenschudding en werd in zeer ernstigen toestand naar het ziekenhuis te Venlo overgebracht. Men vreest voor haar leven. DOODELIJK VERKEERSONGEVAL TE UTRECHT. Op den Leidscheweg heeft gistermiddag te Utrecht een ernstig ongeluk plaats ge had, dat een 43-jarigen wielrijder, wier.s identiteit nog onbekend té, het leven heeft gekost. De wielrijder reed achter een paard en wagen en wilde naar links uitwijken om deze te passeeren. Uit tegenovergestelde richting naderde een personenauto. De wielrijder, die in het nauw kwam, aarzelde, reed tegen de auto op en kwam daartoe te vallen, met het ge volg dat hij onder het gespan terecht kwam. Hij liep een schedelbasisfractuur en gebroken armen op. Het slachtoffer was vrijwel op slag dood. Het stoffelijk overschot is overgebracht naar de Rijksklinieken. Het verkeer op een der drukste punten van de stad was geruimen tijd gestremd. MELKAUTO TEGEN EEN BOOM GEREDEN. BESTUURDER GE WOND. Vanmorgen reed een melkauto van A. van Grieken te Scheveningen, bestuurd door J. B. van der Heyde, wonende te den Haag, op den Hoogeveenscheweg te Benthuizen (Z.H.) Door het uitwijken voor een hond, reed de bestuurder tegen een boom, waardoor de zoo goed als nieuwe vrachtauto grootendeels werd versplinterd. Dr. Steur te Zoetermeer, die de eerste hulp verleende, constateerde en kniebles sure en inwendige kneuzingen. Van der H. werd per auto naar den Haag vervoerd. bouwkundige de voorzitter, terwyl twee veevoederhandelaren en twee veehouders leden zjjn. Door een controleur zal deze controle commissie op onregelmatige tijdstippen zoowel grondstoffen als eindproducteb van de aangesloten fabrieken laten bemonste ren en onderzoeken. De gevonden analyses zullen worden gepubliceerd. BLOEMBOLLENSANEERINGSPLAN. Uitgegeven is het Staatsblad no. 649 be sluit van den 13den Augustus 1937, tot toepassing van artikel li der landbouw- crisiswet 1933, het crisis-organisatiebe- sluit 1933 en het crisis-monopoliebesluit 1933, op bloembollen (bloembollensanee- ringsplan 1937, invoermonopolie. Dag van inwerkingtreding 21 Augustus 1937). £ucfltlKUUt DE POSTVLUCHTEN. Reiger, uitreis, te Basra geland; Wiele waal, thuisreis, te Alexandrie; Specht, thuisreis, te Rangoon; Torenvalk arriveer de te Bandoeng. DE „IBIS" NAAR INDIE. Zaterdagmorgen, 21 Augustus, zal het K. L. M.-vliegtuig „Ibis" van Amsterdam naar Batavia vertrekken. De bemanning van dit vliegtuig zal be staan uit de heeren E. van Dijk, gezag voerder, W. F. Anceaux, tweede bestuur der, Th. J. Hoogeveen, werktuigkundige en P. J. Oolgaard, radiotelegrafist. GEEN PHILATELISTISCHE BRIEVEN MEER PER INDISCHE LUCHTMAIL. Nog steeds worden op het postkantoor te Bandoeng luchtpostbrieven uit Neder land ontvangen, gefrankeerd met 32% cent in Nederlandsche postzegels, klaarblijkelijk met de bedoeling, dat de Indische post dienst deze stukken terugzendt, voorzien van Nederlandsch-Indische frankeerzegels ter waarde van 20 cent. Aangezien deze methode van frankee ring alleen was toegelaten voor de eerste heen- en terugvlucht van den Douglas DC 3 dienst op 5 Juni j.1., zullen dergelijke brieven in het vervolg zonder bijplakking van de verlangde Indische zegels aan de afzenders worden geretourneerd. fond- ett Juhtêouw DE BOTERNOTEERING. De commissienoteering van Nederland sche boter is vastgesteld op 0.75 per KG. VRIJWILLIGE VEEVOEDERCONTROLE. Op initiatief van enkele Friesche heeren is te Leeuwarden een vereeniging voor veevoedercontrole opgericht. Tot deze vereeniging zijn toegetreden alle groote en practisch alle kleine in Friesland gevestigde particuliere veevoe derfabrieken. Bovendien hebben zich aan gesloten eenige veevoederfabrikanten uit Groningen, Amsterdam en Delft. Al deze fabrikanten hebben zich in af wachting van een verplichte overheidscon trole, onder vrijwillige controle gesteld van een controlecommissie, bestaande uit vijf leden. Van deze commissie is een land- MARINEVLIEGTUIG MAAKT IN DUITSCHLAND EEN NOODLANDING. Geen persoonlijke ongelukken. Even over de Duitsche grens, bij Breijell, achter Kaldenkirchen, heeft gistermiddag het marinevliegtuig F. 11 van het vlieg kamp „De Kooy" bij Den Helder een noodlanding moeten maken. De vlieger en de werktuigkundige ver klaarden uit den koers te zijn geraakt en door een storm boven de Maas boven Duitsch gebied te zijn gekomen. Gebrek aan benzine had hen tot een noodlanding gedwongen, welke vlot werd uitgevoerd. Nadat zij van brandstof waren voorzien, zijn zij naar Venlo gevlogen, waar de voor raad benzine werd aangevuld. Van daar is de F. 11 naar Eindhoven gevlogen, waar de nacht werd doorgebracht. Ome JCtdmiëa BRAND AAN BOORD VAN NED, SCHIP. Flink optreden van den kapitein. Naar Aneta uit Makassar (Borneo) verneemt, is destijds op het s.s. „Sa- leier" van de Mij. Nederland, dat giste ren uit Melbourne te Makassar arri veerde, vóór de aankomst te Melbourne brand ontdekt in een lading karpetten. De gezagvoerder zette daarop full speed koers naar Melbourne, terwijl hij het vuur zooveel mogelijk inperkte door het inblazen van stoom. Te Melbourne stond de brandweer reeds gereed en bluschte den brand. Hierbij zijn twee brandwachts bewusteloos uit het ruim gehaald. De Australische passagiers waren vol lof over het optreden van de beman ning. De gezagvoerder was uiterst tevre den over de prestaties van de brandweer te Melbourne. De maatschappij Nederland deelt naar aanleiding hiervan mede, dat zij op 30 Juli telegrafisch bericht van den brand ontving, waarbij tevens werd gemeld,dat deze niet ernstig was. LICHTE AARDBEVINGEN OP JAVA. Het meteorologisch observatorium te Batavia registreerde gedurende de laat ste twee dagen een serie zwakke aard bevingen, op een afstand van 400 K.M. De richting viel niet met zekerheid vast te stellen. 149. En vrolijk pratend, ging Appelwang haar voor naar de kamer van den koning. Wat zag het er daar gezellig uit, en wat was de tafel leuk gedekt. De koning stond reeds ongedul dig te wachten. 150. Hij begroette Anneke vriendelijk en daarop gingen ze aan tafel. Wat smaakten Anneke de lekkere verse eitjes en de boterhammen met jam heerlijk. En hansje zat zijn buikje rond te drinken aan een schoteltje melk.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 7