Aymda Moderne Kunstzaal KEES BEID. Van Alkmaar: 5.40 8.00 11.00 14.00 1O018.00 NASSAU-TAX. Tel. 3545 Per Alkmaar Packet naar Amsterdam Het uitbreidingsplan der gemeente Bergen. KERMIS-AGENDA. BIOSCOPEN. TOONEEL. CABARET, MUZIEK en DANS. WERK VAN Dagelijks geopend van 10 lol 12 en 1 tot 4 uur. Ook dos Zondags. Alkmaar, Dinsdag. EEN LINKSCHE ZWAAI. Gistermiddag reed een wielrijder van de Koorstraat met een linksche zwaai het Kerkplein op zonder richting aan te geven. Een op het Kerkplein rijdende wielrijd- ster werd hierdoor verrast en botste tegen den wielrijder aan. Haar rijwiel werd aan het voorwiel beschadigd. Door de politie is tegen den wielrijder proces-verbaal op gemaakt. BEEN GEBROKEN. Een 40-jarige wielrijder, die gistermid dag zich van de Vrouwenstraat naar de Kneppelbrug wilde begeven, slipte op het losse grint, waardoor hij met een smak op den grond viel. Per ziekenauto is hij over gebracht naar het St. Elisabeth Zieken huis, alwaar bleek, dat zijn linker-onder- beeni bij het ongeval gebroken was. EEN HONDJE. Bij de politie zijn inlichtingen te beko men omtrent een klein zwart hondje, dat met een bewoner van de Spoorstraat vanaf de Oudegracht was medegeloopen. GELD ACHTERGEHOUDEN. Te Schoorldam is gister door de politie een 28-jarig uit Alkmaar afkomstig per soon, zich noemende zaakwaarnemer, aan gehouden, die wordt verdacht een bedrag aan geld, dat hij ten behoeve van den smid S. te Schoorldam had geind, te eigen bate te hebben aangewend. Ook wordt hij verdacht zich aan oplich ting te hebben schuldig gemaakt. Hij is ter beschikking van de Justitie naar Alkmaar overgebracht en ingesloten in het Huis van Bewaring aldaar. AUTO DOOR DE SPOORBOOMEN GEREDEN. Gisterenavond ongeveer 10 uur is een Friesche autobus, waarin 34 passagiers wa ren op de terugreis naar Friesland, te Castricum aan den Beverwijkerstraatweg door de gesloten spoorboomen gereden. Gelukkig werd geen der inzittenden gewond, alhoewel verscheidene damespassagiers zoo danig van streek waren dat zij met de bus niet verder wilden reizen en derhalve werd 'n andere bus van de onderneming de Zee meeuw werd gerekwireerd om de ontdane passagiers verder te transporteeren. De politie was onder leiding van den burgemeester direct ter plaatse. De bus werd voor remcontrole in beslag genomen. Zij was natuurlijk aan de voorzijde deerlijk gehavend, de spoorboom was geheel ver nield. Het verkeer moest een tijdlang om gelegd worden over de losplaats, wat eenige stagnatie tengevolge had. De afslutboomen kwam op de spoorbaan terecht, hetgeen tot gevolg had dat de trein van 10.10 opgehouden moest worden. Omtrent de oorzaak tast men nog in het duister, al kan verblinding door de aan de andere zijde van den spoorweg staande auto's wel de oorzaak zijn. In ieder geval is de toestand wat de verlichting betreft niet geheel in orde, want het is niet de eerste maal dat de afsluitboomen aan die zijde van de spoorbaan geheel vernield wordt. Verleden jaar is driemaal in 14 da gen tijds deze spoorboom door aanrijding vernield. Thans zal getracht worden in de ver lichting op dit punt verbetering te krijgen. HULPVERLEENING BIJ BRAND TE BROEK OP LANGENDIJK. B. en W. stellen den raad voor met Broek op Langendijk voor hulpverleening bij brand een regeling aan te gaan als reeds eerder met andere gemeenten werd geslo ten. AANSCHAFFING SCHOOLBOEKEN JULIASCHOOL (U.L.0 EN G.L.O.) Hei bestuur der R.K. Meisjesscholen alhier verzoekt bij adres d.d. 22 Juli j.1. aan den raad gelden uit de gemeentekas te willen verstrekken voor de aanschaffing van schoolboeken ten behoeve van de Julia- school (U.lo. en g.l.o.) B. en W. stellen voor het verzoek in te willigen. GEMEENSCHAPPELIJKE REGELING INZAKE GEBRUIK DESTRUCTOR. In bijlage 109 betoogen B. en W. het vol gende: In Uwe Vergadering van 31 Mei 1934 .werd besloten een bedrag van f 500.per jaar beschikbaar te stellen voor den keurings dienst van vee en vleesch in den kring Bar- singerhorn ten behoeve van de vernietiging van het afgekeurde materiaal en de ver werking van het bloed, een en ander af komstig van den keuringskring Alkmaar en het gemeenteslachthuis alhier. Na dien heeft de kring Barsingerhorn zich met verschil lende gemeenten in Noordholland in ver binding gesteld om de aansluiting van die gemeenten te bevorderen bij een op te rich ten openbaar lichaam, dat den destructor te Schagen zou exploiteeren. Tegen aanslui ting van deze gemeente en de overige ge meenten, behoorende tot den kring Alk maar voor den keuringsdienst van vee en vleesch, bestond bezwaar, dat de besturen van de gemeenten van den kring Alkmaar niet wenschten te deelen in het risico van den destructor te Schagen. Tenslotte is met de Commissie van Uit voering van den keuringsdienst van vee en vleesch in den kring Barsingerhorn over eenstemming verkregen over het aangaan van een gemeenschappelijke regeling, die een samenwerking beoogt zonder dat deze bestaat in de oprichting van een openbaar lichaam. Deze gemeenschappelijke regeling zal worden besloten tusschen de gemeente behoorende tot den kring Alkmaar eener zij ds en de gemeenten van den kring Bar singerhorn anderzijds. In deze regeling zal worden bepaald, dat het afgekeurde mate riaal en bloed in den destructor van den kring Barsingerhorn zal worden vernietigd, nadat het tevoren is afgehaald van een cen traal punt door Alkmaar aan te wijzen. De gemeente Alkmaar zorgt voor het vervoer naar dit punt en ontvangt daarvoor 1500 per jaar. De kring Alkmaar betaalt voor de destruc tie en het afhalen van het afgekeurde ma teriaal en bloed 0.26 per inwoner ver meerderd met 0.26 per H.A. oppervlakte van de gemeenten, behoorende tot den kring. Per jaar zal door Alkmaar dus ver goed moeten worden, 2349.49 1 1500. 849.49. De vergoeding zal in geen geval hooger zijn dan door de gemeenten van den kring Barsingerhorn zal worden betaald voor de exploitatie van den destructor. Eventueel, wanneer de winsten dat toela ten, zal de vergoeding van 2.6 cent per in woner en per H.A. worden verminderd. De duur der overeenkomst hangt samen met de afschrijving der in de inrichting geinves- teerde kapitalen. De gemeenten buiten Alk maar, die tot den kring Alkmaar voor den keuringsdienst van vee en vleesch behoo- ren, in wier feitelijke positie door het aan gaan van de hiervoor bedoelde gemeen schappelijke regeling geen verandering wordt gebracht (immers Alkmaar heeft reeds ingevolge vroeger met haar gesloten overeenkomsten voor de uitvoering en het toezicht op de naleving van de bij of krach tens de Vleeschkeuringswet gestelde bepa lingen de zorg voor de destructie van haar afgekeurd materiaal en bloed op zich ge nomen) kunnen zich vereenigen met het ontwerp der gemeenschappelijke regeling. Ook de Raden der gemeenten, behoorende tot den kring Barsingerhorn, stemmen alle in met het sluiten van de hiervoor bedoelde gemeenschappelijke regeling. Wij stellen Uwe Vergadering daarom voor mede te werken aan de totstandkoming van deze gemeenschappelijke regeling, waarvan de inhoud hierna volgt. X Niet op Vrijdag «n Zaterdag. Fietaretoura f 0.35 onBe*ch' afatand xx Ni«t op Zaterdag. Goedkoopa dagretoura. Protesten. Aan den oproep, gericht tot hen, die be zwaren hadden tegen het tot 6 September ter visie gelegde uitbreidingsplan der gemeente Bergen, hadden een 25-tal bewoners en landeigenaren van den Bergermeer en den Kanaaldijk gevolg gegeven. De vergadering, die gehouden werd in café Rustwat aan den Bergerweg, waar een heerlijk kop koffie voor 10 cent werd ge schonken, stond onder leiding van den heer C. Ruyter, die opmerkte dat het uitbrei dingsplan wel zeer nadeelig was voor de eigenaren van de aangrenzende gronden. Hij oordeelde het dan ook noodzakelijk om het plan terdege te bekijken en deelde mede, dat de heer Jb. Swaag bereid was, een na dere uiteenzetting te geven. De heer Swaag zeide, dat het plan op zich zelf een keurig uitgewerkt plan genoemd kan worden, waarom ook hij alle respect had voor de ontwerpers, de heeren Rogge veen en Cijffers, die dit in samenwerking met de vaste commissie voor uitbreidings plannen in Noordholland en B. en W. heb ben opgesteld. Wanneer men niet voor het feit stond dat aan bepaalde wegen de front breedte, die eerder op 50 meter was vastge steld, fhans op 150 meter wordt gesteld, dan zou ook spr. geheel met het plan accoord zijn gegaan. Nu wordt als het uitbreidingsplan wordt goedgekeurd, de bebouwingsbreedte voor een perceel aan den Kanaaldijk 150 me ter, aan den Koogendijk vanaf de spoorweg kruising aan den Zakendijk voorbij de wo ningbouw van de R.K.-actie, aan de ge- heele Voert tot de sluis, aan den Groeneweg tot de brug in den Damlanderpolder, aan den ontworpen weg van Miltenburg naar Schoorl, aan den Heerenweg vanaf de Franschman en aan den Nesdijk 150 meter. De Buerweg wordt meer voor gesloten be bouwing aangewezen, zoodat daar de front breedte 25 meter wordt. Van 9 Augustus tot 6 September bestaat er gelegenheid tegen dit plan bij den Raad bezwaren in te die nen. In de kom van het dorp zullen er ook wel zijn die er bezwaren tegen hebben, de vastgestelde normen zijn alle verschillend en zeker komen daar schadesnijdingen. Spr. betreurde het dan ook, dat niemand van de inwoners uit het dorp met het oog daarop op deze vergadering was verschenen. Men- schen, die om verschillende redenen de lan delijke rust hebben gezocht zullen straks moeten ondervinden, dat langs hun percee- len nieuwe wegen worden aangelegd. Spr. gaf een ieder in overweging om zich ter ge meente-secretarie op de hoogte te stellen in hoeverre zijn persoonlijke belangen door het uitbreidingsplan geschaad worden. Het is bovendien de vraag, zoo zeide hij, of voor den afgestanen grond geld zal worden uitge trokken, want in hoofdzaak moet de grond als opoffering voor de gemeenschap worden afgestaan. Men zal wel niet zoover gaan, dat de grond wordt afgenomen, maar toch wordt daarop een bouwverbod gelegd. De heer Hollenberg deelde mede, dat hij mondeling de toezegging verkreeg op een perceel aan den Bergerweg, waar hij een huis liet bouwen, twee huizen te mogen zetten en hij vroeg of deze mondelinge toe zegging nog zal worden nagekomen. De heer Swaag veronderstelde van niet, aangezien hij in den Raad de eenige is, die oppositie tegen het plan voert. Slechts een enkele uitzondering is van oordeel, dat aan den Bergerweg, waar al tamelijk druk ge bouwd is met 50 meter frontbreedte, deze afstand gehandhaafd moet blijven. Maar al gemeen is de Raad voor 150 meter front" breedte aan de andere wegen. Spr. raadde dan ook een ieder om hoofdelijk zij*1 bezwa ren in te dienen. Op een vraag van den heer Borst gaf de heer Klomp als zijn meening te kennen, dat de Raad van Bergen alle hulde verdient voor het feit dat hij in belang van het lan delijk schoon als kleine gemeente het uit breidingsplan ter hand heeft genomen. Ook spr. wordt daardoor persoonlijk benadeeld omdat zyn terrein bij de bestaande regeling bestaat uit vier perceelen, en bij de nieuwe regeling slechts twee perceelen wordt Spr. is echter van oordeel dat Bergen in het be lang van het vreemdelingenverkeer, om dat de kip met de gouden eieren wordt geslacht, normen stelt en de lintbe bouwing tegengaat Hij zal dan ook geen bezwaren indienen. De voorzitter merkte op, dat 50 meter frontbreedte aan den Berger weg nog geen lintbebouwing is en meende, dat ook rekening gehouden moet worden met hen die den grond daar duur kochten om daar te kunnen bouwen. Persoonlijk moest hij ervaren, dat de bouw van vier perceelen, waarvoor 'hij een goedkeuring bezit, door het plan thans wordt opgeschort Op verzoek gaf mr. Judell een uiteenzet ting hoe de Rijksonteigeningscommissie werkt en de taxaties verricht Hij stelde in het licht, dat deze commissie wel degelijk I met redelijke bezwaren rekening houdt en deed uitkomen, dat bij de verbreeding van den Rijksweg van Alkmaar naar Velsen met alle eigenaren, op drie na, overeenstemming was verkregen. De heer Swaag gevoelde ook voor het lan delijk schoon al was hem wel eens verweten dat hij daarvoor geen oog heeft. De gemeen te brengt echter langs den Bergerweg ver schillende beplantingen tot stand, die belem meren, dat men van dat landelijk schoon kan genieten. Ook merkte hij op, dat de wet op de lintbebouwing de lintbebouwing aan de snelverkeerswegen wil tegengaan. De Bergerweg is een derde- of vierde-klasseweg en geen weg voor snelverkeer al wordt hij daarvoor wel eens gebruikt Het argument van lintbebouwing kan voor dezen weg niet gelden. De heer Zwartendijk meende, dat in het belang van de caféhouders ook geprotesteerd moest worden tegen het maken van ver keerswegen buiten de kom van de gemeente. De voorzitter en de heer Swaag achtten dit juist gelukkig en meenden, dat daarvoor deze bijeenkomst niet was belegd. Zij die daartegen bezwaren hebben, moeten maar zelfstandig die bezwaren indienen. Na ver dere bespreking werd besloten dat belang hebbenden ieder hoofdelijk hun bezwaren bij den Raad zullen indienen volgens een door den heer Swaag gemaakt ontwerp. Na een collecte voor de kosten, werd de vergadering gesloten. INSCHRIJVING HANDELSREGISTER 17—24 AUG. '37. Nieuwe zaken: Alkmaar: R. C. de Kruijf, Spoorstraat 5, winkelier in sigaren, sigaretten, enz. Timmerman's vakkleedingbedrijf, Lange- straat 4. C. J. Schaap, Schoutenstraat 10, manu facturenwinkel. Bergen: J. C. Vermeulen, Breelaan 33, kruideniersbedrijf. Harenkarspel: Slot Bloembollenbedrijf N.V., Dirkshorn. Schagen: Fa. v. d. Laan, Magnusstraat C 136, kruideniersbedrijf. Texel: A. Vos, Peperstraat 17, Oosterend, schoenhandel en reparatie-inrichting. W ijz i gi n gen: Akersloot: J. Renkel, Julianaweg 249, vrachtrijden en autoverhuurinr. rechtsvorm gewijzigd. Alkmaar: N. V. Bouw- en administratie maatschappij „Pandora" bestuurswijziging. Jac. Met's Automobielbedrijf N.V., Ach terweg 19-29. bestuurswijziging. Schermerhorn: C. Langeberg, Wijk A 164, vrachtautodienst SchermerhornAlkmaar, overgegaan aan A. Lakeman. Wieringen: M. de Haan, Hoofdstraat 13, bioscoopbedrijf overgegaan aan mevr. de wed. T. de Haan-Luijt; restaurant annex hotel overgegaan aan M. Engel. DISTRICT-ARBEIDSBEURS DOELENSTRAAT 30, TEL. 4395. De Directeur van bovengenoemd Bureau deelt mede, dat heden staan ingeschreven: Groep Bouwvakken: 2 waterbouwkun digen, 2 glas in loodzetters, 2 glazenwas- schers, 1 steenbikker, 3 steenhouwers, 3 stratenmakers, 2 stratenm. opperlieden, 2 stuc. opperlieden, 1 tegelzetter, 1 graniet- werker, 11 betonwerkers, 17 voegers, 38 opperlieden, 18 stucadoors, 23 schilders, 118 grondwerkers, 54 metselaars, 78 tim merlieden. Groep Metaalindustrie: 6 bankwerkers, 3 blikslagers, 3 carrosseriebouwers, 1 con structiewerker, 10 electriciëns, 1 fitter, 1 instrumentmaker, 2 kernmakers, 2 ketel- makers, 5 klinkers, 11 loodgieters, 2 lyn- werkers, 2 machinisten, 2 machineteeke- naars, 4 metaaldraaiers, 1 me taal vy Ier, 1 metaalslijper, 9 monteurs, 2 orgelmakers, 1 pianostemmer, 1 plaatwerker, 3 rijwiel herstellers, 1 rijwiellakker, 1 ponser, 1 scheepsbouwer, 2 scheepstimmerlieden, 1 scheepswerktuigkundige, 9 smeden, 12 stokers, 1 tandtechniker, 3 vuurwerkers, 2 wagenmakers, 4 ijzerwerkers, 1 zandbe- reider. Gioep Verkeerswezen: 55 chauffeurs, 6 koetsiers, 10 schippers, 1 kapitein en 1 machinist binnenvaart, 20 pakhuisknechts, magazijnbedienden, 4 kellners, 6 loop knechten, 1 emballeur. Groep Voedings- en Genotmiddelen: 56 sigarenmakers, 5 sorteerders, 1 kisten- plakker, 1 stripper, 5 tabaksbewerkers, 1 kok, 8 slagers, 6 chocoladebewerkers, 1 koffiestroopbrander, 2 bierbottelaérs, 1 ouwelbakker, 3 zuivelbereiders, 23 bak kers. Groep Houtbewerking: 19 meubelma kers, 7 stoffeerders, 7 mach. houtbewer kers 3 kistenmakers, 4 borstelmakers, 1 beitser, 1 beeldhouwer, 1 kuiper, 1 biljart- m Groep Handel: 24 vertegenwoordigers. 2 winkelbedienden, 1 colporteur, 1 etaleur. Groep Boek- en Steendrukkerijen: 8 let terzetters, 2 drukkers. Groep Land- en Tuin bouwbedry ven. 14 tuinlieden, 24 landarbeiders, 4 bloemisten. Overige beroepen: 8 boekbinders, 4 was- schers, 1 kleermaker, 4 schoenmakers, port.-huiskn., 1 verfbereider, 2 kalkbran ders, 1 huidenzouter, 1 klompenschilder, onderwijzer, 1 papierbewerker, 1 contro leur, 2 bedrijfsleiders, 8 incasseerders, 4 zakkenstoppers, 2 administrateurs, 2 boe houders, 1 batikker, 1 secretarieambtenaar 20 kantoorbedienden, 38 transport- en lesarbeiders. Gedeeltelijk werkloos: Tabaksindustrie 10, overige beroepen 1. Jeugdige werkzoekenden beneden jaar in diverse beroepen: 23. Vrouwelijk personeel: 6 kantoorbedien den. Alkmaar, 21 Augustus 1937. De Directeur voornoemd, v. d. HEUVEL. CENTRALE WERKPLAATS. Voor jeugdige werkloozen van 1424 jaar. Over de week van 16 Augustus tot 21 Augustus werden door bemiddeling van de Arbeidsbeurs geplaatst bij een patroon: 3 timmerlieden, 2 bankwerkers. Aan de Centrale Werkplaats kunnen worden geplaatst: 4 bankwerkers, 5 tim merlieden, 5 metselaars, 4 electriciëns, 5 schilders, 2 automonteurs, 1 teekenaar, 6 in andere vakken. INGEKOMEN PERSONEN. H. P. van Kempen, buffetchef, R.K., van Leiden naar Landstraat 28. P. de Jongh, arts, en gezin, N.H., van Gouda naar Park straat 2. N. P. de Graaf, stuurmansleerl., R.K., van Amsterdam naar Boterstraat 13. A. Timmer, bankwerker, R.K., van Heiloo naar 2e Kabelstraat 1. H. Zonneveld, z.b., R.K., van Koedijk naar Nassauplein 11. J. Buik, dienstbode, geen, van Bergen (N.H.) naar Nieuwesloot 55. B. Hieminga, kan toorbediende, G.K., van Heerenveen naar Mient 20. J. Boonstra, verwarmingscon troleur, en echtg., geen, van Heerenveen n. Anjelierstraat 21. Wed. F. Kaaij, huish., D.G., van Wieringerwaard naar Kennemer- straatweg 80. J. van Dijk, behanger en stoffeerder, en gezin, R.K., van Noordwijk naar Geest 17. G. P. Brüsewitz, z.b., geen, van Amersfoort naar Lindenlaan 86. J. Timmerman, winkelier, G.K., van Rotterdam naar Langestraat 4. H. Haas, depótchef, en gezin, N.H., van Utrecht naar Stationsweg 39. Wed. J. Piers, z.b., geen, en kinderen, N.H., en d.b., geen, v. den Helder n. Doelen- str. 12. - C. Spuy broek-v. Groezen, z.b., geen van Zaandam naar van Leeuwenhoekstraat 9. M. W. Kingma, monteur, en gezin, R.K., van Wieringen naar Zeglis 127. A. Ger- ritse-Post, z.b., N.H., van Amsterdam naar Houttil 13. A. J. J. Roohé, huishoudster, R.K., van Amsterdam naar van der Woude straat 60a. J. Vlug, employé B.P.M., geen, van Frankrijk naar Zocherstraat la. C. de Haas, grossier, en gezin, geen, van Heiloo naar Emmastraat 83. VERTROKKEN PERSONEN. Echtgen. v. J. F. Brüggemann, z.b., R.K., van Waerdendelstraat 6 naar Hoorn. D. C. van Reijendam, electr. techn., geen, en echtgen., R.K., en kinderen, geen, van Mient 23a naar Blaricum. J. N. Donker, z.b., en gezin, geen, van Houttil 13a naar 's-Gra- venhage. Th. M. van Kampen, dienstbode, R.K., van Mient 2 naar Noordwyk. M. Bo- beldijk, dienstbode, N.H., van Schoutenstr. 6b naar St. Pancras. Wed. G. J. A. Ko ning, z.b., R.K., van van Houtenkade 37 naar Castricum. J. P. Kuijper, werktuigkundi ge, N.H., en echtg., geen, van Mient 13 en Rochdalestraat 36 naar Ned.-Indië. W. Cnossen, pikeur, N.H., van Heemraadstraat 2 naar 's-Gravenhage. E. J. Olyerhoek, kapster, R.K., van Langestraat 41a naar Ben- nebroek. J. C. L. Paul, z.b., en gezin, geen, van Krelagestraat 3a naar Bunnik. M. G. Kops, dienstbode, R.K., van Oude gracht 154a naar Bergen (N.H.) M. J. Kleijweg, leerling-verpleegster, D.G., van Prinses Julianalaan 14 naar Hoorn. W. S. Kieft, verzekeringsagent, RK., van van der Woudestraat 54 naar 's-Gravenhage. W. van Zon, dienstbode, geen, van Tienenwal 6 naar den Helder. B. Finkensieper, koop man, N.H., van van der Lijnstraat 8 naar Amsterdam. E. K. Vinhage-Bonk, z.b., R K van Lindenlaan 127 naar Heiloo. B. J. Ilbrink, vertegenwoordiger, en gezin, geen, van Boezemsingel 13 naar Heüoo. E. Soe- ting-Cortie, z.b., R.K., van Oudegracht 219 naar Amsterdam. W. van de Vall, ambte naar ter secretarie, geen, van Comansstraat 14 naar Heiloo. H. J. de Jong, electr. las- scher, en gezin, R.K., van Baansingel 41 naar eioo. G. Veenboer, kraamverpleegster, van van Leeuwenhoekstraat 28 naar in oven. C. Brakman, bedrijfsconsu- en en gezin, N.H., van Rippingstraat 16 aar Wassenaar. j. Van Kesteren, klerk rijkswerkinrichting, R.K., van Emmastraat EriLaa\ °Jg-S" Krist> z-b-> g^n, van T ~c Ln gelsstraat 12 naar Antwerpen. NH timmerman, geen, en echtg., van Landstraat 68 naar Koedijk. Groote ritten .pecl.U tarieven. STANIOL (zilverpapier) Al KMAAR^rur bedrukken wjj ook ALKMAARSCHE COURANT, TEL. 3320 Tentoonstellingen. Expositiezaal Koningsweg 5: schilderijen C. Stikvooft en beeldhouwwerk Lugthart Bergen, Moderne kunstzaal P. Boender maker Cz.: werk van Kees Boendermaker. Geopend 10—12 en 1—4 uur. Ook des Zon- da8s- T- u- Rustende Jager: werken van F. Kamstra, dag. geopend. Bergen, Hoflaan 11, tentoonstelling wer ken kunstschilder Jos. Viëster. Bergen, Dokter Dekkershuis, tentoonstel ling werken schilder Ponstijn en beeldhou wer Marree (tot einde Aug.) City-theater, 8 uur, hoofdnummer Massa- justitie (sens.-dram.); hoofdrollen Spencer Tracy en Sylvia Sidney. Op het tooneel Harry Woodward en John Crofort. Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag half 3 voorstelling. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer De big van het regiment (hum. Ned. film); hoofdrollen Johan Kaart, Sylvain Poons; Fientje de la Mar e.a. Toegang voor eiken leeftijd. Eiken avond half 8 en 9.45 uur voorstel- ^Woensdagmiddag, half 3, voorstelling. Bioscoop Harmonie, 7.30 uur, hoofdnum mer Drie handige meisjes (hum.); hoofdrol Deanna Durbin. Toegang alle leeftijden. Eiken avond twee voorstellingen. Woensdag matinee. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Marguerite Gautier (rom.-dram.), hoofd rollen Greta Garbo, Robert Taylor en Lionel Barrimore. Toegang boven 18 jaar. Eiken avond 7.30 en 9.45 uur voorstelling. V> oensdagmiddag, half 3, matinee, Schouwburgloge Dassi (Doelenveld), op voeringen door De Amsterdammers, artis tiek leider Const. van Kerckhoven. Dinsdag 8.15 uur: Daar was eens een prins. Woensdag 8.15 uur: Het zevende gebod. Donderdag, Vrijdag, Zaterdag en Zondag: Willy Derby's variété-gezelschap. Nieuwe Schouwburgloge (Doelenveld), gezelschap Jan Nooy: Tot en met Woens dag, eiken avond 8.15 uur, opvoering van Blanke Ballast. Donderdag tot en met Zondag, telkens 's av. 8.15 uur, opvoering van De Witte Non. Voor houders van den bon uit de Alkm. Crt. van Vrijdag 20 Aug. ongeveer de helft reductie op den entree-prijs voor alle voor stellingen in deze week. 't Gulden Vlies: Dinsdagav. 8.15 uur: De Rozenkrans, too- neelspel met Pierre Mols en Enny Mols— de Leeuwe. Donderdagav. 8.15 uur: De arme million- nair, blijspel met Louis Saalborn. Vrijdag en Zaterdag: Het getrouwde schoolmeisje, met Carla de Raet en Louis Saalborn. Zondag 29 Aug.: Mijn zoon... de minis ter (humor), met Julia Cuypers en Louis Saalborn. Café De Gekroonde Valk, Peperstr., op treden Holl. Attractieband; cabaret-progr. Het Wapen van Haarlem, Nieuwesloot, optreden Piet Leenhouts en anderen, mu ziek, zang, goochelen; The Funny Music- makers. Toon Molenaar, Scharloo, optreden Leo Peelen e. a., alsmede het orkest The Twinkling Boys. Café W. Bus, Kaasmarkt 36, optreden dames- en heerenkapel. Hotel Wanner, Nieuwesloot 85, humorist en accordeonist. De Toelast, Langestraat, humoristen en muziek. Café Central, Hofplein, iederen middag en avond A. B. C. Boys; dancing. Restaurant London, Verdronkenoord 94 96, dancing. Café Tivoli, Doorbraak: optreden Engel- sche Jantjes. Café Houtkooper, Laat 99, The Kings Boys. Café De Tijd van Jan de Ruyter, aan de Laat, optreden van de vier Volendam- mers. Café Het Wapen van Heemskerk aan de Breedstraat: eiken avond na 8 uur, Zon dag van half 4 af, dancing in de bovenzaal „The Sweet and hotplayers" band. Café De Doorbraak, Waagplein hoek Marktstraat; duo Wies je en Johny Rovft soubrette Betty Morelli, humorist Jan Brink; Zondag 's middags van 4 tot 6 uur matinee. Café Willem Broekhuysen, eiken dag dames- en heeren-jazz-kapeL 't Gulden Vlies: Woensdagav. 8.15 uur, Max Weller's noise mongers. Centrum-hotel, eiken dag The Racket Makers. Etablissement Porton op de Steenenbrug, eiken dag Italiaansche kapel; van Woens dag af dagelijks tevens matinee. Dancing Harmonie, eiken avond dancing- Bij Jaap Klinkhamer, Waagplein 1, jazz* bandmuziek. P. BOENDERMAKER Cz. Loudelsweg 66, Bergen. Vr|j entrée.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 2