I I BETOVERDE BOS. ^Binnenland @o®o®oe© jiadiaptogcafiuHü o©»®©®©® Nederlanders gearresteerd te Antwerpen. De „Van Galen" te Shanghai. I terug, aangezien slechts een der Glimlachje Te veel naturalisaties? Verdacht van heling. Door de recherchedienst van het parket van Antwerpen zijn gisteren in de Pelikaanstraat aldaar drie personen van Nederlandsche nationaliteit ge arresteerd, aangezien zij zich op ver dachte wijze ophielden in de omge ving van de diamantclub en trachtten zilveren voorwerpen en juweelen aan den man te brengen. Geen van de drie gearresteerden", resp. H. de L. uit Hilversum, J. H. uit Hilversum en J. K., eveneens uit Hilversum, kon voldoenden uitleg verstrekken om trent de herkomst van de aangeboden zilveren voorwerpen en juweelen. In afwachting van wat een nader onder zoek zal uitwijzen, zijn de mannen voorloopig opgesloten. Bij de Neder landsche justitie worden thans inlich tingen omtrent hen ingewonnen. Daders hebben niets te maken met Haagsche Juweelen diefstal. Nog gisteravond stelde de Haagsche po litie zich in verbinding met de Antwerp- sche recherche, aangezien zi) deze drie mannen in verband bracht men den inbraak in de Juwelierszaak van de firma van Wil ligen in de Spuistraat, waar zooals be kend onlangs voor een waarde van 70.000 gulden werd ontvreemd. Het bleek echter, dat de juweelen, welke de mannen in Antwerpen te koop aanboden niet af komstig waren van den inbraak te Den Haag, maar gestolen zijn bg inbraken te Hilversum. EEN AVONTUUR, DAT SLECHT AFLIEP. Van „fietsenruil", kosteloos brood en passenmisère. De politie te Rotterdam heeft aangehou den twee in de Maasstad wonende jonge mannen, die nooit eerder met de politie in aanraking zijn geweest, maar wier avon tuurlijke acnleg hun thans parten heeft ge speeld. Na een zwerftocht door Nederland, die opgezet was, omdat de jongens eerst naai Duitschland en later via België naar Spanje wilden gaan, zijn beiden in een leegstaand pand te Rotterdam gearresteerd, wegens eenige overtredingen, gepleegd te Rotter dam en Arnhem. Donderdagavond zag een surveilleerend agent van politie in de buurt van den Rand weg twee jongens, die op nogal vreemde wijze rondscharrelden. Toen zij den agent zagen, gingen zij aan den haal, doch na een korte achtervolging slaagde de agent er in hen aan te houden. Na aanvankelijk gewillig te zijn meege gaan, sloegen zij plotseling vlak bij het politiebureau op de vlucht, zoodat de agent opnieuw de achtervolging inzette Thans kon hij er slechts een te pakken krijgen, weer ging de tocht bureauwaarts en weer slaagde de arrestant er in in de nabijheid van het bureau te ontkomen. De agent loste een schot in de lucht, doch daar bleef het bij. Ook deze jongeman wist te ontkomen. Het adre» van een der Jongens was echter bij de politie bekend. Een agent vervoegde zich aan de ouderlijke woning, waar hij van den vader vernam, dat de 20on des huizes, een 19-jarige koperslager en 2ijn vriend, een 18-Jarlge behanger, even tevoren een tent hadden gehaald en waren verdwenen. De oudste beschikte over een eigen fiets, de ander leende er zoolang een van zijn zuster. In de Brielschelaan zag hij een hee renrijwiel staan dat hem beter beviel. Dus verwisselde hij de damesfiets voor het hee renrijwiel. Het tweetal toog via Utrecht naar Cleef, waar zij de Duitsche grens wil den passeeren. Hiervan kwamen zij echter beide 1 wereldreizigers over een pas beschikte. ERNSTIGE VAL VAN EEN LADDER. Oorzaak onbekend. Gisteren is de 21-jarige K., monteur van de Radiocentrale te Haarlem, op de binnen plaats van een huls aan de Kruistochtstraat, van een hoogte van 2 M. van een ladder gevallen. Hij kwam op zijn achterhoofd te recht, bleef bewusteloos liggen en is per brancard naar de Maria-stichting overge bracht. Hij bleek een ernstige hersenschud ding te hebben opgeloopen en verkeert in levensgevaarlijken toestand. De oorzaak van het ongeluk is niet bekend daar nie mand het zag gebeuren. BOEFJES AANGEHOUDEN. Verschillende diefstallen op hun geweten. De laatste maanden kwamen bij de Til- burgsche politie veelvuldig klachten bin nen over diefstallen van fruit uit tuinen in de buitenwijken der stad. In verband daar mede werd den laatsten tijd het toezicht in de buitenwijken versterkt. Zondagavond is de Tilburgsche politie er in geslaagd licht in deze affaire te brengen. Agenten van politie die zich verdekt in den tuin van 't bekende retraitehuis „Cenakel" aan de Koningshoeve te Tilburg hadden opgesteld, konden de daders daar op heeter- daad betrappen bij het stelen van fruit. Het bleken vijf knapen te zijn, waarvan de oudste 14 en de jongste 10 Jaar oud was. Op het hoofdbureau van politie werden de jongens aan een verhoor onderworpen, waarbij zij spoedig door de mand vielen. Zij vertelden dienzelfden avond nog in drie andere tuinen in de stad hun slag te heb ben geslagen, terwijl zij in den loop der laatste maanden tal van andere tuinen op verschillende punten in de stad een derge lijk ongewenscht bezoek hadden gebracht. De veelbelovende jongens bekenden ook nog, dat zij op de Woensdagsche- en Vrij- dagsche markten geld en sigaren stalen van de kramen, terwijl zij bovendien in meer dere winkels snoepgoed wegnamen. Het gestolen geld hadden zij, zooals zij verklaarden, grootendeels gebruikt om naar de bioscoop te gaan. Hr. Ms. torpedojager „Van Galen", die in verband met den toestand in Shanghai van Soerabaja daarheen was gezonden, is gistermiddag om 15 uur aldaar aangekomen. Een aanvaring. United Press seinde gisteravond uit Shanghai: „De Nederlandsche torpedojager „Van Galen", die om 15.30 uur de Wangpoe was binnengeloopen, is door een sleepboot, wel ke de Engelsche vlag voerde, tengevolge van den chaotischen toestand in het scheep vaartverkeer aangevaren. De botsing was vrij hevig". Bij informatie te 'sGravenhage bleek, dat de commandant van de „Van Galen" het voorval ook aan de marine-autoriteiten aldaar had gerapporteerd. In het telegram, waarin hij de aankomst in Shanghai meld de, deelde hij tevens mede, dat zijn schip bij het meren was aangevaren door een sleepboot. De „Van Galen" had hierdoor aan bakboord een deuk in den voorsteven gekregen, doch de zeewaardigheid van den jager was volkomen in tact. Het geval was geheel onbeteekenend en van geenerlei in vloed op de gereedheid van het schip. PRINS BERNHARD UIT BELGIE TERUGGEKEERD. Gisteravond kwart over zeven is prins Bemhard van zijn bezoek aan koning Leopold te Laeken op Het Loo teruggekeerd. De prins heeft de reis per auto gemaakt en chauffeerde zelf. Z.K.H. was slechts door een chauffeur vergezeld. CONSTERNATIE IN MAASSLUIS. Duitach zeeschip voer te snel voorbij. Het s.s. Potsdam van den Norddeutschen Lloyd heeft gisteren in de haven van Maas sluis een geweldige consternatie teweeg ge bracht. Toen het schip den Nieuwen Wa terweg opvoer en de gemeentehaven pas seerde veroorzaakte het door zijn snelheid zulk een zuiging dat vrijwel alle schepen in de buitenhaven van de trossen lossloe gen en stuurloos ronddreven. Staaldraad kabels van behoorlijke dikte braken af alsof het touwtjes waren. Ook een zware ijzeren paal, welke in een betonblok was beves tigd, werd uit den grond gerukt, een groot gat achterlatend. Een visschersboot van de fa. Van Toorn brak door midden met het gevolg, dat te vens de geheele inventaris verloren ging. De havenmeester heeft terstond een rap port opgemaakt van de aangerichte schade. ver een zich Hoe oud is je vriendin eigen lijk? Ik weet het niet, maar toen we kinderen waren, waren we zoo wat even oudl Zij besloten daarom terug te keeren naar Arnhem, waar de behanger andermaal een fiets ontdekte, mooier dan zijn „eigen" rij wiel. De jongeman paste dus weer het systeem van inruiling toe. Nu het trappen zoo makkelijk ging, langde ook de maag 2ijn rechten: uit bakkerswagen voorzagen de jongelui van brood, uit een melkwagen eigenden zij zich wat boter toe. Aldus gesterkt, besloten zij via België naar Spanje te trekken, maar ook dit plan lieten zij tenslotte wegens de bekende pasmoeilijkheden varen. Zij keerden in arren moede naar Rotter dam terug, waar zij hun intrek in een leeg staand pand aan de Zuidpolderstraat namen. Hier werden zij door een zusje van den be hanger ontdekt. De beide ondernemende jongelui zijn in het bureau Sandelingplein opgesloten. PAARDEN OP HOL.... Angstige oogenblikken in de binnenstad van Den Haag. Twee paarden, die gisteren in de Kerk straat te 's-Gravenhage op hol sloegen, hebben automobilisten, fietsers en voetgan gers, die op dat tijdstip den Denneweg, het Lange Voorhout en de Lange Houtstraat passeerden, eenige angstige oogenblikken bezorgd. De twee paarden waren gespan nen voor een vleeschwagen, welke in de Kerkstraat voor een slagerij stil stond. De voerman, een jongeman van 16 jaar, stond op een gegeven moment achter de wagen, toen de paarden er eensklaps vandoor gin gen. Vermoedelijk zijn zij ergens van ge schrokken. In razende vaart renden de paarden door den drukken en smallen Den neweg, den zwaren vleeschwagen achter zich aan sleepende. Het eerste slachtoffer was een auto, welke langs het trottoir stond geparkeerd. Het linkervoorwiel en het spat bord, evenals de bumper, werden gekraakt. Het tweede slachtoffer was een fiets die links den trottoirband stond. Er bleef niet veel van over. Voort holden de steigerende paarden met daarachter een slingerende wagen. Op het Lange Voorhout stond o.m. een politieauto met twee rechercheurs. Toen deze de dolle paarden op zich zagen afkomen, renden zij den wagen uit. Paar den en wagen slingerden evenwel netjes om de auto heen. Dwars over het Tournooi- veld kwamen de hollende paarden nu in de Lange Houtstraat. Men zal zich de angst kunnen voorstellen van een glazenwas- scher, die boven op een ladder zijn werk verrichtte en de paarden recht op den lad der zag aankomen. Het was een stom geluk, dat de wagen de ladder niet raakte, maar op nauwelijks 10 c.M. afstand er langs scheerde. De wagen van den glazenwas- scher die eenige meters verder stond, werd wel geraakt en beschadigd. Het vierde slachtoffer was weer een personenauto, welks spatborden en bumpers in onzachte aanraking kwamen met den slingerenden vleeschwagen. Op het plein bleven de paar den uit eigen beweging staan. Een van de beesten had een snijwond aan den hals ge kregen, het andere paard was ongedeerd. De vleeschwagen werd niet noemenswaar dig beschadigd. Het tramverkeer in de Lange Houtstraat en op het Plein was ge- ruimen tijd gestagneerd. Tweede Kamerstuk Aan het voorloopig verslag over 57 natu ralisatie-ontwerpen wordt het volgende ont leend: De omstandigheid, dat in een tijdsbestek van nog geen twee maanden niet minder dan 57 wetsontwerpen, houdende naturali satie van meer dan 1100 personen (welk aantal tot veel meer dan het dubbele stijgt, wanneer men de gezinsleden, die meegenatu- rallseerd zullen worden, meetelt), bij de Kamer zijn ingediend, had algemeen de aan dacht getrokken. Van verschillende zijden werd gevraagd naar de redenen, welke tot de vrijwel gelijktijdige indiening van een zoo groot aantal naturalisatievoorstellen geleld hebben. Enkele leden waren van meening, dat de indiening van een zoo groot aantal wetsont werpen tot naturalisatie de Kamer voor een zeer ernstig vraagstuk plaatst. Zij oordeel den, dat het Nederlanderschap niet verleend dient te worden aan personen, wier opname in ons volk de toch reeds bestaande noodlot tige verdeeldheid zou vergrooten. Alleen de norm van geest- en stamverwantschap zijn hier beslissend. In dit verband gaven zij te kennen, dat huns inziens het antisemitisme onder ons volk groeiende is. Zij achtten het niet wenschelijk, dat steeds meer joden van buiten in onze volksgemeenschap worden opgenomen. 1 Verscheidene andere leden verklaar den niet in te zien, dat naturalisatie van joden de verdeeldheid in ons volk zou vergrooten. Van een groeiend antisemi tisme is huns inziens ook geen sprake. Het had de aandacht van verscheidene le den getrokken, dat onder hen, aan wie de regeering bij deze ontwerpen het Nederlan derschap wenscht te verleenen, zich een groot aantal personen bevinden, werkzaam bij het onderwijs. Wel is waar zijn dit voor het grootste gedeelte personen, die Neder landsche diploma's, benevens de vereischte vergunning tot het geven van onderwijs in Nederland bezitten, terwijl zich in de dos siers verklaringen bevinden van den minis ter van onderwijs, kunsten en wetenschap pen, inhoudende, dat deze tegen de ge- Vraagde naturalisatie geen bezwaar heeft, doch de leden, die deze opmerking maakten, betwijfelden toch, of het verstandig is, al deze personen in het Nederlandsche staats verband op te nemen. Zij herinnerden daar bij aan de groote werkloosheid, die nog steeds onder het onderwijzend personeel hier te lande heerscht. En ook vestigden zij er de aandacht óp, dat juist ten aanzien van onderwijzers geëischt mag worden, dat deze geheel in het Nederlandsche volksleven zijn opgenomen. Zij hadden niet de overtuiging, dat dit laatste van allen, om wie het hier gaat, gezegd kan worden. Woensdag 25 Augustus. HILVERSUM, 1875 M. (VARA- uitz.) 8.— Gr.pl. 9.30 Kookles. 10.VPRO-morgenwijding. 10.20 Causerie, Melody Circle en de Flierefluiters. 12.Gr.pl. 12.30 Fantasia. 1.—1.45 Orgelspel. 2 Gr.pl. 3.30 Voor de kinderen. 5.30 Gr.pl. 5.45 VARA-orkest. (6.30 R. V. U.: Ons land uit de lucht gezien, causerie). 7.05 Verv. concert. 7.30 VPRO: Vrijz. Protestanten in Noordbrabant en Limburg). 8.— Herh. SOS-ber. 8.03 ANP-ber., VARA-Varia. 8.15BoydNeel strijk orkest. 8.45 Deel. 9.—Verv. concert. 9.30 Orgelspel (gr.pl.) 10.ANP- ber. 10.05 Radiotooneel met mu ziek. 10.35 Gr.pl. 11.— Fantasia. 11.30—12.— Gr.pl. HILVERSUM, 301 M. (NCRV-uitz.) 8.Schriftlezing, meditatie, gewij de muziek (gr.pl.) 8.15 Gr.pL 9.30 Gelukwenschen. 9.45 Gr.pl. 10.30 Morgendienst. 11.Vioolvoordr 12.— Ber. 12.15 Gr.pl. 12.30 Kwin tetconcert. 2.Gr.pl. 2.30 Voor jeugdige postzegelverzamelaars. 3. Zang en piano en gr.pl. 3.45 Christ. Liederenuurtje. 4.45 Kinderuur. 6.Gr.pl. (6.30 Onderwijsfonds v. d Scheepvaart: Causerie over het Binnenaanvaringsregl. en stoom machines). 7.Ber. 7.15 Gr.pl. 7.45 Rep. 8.— ANP- en herh. SOS- ber. 8.15 Haagsch koor van de Ver. v d. Volkszang. 9.Donkere wol ken boven onze wateren, causerie. 9.30 Vervolg, concert. (10.10.05 ANP-ber.) 10.30 qr.pl. 10.45 Gym nastiekles. 11.12.Gr.pl. Hierna Schriftlezing. DROITWICH, 1500 M. 11.05 Orgel spel. 11.35 Gr.pl. 12.20 Het BBC- Variété-orkest en solist. 1.20 Het Govan Burgh orkest. 2.05 Gr.pl. 2.35 H. Engleman's kwintet. 3.05 Gr.pl. 3.50 Pianovoordr. 4.20 Ves per. 5.10 Gr.pl. 5.20 H. Hall en zijn Band. 6.20 Ber. 6.40 Ch. Ernesco's kwintet. 7.20 Het BBC-orkest. 8.05 Radiolympia 1937, causerie. 8.20 Vaudeville-progr. 9.15 Gev. progr. 10.Ber. 10.20 BBC-Symphonie- orkest en solist. 10.55 BBC-Variété- orkest en solisten. 11.20 Bram Martin en zijn Band. 11.5012.20 Hot Jazz (gr.pl.) RADIO PARIS, 1648 M. 7.10, 8.20 en 10.35 Gr.pl. 12.20 Les Cadets de France en zang. 2.20 Gr.pl. 4.05 Zang. 5.20 Labis-orkest. 7.20 Zang. 8.50 Orkestconcert. Hierna Le diable galant, operette. 10.50 Gr.pl. KEULEN. 456 M. 6.50 Hermann Hagestedt's orkest. 8.50 Vliege niersorkest. 12.20 Verzoekconcert. I.35 Omroeporkest. 2.35 Gev. con cert. 5.05 Lippisch Landestheater- orkest. 6.40 Kinderkoor. 7.10 Her mann Hagestedt's orkest. 8.30 Radiotooneel. 9.30 Blaasconcert. 10.50 Viool en piano. 11.15—12.20 Omroepkleinorkest. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M.J 12.20 Gr.pl. 12.50 Salonorkest. 1.30 Kleinorkest. 1.50—2.20 Gr.pl. 5.20 Omroeporkest. 6.20 Salonorkest. 7 20 Trioconcert. 8.20 Kleinorkest. 9 20 Symph.-concert mmv. solist. II.—11.20 Gr.pl. 484 M.: 12.20 Gr.pl. 12.50 Kleinorkest. 1.30 Salonorkest. I.502.20 Gr.pl. 5.25 Jo Bouillon's dansorkest en de Lanigiro Hot Players. 6.35 Omroeporkest. 7.20 8.20 Omroepsymph.-orkest en so liste. 9.20 Radiotooneel. 9.55 Gr.pl. 10.Verv.-symph.-concert. 10.30— II.20 Omroepdansorkest. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.20 Vroolijk gevar. progr. 9.35 Om roeporkest en -koor. 10.20 Ber. 10.50 Fluit-Trio. 11.05 Weerbericht. 11.20—12.20 Omroepkleinorkest. GEMEENTELIJKE RADIO DISTRIBUTIE. Lijn 1: Hilversum. Lijn 2: Hilversum. Lijn 3: Keulen 8.—10.35, Parijs R. 10.35—11.05, Lond. Reg. 11.05— 12.50, Brussel VI. 12.50—13.35, Keu len 13.35—14.20, Parijs R. 14.20 15.35, Lond. Reg. 15.35—17.20, Pa rijs R. 17.2018.20, Lond. Reg. 18.20—19.10, Keulen Parijs R. 20.0520.20, 20.2021.20, Rome Berlijn 23.35—24 Lijn 4: Brussel VL 8.9.20, Nor- mandië 9.2010.35 Droitwich 10.35 18.20, Luxemburg 18.2018.40, Droitwich 18.40—24.—, Lijn 5: Diversen. 19.10—20.05, Brussel Fr. 21.20—23.35, HET EERSTE KAMERLID, DE HEER S. VAN DEN BERGH 50 JAAR GETROUWD. Het Eerste Kamerlid, de heer S. van den Bergh en mevrouw van den Bergh-Willing herdachten heden het feit, dat zij 50 jaar ge leden in het huwelijk traden. Ter gelegenheid van dit bijzonder gedenk waardig huwelijksfeest hebben de heer en mevrouw van den Bergh te hunnen huize, de buitenplaats „Wiltzanck" te Wassenaar ge recipeerd. Velen, zeer velen het juiste aantal zal de 1000 wel hebben overschreden hebben van deze gelegenheid gebruik ge maakt om het gouden echtpaar met dezen dag geluk te wenschen. Het was één file van auto's, die van 3 tot 5 uur de breede en door statige boomen omzoomde laan van het in het groen verscholen landhuis in Wassenaar opreed om steeds maar opnieuw een stroom van vrienden, kennissen en andere belang stellenden voor den ingang van Wiltzanck af te zetten. Daarbij waren niet alleen afge vaardigden en vertegenwoordigers van Is raëlitische en andere liefdadigheidsinstellin gen, voor welke de heer en mevrouw van den Bergh zooveel hebben gedaan, daarbij waren ook talloos vele particulieren, die het jubileerende echtpaar hun gelukwenschen kwamen aanbieden. Het zou een onbegon nen werk zijn ook maar een gedeelte van al deze bezoekers te noemen. Een uitzondering mag evenwel worden gemaakt voor de oud ministers Verschuur en Deckers en voor den griffier van de Eerste Kamer, mr. A. L. de Block. De heer en mevrouw van den Bergh kwa men handen te kort om alle felicitaties in ontvangst te nemen. Honderden drukten hun de hand, daarmede uitdrukking gevend van de sympathie en de vriendschap, die het echtpaar in zoo'n breeden kring heeft we ten te verwerven. MINISTER VAN BOEIJEN ZIEK. Geen reden tot ongerustheid. Naar wy vernemen is de minister van binnenlandsche zaken, de heer H. van Boeijen in het ziekenhuis Bronovo te 's-Gravenhage opgenomen. De toestand van den minister geeft even wel geen reden tot ongerustheid. A.V.R.O.-PRIJSVRAAG „LAAT HOLLAND UW LIEDJES ZINGEN". Installatie Jury. Gistermiddag is ten kantore van de Alge- meene Vereeniging Radio Omroep te Amster dam de jury geïnstalleerd voor de door de A.V.R O. uitgeschreven prijsvraag „Laat Holland uw liedjes zingen". Deze jury be staat uit de heeren: L. M. G. Arntzenius, Sem Dresden, Fred. Roeske, Herman Rut- ters en Louis Schmidt, terwijl de heer Ja- cob Hamel als secretaris is toegevoegd. De heer E. de Clerq, voorzitter van de A.V.R.O., sprak eenige woorden van welkom tot de jury en zeide voorts dat op de prijs vraag 431 inzendingen waren binnenge komen. De liedjes, die naar de meening der jury de beste zijn, zullen op de bekende luister- vinkenzangavonden, die de A.V.R.O. het afgeloopen jaar reeds op zoovele plaatsen in ons land heeft gehouden en die alle een groot succes mochten oogsten, worden ge zongen. Met den wensch, dat de jury een geukkig oordeel mocht vellen, verklaarde spr. deze geïnstalleerd. Namens de jury merkte de heer Sem Dresden op, dat het werk niet gemakkelijk zal zijn. Velen hebben zich geroepen ge voeld om op deze prijsvraag in te zenden. De jury zal uitzoeken wie van deze de uit verkorenen zullen blijken te zijn. Voor de prijsvraag zijn vijf gelijke prij zen beschikbaar gesteld: er komen derhalve vijf inzendingen voor een bekroning in aan merking. VERHOOGING VAN DEN TOESLAG VOOR HOEKWANTVISSCHERS OP HET IJSELMEER, De directeur van den rijksdienst ter uit voering van den Zuiderzeesteunwet maakt bekend, dat de omstandigheden voor IJsel- meervisschers van dien aard worden g*- acht, dat voor de week van 15 tot en met 21 Augustus 1937 de toeslag voor alle IJ«1- meervisschers, die als „uitsluitend hoek- wantvisschers" zijn erkend, wordt verhoogd van 50 PCt- op 80 pCt. van den grondslag. OUD-BURGEMEESTER MAAR8CHALK BIJNA HERSTELD. De oud-burgemeester van Haarlem, de heer C. Maarschalk van Egmond en Rinne- gom, die zooals bekend ernstig gewond werd bij een auto-ongeluk te Wesel, is thans uit het ziekenhuis aldaar ontslagen en naar Haarlem teruggekeerd. De heer Maarschalk is nog herstellende en behoeft veel rust. Derhalve kan hij voorloopig nog geen be zoeken ontvangen. KIND VERDRONKEN. Gisteravond omstreeks vijf uur is het 2K- jarig zoontje van den heer Z. te Nieuweburg bij Heerenveen, dat met zijn broertje een vlieger aan het oplaten was, te water ge raakt en verdronken. \t/E want^e'^en verder, en Anneke keek al de stallen bin nen. at een snoezige beestjes waren er bij. Ze waren allen wit en hun velletje zag er helder en glanzend uit. Ze had er wel eens eentie over zijn kopje willen aaien, doch dat durfde ze nog met goed. 156. „Kijk zei de koning. „Daar zijn Flipje en Weetgraag, e ^ijn ezig het wagentje op te tuigen, waarmede je door het bos zult rijden. „Kijk ze eens poetsenl"

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 6