Spott ^Buitenland V-caag. en Aatilad JküuUtciaal Tlieuws Verkeersongelukken. DE H.LO.-EXAMENS. Nieuws in 't kort. HEERHUGOWAARD heden levensmiddelen zoo maar cadeau ge daan werden. Men heeft wel geconstateerd, dat toen de Jamboree afgeloopen was, vele omwonenden zich op het terrein hebben be geven met de bedoeling een en ander mee te nemen. Het hoofdmagazijn heeft niets weggeschonken. Anderzijds geeft men toe, dat vele leiders van subkampen niet hebben voldaan aan de bevelen om alle overge bleven levensmiddelen in te leveren. Het hoofdkwartier heeft daarom veel goederen in de kampen opgehaald met vrachtauto's. Overgebleven goederen zijn aan leveranciers volgens de gestelde voorwaarden terugge geven. Hier en daar is misschien wel een aangebroken doos of flesch blijven liggen, maar dat ondergeschikten op eigen gezag levensmiddelen cadeau zouden hebben ge geven, acht men in het hoofdkwartier uit gesloten. Intusschen heeft de Bloemen- daalsche politie de zaak ter hand genomen, maar tot het maken van proces-verbaal tegen verdachten is men nog niet overge gaan. KINDJE OVERREDEN EN GEDOOD. Gistermiddag is het 3-jarig dochtertje van den arbeider P. Meilof te Smilde on der een vrachtauto, geladen met tien ton kalkzandsteen, geraakt en op slag gedood. De chauffeur V. die was doorgereden, ver klaarde later van het ongeluk niets te hebben bemerkt. Motoren. MOTORRACES ALKMAAR. Zondag a.s. zal het sportpark alhier voor de tweede en laatste maal in 1937 haar poorten openen voor de motorraces op de grasbaan. Deze keer gaat het om de K.N. M.V.-kampioenschappen, die natuurlijk in Alkmaar gehouden worden, omdat er vrij wel geen enkele andere gelegenheid is voor dergelijke wedstrijden. De bezetting is goed. Alle seniores heb ben ingeschreven, zoodat de strijd in de verschillende klassen fel zal zijn. Datzelfde is trouwens ook het geval bij de juniores sn nieuwelingen. Daar is nog altijd een beker beschikbaar voor hen, die het ronde-record breekt. Zsl dit zilveren kleinood Zondag moeten wor den uitgereikt? Misschien, maar zeker is dat niet. Want het is de vraag, of de renners wel allen in grootschen vorm zijn. En het is de vraag, of de motoren wel voor de 100 o.k. zijn voor de grasbaanwedstrijden. Vroeger was dat anders Toen kwamen onze renners regelmatig uit op de grasbaan; maar thans De grasbanen zijn stuk voor stuk verdwenen en alleen Alkmaar heeft zich kunnen handhaven. Alkmaar handhaaft zich en zoolang Alk maar draait, zoolang zullen er motorraces zijn. En misschien, dat later de motorgrss- baanraces hun verder leven te danken heb ben aan het vol-houdende Alkmaar. Intusschen, zoover zijn we nog niet, We gaan eerst Zondagmiddag zien, wie de K.N. M.V.-kampioensarmbanden zullen verove ren! Zal v. Dijk, zal Houtop, zal Hartman de gelukkige zijn? Of v. Aartsen, Jan Rijk en Bosma? We weten het niet. Wel weten we, dat de strijd spannend zal zijn en dat het publiek zich weer zal vermaken met daverende races, met massa- starts en met sensatie-momenten. En verder wachten we af Wielrennen DE WERELDKAMPIOENSCHAPPEN TE KOPENHAGEN. Van Vliet in de kwartfinale. Van Vliet heeft zich gisteravond te Kopenhagen voor de kwartfinales voor den strijd om het wereldkampioenschap professional sprinters geplaatst: dit is wel het belangrijkste feit van een hoogst onbelangrijken avond van wielersport. Voor deze kwarteindstrijden, welke Zon dag a.s. zullen worden verreden, hebben zich, behalve onze landgenoot, geklasseerd: Scherens (België), Merkens (Duitschland), Richter (Duitschland), Gerardin, Michard en Chaillot (allen Frankrijk) en Falck Han- sen (Denemarken). Het zijn de sprinters, die reeds jarenlang aan den spits staan: Scherens, Richter, Ge rardin, Michard en Falck Hansen en de jon geren van Vliet, Merkens en Chaillot, allen nog betrekkelijk kort geleden prominente figuren bij de amateurs. Er werden zes series a trois verreden. De winnaars kwamen direct in de kwartfinales. De zes winnaars waren Scherens, Falck Han sen, Gerardin, Merkens, van Vliet en Rich ter, terwijl Michard en Chaillot uit de repe- chages voor de kwarteindstrijden overgin gen. Vliet reed in zijn serie tegen Marti ni en Cozens. Cozens lag op kop, van Vliet in tweede positie. Bij het ingaan van de laatste bocht schoot van Vliet razendsnel langs den En- gelschman. Het ging in zulk een hoog tempo, tiet Martinetti het wiel van onzen landgenoot ®iet kon pakken en met meer dan een lengte geslagen werd. Tijd over de laatste 200 me- ter 11.8 sec., welke tijd dezen avond niet Weer verbeterd zou worden. Scherens won zooals hij wilde van den ^een Bissing, terwijl de Duitscher Engel niet was opgekomen. Falck Hansen voerde een verbitterden strijd tegen Chaillot, terwijl ook van den Heuvel in deze serie lag. Onze landgenoot nam den kop voor den Deen en Chaillot. Op 250 meter schoot Chaillot weg, buiten om, sloot den Deen, die tusschen van den Heuvel en Chaillot zat, op, doch Falck Han- sen liet eerst den Franschman passeeren en kwam zoo toen in tweede positie naast Chail lot te liggen. De oud-wereldkampioen won gering evrschil. Van den Heuvel werd derde. De derde serie toonde duidelijk aan, dat van Egmond wel hard fietsen, maar daar- °m nog niet sprinten kan. Tegen Gerardin en Waegelin nam hij den kop, zooals gewoon- De eindspurt thans ingezet. Vandaag over een week dus de vol gende Zaterdag zal voor de deelnemers aan de H.L.O.-proeven het sein worden gegeven voor den start. Zij zullen dan in grooten getale opkomen en een begin ma ken met hun examenproeven. Zullen zij aan de gestelde eischen kun nen voldoen? En zullen zij straks in het bezit zijn van het H.L.O.-diploma? Er is gedurende eenige maanden hard gewerkt op het sportpark en op de ter reinen van de sportvereenigingen, die zich voor de H.L.O. interesseerden. Aan eenige honderden menschen uit Alkmaar en verre omgeving is wekenlang de gelegen heid gegeven om zich te oefenen en al diegenen hebben de frissche lucht met gretige halen ingehaald en hebben hun werkelooze spieren los gemaakt. Ze zijn beter, kwieker envroolijker geworden. En nu komt dan eindelijk het moment, waarop de opgeroepen candidaten zich aan de proeven zullen onderwerpen. Hoevelen zullen er slagen? Of liever: wie zal er niet slagen? Dat weten wij na tuurlijk niet. Wel weten we, dat verreweg de meesten goed geoefend aan den start verschijnen en dat een zeer groote groep de proeven met succes zal kunnen af leggen. Maar daarnaast zyn er ook, die tot de zwakke broeders en zusters behoo- ren. Deze categorie moet nog eventjes serieus aanpakken. En het is speciaal voer hen, dat wij dit schrijven. [J Het was de bedoeling, om de oefeningen na de kermis te doen stop zetten. Maar het comité is daarvan terug gekomen. De lei ders op het sportpark hebben de prettige gedachte gehad, om zich ook nog de vol gende week Maandag en Woensdag be schikbaar te stellen. Echter, alleen voor hen, die een „laatsten stoot" noodig heb ben. Wij verwachten dus Maandag en Woensdag op het gemeentelijk sport park slechts d'e deelnemers aan de examens, die nog niet geheel zeker zijn van hun zaak, die bijvoorbeeld nog een onderdeel hebben, waarop hun prestaties zwak zijn of misschien maar net vol doende. Als nu al de anderen, die zonder moei te hun proeven kunnen afleggen, *op deze twee avonden niet komen, kunnen de leeraren zich nog juist eenige uren spe ciaal bezig houden met de zwakkeren en deze wellicht nog zoover krijgen, dat zij straks ook hun diploma halen. Laten we dus afspreken, dat de sterren thuis blijven en dat de anderen komen. Wat de inschrijvingen betreft, het co mité heeft op het oogenblik ongeveer 175 deelnemers kunnen boeken. Dat is een aantal, dat klinkt als een klok. Vele nieuwelingen zullen er nu wel niet meer bijkomen, maar mocht er nog iemand zijn, die zich alsnog wil opgeven voor de exa mens, dan kan dit nog geschieden op het sportpark, waar een der comité-leden nogmaals Maandag en Woensdag aanwe zig zal zijn met zijn inschrijfformulieren en examenkaarten. En waar 't comité a.s. Woensdagavond na de oefeningen zijn laatste vergadering houdt vóór de examendagen. daar is de mogelijkheid, om zich na Woensdag nog op te geven, uitgesloten. Laat iedereen daar rekening mee hou den. En nu: veel succes toegewenscht aan alle deelnemers aan het H. L. O.- examen. lijk, zouden wij kunnen schrijven. Bij het in gaan van de tweede ronde ging hij hoog door de voorlaatste bocht en liet Gerar din binnendoor komen. Op dat moment was onze landgenoot reeds royaal geslagen. De Australiër Buckley zorgde in de vierde serie bijna voor een verrassing. Na het startschot ging hij er onmiddellijk tusschen uit, terwijl Merkens en Michard geen van beiden zin hadden er achter aan te gaan. Hij nam 20 meter voorsprong, doch was in de laatste bocht geheel uitgereden. Zoo werd het ten slotte nog een duel tus schen Merkens en Michard, door den Duit scher met miniem verschil gewonnen. De repechages. Vyf repechages werden er verreden, de winnaars reden in één rit om twee plaatsen voor de kwarteindstrijden. Van Egmond won zijn herkansingsrace tegen Dinkelkamp door in een langen sprint van kop af te win nen. Van den Heuvel verloor van Martinetti met een halve lengte, zoodat de Hagenaar uitgeschakeld was. In de finale der repechages reed van Eg mond zeer onverstandig, omdat hij bij het ingaan van de laatste ronde op de vijfde plaats lag, terwijl hy, met zijn langen sprint, zeker eerste of tweede had moeten liggen. Hy had dan ook totaal geen kans tegen Mi chard en Chaillot, voor wie 11.8 sec. werd genoteerd. Van Egmond won in den loop van den avond nog een 3 K.M.-wedstrijd in het bij programma dezer wereldkampioenschappen, voor van Vliet en een tiental andere profes sionals. De uitslagen waren: eerste rit: 1. Scherens (België), 2. Bissing (Denemarken), tijd laatste 200 meter 12.6 sec.; tweede rit: 1. Falck Hansen (Denemar ken), 2. Chaillot (Frankrijk), 3. van den Heuvel (Nederland) 12.1 sec.; derde rit: 1. Gerardin (Frankrijk), 2. van Egmond (Nederland), 3. Waegelin (Zwitser land) 12.2 sec.; vierde serie: 1. Merkens (Duitschland), 2. Michard (Frankrijk), 3. Buckley (Australië) 13.2 sec.; vijfde serie: 1. van Vliet (Nederland), 2. Martinetti (Italië), 3. Cozens (Engeland) 11.8 sec.; zesde serie: 1. Richter (Duitschland), 2. Dinkelkamp (Zwitserland), 3. Knudsen (De nemarken) 12.6 sec.; Repechages. eerste rit: 1. Chaillot, 2. Buckley, 12.2 sec.; tweede rit: 1. Waegelin, 2. Cozens, 13.4 sec.; vierde rit: 1. Martinetti, 2. van den Heu vel, 3. Knudsen, 12.2 sec. vijfde rit: 1. van Egmond, 2. Dinkelkamp, 12 sec.; finale der epechages: 1. Michard, 2. Chail lot, 3. Martinetti, 4. van Egmond, 5. Wae gelin. DE REVANCHE DER WERELD KAMPIOENSCHAPPEN OP DE STADIONBAAN. Aan de revanchewedstrijden der wereld kampioenschappen achter motoren, welke 7 September op de Stadionbaan te Amster dam worden gehouden, zullen deelnemen: wereldkampioen Lohmann (Duitschland), de Franschman Terreau en de Duitscher Schön, resp. tweede en derde in het wereldkam pioenschap, verder de Italiaan Severgnini en de beide Nederlandsche stayers Snoek er Piet van Kempen, De revanche gaat over 100 K.M. in 1 rit. Het programma zal worden aangevuld met revanchewedstrijder der wereldkampioen schappen sprintamateurs en professionals. OOMS NAAR HET BUITENLAND. Naar wij vernemen, zal de Nederlandsche sprintkampioen, Oofns, op 2 September a.s. op de Vigorellibaan te Milaan starten, op 3 September te Bologna en op 4 September te Londen. De wereldkampioen van der Vijver zal 2 September niet te Milaan kunnen uitko men, daar zijn verwondingen aan de han den nog steeds niet geheel genezen zijn. A th 1 e t i e k. TIENKAMP OM HET NATIONALE KAMPIOENSCHAP, Het district Noordholland organiseert op 4 en 5 September a.s. op de sintelbaan, Olympiaplein te Amsterdam, o.a. een natio nale tienkamp om het kampioenschap van Nederland voor welken titanenstrijd zich een 11-tal all-round Tathleten opgaf. Vanzelfsprekend -schreef de A-A-C.-er R. J. Brasser in, welke, als de voQrteekenen zich niet bedriegen, zeer zeker in staat tp achten is, zijn record nog scherper te stel4 len. De verrichtingen tijdens de Trialmeet te Eindhoven vorigen Zondag, waren reeds zoodanig goed, dat wij, ongelukjes voorbe houden, een aardigen strijd tegen de pun ten van hem verwachten mogen. Als zijn voornaamste concurrenten kun nen wy noemen de Haarlem-man C. La- more en de P.S.V.-er W. Spanjerdt, welke in gezelschap van een Grootewal (A.A.C.) en v. d. Tooien (P.P.) zoo niet voor een verrassing, dan toch zeer zeker voor een behoorlijke prestatie goed te achten zijn. Verdere deelnemers zijn: Poorter (G. A. C.), v. d. Kluft (Haarlem), A. Carlier A.V. 23), Rooker (de Volewijckers), benevens de beide militairen van „de Algemeene" van Ardenne en v. Oyen. De wedstrijden vangen Zaterdagmiddag 5 uur aan, terwijl de start voor het tweede gedeelte 's Zondagsmiddags 1 uur zal plaats hebben. De tienkamp bestaat uit de navolgende nummers: le dag: 100 m. verspringen, kogelstooten, hoogspringen en 400 m. 2e dag: 110 m. horden discuswerpen, pols- hoog, speerwerpen 1500 m., zoodat men er van verzekerd kan zyn, een uiterst sportief programma te zien verwerken. Waterpolo. D. A. W.'S LAATSTE COMPETITIE WEDSTRIJD. Van Neptunus (Zaandam) ver loren met 20. In het Neptunus-bad te Zaandam is gisteravond de laatste prom. degr. wed strijd gespeeld en het is D. A. W. niet ge lukt de serie polowedstrijden met een succesje af te sluiten. Misschien zou dat wel het geval zijn geweest, wanneer Rui ters en v. Beek van de partij waren ge weest, thans echter was Neptunus de overwinnaar. Het begin was uitermate onsamenhan gend, er was totaal geen verband in de ploeg en van combineeren was geen spra ke. Neptunus, dat aanvankelijk een defen sieve houding aannam, doorzag den toe stand onmiddellijk en kwam met volle kracht opzetten. v. Dil speelde forsch en wist dientenge volge een goal te forceeren, om zulks ook na de pauze te bewerkstelligen. Van de verrichtingen van D. A. W. stippen wij aan, dat keeper v. Straaten een opmerkelijk-goede partij speelde, dat Stammes en Caarls op normale kracht werkten en dat de overige heeren bene den hun kunnen speelden, met uitzonde ring van Ooyevaar, die langzamerhand de snelste van het zevental gaat worden. Imhülsen Sr. stelde als voorspeler wel teleur. Een gezond lichaam; een gezonde geest! Twee levenseischen. H. L, O.-diplomo! PROCES TEGEN NEDERLANDSCHE FAMILIE IN MOSKOU. Gevecht bij een gedwongen verhuizing. In Moskou werd dezer dagen een proces tegen een Nederlandsche familie ingeleid, die, zooals het Eastern Information Bureau bericht, beschuldigd wordt van verzet tegen de openbare macht. Verdachten zyn de architect E. Kreinen, zijn vrouw, dochter en zoon. Volgens de beschuldiging zou de hoofdschuldige werkzaam zijn geweest in óe metaalindustrie. Nu had hij voor een beter salaris een andere betrekking aange nomen, waarom hij verplicht zou geweest zijn de woning, die het Volkscommissariaat van de metaalindustrie hem ter beschik king had gesteld, te verlaten; dit had hij ge weigerd, waarop hy door een deurwaarder met Sovjet-Russische politiebeambten uit zyn huis werd gezet. Volgens de. beschuldi ging zou daarbij de geheele familie bewa pend met stokken, groote sleutels en andere dingen de vertegenwoordigers van de open bare macht geslagen en mishandeld heb ben. Slechts na veel moeite gelukte het de geheele familie in hechtenis te nemen, aldus het bericht. Daar de beschuldigden de Russische taal niet machtig zijn, verlangden zij dat hun de beschuldiging in het Neder - landsch of Engelsch ter hand zou worden gesteld. Om deze redenen is het proces 3 dagen onderbroken. Men verwacht, dat de Nederlanders uit Sovjet-Rusland zullen worden uitgewezen. Na de Poolsche boerenstaking. - De politie te Warschau heeft 120 boeren in arrest gesteld, voor een groot deel in de districten Kielse en Lodz. De gearresteer den worden ervan beschuldigd tijdens de boerenstaking de politie te hebben aange vallen met steenen en ander tuig, toen de politiemannen verscheidene stakende boe ren gearresteerd hadden. Tijdens den rel, die toen ontstond, vielen verscheidene dooden en gewonden. Zeep uit steenkool. - Volgens de „Deutscher Volkswirt" zal de Duitsche industrie binnenkort beginnen met het vervaardigen van zeep uit steenkool. Dit nieuwe procédé is noodzakelijk geworden door de onvoldoende hoeveelheid ter be schikking staande vetten en den noodzaak den invoer te beperken. Uit Brazilië afkomstige Duitsche veroordeeld. - De Braziliaansche openbare meening betoont een groote verontwaar diging over de te Hamburg uitgesproken veroordeeling van Gertrude Lambracht, een uit Brazilië afkomstige Duitsche, we gens „staatsvijandige activiteit". Mej. Lambrecht was bij de ontscheping gear resteerd. Dit incident versterkt de campagnes tegen het optreden der Gestapo op Brazi- liaansch gebied. Verscheiden bladen noemen de activi teit der nationaal-socialisten een misdaad tegen de souvereiniteit van Brazilië en deelen mede, dat het ministerie van bui- tenlandsche zaken den Duitschen ambas sadeur ter zake een nota zal overhandigen. Vliegtuig met vier inzittenden ver ongelukt. - Nabij Albany, in den staat New-York, heeft men het wrak gevonden van een vliegtuig, dat reeds eenige uren over tijd was. De vier inzittenden bleken dood te zijn. Hoog water in New-York. - Tenge volge van den zeer zwaren regenval der beide laatste dagen is in de staten New- York, New-Jersey, Pennsylvanië en Noord-Carolina hoog water ontstaan. Op tal van wegen is het verkeer verbroken doordat de wegen onder liepen. Op ver scheidene plaatsen hebben zich overstroo mingen voorgedaan. Onlusten op Mauritius. - Naar uit Port Louis gemeld wordt, is het op de suikerplantages van het eiland Mauritius in den Indischen oceaan opnieuw tot sta kingsonlusten gekomen. Bij de bloedige botsingen tusschen de politie en de stakers zijn verscheidene personen gedood en ge wond. De stakers trekken op het oogen blik op naar de zuidelijke districten en steken de suikerrietplantages en de wo ningen der Indiërs in brand. De planters hebben de regeering dringend om ener gieke maatregelen gevraagd. Renstal verbrand. - De renstal van vorst Czartoryski in Krasne bij Lublin, een der waardevolste renstallen van Po len, is door een grooten brand vernield. In de vlammen zijn elf kostbare merries en renpaarden van internationale klasse om gekomen. Nationaal-socialist veroordeeld. Door het schepengerecht te tyeenen is gisteren de machinebouwer Fraissle we gens nationaal-socialistische activiteit veroordeeld tot 15 jaren zware kerker straf. Twee Britsche schepen te Byon ge bombardeerd. - De Britsche stoomschepen Marian Moller en African Trader zijn vandaag bij hun vertrek uit Gijon gebom bardeerd. Een ervan zou, naar men ge looft, getroffen zyn en een lek hebben. Het Britsche oorlogsschip Foresight zou zou zich in de nabijheid bevinden. Communistische activiteit in Zweden. - Folkets Dagblad, het orgaan van den linker vleugel der Zweedsche socialisten, maakt melding van geruchten, volgens welke het secretariaat voor West-Europa van de ko mintern naar Stockholm zal worden overge plaatst. Dit bericht wordt volgens het blad tot op zekere hoogte bevestigd door de op leving van de activiteit der derde inter nationale in Zweden. Voorts wordt in welingelichte kringen vernomen, dat besloten is om de Scandina vische afdeeling van de Westersche univer siteit te Moskou naar Zweden over te plaatsen. Tot dit doel is een pand aange kocht in het plaatsje Bjoerknas. Folkets Dagblad weet verder nog te mel den, dat het communistische orgaan Ny Dag eveneens een pand in het centrum van Stockholm heeft aangekocht, (Uitsluitend 2e hands artikelen). Van I5 regels 35 cent bij vooruit betaling. Te koop zoo goed als nieuwe Salamander kachel, hoogte 1 Meter, mahonie salontafel en een klok. Te bevragen Vendronkenoord 70 te Alkmaar. Te koop een ijzersterk uitneembaar kolenhok, inhoud 13 mud. PRINS HENDRIKSTRAAT 12, Alkmaar. Telef. 4338. Te koop wegens vertrek: een tropisch aqliarium met visch en planten en bijbe- hoorende standaardkast, benevens een studieviool. Te bevragen vanaf Maandag LYCEUMSTRAAT 72. Te koop een zoo goed als nieuwe moderne kinderwagen met dikke banden, in prima staat met matrasje, prijs 20. KENNEMERSTRAATWEG 74. Damesrijwiel met Torpedoremnaaf e. a. 9.50. Tegen aannemelijk bod 3-deelige electrische billardverwarming, 220 volt. KERKLAAN 13 H, Heiloo. Te koop: Jongensrijw. m. Torp. naaf, kettingk., jasbesch. en beste banden, 10. Wilhelmina en Gazelle-rijwiel, beiden met Torpedonaaf, 7.50.' J. J. TOOL, Spoorstraat 12. Vergadering polderbestuur. Donderdagmiddag vergaderden dijk graaf, heemraden en ingelanden van den polder Heerhugowaard op het polderhuis te Oudorp. In de vorige vergadering heeft de heer Sinnige gevraagd om de totaalkosten van de bemalingsmachine. De voorzitter deelde thans mede dat de volledige kostenstaat aan de leden is toegestuurd. Tot hoofdingelanden zijn in de plaats van de heeren P. Groen en PKonijn Cz. gekozen de heeren KI. Ursem Kz. en J. Appel. De heer Oudeman is als hoofdin geland herkozen. In de plaats van heem raad K. Blom is gekozen de heer P. Smit Jz. Hierna kwam aan de orde de wijziging van keuren en de verordening op het ver graven van grond. De voorzitter wees op de moeite die deze verordening al veroor zaakt heeft. Eerst vond het provinciale bestuur, de maximum-boete van 5000 te hoog. Dit is nu geworden 50. Later moest er aan toegevoegd worden, dat het ook verhoden is afgegraven grond in eigen dom te hebben. Nu is het de gemeente Heerhugowaard, die bezwaar maakt tegen de clausule, die ook die gronden onder de verordening doet vallen, die reeds afge graven werden vóór er sprake was van een verbod. Dijkgraaf en heemraden wilden dit ech ter handhaven en vroegen aan de vergade ring vrij mandaat. Besloten werd om het dagelijksch be stuur volmacht te geven naar bevinden te handelen. Dijkgraaf en heemraden stelden het be stuur voor om voor den bouw van een krooshek bij de bemalingsmachine een leening te sluiten groot 2000 tegen een rente van ten hoogste 4)$ en af te be talen in 10 jaarlijksche termijnen Het voorstel werd z. h. s. aangenomen. Rondvraag. De heer Groen klaagde over den slechten toestand, waarin de wegsloot aan den Laanweg verkeert. De voorzitter zegde toe, dat de polder er aandacht aan zal schenken. De heer Groen vroeg aan wie de Schei- sloot toebehoort, die tusschen het land van de gemeente Noordscharwoude en den grond van mr. van Giffen ligt. Geen van beiden wil de zorg voor het onderhoud op zich nemen. De voorzitter meende dat een scheisloot voor de helft aan ieder der betrokkenen hoort. De zaak zal aan het kadaster wor den voorgelegd. De heer Groen deelde mede dat hij in verband met zijn leeftijd wil bedanken als poldermeester. De voorzitter betuigde zyn spijt over dit besluit en dankte den heer Groen voor de wijze waarop hy zijn ambt vervuld heeft. De heer Kooy wees er op dat de Spoor- sloot, nu zij overgegaan is aan de Spoor wegen, niet zoo goed geschouwd wordt als vroeger. Kunnen de poldermeesters hier eens op letten? De voorzitter zegde dit toe. De heer van Langen vroeg of de Veen- huizermiddenweg ook nog aan de beurt komt om geteerd te worden. De voorzitter zeide, dat dit zeker het ge val is. Toevallig is deze weg de laatste. De heer Stuyt drong er op aan dat een gedeelte van den Jan Glijnisweg wordt opgehoogd. By gladde wegen is dit stuk zeer gevaarlijk. De dijkgraaf beloofde dat dit onderzocht zal worden. De heer Stuyt wees op het euvel der dorschmachines, die het kaf in de slooten blazen. Hierdoor wordt de kroosplaag nog verergerd. De voorzitter keurde dit ook af. Dit kan niet worden toegestaan. De voorzitter sprak daarna de twee leden toe, die voor het laatst een openbare ver gadering bijwonen; n.1. heemraad Blom, die al 45 jaar, waarvan 35 jaar als heemraad, lid is en de heer Groen die al 17 jaar hoofd ingeland is waarvan een groot deel als poldermeester. Spreker dankte beiden voor alles wat zy voor den polder deden en voor hun getrouw vergaderingenbezoek. De heer Groen dankte voor de hartelijke woorden P^ 1'2 slcot zich hierby geheel aan.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 6