Owze Jioioniën 5xxmeet £uchtuaact Nieuwe voedingswijze in de Ver. Staten. AMSTERDAMSCHE BEURS orgnj e De wetenschap wijst op het gevaar van dik worden. LICHTER ETEN. 1.817e 9.00* Hoewel van andere inzichten op het maat schappelijk terrein dan de heer Schelhaas, had spr. toch volgaarne aan diens benoeming tot burgemeester naar vermogen meege werkt, omdat althans een groot deel der burgerij wèl diens beginselen aanhangt, maar vooral omdat spr. hem had leeren ken nen als volkomen vertrouwd met de gemeen te-administratie en als een man, die getoond heeft voor de burgerij te willen trachten te bereiken al wat mogelijk is binnen het raam der wettelijke bepalingen. Op grond van de opgedane ervaringen, meende spr. erop te mogen vertrouwen dat de nieuwe burge meester ook in de toekomst de door spr. in den raad vertegenwoordigde groep zal wil len steunen en helpen waar dat noodig en mogelijk is. Nu al vast meende hij medewerking te mogen vragen om de openbare school op zoo hoog mogelijk peil te brengen en hij eindig de met de hoop uit te spreken, dat onder lei ding van den heer Schelhaas de vroegere welvaart in de gemeente moge terugkeeren De heer Bonnet, in wiens door ver trek opengevallen plaats dezer dagen een nieuw raadslid is benoemd, deelde mede dat de benoeming van den heer S. tot bur gemeester ook de vrijzinnige kiezers groot genoegen heeft gedaan. Vol vertrouwen droeg spr. hem de behartiging op van de belangen van land- en tuinbouw ook bui ten het dorp, omdat de in de raadszaal han gende prachtig gelijkende foto van den vo- rigen burgemeester een stimulans zal zijn Spr. was overtuigd, dat, als eenige jaren zullen zijn verstreken, gezegd zal kunnen worden: het is onder het burgemeester schap van den heer Schelhaas goed gegaan met de gemeente. Een woord namens de ambtenaren, De heer Van Zuijlen, gemeente-ont vanger, sprak ook namens de overige ambtenaren een woord van hartelijken ge- lukwensch tot den man, met wien hij in de beste verstandhouding 13 jaren had samen gewerkt. Deze benoeming, zei spr., kan niet anders zijn dan in het belang der gemeente, want ge zult stellig geen andere opvatting krijgen van de door u te verrichten taak, al zijt ge nu ook in andere functie geplaatst dan tot dusver. God zegene u ook in den arbeid, die u straks te wachten staat. Gelukwenschen van collega's. Het was allereerst jhr. Van Speng- 1 e r, burgemeester van de gemeenten Zuid en Noordscharwoude, die een woord van ge- lukwensch richtte tot den nieuwen ambt genoot, waarbij hij tevens sprak namens de aanwezige collega's, een gelukwensch, dien hij ook richtte tot mevr. Schelhaas. Spr. verzekerde dat hij en de ambtgenoo- ten van de omliggende gemeenten met be langstelling hebben uitgekeken naar het bericht van de benoeming van een burge meester van Broek op Langendijk. En het deed ons groot genoegen, toen gij de uitver korene bleek te zijn, want wij hebben het volste vertrouwen in een juiste opvatting van uw nieuwe taak. Als collega's zullen wij nog wel meerdere malen verschillende belangen hebben te behartigen, waarbij wij zullen kunnen profiteeren van uw uitge breide wetskennis, terwijl ge tevens ten zeerste vertrouwd zijt met het staatsrecht, Misschien hebt ge nog wat aan onze meer dere ervaring. Uw opvattingen terzake het gezag der overheid zullen zeer worden ge waardeerd. Tijdens de betrekkelijk korte ambtsver vulling door wijlen den heer Slot had spr. vaak met dezen mogen samenwerken en hij hoopte, ook met den nieuwen burge meester op denzelfden goeden voet te mogen geraken. Spr. wenschte hem toe, dat hij erin zal slagen den weg te volgen door den heer Slot gewezen. Dan zal blijken hoe goed gezien het is geweest van de regeering, om iemand in deze burge meestersvacature te benoemen, die in de plaats zelve woont en in het werk thuis is. Burgemeester Kroonenburg van Sint-Pancras feliciteerde het nieuwe bur gemeestersgezin met de benoeming en knoopte er aan vast den wensch, dat in de commissie voor de gemeenschappelijke lichtbedrijven aan den Langendijk, waar van de heer Schelhaas ambtshalve deel zal uitmaken, de tot dusver bestaande geest vani vriendschap zal blijven, wat natuurlijk niet beteekent de verwachting dat er zich nimmer meeningsverschillen zullen voordoen dien toestand hebben we er thans ook niet, maar we hebben waardeering voor ieders eerlijke overtui ging. Laten we hopen, dat het contact met u, tot nu toe vriendschappelijk, zoo zal blijven. De heer A. J. W ij n v e 1 d t, burgemees ter van Oudkarspel, wenschte den nieuwen ambtgenoot geluk met de ontvangen be noeming en hoopte dat hij de door hem begeerde functie vele jaren zal mogen bekleeden. In uw nieuwe ambt zult ge ook deel uitmaken van de commissie voor den vleeschkeuringsdienst en daarvoor vraag ik als haar voorzitter uw belangstelling. De B. V. L. feliciteert. De secretaris van de gewestelijke com missie van den B. V. L. Verband Alkmaar, de heer Ottenbros sprak een geluk wensch namens die organisatie, waarvoor spr. en de heer Sutman Meijer, burge meester van Heerhugowaard, als vertegen woordigers aanwezig waren. Felicitatie van gemeente secretarissen. Mede namens zijn ambtgenoot in Zuid- scharwoude sprak de heer Reinders, gemeente-secretaris van Noordscharwou de, daarbij uiting gevende aan zijn over tuiging dat het den heer Schelhaas niet moeilijk zal vallen om naast het burge meestersambt ook het secretariaat te blij ven vervullen. Een woord van het veilingbestuur. De laatste spreker was de heer S. de Boer Kzn., voorzitter van het veilingbe stuur. Uit naam van dat college wenschte spr. de familie Schelhaas geluk met de ontvangen benoeming tot burgemeester van een klein, maar desondanks in heel Nederland en ver daarbuiten bekend dorp, waar zich de eerste, thans 50-jarige, groentenveiling van het land bevindt. Als hoofd der gemeente zal de heer Schelhaas ambtshalve voorzitter van het bestuur dier veiling zijn (spr. ging na hoe in 1916 deze regeling tot stand kwam en welke goede voorzitters de beide burgemeesters Slot vader en zoon zijn geweest) en wy weten dat ge in de jaren van uw ver blijf alhier met belangstelling de zaken van tuinbouw en veiling hebt gevolgd en steeds met den laatsten burgemeester Slot hebt gewerkt ook aan die zaken, waarbij zeker uw advies wel eens gevraagd zal zijn. Spr. hoopte, dat onder de nieuwe lei ding de veiling weer betere dagen tege moet zal gaan. Een kort woord van dank van den nieuwen burgemeester. De nieuwe burgemeester zegde ook na mens zijn familie dank voor de vele hartelijke woorden, gesproken naar aan leiding van zijn benoeming tot hoofd der gemeente Broek op Langendijk, in wier belang hij hoopte werkzaam te zullen kunnen zijn. De God des Hemels doe alle goede wenschen in vervulling gaan. Met deze woorden', begroet met applaus, sloot spr. de bijzondere raadsvergadering waarna de receptie aanving, gedurende welke talloos vele dorpsgenooten van hunne belangstelling blijk gaven. De feestelijkheden s Middags werden op het buitenland volks spelen gehouden, waarvoor de belangstelling groot was. Een falrijk publiek volgde de verrichtingen van de deelnemers aan de diverse wedstrijden. Het hoogtepunt van den middag was wel de gecostumeerde voet bal-wedstrijd tusschen een tweetal elftallen van menschen, die blijkbaar nog niet veel gevoetbald hadden. Gecostumeerd ging het echter best en de spelers hebben dan ook veel bijgedragen tot de vroolijke stemming, waarin het publiek verkeerde. Het was een leuke wedstrijd. De wedstrijd hardloopen met hindernis sen voor dames had tot uitslag, dat mej. Nies Kostelijk den eersten prijs won, no. 2 werd mej. Im. Wagenaar en 3. mej. Mien Glas. Van de heeren was de uitslag: 1. C. de Waard, 2. H. van Ameide, 3. Jac. v. d. Welle Jr. 's Avonds was het gemeentehuis verlicht, De schitterende oranje-bollen gaven het mooie raadhuis een geheimzinnigen aanblik. Op eenige andere plaatsen was een verlich ting aangebracht, o.m. aan één der eere poorten. Het was 's avonds een gezellige drukte, ook in de café's, waar ter eere van het feest van den burgemeester muzikanten zich deden hooren, iets, wat men in Broek op Langen dijk niet veel meemaakt. Men heeft dan ook dezen dag wel van een en ander genoten. Het was overal flink bezet. Voor het concert, dat de plaatselijke muziek- en zangvereenigingen gaven op het terrein van de firma K. Wagenaar Gz., be stond een zeer groote belangstelling. Het was ideaal weer, om in de buitenlucht van een concert te genieten. Tot 's avonds laat was het nog een drukte van belang langs de straat. Muzikanten op een vrachtauto verhoogden de feestvreugde en heele slierten hossende jongens en meis jes trokken achter de auto aan. Zoo is door jong en oud, zij het op ver schillende wijze, het feest gevierd van de ambtsaanvaarding door den nieuwen burge meester. GEVANGENISDRAMA TE MALANG. Een Javaansch fuselier van het acht ste bataljon, te Malang op Java, die cellulair was gestraft, greep, bij het luchten, de klewang van een bewaker en viel daarmee zijn echtgenoote, die op bezoek was, aan. Hierna deed de aanvaller een poging tot zelfmoord. De vrouw werd gedood. De dader werd slechts lichtgewond, daar de voorge nomen zelfmoord werd verijdeld door toesnellende ooggetuigen. TOESTAND ESTHER DE BOER— VAN RIJK BAART ZORG. In den toestand van mevrouw Esther de Boer-van Rijk, die ernstig ziek ligt te Amsterdam is geen verandering ge komen. De patiënte is zeer verzwakt, zoodat de doktoren haar toestand zor gelijk achten. Onder deze droeve omstandigheid is er geen sprake van, dat de afscheidstour- nee, die het tooneelgezelschap van de zoo gevierde actrice op 16 September zou aanvangen, kan doorgaan. ONZE POSTVLUCHTEN. De Wielewaal kwam op de uitreis te Sin gapore aan, de Specht landde op de uitreis te Athene, op de thuisreis arriveerden de Reiger te Athene en de Ibis te Medan. GUNSTIGE ONTWIKKELING VAN HET LUCHTVERKEER IN NED. INDIE. K. N. I. L. M. profiteert van algemeene opleving. De algemeene opleving van het econo mische leven in Nederlandsch-Indië weer spiegelt zich ook in het luchtverkeer en in een voortdurend toenemend passagiersver voer op de lijnen van de K. N. I. L. M. In vergelijking met de maand Juni is het pas sagiersvervoer in Juli 1937 gestegen met 30 procent, welke stijging natuurlyk mede beïnvloed wordt doordat Juli ook in Indië vacantie-maand is. Maar duidelijk wordt de stijging van het passagiersvervoer geïllus treerd door een vergelijking met het vorige jaar. Het passagiersvervoer in Juli 1937 was n.L 64 procent hooger dan in Juli 1936, en ook de cijfers over Augustus, die nog niet definitief bekend zijn, hebben dezelfde stijgende tendenz. Het karteeringswerk op Nieuw-Guinea Is per 1 September j.1. beëindigd, evenals het werk op Borneo. De K. N. I. L. M. verricht thans karteeringswerkzaamheden, eveneens in opdracht van petroleum-maatschappijen, in Midden-Sumatra, Indragiri en Atjeh. Het wachten is nog steeds op diverse ver gunningen van buitenlandsche regeeringen om het luchtnet uit te breiden met lijnen, die het Nederlandsch-Indische luchtverkeer verder in het wereldluchtverkeer inschake len. Men kent het teleurstellende besluit van de regeering der Vereenigde Staten, waardoor men voorloopig nog verstoken is van de bijna zeker geachte toestemming voor het openen van een luchtlijn naar Manilla. De onderhandelingen met de Fransche regeering voor een luchtverbin- ding met Saigon hebben eveneens nog niet het gewenschte resultaat opgeleverd. Het verst schijnt men te zijn gevorderd met de Australische regeering, alhoewel de defi nitieve vergunning voor het instellen van een luchtlijn naar Australië nog niet is verkregen. Toch heeft men den indruk, dat deze binnen niet al te langen tijd verwacht kan worden. Teneinde dan over voldoende materieel en personeel te beschikken, om binnen den kortst mogelijken tijd dan ook inderdaad naar Australië te kunnen gaan vliegen, heeft de K. N. I. L. M. de noodige voorzorgsmaatregelen genomen. Dezer dagen is een aantal nieuwe piloten en meca- niciëns in dienst gesteld, die een grondige opleiding voor de Indische verkeersvlieger^' zullen krijgen. Het nieuwe materieel kan binnen enkele maanden tegemoet gezien worden. Het zijn de drie in Amerika bestelde Lockheed Super Electra-vliegtuigen, die in het najaar geleverd zullen worden. De chef van den technischen dienst der K. N. I. L. M., de heer de.Bree, die met verlof in Nederland vertoefde, heeft zich naar Amerika begeven en vandaar reeds medegedeeld, dat de eerste van de drie Lockheeds reeds heeft proefgevlogen met alleszins bevredigend resultaat. De K. N. L L. M.-directie is er dan ook van overtuigd, dat zij terstond na het ver krijgen van de toestemming voor Australië den dienst daarheen zal kunnen openen, behoudens natuurlijk den tijd, noodig voor het treffen van die maatregelen, die men pas na het verkrijgen van de vergunning zal kunnen nemen. mA Rijden op een voor- rengsweg beteekent, det u bij kruisingen ook voorrang hebt boven van rechts naderend verkeer. HET BETEEKENT NIET, dat u zich nu als een wegdictator moogt misdragen en niet meer zoudt behoeven uit te Ic ij ken! Een krant, die werh'Kfk wordt gelezen, Moei voor «tv zaak afdoende wezen l New York, 13 Augustus 1937. Ik heb mij laten vertellen, dat een glaasje versch uitgeperst sinaasappelsap aan het ontbijt ~an een der grootste Am- sterdamsche hotels zestig Nederlandsche centen kost. Wanneer ik dit nu vergelijk met den prijs van een geheel ontbijt in New York, weliswaar niet in een groot hotel, maar in zeer goede gelegenheden, waar men voor een Amerikaansch kwartje, dertig cent, niet alleen zulk een glas krijgt, maar verder nog eieren met spek, toast en koffie, dan valt het verschil toch wel op. En vooral voor een Amerikaan, die een bezoek aan ons land brengt. Ik ken een Amerikaan, die een ander aanried niet naar dat hotel te gaan, als hij in Amster dam kwam, „want daar rekenen ze je zestig cent voor 'n orange drink". En een ,orange drink", versch of uit blik, maar in elk geval ijskoud, kost een stuiver voor een klein glas en een dubbeltje voor een groot glas. Amerikanen staan langzamerhand in het buitenland bekend als reusachtige consumenten van ongegiste vruchtensap pen en rauwe groenten en die faam is inderdaad niet overdreven. Een bepaalde oorzaak is daar niet voor aan te wijzen, maar wel een combinatie, waarvan de een de ander heel netjes aanvult in dit land van super-reclame en het algemeen volgen van een bepaalden standaard. Men kan veilig zeggen, dat in een kwart eeuw tijds Amerikaansche manier van ,zich te voeden een ware revolutie heeft doorge maakt. Nog in den aanvang van deze eeuw werd er veel te veel en te zwaar gegeten. Een behoorlijk ontbijt bestond uit warm eten, roastbeef, ham, aardappelen, broodjes, heet uit den oven, gebakken visch en na tuurlijk de onmisbare „pie" of onze Lim- burgsche „vlaai", met vruchten gevuld. In dien tijd at Amerika zijn vruchten altijd gekookt of gestoofd, als gelei of verduur zaamd, maar nooit versch. En nu nog, wanneer men in de streng conservatieve streken des lands komt, zoo als in New England of in het diepere Zui den, moet de bevolking daar niets van het moderne lichtere eten hebben. Een goed ontbijt in New England levert „codfish bals", gehakt van kabeljauw of „baked beans", bruine boonen, in stroop gekookt, met spek op en in het Zuiden is een of ander onderdeel van het varken en een stapel boekweitpannekoeken iets heel ge woons. Natuurlijk is een stevig ontbijt noodig voor lieden, die den heelen dag hard werken fnoeten met hun handen, maar voor hen, die een zittend leven lei den, is het niet bepaald aan te bevelen. De moderne wetenschap heeft al gauw een waarschuwend woord laten klinken en er op gewezen, dat het Amerikaansche menschdom met zjjn traditioneel lijden aan indigestie en constipatie dit aan zich zelf te danken had door een totaal ver keerde manier van zich te voeden. Daaren boven nam het een heirleger drankjes, stroopjes, pillen en poeders in en de kwa len van den middelbaren leeftijd namen toe, naarmate men een meer zittend leven ging leiden en zich hoe langer hoe meer ging verwennen. Toen kwam de tijd, dat de wetenschap ging wijzen op het gevaar van dik te worden en de noodzakelijkheid van meer lichaamsbeweging, minder vet en .neelspijs, meer bruin brood, zuivere vruchtensappen en veel water drinken. Die en die groenten en deze vruchten, vooral in rauwen staat, leverden de nu beroemd geworden soorten vitaminen op en andere stoffen voor het opbouwen van een gezond lichaam. Het werd moüe om slank te zijn in plaats van een zandlooper- figuur te hebben als tegen het eind van de vorige eeuw zoo en vogue was. Maar de stem van professoren en dokters zou nooit zoo ver geklonken hebben en zulk een succes gehad hebben, wanneer niet de zakenwereld met haar onafscheide lijke reclame een nieuwe wereld voor zich had zien opengaan. Fabrikanten van cor- setten, haarspelden en snorrenbinders zijn failliet gegaan en zijn met hun tijd moeten meegaan. Voor hen in de plaats kwamen de makers van ontbijtvoedsel, tomatensap in blik, pakjes rozijnen „voor uw dage- lijksche ijzer" en dergelijke dingen meer, die langzamerhand de oude garde aan het veroveren gingen en bij het jonge spor tieve geslacht groot succes behaalden. Het is nu niets bijzonders meer, wanneer ik een kantoormeisje voor haar lunch niets dan wat gekookte spinazie, worteltjes en maïs zie eten met een glas „iced tea" er naast en het is werkelijk een zeldzaamheid om iemand een flinke biefstuk te zien verorberen voor zijn twaalfuurtje. Wij hebben zoo juist een hittegolf door gemaakt als ik me niet herinner ooit be leefd te hebben. Wanneer de thermometer ettelijke dagen tusschen de 93 en 94 graden blijft zweven met een nachtelijke afkoeling tot 85 graden, dan legt zelfs de meest ge harde filosoof ei het bijltje bij neer en ziet zich tot geen behoorlijk werken of wat ook in staat. Het eenige, waar hij nog het leven bij houdt, is zijn electrische waaier, zijn stortbad en heel, heel veel drinken. Wat het laatste betreft, vooral geen spiritua liën, die het ve hitte bloed nog sneller doen stroomen, maar juist de ongegiste vx uchlensappenWat mij zelf betreft kan ik verklaren de laatste weken met die gloeiende dagen voornamelijk van melk en vruchtensappen geleefd te hebben, een vloeibaar dieet, dat mij in elk opzicht be vallen is en bovendien door de medici met nadruk in zulk een alles verlammenden tijd wordt aanbevolen. Waar een dergelijke consumptie op zulk een reusachtige schaal plaats vindt is het allicht te begrijpen, dat knoeiers trachten er goede munt uit te slaan, maar in dit opzicht is het vrije Amerika allesbehalve vrij om te doen en té laten wat 't wil. Con trole van gemeente- en rijkswege op po gingen tot vervalsching of elk ander be drog van het publiek is al buitengewoon streng en wordt naar onze opvattingen zeer zwaar vervolgd en gestraft. Op die manier kan men, voor zoover het vruch tensappen betreft, alles met dichte oogen koopen en opdrinken. Vooral in de laatste paa. maanden heb ik versteld gestaan van het groote aantal nieuwe gelegenheden langs Broadway en op Times Square, waar de droge kelen gelaafd kunnen worden met de meest buitennissige soorten dran ken. Amerika vooral aan de Oostkust, is zich nog maar heel weinig bewust ook een koloniale mogendheid te zijn met eigen bezittingen in den Stillen Oceaan. Hawaii en de Philippijnen en Porto Rici in de Caraibische Zee. De ananas van. de Philippijnen is door de jaren van reclame op groote schaal even hard ingeburgerd als de West-Indi sche banaan, maar wie heeft zich ooit met de nederfge kokosnoot bemoeid? Wie had eenig idee, dat daar een soort champagne uit bereid kon worden en nog wel een alcoholvrije? Uitmuntende reclamelui ais de Amerikanen nu eenmaal zijn, wordt zulk een product dan in een naar den aard versierde gelegenheid verkocht niet alleen, maar bovendien voor de oogen van het publiek gefabriceerd. Neem cider bijvoor-* beeld, de gewone appelcider! In de gele genheid, waar het te koop is en die heel aardig met namaakboomen in bloesem gestoffeerd is, gaan de appelen in een soort jacobsladder voor de oogen van het publiek naar boven in de pers en uit de kranen onderaan vloeit ijskoud zuiver appelsap. De gelegenheden, die gewijd zijn aan de ananas of de kokosnoot, de Australische „love fruit" e.d., zijn evenzoo aangekleed naar tropischen trant en dat vormt op zichzelf al een groote aantrek kelijkheid. Nu wil het geval, dat de Amerikaansche atmosfeer een eeuwige dorstige is: 's zo mers door de groote hitte buitenshuis, ge paard aan een reusachtig vochtgehalte, terwijl het 's winters gloeiend binnenshuis is en de atmosfeer buiten juist kurkdroog. Beide uitersten eischen, dat de mensch een groote hoeveelheid extra vocht tot zich moet nemen en een van de eerste voor schriften van medische zijde is minstens een half dozijn glazen zuiver water per dag te drinken. Dat het Amerikaansche type veel meer dor van uiterlijk is dan het Europeesche is iets, waarop ik niet nader behoef te wijzen en ik heb mij dikwijls afgevraagd hoeverre dit in verband staat met atmosfeer en levenswijze aan beide kanten. Om dezede reden gebruiken de Amerikaansche dames veel eerder en veel meer face creams en allerlei make- up dan de Europeesche en de rage van cellophaan-verpakking bijv. om sigaretten e.d. is wel degelijk een hulp om den in houd versch van de fabriek aan den ver bruiker te geven. Sinds wij ook al bier uit blik te drinken krijgen het is werkelijk zeer practisch en de smaak heeft er niet onder te lijden heeft niemand er bezwaar tegen om ook sap van sinaasappelen, grapefruit, tomaten uit blik te drinken. De handel in dit product is dan ook met groote sprongen aan het toenemen; een ti'oost voor onze hotelhouders en restaurateurs, die het hun overzeesche gasten graag naar den zin willen maken zonder voor afzetters aange zien te worden of zulk een bestelling te moeten weigeren. En laten zij het vooral ijskoud opdienen, want dat is een eerste vereischte! van Donderdag 2 September 1937. OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N.V. 727M 90 2711/, 3783/4 165'/, Vorige laatste k. koers 22.30-45. STAATSLEEN1NGEN. 4 NederL 1934 1007, 4 Ned.-lndië 1934 1001/, 5H DuitschL '30 m. verkl. 351% BANK-1NSTELL1NGEN. Amsterd. Bank157% Handel Mij. Cert. v. 250 190 Koloniale Bank 164 Ned. Ind. Handelsbank 166 INDUSTR. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie Calvé Delft Cert. NederL Ford Philips Gloeil. Gem. Bezit Unilever INDUSTR. OND. BUITENL. Am Smelting 643/< Anaconda t i 39% Bethleh Steel 67S/1S Cities Service 2°% Kennecott Copper t 411% Republic Steel t 255/i« Standard Brands i S-'/16 Steel comm78% U. S. Leather 7% CULTUUR MAATSCH. H. V. A5171/, Java Cultuur 230 Ned. lud. Suiker Unie165 Vorstenlanden 56 Vj Dito actions 27.00 MIJNBOUW. Alg Ezplor. Mij. Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. Kon. Petr. a Perlak Phillips Oil i i Sbell Union Tide Water RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Oostkust Serbadjadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Kon. Ned. Stoomboot Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia Oude Deli Senembab AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka Southern Pacific Southern Railw. Cert Union Pacific Canadian Pac. §Noteering per 50. x) fExclaim ."Evdividend. Prolongatie vorige koers Y, heden Y pCt WISSELKOERSEN AMSTERDAM. OFFICIEEL. Vorige koers: 72.85 6.781/, 30.5414 41.63 40.25 46.45 45.27 9.55 6.3214 1 128 c 1747, 398V, 4077, 1041/, J2V, 187M 14% 2797, 235 t 245 114 1703/, 57, 153I/4 H8V4 2507, 327 1 329% 55 293% c 198/4 88 i 8®/l6 ex -coupon New-York Londen Berlijn Parijs Brussel (Belga) Zürich Kopenhagen Stockholm Oslo Italië Praag 101% 1001/, 34'/,-V. 1867, 157V, 158 68 j-9'/, 267V, 361-66$ 1613/4-2 617, 37-% 6374-4} 27. 39-408/u 24-Vi 87, 734-4% 67. 511-4 53-7« 127 1737, 3941/, 396$-9$ 102 40 17$-%, 14-7m 275J-7$ 227-7, 238-40 106 V» 1677, 5%-%» 148-9% 140-27* 242-3 3137a-* 319 52 277,-Vs 177, 86 87, Heden: 1.81*/* 8.99»/* 72.82 6.77* 30.53 41.65 40.17* 46.40 45.22*

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 10