HET BETOVERDE BOS. JSucqetüjke Stand Jijdschciften JUooinciaal Tlieuws TABAK OLDENKOTT Glimlachje Verkeersongelukken. HEILOO ZIJPE UITGEEST NIEUWE NIEDORP OUDORP BERGEN OUDE NIEDORP A Hei pakje met den Piloot. NEDERLANDSCHE HANDEL MET RUSLAND. Men schrijft ons: Een aanzienlijke vooruitgang valt te constateeren in de bestellingen door sovjet-Rusland in Nederland geplaatst. Bedroegen deze bestellingen in de eerste acht maanden van 1936 totaal 16.558.000 zoo beliepen deze in dezelfde periode van 1937 29.338.000. De voornaamste post hiervan is de aankoop van tin, groot 15.467.000, daarna volgt rubber met 3.778.000. De bestellingen van sisal, thee, specerijen en tabak, lompen, leder en chemische producten toonden vooruitgang terwijl minder chinine en haring werd aangekocht. Dit jaar werden in Nederland voor plm 3.000.000 meer goederen gekocht van niet-Nederlandschen oorsprong. Het totaalbedrag der bestellingen gedu rende het - geheele jaar 1936 bedroeg 23.863.000. De uitbreiding, die de handel van Nederland met sovjet-Rusland onderging, komt eveneens tot uiting in de cijfers der Nederlandschen handelsstatistiek. De im port in Nederland uit sovjet-Rusland ge durende het eerste halfjaar 1937 bedroeg 8.657.000 tegen 6.395.000 in dezelfde periode van 1936. De export in die perio den van Nederland naar sovjet-Rusland beliep resp. 12.026.000 en 6.765.000. De sovjet-Russische statistieken geven de volgende cijfers voor het eerste ha'f- jaar 1937: Uitvoer van sovjet-Rusland naar Neder land Rs. 27.807.000 tegen Rs. 17.133.000 in dezelfde periode van 1936. Invoer in sovjet-Rusland uit Nederland (inclusief Nederlandsch-Indische produc ten) eerste halfjaar 193*7 Rs. 45.967.000 tegen Rs. 34.903.000 in het eerste halfjaar 1936. (1 R. 4Fransche franc). Deze twee laatste categorieën bedroegen in '36 resp. rs. 53.863.00C en rs. 72.722.000. DE U.L.O,-LEERLING IN NOODLIJDENDE GEMEENTEN. Vragen aan den minister gesteld De heer Thijssen heeft tot den minister van onderwijs, kunsten en wetenschappen de volgende vragen gericht: 1. Heeft de minister bij zijn ambtgenoot van binnenlandsche zaken reeds pogingen aangewend om het bedrag, dat gesaneerde gemeenten per U.L.O.-leerling mogen be schikbaar stellen, aanmerkelijk verhoogd te krijgen? 2. Indien ja, wat is dan het resultaat de zer pogingen geweest? 3. Indien neen, is de minister dan bereid, zijn invloed aan te wenden, opdat aan den noodtoestand van het uitgebreid lagêr on derwijs in gesaneerde gemeenten nog bij het begin van het nieuwe begrootingsjaar een einde wordt gemaakt door verhooging van het toegestane leerlingbedrag van 3 tot een bedrag waaruit tenminste de nood zakelijkheid kosten bestreden kunnen wor den? TEWATERLATING „WILLIAMSTOWN". Van de N.V. Scheepswerf Gebr. van de Werf te Deest (Geld.) werd gisteren van een der hellingen met gunstig gevolg te water gelaten de nieuw gebouwde zeeboot „Williamstown", groot ruim 1000 ton, d.w. gebouwd met klasse Lloyds 100 a. i. en b. o. t. in opdracht van een Londensche reederij. Het schip is gebouwd met lange raised quarterdeck, loopende tot aan het voorste luikhoofd, heeft 2 st. zeer groote laadrui men met uiterst groote luikhoofden voor „easy trimming" met een gezamenlijke capaciteit van ca. 55000 cb. feet. Het heeft twee stalen masten en dito laadboomen en waarbij elk een motorlaad- lier voor het snel lossen en laden, hetwelk met vier verschillende hefsnelheden m'gelijk is. Het schip is verder gebouwd met de brug midscheeps en waaronder de verblij ven voor den kapitein zijn ingericht, ter wijl de officiershutten, alsmede de matro- zenlogiezen irn het achterschip onder het pompdek zijn gearrangeerd. De verblijven, alle in moderne uitvoering, voorzien van stroomend water, centrale verwarming en electr. verlichting. Het schip is gebouwd niet kruiserhek en ronde voor-plaatsteven heeft verder dubbelbodem onder beide laadruimen, alsmede voor- en achterpiek- tanden voor totaal ca. 280 ton water- hallast. U behoeft de schouders niet met watten op te vullen!de broek kunt U echter wel wat op vullen! WEDUWE GEDUPEERD DOOR OPLICHTER. Hij verkocht haar huisraad en verdween. Te Hilversum had een weduwe kennis gemaakt met een man, die een gunstigen en betrouwbaren indruk maakte. Hij ont popte zich als een ernstig huwelijkspreten dent. Zij was niet afkeerig van het plan In den loop der nadere kennismaking stelde de man aan de weduwe voor, haar meubilair te verkoopen en bij kennissen van hem gestoffeerde kamers te betrekken te Amsterdam, waar hij volgens zijn zeg gen uitzicht had een passende betrekking te krijgen. De vrouw liet zich bepraten en deed haar aanstaande den inboedel ver koopen. De huwelijkscandidaat voerde de opdracht stipt uit, stak 't geld in den zak en verdween met de noorderzon. De weduwe werd het wachten moede en deed aangifte bij de politie, die thans den op lichter tracht op te sporen. AAN SCHEUR IN DE MILT OVERLEDEN. Een 18-jarige epeditieknecht uit Rotter dam is bij het voetbalterrein te Overschie gevallen over een langs het veld gespan nen draad. Na den val heeft de man weer aan het spel deelgenomen, doch na afloop voelde hij zich niet wel. De geneesheer constateerde een scheur in de milt. Hij is gistermiddag in het ziekenhuis overleden MAN OVERREDEN EN GEDOOD Op den Drentscheweg te Doesburg is gisteren de wielrijder Leisink, toen hij plotseling den weg overstak, onder een auto gekomen en op slag gedood. KIND OVERREDEN Gisteravond is op den Steensdijk te As sen het vijfjarig dochtertje van de familie Schut, dat daar in de nabijheid van de ouderlijke woning aan het spelen was en plotseling den weg overstak, onder een auto geraakt. Het kind is in zorgwekkenden toestand naar het ziekenhuis gebracht. MOTOR DOOR AUTO AANGEREDEN. Gisteravond omstreeks half zeven reed de 26-jarige G. B. uit Waspik, met zijn motor onder Eist (G.) in de richting Arn hém. Op de duo bevond zich zijn verloofde, de 30-jarige mej. T. v. B., uit Oosterhout. Ter hoogte van het café de Klomp werd de motor ingehaald door een luxe-auto, be stuurd door den 55-jarigen P. A. A. O., uit Bilthoven. Tijdens het inhalen hebben motor en auto elkaar geraakt en daardoor werden de motorrijder en mej. B. over den weg geslingerd. De laatste liep o.m. een schedelfractuur op en is, nadat zij ter plaatse door dr. Jaspars uit Eist was ver bonden, en nadat een toevallig passeeren- de pastoor haar van de sacramenten had voorzien, in zorgwekkenden toestand naar het gemeenteziekenhuis te Arnhem ge bracht. De motorrijder, die ook verschillende kneuzingen opgeloopen had, werd eveneens door den G.G.D. uit Arnhem naar dit zie kenhuis vervoerd. Het doorgaande verkeer op den rijksweg ArnhemNijmegen was door het ongeluk geruimen tijd gestremd. BERGEN (Augustus). Geboren: Joannes, zoon van Simon van Westen en Maria Afra Immink. Margaretha Jacoba, dochter van Pieter Cornelis Briefjes en Jacoba Mors. Eva Jolanthe, dochter van Johannes Nicolaas Cornelis Beerends en Duurtje Bierman. Geertruida Jacoba Maria, dochter van Gerardus Jacobus Maria Kuijs en Jacoba Maria Nunnink. Theresia Mathilda Ca- tharina, dochter van Gerardus Johannes Bernardus Jacobus Nieuwendijk en Ma thilda Catharina Maria Epskamp. Ondertrouwd: Wilhelmus Gozewinus Rademaker en Maria Cornelia van Slobbe. Johannes Kleverlaan te Beverwijk en Maria Secilia Dekker. Aldert Jan van Beek te Alkmaar en Grietje Kroon. Getrouwd: Daniël Visser te Den Hel der en Foekje Douma. Eduard Rudolph von Geldern te Maastricht en Reiniera Charlotte Brouerius van Nidek. O v e r 1 e d en: Akke Bouma, oud 67 jaar, weduwe van Hermanus Kamper. Mei- noutje Visser, oud 64 jaar, weduwe van Sijvert Rentenaar. Lucas Koppies, oud 58 jaar, echtgenoot van Trijntje Onrust. Nicolaas Pieter Kokkes, oud 57 jaar, echt genoot van Antje de Wit. NIEUWS UIT „DE JAZZWERELD". Sam Nijveen bij de Ramblers. Wanneer de Ramblers in September bü de V A. R. A. terugkeeren, zullen zij op nieuw met versterkte gelederen voor den microfoon verschijnen. De bekende trom pettist en violist Sam Nijveen werd mede door de V. A. R. A- geëngageerd. De band beschikt dan over 3 trompettisten en (met André v. d. Ouderaa) over 2 hot-violisten. Jack de Vries in grootere formatie. Het succes van Jack de Vries in de Miami- dancing op de Boulevard te Blankenberghe was zoo groot, dat thans reeds voor het volgende jaar geëngageerd is! Deze maand keert de band terug m Cabaret La Gaité te Amsterdam en wel in volgende bezetting: Clara de Vries en haar echtgenoot Willy Schobbe, trompetten, Leo Borgart, le alt, Jan Schollmeyer, tenor, Bennie Behr, 3e alt, Jef Verhoeven, drums, Jack de Vries, bas en Nico de Rooy, piano. Tony Jongenelen niet meer bij het A. V. R. O.-dansorkest. De refreinzanger van de A. V. R. O.-band heeft den pianist Ernst van 't Hoff gevolgd en is uit Hilversum vertrokken. Na een jaar van commercieele refreintjes verlangde hij naar een pittiger afwisseling en zoo heeft hij de A. V. R. O. in pais en vree verlaten. In België trad hij reeds vier keer bij Stan Brender's radiodansorkest op, terwijl onderhandelingen voor een langdurig con tract gevoerd worden. Op 2 October begint hij in Luik met den bekenden pianist Jean Pacques (uit Blankenberghe), terwijl hij met ingang van 1 Februari voor 4 maanden gecontracteerd is voor Arosa (Zwitserland) Ook is hij nog voor een viertal losse avonden in Nederland aangenomen. Oranjefeest De afd. Heiloo van den Nat. Oranje- bond vierde de verjaardag van H.M. de Koningin met een kinderfeest in „De On derneming". De voorzitter, de heer H. Nij- dam opende met het zingen van twee cou pletten van het Wilhelmus. De heer A Kesselaar (die Jan Klaassen verving) zorgde voor een poppenkast-vertooning, die geheel af was. Wat hebben de kinderen ge noten van Jan Klaassen (gepromoveerd tot dr. Klaassen) die den zieken koning genas. Een varieerend program werd voor de kinderen gegeven, 's Avonds was het een gezellige avond voor de ouderen. De voor' tweezitter opende met het laten zingen twee coupletten van het Wilhelmus die staandé werden aangehoord. Onze plaatsgenoote mevr. Sanna Klaver declameerde, in West- Friesch costuum gestoken nationale en ge wone voordrachten, haar bezoek aan de Jamboree, waar je „contact" kreeg met de Koningin, de Floraliatentoonstelling en Op de Kiek waren heel goed. Haar West-Friesch dialect was te roemen. Haar man, de niet minder bekende Nico Sprinter gaf schetsen uit West-Friesland. De heer A. Kesselaar zorgde voor de vroolijke stemming. Jam mer was, dat zijn partner niet zoo goed op dreef was. Doch het deed geen afbreuk aan de stemming. De voorzitter schetste de be- teekenis van het Oranjehuis in den loop de tijden. Het waren een geslaagde middag en avond. Actie middenstandsvereenigingen. Een gezelschap van ongeveer 450 per sonen vertrok Dinsdagmorgen in 19 autobussen voor een reisje naar Amster dam. Het waren klanten van de te 't Zand, Schagerbrug en Oudesluis in deze gemeen te gevestigde middenstandsvereenigingen. Heen ging de tocht via Alkmaar, Velser- beek en Zantvoort. Vervolgens naar Schip hol, waar menig Zijpenaar een rondvlucht boven Amsterdam maakte. Terug ging men over Alkmaar, waar eenigen tijd werd gepauzeerd. Het was een bijzonder geslaagde tocht, waarop zoowel de deèlnemenden als de or ganisatoren met genoegen terug kunnen zien. De burgemeester geïnstalleerd. Gisternamiddag is de nieuwe burge meester van Uitgeest, de heer P. J. v. d. Ven, geïnstalleerd. Aan het Hbld. ontleenen wij daarover de volgende bijzonderheden: De burgemeester en zijn familie werden aan het station ontvangen door een huldi gingscomité, dat zich uit de burgerij had gevormd. Het dochtertje van den ge meente-secretaris bood mevrouw v. d. Ven bloemen aan. Het dorp was feestelijk ver sierd, overal hingen de vlaggen uit en voor het raadhuis was een eerepoort opgericht. Omstreeks drie uur werd de raadsver gadering, waarin de burgemeester zou worden geïnstalleerd, geopend door den loco-burgemeester, wethouder Twaalf hoven. De heer v. d. Ven werd binnen geleid door den gemeente-secretaris en iet oudste lid van den raad. De loco-burgemeester hield een korte toespraak, waarin hij den nieuwen burge meester gelukwenschte met zyn benoe ming en eraan herinnerde hoe zijn voor ganger de harten der burgerij had weten te winnen. Moge den nieuwen burge meester een even prettigen en aangena- men werkkring gegeven zyn als zyn voor ganger. Daarna hing de heer Twaalfhoven den burgemeester den ambtsketen om en overhandigde hem den voorzittershamer. De burgemeester voerde daarna het woord en zeide uitdrukking te willen ge ven aan zijn gevoelens van dankbaarheid jegens H. M. de Koningin, den minister van Binnenlandsche Zaken en den com missaris der Koningin in Noord-Holland voor zijn benoeming. Hij dankte wethou der Twaalfhoven voor zijn werkzaamhe den als loco-burgemeester gedurende de afgeloopen maanden. Het woord werd daarna gevoerd door het oudste raadslid, den heer De Groot, wethouder Kroon namens de R.K. fractie en den heer Brasser namens de commu nistische raadsfractie. Ten slotte sprak de gemeente-secretaris, de heer J. J. van Hulken, die de gevoelens van de ambte naren vertolkte. Daarna bestond gelegenheid met den nieuwen burgemeester kennis te maken, van welke gelegenheid een druk gebruik werd gemaakt. Verscheidene sprekers voerden nog het woord. Schutkermis. De jaarlijksche Schutkermis alhier be hoort weer tot het verleden. Hoewel be gunstigd door schitterend weer, is het bezoek dit jaar niet bijzonder groot ge weest. Zondags was het in beide caf'és niet druk. Maandagavond trad in de Prins Maurits voor een goed opgekomen publiek op de tooneelvereeniging „Hierna Beter" te Koog a. d. Zaan. Opgevoerd werd Polly Perkins, spel van liefde en list, in drie bedrijven, door Gerard Nielen. De vereeniging heeft haar goeden naam ook nu weer weten te handhaven. Zonder uitzondering is er door allen goed spel ge geven, vooral de titelrol was in goede handen bij mevr. Koolhaas. Het publiek liet zich dan ook niet onbetuigd. Dinsdagmiddag werd op het sportterrein een openluchtuitvoering gegeven door de gymn.-vereeniging Hercules-Hebe. Te twee uur ging het in optocht vanaf de Prins Maurits met muziek van Excelsior voorop door het dorp naar het terrein, waar het programma dat ruim twintig nummers aangaf, werd afgewerkt. Hoofdzakelijk zagen wij turnen, oefe ningen en wedstrijden van de dames en de afdeeling meisjes en jongens. De uitvoering was over het algemeen goed te noemen. Begunstigd door buitengewoon mooi zo merweer, was er heel wat publiek aanwe zig, en het geheel was onder de vroolijke muziek van Excelsior onder leiding van haren directeur, een mooie middag. De middag werd besloten met een alge- meene vrije oefening door ongeveer zeven tig dames en meisjes, welke waarlijk op schitterende wijze werd uitgevoerd en een waardig slot genoemd kan worden, en waarvoor een woord van hulde voor de leidster, mevr. De Weerd-Sepers, zeker op zijn plaats is. Na afloop sprak de heer Wilken de gym nasten hartelijk toe en reikte met een toe passelijk woord de prijzen uit. Des avonds werd een veteranen-voetbal wedstrijd gehouden tusschen een club van N.-Niedorp en Terdiek, welke werd gewon nen door de gasten met 21. Na dezen wedstrijd trokken allen naar de Prins Maurits, waar prijsdansen werden gehouden waarvoor veel belangstelling bestond, waarmede de Schutkermis werd besloten. Aanbesteding Nederlandsche Spoorwegen. Van de op 1 September 1937 gehouden openbare aanbesteding van bestek no. 1557 (H. S.) betreffende: het maken van een voetgangerstunnel met bijkomende werken bij K.M. 22.765 van den spoorweg Amster damAmersfoort bij den overweg Nassau- laan te Bussum en het maken van riolee- ringen in dien overweg, was de raming 31.500. Laagste inschrijver was de heer J. J. de Groot te Oudorp: 29750. Ingekomen waren 31 biljetten. Hoogste inschrijver was de heer K. Spek te Gouda: 42980. Collectrices gevraagd. Het Helden der Zeefonds „Dorus Rijkers" heeft het voornemen os in Bergen op Za terdag 11 September een speldjesdag te houden. Daarvoor wordt de hulp ingeroepen van een 30-tal dames, die bereid zijn daarbij als collectrice haar medewerking te ver- leenen. Zy gelieven zich dezer dagen, met op gave van naam en adres bij „De Rustende Jager" op te geven. Ingekomen en vertrokken perso nen over de maand Augustus '37. Ingekomen personen: H. Kui per, N.H., slager, Kerkstraat 4, v. Haar lem J. C. Schorsy, N.H., hulp in de huishouding, Weg naar Zanegeest 23, van Alkmaar. E. Zwart, ObisC., dienstbode, Kerkelaan 19, van Egmond aan Zee. G. A. Romenij, Rem., kantoorbediende, Oude Prinsweg 11, van Antofagasta. A. van der Lubbe, R.K., instrumentmaker tele foon, Dr. van Peltlaan 46, v. Alkmaar. H. Ansink, N.H., dienstbode, Prinsesselaan 18, v. Medemblik. J. J. Suren, R.K., zonder beroep, Lindenlaan 8, v. Drieber- gen-Rijsenburg. E. M. de Jager, Chr.- Ger., dienstbode, Zeeweg 22, v. Beverwijk. H. H. Weijers, R.K., zonder beroep, Hoflaan 7, van Medemblik. G. van Zoonen, N.H., dienstbode, Breelaan 13, van Barsingerhorn. A. C. Druif, N.H., dienstbode, Prinsesselaan 54, v. Hoogkar- spel. L. Lansdorp, geen, monteur, Dorpsstraat 90, van Amsterdam. C. Fret, N.H., zonder beroep, (echtg. van MT C. Noppen), Prinsesselaan 34, van Frank rijk. A. Konzett, R.K., dienstbode, Buerweg 32, van Amsterdam. J. P. Duin, R.K., bakker, Dorpsstraat 80, van Blokker. M. G. Kops, R.K., dienstbode, Dorpsstraat 72, van Alkmaar. B. Koor- tens, R.K., zonder beroep, Groeneweg 28, van Schoorl. J. Boeschoten, N.H., huishoudster, Van Reenenpark 10, van 's-Gravenhage. C. C. M. de Jong, R.K., religieuse, Loudelsweg 20, v. Nieuwveen, M. Rodenburg R.K., religieuse, Lou delsweg 20. van Hoedekenskerke. M. C. Leyen, R.K., religieuse, Loudelsweg 20, van Maassluis. J. A. B. Manirs, N.H., bloemenkoopman, Jan Oldenburglaan 27, van Amsterdam. Voorts 4 leerlingen op het R.K. Pensionaat. Vertrokken personen: N. Kampman, E.L., onderwijzer, naar Am sterdam. A. M. Liesfeldt, Hev.L., huis houdster, naar Amsterdam. M. L. Dilf- staal, geleidster, naar Egmond aan Zee. M. Chr. Cremer, N.H., geleidster, naar Egmond aan Zee. J. Koene, N.H., mon teur P.T.T., naar den Helder. H. A. L. Vulling, Ger.K., dienstbode, naar Hoorn. M. T. Molenaar, geleidster, naar Eg mond aan Zee. E. M. Hoogeboom, R.K., dienstbode, naar Zijpe (N.H.) J. Buik, geen, dienstbode, naar Alkmaar. H. Selinger, Chr.Gem., zonder beroep, naar Amsterdam. A. Brouwer, N.H., zonder beroep, naar Zuidscharwoude. L. P. J. M. Spee, R.K., zonder beroep (echtg. van F. J. Weert), naar Schoorl. C. M. Scha- gen, R.K., dienstbode, naar Alkmaar. P. Scheltus, N.H., timmerman, naar Hei loo. E. Paul, EvL., dienstbode, naar V. O. W. P. Mooy, N.H., zonder beroep, naar Zuidscharwoude. Kinem, Moh., baboe, naar Ned. Oost-Indië. J. W. Schreutelkamp, N.H., zonder beroep, naar Castricum. G. H. Servaas, N.H., zonder beroep, naar Castricum. A. Goudkuil, N.H., kapper, n. Rijswijk (Z.H.) J. van der Mark, N.H., zonder beroep, (wed. van J. C. Wiedenhoff, naar Heiloo. A. Tries- zing, EvL., dienstbode, n. Villach (Oost.) H. Gootjes, GerK., landman, naar Leeuwarderadeel. J. Koeleman, geen, dienstbode, naar Bloemendaal. F. W. Henneberke, geen, zonder beroep, naar Heiloo. C. P. Briefjes, N.H., zonder be roep, naar Ned. Oost-Indië. Voorts 22 leerlingen van het R.K. Pensionaat. Kermis te Zijdewind. In verband met de te Zijdewind te houden kermes vergaderde Maandag ten lokale van den heer G. Ligthart de com missie voor volksspelen. De uitgaven bedroegen 234.69 en de inkomsten 234.85, zoodat het voordeelig saldo slechts 16 cent bedraagt. De voorzit ter zeide, in verband hiermede, dat wan neer de kaspositie van de vereeniging zoo blijft, het moeilijk zal zijn om thans weer iets op touw te zetten. De rekening werd inmiddels door de heeren Buren en van Leeuwen nagezien en in orde bevonden. De voorzitter, de heer W. Ligthart, zei de, dat met deze vergadering lang is ge wacht, omdat men in de hoop verkeerde, dat de Zondagkermis dit jaar voor Zijde wind wederom zou worden ingevoerd. Dit heeft echter niet zoo mogen zijn, waarom men thans heeft te zorgen, dat nu een programma voor Maandag, Dinsdag en Woensdag wordt vastgesteld. Spreker vond het jammer dat de verloting voor de harddraverij voor dit jaar niet kan worden gehouden, daar B. en W. afwijzend op de aanvrage daartoe hebben beslist. Om een lijst te laten circuleeren vond spreker be zwaarlijk. Na uitvoerige bespreking werd besloten om het fanfarecorps te verzoeken mede werking te willen verleenen voor een mu- zikalen rondgang. De aftocht zal plaats vinden bij den heer Brouwer om half tien en bij aankomst te Zijdewind zal men een uurtje fopdansen om prijzen, 's Middags zullen kinderfeesten en spelen worden ge houden. Het wordt- aan het onderwijzend perso neel overgelaten het programma hiervoor in elkaar te zetten, terwijl aan den pastoor zal worden verzocht een collecte te houden 171. Flipje hielp Anneke opstaan. Gelukkig hadden ze geen van beiden letsel bekomen. Kraaloogje zat angstig rond te kijken en Hansje likte aan zijn pootje. Die was ook zoo ge schrokken. Ze waren blij dat alles nog zoo goed was afge loopen. 172. Toen Flipje het wagentje eens nader bekeek, zag hij dat de schade nogal meeviel. Het eene wiel was er helemaal af, doch overigens was er niets gebroken.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 7