Buitenland Spoct JUmniemvs NOORDSCHARWOUDE EGMOND AAN ZEE Hongkong door orkaan geteisterd.' Nieuws in 't kort. met openschaal in de kerk. Voor Dinsdag zal, behalve de kinderfeesten, de traditio- neele harddraverij worden gehouden. We derom kwam de slechte financieele positie van de vereeniging ter sprake en de voor zitter vroeg zich af hoe men aan de finan ciën moet komen, nu geen verloting mag worden gehouden. De heer Bleeker vroeg of het niet mo gelijk is om door persoonlijk bezoek B. en W. van gedachten te doen veranderen. De voorzitter zeide dit te betwijfelen. De heer Kolkman wenschte leden te werven tegen een vaste bijdrage van 1. Dit bleek echter bezwaren met zich mede te brengen, daar niet ieder in staat kan worden geacht deze contributie op te brengen. Besloten werd een lijst te laten circu- leeren zonder ledenwerving. De harddraverij zal wederom op den straatweg worden gehouden. Het zal een vrije draverij zijn met handicap. De te be halen prijzen zullen bedragen resp. 30, 15, 10 en 5. Voor Woensdag zullen vermakelijk heden plaats vinden voor dames op lorrie. Bestuursverwisseling. In de bestuursvergadering van de N.V. „Concordia" werd als penningmeester ge kozen de heer N. Kooy. Buitenkansje voor de Reddings brigade. De commissie voor de strandfeesten 1937 heeft de afrekening opgemaakt, waarbij bleek dat er nog een batig saldo was van ruim 60. Besloten is dit bedra af te dra gen aan de Egmondzeeër Reddingsbrigade. Concert op Koninginnedag. Het fanfarecorps Eensezindheid uit Egmondbinnen heeft opp Koninginnedag 's avonds een concert gegeven in den tuin van de Prins Hendrikstichting. Niet alleen de oudjes uit de Stichting, maar ook vele inwoners hebben hiervan genoten. Voor deze gelegenheid was de geheele stichting verlicht, terwijl ook de typische padden stoel-verlichting in den tuin brandde an nog een verlichting met oranje-lampions was aangebracht. Schitterend kwam de nieuwe Stichting bij deze verlichting uit en velen hebben na afloop van de muziek daar nog van genoten. Om twee uur gisternacht is boven Hong- kong een orkaan losgebroken, die groote schade heeft aangericht. De haven lag vol schepen, waaronder mailbooten en sche pen, die hier in verband met de Japansche blokkade een toevlucht hebben gezocht. Het Japansche s.s. „Asama Maroe" is in de Jonk-baai aan den grond geloopen, ter wijl alle zaken aan den waterkant tot manshoogte ond<-.r water staan. Douane beambten en andere helpers hebben op heldhaftige wijze aan het reddingswerk deelgenomen. Behalve groote materieele schade, zijn er dooden te betreuren. Honderd dooden. De taifoen, welke zich met een snelheid van 130 mijl per uur voortplantte heeft in den afgeloopen nacht te Hongkong ontzet tende verwoestingen aangericht, zoodat de stad er bij het aanbreken van den dag uit zag, alsof zij door vliegtuigen was gebom- bafdeerd. Men schat het aantal dooden op ongeveer honderd, uitsluitend voor zoover dat de stad betreft. Aan boord van de schepen moet een nog grooter aantal dooden te betreuren zijn. Overal ingestorte huizen. De straten der stad waren versperd door de hoopen puin der ingestorte huizen. De aan de scheepvaart toegebrachte schade is nog niet te schatten, daar tal van schepen een schuilplaats hadden gekozen in de Jonk-baai, welke buiten de haven is gele gen. Het Japansche stoomschip „Asama Maroe" (16.975 ton) en tal van vrachtschapen zijn in de haven aan den grond geraakt, terwijl de kleinere schepen door elkander op den oever zijn geworpen. De verbindingen met Sjanghai gestoord. De verbindingen met Sjanghai zijn afge sneden. De telegraafdienst ten de draad- looze verbindingen zijn eveneens onder broken. Aanteekeningen van Andree gevon den. - De Berliner Lokal-Anzeiger ver' neemt uit Tromsoe, dat daar de visscher Davidsen is binnengeloopen, met een dag boek van den Zweedschen ballonvaarder Andree, die een tocht boven den Noordpool heeft gemaakt. Davidsen heeft op het Bas- tianeiland aan de Hinlopensund een bus van koper en kurk gevonden, waarin An dree zijn aanteekeningen had verborgen Blijkbaar heeft hij tijdens zijn Poolvlucht deze bus over boord geworpen. Twee Arabieren gedood. - In de nabij heid van Karkur in Palestina, waar Maan dag eenige joden werden gedood, werden gisterochtend de lijken van twee Arabieren gevonden. Waarnemend stationchef van Seven- them gearresteerd. - De waarnemend sous chef van het station Seventhem (België) is gearresteerd onder beschuldiging van dood slag door onvoorzichtgheid. Het schijnt, dat door zijn schuld en de signalen de sneltrein uit Keulen doorlieten, zoodat deze tegen een locomotief botste. Hoog water veroorzaakt dijkdoor braak. - Ten gevolge van den was der Gele Rivier is de dijk over een lengte van 1500 meter doorgebroken nabij Poetai in de pro vincie Sjantoeng. De gouverneur van deze provincie heeft Nanking een bedrag van drie millioen verzocht om den noodlijden den te hulp te komen. Haai doet zeilschip omslaan. - In de Baai van Carradale (argyllshire) heeft een haai een zeilscheepje doen omslaan. De drie opvarenden verdronken. Geheimzinnige brand in kurkfabriek te Algeciras. - In een kurkfabriek te Alge- ciras woedt een hevige brand, die naar men denkt aan sabotage te wijten is. Het vuur spreidt zich hoe langer hoe meer uit en tal van menschen hebben in verband met de enorme hitte naar de buitenwijken moeten vluchten. Dikke rookwolken hangen boven de stad. In rechtsche kringen is men ten aanzien van den oorsprong van den brand zeer terughoudend. Muiterij op Zuid-Afrikaansch schip. - Volgens een van Lloyds te Land's End ont vangen bericht, heeft het Britsche s.s. „Bri- tish viscount" een telegram opgevangen van het Zuid-Afrikaansche s.s. „Sherard Osborn" waarin gezegd wordt, dat dit schip in verbinding tracht te komen met het Britsche oorlogsschip „Resolution", hetgeen echter wegens storing niet gelukt. De Sherard Osborn" heeft moeilijkheden aan boord gehad en het zou zelfs bijna tot mui terij en sabotage gekomen zijn. Het schip is op weg van de Tafelbaai naar Rotterdam en op 25 Augustus was het van Madeira vertrokken. De cholera in Nanking. - De directeur van de sanitaire diensten in de Fransche concessie, dr. Rabaute, heeft tegenover een redacteur van Havas verklaard, dat het vol strekt onjuist is te spreken van een cholera- epidemie in Sjanghai. Wij hebben, zoo zeide hij, vijf afzonderlijke gevallen gehad, maar geen enkel doodelijk geval. Nader wordt gemeldt, dat er wel degelijk sprake is van een epidemie. In de afgeloo pen week werden 374 cholera-gevallen geconstateerd, van welke 219 met doode- lijken afloop. Vergiftigingsverschijnselen. - Aan boord van het s.s. „Cold Harbor" dat te Norfolk (Virginia) voor anker ligt, heb ben zich verschijnselen van vergiftiging voorgedaan. Een opvarende is hieraan ge storven en elf andere leden der beman ning zijn ter verpleging opgenomen. De politie stelt een onderzoek in. Voetbal DE ENGELSCHE LEAGUE. De uitslagen van de gister gespeelde voet balwedstrijden in de Engelsche league luid den: Eerste afdeeling, 3—1 3—1 2—1 1—2 2—0 3—2 2—0 ArsenalHuddersfield Town Birmingham—Middlesbrough BrentfordPreston North End Derby CountyWolverhampton W Leeds UnitedChelsea LiverpoolPortsmouth Manchester CityEverton Tweede afdeeling. Luton TownAston Vüla 22 Nottingham F.Stockport C. 12 SouthamptonChesterfield Newcastle UnitedBarnsley Zeilen TWEE OVERWINNINGEN VAN DE „WILGENHOEK" IN DE BURNHAMWEEK. Royal Corinthian Yacht Club wint den teamwedstrijd. 0—1 0—1 Autorennen MALCOLM CAMPBELL RECORD HOUDER. De Engelschman Malcolm Campbell, de be kende „snelheidsduivel", heeft met zijn ,Blue Bird" („Blauwe Vogel") het wereld snelheidsrecord voor motorbooten gebro ken. Hij bereikte een snelheid van 202.57 K.M. per uur. Het oude record stond op naam van den Amerikaan Garwood en be droeg 200.90 K.M. per uur. Twee dooden b(j vliegongeluk. - In een buitenwijk der stad Los Angeles is een eendekker op een leegstaand huis gevallen. De beide inzittenden van het toestel von den hierbij den dood. In aanbouw zijnd huis ingestort. - Gisteravond is te Boedapest een in aanbouw zijnd huis van drie verdiepingen ingestort. Zes arbeiders werden levensgevaarlijk ge wond. Drie arbeiders worden vermist. Contrarevolutionairen veroordeeld. - De Zaria Vostoka uit Tiflis, meldt, dat het hooggerechtshof van Georgie zeven leden van een contrarevolutionaire organisatie in Rusland ter dood heeft veroordeeld en hun goederen geconfisqueerd heeft. Brand en ontploffing in springstoffen fabriek. - In de springstoffenfabriek Billy Berclau te Rijssel is brand ontstaan, waarop een ontploffing volgde, die vrij belangrijke schade aanrichtte, vooral in de mechanische patronenafdeeling. Er vielen geen slacht offers. STANIOL (zilverpapier) bedrukken wij óók ALKMAARSCHE COURANT, TEL. 3320 De Loosdrechtzeilers Coops en Borst doen het met hun Wilgenhoek in deze Burnham- week beter dan hun clubgenooten Borger- hoff Mulder en Ritman met de Mieke II. Gis teren werden er in de internationale shar- pieklasse twee Nederlandsche overwinnin gen bevochten, een in den den individueelen en een in den teamwedstrijd, en beide ma len was het de kranige Wilgenhoek-beman- ning, die dit klaar speelde. Toen er gistermorgen voor den individuee len wedstrijd werd gestart, was er aanvan kelijk slechts heel weinig wind. Af en toe kwam er een heel zacht briesje uit het Zuid Westen, waardoor er van een fraaien strijd niets kwam. Borgerhoff Mulder en Ritman hadden de leiding genomen, de Cutty Sark van kap. Dawes, de Wilgenhoek en de Flying Cloud van mevr. Heriot en Rees Jo- nes dreven op korten afstand van de Mieke II. Gelukkig bleef het niet bij het flauwe koeltje, de wind wakkerde allengs steeds meer aan en nu viel er pas aan zeilen te den ken. Het werd nu een spannende strijd tus schen bovengenoemde vier oude rivalen. De Mieke II werd eerst door de Wilgenhoek in gehaald, terwijl ook kap. Dawes met de Cut ty Sark Borgerhoff Mulder en Ritman wist te passeeren. Deze zeilers zorgden er nu wel voor, dat zij ook niet nog de Flying Cloud voor zich zouden krijgen. In deze volgorde kwam tenslotte geen ver andering meer, voor de derde maal had een Nederlandsche boot in den individueelen wedstrijd gezegevierd, waarvan de Wilgen hoek tweemaal. Ook in de laatste teamrace voor den Wes- ton Clayton Challenge Cup wisten Coops en Borst de overwinning te behalen. Het briesje uit het Zuid-Westen was inmiddels in de middaguren aangegroeid tot een flinken harden wind, die den wedstrijden een leven diger karakter verleende. Borgerhoff Mulder en Ritman werden in den teamwedstrijd door pech vervolgd, nu brak er een blok van de fokkeval, maar onze landgenooten zetten door en zeilden de race uit, waarbij zij nog de vierde plaats wisten te bezetten. De Wil genhoek, die als eerste door de finish ging, werd gevolgd door de Engelsche boot Tita- nia, van de Royal Corinthian Yacht Club. Op de derde plaats eindigde de Winnaar van de beide vorige teamraces, kap. Dawes met de Cutty Sark. Daar de Royal Corinthian Yacht Club tweemaal een eerste en eenmaal een tweede plaats heeft veroverd zooals bekend wordt slechts de best geplaatste boot van een club geklasseerd heeft deze organiseerende vereeniging dus den Weston Clayton Chal lenge Cup gewonnen, maar slechts met 1/4 punt verschil werd de watersportver. Loos- drecht tweede. Nog grootere snelheid. Sir Ma'colm Campbell verbeterde hedenmorgen op het Lago Maggiore het wereldrecord voor motorbooten door over den mijl een gemiddelde uursnelheid te bereiken van 208.40 K.M. Gisteren had Campbell reeds een gemid delde van 203.30 K.M. gemaakt, doch on danks het feit, dat zijn poging het record van Garwood te verbeteren, geslaagd was, had de Engelschman verklaard, dat zijn motor nog sneller kon en dat hij zoo spoe dig mogelijk zou trachten het record op nieuw te breken. Reeds vandaag is Campbell daarin ge slaagd. Zwemmen. RARE CHINEEZEN IN HET SPORTFONDSENBAD. Gloeiend-heete douches hadden meer bekoring dan zwembroekjes en koud water. In „Het Sportfondsenbad", het officieel orgaan van de N.V. Sportfondsenbad, vinden wij onder het Haarlemsche nieuws een aar dig resumé over het zwemmen van de deel nemers aan de Jamboree in de inrichting. Er is daar soms een zeer gemengd inter nationaal gezelschap bijeen geweest, zoodat het Sportfondsenbad een zeer drukken tijd heeft gehad. Nog zien wij, zoo schrijft het blad, de der tien Chineezen achter elkaar naar boven tijgen om, na een douche te hebben geno men, naar de zwemzaal te gaan. De jongelui waren echter van één ding onkundig, n.1., dat het in Holland gewoonte is om een zwemcostuum, of ten minste een zwem broekje te dragen. Het eenige, wat er op zat was, dat de badjongen bij de douches ging staan en zoodra er een Chinees zich ver toonde (zij hadden trouwens niet de minste animo om onder de warme douches vandaan te komen) werd hun een zwempak onder den neus gehouden, terwijl gebarentaal het verdere deed. Maar de heeren vonden, na al het koude water op het terrein, de warme douche veel te fijn om zich daarna zelfs maar in het bas sin te wagen; de eenige van het clubje, die zoo moedig was, liep luid gillend weer naar het gloeiend-heete water terug, nadat hij zijn teenen even in het bassin had gestoken. Ook vier Zweden gingen ongekleed naar boven, maar op het geroep van den bad jongen, die gilde, dat er „ladies" boven waren, schoten ze gauw in hun zwembroek en verontschuldigden zich met „sorry". De drie Siameezen waren minder angstig en meer gekleed en zijn ook eenige malen teruggeweest. Buitengewoon aardig was ook „Schotland", waarvan de jongens zelfs bij muziek der doedelzak dansjes in de hal hebben uitgevoerd, welke dansjes heel veel gelijken op onze klompendansen uit Zee land of van de Veluwe. Natuurlijk hebben wij niet kunnen nalaten om zoo'n rokje eens precies te bekijken en wij zijn tot de con clusie gekomen, dat de rokjes ongeveer zes meter wijd zijn en los over elkaar geslagen worden. Nog zien wij het kleine Schotje, dat van de trappen gleed en dikke tranen uit zijn groote kinderoogen niet kon weerhouden; maar wat was hij gauw getroost, toen wij hem een Sportfondsenspeldje gaven met de conditie er bij natuurlijk, dat het niet „ge- sjeenzd" mocht worden. Ook twee kleine vriendjes van hem kregen een speldje en het was de moeite waard de gezichten van al de andere Schotten te zien; wij gelooven, dat ze om beurten een ritje van de trap had den willen ondernemen. De voorraad speld jes was echter niet groot genoeg om dit plan te kunnen ondersteunen. Egyptische padvinders met veel geld. De heeren uit Egypte waren verstandig; op een gegeven moment kregen wij ten minste een dikke beurs met geld ter bewa ring in de handen gestopt met de mededee- ling, dat deze van „Hassan" was, welke boodschap natuurlijk doorgegeven werd aan de kassa, tegelijk met het geld. Men was zoo gewend aan buitenlanders, dat het Hollandsch gewoon niet meer aan bod kwam. De Graaf was bezig de jongens, die door het stof op het terrein geweldig zwarte voeten hadden, aan het verstand te bren gen, dat zij van de groote potten groene zeep gebruik moesten maken en van de schuiers, die klaar lagen; dit .alles in het Engelsch. Op een gegeven moment kreeg hij als antwoord: „Joa heur ik begriep best, dat ik de voeten goed scheunen moet moaken". Het was na dit alles een prettig gehoor, dat op Zaterdagavond via de zender North- Regior.al om 8.30 uur de Jamboree-padvin ders, die juist uit Holland waren terugge komen, te hooren vertellen, dat Zandvoort mooi was, dat nog een andere inrichting ook mooi was, maar dat het Sportfondsenbad met de deuren die zoo wijd open konden en met het heerlijke water toch de kroon spande en bovendien was het nog zoo goed koop geweest. Prettige herinneringen dus, die zij in hun vaderland zullen vertellen. Ruim 6000 padvinders van vrijwel alle naties hebben het bad leeren kennen; tot zelfs in de machinekamer waren banken gezet voor het aan- en uitkleeden en zeer veel complimenten hebben wij over ge bouw, water en accomodatie in ontvangst mogen nemen. Het groote geluk was aldus besluit het blad zijn beschouwing dat de ramen wijd konden openstaan, zoodat driekwart van de aanwezigen in het zonnebad kon profitee- ren van de heerlijke zon; het zou dan ook vrijwel onmogelijk geweest zijn om den geweldigen toevoer van menschen, vooral in den middag, te kunnen bergen. bekende melodie, die hij altijd in zijn her innering bewaard heeft: De negers luiste- ren ademloos toe; thans zijn zij ervan over tuigd, dat Zinga hun koning is. MALA EN LOTUS IN „VICTORIA THEATER". In de film „Zonen van de Zuidzee" Vanaf morgenavond zal in het Victoria- theater de M. G. M. film vertoond worden „Zonen van de Zuidzee" een filmwerk waarin Mala en Lotus de hoofdrollen ver vullen. Het is een film, opgenomen door een expeditie van de Metro-Goldwyn-Mayer in Fransch Polynesië en geheel gespeeld door inboorlingen. REPRISE VAN „MASSA-JUSTITIE". In „City-theater". In de 1.1. kermisweek heeft de directie van het City-theater de film „Massa-justi- tie" gebracht en daarmee zulk een succes PAUL ROBESON IN BIOSCOOP „HARMONIE". In de firn „Zinga". Aan den inhoud ontleenen wij o.m.: In de haven van Londen werkt de neger Zinga. Onder zijn werk zingt en droomt hij. Hij droomt van het verleden, dat voor hem geheel in het duister gehuld is. Hij heeft een onbestemd verlangen naar het land van zijn voorvaderen: Afrika. Op zekeren dag wordt zijn prachtige, hoe wel ongeschoolde stem door Donozetti, een bekend impressario, ontdekt. Hij biedt aan Zinga les te geven. Zinga accepteert dit en aldus begint zijn loopbaan als zanger. Zijn eerste optreden in de Britsche hoofd stad wordt een sensatie. Hij zingt in de opera Emperor Jones". Na de toejuichin gen aan het slot zingt hij als toegift een deel van een onbekend lied, dat zijn ge dachten beheerscht. Onder het publiek be vindt zich een beroemd natuurvorscher, die Zinga na afloop opzoekt. De man vertelt hem, dat het lied, dat hij zooeven gezongen heeft, het koningslied van een Afrikaan- schen negerstam is. Zinga toont hem dan 'n amulet, die hij van zijn geboorte af gedra gen heeft en de natuurvorscher herkent deze als het symbool van het koningschap van een negerstam, die op een eiland aan de Westkust van .Afrika leeft. geboekt, dat besloten is deze film nogeens weer in Alkmaar te vertoonen om nu iedereen de gelegenheid te geven hiervan kennis te nemen. Zinga vertrekt met zijn vrouw naar het land van zijn voorvaderen. Hij treft er zijn volk aan: arm en onbeschaafd. Onder de suggestie van een medicijnman weigeren zij echter Zinga als hun koning te erken nen. Indien Zinga werkelijk de koning van hun stam is, moet hij voor regen kunnen zorgen. Het heeft geen zin aan de onbe schaafde negers de reden van het gebrek aan regen uit te leggen. Hun wantrouwen groeit en tenslotte besluiten zij, dat Zinga moet sterven. Onbevreesd staat Zinga te midden der negers, die den duivelsdans uitvoeren. Zijn vrouw snelt hem te hulp. Tegen een der e angrij ste wetten van den stam is gezon digd: een vrouw is getuige geweest van hun heilige ceremonie. Voor zijn oogen zal nu Zinga s vrouw eerst moeten sterven. Ver twijfeld slaat Zinga zijn oogen ten hemel enbegint te zingen. Hij zingt de on- DE TWEEDE VROUW VAN WILLI FORST HERDOOPT. Naar ons door de Forst-film productie Mij. wordt medegedeeld zal Willi ForsCs nieuwste film voor de Tobis, die tot nu toe aangekondigd werd als „De Tweede vrouw", verschijnen onder den titel „Sere nade". Willi Forst is een man, die bij al zijn groote bekwaamheden een zekere feeling heeft voor goede titels voor zijn films opmerkelijk is het immers dat ondanks het toch niet dagelijksche gebruik, de woorden „Maskerade", „Episode" en zelfs „AUo- tria" zeer spoedig gemeengoed van het pu bliek worden en daarom zal deze titel- verandering zeker niet zonder reden ge maakt zijn. Het wordt een film, w&arin de tweede vrouw van een beroemd violist, een zwaren strijd heeft te voeren tegen het verleder., tegen de onzichtbare en toch zoo sterk merkbare aanwezigheid van diens gestor ven vrouw. Wat Willi Forst vooral sterk boeide in de bekende novelle van van Storm, waarnaar hij zijn tekstboek schreef, is de groote invloed die de muziek op dezen violist uitoefent en om dit te accentueeren zal Willi Forst deze titelverandering we^ aangebracht hebben. Voor de hoofdrollen 'engageerde hj): de Krahl, Ig0 Sym, Albert Matterstock er' Fritz Odemar, terwijl Detlef Siercks de 13 van het kind uit het eerste huwelijk vertolken. De muziek schreef Peter Kre'r der. Met de opnamen is men 20 Augustus j.1. begonnen, zoodat we deze film, die door de Tobis in circulatie gebracht wordt, bin nenkort kunnen verwachten. CLINGE DOORENBOS SCHRIJFT FILMTEKSTEN. Binnenkort zal in de Nederlandsche bios copen de bekende operette-film van d- Tobis „De Oesterprinses" verscnijnen, nie in de hoofdrollen: Gusti Wolf, Herman11 Thimig, Theo Lingen, Harald Paulsen ett Oscar Sima. Deze film wordt grootendeels op 11311 ziek gesproken en daarom meende de To 1 goed te doen, de Nederlandsche tekstbe werking op te dragen aan den bekenden Nederlandschen dichter Clinge Doorenbus- Een goede en vlotte film-operette met zulke hoofdrolvertolkers is op zichzelf al vermeldenswaardige gebeurtenis, doch e feit dat Clinge Doorenbos wiens pittige - rake poezie steeds graag gelezen wordt. Nederlandsche teksten dichtte, geeft dez film-operette een bijzondere charme wij twijfelen er niet aan, door de Ne e landsche bioscoopbezoekers op prijs ges e zal worden.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 8