£uchtiuxact £aatste AecicfUeti Wzec&ecicht Aanwezig op de landbouwtentoon stelling te Hulst. Verwachting: Buitenlandsch weeroverzicht Groep Verkeerswezen: 59 chauffeurs, 6 koetsiers, 9 schippers, 1 kapitein- en 1 ma chinist binnenvaart, 20 pakhuisknechts, 24 magazijnbedienden, 4 kenners, 5 loopknech ten, 1 emballeur. Groep Houtbewerking: 16 meubelmakers, 8 stoffeerders, 7 mach. houtbewerkers, 2 kistenmakers, 4 borstelmakers, 1 beitser, 1 beeldhouwer, 1 kuiper, 1 biljartmaker. Groep Handel: 24 vertegenwoordigers, 3 winkelbedienden, 1 colporteur, 1 étaleur. Groep Boek- en Steendrukkerijen: 8 letter zetters, 2 drukkers. Groep Land- en Tuinbouwbedrijven: 12 tuinlieden, 23 landarbeiders, 4 bloemisten. Overige beroepen: 8 boekbinders, 3 was- schers, 1 kleermaker, 4 schoenmakers, 3 port huiskn., 1 verfbereider, 2 kalkbranders, 1 huidenzouter, 1 klompenschilder, 1 onder wijzer, 1 papierbewerker, 1 controleur, 2 be drijfsleiders, 8 incasseerders, 4 zakkenstop- pers, 1 kapper, 2 administrateurs, 2 boek houders, 1 batikker, 1 secretarie-ambtenaar, 1 reclameteekenaar, 21 kantoorbedienden, 38 transport- en 257 losarbeiders. Gedeeltelijk werkloos: tabaksindustrie 11. Jeugdige werkzoekenden beneden 18 jaar in diverse beroepen: 26. Vrouwelijk personeel6 kantoorbedienden, 1 huishoudster, 2 dagmeisjes, 1 werkster. Alkmaar, 4 September 1937. De Directeur v.n., v. d. HEUVEL CENTRALE WERKPLAATS. Voor jeugdige werkloozen van 1424 jaar. Over de week van 30 Augustus tot 4 Sep tember werden door bemiddeling van ae Arbeidsbeurs geplaatst bij een patroon: 2 timmerlieden, 1 smid. Aan de Centrale Werkplaats kunnen wor den geplaatst: 6 timmerlieden, 5 metselaars, 4 electriciens, 5 schilders, 2 automonteurs, 1 teekenaar, 4 in andere vakken. OPENBARE LEESZAAL EN BIBLIOTHEEK LANGESTRAAT 85. Nieuwe aanwinsten; 2e suppl.; lijst 1. Huishouding; kinderverzorging. 640 D15 Dam, S. van en S. J, Manger. De schoonmaak. 1934. 640 H 53 Herkennen en keuren van eeni- ge waren. 1934. 645 B 16 Bakker, H. P. J. De verlichting van het woonhuis. 1934. 649 E 20 Eibink van Beusichem, Henr. L. De kleuter. 1936. 649 M 24 Marée, J. Wie speelt er mee? 1936. Kunst. 720 B 66 Boeken, A. Architectuur. 1936. 740 K 98 Kuyper in de caricatuur 1936. 750 M 20 Mander, C. van. Het schilder boek. 750 T 35 g Titiaan. Gemalde und Zeich- nungen. 1936. Verschillende onderwerpen. 335.4 K 96 Kuiper, F. Sovjet-Rusland en het christendom. 1937. 362 P 24 Payne, Muriel A. Moeder van vijfhonderdzestig kinderen. 1936. 371.3 G 96 Gunning Wz., J. H. Dr. Maria Montessori. 1915. 373 R 19 Rapport van de commissie in zake het middelbaar technisch onderwijs 1933. (g). 398 S 93 Streuvels, S. Sagen uit het hooge Noorden. 1934. 629. 1 B 71 Bongertman, Hilda. Schiphol uitstappen. 1936. (J.) 656 P 25 Peelen, G. J. Postzegels, 1935. 658 B 49.1 Berrington, J. S. From desk. to desk; business letters and interviews. 1935. 659 S 50 Schuitema, E. B. W. Grondsla gen van de moderne reclame. 1936. Tijdschriften. 6 T 16 Orgaan, Officieel, van den alge- meenen Ned. Zuivelbond (g.) 7 T 18. Filmgids. 0 T 34 Kouter, Het. 1 T 3 Tijdschrift voor parapsychologie. 4 T 5 Vivo, La Juno. (g). 6 T 5 Radio-centrum. 8 T 9 Wegen, Opwaartsche. N.B. g is geschenk. J. beteekent „ook voor jongeren". VOGELS LIEF EN LEED. Men schrijft ons uit Heerhugowaard: PannggHet geluid rolt langs de hooge forsche iepenrij van den Middenweg, verliest zich in de wijde velden. Een oogen- blik is alles wat vogel en dier op het erf is, in actie. Dan keert de rust weer. Zeker een veugel sköten of een rot, merkt iemand op. Dan niets meer. Het leven gaat gewoon door ook zonder die vo gel of die rat. Winter. Op den Middenweg een witte plek. Kleine stukjes vezel komen onafge broken uit de hoogte neerzweven. Vliegen meters ver in het rond in een kring neer. Men blijft staan en na eenig turen ont waart iemand heel boven op een afge zaagde twijgstomp de oorzaak. Een specht. Het beest gaat als woedend te keer. Tel kens duikt de kop met den langen hamer snavel in een reed gemaakt gat om even later met een *"idi~ 1 ruk weer te worden opgeheven. Een stukje half vermolmd hout wordt tegelijkertijd de lucht in geslingerd. Dat gaat zoo een paar uur door. Dan is de vogel weg. Welke gedachte mag het beest bezield hebben om daarna de populierenrij op het erf er vlak bij op te zoeken? Dagen bleef hij daar tegen de boomen opkruipen. Klop- klop-klop-klop. De oude heer draait zich nog eens om. Hij doet zijn middagdutje en kan maar niet in slaap komen. Die vogel ook, al zijn boo men vernielt en hem nog uitlacht op den koop toe. Klop-klop-klop. Dat gaat nu zoo al een dag of drie. Nijdig staat hij op. Daar moet een eind aan komen. De jager woont niet ver. Panng Plots hebben de pooten den stam los ge laten. Nooit meer zal de snavel de boomen behameren. Zoo niet de laatste in onzen polder, dan toch een van de laatsteniaaa Voorjaar. Rroe-koe-koe-koe Rroe- koe-koe-koe. lederen morgen al nog voor dat de zon opkomt. Een plat nest van takjes. Heel eenvoudig. Twee witte eieren er in. En op die witte eieren de wijfjesduif. Van louter vreugde zit het mannetje op een hooger ge legen tak te koeren. Hangt niet het voor jaar in de lucht, en verbergen niet reeds de groenende takken het nest voor het oog van de vele vijanden? Rroe-koe-koe-koe. Maar vergeet niet dat beest, dat er veel bouwers zijn, die jong uitkomend gewas op het veld hebben? En weet het niet, dat vele van zijn verwanten nu de bosschen ver dwenen zijn, in de duinen een toevlucht gevonden hebben en daar in konijnenholen als holenduiven eieren leggen en broeden? En is het er niet bekend mee, dat groote vluchten juist van die duiven maar weer steeds opnieuw de vlakke velden onveilig maken en den haat van den landman zich op den hals hebben gehaald? Rroe-koe-koe- koe. Rroe koe-koe-koe. Wat een heerlijk geluid om er naar te liggen luisteren, als pas de slaap geweken is en men zich be wust gaat worden, dat een nieuwe dag weer is aangebroken. De eieren zijn uitgebroed. De jongen hebben honger, grooten onverzadigbaren honger. Ze groeien als kool. Spoedig zullen ze uitvliegen. Daar heeft de mensch, goed jager als hij is, op gewacht. Vroeg in den morgen reeds, als de moe derduif nog op de jongen zit... PingVeeren vliegen. Als twee stukken lood vallen de jongen neer. De oude fladdert nog een stukje weg. Tuimelt dan in een sloot. Nog eenige dagen houdt het mannetje zich in de nabijheid. Tot het plots ver dwenen is. Zomer. Vol trots loopen de jongens achter vader, die dan toch maar netjes die reiger geschoten heeft. Deze vol enthousiasme over eigen jagers- gewiektstheid verwaardigt zich om af en toe eens om te kijken of zijn spruiten het beest wel zoo dragen dat het niet met den kop op den grond sleept. Prachtig beest zpo'n reiger, als men hem van dicht bjj ziet. Te mooi eigenlijk om dood te schieten. Sierlijke aigrette. Donker' blauw-zwart. Teer-blauwe sierveeren. Het beest moet dienen om er een wapen van de gemeente in optima forma van te maken. Er moet er nog een zoo bijkomen, En deze gaat alvast naar Hoorn om gepre pareerd te worden. Ergens is een hoek ligt een vogel. Iemand licht even den kop op, laat hem dein weer vlug vallen. Wat een gemier vein kleine wormpjes. Brrr.... Bah Het is het beest, dat naar Hoorn had moeten worden gezonden om geprepareerd te worden ONZE POSTVLUCHTEN. De postvliegtuigen waren Zondag: „Specht" (uitreis) -yte Medan (wegens slecht weer). „Valk" (uitreis) te Basra. „Ibis" (thuisreis) te Athene. „Nandoe" (thuisreis) te Rangoor. AANKOMST INDIE-VLIEGTUIG. Het K. L. M.-vliegtuig „Ibis" wordt sehen 15.30 en 16 uur op Schiphol verwacht, (Ongecorrigeerd.) tus- bussen waren zij van de verste uithoeken der provincie naar Middelburg gereisd. Het eiland Tholen b.v. leverde alleen reeds 37 autobussen. Het weer was zoo schoon als bij een ko ninklijk bezoek maar kan zijn. Feestelijk wapperde de vlag van den fraaien toren, welke de Middelburger kent als de „Lange Jan", tegen een helder blauwe lucht en honderden vlaggen woeien van de zonbe schenen Middelburgsche gevels. En wat te zeggen van de volksmenigten, die al vroeg in de straten flaneerden? Het waren zeker geen grauwe massa's, deze Zeeuwen, in hun typische drachten. Vooral de vrouwen met haar kappen volgens land streek verschillend, en haar kleurige „keuzen" en „beuken", die in haar robuste elegantie arm in arm in de feestelijkste stemming door de straten trokken, vormden Koningin bezoekt Itelkens 111 den witten nazomerzon uiterst schilderachtige tafereelen. Stond niet bijna heel Zeeland opgesteld langs deze route? Het waren niet alleen de ruim 12.000 mannen en vrouwen, die als vertegenwoordigers van het verenigings leven van bijna alle Zeeuwsche gemeenten zich met vlaggen en vaandels ter weerszijden van dezen Middelburgschen Via triumphalis hadden opgesteld, alles wat Zeeuwsch was en oogen had om te kijken en vooral keelen om te juichen, was hier aan den weg en rond den Dam geschaard. De aankomst te Middelburg. Het was kwart voor drie, toen de klok ken van de Middelburgsche torens feeste lijk begonnen te luiden, ten teeken, dat de vorstin de Zeeuwsche hoofdstad had be reikt. Aan de grens van de stad plaatste de commissaris van politie zich met drie bereden agenten aan het hoofd van den koninklijken stoet, die stapvoets temidden van twee hagen juichende en wuivende menschen de route naar den Dam aflegde. Eindelijk dan was de koningin in de hoofdstad van de eilanden-provincie. H.M. de Zeeland. Overal groote belangstelling, mede begunstigd door haai weer Hedenochtend in de vroegte is de extra-trein, waarmede H. M. de konin gin de reis naar Zeeland gemaakt heeft, uit Apeldoorn vertrokken en omstreeks half negen aan het station KruiningenIerseke gearriveerd. Hier werd Hare Majesteit verwel komd door den commissaris der konin gin in Zeeland, jhr. mr. J. W. Quarles van Ufford, en door den burgemeester van Kruiningen, den heer de Mul, Een meisje en een jongen, beiden gekleed in het schilderachtige costuum van Zuid-Beveland boden de koningin bloemen aan. Toen Hare Majesteit buiten het station verscheen om met de auto's de reis te ver volgen, stonden opgesteld Te hopen is dat de jongen, die wel ergens m Bergen in de kolonie uitgebroed zullen zijn, hét nest verlaten hebben Hoog waait het nest van de kwieke ek ster. Ook daar komt de jager. PangDe staart blijft roerloos. Nog eens Pang Vanaf den grond kan men door het blader dek den opgestoken staart van 't broeden de beest blijven zien. Vermoedelijk is hij zoo dood als matti. Eenige weken later vliegen vroolijk de jonge eksters uit het nest. De ouden er bij. Ze snateren rond in de boomen. De dikke kleilaag onder den vogel is ondoordringbaar geweest voor de hagel korrels. En schrjjver dezes heeft er zijn vreugde aan gehad, al weet hij heel goed, dat die zelfde eksters grootgebracht zijn met eeni- zjjn, met eenige van zijn jonge kippenpul- letjes Geslaagde verkoopscampagne. Een Amerikaansch fabrikant var een reinigingsmiddel voor de huishouding (Oakite), had jaren geleden reeds getracht een grooteren afzet voor zijn product te vinden. Na zeven jaar lang met allerlei reclamemiddelen geëxpe rimenteerd te hebben, had hij noch tans geen bevredigenden omzet ver kregen. In 1935 nam hij de proef met courantenreclame; in een gelimiteerd aantal plaatsen ging hij met kleine advertenties in couranten adverteeren. Het resultaat was dadelijk zoodanig, dat hij het volgend jaar couranten- reclame op groote schaal ging toepas sen en voor dit jaar nog meer adver tenties in couranten op zijn verkoops programma plaatste. Reeds in het eerste kwartaal van 1937 was de verkoop daardoor zoo groot, dat alle vorige verkoop-records werden ge slagen. Btnnen 8 me ur van auto bus-halten Is stilstaan met auto's en andere voer tuigen verbo den, evenals op bruggen, voor uitritten, binnen 8 me ter van straat hoeken of op hl nde rl ij ke wijze voor het verkeer. daar de schoolkinderen uit de plaatsjes in de omgeving. Het was de jeugd uit Krabbendijke, Krui ningen en Oostdijk welke Hare Majesteit hartelijk toezong. Het gevolg der koningin bestond uit de hofdame baronesse van Heemstra, de ka merheer mr. R. Ridder Pauw van Wiel- drecht, de adjudant jhr. van Holthe en de ordonnance-officier le luitenant jhr. van Lawick van Pabst. Per auto werd van Kruinigen naar Hans weert gereden, waar de koningin zich aan boord begaf van een der booten van de provinciale Zeeuwsche Stoomboot Maat schappij om de overtocht naar Walsoorden te maken. Omstreeks half tien kwam de „Prins Willem I", waarmede de koningin en haar gevolg de overtocht van Hansweert ge maakt had aan den steiger te Walsoorden. Het was een plechtig oogenblik toen H. M de koningin voet aan land zette en den Zeeuwsch-Vlaamschen bodem betrad. De tonen van het Wilhelmus klonken, ten gehoore gebracht door de harmonie „St. Cecilia" uit Kloosterzande, welke in de nabijheid van den steiger stond opgesteld. Burgemeester Lambooy van Hontenisse heette de koningin hier welkom. Onder stralend zomerweer vervolgde de koningin haar tocht door Zeeland nu door Zeeuwsch-Vlaanderen naar Hulst, waar de landbouw- en middenstandsten toonstelling bezocht zou worden. In Hulst was een groote drukte. Ook hier stonden de schoolkinderen opgesteld op de markt, welke voor deze bijzondere gele genheid fraai versierd was. Vooral op en in de omgeving van het tentoonstellingster- reinwas het zwart van de menschen. Even na 10 uur arriveerden de hofauto's in Hulst. Aan den ingang van de tentoon stelling stond de Koninklijke harmonie uit Hulst opgesteld en speelde het Wilhelmus. Toen de koningin de auto verliet, bood Mientje Langenhorst haar een fraaie tuil bloemen aan. Daarna werden de nationale hampioenen onder de beroemde Zeeuwsch-Vlaamsche trekpaarden uit de laatste jaren voorgeleid. Er daarna volgde enkele demonstraties met viertallen en achttallen. Deze demonstraties hadden plaats in den grooten ring recht voor de koninklijke tribune. De koningin sloeg de demonstraties ge- ruimen tijd gade en drukte tegenover den voorzitter van de commissie van ontvangst haar waardeering uit voor de prachtige tentoonstelling en zeide groote bewonde ring te hebben voor de schoóne landelijke omgeving. Na de demonstraties en voorgeleiding van aangespannen paarden, maakte de koningin een rondgang door de verschillende tenten. In de organisatie-tent werden door den r.k. Boerinnenbond aan het hooge gezel schap ververschingen aangeboden. Daarna volgde nog een bezoek aan de ge wassen-tent, aan de pluimvee-tent en aan de middenstandsfent. Om kwart over 11 was het bezoek van H.M. afgeloopen. De koningin be tuigde haar dank jegens de commissie en zeide een goeden indruk van deze bijzondere tentoonstelling te hebben gekregen. Omstuwd door een groote menigte en hartelijk toegejuicht door de duizenden be langstellenden ging de koningin naar Haar auto en om tien minuten voor half 12 werd Hulst verlaten, op weg naar Walsoorden. De plechtige onthulling van het monument voor koningin Emma te Middelburg. Middelburg was nu de plaats, waar de of- ficiëele tocht van de koningin door de Zeeuwsche Gouwen in een plechtig hoogte punt zou eindigen, waar het monument, ter nagedachtenis aan de betreurde koningin Emma opgericht, zou worden onthuld. Het was een drukte als van een groote stad in de gemoedelijke straten van de Zeeuwsche hoofdstad. Bij duizenden waren de Zeeuwen opgekomen. In volgeladen auto- PRINS BERNHARD IN DEVENTER. Hedenochtend heeft prins Bernhard het aangekondigde bezoek gebracht aan het 4e half-regiment huzaren te Deventer. De prins kwam per auto aan, vergezeld van jhr. Röell en majoor Phaff. In het park Brabant besteeg de prins zijn rijpaard en ging naar het Wichelerveld, het exercitieterrein van het garnizoen. Er was veel publiek. De prins werd ontvangen door den commandant, luitenant-kolonel J. J. van Diepenbrugge. De huzaren werden gecom mandeerd door ritmeester jhr. W. Gevaerts. De prins inspecteerde onder het spelen van het Wilhelmus de troepen. Vervolgens gingen de huzaren over tot het houden van een serie oefeningen, besloten met een flankaanval van huzaren te paard. De prins is ontvangen in de kazerne door officieren en reserve-officieren en bracht een bezoek aan de beide militaire tehuizen. Het publiek heeft den prins overal harte lijk begroet. ZOONS, DIE HUN VADER DOODDEN. Behandeling voor de Maastrichtsche rechtbank. Vanochtend stonden voor de Maastricht sche rechtbank terecht de gebroeders H. B. en A. B. uit Kerkrade, wegens doodslag, ge pleegd op hun vader. De man, die een dronkaard was, kwam in den avond van 4 Juni thuis en maakte ruzie over een stoel, die in de huiskamer verplaatst was. Op het gerucht der woordenwisseling tusschen den vader aan den eenen kant en de moeder en zoon aan den anderen kant, kwam A. naar beneden, die zijn vader verzocht stil te zijn. Vader B. richtte zich toen tegen zijn zoon A. Er ontstond een vechtpartij, waarbij de zoons hun vader met een stoel tegen den grond sloegen. Toen hij daar lag, zijn zij doorgegaan met slaan totdat de stoel ver nield was. De man was toen reeds over leden. Uit de verklaringen van de vrouw van den verslagene en van een drietal getuigen a dé charge bleek, dat de man reeds jaren lang zijn gezin tot een hel gemaakt had en altijd ruzie zocht als hij dronken was. In zijn requisitoir wilde het O. M., waar genomen door mr. Dautzenberg, daar wel rekening mee houden, doch toch een ernstige straf eischen, omdat de zoons na den eersten slag hadden kunnen ophouden. Tegen elk der verdachten eischte spr. een gevangenis straf van twee jaar en zes maanden weeens zware mishandeling, den dood ten gevolge hebbende. Matige meest zuidwestelijke wind; ge deeltelijk bewolkt; weinig of geen regen; weinig verandering in temperatuur. Morgen weinig verandering. De depressie welke Zaterdag nabij IJs land lag werd veel dieper en breidde zich aanzienlijk uit. Het centrum met standen beneden 725 m.M. ligt thans bezuiden Vest- manoer. Een uitlooper reikt tot ver in het zuiden op den oceaan. Ook het noorden van de Britsche eilanden en geheel Scan dinavië zijn thans onder invloed van de depressie. Er waaien krachtige zuidelijke tot westelijke winden met zwaar bewolkte tot betrokken lucht met plaatselijk regen. De hooge drukking hield over het vasteland van west-Europa stand. Hier heerscht windstilte óf waaien zwakke winden met helder of licht bewolkte lucht doch plaat selijk ochtendnevel. De temperatuur is in vrijwel het geheele waarnemingsgebied bo ven normaal. Hoewel de invloed van de depressie zich langzaam naar onze omgeving uit breidt, wordt niet verwacht, dat wij hiervan voor morgenavond veel zul len ondervinden. De wind zal uit zuid westelijke richtingen blijven waaien, kï kracht wellicht iets toenemend. Ook de bewolking zal vermoedelijk iets toe nemen, doch voorloopig wordt nog geen regen verwacht. De temperatuur zal weinig veranderen. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtui gen en andere voertuigen van 20.08 uur tot 5.47 uur licht op. P. M. A. BOGAERT t Te Meerssen is gisteren overleden de heer P. M. A. Bogaert, oud-luitenant ter zee eerste klasse en gepensionneerd hoofdin specteur bij de Nederlandsche Spoorwegen, De overledene was Officier in de Orde van Oranje-Nassau en ridder in de Orde van de Eikenkroon van Luxemburg. GROOTE FABRIEKSBRAND NABIJ LEIDEN. Zondagmorgen te omstreeks half negen ontdekten omwonenden dat brand was uitge broken in het hoofdfabrieksgebouw van de fabrieken van dakpannen, draineerbuizen enz. van de N. V. Nieuw Werklust aan den Rijndijk te Hazerswoude, even buiten Leiden. De brandweer kon tegen het vuur niet veel uitrichten en men bepaalde zich er toe de naast het brandende gebouw gelegen opslag plaats van brandstoffen nat te houden. De productie van drie weken, welke in het hoofdgebouw was ondergebracht, is bij den brand verloren gegaan. Deze bestond uit groote partijen draineerbuizen en bloempot ten. Ook een pers, eenige ovens, een aantal stellingen en een lift-installatie gingen ver loren. Omtrent de oorzaak van den brand tast men in het duister. IR. MUSSERT STAAT 30 SEPT. TERECHT. Ook Melchers moet zich dan ver antwoorden. Naar De Tijd verneemt zullen Ir. A. Mussert en P. Melchers, in verband met den „aanslag op het Blauwe Zand", op Donderdag 30 September a.s. te Amster dam voor den rechter moeten verschijnen, De derde man in deze zaak, Bunning ge naamd, staat Donderdag 16 September voor de rechtbank terecht. Zooals men weet ontstonden er op 14 Mei tijdens een bezoek van Ir. Mussert aan eenige N.S.B.e'rs op het Blauwe Zand te Amsterdam, moeilijkheden, die door den N.S.B. betiteld werden als „aanslag op het leven van den leider". Ir. Mussert zou gemolesteerd zijn en slechts met behulp van een rijzweep en een revolver hebben kunnen ontvluchten. Den volgenden dag dus nog vóór de verkiezingen diende Ir. Mussert een aanklacht in, waarna ook P. Melchers, de man. die met de zweep van den- N.S.B. leider bedreigd was, zich tot de justitie wendde. Na een grondig onderzoek werd zoowel tegen Ir. Mussert als tegen Melchers een strafvervolging ingesteld, terwijl intus- schen een derde man, Bunning genaamd, die met steenen had gegooid, wegens open lijke geweldpleging, werd gearresteerd. Deze Bunning, die nog steeds gedeti neerd is, zal nu op Donderdag 16 Septem ber voor de Amsterdamsche Rechtbank verschijnen. Ir. Mussert en Melchers zullen veertien dagen later, dus op Donderdag 30 Septem ber, moeten' verschijnen. Ongetwijfeld zal er veer deze rechtzaken zeer veel belangstelling bestaan. AUTO-ONGELUK TE BATAVIA. De auto van den president van de factorij der Nederlandsche Handel-maatschappij, de heer M. H. Woutman, is gisteravond om half acht, plaatselijken tijd, door gladheid te Batavia geslipt en gebotst tegen een asem- boom. De heer Woutman liep hoofdwon den, een ribfractuur en lichte inwendige kneuzingen op. De Inlandsche chaffeur, die achter het stuur zat, is eveneens licht ge wond. Een passeerende Inlandsche voetgan ger echter, die op den berm gegrepen werd en een eind werd voortgeslingerd, werd in zeer ernstigen toestand naar de Centrale Burgerlijke Ziekeninrichting vervoerd. De automobiel is totaal vernield. ENGELAND WAARSCHUWT JAPAN. Japan moet antwoorden op de Brit sche nota. Indien, wanneer het kabinet Woensdag bijeenkomt, uit Tokio nog geen bevredi gend antwoord is ontvangen op het pro test naar aanleiding van het incident met den Britschen ambassadeur in China, zullen, naar de diplomatieke medewerker van de Daily Herald meldt, nieuwe stappen wor den overwogen. Een besluit is nog niet ge nomen, doch een voor de hand liggende mo gelijkheid is, de onmiddellijke terugroe ping van Sir Robert Craigie, den nieuwen Japanschen ambassadeur in Japan. Het terugtrekken van een ambassadeur, ofschoon niet gelijkstaande met het verbre ken der diplomatieke betrekkingen, wordt algemeen als een zeer ernstige maatregel beschouwd. De aandacht der Japansche regeering is reeds gevestigd op de wenschelijkheid, dat het zenden van een antwoord niet langer wordt uitgesteld, en aangenomen mag wor den, dat sir Robert Craigie hierop den na druk heeft gelegd, toen hij zijn eerste bezoek aan Hirota bracht. In Tokio zegt men, dat, wanneer het on derzoek geëindigd is, verklaard zal worden, dat geen Japansche vliegtuigen in de na bijheid van de plaats van het incident ge weest kunnen zijn. Een dergelijk antwoord zal echter zeker niet door de Britsche re geering aanvaard worden, aldus het tdad.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 3