De H.L.O. Wandeltochten. Prettige uren in de open lucht. Oeen enkele uitvaller! SPORT EN WEDSTRIJDEN Ruim 120 dames en heeren had den zich Zaterdagmiddag tusschen twee uur en half drie in den Muziek' tuin verzameld, waar het zeer hetero* gene gezelschap zijn startkaarten in ontvangst nam voor de wandeltochten het eerste onderdeel van de H.L.O. examens. Daar waren wandelaars tus schen 17 en 58 jaar, die allen vol moed naar de startplaats waren getrokken en die een schitterenden middag voor den boeg hadden. Een Schitterenden middag. Tja, als er een commissie is, die geboft heeft tot nu toe, dan is het wel het H.L.O-Comité ge weest. Gedurende eenige maanden is er op het Gemeentelijk Sportpark drie avon den in de week geoefend, en slechts een enkele keer was het mis met het weer. En al die andere keeren had men het prachtig ste zomerweer, dat men zich denken kon. En nu'al weer: een stralende Zaterdag en een prachtige Zondagmorgen. Het is, alsof de H.L.O.-ers onder een gelukkig gesternte geboren zijn. Zaterdagmiddag dus. In de groote waran da van den Stedelijken Muziektuin zat het Comité en kreeg een druk kwartiertje. Want de deelnemers kwamen in grooten getale opzetten en moesten elk een start kaart in ontvangst nemen. Het liep vlot, zeer vlot zelfs en het was precies half drie, toen de heer Reurslag, die deze dagen de leiding had van de wandeltochten, de aan dacht vroeg voor een enkel woord. Hij gewaagde in enkele goed gekozen woorden van het ontbreken van een lid van het Comité van de ziel van het Comité.... dr. van Dam, die helaas niet meer aanwezig mocht zijn, en die zoo noode gemist werd door allen, leiders en deelnemers. Daar was echter een ander persoon wel tegenwoordig en wel iemand op wiens komst weliswaar gehoopt, maar niet gere kend was: burgemeester van Kinschot, eere-voorzitter van 't Alkmaarsche Comité. Tot hem richtte de heer Reurslag een speciaal begroetingswoord, evenals tot den official van de N.W.F., den heer G. Krom uit IJmuiden. Burgemeester van Kinschot toonde met zijn aanwezigheid zijn belangstelling in het streven van de H.L.O. en hij onderstreepte dat in de enkele woorden, die hij tot de deelnemers richtte. Met enthousiasme be groette hij de deelnemers aan de wandel tochten en trotsch was hij op Alkmaar, dat zoo'n onverwacht en ongedacht groot aan tal deelnemers had opgeleverd, een aantal, waarop de grootste steden van ons land even trotsch zouden zijn. En met een algemeen succes aan de wandelaars wenschte burgemeester van Kinschot hun allen een goede reis, een prettige, sportieve wandeling en een behouden thuiskomst. Toen werden de deelnemers in groepen opgesteld en het was bijna kwart voor drie, toen burgemeester van Kinschot het ver treksignaal gaf. De wandeltochten waren begonnei.. De wandeltochten. Wat zullen wij U, lezers van deze tochten vertellen? Allereerst dit: wanneer er ooit reclame gemaakt is voor de H.L.O., dan is dat zeker op deze wandeltochten gebeurd en niet door het Comité, maar door de deelnemers zelf. Zij hebben overal, waar wij ze zijn tegen gekomen, een heerlijk enthousiasme aan den dag gelegd; zij heb ben overal getoond, dat ze sportief waren. Want telkens en telkens weer bleek de op gewektheid en even zoo vaak bleek de kameraadschappelijke geest onder het toch zoo gemengde gezelschap, dat zich bewoog langs de wegen tusschen Alkmaar, Schoorl en Bergen. Wij zelf hadden ons belast met een deel van de controle en ook op die controleplaat sen was de geest zoo perfect mogelijk. Men had lust in grappen vertellen, men kreeg maar geen genoeg van zingen en bovenal: men vergat de vermoeidheid en de blaren op of onder de voeten, zoodat dr. Louis precies twee keer een wandelaar tijdelijk onder zijn hoede kreeg. En dat bij menschen, die weinig of niet getraind hadden. Het was even wonderlijk als frappant Het was de H.L.O.-geest, die rond waarde; het waren harmonisch ont wikkelde menschen, die hier hun kilome ters verslindden. Controle-post nummer een. Wij wachten op de deelnemers, een flinke groep dames en heeren. Vlugger dan we verwachtten, zijn ze er. Afteekenen de controlekaart. En in een ommezien was alles klaar en met een „tot straks" verdwenen ze weer. Controlepost nummer twee, ergens op den Meerweg. Daar komen de dames van de 20 K.M. aan. Een prachtig tempo, niet te snel; gelukkig niet, want waar dient het ge jaag voor. Ze zien ons niet, kunnen ons niet zien. Maar ze loopen kwiek en keurig in gelijken pas. Stop; controle. En voor de tweede keer wordt de kaart van een paraaf voorzien. „Last van blaren? Vermoeid?" We krij gen een ontkennend antwoord. En dan gaat het weer verder, als maar meer kilo meters. Totdat eindelijk weer in 't zicht komt. de Muziektuin Controlepost nummer drie. Hier moeten de 25 en 30 K.M.-ers voorbij komen. Hoe zullen zij zich gevoelen na ruim 20 K.M.? Maar voordat we hierover nagedacht hebben, passeeren ons al de eersten de hardloopers. Ze doen het veel te vlug, al weten we, dat er een paar zijn, die vlug moeten. Maar de rest? Dwaasheid, dat te snelle tempo van bijna 8 K.M. per uur. Enfin, 't zal later wel beter worden. Groote en kleine groepen passeeren ons Sommigen houden een kleine rust en ver zorgen even hun voeten. Want hier ont moeten we de eersten met blaren en pijn lijke voeten. Tochopgeven, ze denken er niet aan. En de dames, die ook 25 K.M. moeten loopen? Zij zijn even kwiek als een paar uur geleden. Ze loopen met vluggen, veerkrachtigen tred en doen niet onder voor de heeren. En dan de groote groep, bestaande uit een kleine dertig man. Het is alsof hier een stelletje getrainde lui wil demonstree- ren, wat een marsch is. Links-rechts, rang' rang altijd maar weer. Een prachtig tempo, niet te snel, maar flink en kordaat. Het zijn de krachtige kerels die hier een meer dan schitterend figuur slaan. En zoo komen allen weer terug in den Muziektuin. Nu niet in een groote groep, maar in kleinere afdeelingen. Met enkele laatkomers, die echter nog altijd een uur speling hebben. En als we de balans opmaken, blijkt, dat alle deelnemers hun tocht volbracht heb ben. En dat de opgewektheid nog altijd even groot is. En allen wisten het te waardeeren, dat burgemeester van Kinschot hen onderweg nog eens had gevolgd. Het comité had werkelijk geen gemakke- lijken dag. Maar het was wel een van de mooiste dagen. Omdat alles zoo naar wensch slaagde De Zondag-tippelaars. Er zijn nu eenmaal menschen, wier arbeid of omstandigheden van dien aard zijn, dat zij niet over een vrijen Zaterdag middag kunnen beschikken en voor hen was de Zondagmorgen bestemd om de ver- eischte wandelproeven af te leggen. Een stralendé zomerdag dezen Zondag, een hemelsblauwe lucht, een heerlijk zon netje, 52 opgewekte wandelaars(sters) en een H.L.O.-Comité, dat over de ervaring van den vorigen dag beschikte. Ditmaal werden de deelneemsters en deelnemers begroet door den waarnemend- voorzitter van het H.L.O.-Comité te Alk maar, den heer A. J. ter Horst. Deze wees er op, dat dit een wandel proef was en dat wandelen ook wandelen moest blijven Hij begroette voorts den official van de Nederl. Wandel-Fed., den heer Heynis uit Amsterdam en hoopte, dat allen in de beste conditie wederom zouden arriveeren. De tocht zelf werd op één ding uitge zonderd een getrouwe copie van dien van Zaterdag. En die eene uitzondering was, dat men de woorden van den waarnemend-voorzit ter ter harte had genomen en er ditmaal meer regelmatig en niet al te snel werd geloopen. Er scheen echter toch nog een ploegje te zijn, dat over een topprestatie dacht, maar in hun snelheidsroes vergeten £ad de routekaart te raadplegen. Inplaats van via Groet naar Schoorl te gaan, waren zij rechtstreeks van Schoorldam naar Schoorl geloopen en dat zou een gemiste controle en ergo diskwalificatie hebben beteekend. Te Schoorl werden zij hierop door één der comité-leden gewezen, waarna zij het kloeke besluit nanen, alsnog op hun schre den terug te keeren en alsnog het juiste parcours af te leggen, wat ook volkomen gelukt is, maar toen was er van een race geen sprake meer. Als eersten arriveerden om kwart over één de 15 K.M.-groep (de 41-jarigen en ouderen), die het kampjes aan gedaan had- hadden, maar niettemin onder leiding van chef ter Horst een weinig martiaal en na tuurlijk zonder uitvallers den Muziektuin kwamen binnenstappen. De 25 en 30 K.M.-groep, wier parcours voor een groot gedeelte samenviel, hebben zich wel buitengewoon vermaakt. Een der dames-deelneemsters van de Zaterdagmiddag-groep had een juweel van een lied op de wijze van de Jamboree-song vervaardigd en het werd stormenderhand door de Zondaggroep overgenomen. Maar er staat één groote onwaarheid in den tekst, n.1. dat de dokter nooit te zien is. als hij noodig is. Want dr. Louis was ook Zondag overal te vinden, waar een pijnlijke voet, een brandende blaar of ander ongemak verhol pen moest worden. En al was zijn assisten tie een enkele maal noodig, een stukje pleister of een druppel jodium maakten, dat alle 52 candidaten ook thans op schitteren de wijze de proeven hebben afgelegd. Deze beide dagen, waarop de H.L.O. zich in het openbaar heeft getoond, zijn een groote reclame geweest en de prettige geest van vriendschap, die voor goed een band tusschen de diverse deelnemers en deel neemsters smeedde, zal er zeker toe bij dragen, dat ook a.s. Donderdagavond de wielerproeven met evenveel élan zullen worden afgelegd, proeven, waarvan thans reeds vaststaat, dat zij door alle candidaten met succes zullen worden volbracht, mits men zich aan de aanwijzingen van het comité houdt en er geen sprintwedstrijd van wordt gemaakt, daar het Comité en meer speciaal de controleurs hiertegen een probaat middel bezitten, dat eventueel® concurrenten van Pijnenburg c.s. zeker zal afschrikken. Een schaduw Hoe schitterend dus ook de dag van gis teren verloopen ia, toch viel over het ge heel een sombere schaduw, een schaduw, die alleen den comité-leden bekend was en wel het doodsbericht van den voorzitter van het H.L.O.-Comité te Alkmaar, Dr. J. M. van Dam. Wel had het Comité nog een oogenblik vóór het overlijden een uitstel van de proe ven overwogen, doch dr. van Dam, die nog bij zijn leven de data van het afnemen van de diverse proeven had helpen meebepalen, had er ook tijdens zijn ziekte op gestaan, dat alles stipt zou worden uitgevoerd, zoo als hij dat had bepaald, dat voorts alles een zoo prettig mogelijk verloop moest hebben en men zich niet om hem moest bekomme ren. Zijn wil is uitgezonderd de laatste acht woorden stipt uitgevoerd. Want allen, die het voorrecht hadden, dezen edelen mensch te kennen, zullen hem niet licht vergeten. Bij de zeer talrijken, die naast de familie, het lijden en heengaan van dezen bekwa men chirurg betreuren, voegt zich ook het H.L.O.-Comité te Alkmaar, wiens voorzitter er. stuwende kracht hij was, een man wiens heengaan ook hier een groote leegte ach terlaat. Nog bij zijn leven heeft hij de vrucht van zijn H.L.O.-arbeid zien rijpen, doch de oogst niet meer mogen beleven. Het Alkmaarsche H.L.O.-Comité zal in zijn geest het werk voortzetten, dat zoo zijn volle liefde had. Korfbal. HET K. V. K. V.-TOURNOOI. Onder ideale weersgesteldheden heeft onze korfbalvereeniging „Kracht en Vlug heid" gister haar jaarlijksche Serie-wed strijden gehouden. Ook nu bleek weer, hoe wij in het gemeetelijk spotpark, met zijn uitgebreid grasterrein en vele, hygiënische kleedka mers, een prachtige gelegenheid hebben voor dergelijke wedstrijden. Meermalen vingen wij afgunstige loftuitingen van de bezoekers op. Het valt dan ook slechts te betreuren, dat de publieke belangstelling zoo gering was (als gevolg van de geringe interesse, die hier voo» korfbal bestaat), temeer waar alle wedstrijden in een bui tengewoon sportieven geest, zonder ruzzie of oneenigheid en eenig lichamelijk letsel verloopen zijn en er technisch ook heel aardig gespeeld werd. Er viel dan ook veel te genieten, zoowel voor publiek, als voor de spelers en vooral de groote schare van adspirantjes zal zich best vermaakt hebben. Van de 11 vereenigingen, die met één of meer twaalftallen ingeschreven hadden, bleven er helaas twee weg. Als men be denkt, dat deze afberichten pas binnen kwamen, toen de betrokken clubs volgens het programma al spelen moesten en met hen ook 3 scheidsrechters wegbleven, ter wijl ook nog twee andere scheidsrechters op zich lieten wachten, dan begrijpt men wel, dat dit eenige moeilijkheden gaf. Dat de dag toch goed en vlot verloopen is, zij het met eenig onvermijdelijk tijdverlies, is slechts te danken aan het actieve bestuur, dat hier zeker een pluim verdient, en de medewerking van de bezoekers en de res teerende scheidsrechters. Daar de 28 wedstrijden op 3 velden ge> speeld moesten worden, waren de speeltij den op 2 x 15 min. vastgesteld, waardoor het aantal doelpunten laag gebleven is. Na afloop der wedstrijden had om onge veer 7 uur de prijsuitreiking plaats in café van Doorn. De voorzitter, Huib Kreb, me moreerde nog even den prettigen wedstrijd sfeer, bracht dank en hulde aan de scheids rechters en sprak de hoop uit, dat alle deelnemers het volgens jaar weer present zouden zijn, waarna hij de prijzen uitdeelde Eere-wedstrijd (2 x 40 min.) Ie pr. (plaquette, aangeb. door Gemeen tebestuur): Nieuwendammerham I (A'dam) 2e pr. (plaquette, aangeb. door V. V. V. Alkmaar): B. E. P. I. (Purmerend). Ie afd. Ie pr. Wisselprijs (stel kaasdragers) met 12 zilveren speldjes (miniatuur kaasdra gers, aangeb. door B. van Doorn) Elto I (Den Helder). 2e pr. (med.) Nieuwendammerham II. Ile afd. Ie pr. (Lauwerkrans, aangeb. door siga renmagazijn „Alcmaria") Elto II 2e pr. (med.) Excelsior I (Westwoud). Ille afd. Ie pr. (Lauwertak, aangeb. door G. P. Hartland) Groen Geel III (Wormerveer). 2e pr. (med.) S. K. V. I (Schermerhorn). Adspirantenafd. Ie pr. (med.) Zaandam Zuid a. 2e pr. id. Ados a. 3e pr. id. Groen Geel a. De uitslagen luiden: Eere-wedstrijd (om de groote plaquette van B. en W.): BEP INieuwendammerham I 39 Afdeeling I: Elto IZaandam Zuid I 10 Nieuwend. ham 2—Elto I 0—2 Zaandam Zuid I—K. V. K. V. I 1—0 K. V. K. V. INieuwend. ham II 00 Nieuwend. ham li-Zaandam Zuid I 2—1 K. V. K. V. I—Elto I 1—1 Afdeeling II: Elto II—K. V. K. V. II 3—0 Excelsior IElto II o3 Excelsior I—K. V. K. V. II 20 Afdeeling III: B. E. P. III— Groen Geel III 0—3 Groen Geel IIIS. K. V. I 00 S. K. V. I—B. E. P. in 1—1 Adspiranten A: Groen Geel aZaandam Zuid a 02 K. V. K. V. a—Groen Geel a 1—1 Zaandam Zuid aK. V. K. V. a 40 Adspiranten afdeeling B: Excelsior aGroen Geel b 21 Ados aB. E. P. a 21 Excelsior aAdos a 12 Groen Geel bB. E. P. a 04 Finale: Zaandam Z. aAdos a (na verl.) 31 Groen Geel aB. E. P. a 21 Zeilen. 8UCCES VOOR DE ALKMAARSCHE ROEIERS. De A. R. Z. V. nam deel aan de roeiwed- strijden georganiseerd door de Zaanlandsche zeilvereeniging en wel in de nummers: Defensciff en Overmaadsche sciff, beiden nummers geroeid door den heer N. Doetz. 4 riems wherry dames: mej. M. Land man, R. Arntz, A. de Lange, stuurvrouw. 4 riems wherry heeren: L. Smit, H. Stemmerik. 4 riemsgiek heeren met stuurman: B. van Hilte, A. Margedant, L. Smit, H. Stamme- rik, E. van Sonsbeek stuurman. De heer Doetz wist zich ondanks zeer korte training éls goede tweede te plaatsen. In de 4 riems wherry heeren behaalde de A. R. Z. V. den eersten prijs, terwijl in het nummer 4 riemsgiek heeren met stuurman de A, R. Z. V. als 3e aankwam. We hopen dat het succes in Zaandam 'n aansporing moge zijn voor verdere deelna me aan wedstrijden. gesteld op veertien meter. Er zal tevens 'n groot restaurant en een zestal kleinere restaurants langs het circuit gebouwd wor den, terwijl de kosten verbonden aan de uitvoering geraamd zijn op 1.200.000 Op het middenterrein is o.m. een wieler baan, welke tevens geschikt is voor mo torraces en een paarden-renbaan uitgestip peld. Nader vernemen wjj nog, dat het geheel als productief werk zal worden uitgevoerd, terwijl van de zijde van het gemeentebe stuur de eisch gesteld wordt, dat alle ar beidskrachten via de plaatselijke arbeids beurs betrokken moeten worden. De besprekingen inzake den aankoop der ter reinen zijn reeds zoover gevorderd, dat binnenkort de N.V., welke uitsluitend met Nederlandsch kapitaal werkt, hierover de beschikking krijgt. Van verschillende zij. den, zoowel uit den automobielhandel als uit het buitenland, mocht de N.V., die voorloopig nog op den achtergrond wil blij ven, adhaesie-betuigingen ontvangen. WEER SCHITTEREND ZEILEN VAN DE NEDERLANDERS IN DE BURNHAMWEEK. „Mieke 2" wint den hoofdprijs. Nederlanders winnen wederom den Ariel Challenge Cup. Zaterdag zijn de internationale wedstrij den te Burnham On Crouch, bekend onder den naam de „Burnham week" geëindigd en al had men zich op dezen laatsten dag van het zeilfestijn wat meer wind ge- wenscht, de wedstrijden zijn uitnemend geslaagd, en voor de Nederlanders deel nemers in de internationale sharpieklasse zijn ze dubbel geslaagd, want niet alleen dat de heeren Borgerhoff Mulder en Rit- man met de „Mieke 2" beslag wisten te leggen op den hoofdprijs voor de indivi- dueele wedstrijden, ook in den teamwed strijd om den Ariel Challenge Cup wisten bovengenoemde zeilers en hun clubgenoo- ten Coops en Borst met de „Wilgenhoek" voor hun vereeniging, de W. V. Loosdrecht den fraaien beker wederom te winnen. Reeds in de ochtendrace werden er aan de capaciteiten van de zeilers groote eischen gesteld. Er stond een lichte, uiterst veran derlijke wind, waardoor het niet gemakke lijk was voordeel op zijn tegenstanders te behalen. Niettemin wist de „Mieke 2" door zeer kundig werk van de bemanning uit te loopen, behield den verkregen voorsprong en ging als eerste door de finish. Van de zeven races won de „Mieke 2" en vijf, slechts tweemaal moest de kranige beman ning de eerste plaats aan een andere boot overlaten, eenmaal aan den Engelschman Dawes en eenmaal aanCoops en Borst. Door deze fraaie prestatie veroverden onze landgenooten den hoofdprijs met groot puntenverschil. Op de tweede plaats van deze laatste race eindigde de „Ann Mckim" van Rendell en Clarke, terwijl de „Titania" van Ggilvie de derde plaats bezette. Coops was minder gelukkig en kwam met de „Wilgenhoek" als zesde binnen. Tevens werd Zaterdag de laatste team race voor den Ariel Challenge Cup verzeild. Er stond des middags in het geheel geen wind, zoodat het begrijpelijk was dat de race uren duurde. Van het minste en ge ringste zuchtje wist de bemanning van de „Mieke 2" te profiteeren en daarom mocht de overwinning, die onze landgenooten op deze wijze behaalden, wel ten volle ver diend worden genoemd. Doordat de „Wil genhoek" op de derde plaats eindigde won de watersportvereeniging Loosdrecht we derom den fraaien Arielbeker. Voor de „Wilgenhoek" eindigde als twee de de „Titania" van de Royal Corinthian Yacht club, terwijl de „Ann Mckim" van de Itchenor Sailing club achter Coops c.s. de vierde plaats bezette. Athletiek. NATIONALE WEDSTRIJDEN TI AMSTERDAM. A. D. A. wint den Prinses Juliana- beker. Drie Nederlandsehe records verbeterd. Onder begunstiging van fraaie weersom standigheden werden op de Sintelbaan aan het Olympiaplein nationale atletiekwed strijden gehouden, waarbij drie hoofdscho tels op het veel te uitgebreide programma stonden: Het tornooi om den Prinses Julianabeker voor de dames, de nationale kampioen schappen tienkamp en de drie estafette- nummers voor den Herman van Leeuwen beker. Uit sportief oogpunt mogen deze wed strijden wel geslaagd worden genoemd, al was het teleurstellend, dat Brasser in den tienkamp er niet in geslaagd is zijn record van Berlijn te verbeteren. Hij heeft alle gelegenheid gehad het puntenaantal van 7064 punten te passeeren en na negen nummers stond hij 15 punten voor op zijn totaal van Berlijn. Maar xijn 1500 meter hardloopen, het laatste nummer van dezen zwaren wedstrijd, was hopeloos slecht. Brasser liep niet, hij „sukkelde" over de baan, waardoor hij den slechtsten tjjd van de elf deelnemers maakte: 5 min. 30.6 sec. en daardoor is hij er niet in geslaagd boven het punten-aantal der Olympische spelen uit te komen. Ter vergelijking moge hieronder nog een staatje volgen van de verrichtingen in de tien nummers van Brasser van dit jaar. Van den A. A. C.'er tijdens de Olympi sche spelen te Berlijn, van den Olympischen kampioen en wereldrecordhouder Glenn Morris en van den Europeeschen record houder Sievert. Brasser '37 Br. '36 Morris w.r. 100 meter 11.2 11.6 11.1 Verspringen 6.93 6.69 6.97 Kogelstooten 13.36 13.49 14:10 Hoogspringen 1.70 1.90 1.85 400 meter 53 51.5 49.4 Discuswerpen 40.18 39.45 43.02 Polsstokhoog 3.50 3.40 3.50 Speerwerpen 55.01 55.75 54.52 1500 meter 5.30.6 5.06 4.33.2 Automobilisme. AUTO-RACEBAAN TE APELDOORN. Aanleg geraamd op 1.200.000. Naar wij vernemen is er thans een Naaralooze Vennootschap opgericht met het doel, binnen niet te langen tijd, behoudens goedkeuring van den raad van Apeldoorn en Waterstaat, over te gaan tot den aanleg en exploitatie van een autoracebaan in de gemeente Apeldoorn. Tot dit doel zijn reeds besprekingen ge voerd met het college van B. en W., terwijl eveneens het hoofdbestuur van de K. N. A. C. in deze zaak gekend is. Het blijkt uit de gevoerde besprekingen, dat de Kon. Ned Automobielclub zeer sympathiek staat tegenover het plan, dat een zeer groote kans van slagen heeft. Blijkens het plan ligt het in het voorne men bij Loenen, welke plaats onder de gemeente Apeldoorn ressorteert, een auto renbaan ter lengte van 12 K.M aan te leg gen. De breedte van deze ceintuurbaan, welke een betonnen wegdek krijgt, is vast- Fraaie Olympische estafette. De Olympische etsafette, 800, 400, 200 en 200 meter, leverde een fraaien kamp op tusschen de Trekvogels en de A. A. C. Voor de Trekvogels vertrok op de 800 m. Wernink, voor A, A. C. Bouman. Het vér- wekte geen verwondering, dat Bouman zijn vereeniging een aanzienlijken voorsprong wist te geven, voor hem werd een officieu- zen tiid van 1 min. 57 sec. genoteerd. Voor de 400 meter vertrok voor A. A. C. Berger, voor de Trekvogels Karl Baumgarten. De laatste liep weer phenomenaal, offi cieus wezen de horloges voor den Trekvo gelman 48 sec. aan. Hij had zijn achterstand van 20 meter geheel op Berger ingeloopen en zoo kon zijn broer Heinz Baumgarten met geringen voorsprong als derde man vertrekken. Osendarp gaf Boersma ten slotte géén kans op de laatste 200 meter. Het was een fraaie race geweest en het Nederlandsch record werd royaal verbeterd. De Trekvogels noteerde 2 min. 31.5 sec., de A. A. C. 3 min. 33.5 sec. Beiden binnen het record van de A. V. 1923 met een tijd van 3 min. 34.2 sec. gevestigd op 26 Augustus '34. Ook op de 4 x 400 meter werd de Trek- vogelploeg eerste. Hoewel Osendarp, Wer-- nink en K. Baumgarten de Olympische estafette reeds in de beenen hadden zitten, slaagde dit drietal met Essenberg als twee den looper, er in het record te verbeteren door een tijd te noteeren van 3 min. 22.1 Ook dit Nederlandsch record stond op naam van de A. V. 1923 met een tijd van 3 min. 25 sec., gevestigd op 16 September '34. Daar de Haagsche ploeg ook de 4 x 100 meter estafette won, werd de Herman van Leeuwenbeker door de Trekvogels met 18 punten gewonnen voor de A. A. C. met 15 punten. De Amsterdammers waren drie maal als tweede aangekomen. Om den Prinses Juliana-beker. Bij de dames beheerschte de A. D. A.-' ploeg den wedstrijd om den Prinses Julia nabeker. Geleidelijk wist de Amsterdam- sche ploeg na elk nummer haar voorsprong te vergrooten. Bruenhilde Groningen werd eervolle tweede. Het was jammer, dat agitta geen ploeg had ingeschreven. Voor al op de sprintnummers had de A. D. A. dan waarschijnlijk heel wat meer tegen stand ondervonden. De relay, waarin het Sagittaviertal mee liep, werd gemakkelijk door Fanny Koen

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 6