dienstplicht. CBuwadaiuL "A- Chên sbib miao pu kb yen. INLEVERING VAN RIJKSGOEDEREN. Vrijstelling inlevering. Verschijning ter inlevering. Inlevering in een andere gemeente binnen het district of in een ander district, of op een ander tijdstip. Artikel 41 der Dienstplichtwet. Artikel 42 der Dienstplichtwet Verschijning, ook indien inlevering reeds plasts had. Olimlachje Nederland waakt voor zijn vloot. De zuivelmaatregelen. zeggen ze in Singapore. Het beteekent„Won derbaarlijk heerlijk". Ze zeggen dat in Sin gapore van een mooi meisje, van een heer- lijken maannacht, van een bloem, een sterren hemel, muziek Degenen, die in Singa pore IBIS SHAG kennen, zeggen daarvan dan ook„Chên shih miao pu k'o yen!" De inlevering der militaire goederen door de dienstplichtigen der Landmacht, behoorende tot de lichting 1922, zal plaats hebben te Alkmaar in het voormalig politiebureau, LANGESTRAAT nr. 87, op DONDERDAG 7 OCTOBEB a.«., des voor middag! te 9.30 en 11.30 uur. Van deze inlevering zijn vrijgesteld: a. de dienstplichtigen, die als „bijzondere vrijwilliger" zijn geregistreerd; b. de dienstplichtige vrijwilligers van de Vrijwillige landstormcorpsen, Motordienst en Vaartuigendienst. Komen deze vrijwilligers in omstandig heden, waardoor behoorlijke opberging en onderhoud van de goederen niet meer mogelijk is, dan kunnen zij een verzoek tot inlevering richten aan den Commandant van het verband of corps. Deze beslist op dit verzoek en deelt aan den verzoeker zijne beslissing mede. De dienstplichtige verschijnt bij de in levering in burgerkleeding. Onder verant woordelijkheid van den dienstplichtige kan de inlevering echter namens hem door een ander geschieden. Het zakboekje en het veldzakboekje worden bij de inlevering vertoond. Var» de inlevering wordt in het zakboekje een aanteekening gesteld. Aan den dienstplichtige kan door den Commandant van het Indeelingsdistrict te Haarlem worden vergund de goederen in te leveren op een ander tijdstip, of in. een andere gemeente binnen het district, als mede in een andere gemeente gelegen in een ander district. Wordt van deze ver gunning geen gebruik gemaakt, dan wordt zij geacht niet te zijn verleend. De dienstplichtige, die rijksgoederen buiten zijn woonplaats moet inleveren, geniet geen vervoer voor Rijksrekening. De districtscommandant kan den ver lofganger eveneens verplichten de inleve ring in December te doen. 2. De groot-verlofganger is verplicht om in de gevallen en naar de voorschriften, door den minister vast te stellen, goederen in te leven n. 4. De gi oot-verlofganger, die deze ver plichting niet naleeft of wiens goederen bij zijn inlevering niet in den vereischten staat blijken te verkeeren^ kan nogmaals worden verplicht tot inlevering. 5. De groot-verlofganger staat bij de inlevering van goederen onder de bevelen van den autoriteit, die met het in ontvangst nemen va» goederen belast is. 1. Aan hem, die niet voldoet aan een ingevolge art. 41, 2e lid ,op hem rustende verplichting, kan een streng arrest of een licht arrest van ten hoogste zes dagen worden opgelegd. Het streng arrest wordt, in een daartoe bestemd vertrek of in een huis van bewaring, het licht arrest in een kazerne of aan boord ondergaan. 2. Hij, die niet voldoet aan een inge volge art. 41, 4e lid, op hem rustende ver plichting, kan voor den tijd van ten hoog ste twee maanden in werkelijken dienst worden geroepen. De verlofgangers, die de aan hun ver strekte rijksgoederen reeds hebben inge leverd, behooren vóór of op den hierboven vermelden datum van inlevering, aan den indeelings-districtscommandant of den officier, die de goederen in ontvangst neemt, hun zakboekje en veldzakboekje te vertoonen, te doen vertoonen of toe te zenden. Indien van de inlevering in het zak boekje geen aanteekening mocht zijn ge steld, behooren deze verlofgangers zorg te dragen, dat bij het zakboekje en het veld zakboekje tevens wordt gevoegd het aan hen uitgereikte bewijs, dat de inlevering heeft plaats gehad. Alkmaar, 7 September 1937. De Burgemeester van Alkmaar, F. H. VAN KINSCHOT. De onveiligheid ter zee onder de aandacht gebracht. Het ministerie va» defensie maakt be kend, dat, in verband met de heerschende onveiligheid ter zee, Nederlandsche koop vaardijschepen wordt aanbevolen ter meerdere veiligheid van personen en eigendommen: a. te allen tijde overdag een goed zicht bare Nederlandsche vlag met voldoend frissche kleuren te voeren, b. den naam met de toevoeging „Hol land" in duidelijk zichtbare letters van minstens een meter hoogte aan te brengen op een huidgang ter hoogte van het midden van het schip, c. Een Nederlandsche vlag en een wit doek, waarop in zwarte letters van een me ter hoogte „Holland", uitgespreid op een voor- en een achterluik dan wel op het dek bij voor- en achterschip, te toonen, overdag goed zichtbaar van uit de lucht. d. Een nachtverlichting te voeren, zoo danig aangebracht, dat naam en land van herkomst ook des nachts vanaf de zeeopper vlakte kunnen worden afgelezen. Het al of niet opvolgen van deze raad gevingen brengt uiteraard geen enkele ver andering in de gedragslijn der regeering ten aanzien van Nederlandsche schepen, waar bij zich onverhoopt incidenten zouden voor doen, doch het is gewenscht, dat de onder scheidingsteekenen op schepen, die rechtens de Nederlandsche vlag voeren, zooveel doen lijk op gelijke wijze worden aangebracht ten einde misverstanden zoo goed mogelijk uit te sluiten. Als zeegebieden, waarin deze maatregelen wenschelijk zijn, worden voorloopig ge noemd de Middellandsche Zee het zeegebied rondom het Iberisch schiereitand en dat, het welk de kust van China bespoelt. Op het laatst deden de zwanen in het park het ook zoo, of: Goed voorbeeld doet goed volgen! Een mededeeling van den handel. Naar aanleiding van de berichten betref fende de wijzigingen in de heffingen op bo ter, oliën en vetten en margarine en de af schaffing van het menggebod, schrijft de Ned. R.K. Bond van Handelaren in boter- en margarine, dat gedurende de vorige week door de fabrieken nog geen margarine tegen den verlaagden prijs werd afgeleverd. Door den handel kon dus ook geen mar garine tegen verlaagden prijs worden door geleverd. Pas met ingang van gisteren, Maandag 6 September, is dit het geval. Een der margarinefabrieken schreef b.v. d.d. 3 September aan haar afnemersdetail listen: „In verband met voorraden vermengde margarine, accijnsverhooging enz. is het niet mogelijk gebleken, de prijsverlaging van margarine eerder te doen ingaan dan Maan dag 6 September a.s. Met ingang van dien datum wordt de mar garine niet meer gemengd met 10 pCt. room boter, zoodat pure margarine zal worden ge leverd tegen een prijs, welke vier cent per K.G. lager zal zijn, dan u voorheen voor het gemengde product betaalde. Dat deze verla ging niet grooter is, vindt zijn oorzaak in den verhoogden margarine-accijns. Naast het hierboven genoemde pure mar garine-product zal door ons verkrijgbaar worden gesteld margarine vermengd met 15 pCt. versche roomboter onder rijkscontrole. De verpakking hiervan zal voorloopig alleen geschieden in halfponden, onder het merk de prijs hiervan bedraagt 12 ct. per K.G. bo ven den verlaagden margarineprijs". Tot goed begrip van deze zaak dient nog een mededeeling te volgen. Als in het eerste bericht verklaard wordt, dat de prijs van de door den fabrikant af te leveren margarine met 5 cent wordt ver laagd, dan wordt bedoeld, dat voortaan de prijs van de door de fabrikanten afgeleverde ongemengde margarine 5 cent per K.G. lager zou kunnen zijn dan vroeger de prijs was van de door de fabrikanten afgeleverde mar garine met 10 pCt. boter gemengd. Wil de consument derhalve van de prijs verlaging van margarine met 1 cent per pakje van een half pond profiteeren, dan moet hij nemen het nieuwe, niet met boter gemengde margarine-product. Wenscht hij boter in de margarine, wenscht hij melange, dan kan hij geen verlaging van den prijs verlangen, dan zal hij in een ver hooging ten opzichten van den ouden prijs der met 10 pCt. boter gemengde margarine moeten bewilligen. Immers, wel is door de regeering het menggebod afgeschaft, en is dus de verplich te menging van 10 pCt. boter in de marga rine vervallen, maar tegelijkertijd is in het kader der crisiszuivelpolitiek om de ge- wenschte prijs- en afzetverhouding tus- schen margarine en boter te doen blijven be staan de heffing op de margarine ver hoogd. Terecht maakte dan ook het regee- ringspersbericht geen melding van een ver laging van de heffing op margarine. Het be richt luidde, dat de heffing op margarine zoodanig was vastgesteld, dat de prijs van de door den fabrikant af te leveren margarine voortaan niet meer verplicht met 10 pCt. boter gemengd met 5 cent werd verlaagd. Hierbij kan nog worden aangeteekend, dat de prijs van de door den fabrikant pfgelever- de ongemengde margarine wel met 5 cent per K.G. zou kunnen worden verlaagd, maar dat de prijs der belangrijkste fabrieken slechts met 4 cent per K.G. verlaagd is. Door den detailhandel kan dus ook de prijs slechts met 4 cent per K.G. ofwel met 1 cent per halfpondspakje ongemengde margarine wor den verlaagd. Het verschil van 1 cent per K.G. komt niet terecht in de kas van den handel, maar blijft bij de margarinefabriek Resumeerend is het dus goed te weten: dat in de vorige week voor den handel nog geen margarine tegen den verlaagden prijs beschikbaar was, zoodat bij den handel nog geen prijsverlaging kon worden ver wacht; dat de prijs voor den handel voor on gemengde margarine slechts 4 cent per K.G. lager is geworden en niet 5 cent, zooals mogelijk zou zijn; Mt *9 -... ftobbelmanti lekker... twarf dat door de verhooging van de heffing op margarine in het kader der crisis zuivel- politiek noodzakelijk deze verlaging al leen geldt voor de niet meer met boter ge mengde margarine; en dat dus de consument, die melange margarine met boter wenscht, niet op de prijsverlaging, kan rekenen, doch met een geringe prijsverhooging rekening zal moeten houden. 3 PCT. NEDERLANDSCH-INDISCHE LEENING 1937 A. Zooals in onze advertentiekolommen reeds is bekend gemaakt, zal worden overgegaan tot de uitgifte van een 3 pCt. Nederlandsch-Indische ïeening ten bedra ge van 912.050.000,tegen een koers van uitgifte van 96*/« pCt. De leening, welke is vrijgesteld van couponbelasting, heeft een looptijd van ten hoogste 37 jaren. Te beginnen met het jaar 1938 wordt elk jaar op 1 October een aantal schuldbewijzen tot een bedrag van ten minste 24.650.000,bij loting aan gewezen, a pari afgelost. Geheele of gedeeltelijke conversie dan wel versterkte aflossing kan te allen tijde plaats hebben. Van het bedrag ad 912.050.000,is reeds 340.846.900 geplaatst. De inschrijving kan geschieden tot op Vrijdag 17 September 1937, van des voor middags 9 tot des namiddags 4 uur bij de in de advertentie vermelde Bankinstellin gen, benevens bij het Agentschap van het Ministerie van Financiën te Amsterdam, met recht va» voorkeur voor houders van niet-vytgelote, per 18 October 1937 aflos baar gestelde schuldbewijzen der Neder landsch-Indische Conversieleeningen 1934 en 1934A, zoomede van de Nederlandsch- Indische leening 1934 (3de uitgifte). De betaling zal moeter geschieden op Maandag 18 October 1937, tegen i» ont vangstneming van recepissen. ieooeeoe RadiopMqtOMMG TWEE NEDERLANDERS WEGENS DEVIEZENSMOKKELARIJ VEROORDEELD. Twee Hollanders uit Weert (L.) wilden hun vacantie in Duitschland doorbrengen Zij verschenen per fiets aan het douanekan toor te Kaldenkirchen, waar hun gevraagd werd of zij iets hadden aan te geven. Zij zeiden niets bij zich te hebben, waarmede zij zich aan een strafbare handeling bloot stelden. Een nader onderzoek bracht ech ter aan het licht, dat een hunner een bank biljet van 100 mark in een broekspijp had ingenaaid. Beiden moesten wegens over treding der deviezenbepalingen verschijnen voor het „Schöffengericht" te Krefeld. Daar op hen ook nog thee, chocolade, sigaren enz. werden aangetroffen, waren zij ook straf baar wegens een poging tot ontduiking van aangifte van goederen. Zij werden veroor- deeldt tot elk een maand gevangensstraf en een boete van 600 mark of 15 dagen hech tenis. GEVAARLIJK HEERSCHAP IN LIMBURG. In een buitengewoon politieblad vestigt de officier van justitie bij de rechtbank te Roer mond de aandacht op den reeds eerder ge signaleerde Dieudonné Burhenne, geboren te Venlo 21 December 1896. Deze persoon ver blijft vermomd in midden- en noord-Lim burg, draagt donkeren bril en is thans zon der knevel, in het bezit van een nieuw rij wiel (vrijwel zeker ontvreemd) en veelal in gezelschap van een zwerver. Hij slaapt in de bosschen, steenovens e.d. Draagt 'n revol ver met 6 patronen los in zijn zak en heeft zich tegen meerdere personen uitgelaten, de politie, die hem wil aanhouden, neer te zul len schieten. Donderdag 9 September. HILVERSUM, 1875 M. A.V.R.O.- Uitzending. 8.Gramofoonmuziek. 10Morgenwijding. 10.15 Gramo foonmuziek. 10.30 Het Omroep orkest. In de pauze: Declamatie. 12.30 Kovacs Lajos' orkest, soliste en gramofoonmuziek. 2.Viool- voordracht. 2.30 Jonny Kroon's en semble en gramofoonmuziek. 4. Voor zieken en thuiszittenden. 4.30 J Kroon's ensemble. 5.05 Voor de kinderen. 5.35 Renova-kwintet. 6.30 Sportpraatje. 7.Savoy-orkest en soliste. 7.30 Causerie over de Paru- sche Wereldtentoonstelling. 8.— Berichten A. N. P. Mededeelingen. 8.10 Operette-orkest, gemengd klein koor en solisten. 9.— Gramofoon muziek. 9.40 Orgel- en vioolspel. 10.15 A. V. R. O.-Dansorkest. 11.— Berichten A. N. P. Vervolg dans muziek. 11.30—12.— Gramofoon muziek. HILVERSUM, 301 M. 8.—9.15 K. R. O. 10.— N. C. R. V. 11.— K. R. O. 2.—12.— N. C. R. V. 8.— 9.15 en 10.Gramofoonmuziek. 10.15 Morgendienst. 10.45 Gramo foonmuziek. 11.30 Godsdienstig halfuur. 12.Berichten. 12.15 K.R.O.-orkest en gramofoonmuziek. 2.— Handwerkles. 2.35 Gramofoon muziek. 3.Vrouwenhalfuur. 3.30 Gramofoonmuziek. 3.45 Bijbellezing. 4.45 Handenarbeid voor de jeugd. 5.15 De Gooilanders. 6.30 Gerefor meerd Friesch halfuur. 7.Berich ten. 7.15 Journalistiek weekover zicht. 7.45 Reportage. 8.Berichten A. N. P. Herhaling S. O. S.-Berich- ten. 8.15 De Koninklijke Marine kapel. 9.„Herinnering aan het Volkspetitionnement", causerie. 9.30 Vervolg concert. (Om 10.Be richten A. N. P.) 10.30 Gramofoon muziek. 10.45 Gymnatsiekles. 11. 12.Gramofoonmuziek. Hierna: Schriftzang. DROITWICH, 1500 M. 11.25 Gra mofoonmuziek. 12.05 BBC-Wels Orkest en solist. 1.05 Alt en tenor. 1.35 Gramofoonmuziek. 2.05 Het Beoadhurst Septet. 2.50 Declama tie. 3.05 Gramofoonmuziek. 3.35 Stedelijk Orkest Bournemouth en soliste. 5.05 Gramofoonmuziek. 3.35 Steedlijk Orkest Bournemouth en soliste. 5.05 Gramofoonmuziek. 5.20 Henry Hall's Band. 6.20 Berichten. 6.40 „Psychology and the Young". 7.Orgelspel en zang. 7.40 BBC- orkest. 8.20 Jaca Payne's Band. 9.05 „Eccentrics", causerie. 9.25 Radio- tooneel. 10.— Berichten 10.20 Kerk dienst. 10.40 Orgelconcert. 11.20 Joe Loss en zijn Band. 11.5012.20 Dansmuziek (gr.pl.) RADIO-PARIS, 1648 M. 7.10, 8.20 en 11.20 Gramofoonmuziek. 12.20 Derveaux-orkest en zang. 2.20, 3.50 en 4.50 Gramofoonmuziek. 5.05 Radiotooneei. 7.23 Gramofoonmu ziek. 7.35 Zang. 7.50 Gramofoon muziek. 8.05 en 8.50 Zang. 9.05 Pianovoordracht. 9.20 „Tristan und Isolde", opera. KEULEN, 456 M. 6.50 Plietzsch Marko-orkest 8.50 E. Börschel- orkest. 12.20 Orkestconcert. 1.35 Omroeporkest. 4.20 W. Döhrmann's orkest. 5.35 Gevarieerd concert. 6.20 Omroeporkest. 8.20 Uitzending uit München. 10.50—12.20 Boerenkapel, balalaika-orkest en solisten. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M.: Gramofoonmuziek. 12.50 Salon orkest. 1.30 Omroeporkest. 1.50— 2.20 Gramofoonmuziek. 5.20 Klein- orkest.. 6.50 en 7.23 Gramofoonmu ziek. 8.20 Omroepdansorkest en vo caal trio. 10.30—11.20 Gramofoon muziek. 484 M.: 12.20 Gramofoon muziek. 12.501 Omroeporkest. 1.30 Salonorkest. 1.50—2.20 en 5.20 Gra mofoonmuziek. 6.35 Kleinorkest. 7.35 Gramofoonmuziek. 8.20 Om roeporkest. 10.30—11.20 Gramofoon muziek. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 8.20 Uitzending uit Nürnberg. 10.20 Berichten. 10.50 K. Ristenpart's Ka merorkest. 11.05 Weerbericht. 11.20 tot 12.20 Gramofoonmuziek. GEMEENTELIJKE RADIO DISTRIBUTIE. Lijn 1: Hilversum. Lijn 2: Hilversum. Lijn 3: Keulen 8.10.15, Lu xemburg 10.1510.35, Parijs Radio 10.35—12.20, Brussel (VI.) 12.20— 13.35, Keulen 13.35—15.20, Nór- mandië 15.2015.35, Lond. Reg. 15.35—16.20, Keulen 16.20—19.50, Parijs R. 19.5020.20, Brussel Fr. 20.20—21.20, Parijs R. 21.20—24.—. Lijn 4: Brussel VI. 8.—9.20, Nor- mandië 9.2010.35, Lond. Reg. 10.35—13.35, Droitwich 13.35—18.20 Normandië 18.2019.Droitwich 19.—21.05, Parijs R. 21.05—21.20, Luxemburg 21.2022.Droitwich 22.-24.—. Lijn 5: Diversen. DE GERESTAUREERDE NIEUWE KERK TE DELFT. Op plechtige wijze weder in gebruik genomen. Onder groote belangstelling is gister middag de gerestaureerde nieuwe kerk te Delft op plechtige wijze weder in gebruik genomen. Hiermede is de om vangrijke restauratie van dit histori sche kerkgebouw, waarin zich de graven der Oranjevorsten bevinden, afgesloten, nadat binnen de oude mu ren gedurende ongeveer 15 jaren, slechts onderbroken door enkele pe riodes van rust, het lied van den arbeid heeft geklonken. DE ZAAK KIES. Het partijbestuur heeft naar „Het Volk" meldt, besloten de zaak-Kiës aan de eerst volgende partijraadsvergadering voor te leggen. Naar aanleiding van een namens het partijbestuur in de buitengewone ge westelijke vergadering op 8 Agustus te Leeuwarden gedane toezegging, besloot het P. B. mede tot intrekking var het royement van vier partijgenooten, omdat handhaving hiervan niet in overeenstem ming werd geacht met den huidigen stand van het conflict. BRUTALE BEROOV1NG TE GRONINGEN. Tasch met 135 van de fiets ontvreemd. Nadat de vorige week een bewoner van de Leeuwarderstraat te Groningen, toen hij op het hoofdpostkantoor geld had ont vangen, op weg daar vandaan was beroofd de dader is intussche» nog niet gevon den werd gistermiddag een dergelijk brutaal stukje uitgehaald bij het hulp- postkantoor in de Steentilstraat. De echt- genoote van een dokter, mevrouw R. Brandsma, wonende te Groningen, had aan het hoofdpostakntoor 135 aan papier geld ontvangen. Zij had graag kleingeld, doch aangezien men haar dit niet kon verstrekken, begaf zij zich naar het hulp postkantoor. Zij plaatste haar fiets bij de brievenbus en hing de boodschappentasch met de 135 aan het stuur. Terwijl zij zich bukte om haar rijwiel op slot te zetten, hoorde zij plotseling een gil en toen zij opkeek om te zien wat er te doen was, greep een man haar tasch van de fiets, sprong op een ander rijwiel en ging er met dé 135 van door. Ook deze dader wist te ontkomen en is tot nu toe nog niet door de politie gepakt. DE „TASMAN" TEMIDDEN DER BOMBARDEMENTEN. Het verblijf te Sjanghai. Omtrent het verblijf van de „Tasman" te Sjanghai vernam Aneta o.a. de volgende bijzonderheden van den gezagvoerder van de „Tasman". De „Tasman" arriveerde 13 Augustus des vooi middags te Sjanghai en meerde aan de Holts Wharf, waar toen in totaal drie schepen lagen, nl. de „Silverteak", de „Stentor" en de „Tasman". Daar er een typhoon woedde in de nabijheid van Sjanghai was de lucht zwaar bewolkt, waardoor de weersomstandigheden buiten-, gewoon geschikt waren voor luchtag»- vallen. Op Zaterdagochtend 14 Augustus, om ongeveer 10 uur, werd motorgeronk ge hoord, dat afkomstig bleek te zijti van 5 Chineesche vliegtuigen, die in keurige for matie vlogen. Vanuit deze vliegtuigen wer den plotseling eenige bommen geworpen, waarvan er een kennelijk bestemd was voor het Japansche vlaggeschip, doch die terecht kwam op de Lower Wharff. De dokter en de gezagvoerder van de „Tas man" bevonden zich juist dwars van het Japansche oorlogsschip, op weg naar het agentschap van de K.P.M. De Japansche oorlogsschepen, ongeveer 16 in getal, deden met hun afweergeschut pogingen de vliegtuigen te verjagen. De schrapnels van dit afweergeschut vielin langszijde van het schip op de Holtl Wharff. De Wharff-manager gaf hierop aan den gezagvoerder van de „Tasman* order om stoom te maken en gereed te blijven voor eventueele gebeurtenissen. Nadat geruime tijd in spanning was doorgebracht, verschenen om 4 uur 's mid dags weder eenige Chineesche vliegtuigen boven, de stad. Twee van de door deze toe stellen losgelaten bommen kwamen in de nabijheid van het schip terecht en kwamen op ongeveer 350 meter afstand op het terrein van de American Petroleum Cy. terecht, waar honderden vaten asphalt en olie opgeslagen lagen, welke brandbare voorraad onmiddellijk in lichte laaie stond. Den geheelen nacht woedde dit vuur voort. De bemanning van de „Tasman" mocht van geluk spreken, dat de strakke wind van de olietanks en van de schepen af stond, daar anders de ramp ndet te overzien zou zijn geweest. Den volgenden ochtend verstoomde de „Tasman" naar de Yangtse-rivier en ging ten anker nabij Woesoeng. De gezagvoer der bleef radiotelegrafisch in contact met Sjanghai. Des middags om 4 uur ving wederom een bombardement aan en de granaten sloegen op het laatst zoo dicht bij het schip in, dat besloten werd, een veiliger anker plaats op te zoeken. Den volgenden dag gaf een der Britsche oorlogsschepen bericht om achter de „Rajpntana" van de P. Sc O. op te stoomen en ten anker te gaan op de Woesoeng- rivier. In de nabijheid lagen nog drie En- geische oorlogsschepen met vluchtelingen voor de „Rajputana". Op deze plaats werden 202 vrouwen, kinderen en mannen aan boord van de „Tasman" overgenomen, waarna naar bui ten werd gestoomd. Tijdens dit verstoomen werd er plotseling geschoten en vielen twintig granaten in de nabijheid van het schip, de laatsten op ongeveer 30 meter afstand! Sommige granaten floten over het schip heen. Onmiddellijk zond de ge zagvoerder een telegram aan de Engelsche oorlogsschepen, luidend: „Worden bescho ten, granaten vallen vlak bij, stop beschie ting''. waarop het bombardement ophield. De „Tasman" ging verder op de Yargtse- rivier ten anker en zette den volgenden morgen de reis naar Hongkong voort.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 6