Jkouutciaal Tlieuws Spoct onmiddellijk vendwijnen de pijnen mei AKKERs KL00S7ERBALSÉM Branden. EGMOND AAN ZEE EGMOND A. D. HOEF H.L.O.-ERS FIETSEN I HEILOO WIEPINGEN MAKINE-OFFICIEREN BEEEDIGD. Plechtigheid te Den Helder. Gistermiddag zijn op het Sportterrein aan het Ankerpark te Den Helder 27 nieuwbenoemde officieren beëedigd. Onder de vele aanwezigen zagen wij, behalve de hoofd- en subalterne officieren en de belangstellenden uit de burgerij, ook burgemeester Ritmeester, en den garni zoenscommandant, overste J. H. C. Bentz van den Berg. Voorts de ouders en fami lieleden der te beëedigen ofneieren. Op het veld stond de compagnie adel borsten met vaandel aangetreden onder commando van den kapitein der mariniers W. A. J. Roelofsen, voorts het corps offi cieren. Als bataljonscommandant fun geerde kapitein-luitenant ter zee H. Pitlo. Zoodra de commandant der marine, vice-admiraal T. L. Kruys met zijn staf was gearriveerd en de vaandelgroet was gebracht, is het baltaljon gereed gemaakt voor de inspectie. Hierna las de comman dant der marine het Koninklijk Besluit voor, waarby de ndeuwe officieren zijn benoemd. Nadat de officieren den eed hadden afgelegd, wendde de vice-admiraal zich tot de officieren, hij heette hen bij de in trede in het officierencorps welkom. Nadat spr. zich nog speciaal tot de ouders en verzorgers der jonge officieren had gewend, besloot hij zijn rede met het doen aanheffen van een drievoudig hrezee voor het Vaderland en Vorsten huis. Nadat het „Wilhelmus" was gespeeld, verzocht de vice-admiraal den zoo juist beëedigden officier van administratie E. W. H. van Renesse voor te treden; hij deelde hem mede, dat het den. minister van Defensie heeft behaagd hem als bui tengewone belooning voor betoonde bij zondere eigenschappen uit te reiken een gouden horloge en complimenteerde hem met deze eervolle onderscheiding. De plechtigheid werd besloten, met een défilé en een korten marsch door de stad. waargenomen door den heer Choufoer, vader van den bekenden A. D. O.-speler. Daarna, dit lijkt zonder twijfel, zal de heer Leur» zijn oude functie weer opnemen. Olympische spelen. DE OLYMPISCHE SPELEN 1940, Toch in Japan! Van welingelichte zijde wordt medege deeld, dat de berichten, volgens welke de Japansche regeering zou hebben besloten van de organisatie der Olympische spelen in 1940 af te zien, op geen enkelen grond berusten. Integendeel, het gemeentebestuur van Tokio en de Japansche amateur athle- tiekbond hebben officieel aangekondigd, dat de voorbereidingen voor de Olympische spelen voortgang zullen vinden, waarbij er op wordt gewezen, dat Japan in het geheel niet van plan is deze voorbereidingen te staken. Automobilisme. HERKULEYNS NAAR ZUID-AFRIKA. Drie races in December en Januari. Naar wij vernemen zal de Nederlandsche coureur Hans Herkuleyns binnenkort naar Zuid-Afrika vertrekken, waar hij met zijn 750 c.c.-M. G. zal deelnemen aan een drietal races. Op 16 December strat Herkuleyns in de Rand Grand Prix en op 1 Januari komt hij uit in den jaarlijksche wedstrijd te East London. Ten slotte neemt Herkuleyns deel aan de Grosvenor Grand Prix, welke op 15 Januari te Kaapstad verreden wordt. Alle drie races zijn met handicap, zoodat een werkelijke goede coureur, al rijdt hij met een wagen van kleineren cylinderinhoud, toch in de gelegenheid is in de prijzen te vallen. Ook Herzberger, de Rotterdamsche cou reur, heeft een aanbieding voor deze wed strijden gekreten, doch zeer waarschijnlijk zal hjj deze uitnoodiging niet aanvaarden. renden strijd met elkaar en met Terreau om de 2e en 3e plaats, terwijl Schoen na 60 K.M. uit den strijd geraakte omdat de motor van zijn gangmaker niet in orde was. Ook de Graaf had pech en viel spoe dig enkele ronden terug. Snel werd er niet gereden en de 50 K. M. gingen op in 42 min. 10 4/5 sec. Lohmann had het op kop zeer gemakkelijk en werd er geen enkele maal ernstig bedreigd. In de laatste ronden ontstond er nog een vinnig gevecht om de derde plaats welke in het voordeel van den Italiaan werd beslist. 1. Lohman, tijd 1 uur 23 min. 24 3/5 sec. 2. Terreau op 60 meter. 3. Severgnini op 80 meter. 4. Schoen op 100 meter. 5. Snoek op 180 meter. 6. Piet van Kempen op 250 meter. De Graaf opgegeven. Onverwachts overvallen U de venijnige steken. Wrijf dadelijk met Kloos terbalsem, welke tot diep in de weefsels door dringt. omdat da stoffan die de pijnen ver oorzaken er door wordén verdreven. Doosje 35 cl. Potten 62'/j ct. en f. 1.04 HET AUTO-ONGELUK TE AMEIDE. Geen derde slachtoffer. Naar uit het ingestelde onderzoek naar het auto-ongeval te Ameide is gebleken, De- vond zich zooals aanvankelijk veronder steld werd geen derde persoon in den wa gen. Het stoffelijk overschot van de Ble is naar de wonig vervoerd, dat van de Groot naar het lijkenhuisje. KAAS NAAP INDIE. Het Centraal Bureau voor de Statistiek te ,'s-Gravenhage deelt méde: De uitvoer van kaas naar Nederlandsch- Indlë bedroeg in de maand Augustus 1937 73.918 kg. bruto, met eén waarde van 34.381, waarvan: Goudakaas 46.348 kg. bruto, met een waarde van 21.752, en Edammerkaas 15.122 kg. bruto, met een waarde van-.f 6384. Evenals voorheen Is in deze opgaaf niet begrèpen de Gouda- en Edammerkaas in brood orm. CONSUL-GENERAAL DER NEDERLANDEN TE BERLIJN. De heer M. J. v. Schreven benoemd. Naar wij vernemen, is de consul-generaal der Nederlanden M. J. van Schreven be stemd om op te treden als consul-generaal der Nederlanden te Berlijn, tevens hoofd der handtisafdeeling van H.Ms. gezantschap al daar. BRAND IN EEN MANUFACTUREN ZAAK. Gisteravond om half negen is als gevolg van kortsluiting brand ontstaan in de éta lage van een manufacturenhandel in de Kinkerstraat te Amsterdam. De vlammen vonden in den winkel gretig voedsel in de daar aanwezige cocosmatten, vloerkleeden en ander brandbaar materiaal, zoodat de étalage in korten tijd in volllen gloed stond. De brandweer wist het vuur even wel spoedig te bedwingen. Voetbal. A. D. O.-VOORZITTER GAAT IN HOOGER BEROEP. De voorzitter van A. D. O. heeft dezer dagen bericht ontvangen van het bestuur van de K. N. V. B., dat hij voor een jaar uit zijn bestuursfuncties is ontzet. Men herinnert zich de oorzaak. Voor eenige weken is aan het licht gekomen, dat een v*n A. D. O.'s spelers uit het eerste elftal ««durende een tweetal jaren is betaald v°or zijn medespelen en dat het heele be duur hiervan op de hoogte was. De voorzitter had gedurende een deel vin de periode waarin betaald werd, den speler aan een betrekking geholpen in zijn zaak. Tot dusver heeft echter alleen de voor zitter een dergelijken brief van den K. N. V. B. ontvangen. De andere bestuursleden, dié geen voorwaardelijke straf zouden krijgen, ontvingen daarvan nog geen offi- cieële mededeeling. De heer Leurs is, naar het Volk ver neemt, van „het vonnis" in hooger beroep gegaan. Hij is bereid schuld op zich te nemen, doch hy stelt het op prijs, aan de commissie van beroep een uiteenzetting te «even van den werkelijken gang van zaken. Daarom richtte hij aan de commissie een brief, waarin hij verzoekt, alle betrokke nen bij de affaire, dus de bestuursleden, zoomede het kascommissielid, dat de K. N. V. B. op de hoogte stelde van de overtre ding, bij elkaar te roepen en precies na te «aan hoe de vork in den steel zit. De commissie van beroep heeft op dit voortel nog niet geantwoord. Het voor zitterschap van A. D. O. wordt zoolang de ««schorste voorzitter dit niet kan doen, Schaken. HET TORNOOI OP DE SEMMERING. De loting. G:steren vond de loting plaats voor den achtkamo, welke op de Semmering, te Ba den en te We»nèn in de komende dagen wordt gespeeld. De loting had het volgende resultaat: 1. El'skases: 2. Reshveski; 3. Capablan- ca: 4. Flohr; 5. Kères; 6. Fine: 7. Petrov; 8. Ragozin. In dé eerste ronde, welke vandaag wordt gespeeld, zullen elkaar ontmoeten: Eliska- sesRagozin, ReshevskiPetrov, Capa blancaFine en FlohrKerez. DE RADIO-REPORTAGE VAN DE REVANCHEMATCH EUWEALJECHIN. Hét nationaal Nederlandsch comité we- reldkampioenschan schaken Euwe-AIjechin deelt ons mede, dat er met de Algemeene Vereeniging Radio-Omroep een overeen komst is gemaakt betreffende een over zicht geven tijdens en na de wedstrijden om het wereldkampioenschap schaken op de zelfde wijze als dit het vorig jaar is geschied. Deze overzichten zullen worden gegeven door de leden van het comité en door personen, die daartoe door het comité zijn aangezocht, terwijl er tevens sprake van is, dat de nabeschouwingen door dr. Euwe en dr. Aljechin persoonlijk zullen worden gehouden. De uitdagende oud-we reldkampioen zal voor de microfoon In de Duitsche taal spreken. Wielrennen. INTERNATIONALE WEDSTRIJDEN OP DE STADIONBAAN. Pola wint van Van der Vijver. De successen, welke van der Vijver en Ooins bij dë amateurs en van Vliet bij de professional sprinters te Kopenhagen tij dens de wereldkampioenschappen hebben behaald, hadden gisteravond een groot aantal toeschouwers naar de Stadionbaan gelokt, waar wel geen revanches der sprintwedstrijden op het programma ston den, doch dat met renners als Pola en Merkens interessant genoeg mocht worden genoemd. Zeker 16.000 toeschouwers vulden op dezen mooien Septemberavond de tribunes. Van zelfsprekend werden van der Vijver, Ooms en van Vliet gehuldigd en het waren de heeren J. J. van der Berg, de Stadiondirec teur en jhr. I. L. van der Bérch van Heem stede. voorzitter der N. W. die in hartelijke bewoordingen de renners hul digden. Van der Vijver bleek zijn vorm van Ko penhagen kwijt te zijn. Geen wonder, want na de wereldkampioenschappen is de Roosendaler wel overal gehuldigd, doch in verband met zijn verwondingen had hij niet meer gereden. De Italiaan Pola was in uitstekenden vorm, doch ook nu reed hij niet al te regelmatig. Herhaaldelijk week hij van zijn lijn af in de diverse ritten, niet veel, maar toch zoo danig, dat hij ziin tegenstander hinderde. Niettemin was Pola beslist sneller en in zijn rit tegen van der Vijver toonde hij dat duidelijk aan. Hij won met een halve leng te. Ook zijn ritten tegen Ooms en Kropman won Pola zooals hij wilde. Bij de profs liet van Vliet het op een belle aankomen. Den eerstén rit won hij gemakkelijk, in den tweeden rit ging hij in de laatste bocht omhoog, gaf Merkens gelegenheid binnen door te komen, die fel doorspurtte, zoodat van Vliet op het laatste rechte eind geen gelegenheid meer kreeg hem te passeeren. In den derden rit won van Vliet van kop af, zonder dat Merkens zelfs de kans kreeg zijn wiel te houden. De revanche der stayerswedstrijden. Aan de revanche der stayerswedstrijden namen deel Lohman, Terreau, Schoen, Se vergnini, Snoek, Piet van Kempen en de Graaf. De revanche ging over 100 K. M. in één rit. Reeds spoedig had Lohmann den kop genomen en nestelde Terreau zich op de tweede plaats. Snoek, Severgnini en Piet van Kempen voerden een voortdu- WESTFRIESCHE MUZIEK- EN ZANGVEREENIGINGEN OP CONCOURS TE AMSTERDAM. Aan het groot Nationaal muziek- en zanigconcours op „Schinkelhaven" te Am sterdam, dat Zondag werd voortgezet, heb ben verschillende Westfriesche vereeni- gingen deel genomen. Opgemerkt mag worden, dat de jury haar taak hoog heeft opgevat en bij het geven van de punten een strengen maatstaf heeft aangelegd. Wij no teerden de volgende uitslagen: Marsch- wedstrijd: „Kunst na Arbeid", Groote- broek, 52 K pt„ 2de prijs; „Kunst na Ar beid", Hoorn, 58 pt., Ie prijs. Concert middagwedstrijd: 2e afd. fan fare „Concordia", Abbekerk, 328 pt„ 2e prjjs; le afd. fanfare „Willen is Kunnen", Lutjebroek, 292 pt., 3e prijs; Afd. uitm. fanfare „Kunst na Arbeid", Grootebroek, 333 pt., 2e prijs; Eere afd. harm. „Winkels Harmonie", Winkel, 342 pt., le prijs; Sup. afd. harm. „Kunst na Arbeid", Hoorn, 405 pt., le prijs met lof. Avond-concertwedstrijd: Te half negen werd liet concours voortgezet en geopend met het optreden van de gem. zangvereen. „Tnaha" uit Hoogkarspel. Het koor be haalde in de 3e afd. met 324 pt. een 2en prijs. Daarna trad op het fanfarecorps „Concordia" eveneens uit Hoogkarspel in de afd. uitmuntendheid en behaalde met 343 punten een len prijs. Het fanfarecorps te Warder behaalde hier met 336 p. mede een len prijs. PROVINCIALE FOKVEE-TENTOON- STELLING TE HOORN. De Rijksveeteeltconsulent schrijft ons o.a.: Dinsdag 14 September a.s., nog een dag of wat dus, en het puikje van het Noord- holl. fokvee wordt te Hoorn op de Vee markt bijeen gebracht. Noordholland heeft op het gebied der zwartbont rundveefokkerij altijd een zeer goeden klank gehad, ondanks het betrek kelijk gering aantal georganiseerde fok kers. Bij afzet naar het buitenland heeft Noordholland altijd een behoorlijk contin gent geleverd. Deze bu'tenlandsche afzet mogelijkheden zijn de laatste jaren sterk verminderd, zoodat de blnnenlandsche overbleef. Deze binnenlandsche afzet was vroeger beter dan de laatste jaren. Oorzaak: de opkomst van belangrijke zwartbontfokcen- tra in andere deelero van ons land, zwart- tont-centra, die zich hebben ontwikkeld van koopers tot verkoopers en dus tot concurrenten. Noordholland moet evenwel trachten het verloren terrein te herwinnen en daarvoor is noodzakelijk het jaarlijks houden van een prov. tentoonstelling, waarvoor zoo danige reclame moet worden gemaakt, d*t velen, zeer velen tot een bezoek worden geprikkeld. De kwaliteit van het gebodene en de daarmede opgedane ervaring zijn beslissend of men terug komt. De catalogus van de tentoonstelling be vat 450 nummers rundvee, 65 nrs. schapen, 28 nrs. varkens en een onbekend aantal geiten. De inzending van fokschapen en fokvarkens is gering, is te beschouwen als een goed N.-H. monster. De schapen- en varkensfokdag blijft de jaarlijksche ten toonstelling der afd. Alkmaar van de H. M. v. L. Een 50-tal Engelsche rundveefokkers zullen een bezoek aan de Hoornsche ten toonstelling brengen. Ter gelegenheid van den prov. fokveetentoonstelltng houdt de pluimvee-organisatie een 3-daagsche expo sitie. De N. H. Bond van Zuivelfabrieken houdt de jaarl. kaaskeuring te Hoorn, ter wijl door een technicus een lezing zal worden gehouden. Een zeer belangrijke ja, de belangrijkste dag voor N.-H. op het gebied der rundveefokkerij wordt Hoorn, 14 Sept. a.s. Men verzuime dien dag niet. eindpunt, vlak bij zee, dicht bij het dorp en toch vrijwel buiten de bebouwde kom. Dit is dus een zeer gunstige oplossing, waarmede ook het verkeer gebaat is, doordat de bus sen geen standplaats op de openbare straat meer innemen. Een zeer sympathiek plan. De oud-katholieke vrouwenbeweging heeft een buitengewoon sympathiek plan opgevat. De groote nood in de visschersge- zinnen, die door den gemeentelijken steun slechts ten deele gelenigd wordt, heeft het plan doen rijpen dezen steun op een ge oor loof de wijze eenigszins aan te vullen Men heeft geconstateerd dat met het steun geld allereerst gezorgd wordt voor de aller noodzakelijkste levensbehoeften en dat voor kleeding weinig of niets besteed wordt en ook niet kan worden. Alle oud-katholieke vrouwen zijn thans gemobiliseerd om mede te helpen het tekort aan kleeding aan te vullen. Voorzoover in verschillende plaat sen oud-katholieke vrouwenvereenigingen bestaan, belasten de leden dier vereeniging zich met de vervaardiging van kleeding- stukken als camisoles, kousen, jumpers, on derjurken, mutsen, dassen, wanten, sokken ondergoed, lakens, sloopen, enz. enz. In an dere plaatsen kunnen de dames individueel medewerken aan het goede doel. Wie de nood der visschers kent zal dit plan van harte toejuichen. Het is inderdaad juist de kleeding, die voor den steuntrek kende de grootste zorg baart en op deze wijze kan daaraan doeltreffend tegemoet gekomen worden. Ongelukkig gevallen, De heer J. Koopman had het ongeluk toen hij met een lantaarn in de hand de trap opging, zijn evenwicht te verliezen. Hij kwam daarbij zoo ongelukkig te vallen, dat hij met zijn pols op de lantaarn terecht kwam. Hy werd zoo ernstig verwond, dat hy ter behandeling naar het ziekenhuis moest worden gebracht. Goed afgeloopen. 1 Een zoontje van den heer J. Visser kwam Maandagmiddag in de Voorstraat plotseling achter een stilstaande autobus van de N. A. C. O. vandaan op het moment dat een luxe-auto passeerde, bestuurd door den heer J. de Graaff. De jongen vloog te gen het spatbord op en werd daardoor teruggeworpen. Zoodoende kwam hij er met een flinke buil op zijn hoofd af. Afscheid kapelaan J. van Zanten. Kapelaan J. van Zanten zal op Zondag 19 September tydeng den kerkdienst af scheid nemen van de gemeente. De jongeliedenvereeniging Vroom, Vrij en Bly heeft in de laatste vergadering reeds afscheid van hem genomen. Kapelaan van Zanten werd het eerelidmaatschap der vereeniging aangeboden. Als aandenken werd hem een foto geschonken van de laatst opgevoerde revue „Het Lied der Zee" Tenslotte werd hem als stoffelijk blijk van waardeering en dankbaarheid door de ge zamenlijke leden een lederen clubfauteuil aangeboden. Badseizoen gesloten, Met een laatsten mooien Zondag, waarop het nog aardig druk was is het badseizoen te Egmond aan Zee thans afgesloten. Reeds had de Maatschappij Noordzeebad Egmond de strandexploitatie gestaakt. Ook de Maat schappij Zeebad gaat nu sluiten, terwijl de gemeente het strand-kampeerterrein Zon dag ook voor het laatst geëxploiteerd heeft. Deze gemeentelijke exploitatie, die eerst verleden jaar begonnen is, boekte een goede vooruitgang. In totaal werd voor 552 aan kampeervergunningen verleend, tegen ver leden jaar 327. N.A.C.O.-garage gereed. De nieuwe garage van de N.V. Neder landsche Autocar-onderneming is thans gereed en reeds in gebruik genomen, het geen een groote verbetering is. Deze garage is gebouwd aan de Trompenbergstraat, naast het autobus-station van de N.A.C.O en ligt vry ver van den weg af. Zoodoende zullen omwonenden er weinig hinder van ondervinden, in tegenstelling met de bewo ners der Prins Hendrikstraat, waar de ga rage tot nu toe was. De N.A.C.O. heeft nu het geheele bedryf geconcentreerd aan het Floralia- tent oonstelling. Zondagmiddag om twee uur opende mevr. Jager alhier voor genoodigden de jaarlijksche Floralia-tentoonstelling, welke gehouden werd in de zich daarvoor goed- leenende bovenzaal van het vereenigings- gebouw der Ned. herv. gemeente. De openingsrede werd gehouden door dei: burgemeester van Egmondbinnen, die de commissie met het hoewel de gun stigste tijd van het jaar voor een dergelijke tentoonstelling reeds 'verstreken was groote succes gelukwenschte en uitte den wensch dat daardoor de liefde bij de kin deren voor de bloemen vermeerderd mocht worden. De ingezonden bloemer waren Zater dagmiddag reeds door een deskundige uit Alkmaar gekeurd, zoodat Zondag ie bloemen reeds voorzien van prysnummer groepsgewijze stonden gerangschikt. De uitslag was als volgt; I. Vrye inzenden: A. potplanten: le pr. S. Bult, cactussen; 2e pr. J. de Geus, Afrikaan; 3e pr. Tr. DuinHopman, fuchia; 4e pr. mej. Zwart, geranium. B. Snijbloemen: le pr. H. Blokker, mand Afrikanen; 2e pr. H. Blokker, rode dahlia; 3e pr. W. Erouwer, witte dahlia; 4e pr. Janny Blokker, dahlia's. III. Uitgereikte planten. A. Fuchsia's: le pr. J. J. Jager; 2e pr. J. J. Jager; 3e pr. Maaike Gorter; 4e pr. mej. MooyBlok ker; 5e pr. mej. J. Rosing; 6e pr. wed. Blok. B. Calceolaria: le pr. J. J. Jager; 2e pr. Maaike Goretr; 3e pr. A. Veenhuizen. III. Kinderplanten. A. Afrikanen: le pr. Dini Jager; 2e pr. Onno Oldenburger; 3e pr. A. de Geus. B. Zinnia's: le pr. Nelly Wyker; 2e pr. Dini Jager. C. Witte dahlia's: le pr. Bruis Jager; 2e pr. Engel Zwaan; 3e pr. Phil Zwart. D. Ageratum: le pr. Bruis Jager; 2e pr. Engel Zwart; 3e pr. Phil Zwart; 4e pr. Zweitser Oldenburger; 5e pr. Jan Staar tjes; 6e pr. Henk Bas. E. Begonia's: le pr. Annie Waterdrinker; 2e pr. Lien Wijker; 3e pr. Ali Dokker. F. Asters: le pr. Agatha Blokker; 2e pr. Rietje Zwaan; 3e pr. Klaske Oldenburger. G. Rode Dahlia's: een prijs voor Rinus Zwart. H. Petunia's: le pr. Rinus Zwart; 2e pr. P. Minnee. Morgenavond Allen aan den start, De H.L.O.-examens worden Donderdag avond voortgezet met het tweede gedeelte: wielrijden. De2e proef is niet zwaar en we kunnen vooralsnog niet gelooven, dat hier ook maar één candidaat niet zal sla gen. De deelnemers weten, dat het aanvangs- uur oorspronkelijk was vastgesteld op 8 uur 's avonds. Echter, door het buitenge woon groot aantal deelnemers ongeveer 200! meende het comité, dat het wen- schelijk zou zyn, om het startuur te ver vroegen. Het doet daarom een beroep op allen, om het mogelijk te maken, dat de eersten om half acht kunnen vertrekken. Natuurlijk zal de gelegenheid ook om 8 uur nog geboden worden, om de fiets- proefen af te leggen, maar wat er voor 8 uur „verwerkt" is, beteekent winst. Het comité zal om 7 uur reeds bij het café v. Doorn aanwezig zijn, om de start kaarten af te geven en waar de N.W.U.- official om half acht present zal zijn, kan om precies half acht begonnen worden. De politie te Alkmaar en Heiloo zal op de kruispunten voor een vlotte verkeers regeling zorgen, terwijl het comité weer voor de controle zal zorgen. Aan den start dus allen! En werkt mee, om deze proeven zoo vlot mogelijk te doen. verloopen. Dat kan, door zoo spoedig mo gelijk aan den start te komen. Mag het comité de eerste honderd deel nemers reeds om 7 uur of althans tusschen 7 en half acht verwachten? Nog iets over de regeling zelf. De be doeling is, dat er ploegsgewijze gereden wordt. Steeds wordt een ploeg van 10 tot 20 man tegelijk gestart en bij elke ploeg zal een leider zijn, die het tempo aan geeft. Deze leider mag onderweg niet ge passeerd worden. Er wordt dus van den fietstocht geen wedstrijd gemaakt. De rijwielen kunnen op ter plaatse aan te geven weggedeelten bij het café van Doorn neergezet worden. Na terugkomst melde de leider zich met zijn groep weer bij het comité, dat de startkaarten weer in ontvangst neemt en de examenkaart weer gesigneerd terug geeft. Alzoo: denkt om de examenkaarten. Vergeet die niet! I. Zomerviolieren: le pr. G. Strooker; 2e pr. Dini Jager; 3e pr. A. Blokker; 4e pr, A. de Geus. J. Scabiosa; le pr. Bruis Jager; 2e pr. P. Minnee; 3e pr. Piet Hopman. Tijdens de tentoonstelling bestond er gelegenheid tot sjoelbakken om prijzen. De prijzen werden gewonnen: le pr. mevr. Bosschart; 2e pr. mevr. Toren; 3e pr. mevr. Vogelenzang. Tevens werd er tijdens de tentoonstel ling een verloting ten bate van de kas van het Floraliabestuur gehouden. Vergadering Floralia-vereeniging. De Floraliavereeniging hield Maandag avond een druk bezochte vergadering in ,De Rustende Jager" onder voorzitterschap van den heer W. Mossel. Tot secretaris werd gekozen de heer W. Borjeson. De voornemend secretaris had een brief naar B. en W. geschreven met de vraag, of men ook voor de kinderen ver makelijkheidsbelasting moest betalen. Nu kwam ter tafel of het wel juist is, dat er belasting betaald moet worden. De heer W. Tamis (hoofd der r.k. school) ontkende, dat een floraliatentoonstelling vermakelijkheid is en noemde het absurd om een cultureel werk te balasten. Hij stelde voor, een com missie te benoemen, die B. en W. zal be zoeken. In deze commissie werden benoemd de heeren W. Tamis, W. Mossel en mej. Bol ding. Hierna kwam aan de rrde de inzendingen. Er wordt gevraagd: kinderplanten en plan ten ter opluistering, handenarbeid en hand werk. Bepaald werd dat de inzending voor de kinderen vrij is en voor de leden een nummer in een rubriek naar keuze. De kin deren hebben vrijen toegang op Zaterdag van 46 uur en Zondags van 1012 uur. Behalve de tentoonstelling is er een tuin en balconbeplantings-wedstryd, waarvoor zich reeds 10 deelnemers opgaven. Bepaald werd, dat de secretaris notulen zal maken. De heer Tamis had groote waardeering voor het werk van den heer Borjeson, een waar deering, die de vergadering onderstreepte. De voorzitter bracht den heer Jac. C. Bruin dank voor zijn bereidwilligheid als waarnemend secretaris. Werkloosheid. Het aantal werkloozen bedroeg in deze gemeente aan het einde van Augustus 99, Hiervan waren 69 tewerkgesteld by werk verschaffingsobjecten. Dienstplicht. Op 4 October a.s. moeten de dienst plichtigen van de lichting 1922 hun mili tairen goederen inleveren. Zy gaan op 1 October over naar de aanvullingsreserve. Gemeenteraad. Naar wy vernemen heeft de heer L. Wigbout als lid van den gemeenteraad (S.D.A.P.-fractie) bedankt. In diens plaats zal nu worden beroemd de heer R. Hulse- bos.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 7