Agenda Studiematerialen FBflHKEHflERG Qemeentecaden. £aatste Actiefilm NASSAU-TAX. Tel. 3545 AMSTERDAMSCHE BEURS ji Stad en Omgeving. i Ter nagedachtenis Dr. J. M. van Dam BROEK OP LANGENDIJK Aile De uitvaart van mevrouw De Boer—van Rijk. Het groote publiek leest een dagblad. Gevolg: de dagblad-reclame is krachtig en afdoende. Alkmaar, Donderdag. Van verschillende zijden wordt ons ge vraagd, of reeds maatregelen worden ge nomen, om op eenige wijze een blijvend monument te stichten ter nagedachtenis van dr. J. M. van Dam. Wij kunnen onzen lezers mededeelen dat dit inderdaad het geval ia en dat binnen een paar weken nadere berich ten hierover kunnen worden tegemoet gezien. ZIEKENHULP IN NOOD. Het opschrift beteekent niet, dat bovenge noemde vereeniging hulp in nood verschaft. Zij doet dat natuurlijk wel of, beter ge zegd, zij deed dat natuurlijk wel maar de bedoeling is thans den lezers duidelijk te maken, dat de vereeniging zelf in nood ver keert. Zooals zij elders in dit blad vermeldt kan zij, door treurige financieele omstandighe den, aan geen enkele aanvraag meer vol doen en moet zij haar zegenrijken arbeid dus stopzetten. Of zij weer aan den slag zal kunnen gaan zal geheel afhangen van het financieele resultaat der lijstencirculatie welke lijsten binnenkort aan de burgerij ter teekening zullen worden aangeboden. Wie inmiddels voor dit liefdewerk een gave wil bestemmen zal op een dankbare ontvangst van de zijde van het vereenigings- bestuur kunnen rekenen. Voorzitster is me vrouw Moolhuyzen, secretaresse mej. van der Voort en penningmeesteresse mevrouw Kaarsemaker, Stationsweg 33. FAILLISSEMENTEN. Uitgesproken zijn de faillissementen van: lo. Joh. Morsch, slager te Egmond aan Zee, met benoeming van mr. Ledeboer tot rechter-commissaris en van mr. Wynne tot curator. 2o. Joh. Spruit, landbouwer te Oud karspel, met benoeming van mr. Ubbens tot rechter-commissaris en van mr. de Groot tot curator. BOND VAN RIJWIELSTALLERS. Gisteravond is In een vergadering in café Sleutel op den Dijk alhier tot de oprichting van een bond van rijwielstallers besloten Reeds gaven zich een 20-tal leden op, ter wijl gerekend wordt, dat spoedig anderen zullen volgen. BENOEMING DIRIGENT. Het gemengd koor „Harmonie" te Hefloo heeft den heer Nico Snel te Alkmaar tot zijn dirigent benoemd. CARILLONCONCERT. Door den heer van Langen zal heden avond van 8.309.30 u. een carillon-concert worden gegeven. Het programma daarvan luidt als volgt: Preludium v. d. Gheio Rondo Rythmendans Andante Cantabile Fuga Den Uü Des winters als het regent Zeg kweselke Ave Maria Daquin Staf Nees Jef Denijn v. d. Plas W Schubert Kerkstrijd in Joegoslavië. - Naar de „Daily Telegraph" van officieele zijde ver neemt, zal binnenkort mededeeling worden gedaan van een overeenkomst tusschen de regeering van Joegoslavië en de Nationale Orthodoxe Kerk. De kerk schijnt een over winning behaald te hebben in haar strijd met de regeering tegen het concordaat met het Vaticaan. De bepalingen welke de regeering aan de kerk heeft voorgesteld omvatten een waar borg, dat de ratificatie van het concordaat met het Vaticaan, dat zal worden uit gesteld en dat de voor de aanvallen op ker kelijke eigendommen verantwoordelijke politie-ambtenaren zullen worden gestraft, voorts zou de regeering hebben afgezien van haar recht om deel te nemen aan de verkiezing van den Orthodoxen patriarch. Directeur-generaal der B. i. B. ver dronken. - De directeur-generaal van de Bank voor Internationale Betalingen, Ques- nay, is bij het baden in een vijver te Saint Leomer verdronken. Quesnay, die 44 jaar oud was, vertoefde als gast van den eere- directeur-generaal der Banque de France, Moreau, met zijn vrouw en kinderen te Saint Leomer. Om een postzegel. - De spanning, die tusschen Nicaragua en Honduras ontstaan is, in verband met den door eerstgenoemd land uitgegeven luchtpostzegel, die tot een gewapend conflict aanleiding dreigde te geven, is vandaag verminderd. Beide landen hebben zich verbonden, geen troepen naar de grens te zenden. Intusschen is de be stelling van luchtmail, welke van den ge- wraakten postzegel is voorzien, in beide landen bij regeeringsdecreet verboden. Andèle Sandrock ter aarde besteld. - Onder buitengewoon groote belangstelling van alle lagen der Weensche bevolking is gistermiddag het stoffelijk overschot van Adèle Sandrock op het protestantsche kerk hof in het Weensche voorstadje Matzleins- dorf ter aarde besteld. Cholera-epidemie te Sjanghai - Onder de Chineesche vluchtelingen in de Fransche concessie en de internationale nederzetting is een cholera-epidemie uitgebroken. Twee honderd menschen liggen ziek. Giftige gassen uit het hooi. - In de buurt van Bergamo (It.) heeft zich een vreemdsoortig ongeluk afgespeeld, dat aan 4 personen het leven heeft gekost. Twee kin deren vielen in een met hooi gevulde schuur in zwijm. Daar men de kinderen miste, ging de eigenaar hen zoeken. Toen hij de schuur inging, verloor hij eveneens het bewustzijn, maar had nog de kracht om hulp te roepen. Drie andere personen trachtten de slacht offers weg te halen, maar vielen ook in zwijm toen zij de schuur in kwamen. Pas toen de brandweer kwam, konden de vijf personen uit de schuur gehaald worden. Een hunner bleek reeds overleden te zijn. Drie anderen stierven terstond daarop. Het ongeluk werd veroorzaakt door giftige gas sen welke zich bij het drogen van het hooi gevormd hadden. Woensdagavond kwam de raad ten ge meentehuize bijeen onder leiding van bur gemeester H. Schelhaas. Afwezig was de heer P. v. d. Molen. Ingekomen was een schrijven van den heer Bonnet, dat hij als raadslid bedankt op Sept. 1937 wegens vertrek naar elders. Van de wed. J. Schagen te Alkmaar was ingekomen een verzoek om toeslag op haar pensioen voor 1937 en van de Centrale Es- peranto-oommissie een verzoek om beschik baarstelling van lokalen, enz. voor het geven van een cursus. De K. N. A. C. verzoekt verlaging der personeele belasting voor auto-houders. Van het Noordhollandsch Landschap kwam een verzoek voor een jaarlijksche bijdrage. Al deze stukken werden in handen ge> steld van B. en W. om advies. Aangaande wijziging der begrooting 1937 werd meegedeeld, dat Ged. Staten en re geering de bijdrage voor de H. B. S., zijnde 650, zagen verschoven naar de volgende begrooting, zulks mede in verband met de wijziging, die gekomen is in de oorspron kelijke betaling. Vervolgens werd gewezen op den post presentie-gelden raadsleden en deze van 2.25 te brengen op f 2. B. en W. advi- seeren echter deze gelden niet te verlagen, daar zij niet alleen aan den lagen kant zijn, maar tevens wordt er voor de commissie' vergaderingen nooit iets in rekening ge bracht. Verzocht werd tevens te onderzoeken, om de post gladheid der wegen, groot 99.50 te verminderen met 50. De heer Bonnet achtte het beter, dat deze met 100 verhoogd wordt. B. en W. waren van meening, dat de post „gladheid der wegen" niet minder kan worden dan 99.50, daar reeds 60 is uit gegeven. Verder werden opmerkingen gemaakt, om de kosten van verschillende onderhouds werken te verdeelen over 2, 3 en 5 jaren. Besloten werd tot wijziging der begroo ting 1937. Bij monde van den heer Zuidam werd geadviseerd tot voorloopige vaststelling der rekeningen over 1936, welke aldus luiden Ontvangsten gewone dienst 109.954,26, uitgaven 108.027,38, batig saldo 1926,88. Kapitaaldienst: Ontvangsten 248,50, uit gaven 120,02, saldo 1 128,48. De geloofsbrieven van het nieuw-benoem- de raadslid P. Stammes werden in orde bevonden. Bij de rondvraag werd door den heer Koolaard gevraagd naar den vuilnis-ophaal dienst. De voorzitter zeide, dat in de eerst volgende raadsvergadering deze zaak aan de orde komt, om dein een belasting-ver ordening in het leven te roepen. De bedoe ling is, dat de gemeente de zeggenschap krijgt over dezen dienst om deze zoo goed mogelijk ter hand te nemen. De heer Bonnet sprak bij zijn vertrek om gezondheidsredenen zijn dank uit voor de prettige samenwerking en prees den burge meester als een energiek ambtenaar. Hij zeide steeds met belangstelling naar de wethouders te hebben geluisterd en waar deering voor de raadsleden te hebben. Hij sprak de beste wenschen voor den bloei der gemeente uit De burgemeester prees daarna het schei dende raadslid als een verdienstelijk man, die onomwonden zijn meening kenbaar maakte en toch nooit persoonlijk was en hoopte, dat het den heer Bonnet in alle op zichten goed zou blijven gaan. Ten slotte spraken wethouder Ooijevaar en de heer Zuidam nog woorden van dank voor de aangename samenwerking. Tentoonstellingen Bergen, Moderne kunstzaal P. Boender maker Cz.: werk van Kees Boendermaker. Geopend 10—12 en 14 uur. Ook des Zon dags. Rustende Jager: werken van F. Kamstra, dag. geopend. Bergen, Hoflaan 11, tentoonstelling wer ken kunstschilder Jos. Viëster. Bioscopen. Bioscoop Harmonie, 7.30 uur, hoofdnum mer Zinga (dram.); hoofdrol de negerzan ger Paul Robeson. Toegang boven 14 jaar. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Zonen van de Zuidzee (dram.); hoofdrollen Mala en Lotus. Toegang boven 18 ja*1- City-theater, 8 uur, hoofdnummer Massa- justitie (dram.); hoofdrollen Spencer Tracy en Sylvia Sidney. Toegang boven 18 jaar. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer De laatste hinderpaal (sens.); hoofdrollen Ri- ehard Arlen en Lilly Palmer. Toegang bo ven 18 jaar. Donderdag 9 September. Feesten te Beemster; veetentoonstelling. Vrijdag 10 September. Feesten te Beemster; historische optocht. Zaterdag 11 September. Feesten te Beemster; vuurwerk. Te Oterleek Floralia-tentoonstelling. DUITSCH SCHIP BINNENGEBRACHT. Lek in het achterruim. In den afgeloopen nacht omstreeks twee uur is het Duitsche vrachtschip „EIbing 4' metende ongeveer 540 ton, op weg van Rotterdam naar EIbing, de haven van den Helder binnengeloodst, daar het een lek heeft gekregen in het achterruim. Het schip was geladen met basaltslag. Men heeft het lek onderweg niet kunnen stop pen, daar de lading in den weg zat, terwijl het pompen bemoeilijkt werd, doordat basaltgruis het rooster van de pomp ver stopte. Ofschoon de bemanning eenige moeilijke uren heeft doorgebracht zijn zij behouden in den Helder aangekomen. STEIGER INGESTORT. Onderzoek ingesteld door de politie. Vanochtend is op de Brasserskade te Delft een steiger, bestaande uit enkele planken, welke op twee ladders rustten, ingestort, doordat een der ladders doormid den brak. De zich daarop bevindende arbeiders, de l-jarige W. L. van B., de 21-jarige P. H. en de 20-jarige G. J. allen uit Schiedam, die bezig waren met het aanleggen van de buitenleiding der radio-centrale voor de Nozema uit Utrecht, vielen op straat. Van B. werd zwaar gewond. H. en J. kwamen er met minder ernstige verwondingen af. Door de politie werden de drie slacht offers naar het gasthuis overgebracht. De vorige week is, eveneens bij den leidingaanleg voor genoemde maatschappij n soortgelijk ongeluk te Delft gebeurd, echter met geen ernstige gevolgen. Een onderzoek naar het gebruikte mate riaal wordt door de politie ingesteld. was zijn geweer geladen met vijf scherpe patronen. Door tot nog toe niet bekende oorzaak is het geweer, dat aan den voet was ge plaatst, afgegaan. De soldaat werd in den rechterslaap doodelijk getroffen. Het stoffelijk overschot is naar het hos pitaal te Amersfoort overgebracht. Groote ritten speciale tarieven. WARMENHUIZEN (Aug.) Geboren: Anna Margaretha, d. v. L. v. d. Berg en M. Put. Cornelis, z. v. K. Dekker en A. J. v. 't Riet. Anna Maria, d. v. A. Kraakman en H. C. Klaver. Gerardus Cornelis Jan, z. v. N. H. Pronk en A. M. M. v. Schaik. Mattheus Antoon Johan, z. v. N. H. Pronk en A. M. M. Schaik. Anna Johanna, d. v. W. Spaans en H. G. ten Dam. Cornelis, z. v. P. Ligt- hart en A. Konijn. Overleden: Wilhelmus Johannes, 2 jaar, z. v. J. Berkhout en C. Ooijevaar. Cornelis, 7 dagen, z. v. M. Pronk en M. Vlugt. Frouwgje Upma, 80 jaar. wed. v. J. Damiaans. Frederik de Waal, 66 jaar, wedn. v. M. Wortel. Rens Zomerdijk, 64 jaar, wedn. v. C. Schouten. Ongecorrigeerd. Défilé van het publiek voorbij de baar in den Stadsschouwburg. De vlaggen van den Amsterdamschen Stadsschouwburg hingen halfstok. Voor de laatste maal herbergde de schouwburg bin nen zijn muren een van Neerland's grootste actrices, Esther de Boervan Rijk, die van hier werd uitgedragen voor haar laatsten gang. In de rotonde stond het stoffelijk over schot opgebaard en de kist was bedolven onder een schat van bloemen. Op de ge bruikelijke wijze was de rotonde tot cha- pelle ardente ingericht. Terzijde van en achter de baar, die door een in ruime draperieën neerhangend rouw kleed was bedekt, brandden vier hooge witte kaarsen. Het rouwkleed was nauwe lijks meer te zien door de tallooze kransen en bloemstukken. Er was een groote krans met roodzwarte linten van de gemeente Amsterdam, kransen van den Bond van Nederlandsche Tooneelschrijvers, van den Joodschen Vrouwenraad, van het Neder- landsch Verbond van Vakvereenigingen, en van tal van andere arbeidersorganisaties, van vele schouwburgbesturen uit het land, van vrijwel alle Nederlandsche tooneelge- zelschappen en van vele acteurs en artrices. Vanaf tien uur defileerde het publiek langs de baar. Voor den ingang aan de Marnixstraat, waar het publiek werd toe gelaten vormde zich weldra een lange rij, die geduldig wachtte, tot de menigte voetje voor voetje schuifelend den schouwburg ingang bereikte. Eerbiedig en velen zicht baar onder den indruk bracht het publiek een laatsten groet aan de kleine vrouw, de groote actrice, die een zoo groote plaats in het hart van het Nederlandsche volk heeft ingenomen, ook bij die volkslagen, die in het algemeen niet in zoo nauw contact met het Nederlandsche tooneel plegen te staan, doch voor wie „Kniertje" een vertrouwde figuur, een begrepen symbool was. Ook vele tooneelspelers en actrices, die later in kleineren kring gelegenheid kregen aan hun deelneming uiting te geven, stelden er prijs op mee te doen aan deze stille hulde van de Amsterdamsche bevolking en velen hunner, ook zij wier kransen en bloemstukken waren aangedragen, legden als naamloozen enkele bloemen aan de baar, waaromheen de bloemenstapel steeds hooger en grooter oprees. DRIE WERKLIEDEN DOOR PAAL GETROFFEN. Procesverbaal opgemaakt. Hedenochtend is op het terrein aan den Waalsdorperweg te 's-Gravenhage, waar kazernes gebouwd worden een paal om- werden. gevallen, waardoor 3 werklieden getroffen De oorzaak van he tongeval was het te vroeg loslaten van een tuitouw, waarmede de paal werd vastgehouden door R. W. S. Of dit geschiedde op last van zijn baas, J. W. A. S., staat niet vast. Van het ongeval is proces-verbaal op gemaakt. BIGGENMERKEN. Het aantal aangebracht biggenmerken in de week van 23 tot 28 Augustus 1937 be droeg: 35699, tegenover 46770 in de over eenkomstige week van het vorige jaar. Van de toekenning 1937 zijn van 1 Januari j tot 28 Augustus in totaal aangebracht 1.135.815 merken, tegenover 1.340.068 mer ken in de overeenkomstige periode van 1936. VEREENIGING VAN CHRISTEN JONGE BOERINNEN IN NEDERLAND. In een vergadering te Amersfoort tot oprichting besloten. In het Chr. Militair Tehuis te Amersfoort waren Woensdagmiddag uit geheel Neder land eenige honderden jonge boerinnen bijeen gekomen om te trachtten te komen tot de oprichting van een landelijke ver eeniging. De hijeenkoms*.stond onder lei ding van mej. Brants uit'~Zelhem (Geld.) voorzitster van de commissie voor het ont wikkelingswerk van het platteland, welke ingesteld was door de Federatie van Chris telijke Vereenigingen van en voor Vrouwen en Meisjes. Na de opening door de presidente, vertelde mervr. Potgieter uit Oranje-Vrijstaat, over het werk van de Zuid-Afrikaansche boerin. Na de pauze zetten de dames Brants Sondern de noodzakelijkheid van de op richting van een landelijke organisatie uiteen. Op advies van prof. Diepenhorst waren reeds door bovengenoemde commis sie stappen in de gewenschte richting ge daan. Onder applaus besloot de vergadering tot de stichting van de vereeniging van Christen Jonge Boerinnen in Nederland. Tot slot hield zuster Schutte, adviseerend zuster van de Alg. Ned. Ver. Het Groene Kruis, een lezing over: Het Groene Kruis op het platteland. Spr. ging allereerst de stichting en de eerste jaren van Het Witte Kruis en vervolgens die van Het Groene Kruis na. Het Groene Kruis breidde zich, vooral op het platteland, uit, maar de uit voering vond evenwel op het platteland meer tegenwerking dan in de stad, daar de boerenbevolking niet graag vreemde per sonen in huis haalde. Toch is er door de komst van de wijkzuster in de boerenwo ning vaak veel veranderd en wanneer het vertrouwen eenmaal gewonnen was, ging dat niet meer verloren. Op deze wijze is o.a. de kindersterfte belangrijk verminderd, terwijl de verzorging der tuberculoselijdes (sters) zeer verbeterd ia. De taak van de jonge vrouwen op het platteland, aldus spr. is, dat zij daadwerkelijk aan het verple- gingswerk van Het Groene Kruis moeten gaan deelnemen. Spr. besloot met een op wekking tot belangstelling voor dit werk. Na een kort woord van mej. Brants werd de bijeenkomst gesloten. DE TOESTAND VAN MINISTER VAN BOEIJEN. Omtrent den toestand van minister van Boeijen, die hedenochtend in het ziekenhuis Bronovo te 's-Gravenhage is geopereerd, vernemen wij, dat de operatie een zeer gunstig verloop heeft gehad en dat de algemeene toestand alle reden tot tevredenheid geeft. FELLE STRIJD BIJ SJANGHAI. De voornaamste Chineesche linies waren vanmiddag nog ongerept ondanks de hevige Japansche aanvallen te land, ter zee en in de lucht. De Japanneezen hebben nu toegegeven, dat zij slechts de grens van de renbaan hebben bereikt. De Japanneezen hebben den driehoek, welke wordt gevormd door Sjanghai Hangsjau en Nanking tot gevaarlijke zone verklaard, welke aan bombardementen zal worden onderworpen. De eenige overlevende van een Chineesch bataljon, dat bij Pautsjan in een hinderlaag is gevallen, heeft verklaard, dat zeshon derd van zijn kameraden gedood zijn. Vandaag is de Britsche vertegenwoordi ger Howe gearriveerd, die tijdens de afwe zigheid van Hugessen de zaken der Britsche ambassade zal waarnemen, aangekomen. Japanneezen melden zeer hevig gevecht bij Sjanghai. In de zone van Sjanghai heeft een zeer hevig gevecht gewoed langs den weg naar Tsjoen Koeng, de verbinding tusschen de Japansche basis Woesoeng en de Japansche stellingen te Yangtse Poe. WANORDE IN DE BUURT VAN GUON. Uit de door de Spaansche regeerings- troepen bezette gebieden ontvluchte per sonen hebben verklaard, dat te Gijon een zeer groote wanorde heerscht. 1500 Poli tiebeambten, die belast zijn met de hand having der orde in deze stad, zouden hun post hebben verlaten en in de bergen zijn gevlucht. Gijon zou thans in handen der extremisten zijn. ONVEILIGE WEGEN IN PALESTINA. Toen gisteravond een bende Arabieren auto's aanhield in het heuvellandschap tui. schen Haifa en Nazareth, werd een jonge jood doodgeschoten, terwijl een andere door een messteek ernstig werd gewond. Deze bende heeft acht of negen wagens aangehouden, waarin zich Arabieren be vonden. Zij beroofden de inzittenden. In een auto bevonden zich joden, die werden meegesleurd naar een naburig bosch, waar de Arabieren hun snoode daad pleegden. van Donderdag 9 September 1937. OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N.V. Vorige] koers STAATSLEENINGEN. 4 NederL 1934 101 4 Ned.-lndii 1934 100% 5H DuitscbL '30 m. verkl. 337, BANKINSTELLINGEN. Amsterd. Bank Handel Mij. Cert. v. 250 Koloniale Bank Ned. Ind. Handelsbank INDUSTR. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie Calvé Delit Cert. NederL Ford Philips GloeiL Gem. Bezit Unilever INDUSTR. OND. BU1TENL. Am. Smelting 155 185'/, 154 161 Ó87. 89 265»/, 37274 1617» OOOOOOOOOOOOOOQQQOOOOOOOQOOOQQ <x>0^000^^ooooooooooooooooooo DE M. 2 IN MOEILIJKHEDEN. Door de ruwe zee. Waarschijnlijk tengevolge van ruwe zee is H. M.'s mijnenlegger M. 2 vannacht tn moeilijkheden geraakt. De commandant verzocht assistentie aan den Helder, waar op de sleepboot „Utrecht" van het bureau Wijsmuller, is uitgevaren. Deze heeft de M. 2 opgepikt en naar Terschelling ge sleept. Persoonlijke ongevallen zijn niet voorge komen. VAN EEN STUW GEVALLEN. Doodelijk ongeluk te Bathmen. Het tienjarig zoontje van den heer Nij- kamp te Bathem (Limb.) viel gisteravond, toen hij aan het visschen was, van een on geveer drie en een halve meter hooge stuw in het water van de Schipbeek, die ter plaatse zeer ondiep is. De jongen kwam zoo ongelukkig terecht, dat hij den hals wervel brak. De dood trad vrijwel onmid dellijk in. NOODLOTTIG GEWEERSCHOT. HaanpaJ niet omgelegd? In den afgeloopen nacht heeft zich op het kazernecomplex te Amersfoort een ernstig ongeluk voorgedaan, dat een dienstplich tigen soldaat van het vijfde regiment in fanterie het leven heeft gekost De betrokken soldaat, in opleiding voor sergeant, stond vannacht als schildwacht bü het munitiegebouw. Zooals gewoonte is, Anaconda Bethleh. Steel Cities Service Kennecott Copper Republic Steel Standard Brandt Steel comm. U. S. Leather CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Ned. Ind. Suiker Unie Vorstenlanden Dito actions MIJNBOUW. Alg Esplor. Mij.. Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. Kon Petr Per lak Phillips Oil Shell Union Tide Water RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Oostkust Serbadjadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Kon. Ned. Stoomboot Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia Oude Deli Senembah AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka Southern Pacific Southern Railw. Cert Union Pacific Canadian Pac. §Noteering per 50. 599/8 37% 62% 2 40% 23% 81/, 72'/, 6% - 511'/, 216 1567 567, 26.00 125 1747, 3857, 399'/, 103>/4 387/. 17V. 13% - 27874 2257, 235 HO»/. 165 5VM 1539/4 145'/s 246i/s 314 3161/» 487, 277, 17 837, x) ex-coupon laatste k. 22.30-45. 101 100% 30-7, 158 186 1551/s 1591* 70-7, 897« 2641/, 376-1* 162%-f 597» 3874-V» 62'/8-f 417,.»* 23-7*, 874 73.9/u 6% 516A-71 220 159 56Ï-77, 126 1741* 3931* 4069/4-8 102 387*, 179/4-Vi 14 Vu 2M-U 2301* 239 114»/, 168 5%-Vi 1551* 147»/, 243 315-1/, 3157, 46»/, 26-Vis 16'/4 84 7'/. fExclaim *E*dividend. Prolongatie vorige koers y, heden y pCL WISSELKOERSEN AMSTERDAM, OFFICIEEL. Vorige koers: Heden: 1.81 y 1.81 8.98»/, 8.98»/. 72.78 72.83 6.75»/« 6.73 30.63 30.60 41.69 41.69 y 40.12M 40.12% 46.35 46.65 45.15 45.17 X 9.55 6.34% New-York Londen Berlijn Parijs Brussel (Belga) Zürlch Kopenhagen Stockholm Oslo Italië Praag

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 2