De Beemster-feesten luisterrijk ingezet. £ucfUtMaet Onze JColxmiën Historisch Genootschap „Oud-West-Friesland' vergadert. LEZING OVER LEEGHWATER. De officieele feesten vanmorgen begonnen EGMOND A. D. HOEF EGMOND BINNEN HARENKARSPEL (Van onzen eigen verslaggever). De Beemster viert feest! Feest is het daar in dien sinds 325 jaar drooggemaakten polder. Overal, waar men den polder binnentreedt zijn versieringen aangebracht, overal heérscht een blijdschap over dit ge denkwaardig feit en in breede lagen der bevolking stroomt men tesamen om met elkaar dit feest te vieren, om met elkaar te gedenken, wat het voor geslacht met noesten arbeid en ijveren vlijt gewrocht heeft En de molen is het symbool van alles wat men ziet. De echte molen, vroolijk versierd met vlaggedoek en groen, de na gemaakte molen in velerlei vorm en af meting, vaak ook zoo prachtig verlicht met de glinsterende lichtjes en de talioou miniatuur-molentjes, die opgehangen zijn bij wijze van lampion. Aan den vooravond van het feest is de twaalfde Westfriezendag te Midden-Beem- ster gehouden, waar het Historisch Ge nootschap „Oud-West-Friesland" zijn al- gemeene vergadering hield in café Beunder. Als altijd stond deze vergadering onder leiding van den krassen en onvermoeiden voorziter, Dr. v. Balen Blanken uit Bovenkarspel. Vele autoriteiten bevonden zich onder het gehoor van den voorzitter, die de vol gende openingsrede hield: Dr. van Balen Blanken Gij allen die in zoo groote getale zijt opgekomen om dezen dag aan zijn bestem-' ming te doen beantwoorden en luister bij te zetten, ik heet u van harte welkom! Van harte?? Ja, van harte en ik doe dat omdat er alle aanleiding toe is. Daar hebben wij eerst onze algemeene vergadering, waarop het uit te brengen jaarverslag u een kijk zal geven op den door ons verrichten ar beid die u tot tevredenheid stemmen zal, u zal doen weten dat het tot 466 aange groeide leden tal ons Genootschap in de rij harer zusteren een beteekenisvolle plaats heeft doen innemen, waar rekening mee gehouden wordt, waarvan men graag wil profiteeren en waarvan dan ook veel ten goede uitgaat. Men mag daarbij niet ver geten dat veel doen ook geestelijk en zakelijk hooge eischen stellen doet en dat angstig gesloten gehouden portefeuilles „n nog angstiger gesloten gehouden beurzen „als niet der zaken diende" behooren be schouwd te worden. Echter Die geeft van 't geen hij heeft, Is waardig dat hij leeft. En die van zijn geestelijke gaven doet profiteeren Verdient dat men hem eere. Dan onze Westfriezendag! Om dien tot zijn recht te doen komen kunnen wij bjj onze oostelijke buren ter schoole gaan. De Friezendagen in Medemblik, Enkhuizen en Hoorn gehouden, kunnen in tal van op zichten ons ter leering en ten voorbeeld zijn. Der wetenschap werd ruimschoots en waardig cijns gebracht, historieen folklore kregen hun passend deel, de persoonlijke verhoudingen ademen 'n gezonden, gezel- ligen en prettigen geest, maar wa* ons bijzonder trof dat was de gewestelijke of liever de provinciale saamfcoorigheid, zich uitsprekende in taal, familiair broederlij ken en zusterlijken omgang, die ons zeggen deed: Zie, dat moesten wij ook weten klaar te spelen dat bijvoorbeeld eens in. het jaar op onzen Westfriezendag vele ontwikkelde en beschaafde Westfriezen van de hoog ste, geleerdste, tot de allerbescheidenste toe bij elkander zouden komen om wat ze gezamenlijk bezaten of hun na aan 't harte ging te bespreken en te beoefenen en voor zoover het waarde had in eere te doen houden. Dialect, gewestelijke persoonlijke eigenaardigheden, folklore, geschiedenis, zin van landaard, Nederlandsche taal, kun sten en wetenschappen beoefende en ont luikende zouden daarvoor in aanmerking kunnen komen. Eén daarvan zou desnoods kunnen uitdijen tot een Westfriesch Con gres, om de zeven jaren te houden, ten einde er een bijzondere attractie van te doen uitgaan. Het zal mij helaas niet weg gelegd zijn die grootsche plannen nader te ontvouwen maar laten anderen ze over nemen en ih petto houden, we weten toch allemaal dat er een heeleboel is. dat zorg vuldig bewaard, in waarde stijgen kan en dat gedachten tot daden uitgroeien kunnen. Ik sprak u in den beginne van een hartelijk, vriendschappelijk samenzijn en de aanleidingen daartoe. Welnu, nooit en ne-gens ter wereld was er een aanleiding zoo bijzonder en tegelijk een zoo waardige om in daad te worden omgezetDe Beemster jubileert. De Beemster jubilares se en een jubilaresse van 325 jaar. De Beemster 13 maal 25 jaar telkens weer ge lukkig en gezegend! Het ongeluksgetal 13 heeft nooit zoo'n geluksdag gekend en de Beemster zag dezen nooit overtroffen Polder en gemeente zijn daarbij niet te scheiden. Ze hebben gelijk recht op feest viering door de geschiedenis aan beide gebonden, door de namen waarvan ze niet te scheiden zijn. Wolf en Deken, Bouwman en vrouwe, Jan Adriaansz Leeghwater en het vooruitzicht van dezen een borstbeeld te zullen krijgen, waardoor ze een bezich- tigingswaardige historische bijzonderheid rijker zullen worden, door 't bezit van „Het Heerenhuis", waar andere heerlijkheden van de adelltjsten geschrapt werden, want: Men spreekt in dezen tijd niet meer, Van Heerlijkheid en van een Heer, Maar raakt de Beemster haar schoon niet kwijt, Dan blijft de Beemster een Heerlijk heid. En op den Beemster Middenkruir Prijkt eeuwig „Het Heerenhuis." Feestvieren mogen ze ter gelegenheid van de oprichting van de oudheidkundige kamer die als „Beemster Museum" ten doop is gehouden. Daarmee zijn ze in onze „permetatie" gekomen en daarin ligt voor ons ook een aanleiding tot feestviering. Immers fami lie-aanwinst stemt elk rechtgeaard mensch tot dankbaarheid. Zij is toch de eerste drijfveer tot samenwerking, ze doet de zelfde wenschen voeden, dezelfde liefheb berijen onderhouden die op hun beurt, een hartstochtelijke beoefening in 't leven roe pen, en geldt die dan ook kunsten en wetenschappen, en lokken die dan tot wederzijdsche steun en bescherming, dan kunnen onze genootschappen, naast elkander gaande, een nuttigen en zegen rijken werkkring in onze gemeenten ten leven wekken. Laten wij op dezen dag be ginnen met in die richting te sturen, dan kan de vreugd van heden in de toekomst tot deugd gesteld worden. Dr. v. Balen Blanken 85 jaar. De heer G. Nober (bestuur) zeide, dat de voorzitter zeker sprak raar aller hart. Het is een groot feest in den Beemster, maar even grootsch is het feit, dat de heer Van Balen Blanken gisteren zijn 85en jaar dag vierde. Namens de vergadering felici teerde spr. den jarige, waarmede de ver gadering luide instemde. Welkomstwoorden. De heer Porte richtte woorden van wel kom namens het Hist. Gen. „Jan Adrz. Leeghwater", dat er gisteren een eer in stelde een rondgang aan te bieden in het bescheiden museum, dat men- pas korte lings stichtte. Hij vroeg verder goede samenwerking met het Zaanl. Genootschap en met Oud West-Friesland. Jaarverslag. De heer Ruyterman, secretaris, bracht daarop het jaarverslag uit. Er zijn nu 11 beschermers en 465 leden, samen 476. Vorig jaar was dat 455. Afgeschreven (overlijden en bedanken) werden er 21 leden en het nieuwe aantal was 44, zoodat we een vooruitgang hebben van 21. Intus- schen is vandaag het aantal weer gestegen. Er werden verschillende subsidies toe gekend Gememoreerd werd het Groot-Friesch Congres te Medemblik, waarover wij om standig verslag heben gegeven. Hulde werd gebracht aan de verfraaiing, welke Medemblik in de laatste jaren heeft onder gaan. Spr. vestigde de aandacht op het werk van een der leden, den heer S. Lootsma, die geschreven heeft over „De Walvischvangst". Voorts werd gewezen op meerdere Westfriesche uitgaven, „De Wachter" van mevr. Visser, „Als het getij verloopt" van K. Norel en een schets van den heer Roselaar „Een vreemde eend in de bait" in het Groot-Nederl. Boerenboek. Dan komt nog een uitgave van den heer Franke over West-Friesland en Water land. Het Hist. Gen. in den Beemster geeft „De Schouwschuit" uit en wil daarvan een maandblad maken. Gememoreerd worden de Coenfeesten te Hoorn-, waardoor deze mooie stad zeker een zeer druk vre°mde- lingenbezoek heeft gehad, wat ten volle verdiend is. Ten opzichte van de contributie-inning doet sor. weer een beroep oo de leden. Ook werden eenige geschenken ontvan gen. De elfde Westfriezendag te Hoorn- slaag de uitmuntend. Snr. verheugde zich weder in het Beemster feest vooral omdat hij in den Beemster geboren is in een watermolen een der negen-en-veertig! Dit is daarom voor hem een extra feestdag! Spr. besloot met de beste wenschen voor de welvaart in den Beemster. (Applaus). Voor het verslag werd door den voor zitter dank gebracht. Een eigen eereblijk voor eereleden. De voorzitter stelde voor in de wet van het Genootschap een artikel op te nemen om buitengewoon verdienstelijke men- schen van het Genootschap tot eerelid te benoemen en hen met een eigen medaille te vereeren. Conform besloten. De heer Merens bracht het rapport uit betreffende mej. Smit. die onder diens lei ding boetseeren etc. studeert. Dit verslag leent zich niet voor publiciteit. Lezing over Jan Adriaanszoon Leeghwater. 's Middags hield de heer J. J- Honig uit Zaandijk zijn lezing over Jan Adr. Leegh water voor het Hist. Genootschap. De heer Honig onthulde hoe Leeghwater behalve beroemd waterbouwkundige ook literator is geweest. Hij behoorde tot den Rijper kring en schreef enkele boekjes, die uitmuntten door levendigheid, frischheid en humor. Groote bekendheid heeft hij echter ook verworven als werktuigkundige en molenmaker en, hij heeft de voornaamste rol gespeeld bij de droogmaking van den Beemster. Dat zijn groote prestaties hem niet hoog moedig hebben gemaakt, blijkt hieruit, dat bij het feestmaal over het gelukkig droog- malen van deh Beemster hij aanwezig was enbediende. Het molenmaken heeft Jan Leeghwater geleerd in de werkplaats van zijn vader. Hij maakte eerst olie-molens en heeft daar na een groote vermaardheid gekregen als watermolenmaker. Zijn rol bij de droogmaking der Noord- hollandsche meren deden zijn roem ver breiden tot ver buiten de grenzen. In Frankrijk en Duitschland heeft hij ver schillende moerassen drooggemaakt. Ook bij het beleg van Den Bosch heeft hij een groote rol gespeeld. In zijn letterkundige nalatenschap wijdde hij enkele geestige beschrijvingen aan duikdemonstraties, vermoedelijk met een soort duikerklok. Naast molens heeft hij ook tal van ge bouwen gemaakt o.a. het fraaie raadhuis te Graft, hij bouwde sluizen, hij maakte torenuurwerken en carillons. Terecht werd hij door een biograaf een duizendkunstenaar genoemd. Er zijn niet vermelde idealen van de droogmaking van de Haarlemmermeer. Hij heeft hier krachtig voor gepleit en een volledige begrooting opgemaakt van 3 millioen ton of 180000 per bunder. Een hartelijk apDlaus viel den soreker ten deel toen hij zijn lezing beëindigde. Jhr. Mr. Dr. Röell, Commissaris der Koningin in de provincie Noordholland. De Beemster-revue een groot succes. Gisteravond werd het feest ingezet met de eerste opvoering van de Beemster-revue, die reeds maanden lang het onderwerp van ge sprek moet zijn geweest. Want er zal wel geen gezin zijn, of een der leden heeft deel aan de opvoering, die wat het getal mede werkenden het groote beroepswerk verre overschaduwt. Driehonderd is geen gering getal, niet alléén op de affiche, maar ook in werkelijkheid, waarin zij te tellen waren op het tooneel van de schouwburgtent, die even buiten het dorp is opgezet. Tegen half acht kwamen de toeschouwers in drommen toegestroomd, een enkele boerenfamilie in een sjees, maar velen van het land zeer pro zaïsch in hun auto, allen in de beste kleedij, zooals het past op een uitgaansavond. De revue is een groot succes geworden De vele historische tafereelen, die den moed en de volharding van de droogmalende voor vaderen, in het bijzonder natuurlijk Leegh water, alle eer bewezen, werden met belang stelling gevolgd en in het applaus, dat men den spelers gunde, deelde ook voortdurend het groote koor, dat zich uitnemend van zijn taak kweet. Op het tooneel werd de historie en de rijkdom van den polder frisch en kleurrijk uitgestald in het frisch aanzien was alleen even een hiaat, toen de storm- geesten geestdriftig alle stof uit de naden van den plankenvloer te voorschijn dansten en in al die tafereelen sprak de liefde voor het eigen gewest en de gemeenschap pelijke bezieling, om dit gewest als een parel van Noordholland steeds dieper en rijker glans te geven. Al die beelden van de Beemster kreeg men te aanschouwen in goed getroffen de cors. Het was duidelijk, dat men zich veel moeite had gegeven bij de voorbereiding en het succes was daarom eens te meer ver diend. Uit het geheel sprak bovendien een treffende saamhoorigheid, dezelfde die men, als er niet aan feesten wordt gedacht, waar neemt overal op het land in het gemeen schappelijk streven naar de welvaart, waar voor de bodem hier zoo rijke beloften in houdt. De driehonderd Beemster-artisten hebben zich èn als artisten, èn als echte pol derbewoners, doen kennen. Ziedaar het dub bele succes van dezen avond, het welslagen van deze revue, die ook de komende dagen 's avonds in die gezellige schouwburgtent zal worden opgevoerd. De medewerkenden ontzeggen zich intus- schen daardoor de mogelijkheid om rond te gaan in het feestende dorp, waar tijdens hun optreden de kermisjool gaande is, waar men op stadsche muziek in den polder walsen kan en waar het beroemde Beemster-fruit op de de zoo'n avond door het algemeen Hollandsche gerecht, dat de haring is, eenigszins wordt beconcurreerd. De viering is vroolijk inge zet, een prettig landelijk feest van blij en ongedwongen samenzijn. Al heel vroeg in den ochtend was het in het centrum van Midden-Beemster zeer druk, bij honderden stonden de Beemster lingen te wachten om getuige te zijn van de aankomst'van de officiëele personen. Burgemeester Kikkert van Midden Beemster, die in ambtsgewaad was, was eerste, die den commissaris van de konin gin in Noordholland jhr. dr. Röell in gemeente welkom heette. Van de vele autoriteiten, die mede aan wezig waren, noemen wij de leden van Gedeputeerde Staten van Noordholland de heeren Kooiman, Michels en Witteveen terwijl ook aanwezig was de hoofding.- directeur van de Provinciale Waterstaat de heer Thomée. De eerste spreker was burgemeester Kikkert, die zeide verheugd te zijn over de groote belangstelling, welke van alle zijden was getoond bij de voorbereidingen tot deze feesten. In koortsachtigen ijver heeft men toch alles nog op tijd gereed gekregen en daarvoor bracht spr. hulde aan allen die ertoe hadden medegewerkt dit feest zoo grootsch mogelijk te maken. Hulde ook aan de Vereen. „Beemsters Wel vaart". Een groot gevoel van dankbaarheid wilde spr. tot uitdrukking brengen bij de herden king van het stoere voorgeslacht, dat de droogmaking van den Beemster had dur ven ondernemen in tijder die moeilijker waren dan wij zelfs thans kennen. Burgemeester Kikkert had zich voorgeno men, zijn rede zoo beknopt mogelijk te hou den, doch hij wilde niet nalaten, bij de offi ciëele herdenking van het 325-jarig bestaan van den polder de Beemster een paar na men te noemen. Want wat hier tot stand gekomen is, is te danken aan het genie Jan Adr. Leeghwater, die in samenwerking met Dirk van Os heele vlakten water met voor onzen tijd gebrekkige hulpmiddelen heeft omgetooverd in vele hectaren land. Dit is gepaard gegaan met groote en vaak ook on overkomelijke moeilijkheden, doch voor een man als Leeghwater bestond maar één ge dachte: het moet, dus het kan. Wij kunnen hier gerust spreken van pionierswerk en voor hem, aan wien heden middag hulde wordt gebracht in den vorm van een eenvoudig borstbeeld, is dit slechts een kleine vergoeding voor alles wat hij voor ons gedaan heeft. Nadat de burgemeester de talrijke aan wezigen verzocht had zich van hun plaat sen te verheffen en een oogenblik den groo ten pionier te gedenken, besloot hij zijn rede met den wensch, dat de feesten een groot succes zouden mogen worden. Na den burgemeester sprak de dijkgraaf, de heer D. Nobel Jzn., een kort woord, waarin hij vooral tot uitdrukking bracht zijn groote waardeering voor hen die voor bereidingen hadden getroffen tot deze grootsche feesten. Dank bracht spr tevens aan de vele autoriteiten, die aanwezig waren, voor hun persoonlijke belangstelling. Na den dijkgraaf was het woord aan den commissaris der koningin in Noordholland, jhr. dr. A Röell. Deze begon zijn feestrede met een gelukwcnsch uit te spreken voor het feit, dat men thans nu de ernstige crisis moeilijkheden overwonnen zijn, dit feest in volle blijdschap en eendrachtige samenwer king mag vieren. Spr.'s taak om deze ten toonstellingen te openen, is niet gering, want het zijn er liefst zeven, t.w. vee-, zuivel-, landbouw-, tuinbouw, bloemen-, handwer ken- en middenstandstentoonstellingen! Spr. had in het voorbijgaan een vluchtige blik kunnen werpen op alles wat hier bijeen gebracht is in kort bestek. En hij meende reeds voor den officiëelen rondgang te mo gen zeggen, dat mm deze feesten niet half heeft voorbereid, doch dat aan alles te zien was, dat dit het werk was van de om hun noesten arbeid en vlijt bekend staande Beemsterlingen. Spr noemde het zich een oote eer bij deze tentoonstelling persoon lijk aanwezig te kunnen zijn en ook hij bracht hulde aan de organisatoren. Met groote voldoening maakte spr. gewag van het feit, dat men niets had nagelaten, om op deze terreinen het beste van het beste bijeen te brengen. Met den wensch, dat men met veel voldoening en in prettige herinne ringen aan deze herdenkingsfeesten tot in lengte van jaren zal mogen terug denken, verklaarde spr. de tentoonstellingen voor geopend. (Applaus.1 Nadat de eerewijn geserveerd was, maakte men een rondgang over de tentoonstellings terreinen, terwijl in den middag de uitslag bekend werd van de verschillende bekro ningen. Hierop komen we nader terug. Splitsing r.k. school. Sedert 1 September zijn de jongens en meisjes der r. k. school elk in een afzon derlijk gebouw ondergebracht. De meisjes blijven in de St. Josephschool, terwijl de jongens geplaatst zijn in het gebouw, een paar jaar geleden gesticht aan den Heeren- weg. Tengevolge van deze verandering is de bewaarschool, die in dit laatste gebouw gevestigd was. tijdelijk opgeheven. Het ligt in de bedoeling de jongens- en meisjesschool geheel van elkaar af te schei den. Schouw. In het Waterschap de Oningepolderde Landen zal op Maandag 13 September schouw over beken en slooten gehouden worden. In de Egmondermeer geschiedt op Donderdag 23 September. De schouw over beken en slooten in ••Bovenpolder" is bepaalt op 29 Sept. a.s terwijl op dien dag tevens bestuursverga dering zal worden gehouden. dit de a.s., Crisis-publicatie DENATURATIE VELDBOONEN. De Nederlandsche Akkerbouwcentrale maakt bekend, dat ingevolge de Crisis- Steunbeschikking voor veldboonen van den oogst 1937 met ingang van 7 September 1937 de mogelijkheid tot denaturatie van veldboonen van den oogst 1937 is open gesteld. Een vergoeding daarvoor zal achteraf worden bepaald, op basis van den richtprijs, welke, zooals reeds eerder werd bekend gemaakt, bepaald is op 9,25 per 100 kg. Veldboonen welke worden gedenatu reerd door telers, moeten gezond en boerenschoon zijn; veldboonen welke door handelaren ter denaturatie worden aan geboden, moeten ten minste voldoen aan de door de Centrale voor de verschillende rassen van oogst 1937 vast te stellen standaardmonsters. De eischen, welke aan veldboonen die door handelaren ter denaturatie worden aangeboden, worden gesteld, zullen name lijk hooger zijn, dan die voor de boonen, welke door telers worden gedenatureerd. Zoolang de standaardmonsters nog niet zijn vastgesteld, dienen de handelaren er rekening mede te houden, dat geen ver goeding zal worden uitgekeerd, indien de ter denaturatie aangeboden partij vuil of een abnormaal hoog percentage afwijkende boonen (piksel) bevat. In gevallen waarin de handelaar twijfelt, kan hij, bij wijze van overgangsmaatregel! alvorens tot denaturatie over te gaan, een monster ter beoordeeling aan de Centrale inzenden. De aanvragen tot deneturatie moeten voor telers en handelaren geschieden op dezelfde wijze als die tot nu toe gelden voor aanvragen tot denaturatie erwten. Hoeveelheden kleiner dan 200 kg. wor den niet ter denaturatie toegelaten. De berekening van eventueele kosten voor toezicht geschiedt als voor erwten. 's-Graverhaee. 7 September 1937. Bezoek commissaris der koningin, Naar wij vernemen zal de Commissa ris der Koningin in de Provincie Noordhol land op Vrijdag 17 September 1937 ten raadhuize te Dirkshorn een officieel bezoek brengen. DE POSTVLUCHTEN OP INDIE. De positie der postvliegtuigen was giste ren: Valk (uitr.) te Singapore, Torenvalk (uitr.) te Athene, Nandoe (thuisr.) te Athene en Wielewaal (thuisr.) te Medan. VLIEGTUIG DER LUFTHANSA VERMIST. Het vliegtuig D-Anoy van de Duitsche Lufthansa, dat op 24 Aug. onder leiding van Freiherr von Coblenz, kapitein Untucht en met als eersten marconist Kirchhoff binnen het kader van de exploratievluchten voor een luchtweg naar het Verre Oosten onder weg van Kaboel (Afghanistan) naar Ansji (China) met succes over het Pamirgebergte, via den Wakhanpas, was gevlogen, is na zijn opdracht ten uitvoer te hebben gelegd, eenige dagen geleden uit Ansji vertrokken om via Kaboel terug te vliegen. Het toestel heeft zijn plaats van bestem ming niet bereikt. Ondanks het nasporings- werk van Junkersvliegtuigen der Duitsch- C-hineesche luchtverkeermaatschappij Eura- sia ontbreekt tot dusverre ieder bericht. De rijksminister van luchtvaart heeft onmiddel lijk na het bekend worden der vermissing last gegeven tot het instellen van een uitge breide opsporingsactie, waarbij den steun is gevraagd van de Britsche luchtvaart, welke onmiddellijk toegezegd is. FRANSCH VERKEERSVLIEGTUIG NEERGESCHOTEN. Vernomen wordt, dat een verkeersvlieg tuig van de Fransche maatschappij „Air Py renees"; aan boord waarvan zich alleen de Fransche piloot Abel Guidez bevond en dat het vliegveld Parme bij Biarritz gisteren om 16 uur 50 had verlaten, door een escadrille van Franco achtervolgd is, toen het in het gezicht van Gijon was aangekomen. Onder het vuur der machinegeweren stortte het Fransche toestel brandende neer nabij het plaatsje Riba de Cella. De piloot kwam in de vlammen om. UIT NEDERLANDSCH-INDIE UITGEWEZEN. „In 't belang der openbare rust w orde". Bij besluit van den gouverneur-generaal d.d. 28 Augustus 1937 is in overeenstem1' ming met den raad van Nederlandsch-Indië, krachtens artikel 35 der Indische staats regeling aan J. H. Philippo, gewezen militair bij het Indische leger, wonende te Meester Cornelis, in het belang der openbare rust en orde het verblijf in Nederlandsch-Indië ontzegd. SPOORBRUG VOLTOOID. Gisteren zijn te Tjilatap de twee laatste, elk tachtig meter lange, overspanningen van de langste spoorbrug van Java, ge plaatst, waardoor deze werd voltooid. MOTORONGEVAL. Bij een verkeersongeluk, dat op 8 dezer nabij Semarang plaatvond, is de sergeant majoor-schrijver J. A. R. Poth gedood. Het slachtoffer van dit motorongeval was slechts 33 jaar oud. DE AANKOMST VAN DE JAMBOREE PADVINDERS. De „Johan van Oldenbarnevelt" die met de Jamboreevlag in top hedenoch tend te Batavia aankwam, bracht de Indi sche padvinders, die naar de Jamboree af gevaardigd zyn geweest, terug. De padvin ders werden begroet door het hoofdbestuur en den hoofdcommissaris van den Neder- landsch-Indischen padvindersbond.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 8