Aanslag op werkgevers-gebouw te Parijs. ENKHUIZEN BEVERWIJK BERGEN WARM EN HUIZEN URSEM ST. PANCRAS HEERHUGOWAARD NOORDSCHARWOUDE KOEDIJK Buitenland Chautemps zal krachtige maatregelen nemen. REEDS TWEE DOODEN. Toestand oud-president Masaryk verergerd. Nieuws in 't kort. BOERDERIJ TE ABBEKERK AFGEBRAND. Geheele oogst vernield. Zaterdagavond te ongeveer half negen brak in de gemeente Abbekerk bij Hoorn brand uit in de boerderij, bewoond door den heer F. Velt en eigendom van den heer Corn. Groot te Heerhugowaard. De brand, ontstaan bij het stoken van een z.g. mengketel, breidde zich snel uit en toen de Abbekerker brandweer, later geassisteerd door de autospuit van Sijbekarspel, arri veerde, stond het geheele pand reeds in lichte laaie. Vrijwel niets kon worden ge red en ook de geheele oogst, welke juist was binnengehaald, werd een prooi der vlammen. Een en ander was slechts laag verzekerd. Een belendende boerderij van den heer J. Wit wist men met moeite te behouden. GROOTE BRAND TZ BERKHOUT. Gistermiddag is, door tot nog toe onbe kende oorzaak, brand uitgebroken in de kapitale boerderij van den heer Elias Koster te Berkhout. De dienstbode ontdek te rook onder den vloer en heel kort daar op greep het vuur, dat vooral voedsel vond in den grooten hooivoorraad, fel om zich heen, daarbij nog aangewakkerd door den krachtigen wind. De motorspuit van Berkhout, welke binnen korten tijd ter plaatse was, vermocht tegen de vlammen zee niets uit te richten. Het achterhuis, de veestalling en een paar hooibergen brandden geheel uit. De woonkamer bleef behouden. Oude chocoladefabriek verkocht. Gisteravond werden in openbare veiling verkocht het fabrieksgebouw, kantoor en terreinen van de N.V. Cacao- en Chocola defabriek „West-Frisia" (in liquidatie). De perceelen werden aangekocht door een der groote Enkhuizer zaadfirma's, Abr. Sluis' zaadteelt en Zaadhandel en zullen naar alle waarschijnlijkheid ten behoeve van dit bedrijf worden geëxploiteerd. In den middag werden de machinerieën verkocht, welke naar de Zaanstreek zullen worden gebracht. De opbrengst van de ge bouwen en terreinen bedroeg in totaal 23.581,50. Aan de chocolade-industrie te Enkhui zen is aldus, tot veler teleurstelling, een einde gekomen. Voor de tuinders in Kennemerland slechts 300 beschikbaar. Eenigen tijd geleden lazen de tuinders, dat de minister van Economische Zaken voor de tweede steunuitkeering voor den land- en tuinbouw een bedrag van ten hoogste 1.300.000 beschikbaar stelde. Het is te begrijpen, dat vel tuinders met verlangen deze uitkeering tegemoet zien. Hoe groot zal echter de teleurstelling zijn bij de honderden tuinders in Kennemer land, want voor de geheele Kennemer- streek is slechts ten hoogste 300,be schikbaar. De directies der veilingen hebben dan ook besloten, dit geringe bedrag thans niet uit te keeren, doch te bewaren tot een volgende gelegenheid, als er wat meer te verdeelen is. De meisjesschool. In verband met de gestadige toeneming van het aantal leerlingen der meisjesschool heeft het bestuur der Berger Schoolvereeni- ging maatregelen moeten beramen om te voorzien in het tekort aan schoolruimte. Het aantal leerlingen is weliswaar reeds boven de 60 gestegen, zoodat eerlang aanspraak gemaakt zal kunnen worden op rijksver- goeding voor een derde vaste leerkracht, doch dit houdt niet in, dat onmiddellijk reeds financieele medewerking van het ge meentebestuur gevraagd kan worden voor uitbreiding van het schoolgebouw. In een Vrijdag gehouden ledenvergade ring is daarom op voorstel van het bestuur besloten om zoo spoedig mogelijk en uit eigen middelen over te gaan tot de bouw van een hulpschool van twee lokalen op het schoolterrein. Het door den Berger architect, den heer Cijffers ontworpen plan is door B. en W. goedgekeurd, de aanbesteding heeft plaats gehad, het benoodigde kapitaal werd reeds door de leden bijeen gebracht, zoodat aan den laagsten inschrijver, den aannemer J. den Das Jbz. te Bergen, opdracht is gegeven het werk met spoed ten uitvoer te bren gen. Verwacht mag worden, dat het hulp gebouw begin November in gebruik ge nomen kan worden. Het Witte Kruis. In de Zaterdagavond gehouden be stuursvergadering van de Noordholl. Ver. .Het Witte Kruis" afd. Warmenhuizen, is door het bestuur tot penningmeester geko zen den heer Jac. Smit en tot secretaris de heer A. Kroon. Tevens is door het bestuur besloten om bij genoegzame deelname een Aoedercursus te organiseeren. ren van ons volk, een spel van het land in vijf bedrijven van Antoon Coolen. Het bestuur der vereeniging bestaat uit de heeren: Jb. Berkhout, voorzitter; G. Seyts, secretaris; G. Datema, penningmees ter; regisseurs J. Oud en G. Hoogewerf. Bezoek commissaris. Naar wij vernemen zal op 24 September e. k. de commissaris der Koningin zijn vierjaarlijksch bezoek aan deze gemeente brengen. R.K. Tooneelvereeniging opgericht Door samenwerking van eenige dames en heeren is men alhier gekomen tot op richting eener r. k. gem. tooneelvereeni ging, genaamd r. k. Parochiale tooneelver. Het initiatief hiertoe is genomen door den pastoor van Haaster, die tevens gees telijk adviseur is der nieuwe vereeniging. Voor haar eerste uitvoering heeft de ver eeniging in studie genomen het zeer aan trekkelijke en boeiende tooneelspel: Kinde- Raadslid bedankt. Naar wij vernemen zal de heer Spaan bedanken als lid van den gemeenteraad. In zijn plaats zal dan komen de heer Jb. Duif no. 3 der Christelijke Historische lijst. Boerinnen vergaderen. De afd. van Boerinnen en andere Vrou wen van het Platteland kwam Donderdag des avonds acht uur N.T. in café Mantel bjjeen. De presidente heette de vergadering har telijk welkom na de zomervacantie, die een tijd van stilstand was geweest. De secreta resse las het jaarverslag voor en de pen- ningmeesteresse gaf een overzicht der in komsten en uitgaven van het afgeloopen jaar, waarbij bleek, dat een batig saldo overbleef van 2.08 tegen 8.66 in 1935. De vischverkoop bracht 8.35 op. Aan de orde van bespreking was het al of niet lid blijven der vereeniging van het hoofdbestuur uit financieel oogpunt. Met het vervallen van dat lidmaatschap zou tevens vervallen de toegang tot de vergaderingen van het Provinciaal Verband, waarvoor helaas nog veel te weinig belangstelling blijkt te bestaan. Hieruit blijkt wel de noodzakelijkheid van zulk een lidmaat schap, daar men anders een los van alles staande vereeniging zou worden. Een verzoekschrift aan het Algemeen Hoofdbestuur gericht om verlaging der plaatselijke contributies bleef zonder uit werking. Met twee stemmen tegen werd het voor stel aangenomen, de jaarlijksche contributie te verhoogen met 0.25, waarmee dezen avond reeds een aanvang werd gemaakt. Het voorstel der presidente om tegelijk met den vischverkoop maandelijks 25 cent te innen voor een reispotje, werd met alg. stemmen verworpen. Wegens bezuiniging zal getracht worden eenige avonden met eigen krachten te vul len, o.a. in de maand December twee voor leesavonden te houden uit „Vadertje Lang been". Vervolgens trad mevr. Glas naar voren voor het zingen van eenige liederen met begeleiding eener harmonica. Daar deze den zang overstemde, werd „Dirk" met zijn harmonica naar de keuken deur gedirigeerd, waar het instrument beter tot zijn recht kwam. Het bekende wiege liedje van „Mozart" oogstte veel bijval. Na afloop ontvingen mevr. GlasRutsen en haar begeleider ieder een ruiker witte chry santhen, vergezeld van den dank der aan wezigen, waarna met het zingen van het Bondslied de vergadering werd gesloten. Het bezoek van den commissaris der koningin. Het jaarlij ksch bezoek van den com missaris der koningin is vastgesteld op 17 September. .and- en klauwzeer. Het eerste geval van mond- en klauw zeer in onze gemeente werd heden gecon stateerd in den veestapel van C. van Diepen aan den Groenen Dijk. Toegelaten. Onze plaatsgenoot L. C. de Laat is toe gelaten tot de 2e klasse van de gem. Han delsschool te Alkmaar. Concert. De concerten treffen den laatsten tijd geen mooi weer. Ook Donderdagavond kon het concert van de harmonie „Excel sior" en de zangvereeniging „Gemengd Koor" van Zuidscharwoude niet buiten worden gehouden en dit vond nu plaats in het lokaal van den heer J. de Bakker. Be halve door genoemde vereenigingen werd ook medewerking verleend door het jeugd- korps van „Excelsior". De uit te voeren nummers mochten er weer zijn en het was zeker een voldoening, dat zoovelen waren opgekomen. Of dit laatste kwam door den Volks zang weten wij niet, doch het was zeker iets nieuws en er werd dapper meege zongen. Bestuursleden gekozen. Bij enkele candidaatstelling zijn Vrij dag tot bestuursleden van de banne Noord- scharwoude gekozen de heeren P. Blokker Sr. (aftr.) en K. Zeeman Jb.z. (vac.) prijzen, die van verschillende kanten waren binnengekomen. Hij hoopte, dat het bezoek daaraan evenredig zal zijn. Het viel de commissie op, dat velen die een plant hadden afgenomen, toch niet hadden ingezonden. Hij hoopte, dat dit een volgend jaar beter zal gaan. De vermakelijkheden bestonden uit een Ballerospel, ring gooien, schietver- maak, en draaiborden. Gebr. Groen van St. Pancras waren weer met een mooie dahlia stand aanwezig. De a.s. proefpolders. Naar aanleiding van een schrijven van de tuinbouwvereeniging „De West" is een schrijven van Ged. Staten binnen geko men, waarin vermeld is, dat thans nog niet valt te zeggen, wanneer met de werken tot stichting van een tweetal proefpolders in het Geestmer-Ambacht zal worden aangevangen. Wat intusschen de vraag be treft, welke gedragslijn belanghebbenden voorshands met betrekking tot de bewer king van hunne voor de uitvoering van de plannen benoodigde perceelen zullen heb ben te volgen, zij medegedeeld dat zij, zonder eenige risico hunnerzijds, de exploitatie van deze perceelen op de ge bruikelijke wijze kunnen voortzetten, tot de inbezitneming van de onderwerpelijke perceelen door de provincie aan de orde komt. Zondag werd in het lokaal van den heer Jb. Groot, de floralia- en huisvlijttentoon- stelling gehouden, waarvoor een groote be langstelling was van inzendingen op elk gebied, ook ter opluistering. Te twee uur opende de voorzitter, de heer Stuffers met een welkom toe te roepen aan de commissieleden en dankte hen voor de medewerking en voor de vele en mooie Bij het einde kon vermeld worden, dat er een ruim bezoek was geweest. Ongeveer 350 personen. De voorzitter sprak een woord van dank tot de burgerij, die zoo spontaan had mede gewerkt aan het welslagen van dezen dag en sprak de verwachting uit, dat het een volgend jaar weer zoo zal gaan. Hij dankte tevens de commissie voor haar medewer king. Het geheel was een goed geslaagde dag en avond. Van de zijde der Parijsche politie werd Zaterdagavond medegedeeld, dat zich een ontploffing heeft voorge daan in het gebouw van het Fransche verbond van werkgevers (C. G. P. F.). De schade zou aanzienlijk zijn. De eerste berichten. Om 10 uur Zaterdag deed zich een he vige ontploffing voor, eerst in het gebouw van het Fransche Verbond van Werkge vers aan de Rue Presbourg, en eveneens in de Rue Boissiere, waar de zetel is ge vestigd van een groep metaal-industrieën. In de Rue Presbourg werd een ontzag lijke verwoesting aangericht en de straat is versperd door het puin. Twee politie-agenten, die zich op hot oogenblik der ontploffing op het trottoir voor het gebouw bevonden, werden onder vallend gesteente bedolven. Voorts is de conciërge van het pand ernstig in zijn ver standelijke vermogens geschokt. Ook in de Rue Boissiere is enorme scha de aangericht, doch slachtoffers zijn daar niet te betreuren. Uit het onderzoek is tot nu toe gebleken, dat een besteller om half zeven in het gebouw aan de Rue Presbourg een kistje aan den conciërge ter hand heeft gesteld, dat, naar hij zeide, stoffen bevatte, met het verzoek aan den conciërge het te over handigen aan den vice-president van het Verbond van Werkgevers. De conciërge zette het kistje in zijn loge neer en ging kort daarna op den zich daar bevindenden divan slapen, tot hij om tien uur door de ontploffing gewekt werd, en nog juist tijd had om zich in veiligheid te stellen. In de Rue Boissiere moet het kistje door de:~ besteller in het trapportaal zijn ge plaatst, daar dit perceel geen conciërge heeft. Twee dooden. De twee agenten, die bij de ontploffing in het gebouw van het Fransche Verbond van Werkgevers bedolven werden, zijn aan hun verwondingen bezweken. De Parijsche ochtendbladen gaven een stemmig uiting aan hun verontwaardiging over den aanslag. Terwijl de bladen van rechts van terro risme spreken, zijn de linksche kranten van meening, dat hier fascistische provo catie in het spel is. Chautemps heeft te genover een vertegenwoordiger van „1'Espogque" verklaard, dat hij al het mo gelijke zal doen om de daders in handen te krijgen en te straffen. Men kan op een krachtige houding der regeering rekenen, aldus de minister-president. Het opruimingswerk. Tegen half twaalf Zondagmorgen had men de puinen in de Rue Presbourg op geruimd. Het zag er toen naar uit, dat geen nieuwe slachtoffers gevallen waren. De verdere opruimingswerkzaamheden moe ten er op wachten, dat de brokstukken, die nog naar beneden dreigen te storten, verwijderd zijn. Minister Bonnet heeft te Quinsac een redevoering uitgesproken, waarin hij er op wees, dat herstel slechts mogelijk is in orde en legaliteit. De aanslagen, die Zaterdag te Parijs gepleegd zijn, zoo zeide de minister, en die onschuldige slacht offers het leven hebben gekost, toonen de noodzakelijkheid aan voor alle Franschen zich aaneen te sluiten tegen de wanorde, wanneer zij de weldaden van den vrede en hun democratische vrijheden willen be houden. Onder dergelijke omstandigheden moet ieder meer dan ooit zijn kalmte en koelbloedigheid bewaren. Chautemps spreekt over den aanslag. Chautemps heeft te Savigny een rede voering uitgesproken, waarin hy na landbouwproblemen besproken te hebben, een krachtig beroep deed op de natie kalm te blijven en discipline te handhaven. Spr. zeide zijn optimisme en geloof in de toe komst van Frankrijk onaangetast te be houden. Maar op voorwaarde, dat thans demagogie, wanorde en haat uitgebannen worden. De Franschen moeten voelen, dat, of ze nu van rechts of van links komen, de Franschen solidair zijn tegenover zekere duistere bedreigingen, die op hen drukken. De afschuwelijke aanslag van gisteren roept deze bedreigingen op wreede wijze weer voor den geest. Spr. wil geen voor barig oordeel hierover uitspreken, maar slechts zeggen, dat de omstandigheden waaronder de aanslag is voorbereid en gepleegd, een gewaarschuwd man tot ern stige overdenkingen brengen. De regeering zal energiek alles in het werk stellen om de daders op te sporen en in den vervolge een zeker drijven op het grondgebied der republiek onmogelijk te maken. Een scherp protest. federatie der metalen en het vak- vereenigingsverbond van metaalarbeiders te Parijs hebben gezamenlijk een verkla ring opgesteld, waarin zij zich met veront waardiging uitspreken tegen de onduldbare provocatie, die gelegen is in de aanslagen op het gebouw van hei Fransche verbond van werkgevers. Zij doen een beroep op de arbeiders streng de instructies op te volgen van hun organisaties en waakzaam te blij ven tegen alle provocaties. Het publiek keurï den aanval af. Zondag den geheelen dag zijn arbeiders in de weer geweest om den vernielden gevel van het gebouw der werkgevers- vereeniging te stutten. Alle stukken pui zijn van het trottoir verwijderd. Men heeft thans de zekerheid, dat er niet nog meer slachtoffers te betreuren zijn dan men reeds weet. Den geheelen middag hebben tallooze wandelaars zich naar de buurt van de Rue Presbourg begeven, doch de straten zijn afgezet. Het publiék keurt in het algemeen het optreden der daders af. Zondagavond was veel politie op de been, o.m. bij de Etoile e. op de voornaam ste punten der Champs Elysees, doch zij behoefde niet op te treden. Minister Dormoy houdt beraad. De minister van binnenlandsche zaken, Max Dormoy is gisteravond aangekomen. Hij heeft direct in zijn kabinet ontboden den minister van staat Paul Faurc, den directeur der nationale veil'2heidsoolitie, Moitessier, den prefect van politie Lange- ron, den directeur der recherchemor.danel, Kling en Verlhomme. Begin van longontsteking gecon stateerd. De toestand van oud-president Ma saryk is plotseling verergerd. Zaterdag middag begon de temperatuur te stijgen tot 37,9 om in den avond op te loopen tot 39.1. De zieke lag toen in ijlende koortsen, de ademhaling was moeilijk terwijl de hartswerking vertraagde. In den vroegen ochtend heeft men de symptomen van een beginnende long ontsteking in de rechterbenedenlong waargenomen. Benesj naar den zieke. In verband met de verergering in den toe stand van Masaryk is president Benesj van Topolcianky in Slowakije, waar hy zijn vacantie doorbracht, naar Praag vertrokken. Bulletin over den zieke. Zondag tegen den middag werd de ge zondheidstoestand van oud-president Ma saryk nog steeds als ernstig beschouwd. De behandelende geneesheeren hebben een bul letin uitgegeven, waarin zij verklaren er in geslaagd te zijn de werking van het hart op bevredigend peil te handhaven, dat zij er naar streven den bloeddruk te verhoogen. Vier professoren van de universiteit Karei IV bevinden zich aan het ziekbed van den oud-president, evenals diens zoon, Jan Masaryk, die Tsjecho-Slowaaksch gezant te Londen is. De toestand zorgwekkend. De berichten die omtrent het ziektever loop van den oud-president Masaryk van het kasteel Lana, ontvangen worden, luiden van uur tot uur ernstiger. De koorts stijgt, de longontsteking gaat verder. In de schouwburgen zyn alle vroolijke opvoeringen van het program geschrapt. Het hart is zwak. De gezondheidstoestand van oud-president Masaryk blijft zeer verontrustend, de vier behandelende geneesheeren hebben Zondag middag om vier uur een consult gehouden, waarbij besloten werd over te gaan tot een inspuiting met cafeïne en kamfer ter stimu leering van het hart. Uit een naburig zieken huis heeft men een toestel laten komen, waarmede de ademhaling van den patiënt vergemakkelijkt kan worden. De genees heeren zijn van meening, dat het niet mo gelijk is een verbetering in de eerstvolgen de twaalf uur te verwachten. President Benesj is met zijn echtgenoote in Lany aangekomen. Hodza kan ieder oogenblik arriveeren. In de omgeving van het kasteel staat een groote menigte ongerust te wachten op het laatste „nieuws; omtrent den „president-be vrijder In de straten te Praag verdringt et publiek zich voor de etalages, waar op geweldige biljetten de berichten omtrent het ziekteverloop gepubliceerd worden. „Krachten onvoldoende". Zondagmiddag om 4 uur is een door drie geneesheeren onderteekend bulletin uitge geven omtrent den gezondheidstoestand van president Masaryk. Het luidt: )fr alSemeen blijven de krachten longaandoening"dankS verbeterin« m de v Vanmorgen iets beter. voleende'hnn V58611 zes uur is te Lany het van Dresident Mn uxt^ewen: in de ziekte verergerS is vannacht geen was eerder iet ge*r®den- °e ademhaling was eerder iets minder verstoord. De hart slag was iets ruimer. Het bewustzijn is blijvend verstoord. De temperatuur loopt weer op. Benesj en Hodza hebben den nacht te Lany doorgebracht, waar even- eens alle familieleden van Masaryk ver toeven. VREES VOOR EEN GROOTEN OORLOG. Roosevelt bekort zyn vacantie. President Roosevelt heeft besloten zijn vacantie met 24 uur te bekorten wegens „den toenemenden vrees voor oorlog in Europa en het verre Oosten", aldus werd Zondag medegedeeld. Het besluit van den president om reeds Dinsdagmorgen in plaats van Woensdag naar Washington terug te keeren, zooals eerst was vastge steld, werd in Hydepark bekend, nadat hij een bespreking had gehad met Norman H. Davis en James A. Moffett. Men verwacht, dat Roosevelt spoedig na zijn terugkeer in de hoofdstad een onderhoud zal hebben met den minister van buitenlandsche za ken, Cordell Huil. De wijziging der plan nen van den president volgt op zijn Zater dag afgelegde verklaring, dat de regeering alles in het werk zal stellen om Amerika buiten een oorlog te houden. Stakers ontruimen bezette fabriek. Na met het ministerpresidium gevoerde besprekingen hebben de stakers, die de Simca-Fiatfabrieken te Nanterre (in Frankrijk) hadden bezet, Zaterdagavond besloten, de werkplaatsen te ontruimen. De cholera in Sjanghai. - De cholera, die twee weken geleden t Sjanghai opge doken is, heeft den omvang van een epidemie aangenomen. Reeds zijn C00 ge- Vallen in de internationale nederzetting voorgekomen en 300 in de Fransche ne derzetting. Onder de aangetasten bevon den zich vijf Europeanen, van wie vier zijn overleden. Alle maatregelen ter bestrij ding zijn genomen, speciale ziekenhuizen zijn geopend. Bewoners van besmette hui zen zijn kosteloos gevaccineerd. De slechte sanitaire toestanden zijn veroorzaakt door den toevloed van vluchtelingen uit de Chineesche wijken. Nationaal-socialisten veroordeeld. - Twee Oostenrijksche nationaal-socialisten, die in Weenen een propaganda-bureau hadden geleid, zijn veroordeeld tot IK iaar tuchthuisstraf en 1 jaar gevangenis straf. Vaderlandslievend Polen. - Op 26 September a.s. zullen 130 vliegtuigen aan de bevoegde Poolsche autoriteiten worden overgedragen. Deze toestellen zijn door in het buitenland levende Polen aan hun land geschonken. De taifoer aan de Japansche kust. - De taifoen, die Japan overvallen heeft, woedde het allerhevigst in de prefectuur Kagawa. Hier zijn 15 menschen omge komen, 46 huizen ingestort, 1000 huizen overstroomd en 200 visschersbooten gezon ken. Volgens een bericht uit Nikko zijn daar 12 personen, leden van het personeel van het waterkrachtstation, omgekomen, toen hun kantoorgebouw onder een aard storting bedolven werd. Dreigende mynwerkersstaking. - De bond van mijnwerkers in Zuid-Wales heeft Zaterdagavond medegedeeld, dat 13.000 mijnwerkers, werkzaam in de mijnen van de Ocean United Nationr1 Combine, van daag in staking zullen gaan om een aantal hunner collega's die nog niet aangesloten zijn, te dwingen zich onverwijld als lid van genoemden bond te doen inschrijven. De dood op den weg. - Augustus heeft "in Engeland een nieuw record geves tigd aan doodelyke ongelukken, namelijk 612 of bijna 20 per dag. Dit getal was nog 5 hooger dan het reeds in Juli gevestigd droef record en 7 meer dan in 1936. Onder de dooden waren 218 voetgangers, 117 mo torfietsers en 141 fietsrijders. Van de 23.113 gewonden waren er ruim 6000 zwaar en ook hier is de categorie fietsers met 1446 weer het talrijkst. Ofschoon de cijfers absoluut de hoogste zijn van eenige maand sinds de telling in 1928 begonnen is, zijn ze relatief iets gunstiger dan in de beide vorige jaren, omdat de toeneming van het verkeer 8 en 6 procent heeft be dragen. Door bliksem getroffen. - Bij Catania in Italië is de bliksem ingeslagen in een boerenwoning. De geheele familie, vyf per sonen, kwèmen om het leven. Ernstig auto-ongeluk. - Bij Vilkija (op 30 K.M. van Kaunas in Lithauen) zijn Zon dag by een ongeluk met een vrachtauto vier personen om het leven gekomen, dertig per sonen werden ernstig, veertig lichter ge wond. Licht in bankdiefstal. - De politie te Athene heeft een aantal arrestaties ver richt in verband met een onlangs in een filiaal van de Grieksche Nationale Bank gepleegde diefstal van 18 millioen drach men. Al het gestolen geld is teruggevon den. De leider van de dievenbende zou een oud-ambtenaar van de bank zijn, die vroe ger lid van het parlement is geweest. Toen de diefstal was gepleegd, werden alle bankbiljetten van 5.000 drachmen uit de circulatie gehaald en was het publiek verplicht deze biljetten aan het hoofdkan toor van de Grieksche Nationale Bank in te wisselen. Aanslagen in bioscopen. - In de New- Yorksche stadsdeelen Manhattan en Bronx zijn gisteravond in twintig biosco pen aanslagen met stink- en traangas- bommen gepleegd. Verscheidene personen werden gekwetst. Men vermoedt, dat de aanslagen tot de actie der filmoperateurs tegen de bioscoopeigenaren behooren. Joodsch landbouwe- vermoord. - een nederzetting in de Jezreelvallei m Palestina is een joodsch landbouwer ver moord. Uit een hinderlaag werden vyi schoten op hem gelost. Aanslag op Arabisch leider. - Ge meld wordt, dat gisteravond te (Palestina) schoten zijn gelost op Aboi Salam Barkawi, lid van de Ara»' partij der nationale verdediging, die stig gewond werd.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 8