Nieuwe ster aan den zwemhemel Onze J(otoHiën *0* (jemeeMtecadm Uit de Pers Piet Stam zei bij het afscheid in indië: „Nou Pop, tot ziens in 1940 in Tokio". Wie is de jeugdige Pop le Roy? Een militair vliegveld bij Bergen. OUDKARSPEL na de eerste tijdcontróle stond Fine iets beter, dank zij een pionnen-overwicht op den damevleugel. Opmerkelijk was het, dat Reshevsky ditmaal niet zoo in tijd nood was als gewoonlijk, hij had zoowaar nog 5 minuten voor 3 zetten. Dit scheen hij echter te veel van het goede te vinden, want in de middagzitting was het weer mis. Ongeveer tien zetten moest hij in tempo spelen. En zijn lange nadenken hielp niet. Fine manoeuvreerde buitengewoon goed met zijn beide paarden en zijn vrijen c- pion en won tenslotte een pion. Daar hij er in slaagde, de dames af te ruilen, terwijl bovendien de zwarte e-pion zwak is, ziet het er naar uit, dat Fine het eindspel van 4 pionnen plus paard tegen 3 pionnen plus looper kan winnen. Eliskases is er totaal uit. Hij verliest partij op partij en legde het zelfs af tegen Petrov, die tot dusver nog slechts één remise had weten te boeken. "tenslotte volgt hieronder de partij PetrovEliskases: Wit: Petrov. Zwart: Eliskases. 1. d2d4 Pg8—f6; 2. c2—c4 e7—e6; 3, pblc3 lf—b4; 4. e2e3 00; 5. Pgl— C2 d7d5; 6. a2a3 Rb4e7; 7. Pe2—f4 c7c6; 8. c4Xd5 Pf6Xd5. Veel te passief gespeeeld. Beter ware e6Xd5. 9. Rfld3 Pb8d7; 10. 00 Pd5f4. Ook dit is minder sterk. De f-pion drukt thans op de witte Koningsstelling en zooals het ver volg leert, is de stelling rijp voor een pionnenstorm. 11. e3—f4 Pd7—f6; 12. Rel—e3 Dd8—c7; 13. Ddl—f3 Tf8d8; 14. Tal—cl Rc8—d7; 15. g2g4 Krachtig gespeeld. 15 Rd7e816. g4—g5 Pf6—d5; 17. Pc3Xd5! e6Xd5; 18. f4—f5 g7—g6. Wellicht ware het beter geweest, zoo lang mogelijk te wachten met het ver zwakken van de Koningsstelling om de keuze aan zich te houden. Thans weet Petrov, hoe hij zich moet opstellen. 19. h2—h4 Re8d720. f5Xg6 h7Xg6; 21. h4h5 Kg8g722. Kgl—g2 g6Xh5; 23. Re8d7 Re7—d6; 24. Rf4—g3! Rd7— g4; 25. Df3—f6f Kg7—g8; 26. Df6—h6 f7—f5; 27. g5Xh6 (e.p.) Dc7—f7; 28. Rg2— e5 Rd6Xe5; 29. d4Xe5 Td8—d7; 30. f2— f3 Df7e6; 31. Dh6g5f Zwart gaf op. Athletiek. NIEUW WERELDRECORD VERSPRINGEN DAMES. Stella Walasiewicz springt dan 6 meter. meer De Poolsche athlete Stella Walasiewicz verbeterde tijdens wedstrijden te Drohosycz het wereldrecord verspringen voor dames door een afstand te bereiken van 6.02 meter. Het oude wereldrecord stond op naam van de Japansche athlete mej. Hitomi met een sprong van 5.98 meter, gevestigd ih 1928. De Poolsche athlete is dus de eerste vrouw, die meer dan 6 meter ver springt. Wielrennen. JEAN AERTS LEVENSGEVAARLIJK GEWOND. Tijdens het te Mechelen gehouden criterium vond een valpartij plaats, waarvan ook de bekende Belgische renner Jean Aerts één der slachtoffers was. Hij werd zeer ernstig aan het hoofd gewond en moest onmiddellijk naar het ziekenhuis worden overgebracht. Men vreest voor zijn leven. Dit ongeval geschiedde als volgt. Een vijf tiental renners was in dezen wegwedstrijd over 100 K.M. tot op den laatsten kilometer bij elkaar gebleven. Allen zetten tegelijk de eindsprint in. Door een ongelukkigen sa menloop van omstandigheden kwamen enkele renners te vallen, behalve Jean Aerts ook onze landgenoot Johnnie Braspenninx. De laatste kwam er met enkele minder ern stige kwetsuren af. De wedstrijd werd gewonnen door den Belg de Rijck in 2 uur 17 min. 50 sec. voor Rossi (Italië), Louyet (België), Verreycken (België), Francken (België) en Bunduel (België). Onze landgenooten Stuyts en Pauwels kwamen in het hoofdpeleton aan. Schedelbreuk. De toestand van Jean Aerts was Zondag iets verbeterd. Men heeft een dubbele schedelbreuk geconstateerd. In den loop van den middag is hij tot bewustzijn geko men. Er doen zich momenteel geen compli caties voor en de doktoren hopen hem in het leven te houden. DE RONDE VAN DORDRECHT. Zaterdagmiddag werd ter gelegenheid van de ingebruikneming van de tunnel te Dordrecht de Ronde van Dordrecht verre den, waaraan drie Alcmarianen meededen, n.1. Piet Evers, Bosman en Hollebeek. Eerst genoemde was eerst per fiets naar Dordrecht gereden, had onderweg nog pech en kwam doornat aan, precies op tijd om nog te kunnen starten. De twee anderen waren reeds vroeger aangekomen. Tal van sterke amateurs startten en het was voor de Alkmaarders een zware koers. Tezamen met Bosma trachtte Evers voort durend weg te loopen, maar Demmenie c.s. haalden het duo steeds weer in. Drie ron den voor het einde sloeg Demmenie met twee anderen op de vlucht en zij namen zoo n voorsprong, dat ze niet meer ingehaald kon den worden. De beide Alcmarianen zaten toen in het achtervolgingspeleton, dat 20 man sterk was. In den eindspurt werd Evers 5e en Bosman 9e, zoodat hun plaats in het eindklassement resp. 8ste en 12e werd. Hockey. DE TRADITIONEELE HOCKEYDAG. Zoo is dan gister het hockeyseizoen. weer officieel geopend, de witte bal rolde weer, he stickgekletter daverde door de Sep- temberlucht en allerwege heerschte de bekende prettige hockeysfeer. Evenals vorig jaar was de animo voor der. hockeydag zoo groot dat er in verschil lende plaatsen van ons land voorronden gespeeld dienden te worden en zoo trokken Alkmaar I en Alkmaar II, vergezeld van tal van supporters naar de Spaarnestad, waarop het ideale B. M. H. C.-veld de sticks gekruist werden. Alkmaar I trad het eerst in den strijd tegen een Amsterdamsche club, Harlekijn I, die op uiterst beleefde manier met een 31 nederlaag naar huis gezonden werd. Alkmaar deed er niet veel aan, maar spaarde zich wijselijk voor den volgenden wedstrijd, n.1. tegen H. B. S., den alouden tegenstander, die ons vorig jaar geheel onverwacht een nederlaag bezorgde. In een spannenden strijd (10, 11, 21) wist Alkmaar toch te zegevieren, maar zoo gemakkelijk als den vorigen kamp ging dat toch niet. Nu kwam de finale, tegen de gevraagde club B. M. H. C. I, de nieuwe eerste klas- ser, waarin eenige internationals hun me dewerking verleenden. Wat te verwachten was, geschiedde. Alkmaar I moest het onderspit delven met een 51 nederlaag. De fut was er bij de jongens eenigszins uit, het bleek duidelijk dat de B. M. H. C.-ers dit jaar al getraind hadden, terwijl de meeste Alkmaarders pas Zaterdag j.1. voor het eerst weer eens achter den witten knikker gedraafd hadden. De stemming onder den wedstrijd was overigens opperbest, bepaald vermakelijk was het te zien hoe iedereen stopte, toen een groot wit motorjacht langs voer, men dacht aan de Piet Hein! Hetgeen echter niet zoo bleek te zijn waarop de bal weer lustig verder rolde. Alkmaar II verloor in een tamelijk lauwen wedstrijd van A. M. V. J. n met 2—0. Erg sterk bleek dit elftal niet te zijn „Levie" op de rechtshalfplaats was echter een niet te betalen ontdekking (voor de supporters dan). Zoo is het ons dus dit jaar weer eens niet gelukt onze kunsten in A'dam te ver- toonen, maar daarom niet getreurd. Nu maar weer ijverig trainen, indoor en out- door er dan met frisschen moed begonnen aan den hoofdschotel van de jaarlijksche hockeymatches, de competitie. Hier moet de van 't jaar 25-jarige A.M.H.C. eens toonen wat ze waard is. Vooruit bully! Zwemmen. (Van onze R.-redacteur). De uitspraak „als de nood 't hoogst is, is de redding nabij", zal ook voor ons zwemwereldje bewaarheid wor den. In dezen tijd, waar Nederland langzaam maar zeker de hegemonie moest afstaan aan Denemarken wat het dameszwemmen betreft, is het in zekeren zin een geruststelling te we ten dat nieuwe krachten naar voren komen. De tegenaanval op Denemarken is ingezet en een der voornaamste wa pens zal zijn de jeugdige Poppy le Roy, het veelbelovende Indische zwemstertje. Pop zelf heeft er eigenlijk heelemaal niet aan gedacht eens te zullen optreden in de internationale zwemwereld. Och ja, in Indië zwom zij veel en heel aardig. En passant vestigde zij negen Indische records op haar naam. Maar er waren ook tijden dat ze vrijwel niet of in het geheel niet kon trainen, want haar vader, thans gepensionneerd kapitein van het Indische leger, werd ook wel eens overgeplaatst naar oorden, waar aan regelmatig oefenen niet gedacht kon worden. Van haar vader heeft ze de eerste zwem les gekregen! In Bandoeng, waar ze met eentopgeblazen fietsband om het middel in het'water gegooid werd. Maar lang duurde het niet of de fietsband kon gevoegelijk worden weggelaten. In Batavia werd het pas recht goed. Poppy werd lid van Nep- tunus, de club van Piet Stam, welke laat ste onder meer deel uitmaakte van de ploeg Nederlandsche zwemmers op de Olympische Spelen in Berlijn. Op haar beurt heeft Poppy weer danig geprofiteerd van de vele en wijze lessen die Ma Braun aan Piet had gegeven. „We zwommen heel veel samen op Ba tavia" vertelt Poppy. „Maar tijdzwemmen deed ik eigenlijk heelemaal niet. Ik vond het heelemaal niet prettig om dadelijk een tjjd te weten. Het maakte me zenuwachtig en later hoorde ik wel hoeveel ik gezwom men had. Negen records heb ik nu op mijn naam staan, maar m'n tijdenboekje heb ik niet bij me en de tijden weet ik niet uit mijn hoofd". Een formeele training kenden we niet. De leden onderling oefenden met elkaar en dat was alles. Maar nu kan ik wel goed merken dat een doelmatige training de capaciteiten wel doet verhoogen. Dat mevrouw Braun mij nu oefent, zal ik wel voor een groot deel danken aan Piet Stam. Ik had al een brief bij mij voor mevrouw en die heb ik nog en ik zal hem wel niet meer hoeven geven, want in Genua kwam er een brief van mevrouw aan boord, waarin zij schreef, dat ze me heel graag zou helpen. Uit Indië hebben ze dus al eerder geschreven en ik denk dat Stam de hoofdschuldige is. Toen we weggingen zei hij nog: „Nou Pop, tot ziens in 1940 in Tokio". Maar zoover zijn we nog niet. „Zoover zijn we zeker nog niet" vult de heer le Roy aan. „Zwemmen is wel heel aardig, maar het werk gaat vóór. Poppy zit nu hier in Breda op de H. B. S. en ze is achter vergeleken bij de school die ze in Indië bezocht. Nu zou ze eiken Zaterdag naar den Haag gaan om te oefenen bij mevrouw Braun. En deze is er ook voor dat ze veel wedstrijden zwemt, maar dat kost tijd. Op 5 October bijvoorbeeld zijn er zwemwedstrijden waar ze aan mee zou moeten doen. Ik heb gedacht dat het op een Zaterdag of Zondag was, maar het blijkt in de week te vallen. En ik weet niet of de directeur van de H. B. S. daar nu vrij voor wil geven. Laatst zei hij al tegen Poppy dat hij het aardig vond zoo n zwem ster op school te hebben, maarhet werk ging voor. Dat naar den Haag kost al heel veel tijd. Maar we zullen zien hoe het op school gaat, want daar zal wel heel veel van afhangen". Andere methode. Poppy vertelt verder van haar zwem men. Hoe er in Indië gezwommen wordt Pop le Roy en hoe hier. „Het water is hier heel anders, veel zwaarder. Het klimaat mag in Indië warmer zijn, en daardoor afmmattender, maar ik maakte daar betere tijden. De methode van zwemmen die is hier zus, daar zoo. In Breda, waar ik lid werd van de Baronie, werd iê geoefend door me vrouw van der Zwaan in den eersten tijd. Zij leerde mij de beenen onder het water te houden. Mevrouw Braun zegt „Kind, je beenen zoo hoog mogelijk. Denk maar aan de schoepen van een raderboot. Die klap pen ook op het water". Op het oogenblik zijn mijn tijden natuurlijk nog niet heel erg mooi, maar mevrouw Braun is tevre den en zal me blijven helpen. Maar ik hoop dat ik op 5 October mag zwemmen van school Rie Mastenbroek is verloren voor de amateurzwemsport. Willy den Ouden heeft huwelijksplannen. Nida Senff is halver wege het huwelijksbootje. Voor Poppy zijn die tijden nog niet gekomen, daar is ze te jong voor. Maar een zwemstertje is weer opgekomen uit de gelederen om over eenigen tijd de Deensche meisjes de kroon van het hoofd te halen. Dat is heel prettig Poppy, voor jou en zwemlievend Neder land. Maar je vader en de directeur heb ben wel een beetje gelijk over dat school werk. Pas op voor de dans om de zwemgalg! NU NOG ZWEMMEN IN OPEN WATER! Gisteren hadden te Schoorldam in het Ncordhollandsch kanaal zwemwedstrijden plaats voor kinderen, welke bestonden uit het zwemmen van een afstand van 50 M. schoolslag in 't minste aantal slagen. De eer ste prijs voor de jongens werd behaald door W. Half met 30 slagen en een tijd van 1.07 min., de 2e prijs door O. Bootsma met 32 slagen, tijd 1.07 min. en de 3e prijs door M. Ens met 34 slagen, tijd 1.10 min. Van de kleinere meisjes behaalde de le pr. F. Sel- horst met 25 slagen, 1.04 min., de 2e prijs I. Nieuwland met 27 slagen, 1.28 min. en de 3e prijs Tr. Sevenhuijsen met 28 slagen, 1.10 min. Van de grootere meisjes behaalde den len prijs L. Bak met 42 slagen, tijd 1.30 en den 2en pr. N. v. d. Wel met 49 slagen, tijd 1.25 min. Deze wedstrijden hadden plaats onder leiding van den heer Tij gelaar, die belange loos en met veel ijver de Schoorldamsche jeugd het zwemmen leert en zijn werk zoodanig beloond ziet dat reeds 25 kinderen zwemmen als ratten, volgens de regelen der kunst. DE ZWEMMENDE JEUGD EN DE ALKMAARSCHE REDDINGSBRIGADE. Toen een verslag in ons blad melding maakte van het 1000ste zwemdiploma in de Overdekte uitgereikt door den president commissaris die de aandacht erop vestigde, dat nu weer duizend menschen practisch voor een verdrinkingsdood waren behoed, heeft het bestuur van de A.R.B. zich over deze aangelegenheid beraden. De woorden van den president-commis saris zullen wellicht velen gediplomeerden in de meening brengen, dat z(j nu „ge oefend" zwemmer zijn. Dit is natuurlijk door den spreker niet zoo bedoeld. Doch de meening mag zeker niet blijven bestaan. Zij zal onjuist blijken als de afgezwommen leerling het er nu maar bij laat en, af en toe een zwembad bezoekend, zich bepaalt tot het zich met tusschenpoozen in het bassin heen en weer bewegen en wanneer hij dan doet gelijk zoovelen en zich nimmer meer de moeite geeft ook maar één „rondje" ach tereen te zwemmen. Bij een waterongeval zal de vergissing kunnen blijken en, erger, in onze kuststreek zal de tot „zwemmer" gepromoveerde bader meenen, dat hij nu in het zeewater geheel veilig is. De Alkmaarsche Reddingsbrigade propa geert het beter zwemmen. Daarmede be oogt zij niet alleen het bevorderen van be kwaamheid in het zwemmend redden, doch in de eerste plaats het doen verwerven van meer zelfvertrouwen van den zwemmer, in 't bijzonder bij voorkomende buitengewone omstandigheden. Verschillende „afgezwommen" leerlingen sloten zich reeds bij de A.R.B. aan. Voor één cateogrie, die der kleineren, was echter nog geen plaats. Thans is met de directie van de Overdekte ter zake overeenstemming verkregen, zoodat de brigade zich met het jeugdwerk kan gaan bezig houden. De kinderen, die reeds in het diepe bassin kunnen worden toegelaten, zullen onder lei ding van de brigade-instructeurs van Die pen en Koot, bijgestaan door enkele be stuursleden, oefenen in het „beter" zwem men. De oefeningen, die het snelzwemmen niet ten doel hebben, zullen niet boven de lichamelijke geschiktheid van de kinderen uitgaan. „Horecaf", het officieel orgaan van den Ned. Bond van werkgevers in hotel-, restau rants-, café- en aanverwante bedrijven schrijft in zijn laatst verschenen nummer: De laatste dagen zijn er in de pers berich ten, verschenen, waarin melding wordt gemaakt van de mogelijkheid van den aanleg van een militair vliegveld in de omgeving van AlkmaarBergen. Op het oogenblik is de Jachtvliegtuig-afdeeling op Schiphol ge vestigd, maar dit zeer drukke burgerlucht vaartterrein behoort eigenlijk voor militaire vliegers taboe te zijn en zeker voor de ge vaarlijke oefenvluchten van de jachtvlieg tuigen. Dat er dus naar een ander militair terrein wordt gezocht, is begrijpelijk. "Wat deze kwestie intusscnen met de belan gen van het hotelbedrijf te maken heeft? We zouden zeggen een massa. We hechten groote beteekenis aan de vestiging van een garni zoen te Amsterdam. Militairen geven inder daad levendigheid aan een stad, een dorp. Hoe meer garnizoensplaatsen hoe liever, zouden we dus kunnen zeggen, al zou men ons op dit stuk van zaken ook wel bezwaren kunnen tegenhouden. Maar voor Amsterdam is een garnizoen zeker van beteekenis. In dit verband zou men wellicht geneigd zijn te veronderstellen, dat we voor Alkmaar en Bergen verheugd zouden zijn over de moge lijkheid, dat de Java daar in de buurt onder dak zal worden gebracht. Maar zij, die zoo denken, vergissen zich. Wat toch is het ge val? De nabijheid van vliegvelden brengt een zekere onrust mede. Wie in de omgeving van Soesterberg woont, zal dat beamen. De be woners van Rijswijk, die in den beginne zoo verheugd waren over den aanleg van het sportvliegveld „Ypenburg" verwenschen de aanwezigheid daarvan zoo nu en dan. Im mers, de rust is weg. Nu geldt voor „Ypen burg", dat het daar nog niet zoo druk is, zoodat de onrust daar nog niet bijzonder groot is. Maar wat niet is, kan nog komen. „Ypenburg kan zich uitbreiden, want de be langstelling voor de vliegerij neemt nog da gelijks toe. Maar wat voor Rijswijk nu nog in mindere mate geldt, zal voor Alkmaar en Bergen niet opgaan. De Jachtvliegtuig- afdeeling is nu reeds een belangrijk onder deel van onze luchtverdediging. De Java zal straks nog sterk in omvang toenemen. Het vliegveld van de Java zal dus een drukke luchthaven worden. Men mag aannemen, dat het geronk van talrijke zware motoren zoo wel overdag als des avonds en des nachts niet van de lucht zal wezen. Met andere woorden: de landelijke rust van de prachtige omgeving van Alkmaar zal met het vestigen van de jachtvliegtuigafdeeling daar ver dwijnen. Welnu, dit kan nooit in het belang van het hotel- en pensionbedrijf zijn. En we gelooven dan ook, dat de betrokkenen er verstandig aan zullen doen op dit stuk van zaken scherp acht te geven. Vele zomergasten mogen dan met belangstelling de oefeningen van de mi litaire vliegers gadeslaan, anderen zullen dat motorgeronk hinderlijk vinden en zij zullen een badplaats zoeken, waar het rustiger is. Men zij dus in dit belangrijk centrum van vreemdelingenverkeer op zijn hoede, want het is zeker niet strikt noodzakelijk, dat de Jachtvliegtuigafdeeling in de omgeving van Alkmaar wordt ondergebracht. In ons land zijn waarlijk nog wel zeer uitgestrekte terrei nen aan te wijzen, ver van bebouwde kom men, waar een dergelijke militaire luchtvaart- afdeeling veel beter op haar plaats is. Zeker, we begrijpen best, dat de militairen graag wat meer in de bewoonde wereld wen- schen te huizen. We behoeven maar aan het Haagsche kazernevraagstuk te denken, om de bevestiging hiervan te hebben, maar we gelooven, dat er belangen zijn die daarvoor niet behoeven te wijken. We meenden er verstandig aan te doen op deze aangelegenheid de aandacht te vestigen. DE ONGEREGELDHEDEN OP BORNEO. Ongeveer 100 personen aangehouden. Inzake de ongeregeldheden in de buurt van Amoentai seint de resident van de Zui- der- en Ooster-afdeeling van Borneo nog het volgende: het aantal personen, dat thans in totaal is aangehouden bedraagt ongeveer honderd. De opsporing van de verzetslieden is vrijwel beëindigd. Het gerechtelijk onder zoek is aangevangen. Vrijdagavond hebben in Kloea, afdeeling Hoeloe Soengai, waar het grootste gedeelte van de verzetslieden is aangehouden, twee van hen getracht zich meester te maken van een klewang van een agent welke be wakingsdiensten verrichtte waarbij beide verzetslieden onbeteekende verwondingen opliepen. In den nacht van Zaterdag op Zondag werd een tweede poging gedaan, waarbij men thans trachtte een karabijn machtig te worden. Hierbij is een van de verzetslieden ernstig gewond. (Niet officieel) Trekking van Maandag 20 September 1987 5e klasse, le lijst Hooge prijzen 1 10,000.— 4220 1500.- iboo.— 16319 2557 1, 400.— 3032 4151 19066 22582 32832 200.— 5284 18974 100.— 1630 7218 7366 9368 11002 17898 19140 Prijzen van TC 9 278 327 334 431 531 741 861 936 1016 1096 1167 1309 1340 1357 1387 1501 3478 2171 2466 2493 2654 2779 3211 3216 3701 3725 3739 3866 3874 3943 3963 4034 4430 5629 4533 4623 4721 5133 5200 5283 5418 5668 5686 5699 5781 5848 6035 8047 6156 6190 6256 6723 7016 7268 7639 7754 7858 7977 7980 8281 8672 8697 8800 8827 8925 8928 9027 9136 9236 9341 9366 9801 9833 10108 10437 10708 11004 11055 11103 11408 11639 11726 11825 11866 12011 12022 12257 12589 12627 12871 13116 13323 13351 13427 13445 13466 13813 13832 13901 13921 14052 14119 14361 14386 14547 14952 15015 15150 15234 15242 15695 15748 15973 16148 16423 16447 16616 16667 16842 16857 17053 17217 17259 17283 17340 17921 17942 18072 18146 18154 18360 18420 18450 18485 18518 18554 18573 18649 18802 18899 19803 19821 19823 19864 20253 20283 20979 21110 21163 21425 21435 21643 21781 21788 21844 22276 22322 22487 22501 22652 22680 22818 22922 23115 23132 23173 2Q00 23370 23431 23576 23608 23808 jf Nieten 69 179 232 262 284 300 332 «5 552 570 581 624 646 722 799 818 852 894 1026 1135 1172 1305 1348 1375 1389 1413 1493 1563 1654 1690 1709 1717 1787 1797 1821 1841 1872 1895 1907 1960 1976 1978 2055 2056 2121 2148 2180 2263 2270 2331 2334 2369 2430 2483 2575 2601 2651 2716 2763 2768 2807 2841 2924 2946 3240 3254 3315 3423 3474 3500 3611 3694 3711 3823 3827 3886 3973 3982 4046 4143 4147 4202 4226 4351 4408 4476 4647 4729 4852 4936 4964 4986 5016 5023 5033 5156 5172 5185 5288 5313 5454 5501 5516 5629 5641 5645 5652 5656 5674 5807 5839 5888 6011 6016 6149 6208 6218 6222 6?73 6301 6444 6504 6519 6544 6582 6600 6610 6706 6716 6778 6779 6840 6845 6849 7009 7036 7039 7188 7209 7284 7340 7521 7530 7609 7628 7653 7690 7707 7708 7737 7740 7840 7911 7933 7946 8012 8039 8238 8314 8315 8391 8437 8507 8562 8585 8686 8717 8797 8826 8887 8897 8918 8933 8938 9066 9072 9076 9108 9168 9206 9222 9297 9370 9377 9454 9468 9586 9637 9639 9649 9726 9802 9863 9897 9906 9949 10029 10182 10203 10309 10391 10417 10455 10479 10535 10533 10545 10595 10601 10649 10774 10790 10794 10812 10851 10881 11026 11037 11065 11106 11153 11203 11247 11281 11288 11299 11332 11412 11442 11470 11527 11531 11550 11626 11687 11718 11819 11833 11844 11851 11893 11924 11970 12007 12030 12034 12101 12111 12195 12238 12245 12284 12290 12355 12512 12531 12693 12725 12745 12856 12860 12863 12962 13047 13110 13218 13223 13263 13281 13302 13333 13372 13397 13398 13402 13443 13474 13518 13525 13583 13685 13686 13689 13735 13804 13882 13883 13899 13933 13964 14004 14020 14115 14166 14169 14182 14220 14241 14248 14258 14269 14275 14276 14319 14368 14375 14376 14381 14538 14588 14672 14748 14757 14765 14802 14814 14885 14917 15051 15159 15188 15282 15347 15513 15526 15580 15598 15634 15657 15689 15702 15813 15838 15854 15876 15995 16150 16196 16257 16266 16291 16314 16363 16384 16399 16623 16654 16712 16720 16752 16848 16849 16867 16955 17045 17107 17128 17147 17160 17172 17224 17273 17376 17547 17624 17649 17665 17678 17705 17853 17857 17958 17987 17999 18000 18003 18006 18143 18193 18227 18231 18289 18362 18391 18412 18487 18489 18650 18651 18732 18830 18844 18870 18900 19007 19084 19104 19126 19147 19148 19318 19278 19455 19663 19735 19834 19900 19957 20070 20082 20108 20113 20117 20190 20202 20205 20232 20262 20267 20284 20286 20330 20349 20382 20390 20517 20519 20556 20616 20664 20676 20694 20795 20830 20851 20950 21043 21160 21237 21240 21250 21289 21314 21361 21362 21423 21499 11517 21538 21542 21550 21573 21619 21624 21627 21635 21690 21740 21837 21911 21916 21931 22006 22016 22063 22097 22114 22240 22272 22308 22339 22363 22376 22404 22405 22463 22502 22513 22529 22581 23626 22629 22678 22715 22729 22746 22895 22908 22931 23013 23343 23355 33359 23416 23459 23525 23536 23590 23626 23711 23713 23774 2P.90 23836 23843 23854 23897 23902 23948 23998 Vrijdagavond vergaderde de raad. De voorzitter deelde mede, dat de mi nister van sociale zaken de werkverschaf fingen: a. bagger- en slootwerk; b. uitbrei ding gemeentelijke begraafplaats en c. Staatsboschbeheer Schoorl heeft verlengd voorloopig tot en met 31 December 1937. De baggerregeling is inmiddels Maandag in werking getreden. Op een vraag voor den heer de Boer zeide de voorzitter, dat de kleine tuinders weer voor elkander kunnen baggeren. Ingekomen .stukken Beschikking van den minister van bin- nenlandsche zaken inzake schorsingbeshiit commissie van beheer der lichtbedrijven. Een afschrift van een, door Ged. Staten dezer provincie tot de commissie van beheer van de gemeenschappelijke lichtbedrijven gerichten, brief omtrent het Ambtenaren reglement van die bedrijven. Omtrent de kwestie betreffende het Amb tenarenreglement zeide de voorzitter steeds van meening te zijn geweest, dat dit moest worden vastgesteld door de commissie van beheer. Ged. Staten geven echter in over weging dit reglement alsnog door den read te laten vaststellen. De heer Borst hoopte, dat met het ontwer pen daarvan met de meening en de gevoe lens van een groot aantal raadsleden reke ning zal worden gehouden. De voorzitter kon dat niet beloven. Adres van de r.k. vereeniging „Het Wit- Gele Kruis" te Noordscharwoude en van het bestuur van de afd. Langendfjk van het „Witte Kruis", beide houdende verzoek om subsidie ten behoeve der wijkverpleging. Dit zal bij de begrooting worden behan deld. Afwijzend werd beschikt op het adres van de stichting „Het Noordhollandsch Landt» schap" houdende verzoek om een jaarljjèi sche bijdrage. Een adres van het afdeelingsbestuur van de vereeniging voor Volksonderwijs aan detl Langendijk, houdende verzoek om subsidié voor de Kleuterschool te OudkarspeL Ook tegenover dit verzoek staan B. en Mk afwijzend. De heer Borst vond het treurig, dat In een rijk land als Nederland de regeering geen subsidie geeft. Onder zekere yooBwaasden

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 11