BETOVERDE BOS. UITGEEST WIERINGERWAARD ZUIDSCHARWOUDE EGMOND AAN ZEE ST. PANCRAS Glimlachje zou spreker subsidie willen geven en wel deze, dat de schoolgeldheffing progressief moet worden en dat geheel onbemiddelden worden vrijgesteld. Mevr. PaarlbergHartland was voor het verleenen van subsidie. De voorzitter keurde af, dat men reeds het eerste jaar na de oprichting bij de ge meente komt. Als er moeilijkheden zijn, moet men zich eerst zelf trachten te redden. Weth. Bakker zou er wel voor voelen, maar dan komen ook de katholieken en die hebbe het zeker zdo noodig. De heer Borst stelde na eenige discussie voor een subsidie te verleenen van f 50. Dit voorstel werd verworpen met de stem men den heer Borst en van mevr. Paarl bergHartland voor. Het voorstel van B. en W. werd aange nomen. Adres van de heeren U. Krikke en J. Dik- kerboom, aannemers te Heerenveen, hou dende verzoek om vergunning tot het trek ken van 30.000 M3. zand uit ,,'t Waardje' Het stuk is aan den gemeenteraad gericht en dus, aldus de voorzitter, breng ik dit ter tafel, hoewel het B. en W. aangaat. Wij heb ben van Ged. Staten vergunning om te la ten baggeren tot ruim 80.000 M3. 36000 M3. was er reeds uitgebaggerd, terwijl ook voor deze 30.000 M3. reeds vergunning is verleend door B. en W. tegen 3 ct. per M3. De heer de Boer stond paf. dat er al op de plaats gebaggerd wordt, waar de ijs banen zullen komen, terwijl wij de uitdruk kelijk verzekering hadden gekregen dat daar niet gebaggerd zou worden. Is het toe zicht niet goed geweest of zijn ze hun gang maar gegaan? De vorige vergadering, aldus de voorzitter, is er ook over de ijsbaan gesproken. Er is toen gewezen op den dam, die er moest ko men. Ik herinner mij goed, toen gezegd te hebben, dat als er maar een halve meter water stond, was het nog gevaarlijk. Er wordt nu naast den dam gebaggerd, dus op de plaats waar de ijsbanen komen. Als er modder terug komt uit het stuk bij de rolpalen, dan zullen wij het laten storten op de plaats van de ijsbanen. Het is of de ijsbaan domineeren moet. Wij moeten toch ook rekening houden met het bedrag dat hierdoor in de gemeentekas komt. Van de ijsbaan hebben wij nooit revenuën gehad. De heer de Boer: Er zijn toch jaren ge weest, dat de ijsclub de gemeente van de werkloozen ontlastten. Weth. Bakker: Dat heeft de gemeente 1000 gekost. De heer Kostelijk was blij, dat de Boer de zaak heeft aangesneden. 66000 M3. zand moet toch ergens vandaan komen. Ik zak liever door ijs waar een meter water onder is dan waar 5 meter water is. Wij zijn over alle kanten beetgenomen. De ijsbaan is ver loren. Spreker drong er op aan, dat ge tracht zal worden geld van den dam terug te krijgen. De kwestie met den dam zal de voorzitter persoonlijk bij Ged. Staten bespreken. Als deze 30.000 M3. verkocht zijn, dat is 900, dan is dit niet verloren. De voorzitter gaf den Raad de verzekering, dat B. en W. niet verder zullen gaan, alvorens de Raad er in te kennen. Na nog eenige discussies ging de Raad. omdat er toch niets meer aan te doen is, er mee accoord, dat de vergunning is verleend. Brief van Centrale Esperanto Propaganda Commissie, inzake Esperanto. De raad besloot adressante te berichten, dat in voorkomende gevallen op de mede werking van het gemeentebestuur kan wor den gerekend. Adres van het bestuur van de tuinbouw- vereeniging „De Eendracht" houdende ver zoek om beschikbaarstelling van een school lokaal ten behoeve van een tuinbouwcursus. Dit werd toegestaan. De heer Borst hoopte, dat de ouders hun kinderen naar den cursus zullen zenden, op dat deze zal doorgaan. Adres van eenige raadsleden in zake Bur gerlijk Armbestuur. Dit adres beoogt de omzetting van het Burgerlijk Armbestuur in een instelling voor Maatschappelijk Hulpbetoon. Men hoopt hierdoor o.a. te bereiken, dat ook particu lieren zullen bijdragen. Het stuk is onderteekend door mevr. PaarlbergHartland en de heeren Borst en Rijper. De voorzitter: B. en W. hebben hierin geen meening. De heer Rijper: Maar u heeft het stuk toch ingezien? De voorzitter: U heeft nog geen begrip van den parlementairen omgang in den raad. Er wordt niet gevraagd om prae-advies aan B. en W. De onderteekenaren hadden voor een behoorlijke toelichting moeten zorgen. De heer Borst: De taak van het B. A. is anders dan voorheen. Sommige menschen worden weerhouden, door een zekere, zij het valsche, schaamte, om naar het B. A. toe te gaan. Een andere reden zal ook wel zijn, dat de menschen soms op een minder aan gename manier te woord worden gestaan. De bedoeling van het adres is ten le. naam verandering, ten 2e uitbreiding van het be stuur, ten 3e. te trachten vrijwillige bijdra gen te krijgen. Verder wilde spreker de ver gadering van Maatschappelijk Hulpbetoon toegankelijk stellen voor de raadsleden en dit in het reglement opnemen. Bestuurders mogen niet ouder zijn dan 50 jaar. Oudere menschen zien teveel den toestand van vroeger en kunnen zich de tegenwoor dige levenseischen niet indenken. De heer de Boer was er voor een paar menschen aan het bestuur toe te voegen. Voor drie menschen is het soms moeilijk te beslissen. Weth. Bakker had niet gedacht, dat er vanavond al zooveel gesproken zou worden. Spr. was van meening, dat als de raad zich voor omzetting had uitgesproken, B. en W. voor de verdere uitwerking zouden zorgen. Na een lange, soms heftige discussie, ging de raad er mee accoord, dat het B.A. omge zet werd in Maatschappelijk Hulpbetoon en dat het bestuur met twee leden zal worden uitgebreid. B. en W. komen dan in een vol gende vergadering met voorstellen. Wijziging van de verordening op de hef fing van besmettelijke ziektengelden. De minister had bezwaar tegen het be drag van 60 cent per kilometer. Dit moet worden veranderd in maximum 60 ct. Aldus besloten. Renteverlaging en converteering van geld- leeningen. Blijkens mededeeling van den voorzitter zijn B. en W. er in geslaagd van vele leeningen de rente belangrijk lager te krijgen. Voorloopige vasstelling van de gemeente rekening over 1936: ontvangsten 100.564.75, uitgaven 95.292.49, saldo 5272.26. Op advies van de commissie werd de re kening aldus voorloopig vastgesteld. Goedkeuring balans, winst- en verliesreke ning van de gasfabriek over 1936: Weth. Bakker: Er werd medegedeeld, dat het gasbedrijf kerngezond is. Spr. hoopte het. Bij overgaan van het electrisch bedrijf naar het P. E. N. vervalt de post huur van 1000, die nu als ontvangst op de reke ning van het gasbedrijf staat. Spr. was van meening, dat een klein bedrijf niet meer mee kan komen en besprekingen voor overname door Alkmaar kunnen wel eens noodzake lijk zijn. De voorzitter was van meening, in ver band met overname van het electr. bedrijf door het P.E.N., dat men beter kan onder handelen als men nog niet tot overgang ge dwongen is. Na den overgang is er ook gele genheid de kwestie van overgang gasbedrijf onder oogen te nemen. Goedkeuring balans, winst- en verliesre kening van het electriciteitsbedrijf over 1936. Dit bedrijf heeft een winstsaldo van 10184.45. Hiervan is 5 x 2000 uitgekeerd aan de gemeenten, zoodat er overblijft 184.45. Met de stem van den heer Borst tegen, die het niet goedkeurde dat het winstsaldo ten goede komt aan de gemeente, werd deze re kening goedgekeurd. Goedkeuring van de rekening van het Bur gerlijk Armbestuur over 1936: ontvangsten 9949.92, uitgaven 9409.07, saldo 540.85. Als onderwijzeres aan de Openbare La gere school werd met algemeene stemmen benoemd mej. T. Zwarts te Arnhem. Na afloop van de vergadering had er nog een kleine plechtigheid plaats. Het is 1 Augustus 10 jaar geleden geweest, dat de veldwachter, de heer Boon, in dienst der gemeente trad. In verband daarmede overhandigde de voorzitter hem het bronzen kruis voor 10-jarigen trouwen dienst. Men is, zeide de voorzitter, wel eens van meening dat een dorpsveldwachter niet zoo'n zware betrekking heeft. Niets is echter minder waar, want juist van een dorpsveldwachter wordt veel tact vereischt. Wij hebben van onze keuze geen spijt ge had. De heer Boon dankte voor de onder scheiding. De raad dezer gemeente vergaderde Vrijdagmiddag onder voorzitterschap van den burgemeester, de heer P. van de Ven. De voorzitter opende met een woord van welkom en memoreerde, dat dit zijn eerste raadsvergadering is. De voorloopige vaststelling der Ge meenterekening 1936 met daarbij behoo- rende bijlagen werd zonder hoofdelijke stemming aangenomen. De burgemeester werd met algemeene stemmen benoemd als ambtenaar van den Burgerlijken Stand met ingang van 1 Oct. Nadat eenige pensioensgrondslagen waren vastgesteld en de vergoedingen der r.k. bijzondere scholen waren bepaald werd overgegaan tot puni 9 der agenda het vast stellen van een uurloon van 75 cent voor den commandant der brandweer en de brandmeesters, dat tot heden 1 was. De voorzitter zeide, na eenige discussie, dat hij dit bedrag voldoende vindt en bracht het voorstel in stemming, dat werd aangenomen met de stem van den heer Brasser tegen. Den heer J. H. Naafs werd eervol ontslag verleend als keuringsveearts dezer ge meente met dank voor de bewezen dien sten. Eveneens werd de zekerheidsstelling opgeheven welke was gesteld door de heer J. van Nienes Azn., oud ontvanger dezer gemeente. De voorzitter deelde mede, dat van de regeering een circulaire was ingekomen be treffende het op te richten spaarfonds voor werkloozen uit de rijkssteunregeling. Een en ander komt hierop neer, dat een werklooze het door hem gespaarde bedrag met ongeveer 150 pCt. ziet vermeerderen. De Raad besloot in principe hiervoor gel den te voteeren. Vrijdagmiddag vergaderde de raad vol tallig. Bij de opening zeide de voorzitter in ver band met het bezoek van den commissaris gemeend te hebben tegelijk een korte raads vergadering te beleggen, vooral omdat 't tijd is de gemeenterekening voorloopig vast te stellen. Het dag. bestuur had gehoopt ook de be grooting te kunnen behandelen doch deze is nog niet terug ontvangen. Over verhooging en verplaatsing van het bestaande hek op het sportterrein te Wie- ringerwaard is een bespreking gehouden met het bestuur van de voetbalvereeniging, dat eenig bezwaar daartegen had. De be doeling was nu om betonpaaltjes met draad te doen plaatsen. Met den opzichter is een begrooting opgemaakt, waarbij bleek, dat de kosten weinig zouden verschillen bij 't oorspronkelijk plan. Het ijzeren hek kan misschien verkocht worden. De heer Goosens vroeg of er voldoende ruimte overbleef op het overpad, welke vraag toestemmend werd beantwoord. Naar aanleiding van een opmerking door den heer Rol over verontreiniging van de slooten, waarbij als oorzaak werd genoemd het afvoerwater van de kaasfabriek, is deze zaak onderling met den directeur bespro ken. Unaniem is men tot de conclusie ge komen, dat dit absoluut de oorzaak niet kan zijn. Inzake de te bouwen kluis voor gezamen lijke rekening met het Polderbestuur, waar bij de raad enkele voorwaarden gewijzigd wilde hebben, is een bespreking gehouden met het Polderbestuur, doch dit college had de zaak reeds ter goedkeuring verzonden. Naderhand kan hierop nog terug worden gekomen. Verder deelde de voorzitter mede, dat een voorloopig onderzoek is ingesteld bij de be woners van den Walingsweg, Kruisweg, Teetjesweg en Slikkerdijk, hoe zij staan tegenover aansluiting, waterleiding. Alvorens stappen te doen om dit gedaan te krijgen werd een voorloopig onderzoek wenschelijk geacht. De voorzitter heeft wel 't idee, dat het meerendeel er voor is. Wanneer de antwoor den zijn ontvangen, kunnen we verder zien. De heer Visser zeide, dat de Slikkerdijk bewoners juist van plan waren om een ver zoekschrift in te dienen om waterleiding en vroeg tevens of de mogelijkheid zou bestaan om het nog vóór den winter te hebben. De voorzitter wilde wel toezeggen zijn best te zullen doen, doch gaf weinig hoop dat het zoo spoedig in orde zal kunnen komen. Besloten werd aan de Stichting Noord- Holl. Landschap een jaarlijksche bijdrage van 5 te verleenen. Van de Centrale Esperanto Commissie werd een verzoek ontvangen of een vraag gesteld of hier eventueel een loslokaal be schikbaar was en of hier onderwijzers hier voor zouden zijn. Waar er in Schagen volop gelegenheid is voor Esperanto, werd het niet noodig geacht om als gemeente verdere stappen te doen. Van het onderwijzend personeel was weder om een verzoek ingekomen om voor een te houden cursus in vervolgonderwijs geduren de 20 weken een lokaal beschikbaar te stellen en dien te subsidieeren met f 180, De voorzitter zeide, dat wij wel dezen cursus willen bevorderen, doch was van oordeel, dat dit tarief toch geen goedkeu ring zou ontvangen. Vastgesteld werd een bedrag toe te staan van 120, wat neerkomt op 1 per lesuur en op dezelfde voorwaarden als verleden jaar. De wensch werd geuit dat de cursus goed zal slagen. Het laatste punt der agenda was voor loopige vaststelling gemeenterekening 1936 en goedkeuring rekening Burg. arm bestuur 1936. Alles was in orde bevonden. De ontvangsten waren 65032.06, de uitgaven 60574.24, het saldo 4457.82. Bij den kapitaaldienst: ontvangsten en uitgaven 18.883.67. De ontvangsten van het B. A. hadden bedragen 9582.94, de uitgaven 8875.48, het batig saldo 707.36. 201 Kijk die twee bomen daar nu eens! Ze zwiepten met hun lange takken in de wind. Het leken wel armen waarmee ze heen en weer zwaaiden. En als de wind door de bladeren ruiste, was het of Anneke hoorde zingen. Maar dat kon niet! Het was natuurlijk heus alleen de wtnd. 202. Poes was ook niet helemaal gerust. Onder het lopen drukte zij zich tegen Anneke's benen aan. Maar Anneke stapte dapoer door, want ze moest nu flink zijn. Ze moest toch het kleine prinsje zoeken en bij zijn vader en moeder terugbren gen. Wat zouden die dan blij zijn. O, nee! Zij was niet bangl Ook deze rekening werd goedgekeurd onder dank aan den penningmeester. Er is voor het Armbestuur veel werk aan verbonden, zoodat een woord van dank zeer zeker verdiend is. Naar aanleiding van dit saldo kan op de volgende begroo ting het bedrag iets minder worden geraamd. De rondvraag leverde niets op. Vrijdagavond vergaderde de raad dezer gemeente. Van de Centrale Esperanto Propaganda Commissie was een brief ingekomen, waarin wordt verzocht, een onderzoek te willen in stellen of de gemeente leslokalen beschik baar kan stellen, of er onderwijzers of an dere geschikte personen in de gemeente aanwezig zijn, die Esperanto kunnen onder wijzen, of Esperanto-cursussen kunnen wor den ingesteld en of het organiseeren van deze cursussen van gemeentewege, dan wel door andere zijde, doch met medewerking der gemeente zou kunnen geschieden. Aanmerkingen op de gemeente- begTOoting 1937. De gemeentebegrooting 1937 was terug gekomen, met een nota van opmerkingen. Daarin werd medegedeeld, dat meerdere posten, w.o. onderhoudsposten, verlaagd moeten worden, terwijl de vergoeding voor verpleging van kinderen in vacantiekolonies niet hooger mag zijn dan 0.25 per dag 's zomers en f 0.50 per dag 's winters. In een bijgevoegden brief werd medegedeeld, dat de eventueele toekenning van rijks- steun zal afhangen van het nakomen van de volgende voorwaarden. Het tekort van de begrooting 1937 dient voor zoover dit volgens bestaande regelen niet gedekt zou kunnen worden door het opnemen van de maximum extra-bijdrage en de belasting- bijdrage uit het werkloosheidssubsidiefonds te worden beperkt tot 2650. Dit tekort zal alleen grooter mogen wor den indien en voor zoover de netto op brengst van de op de bijlage aangegeven posten zou blijven beneden een bedrag van 3915.66, terwijl het daarentegen kleiner zal worden voor zoover de opbrengst dit be drag zou overtreffen. Aan het gemeentebe stuur wordt overgelaten, zelf de overige maatregelen te beramen, welke nog noodig zijn om het tekort over het bedoelde bedrag te dekken. Reeds nu wordt er de aandacht op gevestigd, dat verzoeken om rijkssteun 1938 over het algemeen door de regeering alleen in behandeling kunnen worden geno men, indien bij het vaststellen van de be grooting van dat jaar volledig rekening wordt gehouden met de voorwaarden, welke voor het verkrijgen van de rijkssteun voor het loopende jaar zijn gesteld en aanvrage om rijkssteun voor 15 December 1937 door den raad aan H.M. de Koningin zal zijn ge richt. De voorstellen van B. en W. werden zon der bespreking aangenomen. Hierna werden aangeboden de gemeente rekening 1936 en die van de Lichtbedrijven en van het Burg. Armbestuur. De heer Weel had een onaangename er varing gehad over de Kromme Brug, waar aan de Westzijde niet geparkeerd mag wor den bij de voormalige woning van den heer Groen. Zou dit niet kunnen worden uitge breid tot bij den heer Dongelmans? De voorzitter antwoordde, dat, wanneer dit noodig mocht blijken, hierin zal worden voorzien. Vrijdagavond om 8 uur vergaderde de gemeenteraad. De commissie tot nazien der rekening 1936 meende de opmerking te mogen maken, dat het, hoewel niet wettelijk voor geschreven, toch wel gewenscht zou zijn bij de rekening een overzicht te voegen van de bezittingen en schulden der ge meente. De rekeningen werden als volgt vastge steld: gemeenterekening, gewone dienst: werkelijke inkomsten 266.825,69, wer kelijke uitgaven 265.951,08, voordeelig saldo 874,61. Kapitaaldienst: werkelijke uitgaven 50.091,46, werkelijke inkomsten 26.810,60, nadeelig saldo 23.280,86. De rekening van het Maatschappelijk Hulpbetoon was: uitgaven f 19.573,29, ont vangsten 19.169,65, nadeelig saldo 403,64. Tot slot kan worden geconstateerd, dat de gemeente in 1936 gelijk gebleven is, maar van achteruitgang is geen sprake. Als de crisis met zijn lasten voorgoed zou ver dwijnen, zal de gemeente licht komen te staan. Mogen wij vooruitstrevend voortgaan, zoo werd geconstateerd, met alles wat Egmonds belang is. Gezien de goede samenwerking in den raad, bij de bedrijven met directeur en personeel en wat verder bij de gemeente hoort, kunnen wij besluiten met „Eendracht maakt macht". (Applaus). De rekeningen werden vastgesteld vol gens de cijfers van het rapport. B. en W. boden den raad aan: de ge meentebegrooting, sluitend in ontvangsten en uitgaven op den gewonen dienst met 391.027,58 en op den kapitaaldienst met 56.646,01 in ontvangsten en 61.450,06 in uitgaven. Begrooting der gasfabriek, baten en lasten 38.565,69. Begrooting waterleidingbedrijf, baten en lasten 14.392,56. Begrooting electriciteitsbedrijf, baten f 24.614,61 en lasten 23.339,61. Begrooting maatschappelijk hulpbetoon f 22.314,03 in ontvangst en uitgaaf. Begrooting gasthuisfonds 1300 ontvangst en uitgaaf. De voorzitter leis het schriftelijk inge diende voorstel van den heer T. Halff, om, evenals in Purmerend, het melkventen op Zondag te verbieden en ook het venten en schreeuwen met haring. Bedoeld wordt een verbod klanten te be zoeken. Venten valt hier buiten. B. en W. voelen hier niets voor, omdat de melk- S vo^ens informatie schade lijden. •De heer F, Snoeks vond het voorstel mooi, maar alleen buiten het badseizoen De voorzitter achtte een verbod het o*. heele jaar een strop voor de slijters. 2 moeten Zondags dan de melk aan de fabriek afstaan voor lageren prijs en 's Maandag duur extra inkoopen. De heer T. Halff bestreed dit. De sljjtej, hebben geen ondervinding. Nergens blijken ze een strop te hebben, ze venten dan 2a. terdags tweemaaL De heer E. Prins vond het voorstel «1. duidelijk, waarop de voorzitter toelichtte! dat de heer Halff eigenlijk geen ventver- bod bedoelt, dat reeds m de wet staat, maar een verbod om op Zondag melk bij de klanten te bezorgen. De heer B. A. v. Kleef meende, dat de Halff in ieder geval de boeren vergeet, <he zelf melk bezorgen. Die kunnen hun koeien Zaterdags toch niet tweemaal uitmelken en dan Zondags niet! (hilariteit). De heer Halff weet, dat dergelijke be- drijfshouders in andere plaatsen melk rui len, Zaterdags de fabrieksmelk erbij koo. pen en Zondags hun melk aan de fabriek verkoopen. Bij stemming bleek tenslotte niemand het voorstel-Halff te steunen, zoodat het is verworpen. De heer F. Snoeks vroeg of de gemeente geen bootjes aan kan schaffen, daar o.a. da Zuiderstraat en Schoolstraat blank stonden bij den laatsten regenvaL De voorzitter meende, dat dit overal voor- komt met een dergelijken abnormalen regenval. De heer Snoeks meende, dat de Voorstraat toch wel in orde was, daar is behoorlijke afwatering. Gaarne zou hij vernemen, wan neer de Zuiderstraat nu eens behoorlijk ver nieuwd wordt. De voorzitter hoopte werkelijk dit voor het seizoen 1938 te kunnen doen. Het wach ten is echter op de begrooting 1937, die thans nog steeds niet goedgekeurd is. De heer T. Halff meende, dat in de ge, meente boomen geplant zijn van een soort, dat niet aan zee aarden kan. Hij zou daarom b.v. in de Wilhelminastraat en op den weg naar de vacantiekolonie Sint Jozef anders willen plaatsen. De voorzitter meende vertrouwen te mogen hebben in de Nederlandsche Heide maatschappij, die in dezen van advies diende. Het is nu nog te vroeg om een oor deel te vellen. Bij de bestelling is de Heide- maatschappij er nog speciaal attent op ge maakt, dat* de beplanting aan zee eigen aardige moeilijkheden meebrengt. De gemeenteraad kwam Vrijdag in spoedvergadering bijeen. Deze vergadering is noodig volgens de bepalingen der gemeentewet om acht dagen open te laten voor beroep bij Ged. Staten. Na onderzoek der geloofsbrieven voor de betrekking van gemeente-ontvanger hebben zich 21 sollicitanten aangemeld. Het melkventen op Zondag, in de vorige vergadering aangehouden, kan thans nog niet worden behande'd, omdat de tijd daar voor te kort was, wel kan worden mede gedeeld, dat de betrokken venters zich voot de bepaling verklaren. Het zal in verband moeten worden gebracht met de Winkel sluitingswet. In de volgende vergadering zullen B. en W. met een voorstel komen. Door de besturen is geprobeerd om de geldleeningen der verschillende leeningen te converteeren en den rentevoet verlaagd te krijgen. Een aanbod is ontvangen voor het totale bedrag f 270000 tegen een rentevoet van 3y, %- Nog zal een voordeeliger aanbieding ge probeerd worden, doch dit zal wel het uiterste zijn. Deze leening zal loopen voor 15 jaar. Algemeen verklaarde de raad zich voor deze leening. Goedgekeurd werden de geloofsbrieven van den heer Jb. Duif Cz. wegens het be danken als raadslid van den heer F. N. Spaan. Van den heer Spaan was een ontslagname ingekomen omdat hij solliciteert naar de be trekking van gemeente-ontvanger. Thans richtte de voorzitter het woord tot hem. Gedurende 2 jaar, aldus spr., slechts heeft u zitting gehad in den gemeenteraad. In die tijd hebben wij U leeren kennen als een bezadigd raadslid en iemand die niet schroomde om Uw ideeën naar voren te brengen. De samenwerking was dan ook steeds aangenaam. Wij zullen hopen, dat deze twee jaren altijd in dankbare herinne ring bij mogen achter blijven. De heer Spaan dankte de voorzitter voor zijn waardeerende woorden. Onder diens beproefde leiding heeft hij steeds met genoegen de vergadering® medegemaakt. Wat is dat nou, man! hier hangt een kaartje met f 3.50 er op!? Ik vond het nou zoo leuk om dat er op te zetten, omdat ik van 's morgens tot tien minuten voor vieren geloopen had, voor ik een kans kreeg!

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 12