BETOVERDE BOS, Waar het recht zijn loop heeft Indische filmjournaals in Nederland. 'n Barstende Hoofdpijn Naar een oplossing van de moeilijkheden met het Anif-filmjournaal. Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. Kantongerecht te Alkmaar. De heer Roem, directeur van Profllti, terug uit Indië. Alhmaartchm PolUimrmchler Een werklooze looddief. De Alkmaarsche politierechter had het Maandag weer erg druk; niet minder dan zeventien zaakjes had hij te berechten welke zaakjes over het algemeen nogal knus van aard waren, zooals b.v. reeds eenigszins het geval was met den Enkhuizer timmer man Jonker P., die zoo handig was geweest van gemeentegebouwen een flinke hoeveel heid lood weg te kapen, waarvoor hij de be> langrijke som van f 500 wist te maken, 's Mans zaak was reeds eerder voor geweest, haar hij was toen niet verschenen, omdat hij van zijn vrouw niet mocht. Op verzoek van den heer Wiggers, die blijkbaar een klein plaatsje jn zijn hart voor den man open had, werd toen het geval aangehouden, teneinde den timmerman zelf te hooren. Thans was hij, in gezelschap van een rijksveldwachter, aanwezig. Voor zijn wegblijven had hij een smoesje klaar, maar jammer voor hem was de ware reden zeer goed bekend. De heer Wiggers bepleitte een voorwaar' delijke veroordeeling en verdachte, die fei telijk van zijn vrouw een voorwaardelijke veroordeeling niet mocht aanvaarden, was nu moedig en zei, dat hij er mee accoord ging en niet meer in café's om een halven cent per punt zou gaan zitten hoogj assen, Dat hoogjassen mocht hij van zijn vrouw ook niet, maar de hartstocht was blijkbaar zoo sterk, dat hij het toch stiekem deed, op gevaar af door zijn vrouw die hij heel bescheiden wat opvliegend noemde de deur uit gejast te worden, gelijk de politie rechter het uitdrukte. De officier was tegenover dezen werklcfc- zen timmerman, die zoowat al het lood van de Enkhuizer daken stal, heel mild en vroeg drie maanden voorwaardelijke gevangenis straf met een proeftijd van 3 jaar en opleg ging van bijzondere voorwaarden. Ontkennen baatte niet. Een, die al eens meer wegens ruzietjes was voor geweest en die de reputatie had zeer opgewonden te zijn, was de landbouwer Gerrit P. uit Blokker, die er van werd be schuldigd zijn dorpsgenoot J. P. Klayboer op 29 Mei in den avond een klap te hebben gegeven, omdat laatstgenoemde tegen den zin van Gerrit de meisjes S. waar Gerrit ook al heel wat mee gehad heeft; hij heeft er zelfs een request over aan het Gerechts hof te Amsterdam gestuurd naar huis bracht, wijl die meisjes erg bang van Gerrit waren. Er werd „gekift" enf geslagen en zelfs zou Gerrit, volgens het slachtoffer, met een mes gedreigd hebben. Gerrit ontkende alles, hij was er zelfs niet bij geweest. Maar het gaf hem niet veel, want men kende hem en de heele ge schiedenis welke er mee samen hing, terwijl bovendien een 19-jarige cavalerist, Jac. Sas genaamd, de aanklacht kwam bevestigen. De officier eischte 20 boete of tien dagen en het vonnis was f 15 of 10 dagen. Gerrit nam er geen genoegen mee en zou daarom in hooger beroep gaan. Bedenkelijker dan het leek. De los-werkman Volkert B. uit Hoog- karspel had op een zekeren avond een paar biertjes gesnapt, hoewel hij als vader van vijf kinderen zijn geld en zijn tijd nuttiger had kunnen besteden. Het bleef echter niet bij het snappen van biertjes, want hij ver oorloofde zich op den weg naar huis, waar over hij heel lang deed, den gemeenteveld wachter voor leelijke kwajongen uit te schelden, hetgeen nu eenmaal niet mag. Vol kert verontschuldigde zich nu door te zeg gen, dat hij dronken was en aanvankelijk leek het er op, dat het een onnoozel geval was en het vermelden niet waard. Maar de als getuige optredende veldwach ter vertelde, dat Volkert dien avond wel niet zuiver op de graat was, maar toch nog voldoende bij zijn positieven. Hij maakte er een sport van verschillende voorbijgaande menschen van de fiets te trekken, waaron der zelfs den burgemeester. Ook dat hij den burgervader te pakken nam, wist hij heel goed. Later veroorzaakte hij oploopjes, ter wijl hij geen gehoor gaf aan de herhaalde waarschuwingen van den zeer lankmoedig optredenden veldwachter. Tenslotte volgde de scheldpartij. De officier zei, dat de zaak veel bedenke lijker was dan ze leek en dat Volkert nog blij mocht zijn, dat hij geen proces-verbaal wegens het niet voldoen aas een ambtelijk bevel had gekregen, hetwelk hem een week gevangenisstraf had kunnen kosten De eisch was nu 25 of 15 dagen. Het vonnis luidde 15 of 10 dagen. Op het nippertje. Bedenkelijke manoeuvres werden uitge voerd door den chauffeur Frangois de Gr. uit Den Helder, die aldaar op 3 Juni een auto had bestuurd, terwijl hem de rij bevoegdheid door het Amsterdamsche ge rechtshof was ontzegd. Het was geattrap- peerd door den pienter en rijksveldwachter Vroom, maar tegenover den politierechter ontkende hij het hem ten laste gelegde. De auto werd bestuurd door zijn collega P. J. v. d. K., terwijl hij er naast zat. Veldwachter Vroom bleef natuurlijk bij zijn proces-verbaaL Hij had verdachte zien rijden, terwijl v. d. K. als passagier er naast zat. Den volgenden dag zag hij ze weer, doch toen stuurde v. d. K., dien hij aanhield en naar het rijbewijs vroeg. Toen maakte hij meteen proces-verbaal op tegen ver dachte, die op dat oogenblik bekende en zei, dat hi.i tot Februari 1938 niet mocht rijden. Ver Lachte had v. d. K. als getuige a dé charge meegenomen. Die werd, vóór hij den eed aflegde, door den politierechter geducht gewaarschuwd, maar niettemin verklaarde hij, dat verdachte niet had gechauffeerd. Maar toen de heeren zeer ernstig begonnen te kijken en de veldwachter hem gemoede lijk zei hoe het was geweest, draaide hij om en gaf hij toe. De rechter zei, dat de getuige op het laat ste oogenblik eieren voor zijn geld had ge kozen en dat de ofifcier reeds ernstig van plan was om tegen hem proces-verbaal te laten opmaken en hem gevangen te doen nemen. De officier constateerde dat de getuige a décharge een getuige a charge geworden was. De verdachte had heel gevaarlijk ge handeld door de zaak op de spits te drijven en een ander aan de gevangenis bloot te stellen. Maar wie het laatst lacht, lacht het best. Het zou echter langduren eer verdachte aan het lachen toe kwam, want inplaats van de gebruikelijke 1 maand gevangenisstraf vroeg spr. drie maanden tegen verdachte. Het vonnis was twee maanden gevange nisstraf. Verdachte zei in hooger beroep te zullen gaan. Op den ouden dag voor den rechter. De 62-jarige veehouder Klaas H. uit Zwaagdijk moest het op zijn ouden dag be- die U kwelt en belet te werken? Neem een "AKKERTJE" en binnen een kwartier voelt Ge de hoofdpijn wegtrekken als miö voor de xon. Heb steeds AKKER-CACHETS in huis, vannacht kunnen zij te pas komen bij Hoofdpijn, Kiespijn, Zenuwpijn, Spier pijn. Slechts 52 cent per 12 stuks. Overall F iImni6KiD|i r nieting van het vonnis van den kantonrech ter en nieuwe veroordeeling tot f 25 of 15 dagen en 6 maanden ontzegging rijbevoegd heid. Adriaan W„ landbouwersknecht te Wer- vershoof. FietsendiefstaL Eisch 8 maanden gevangenisstraf. Vonnis aangehouden. Kornelis Adriaan V., „rechtskundig advi- leven dat hij voor den rechter rekenschap I seur" te Amsterdam. Rijden zonder rijbe- van een misdrijf had af te leggen. De oude heer had n.1. ruzie met de banne Hoog- karspel, die om de sloot van zijn buurman te verbeteren, in zijn sloot een dam had ge slagen en de kanten van die sloot had afge graven. De oude voelde zich zeer benadeeld, want hij kon f 125 aan den timmerman be talen voor het vernieuwen van de schoei ing, terwijl het rijpad langs de sloot smal ler en gevaarlijker was geworden. Om ver dere schade te voorkomen had hij, na her haalde waarschuwingen aan het adres van de werklui, een paar planken van den dam losgeslagen, waardoor het water in de drooggelegde sloot stroomde. Dit laatste nu is een misdrijf, genoemd in artikel 161 van het Wetboek van Strafrecht, waarop maximum 6 jaar gevangenisstraf staat. De vitale veehouder erkende het feit zelf, maar verdedigde zich uitvoerig door het hierboven in het kort weergegeven verhaal op te hangen. De opzichter Machielse weer sprak het verhaal van verdachte en ontken de, dat diens wallekant was afgestoken en dat daardoor een nieuwe schoeiïng nood zakelijk werd. Hij moest echter toegeven, dat aan verdachte geen vergunning was ge vraagd voor het uitvoeren van de werk zaamheden. Een paar andere getuigen vertelden, dat de wallekant inderdaad voor een deel was afgestoken en dat verdachte, om verdere schade te voorkomen, had getracht door het stuk maken van den dam daaraan een einde te maken. Na uitvoerige disputen constateerde de officier, dat verdacht het ten laste gelegde had gepleegd, maar dat er toch twee schul digen waren, want het polderbestuur had eerst behoorlijk overleg kunnen plegen. De zaak was evenwel te gering om beschouwd te worden met den ernst, waarvan in artikel 161 sprake is. Omdat verdachte geen eigen rechter mocht zijn, vroeg spr. 20 boete of 10 dagen. Het vonnis was 10 of 5 dagen. Zijn paard mishandeld. Met de herk het peerd in de K prikt. Nogal plastisch drukte de veehouder Arie Fr. uit Schagen zich uit, toen hij voor den politierechter moest komén wegens mishan deling van een paard met een stok. Hij zou het paard, dat voor een maaimachine was gespannen, zoo hard geranseld hebben, dat de stok brak. De veehouder ontkende; de stok was stuk gegaan doordat de maaimachine er over heen reed. Hij had alleen van den bok af met een „herk het peerd in de k. prikt" De politierechter kwam er achter, dat herk hark beteekende, maar hij kon zich niet vereenigen met de manier van uitdrukken. Evenwel: hij wilde het piet den mantel der liefde bedekken. Twee getuigen werden gehoord, maar die waren, in tegenstelling met vroeger, zoo vaag in hun beweringen en verklaarden zoo weinig positief, dat het juist verdachte was, die het paard had geslagen, dat de officier maar vrijspraak vroeg. De lezing van ver dachte leek hem trouwens juister dan die der getuigen-aanbrengers. Verdachte zei niet anders te verwachten! Het vonnis was conform. Doof, behalve voor beleedigingen. De 19-jarige gehuwde vrouw Petronella F.B. was schromelijk beleedigd door haar buurvrouw Johanna Clasina Gerarda U.V. te Hoorn, die volgens de dagvaarding met ware virtuositeit een serie afgrijselijke scheldwoorden en beleedigingen aan elkaar had gelijmd. De verdachte ontkende; ze had Petro nella, die wat al te veel naar haar zin over den vloer kwam, alleen maar de deur uit ge zet. Petronella werd als getuige gehoord, maar was als zoodanig nagenoeg waardeloos, want ze bleek zóó doof te zijn, dat de rechter, on danks zijn zoo hard mogelijk schreeuwen, zich niet verstaanbaar kon maken bij haar, zoodat hij ook geen vragen kon stellen. Eindelijk kwam er uit, dat ze de beleedigin gen gehoord had, hetgeen den rechter ver baasd deed opmerken: Hoe heb je bet kun nen hooren, je bent potdoof! Een andere vrouwelijke getuige, tamelijk jong maar toch reeds een dikke Bertha, kwam de beleeoiging bevestigen. De officier eischte 15 of 10 dagen. Het vonnis was heel mild, omdat de rechter aan nam, dat de tegenpartij ook niet de liefste was, 8 of 4 dagen. Uitspraken van op 14 September behandelde zaken. Sijbrand Com. E., koopman te Texel. Aan rijding te TexeL Hooger beroep van 't von nis van den Helderschen kantonrechter. Eisch bevestiging (25 ol 15 dagen). Vonnis: ver wijs. Hooger beroep. Eisch bevestiging. Von- nis vrijspraak wegens niet-ontvankelijk ver klaring. Frederik Corn. D., Anna-Paulowna. Zeden delict. Vonnis 1 jaar opsluiting in inrichting en daarna ter beschikking stelling van de regeering. Zitting van Vrijdag 17 September. Mondelinge uitspraken. Overtreding motor» en rijwielwet: A. M. v. d. K. te Oude Niedorp teruggave aan de ouders, J. J. W. te Alkmaar 0.50 boete of 1 dag hechtenis; C. G. te Haarlem, N. C. te Castricum, beiden 2 boete of 2 dagen hechtenis; G. S. te Heerhugowaard 2.50 boete of 2 dagen hechtenis; P. J. H. v. R. te Haarlem 3 boete of 2 dagen hech tenis; H. v. W. te Alkmaar 3 boete of 3 dagen hechtenis; P. C. K. te Groet, R. de J. te Wijde Wormer en J. V. te Alkmaar, ieder 4 boete of 4 dagen hechtenis; J. H. te Alkmaar 3 en 2 boete of 2 en 1 dag (en) hechtenis; L. P. H. te Amsterdam 5 boete of 3 dagen hechtenis; M. H. te Wieringen 5 boete of 3 dagen hechtenis; A. .Z te Haarlem 6 boete of 3 dagen hechtenis; U T. te Amsterdam 6 boete of 4 dagen hechtenis; C. W. v. d. M. te Amsterdam 6 boete of 4 dagen hechtenis; J. d. R. te Bar- singerhorn 6 boete of 4 dagen hechtenis; S. H. te den Helder 8 boete of 6 dagen hechtenis; N. J. v. S. te Haarlemmermeer 12 boete of 8 dagen hechtenis; E. G. P. te Klundert 15 boete of 10 dagen hechtenis (met toewijzing der civiele vordering ad 34 aan P. A. O. te Hoorn); W. B. te Be verwijk 20 boete of 10 dagen hechtenis. Overtreding der politie verordeningen: C. G. J. v. W. te Castricum 2 boete of 1 week tuchtschool; B. W. te Alkmaar en A. G. te Alkmaar, beiden 1 boete Of 1 dag hechtenis; G. D. te Castricum 2 boete of 1 dag hechtenis; G. L. M. W. te Alkmaar 2 boete of 2 dagen hechtenis; C. A. H. v. H. te Amsterdam en P. D. te Blaricum, ieder f 3 boete of 2 dagen hechtenis; H. N. te Franeker 3 boete of 2 dagen hechtenis; I. v. G. te Amsterdam 7.50 boete of 5 da gen hechtenis. Overtreding van Art. 431 Wetb. v. Strafrecht: G. L. M. H. W. te Alkmaar, 10 boete of 6 dagen hechtenis. Overtreding van Art. v. Strafrecht: B. d. V. te Schoterland, 10 boete of 8 dagen hechtenis. Overtreding van Art. Wetb. v. Strafrecht: A. G. te Alkmaar, 6 boete of 6 dagen hechtenis. Overtreding van de Vee wet: S. B. te Beemster, 25 boete of 10 dagen hechtenis. 435 453 ZOONS, DIE HUN VADER DOODDEN. De rechtbank te Maastricht deed uitspraak in de zaak tegen de gebroeders H. B. en A. B. uit Kerkrade, verdacht van doodslag op hun vader, gepleegd op 4 Juni van dit laar. De rechtbank veroordeelde hen elk tot een gevangenisstraf van twee jaar met aftrek van voorarrest. De eisch luidde twee jaar en zes maanden voor eiken verdachte. De rechtbank was van oordeel, dat het beroep op noodweer niet op gaat en dat het hoogst ernstige karakter van het feit, de genoemde straf alleszins wettigt. Met het Indië-vliegtuig „Valk" der K.L, M. is na een afwezigheid van een maand gistermiddag de heer C. S. Roem, directeur der Profilti-filmmaatschapppij te 's-Graven- hage en ondervoorzitter van den Nederland- schen Bioscoopbond, op Schiphol terugge keerd van een reis naar Nederlandsch-Indië, die hij had ondernomen op uitnoodiging van het Algemeen Nederlandsch-Indisch Film syndicaat, A.N.I.F. Het doel van de reis van dan heer Roem houdt nauw verband met de ontwikkeling van het Alg. Ned.-Indisch Filmsyndicaat, dat ruim een jaar geleden is opgericht op initiatief van een aantal groote ondernemin gen als de Nederlandsche Handel Mij., de Ned.-Ind. Escompto Mij., de Groote Indische en op Indië varende scheepvaartmaatschap pijen, de alg. Ned. Indische Electriciteits- mij., Radio Holland, Aneta en verschillende groote cultuurondernemingen, die er alle een groot cultureel rijksbelang in zagen, de banden tusschen Indië en het moederland te versterken door het gesproken woord en het levende beeld, zooals het moderne filmjournaal dat biedt, en waardoor men in Nederland een levendigen en de werkelijk heid weergevenden indruk zou krijgen van het dagelijksch leven en de groote evene menten in Indië. Het streven van A.N.I.F. vond allerwege instemming en toen de eerste Indische filmjournaals in de Nederlandsche bioscopen vertoond werden, werden ze door het pu bliek en vooral door degenen, die Indië door eigen aanschouwing kennen, met vreugde en geestdrift begroet. De Nederlandsche bioscoop-eigenaren zegden hun medewer king toe en verklaarden zich bereid de In dische filmjournaals in hun theater te draaien, nog vóór zij een meter film hadden gezien. Allengs is de eerste geestdrift echter be koeld. De Indische journaals, die dank zij het vlugge transport per K.L.M. aan Neder land weinig aan actualiteit behoefden in te boeten, bleken zoowel wat de keuze der on derwerpen en de filmische bewerking daar van als wat de technische kwaliteiten van beeld, toon en afwerking betrof zooveel ach ter te staan bij de journaalfilm, zooals dis hier in Nederland worden vervaardigd en uit het buitenland worden ingevoerd, dat de bioscoopdirecteuren ernstige bezwaren tegen verdere vertooning ervan maakten. En ook het publiek bleek, toen de eerste charme van het zien van Indisch filmnieuws on der invloed waarvan men veel technische tekortkomingen mild door de vingers had gezien geweken was, niet blind voor het feit, dat de Indische journaals van infe rieure kwaliteit waren. In vele vooraan staande Nederl. bioscooptheaters werd de vertooning van het A.N.I.F.-nieuws gestaakt en A.N.I.F. zelf dreigde in ernstige moei lijkheden te komen. Dit was aanleiding voor een aantal com missarissen van A.N.I.F. een deskundige als den heer Roem, directeur van Profilti, welke onderneming als vertegenwoordigster van A.N.I.F. in Nederland optrad, te verzoeken, in Indië eens de situatie te gaan opnemen en zijn bevindingen, alsmede zijn inzicht in de mogelijkheden voor verbetering en even- tueele richtlijnen voor reorganisatie in een rapport neer te leggen. Op dit rapport, dat den commissarissen thans ter bestudeering is overhandigd, wilde de heer Roem niet vooruitloopen. Toch kon hij ons wel iets van zijn bevindingen mee- deelen. Hij had de overtuiging opgedaan, dat het technisch personeel van A.N.I.F. goed was en dat de staf, waarover men be schikte, als meer dan voldoende beschouwd kon worden. Ook het materiaal en de outillage, waar over men in Indië beschikt, voldoen aan alle te stellen eischen. Men kan er het beste Amerikaansche materiaal krijgen, dat hier ook gebruikt wordt en het laboratorium is precies zoo ingericht als het Profilti-labora- torium in Den Haag, behoudens dan de ver schillende voorzieningen als -koelkamers en fans, die men in verband met het tropische klimaat noodig heeft. Dat ondanks dat alles de kwaliteit der A.N.I.F.-films zooveel achter stond bij de andere filmjournaals moet volgens den heer Roem in de eerste plaats geweten worden aan de kinderziekten, die een bedrijf als dit heeft door te maken, gebrek aan menschen die van den aanvang af weten hoe het ma teriaal, dat hun in het algemeen vertrouwd is, in de tropen behandeld moet worden en hoe het op de bijzondere klimatologische omstandigheden zal reageeren; verder ge brek aan ervaring en routine op het gebied der filmjournalistiek, waarvoor men het oog van een cineast en het inzicht van een journalist moet hebben, en tenslotte de organisatorische moeilijkheden. De teleurstelling bij het Indische publiek over de slechte kwaliteit der A.N.I.F.-pro- ductie was zoo mogelijk nog grooter dan in Nederland, maar tenslotte is Nederland het afzetgebied dat de kosten moet kunnen dek ken. De kosten van een goeden filmdienst zijn in Indië aanzienlijk hooger dan in Nederland, omdat de afstanden er zooveel grooter zijn, de reiskosten dus hooger wor den en de operateurs langer onder weg zijn, hoewel men zeer veel medewerking onder vindt van de K.N.I.L.M., onze Indische luchtvaartmaatschappij. Een groote decen tralisatie achtte de heer Roem niet noodig, hoewel de noodzakelijkheid zou kunnen blij ken, op enkele ver van Java gelegen belang rijke centra een operateur te stationneeren. Over verdere richtlijnen uit zijn rapport wilde hij zich nog niet uit laten. Slechts kon hij ons de verzekering geven, dat de ge ruchten, als zou de A.N.I.F. zijn werkzaam heden staken, beslist onjuist zijn. Men zal minstens tot 31 December van dit jaar voort- werken en van de uitwerking der reorgani satieplannen zal het dan afhangen of dit voor de rijkseenheid zoo belangrijke werk kan worden voortgezet. Veel zal daarbij ook ervan afhangen of de regeering, hetzij in Den Haag, hetzij in Buitenzorg, bereid is, di werk met subsidies te steunen. Tot nog toe heeft het particulier initiatief alles ge dragen, doch men kan hier niet mee blijven doorgaan als niet de overheid toont, belang stelling te hebben voor het streven van A.N.I.F. en het belang ervan in te zien. In het algemeen waren de Indische autoriteiten zeer welwillend en verleenden zij alle ge- wenschte medewerking. De heer Roem had daar nog verleden week bij de schietoefe ningen van de marine in de Straat Soenda verbluffende staaltjes van gezien. Het kwam er nu opaan, dat deze welwil lende medewerking in materieelen steun werd omgezet, temeer aangezien er geen reden is om aan te nemen, dat de Indische Journaalfilm, wanneer de moeilijkheden eenmaal zijn overwonnen, niet evengoed als de Nederlandsche zich zelf zal kunnen be druipen of zelfs winst afwerpen. A.N.I.F. legt zich ook nog toe op de ver vaardiging van speelfilms, voornamelijk be stemd voor de Inheemschen. De heer Roem voelde voor het denkbeeld van combinatie van journaal- en speelfilm productie weinig, omdat men zich naar zijn meening op de vervaardiging van journaalfilms zoodanig moet concentreeren, dat er voor de productie van speelfilms weinig gelegenheid blijft, wil de journaalfilm er niet onder lijden. En voor de journaalfilm zoowel als voor de korte documentaire levert Indië stof in over vloed. De eerste Inheemsche speelfilm, die de Nederlandsche cineasten Mannus Franken en Albert Balink voor A.N.I.F. vervaardigd hebben, „Pareh, het lied van de rijst", is ook in Nederland met succes vertoond, en thans werken zij aan een tweede inlandsche film, gebaseerd op het bekende Krontjong liedje „Terang Boelan", lichtende maan. De heer Roem wanhoopt niet aan de toe komstmogelijkheden van het Indische film journaal, zoowel in technisch als in econo misch opzicht. Ieder Nederlander zal de groote cultsreele beteekenis ervan inzien, en ook de bioscoopdirecteuren in Nederland zijn gaarne bereid het Indische journaal in hun programma's te draaien, indien dit vol doet aan de eischen, die zij er in het belang van de Indische journaalfilm zelf aan mee- nen te moeten stellen. Reeds draaien verschillende bioscoop theaters, in afwachting van de toegezegde verbeteringen, weer het A.N.I.F.-journaal en indien de door den heer Roem aange geven richtlijnen worden aanvaard, mogen wij hopen, dat binnen afzienbaren tijd in alle Nederlandsche bioscopen elke week het laatste nieuws uit Indië, driemaal per week door de K.L.M. naar Europa overgebracht, vertoond zal worden en in geen enkel op zicht ten achter zal staan bij de overige journaalfilms uit de oude en de nieuwe wereld. 203. Opeens, rrrrrrtHé, wat schrok zij! Het was toch maar een vogeltje, die van een tak uit de boom vloog. Maar hoorde ze goed? Zei het vogeltje daar wat? 204. „Anneke, niet lopen te dromen, en niet naar die vreem- b°men k»Iken- Je moet het beekje volgen. Zie eens hoe ver ie afgedwaald bent! Je loopt helemaal de verkeerde kant op. oop maar ac ter mij aan. Ik zal je de weg wel wijzen.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 12