Agenda KIJKENisKOOPELCLOECK MAGGr AROMA INSCHRIJVING van LEERLINGEN en BESLOTEN CLUBS Haintien - Moderne Dansen - Tap-dance Klassieke- en Nationale Danskunst. NASSAU-TAX. Tel. 3545 Wat zal er met het huis van wijlen Mr. W. C. Bosman gebeuren De actie tegen het militaire vliegveld. Ze horen by elkaar... „Un cours de dance bien dirigé esl Ie meilleur endroit pour compléter son éducation." Leeraar i. h. Dansen b. h. Koninklijk Instituut v.d. Marine. PI. Vert. Ned. Ver. tot Bevordering der Danskunst. DONDERDAG 23 SEPT. van 11-1, 3-6 en 7-9 uur in het gebouw „HARMONIE". „Up to date" dansprogramma, o.a. de noviteiten: TROCADERO, SWING STEP, „TOMBORITO". Correspondentie-adres: Koningstraat 79, Den Helder. Tel. 276, Dames! Weet wat U doet: Koopt bij LIND OP DE MIENT Uw hoed. ders hmp? Z1vjn^,a met willekeurige arbei- t'w u arberfers uit Heiloo. instructie doodgraver. gemeentelijk bureau voor sociale zaken. Alkmaar, Dinsdag. EEN KRANIGE REDDING. Maandagnamiddag tijdens het gure weer geraakte het zoontje van den heer Sj. Barsingerhom te Koedijk met zijn fiets in 't Groot-Noordhollandsch kanaal en ver dween in de diepte. Geheel alleen op den weg was de heer G. Hartland uit Koedijk, die zich gekleed te water begaf en het geluk had den knaap te grijpen en behou den op het droge te brengen. Nader meldt men ons, dat het kanaal ter plaatse zeven meter diep is en dat de jongeman, die in zijn beste pak de Koe- dijker kennis bezocht en juist de balzaal zou betreden, zich geen oogenblik bedacht, maar gekleed te water is gesprongen. Een woord van hulde voor dezen krani- gen redder is hier zeker op zijn OP HOL GESLAGEN. Toen gistermiddag de knecht van den landbouwer Knook, de heer J. Kwant, te Stompetoren, een met twee paarden be spannen wagen bestuurde, sloegen de dieren op hol. De heer Kwant bezeerde zijn hoofd en een hand, zoodat doktershulp noodzakelijk was. Daar hij ook over pijn in de borstkas klaagde is hij per auto naar zijn woning in de Landstraat te Alkmaar vervoerd. EEN ONSYMPATHIEKE DAAD. Vooraf, zoo schrijft onze correspondent uit Egmond aan den Hoef, dient medege deeld te worden dat de radio-centrale-hou der J. K. alhier en een zekere v. d. M. eveneens alhier, over enkele kleine interne aangelegenheden verschil van meening hebben gehad, met als gevolg dat v. d. M. de aansluiting aan de radiocentrale opzegde hetgeen geschiedde. Het geval wilde nu dat de woning van v. d. M. rechtstreeks ver bonden is met het bovengrondsche telefoon net, terwijl via de woning van v. d. M. een veertigtal woningen met dat bovengrond sche net verbonden zijn. Het was v. d. M. echter nog lang niet genoeg dat door de ruzie de aansluiting opgezegd werd, hij verlangde ook dat de draden, aan de bui tenmuur van zijn woning aangebracht, zou den verdwijnen. De radiocentralehouder be loofde de draden te zullen weghalen zoodra hij tijd had. Daar dit tijd hebben nogal lang scheen te duren, waarschuwde v. d. M. den radiocentrale-houder nogmaals, thans onder bedreiging de draden aan zijn woning te zullen doorknippen, met als gevolg dat in dat geval dus een veertigtal gezinnen zon der radioaansluiting zouden komen. Intus- schen duurde het wegnemen der draden v. d. M. te lang en zoo besloot hij de draden door te knippen en koos daarvoor de mooi ste avond (n.L Zaterdagavond) uit. Het onsympathieke is dat v. d. M. daar door niet den radiocentralehouder trof doch allereerst de veertig aangeslotenen. DE HARENKARSPELSCHE SLAGER VOOR DEN KANTONRECHTER TE HOORN. 100 boete geëischt. De slager Jan van Duin te Harenkarspel, die in de vleeschvergiftigingsaffaire in dit dorp zoo'n groote rol speelde, heeft zich te verantwoorden gehad voor den kanton rechter wegens een slachting van een geit, welke zonder het vereischte keuringsmerk en met afwezigheid van de organen, die present moeten zijn, zooals de vleeschkeu- ringswet voorschrijft, in de noodslachtplaats was opgehangen. De zaak was reeds eerder behandeld. Als- toen was de slagersknecht Jan Glas veroor deeld tot 6 boete of 4 dagen hechtenis. Na de massa-besmetting te Harenkarspel heeft de ambtenaar deze affaire, waarin ook sprake was van een klandestiene slachting van een bok, opnieuw te berde gebracht en nu tegen Van Duin f 100 boete of 50 dagen geëischt. De prachtige, aan den Hout grenzende buitenplaats, waarvan de groote tuin door een hooge heg van den Kennemerstraatweg is afgescheiden, staat sinds eenigen tyd leeg. Het is te begrijpen, dat zich daarvoor niet dadelijk een kooper of huurder gemeld heeft want in dezen duren tijd, nu er al zoovele huizen leegstaan, heeft men geen behoefte aan meubileering en bewoning van dergelijke kasteeltjes. Evenwel, de gemeente Alkmaar is op zoek naar een groot gebouw waarin ver. schillende gemeentediensten kunnen wor den ondergebracht en de reorganisatie van die diensten waarmede een belangrijke bezuiniging kon worden verkregen wacht nog slechts op het ontdekken van de tot dusverre onvindbare bureau- en opslag ruimte. Jarenlang heeft het pand door wijlen wethouder Thomson bewoond op het Ritse voort leeggestaan. Het was blijkbaar te klein voor de te combineeren gemeentelijke diensten en men heeft er thans van parti culiere zijde voor den bouw van een garage beslag op gelegd. Nu staat de woning van wijlen mr. W. C Bosman ter beschikking en men zal niet kunnen ontkennen, dat de gemeente thans in de gelegenheid is het pand te koopen waarnaar men reeds zoo lang zegt te zoe ken. Het moge door zijn indeeling niet in alle opzichten bruikbaar zijn, er is geen enkel bezwaar het te verbouwen. Men mo ge het ook dan nog te klein achten, maar er ligt een enorm stuk tuin achter, een groote lap grond, direct aan den straatweg waar men alle localiteiten kan bijbouwen waaraan behoefte mocht bestaan. Combinatie van bedrijven heeft jaren lang op het programma van den raad ge staan. Er zijn diverse commissies benoemd om de kwestie te bestudeeren en de raad had den indruk, dat B. en W. eigenlijk de rem waren om in dit opzicht iets te kunnen bereiken. Toen kwam het college met voor stellen van drastische maatregelen en was het weer de raad, welke den indruk maak te, dat de kwestie geen haast had en dat geen onberaden stappen moesten worden gedaan. Ten slotte vond men elkaar door alle te nemen maatregelen uit te stellen tot den dag dat men een pand zou ontdekt hebben waarin de diverse gecombineerde diensten ondergebracht konden worden. Na dit besluit is ons nimmer meer geble ken, dat er eenige ernstige pogingen ge daan is het gezochte pand ook werkelijk te vinden. Wenscht men het niet voor gemeentelijke diensten dan kan hier nogmaels op den primitieven toestand van ons gymnasium worden gewezen. Unaniem is men het er over eens, dat er een nieuw zal moeten ko men. Men is het er al jaren over eens, maar er zijn tot dusver geen ernstige po gingen gedaan om het ook werkelijk te krijgen. Voor een nieuw politiebureau kwam er zooveel geld uit de lucht vallen, dat een architect als de heer Kropholler zich naar alle kanten kon uitleven. Voor een gymna sium ontbreekt nog altijd het benoodigde geld. Het is natuurlijk mogelijk, dat B. en W. willen trachten ook hiervoor de hulp van het werkloosheidssubsidiefonds te ver krijgen, maar ook in dat geval kan moeilijk van een presentje worden gesproken. Zou de woning van wijlen mr. Bosman niet met betrekkelijk geringe kosten tot 'n gymnasium zijn te maken, een schoolge bouw, dat men door den daarbij beschikba ren grond naar gebleken behoefte kan doen groeien? Wij gelooven, dat men hier de goedkoopste en meest practische oplossing van een reeks jaren op den voorgrond tre dend probleem zou kunnen vinden. Men wachtt^ niet te lang met het nemen van een beslissing. Reeds nu gaan er geruchten, dat wanneer de woning niet spoedig een eigenaar mocht vinden, deze prachtige villa geheel met den grond zal worden gelijk gemaakt. De heg aan den Kennemerstraatweg zal dan verdwijnen en er zullen tien of vijftien hui zen gebouwd worden, huizen met tuintjes in den trant van de vele, die men op dezen straatweg reeds kan aantreffen. Wanneer het de gemeente werkelijk ernst is een groot en hecht gebouw op goeden stand te vinden, een gebouw, dat ad libitum vergroot en voor alle doeleinden geschikt kan worden gemaakt, dan zal men de thans geboden gelegenheid niet mogen verzuimen. Het bestuur van de V. V. V. te Bergen heeft leden en belangstellenden in onze omgeving opgeroepen voor een spoedver gadering op Woensdag 22 September a.s., d^s avonds 8.30 uur, in „De Rustende Jager." Het eenig punt der agenda luidt: be spreking der plannen van het departement van defensie tot stichten van een Militair Vliegkamp te Bergen N.-H. Een adres aan den gemeenteraad van Bergen. Aan den raad der gemeente Bergen is het volgende adres gezonden: Ondergeteekenden, allen zomergasten van Bergen, hebben met schrik vernomen, dat er plannen bestaan tot aanleg van een militair vliegveld in de Bergermeer, Weliswaar zal Bergen vermoedelijk eenig voordeel hebben van het feit, dat er zich een aantal gezinnen komen vestigen, doch dit voordeel is slechts tijdelijk en verdwijnt grootendeels, zoodra de bevolking zich hier op heeft ingesteld. Hiertegenover staat een groot en blijvend nadeel, dat zich steeds sterker zal doen gevoelen, namelijk dat van de voortdurende rustverstoring door de dag en nacht oefe nende vliegtuigen. Dit zal op den duur ernstig afbreuk doen aan het vreemdelingenverkeer van Bergen, dat het juist hebben moet van zomergasten, die de rustige sfeer van Uw gemeente ver kiezen boven de drukte en het vertier van grootere badplaatsen. Ook voor hen die blijvend buiten willen gaan wonen, zal Bergen door het geronk der motoren van de laagvliegende machines alle aantrekkelijkheid verliezen. Ondergeteekenden verzoeken U dan ook al het mogelijke in het werk te stellen om te verkrijgen, dat het geprojecteerde vlieg veld zoo ver weg komt te liggen, dat het bestaan van Bergen als badplaats niet in gevaar gebracht wordt. t Welk doende enz., Jan A. Dekker E. Kaars Sijpesteyn Joh. A. Dekker M. K. Honig G. vanHolk G. N. Honig J. J. Keyzer Mr. J. Wilkens J. A. C. Ver kadi A. Dekker Dr. C. Banning Jan Heyn C. Cremers A. J. Ebmeyer A. HonigMeevers Spoedvergadering van den raad in Bergen. In verband met het verzoek van een ne gental raadsleden om een spoedvergadering Bioscopen. City-theater, 8 uur, hoofdnummer Lloyds of London (rom.-sens.); hoofdrollen Fred die Bartholomew, Madeleine Carroll, Sir Guy Standing. Toegang boven 14 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Roxy-theater 7.45 uur, hoofdnummer De humane bruut (sens.); hoofdrollen Victor Mc. Laglen en Binnie Barnes. Toegang bo ven 18 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Bioscoop Harmonie, 7.30 uur, hoofdnum mer Madame Bovary (hist-rom.); hoofdrol Pola Negri. Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer De getemde draak (hum.); hoofdrollen Adèle Sandrock, Lucie Englisch, Gretl Theimer en Joe StöckeL Toegang voor eiken leeftijd. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Dinsdag 21 September. Kermis te Koedijk. Woensdag 22 September. 8 uur, Gulden Vlies, ledenvergadering Vereen, voor kindervoeding. Donderdag 23 September. 2.30 uur, 't Gulden Vlies, Ned. Vereen, v. Huisvrouwen, lezing van mevr. v. d. Broecke—de Man. de soeplepel en het fteffe MAGGP Aromp, Dat zult tl 'óók ervaren^ wanneer U soep wilt trekken. U kunt met minder vlees volstaan door een .weinig MAGGI'Aroma oan Uw soep toé. te voeger). U verkrijgt don een écht-smakelijk» soep, dié in olie opzichte!) „of" is. U btttMrt dn» tmnt os U» «HmwiI flacon Q keil nogtwld )6 cent 1 II n 30 m van den raad te beleggen ter bespreking van de plannen van Defensie tot aanleg van een vliegveld in de Bergermeer, heeft de burgemeester van Bergen den raad in openbare vergadering bijeengeroepen op Donderdag 23 September a.s. des namiddags 7,30 uur. Vermoedelijk zal het aan de noodige be langstelling op de publieke tribune niet ontbreken. VERSIERING 8 OCTOBER. Ook het Verdronkenoord zal ter gele genheid van het feest van 8 October weer worden versierd. Het Varnebroek doet ook mee. In de gisterenavond gehouden vergade ring van de buurtvereeniging Varnebroek is besloten de straat wederom te versieren. WATERSCHAP DE SCHERMEER. Als derde candidaat voor de benoeming van een dijkgraaf van den polder De Schermeer is niet gekozen de heer S. de Jongh, maar de heer Jb. Slooten. De aan beveling luidt dus: 1. C. Kramer Glijnis, F. Posch, 3. Jb. Slooten. AFD. KORENBEURS VAN DE LANDBOUWTENTOONSTELLING. De commissie voor bovengenoemde af- deeling mocht van de navolgende organi saties en personen eereprijzen ontvangen: het gemeentebestuur van Alkmaar; de Kamer van Koophandel; het Centraalbu- reau voor de Veilingen in Nederland; de Neutrale Middenstandsvereeniging; de Alkmaarsche Courant; de Alkmaarsche Post; de Arbeiderspers; de Grossiersver- eeniging v. d. Fruithandel; de vereeniging „De Kanarie"; de heeren Staal en De Vries; de heer Korver; de heer v. Oef feit, café de Korenbeurs. Als attractie zal het hanengekraai en kippengekakel afgewisseld en begeleid worden door muziek. GEBRUIK GEEN ONGEKOOKTE MELK! In verband met enkele typhusgevallen in het dorp wordt door den burgemeester van Schoorl aangeraden geen ongekookte melk te gebruiken. INSCHRIJVINGEN HANDELSREGISTER 14—21 SEPTEMBER 1937. Nieuwe zaken: ALKMAAR: C. Th. Juffermans, Nieuw, poortslaan 83, loodgieter en electricien Joh. G. Kuijs, Hoogstraat 6, winkelier in kruidenierswaren, enz.; „Het Breihuis" (eig. Wed. J. C. Diesch-Koster), Ridder straat 12, winkel in wol, enz. Wijzigingen: ALKMAAR: J. C. Kwaaitaal, Lyceum straat 39, winkelier in zuivelproducten, enz., overgegaan aan J. Grandiek; N. V. Hollandsch IJzermagazyn voorheen M. de Wild, Laat 96-121, bestuurswijziging; Ton Bottemanne, Hoogstraat 8b, winkel in verlichtingsartikelen, overgegaan aan: C. M. Bottemanne onder den naam: fa. Ton Bottemanne. JAC. BENOIT POLAK, CASTRICUM: B. H. Reinink, v. Olden- barneveldtweg 31, brood- en banketbak kerij, overgegaan aan R. Pronk. Opheffingen: DEN HELDER: Sportzaak Jac. Snijder, Koningdwarsstraat 57, rijwiel- en sport artikelen. ALKMAAR: Kunstnijverheidsatelier „Amka", (eig. A. G. M. Bottemanne), Druivenlaan 36. AUTO VERNIELT HEKKEN. Toen de bewoners van café Visser te Oudkarspel en uit de omgeving daarvan Maandagmorgen vroeg, door 'n hevig ge kraak gewekt, op straat stonden, bleek, dat een luxe auto een flinke vernieling had veroorzaakt. De weg daar ter plaatse heeft bij de smederij van Nap een scherpen hoek en maakt daarna een flauwe S-bocht. Waarschijnlijk door te groote snelheid of door slecht opletten is de auto hier recht uit gegaan, met als gevolg dat het houten hek voor het terrein van café Visser radi caal werd weggemaaid. Tientallen meters ver lag het hout naar alle kanten ver spreid. Daarna kwam het ijzeren hek van den heer L. Dekker aan de beurt. Een be langrijk gedeelte werd uitgerukt en inge drukt. Deze hindernis bood echter meer weerstand; de auto maakte een slag in het rond en kwam weer op den weg te staan. Zij was zwaar beschadigd, doch de 3 inzittende jongelui uit Zuidscharwoude bekwamen geen letsel. De auto was- het eigendom van garage Krul en de Boer uit Zuidscharwoude. OM EEN APPEL EN PEER Gistermiddag reed een bakfiets, beladen met fruit, in de Oudegracht te water en natuurlijk waren er omstanders genoeg, om alles weer op het droge te brengen. Toen men zich echter te goed wilde doen aan een paar appels en peren, die nog in de gracht dreven, was dit niet naar den zin van den eigenaar, die een der fruit- liefhebbers in het water wilde gooien. Dit werd echter voorkomen, maar het einde was toch een frissche kloppartij. Om een appel of een peer... Sind* I8S4. VIER toonkamers. AANKOOP RECHT VAN VOETPAD TEN BEHOEVE VAN VERBINDINGSWEG TEN N. O. VAN ALKMAAR. B. en W. schrijven in bijlage No. 126: Bij besluit van Uwe vergadering van 29 October 1936, nr. 13, werden ten behoeve van den aanleg van den verbindingsweg ten N. O. van Alkmaar aangekocht diverse per- ceelen in de gemeente Oudorp. De over dracht van deze gronden heeft inmiddels plaats gehad. Van de gekochte gronden zyn eenige per- ceelen belast met een recht van voetpad ten behoeve van de gemeente Oudorp, welke rechten gevestigd zijn als een erfdienstbaar heid van opstal en wel tot 30 November 1961 en 7 December 1969. Met B. en W. van Oudorp hebben wij onderhandelingen gevoerd over afkoop van deze servituten met ingang van den datum, waarop de verbindingsweg ten N.O. van Alkmaar in gebruik wordt genomen. De raad van Oudorp is blijkens zyn besluit van Augustus j.1. bereid deze servituten aan de gemeente Alkmaar te verkoopen voor den prijs van 1. Naar aanleiding van het bovenstaande s enen wy Uwe vergadering voor daartoe te besluiten. EEN BELANGRIJKE AANBESTEDING. Door B. en W. van Heiloo werd zoo- ia wij gister reeds in het kort meldden Maandagmiddag 2 uur aanbesteed het maken aar, aGn ™°lgemaal 01 zuiveringsinrichting werddsvdgt:1^' InSeschreven J H Sï/11™1® f 62-500 en f 62.500; '73.985; H ^en j^v^ 'p71"° en f 73.990 en 76.490 NV wf' Pun?erend mins Mii WmWoroierv. Acinne* Won»erveer 76.900 en 80.400; r,„«„ u,ie>ea Doedens en Schilder te 't Zand-Alkmaar 76.750 en 81.750; J. M. N. Stam te Alk maar 78.400 en 82.600; N.V. Zwolsche Betonijzerbouw v.h. G. en A. Schrale te Zwolle 80.887 en 83.300; N.V. Beton en Aanneming Mij. v.h. van Waning en Co. te Rotterdam 81.860 en 84.300; N.V. Beton- mij. De Peel te Roermond 83.400 en 85.600; Gerb. Kruyer te Blaricum 85.980 en van Amstel en Jansen 85.840 en 86.840; N.V. Amersfoortsche Betonmy. te Amersfoort 84.300 en 87.200; Jan Kuipers te Zurich bij Harlingen 83.230 en 87.230; Fa. N. Cobelens en Zonen te Haarlem 81.750 en 87.750; J. Moejes en Joh. van Harskamp te Obdam-Oterleek 87.000 en f 90.500; J. Philips Bouwbedrijf te Haarlem 89.300 en 91.800; L. v. d. Plas te Rosma len en 91.970; A. J. A. Vaessen te Vught 91.622 en 94.622; Jr. H. H. Kuper te Amsterdam 92.600 en 96.600; Aannemers- bedr. J. Ooms Pzn. te Avenhorn 107.000 en 111.000. De gunning is aangehouden. De begroo ting werd niet bekend gemaakt. B. en W. schrijven in bijlage no. 128: Het komt ons gewenscht voor dat de instructie van den doodgraver (gemeente blad nr. 357) op een enkel punt wordt ge wijzigd. Artikel 4 dier instructie bepaalt: a. dat het drijven van handel den dood graver is verboden; b. dat hy geen fooien mag aannemen dan met medeweten en onder goedkeuring van den opzichter over de begraafplaats. Deze bepaling kan naar ons voorkomt gevoegelijk worden gemist, omdat het den doodgraver krachtens de artikelen 10 en 11 van het werklieden-reglement reeds verbo den is handel te drijven of fooien aan te nemen. Anderzijds achten wij het wenschelijk ln de instructie vast te leggen, dat de dood graver geen werkzaamheden voor derden mag verrichten. Artikel 4 ware derhalve te lezen: „Het is den doodgraver verboden voor derden werkzaamheden te verrich ten". Van deze gelegenheid maken wy tevens gebruik om U voor te stellen in de instruc tie, welke dateert van 1911, enkele veran deringen van formeelen aard aan te brengen. Zoo behoort de titel van opzichter over de begraafplaats te worden vervangen door dien van directeur van de begraaf plaats. Voorts zal artikel 2 moeten worden herzien, omdat daarin nog wordt gesproken van een verordening, welke reeds lang door een ander is vervangen. B. en W. stellen den raad voor desbetref fend besluit te nemen. Er hebben ons herhaaldelijk klachten be reikt van ingezetenen, die by het bezoeken van het kerkhof voor een dicht hek kwa men. Wanneer men met bloemen komt om een graf te bezoeken en onverrichterzake terug gestuurd wordt, maakt dit een. zeer pijnlijke indruk. Het moge juist zyn, dat het kerkhbf in den morgen of in den middag eenige uren opengesteld is, velen, die overdag hun werk hebben zyn voor het bezoek aan een hun dierbaar graf uitsluitend op den avond aangewezen en vinden het kerkhof geslo ten zoodat hun alleen een bezoek op Zon dag overblijft wanneer het kerkhof door uiteraard te druk bezoek geen gelegenheid voor een ongestoord verblijf by een graf biedt. In vele steden wordt het kerkhofhek nim mer gesloten. Acht men dit hier toch wen schelijk, laat men dan de gelegenheid de begraafplaats te bezoeken ook tot de avond-uren uitbreiden. Bekendmaking. De directeur van het Gemeentelijk Bureau voor Sociale Zaken deelt aan belanghebben den mede, dat gedurende het tydvak vsn Woensdag 22 tot en met Dinsdag 28 Septem ber 1937 de volgende kleuren bons geld zyn: Margarinebonnen oranje kleur. Gehaktbonnen wit met roode streep. Bak- en braadvetbonnen blauwe kleur. Alkmaar, 21 September 1937. De directeur voornoemd. E. v. d. HEUVEL.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 2