TELEFUNKEN KWARTET TELEFUNKEN QemeetUecaden Jiidschcifteu ^Boeken JCetk <t SxAool fxuuU enJxiinboiuv Stad en Om HEERHUGOWAARD SCHAGEN HENSBROEK BEEMSTER LANGENDIJK BERGEN TEXEL Wat Uw snelheidsmeter f U niet vertelt* 2796,35 >4, de grondwaarde is getaxeerd op 2080,01 (een vaste post zooals bij de op richting in 1921). De totaalcijfers zijn 31.024,89. De exploitatierekening sloot in ontvangsten en in uitgaven met een bedrag van 2007,58 en werd conform vastgesteld. De heeren H. E. Deeckens en G> Wilbrink werden als bestuurslid en jhr. N. van Fo- reest als gemeentelijk commissaris her kozen. Bij de rondvraag vestigde de heer G. Smits (bestuur) de aandacht op de boomen, die voor de huizen tusschen de Rechte- en Schuine Hondsbosschelaan staan. Die boomen zijn overbodig en hinderlijk voor de huurders, daar zij het licht onder scheppen. Vóór de huizen staan boomen der gemeente (aan de straatzijde). Voorts wenschte spr. dat de boomen oordeelkundig (voor het andere blok woningen) gesnoeid werden en niet meer door de huurders. De voorzitter zou overleg plegen met de huurders. Spr. was het er mee eens, dat de huurders niet aan de boomen mogen komen. De voorzitter herhaalde, wat hij in de be stuursvergadering had voorgesteld om de huizen per jaar en per blok onder handen te nemen, anders werd het te duur. Overleg zal men dan plegen met den burgemeester. Hiertegen werd geen bezwaar gemaakt. Hierna sluiting. Floraliatentoonstelling. Zaterdagmiddag 3 uur werd de ten toonstelling door den voorzitter, den heer W. Mossel, geopend. De groote tooneelzaal bood een imponeerenden aanblik. Het ruime middenterrein was in een gazon omge- tooverd. Hierin bevond zich een vijver, waarin waterplanten, een rotspartij en goudvis- schen (een karper die er in was gedaan de serteerde op het droge). Hieromheen werden door den loodgieter A. B. de Rooij een 4-tal „fonteinen" gemaakt, met een band van ge kleurde lichtpunten en rondom de fontein is op een bed van turfmolm de groote en mooie collecte kinderplanten gerangschikt. Alle eer aan de bloemisten uit Heiloo, die dit werk belangeloos verrichtten. Op lange tafels viel allereerst op de mooie collectie uit de St. Willebrordus-stichting, figuur- zaagwerk, matten, vlechtwerk enz., te veel om afzonderlijk te noemen. Een opvallende inzending siervogels en cactussen van mevr. j Barnhoorn had aller belangstelling. Nieuw was de inzending schilderstukken van den amateur-schilder, den heer Jac. van Baar uit Heiloo. Een inzending tarsowerk van den heer W. Balk Wz. was eveneens te roemen. Het ruime tooneel was bezet met handwerk en borduurwerk, wat de onver deelde belangstelling der dames had. Mooie kogellaurieren palmen en flora's kinderen completeerden de omlijsting van de zoo in elk opzicht geslaagde expositie der kin deren. Men was en terecht vol lof over de schitterende aankleeding der zaal. Een compliment van de voorzitter was verdiend. Ons verslag zou onvolledig zijn, als we niet memoreerden de mooie prijzen die èn voor de kinderen èn voor de verloting waren aangekocht en tentoongesteld. Tuinaanleg. Zondagavond heeft de heer J. W. fee- rink, bloemist te Alkmaar, 'voor een volle tooneelzaal in de Rustende Jager het onder werp „Tuinaanleg" behandeld. Het was goed gezien van het bestuur van Floralia om vóór de sluiting van de Floralia-tentoonstelling (terwijl tientallen aanwezig waren voor de verloting en sluiting) dit onderwerp aan de orde te stellen. De ondergrond was de hier voor den eersten keer gehouden wedstrijd voor den aanleg van tuinen. De heer Teerink, die behalve een ervaren en vakkundig bloemist, ook een goed rede naar is, zette uiteen waarom de eene tuin een hooger aantal punten kreeg dan de an dere. De heer G. Nagel (bedrijfsleider bij de Gemeenteplantsoenen te Alkmaar) en spre ker hadden de tuinen op 5 punten beoor deeld. Breedvoerig vertelde de heer Teerink waarom een tuin, met veel en duur plantma- teriaal het vaak tegen een eenvoudiger en goedkooper beplanting moet afleggen. De verhoudingen van planten en boomen in den tuin, hoogte en enkele of veelvuldige heesters en bloemen, spelen een rol. De paden moeten aan eischen voldoen. Rekening heeft men te houden met het huis, waar vóór of opzij de tuin wordt aangelegd. Boomen (opgaande of hooge struiken) mogen nooit voor in den tuin, doch aan den kant van het huis geplant zijn. Niet te veel perken en vooral niet te voL Een mooie aanleg behoeft niet duur te zijn. Spr. waarschuwde voor het koopen op markten en bij de deur. Op de keuring te rugkomend, zeide spr., dat men een volgend jaar er toe zal overgaan om minstens drie maal per jaar de tuinen te keuren. Want het is niet denkbeeldig dat zij, die thans de eer ste prijzen kregen, bij meerdere keuringen in het seizoen die prijzen niet zullen krij gen. Daarna hoorden we een interessante beschouwing over de toekenning der prijzen. Zeer velen hebben van deze bevattelijke be schouwing wat geleerd. Hierna werden de prijzen uitgereikt. Daarna heeft de voorzit ter, de heer W. Mossel, een woord van dank gebracht aan B. en W. van Heiloo en velen die tijd en moeite offerden om de tentoon stelling te doen slagen. Bij de verloting (alle 1500 loten waren in enkele dagen uitver kocht) viel de hoofdprijs, een heerenrijwiel, op no. 1083. De vierde Floraliatentoonstelling, welke door een 1500 personen, waaronder 900 kin deren, werd bezocht, is uitnemend geslaagd. Voldoende sollicitanten. Voor de vaceerende betrekking van 4e ambtenaar ter secretarie, meldden zich sollicitanten aan. Vruchtboomen leeggeroofd. Tijdens eenige dagen afwezigheid van de wed. B aan den Middenweg, naby de Halte, hebben ongenoode gasten zich beziggehou den de vruchtboomen leeg te rooven. Voor de vrouw, die zoo goed mogelijk tracht door middel van een klein manufacturenwinkel- tje in het gezinsonderhoud te voorzien, is dit een zeer onaangename ervaring. De verdwenen auto. Zondagavond begaf de heer K. uit Alk maar zich per auto door onze gemeente, vol plannen om een genoegelyke kermis te Zuid- scharwoude te vieren. In de buurt van de Lange Balk gekomen, meende de motor, dat het zoo welletjes was en weigerde verderen dienst. K., ter plaatse welbekend, begaf zich dus per voet langs het „Zuidskerwouwer padje" om te trachten op de kermis zoowel vermaak voor zich als technische hulp voor zijn vehikel te vinden. Hoe het ook zij, het eerste werd gevon den, het tweede was echter niet bij de hand en gesterkt door de gedachte, dat de auto daar aan den kant van den dijk ook zonder hem wel zou blijven staan, genoot K. van de Langendijker kermispret. Tot hy in den nanacht weer ter plaatse arriveerde om daar tot de ontdekking te ko men, dat de auto van zijn afwezigheid ge bruik had gemaakt om ook „afwezig" te wor den. Goede raad was duur. Een in den omtrek ingesteld onderzoek bracht niet het minste licht in de zaak. Aangifte by de politie volgde en deze trok er Maandag op uit met het resultaat dat het voertuig werd aangetroffen in de na bijheid van de woning van den heer Bleeker op de hoek van den Middenweg en den Has- selaarsweg. Op een of andere manier hadden, naar men vermoedt, baldadige jongelui het weten klaar te spelen om met de auto een kleine 3 K.M. af te leggen. Tot hun eer moet worden gezegd, dat het voertuig geen sporen van vandalisme ver toonde en K. aldus zijn Citroentje weer in bezit kon nemen. „Almiha". De Maandagmiddag stond in het teeken van de ringrijdery met paard en kar. De toeloop was ondanks net gure weer zeer groot, alsmede de deelname. Niet minder dan 22 paren dongen mee naar de prijzen. De uitslag luidt: Or'gineele Westfriesche costumes, f 10 de heer en mevr. C. Raven te Schagen, 5 de heer en mevr. J. Lingeman te Schagen. Schoonste Westfriesche geheel, 25 de heer en mevr. C. Raven te Schagen; 10 de heer C. Broersma te Anna-Paulowna en msj. KI. Blaauboer te Schagen. Ringiijderij. waardebon 20 de heer en mevr. C Hooy te Schagen; waardebon 15 de heer G. Kleimeer en' mej. de Boer te Zijpe (Pettemerkluft); waardebon 10 de heer en mevr. C. Raven te Schagen; waar debon 7.50 de heer en mevr M. Eriks te Schagen; waardebon 5 de heer en mevr. A. Pijper te Hensbroek; waardebon 2.50 de heer J. Molenaar en mej. Coevert te Schagen. De tentoonstelling weer achter den rug. Zaterdag en Zondag is hier de jaarlijk- sche Floralia- en Tuinbouwproducten ten toonstelling weer gehouden. De inzendingen waren, evenals andere jaren, weer heel goed. Een keur van prachtige bloemen en planten versierde de groote zaal van den heer Mantel. Tevens was er een prachtige stand Dhalia's opgesteld, wat een lust was om te zien. De groote verscheidenheid van land en tuinbouwproducten was eveneens aanwezig en de keurmeester had zeker geen gemakkelijke taak bij zijn beoordeeling. Het bezoek was beide dagen bevredigend. Het bestuur kan met voldoening op zijn werk terugzien. De hoofdprys der verloting viel ten deel aan den heer D. Leegwater. De prijzen werden met een toepasselijk woord door burgemeester Kooiman aan de win naars uitgereikt. De werkverschaffing begonnen. De werkverschaffing is weer aangevan gen met achttien arbeiders. Het uitbagger-:n van de Ringvaart ter hoogte van Beets zal voortgezet en voltooid worden, daar dit werk den vorigen winter moest werden afgebroken. Jeugdige boefjes. Tegen een zevental jeugdige personen is door de politie alhier proces-verbaal opgemaakt ter zake herhaalde stroopery van fruit uit tuinen. MARKTEN VAN GEREGISTREERDE RAMLAMMEREN. Het Texelsch Schapen stamboek in Noordholland verzoekt ons opname van het volgende: De markten van geregistreerde ram- lammeren zullen dit jaar worden gehouden te Schagen op Donderdagen 30 September en 7 October 1937, voormiddags 8 uur op de veemarkt tegenover café „De Post hoorn", te Hoorn op Zaterdagen 25 Sep tember, 2 October en 9 October, voormid dags 9 uur, op de veemakt aan de voor malige k^zernezijde en te Purmerend op Dinsdag 5 October n.m. 8 uur, op de Oostelijke helft van de schapenmarkt bij de koemarkt. Cursus E. H. B. O. Door de afdteling Langendijk van de E. H. B. O. is besloten dezen winter een nieuwen cursus E. H. B. O. te organiseeren, onder leiding van dr. J. de Wit. Gemeenterekening 1936. De rekening dezer gemeente, welke Don derdag a.s. den raad zal worden aangebo den, heeft een totaal aan ontvangsten van 489944.81 en aan uitgaven van 506100.71. Het nadeelig slot voor den gewonen dienst bedraagt 16155.90. Voor den kapitaaldienst bedragen de to taalinkomsten 550348.50 en de totaaluitga ven 444063.93. Het batig slot voor den kapitaald. bedraagt mitsdien 106284.57. Zaterdagmiddag vergaderde de raad dezer gemeente voltallig ten raadhuize. De rekening van het Algemeen Weeshuis over 1936 werd op advies van de commissie van onderzoek goedgekeurd. De rekening sloot voor den gewonen dienst op een voor- deelig saldo van 494.04 en voor den kapi taaldienst roet een batig slot van 1228,39. Eveneens werd goedgekeurd de rekening van het Algem. Armbestuur overdat jaar. Deze sloot met een nadeelig slot van 1805,59. De gemeente-rekening over 1936 werd voorloopig vastgesteld, zooals ze werd aan geboden, sluitende voor den gew. dienst op een voordeelig slot van 12999,85 en voor den kapitaaldienst op een batig saldo van 3849,66. Voor de vacature, ontstaan door het ver trek van Dr. Westerhuis te De Cocksdorp (die benoemd is tot geneesheer aan de psy chiatrische inrichting Maasoord te Rotter dam) was voor de benoeming de volgende voordracht opgemaakt: 1. H. W. van Dommelen te Jutphaas en 2. M. Koppen te Alkmaar. Benoemd werd met algemeene stemmen no. 1 der voordracht. In een afzonderlijk raadsbesluit werd in deze vergadering besloten het salaris van den functionaris te brengen van 800 met vrij wonen op 700 zonder vrije woning. Dit besluit werd genomen, omdat de particu liere practijk van den gemeente-geneesheer te De Cocksdorp zich in den loop der jaren zoo heeft uitgebreid, dat dit hoogere ge meentesalaris niet meer gegeven behoeft te worden. Verder besloot de raad nog aan den heer Van Dommelen, (die zich hiertoe bereid had verklaard bij eventueele benoe ming; de „Dokterswoning" te De Cocksdorp te verkoopen voor een bedrag van 4Ó00. Het besluit werd ge'homen om een bijdrage te verleenen ad 650 om verbetering te brengen bij den gevaarlijken wegbocht bij Oosterend en den weg aldaar om te leggen. De weg is eigendom van de „Dertig Polders" op Texel, doch verbetering aldaar zou een groot gemeentebelang zijn. De heer Parle- vliet verzocht over het onderhoud van een klein plantsoentje, dat daar zal worden aan gelegd op het vrijkomend terrein, nog nader overleg te plegen. Zonder stemming besloot de raad deel te nemen aan de fraude-onderlinge van ge meenten. Een voorstel omtrent buitenge wone voorstellen en conversie van geldlec- ningen had eveneens algeheele goedkeuring. Bij de rondvraag werd het kampeeren op Texel ter sprake gebracht, welk onderwerp veel stof heeft opgejaagd. Dit jaar was hier een verordening op het kampeeren gemaakt, waarbij de terreinen voor heeren en dames gescheiden waren en ook de gezinnen op een apart terrein kampeeren moesten. Dit was oorzaak, dat in de staatsduinen dit jaar het aantal kampeerders van 1987 in 1936 is teruggeloopen tot 1607. De voorzitter legde evenwel cijfers over, waaruit bleek, dat op particuliere terreinen dit jaar 1628 personen hebben gekampeerd tegen 1628 in 1936. Dus kan volgens den voorzitter dit geen grooten teruggang genoemd worden. Toch werd be sloten in de kampeerverordening een zoo danige wijziging aan te brengen, dat het dameskamp in het vervolg in het gezinnen- kamp zal komen, eri dat het niet meer, zooals dit jaar, verboden is, dat dames by den dag in het heerenkamp komen en om gekeerd. Het bestuur van de V. V. V. „Mooi Texel" had zich met deze regeling accoord ver klaard. Verder verzocht de heer Keyzer nog betere watervoorziening voor het dorp Oos terend voor brandgevaar en de heer Epe hetzelfde voor het dorp „De Waal". De heer Parlevliet gaf in overweging de fruitautomaten in de hotels ook hier te ver bieden, omdat het een groote gokpartij wordt. Op een vraag omtrent het bouwen van een onderwijzers woning te Oosterend van den heer Parlevliet, wat volgens spr. nu zeer gewenscht zou zijn met het oog op de werkloosheid in de bouwvakken, deelde de voorzitter mede, dat de zaak juist deze week met den inspecteur O. L. O. was be sproken. Hierna sluiting. ,JHet Kind". De nieuwe aflevering van het veertien daags verschijnend paedagogisch tijdschrift „Het Kind'" bevat wederom veel interes sant nieuws, dat ertoe zal bijdragen de kennis van het kinderleven èn alles, wat daarmede samenhangt, te vergrooten. Zoo lezen we 'van de hand van H. Jordan Jr. een voordracht, gehouden op het interna tionaal congres voor onderwijs en opvoeding te Parijs over „Opvoeding in vrijheid", een belangwekkend artikel over de Montesso- ri-methode. Frits v. Raalte vervolgt zijn serie hande lingen over „Boschkinderen in heden en verleden" en behandelt thans het gedeelte „Is rechtop gaan verworven of aangeboren". De artikelen-reeks van den redacteur (de heer D. L. Daalder) over „Godsdienston derwijs en Godsdienstige opvoeding" wordt in dit nummer voortgezet en draagt in ruime mate ertoe bij de kennis in deze ma terie te verdiepen. Over het geschrevene van „Het Kind en de geloofsdogmatiek" is het antwoord van den heer G. J. Sieverdink gepubliceerd, over „Schuldbesef" schreef mevr. J. de Boer-v. Strien; Ida Heyermans doet een gevoelig schetsje „Symptomen" het licht zien en verder bevat dit nummer nog zoo veel goede en vaak ook wetenschappelijke bijdragen, dat het geheel, waaraan zoo als gebruikelijk de meeste zorg is be steed, met recht genoemd mag worden: een der belangrijkste tijdschriften op dit terrein. „Natuur en Mensch Bij de drukkerij-uitgeverij „De Hofstad", Den Haag, verscheen dezer dagen weer een aflevering van het tijdschrift „Natuur en Mensch populair geïllustreerd „Natuur en gewijd aan natuurwetenschappen en haar toepassingen. Dit Septembernummer bevat 'n bijdrage van A. J. de Lorm over Veder- schilden uit Engelsch N.-Guinea, en ^n zeer lezenswaardig artikel over „De meteoor krater van Arizona", waarin de schrijver ons vertelt van de tot nog toe mislukte pogingen tot het vinden van dezen me teoor voor een eventueele exploitatie in verband met het gehalte aan kostbare me talen. Verder nog interessante artikelen over „Groote schrijvers als biologen", „Plantenbestralingen met neonlicht", enz. Het geheel is met veel teekeningen en foto's verlucht. GIDSEN VOOR DEN MIDDENSTAND. Wij ontvingen 2 werkjes, welke ontstaan zijn in verband met de wet op Vestigings- eischen van het Kleinbedrijf, uitgave Van Putten en Oortmeyer, alhier. Een der eischen voor vestiging is de noodige handelskennis. Waar tot op heden aan geen der Inrichtingen van Onderwijs de voor het diploma benoodigde leerstof geheel werd gedoceerd, zijn door deskun digen deze 2 boekjes samengesteld en van een aanbeveling van de Onderwijscentrale van den Ned. r. k. Middenstandsbond voor zien. Het is te verwachten dat deze werkjes niet alleen op alle middenstandscursussen zullen worden gebruikt, doch ook bestaan de inrichtingen als handelsavondscholen, uloscholen etc., welke hun programma zullen wijzigen in verband met de nieuwe wet, van deze uiterst practische en goed- koope boekjes gebruik zullen maken. BEVESTIGING GODSDIENST ONDERWIJZER. Onder groote belangstelling werd de heer Körndorffer Zondagmorgen in het kerkgebouw te Wieringerwaard als gods dienstonderwijzer in deze gemeente be vestigd door dr. van Beek van Hypolitus- hoef. Een groote schare van vrienden van den heer Körndorffer uit den Helder was naar Wieringerwaard gekomen om van deze plechtigheid getuige te zijn. Nadat er een kernachtige toespraak door ds. van Beek de bevestiging had plaats gehad, be trad na den tussche/izang de heer Körn dorffer den kansel om naar aanleiding van de woorden: „God roept heden", eenige woorden tot de gemeente te spreken. Uit zijn toespraak hebben we de conclusie kunnen trekken dat hij met volle toewij ding en ambitie zal trachten het kerkelijk leven wat meer omhoog te werken, al voorzag hij wel eenige moeilijkheden en teleurstellingen. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. In den dienst van Zondag deed mej. S. E. Treffers, proponente bij de Algemeene Doopsgezinde Sociëteit, intrede als hulp- predikante bij de Doopsgezinde gemeente alhier. Zij zal gedurende de eerstkomende maanden een deel van het ambtswerk voor ds. Kuiper waarnemen, omdat deze door herhaalde ongesteldheid niet over zijn volle werkkracht kan beschikken. Men verzoekt ons tevens te berichten, dat nieuwe leerlingen voor de catechisaties van ds. Kuiper en ds. Treffers alsnog kunnen worden ingeschreven morgen (Woensdag) middag van 24 uur in de kerkekamer, Koningsweg 8. DE LANGENDIJKER GROENTENVEILINGEN. De verbetering, welke in de prijzen van de roode kool was ingetreden, verleden week, is voortgegaan. Waren verleden week de prijzen maximum t 2 per 100 K.G. en bij hooge uitzondering iets hooger, deze week noteerden wij al spoedig tot 3 per 100 Iv.G. voor de mooiste kwaliteit en sorteering. Bij zeer goede vraag liep de markt eens tot 3.20 op. Niet alleen voor de kleinere kool werden hoogere prijzen betaald, ook de grootere sorteeringen liepen iets omhoog. De laatste dagen werd er niets meer ver kocht beneden f 1.50. Bij de gele kool viel hetzelfde verschijn sel waar te nemen, al bleven de prijzen bij die koolsoort aanmerkelijk lager. Toch zijn er deze week nog verscheidene partijen ver handeld voor 22.50 en 2.60 per 100 K.G. Grootere kool maakte minder. De no teeringen voor gele kool waren van 1 f 2.60. Vroege witte kool voor zuurkool is een product, dat steeds een vaste markt heeft. Groote schommelingen in de prijzen komen niet voor. Het mag eens een of twee dub beltjes per 100 K.G. verschillen, door een of andere oorzaak, een zeer groote aanvoer of i.d., voornamelijk gaan ze van. de hand voor 1f 1.30. Minder mooie partijen, met Als uw tnelhaid verdubbelt, wordt de remweg (afstand, waarbinnen u stopt) viermaal zoo groot; die wetenschap is méér waard dan het besef, dat u 40 of 70 km per uur rijdt! Denkt daar eens aan voor u den snelheidsmeter si te hoog laat oploopen! van het De T A 55 W K is een van de Telefunken muzie kappa ra ten. Een 5 lamps super metfijngenuan- ceerde weergave. Hooge selecti viteit en gevoeligheid. Uitstekende korte aolfontvangst. Vervormings- vrije noogfrequent-gelijkrichting. Optische afstemming met orthos- coop. Eenvoudige bediening en reine weergave door toepassing van enkelvoudige knoppen. Stijlvolle kast. Vraagt vrijblij vend demonstratie bij een Telefunken Service Station. Prijs Fl. 135.- MUZIEKAPPABATEN voor RADIO N V. NEDERLANDSCHE SIEMENS MIJ. - DEN HAAG een kleine afwijking, noteerden vanaf f 0.80, den minimumprijs. Ook Deensche witte kool is er deze week verkocht. Te Broek op Langendijk werden deze eerste lingen der winterkool aangevoerd en ver handeld voor 1.301.80 per 100 K.G. Groene kool was deze week slechts in ge ringe hoeveelheden aangevoerd, met gevolg dat de prijs belangrijk hooger was dan wij gewend waren. Voor 2.703.40 werden deze gekocht. Bloemkoolprijzen varieerden weer vrij sterk. Er gingen er voor 5 en voor 10, waarbij rekening moet worden gehouden met de kwaliteit, terwijl er ook een paar minder gunstige dagen tusschendoor liepen, waarop de prijzen zakten. De tweede soort liep sterk uiteen, van den minimumprijs van f 1.50f 5 per 100 stuks. De uien zijn de afgeloopen week aardig opgehaald. Er is een flink percentage op de pryzen gekomen. De middelsoort uien be gon met f 2.702.80 en werd later afge nomen tegen prijzen van 33.60 en Zaterdag zelfs voor 3.80 per 100 K.G. Voor groven werden vrijwel gelijke prijzen besteed als voor de middelsoort. Drie lingen profiteeren maar weinig van de stij ging. Het ging meestal om 2.402.50. Hoogste noteering was 2.80, de laagste 1.90. Nep is ook een weinig opgeloopen. Aanvankelijk beneden 6 verhandeld wor dende, voor 5 tot 5.80, werd de volgen de dagen steeds boven 6 per 100 K. G. betaald, met als hoogste prijs 6.70. In de aardappelprijzen was weinig ver andering. De blanke en blauwe eigenhei mers brachten alle ruim 22.70 en 2.80 per 100 K.G. op. Bevelanders waren iets grager dan de vorige week. Wij noteer den meestal tot 2.40 per 100 K.G. Een minder mooie partij werd met f 2 betaald. Bieten lienen iets omhoog. Wij noteerden van 13.80. Peen hield goed prijs. Van f 1.401.80 werd er voor goede peen betaald. Spercieboonen noteerden van 4 10. Het grootste gedeelte van den aanvoer werd verhandeld voor 57. Tomaten bleven zeer goedkoop. Van 45 voor de grootste sorteeringen. Druiven waren weer iets goedkooner. VERHUUR WONING WESTERWEG Nr. 248. Op 31 December 1937 eindigt de huur van het woonhuis met tuin, Westerweg nr. 248, gelegen op het terrein der algemeene begraafplaats. Van den tuin zal een ge deelte ter grootte van ongeveer 230 M2 bij de begraafplaats moeten worden getrok ken. In verband hiermede geven B. en W. in bijlage nr. 130 in overweging, de huur voor genoemde woning, met ingang van 1 Jan. 1938, met 0.20 per week te verlagen en vast te stellen op 4.05 per week. BEGROOTINGEN 1938 CENTRAAL ZIEKENHUIS, ENZ. B. en W. schrijven ir bijlage No. 129: Wij bieden U hierbij aan de bij ons inge komen begrooting voor 1938 van: a. het Centraal Ziekenhuis. De inkom sten en uitgaven zijn geraamd op f 237.700. Gerekend is op een subsidie van 43.800, waartegenover in de genii_entebegvooting een ontvangpost van 6200 is opgenomen wegens bijdragen van andere gemeenten; b. het Burgerweeshuis. De inkomsten en uitgaven zijn geraamd op f 13.500, het gemeentelijk subsidie op 4.500; c. de gemeentelijke instelling voor maatschappelijk hulpbetoon. De raming van de inkomsten en uitgaven bedraagt 351.995, die van het gemeentelijk subsidie 320.000; d. eenige andere instellingen van welda digheid. De in deze begrootingen geraamde subsï- diën zyh in het rn+werp der gemeentebe- grooting s.3. i.i'J t. getrokken.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 7