Waar het recht zijn loop heeft Stad en Omaeoina 0nze3io!mim Staatsloterij- Alkmaarsche Politierechter JCumsI en Wetenschap De aardbeving op Java. DERDE BLAD 2 De jongste Maandagsche zitting van den Alkmaarschen politierechter mr. Ledeboer, was een heel merkwaardige en wel, omdat het gros van de negentien zaakjes die twee uur meer tijd vorderden dan op de rol was geraamd bestond uit gevallen van steunfraude dus van steuntrekkende werk- loozen die minder inkomsten opgaven dan ze in werkelijkheid hadden en zoodoende te veel steun kregen. We zullen de meeste van die gevallen maar buiten bespreking laten, omdat ze nagenoeg allen op elkaar leken als drup pels water. Enkelen zijn evenwel het ver melden waard, zooals dat van den Alk maarder A. K„ die als eerlijk man steeds trouw had opgegeven, dat zijn een-en- twintig-jarige dochter 5 per week ver diende als dienstbode. Op een gegeven oogenblik, vele maanden geleden, kwam zij thuis met de boodschap, dat haar verdien ste voortaan 4 per week waren geworden, hetgeen papa, geloovend in zijn dochter en in zijn vrouw, aan het bureau van sociale zaken opgaf. Het bleek hem veel later door een toeval, dat vrouw en dochter hem hadden voorgejokt. Het meisje verdiende nog steeds 5 maar wilde, omdat ze ver keering had en geen geld om kleeren te koopen. wat zakgeld hebben om wat te kunnen sparen, om welke reden zij samen met haar moeder deze list bedacht. De man was er erg mee aan en wist niet wat te doen. In zijn verbouwereerdheid beging hij de fout nog twee weken een gulden te wei nig op te geven, hetwelk hij daarop geheel uit eigen beweging vertelde aan de con troleurs, die evenwel proces-verbaal op maakten, met het gevolg, dat hij zich ver leden week en vandaag weer omdat zijn zaak was aangehouden voor een reclassee- ringsrapport wegens valschheid in ge schrifte had te verantwoorden. De heer Wiggers bracht een zeer gunstig mondeling rapport uit en zei te gelooven, dat de man ook die bewuste twee weken niet het opzet had gehad fraude te plegen. De officier, die aanvankelijk een maand ge vangenisstraf had gevraagd, wijzigde zijn requisitoir en vroeg nu vrijspraak, omdat er twijfel bestond over het al dan niet aanwezig zijn van opzet, welke twijfel hij ten voordeele van verdachte wilde laten uitvallen, omdat dat zoo'n braaf man was. Mr. Prins, die den vorigen keer al een geharnast betoog had gehouden, deed ook nu weer zijn woordje, niet om vrijspraak te bepleiten, want dat had de officier al ge daan, maar om aan te toonen, dat de zaken in Alkmaar toch niet heelemaal voor el kaar waren. Het was hem gebleken, dat in Alkmaar bijna uitsluitend van ministe- rieele voorschriften gebruik werden ge maakt, die echter niet door een officieel besluit van B. en W. waren bekrachtigd, hetgeen toch vereischte is. Pleiter vroeg den rechter in zijn vonnis de wensche- Üjkheid van die bekrachtiging te uiten en dit vonnis schriftelijk uit te spreken. De politierechter deed geen schriftelijke uitspraak, maar hij scheen toch wel met het betoog van mr. Prins in te stemmen, wat vooral uit de behandeling van de andere zaken bleek. Het voornaamste was echter, dat de brave huisvader tot verlich-' ting van zijn berouwvolle vrouw en dito dochter werd vrijgesproken, omdat de rechter ook geen opzet aannam. Brutaal. Een minder goede beurt maakte de Alk- maarsche los-werkman Jacob T., die zijn minder goede reputatie er niet op ver beterde door op te geven, dat hij slechts 3 per week aan kamerverhuur ontving, ter wijl het in werkelijkheid f 12 per week was. Dat hij tamelijk te veel aan steun ont ving ligt voor de hand. De man, die in een keurig grijs pak was gestoken en wiens haren met vakkennis waren gekamd, erkende het feit nogal vlot, zoo op de manier, alsof het een onbenullige zakelijke aangelegenheid was. Dat stak den officier, mr. v. d. Feen de T.illt», die sprak van een verregaande bru taliteit bij verdachte, die het lef had dit feit te begaan, terwijl hij nog in den proeftijd voor een voorwaardelijke veroordeeling van een maand „liep". Voor consideratie was geen plaats, weshalve de eisch zes weken gevangenisstraf luidde. Verdachte zei liever een geldboete te hebben, hetgeen den rechter deed opmer ken: Dat zou dan een reuzen geldboete moeten zijn! In zijn vonnis zei de rechter geen plaats te vinden voor een geldboete, maar wel voor een veroordeeling tot een maand ge vangenisstraf, mede op grond van ver- dachte's minder gunstig verleden. Hij masselde. Wanneer er van massel moet worden ge sproken, dan had de Alkmaarsche werk- looze arbeider Hermanus S. het. Die had als steuntrekker verzwegen, dat zijn vrouw 60 per maand als schoolschoonmaakster verdiende, en wel zoo lang, dat hij in totaal 565 aan verzwegen inkomsten in de dag vaarding vermeld kreeg. Men zou zoo zeg gen, dat er heel wat voor hem opzat, maar Fortuna, de onberekenbare, was met hem. Het bleek, dat de formuliertjes, die ver dachte als steuntrekker had in te vullen, op zijn handteekening na geheel blanco waren. Hij had doodeenvoudig niets inge vuld. Met algemeene stemmen werden die vodjes papier onvoldoende voor het bewijs tot valschheid in geschrifte verklaard. Eén papiertje was er echter, waarop verdachte had gezet: „Geen inkomsten". Dat zou dus wel een bewijs kunnen zijn, maar nu wilde het toeval dat verdachte's vrouw die per maand betaald werd in de week, waar voor het briefje gold, juist niets had ont vangen, zoodat verdachte toen juist waar heid had geschreven. De zaak was zoo duidelijk als een klontje; 'de officier moest wegens gebrek aan bewijs vrijspraak vragen en de rechter, die ver dachte eerst nog een beroerde kerel had ge noemd, zag zich genoodzaakt Hermanus in derdaad vrij te spreken. Was dat massel voor Hermanus of niet? De briefjes zullen voortaan op het Alk maarsche bureau voor sociale zaken wel beter gecontroleerd worden. Een huiselijke l;oel. Een ander, die ook niet over het geluk te klagen had was de Schoorlsche schoen maker, tuinder en veehouder Willem S., een niet jonge man meer, die meer dan een jaar geleden zonder inkomsten kwam en toen naar het gemeentehuis ging om steun. Hij moest ook een formulier invullen en naast de vraag, of hij een spaarbankboekje had, schreef hij: ja, 100 groot. De waarheid was, dat de duinrandbewoner 439.38 op de spaarbank had. Verdachte bekende en zei het niet naar waarheid te hebben opgegeven, omdat hij niet met zijn rijkdom te koop wilde loopen. Deze verklaring deed de heeren achter de groene tafel glimlachen, hetgeen niet onbe grijpelijk was. De controleur, de heer P. Blankensteijn uit Schoorl was veertien later bij verdachte gekomen om naar het spaarbankboekje te vragen. Verdachte gaf het onmiddellijk en toen bleek de onjuiste opgave. Getuige Blanken steijn maakte daar rapport van op en zond dat in. De volgende getuige, de gemeentesecreta ris W. Belonje, moest in aansluiting hierop vertellen, dat men bij de steunverleening, die eerst een paar maanden na de eerste aanvrage werd verstrekt, was afgegaan op de verklaring van verdachte en het rapport van den controleur niet was geraadpleegd. Door den rijks-controledienst was daar een jaar later aanmerking op gemaakt, met het gevolg, dat proces-verbaal tegen S. volgde. De officier vond, dat men in Schoorl wel wat erg huiselijk te werk ging. Het rapport van den controleur werd maar in de doof pot gestopt, wat voor den controleur niet erg animeerend was. Van verdachte was het niet mooi onwaarheid te spreken, maar men wekte het op deze manier in de hand.Het delict was niettemin ernstig, maar aan den anderen kant was gebleken, dat verdachte er geen of zeer weinig voordeel van had, zoodat de officier van zijn gewoonte, om gevangenisstraf te eischen, af keek het was heelemaal een vreemd geval en 40 boete of 20 dagen vroeg. De verdediger, mr. Leesberg, hield een pleidooi, dat een openbaring werd. Na eerst bestreden te hebben, dat verdachte werkelijk boos opzet had gehad, vertelde hij, dat verdachte geen werklooze was, maar een zelfstandig man, die niet viel onder de gewone steunbepalingen voor werkloozen. Hij viel als zelfstandig schoen maker en veehoudertje onder een heel an dere regeling. Men mocht aan hem toender- tijd zelfs geen steun uitkeeren, maar men reikte aan hem toch formulieren uit, waar hij niets mee te maken had, zoodat de dag vaarding voor ontzenuwd kon worden ver klaard Verdachte had dus geen strafbaar feit gepleegd en had het bovendien niet kwaad bedoeld, weshalve pleiter om vrij spraak vroeg. De officier vroeg den heer Belonje, of hetgeen mr. Leesberg had gezegd, juist was. De Schoorlsche gemeentesecretaris kon niet einders zeggen, dan dat het zoo was. De officier begreep er niets meer van, zei dat het parket niet alle ambtelijke stukken kan controleeren en vroeg nu maar vrij spraak. Het vonnis was conform. Dat had Willem zonder advocaat niet klaar gekregen. Een gelukkig vonnis. Men kan van al die steun-zaken ook te veel krijgen en daarom tot slot nog wat anders uit Alkmaar, dat vandaag Den Hel der, de grootste klant van den politierech ter, met stukken sloeg. De Alkmaarsche koopman Jacob v. d. K. werd er van beschuldigd zijn Alkmaar schen medekoopman W. Westen te hebben mishandeld door hem in den nacht van 25 op 26 Augustus, voor de Kapelkerk op de Laat, tegen den grond te smakken. Verdachte ontkende en zei den man al leen maar een duw .e hebben gegeven. Getuige van Westen wist niet goed meer, wie hem op den grond had gesmeten, ter wijl hij ook niet positief durfde te zeggen, dat het hem pijn had gedaan, hetgeen een voorwaarde is om van mishandeling te kunnen spreken. Een andere getuige, de Alkmaarsche chauffeur Klaas Renooy was bij het late relletje geweest en wist positief te vertel len, dat verdachte Westen had opgetild en hard had neergezet, waardoor het slacht offer omviel en kermde. Door een ander was van W. toen geschopt. De echtgenoote van deze getuige, de 21- jarige Aaltje Evers had gezien, dat ver dachte W. tegen den muur had geduwd en de als getuige a décharge gehoorde Trijntje van Wonderen wist heelemaal niets bijzon ders te verklaren. De officier vond het zaakje een twijfel achtige geschiedenis, waarin de getuigen onbetrouwbaar waren en gevaarlijk spel speelden. Er was in ieder geval door ver dachte iets gedaan, dat niet in orde was, waarom tegen hem, die nog een voorwaar delijke veroordeeling op zijn naam had staan, 15 of 10 dagen moest worden ge- eischt. Verdachte ontkende van W. te hebben mishandeld. Hij had hem zelfs geholpen en op verhaal gebracht toen anderen hem schopten. Getuige Renooy kon van het ge- heele geval niets gezien hebben. Mr. v. d. Loos, de verdediger, vond het een onsympathiek en eigenaardig zaakje. Het was hem gebleken, dat de va'der van Westen na het heibeltje naar verdachte was gegaan om dezen op stang te jagen met het nog loopende voorwaardelijke vonnis en te dreigen met een aanklacht, wanneer ver dachte aan papa W. niet 25 schadevergoe ding betaalde. Verdachte kwam niet vlug genoeg over de brug en toen gingen vader en zoon W. de laatste zeer tegen zijn zin naar de politie. Pleiter had voor deze practijken de scherpste afkeuring. Overigens bestreed pleiter het opzet. Er was geen mishandeling gepleegd en boven dien had W. zeventien glaasjes bier op. Mr. v. d. Loos vroeg daarom vrijspraak. De rechter voelde er blijkbaar ook niet veel voor om zich in dit zaakje te laten misbruiken, want hij zei niet overtuigd te zijn van verdachte's schuld, mede omdat de getuigenverklaringen zeer slap waren, en sprak Jacob vrij. Het talrijke publiek, dat speciaal voor deze zaak gekomen was, droop af. BELEEDIGING VAN SCHIEDAMSCHEN ONDERWIJZER. Beide verdachten in hooger beroep veroordeeld. Het gerechtshof te 's-Gravenha^e heeft gister uitspraak gedaan in de zaak tegen den chef-redacteur van een te Schiedam verschijnend dagblad, M. S. en den Schie- damschen advocaat mr. W. A. H., die we gens beleediging van een onderwijzer in die gemeente terecht hadden gestaan. Mr. H. had n.L aan genoemd .blad een ingezonden stuk doen toekomen, waar in hij o.m. van den onderwijzer had gezegd: een slecht paedagoog, die roode onderwijzer". De politierechter te Rotterdam had beide verdachten vrijgesproken, doch de officier van justitie had hooger beroep aangetee- kend. Het gerechtshof verklaarde beide ver dachten schuldig aan smaadschrift o.m. op de overweging, dat den onderwijzer niets meer of minder verweten wordt, dat hij zijn betrekking misbruikt heeft om propa ganda te maken voor zijn beginselen en dat hij zich daar terecht beleedigd door kan gevoelen. Het Hof legde M. S. een geldboete van 5 subs. 5 dagen hechtenis, en mr. W. A. H. een geldboete van 10 subs. 10 dagen op. De procureur-generaal had geldboeten van resp. 100 en 25 gevorderd. INSCHRIJVINGEN HANDELSREGISTER 21—28 SEPTEMBER 1937. Nieuwe zaken: Alkmaar: C. N. P. Vader, le Kabelstraat 20. timmerbedrijf. Jb. Vader, Lyceumstraat 89', winkel in kruidenierswaren. Bergen: Firma Leijen en Kerkhoven, Lijtweg 35, timmerlieden en aannemers. H. H.-Waard: H. L. B. Kamp, Molenweg D 119, winkelier in kruidenierswaren, etc. Den Helder: Het Meubelhuis, Kanaalweg 85, in meubelen. Groentenhal ,,'t Centrum", le Vroon straat 3339 met fil.c Jan in 't Veldstraat 120. H. D. Bakker, Koningstraat 91, winkelier in porcelein, glas, etc. Warmenhuizen: Makelaars- en Admini stratiekantoor C. Roozendaal Nz., Fabriek straat 12. Wijzigingen: Akersloot: S. Verduin, Buurtweg 58, fruithandel, etc.; thans mevr. de wed. K. VerduinCornelisse. Alkmaar: H. J. Smit, Magdalenenstraat 15, visch, fruit, etc.; thans C. H. Smit. Bergen: F. Wagtendonk, St Anthonius- straat 43; wijziging bedrijf. Den Helder: Ver. Brandstoffenhandel, De Groot en van Es N. V., Zwaanstraat 2-4, bestuurswijziging. Noordscharwoude: N. V. Hotel-café-re staurant „Concordia", Dorpsstraat A 49, be stuurswijziging. Oudorp: A. de Boer, Friescheweg E 56, electr. timmerfabriek; thans C. J. van La- tum. Schoorl: C. Koel, Damweg E 19, timmer man en aannemer; thans vennootschap on der firma. Winkel: C. de Bakker, Dorpsstraat 68, groente- en fruithandel; thans mevr. de wed. N. de Bakker-van Maarleveld. Coöp. Broodbakkerij en Verbruiksver. „De Tijdgeest" U.A., Oosteinde A 15a; sta tutenwijziging. Opheffingen: Egmond aan Zee: Mevr. v. d. Heuvel-van Belkum, Voorstraat 36, kinderpension. Den Helder: S. Zandstra, Breewater- straat 7, handel in gramofoons en muziek instrumenten. DISTRICTSARBEIDSBEURS, DOELENSTRAAT 30, TEL. 4395. De wd. directeur van bovengenoemd bureau deelt mede, dat heden staan inge schreven: Groep bouwvakken: 2 waterbouwkundi gen, 4 glas in loodzetters, 2 glazen wasschers, 1 steenbikker, 2 steenhouwers, 5 straten makers, 2 stratenm. opperlieden, 2 stuc. op perlieden, 2 tegelzetters, 1 granietwerker, 12 betonwerkers, 17 voegers, 39 opperlieden, 25 stucadoors, 45 schilders, 127 grondwer kers, 45 metselaars, 85 timmerlieden. Groep metaalindustrie: 7 bankwerkers, 3 blikslagers, 1 constructiewerker, 9 electri- ciëns, 2 fitters, 1 instrumentmaker, 2 kern makers, 2 ketelmakers, 6 klinkers, 12 lood gieters, 2 lijnwerkers, 4 machinisten, 2 machineteekenaars, 6 metaaldraaiers, 1 metaalvijler, 1 metaalslijper, 11 monteurs, 1 orgelmaker, 3 plaatwerkers, 2 rijwielher stellers, 1 pianostemmer, 1 pianoreparateur, 1 ponser, 2 scheepswerktuigkundigen, 9 smeden, 10 stokers, 1 tandtechniker, 3 vuur werkers, 2 wagenmakers, 4 ijzerwerkers, 1 zandbereider. Groep voedings- en genotmiddelen: 56 sigarenmakers. 5 sorteerders, 1 kistenplak- ker, 1 stripper, 5 tabaksbewerkers, 3 koks, 9 slagers, 8 chocoladebewerkers, 1 koffie- stroopbrander, 2 bierbottelaars, 1 ouwel bakker, 3 zuivelbereiders, 2 bakkers. Groep verkeerswezen: 57 chauffeurs. 7 koetsiers, 9 schippers, 1 kapitein- en 1 ma- chnist binnenvaart, 2 exp. knechten, 22 pakhuisknechts, 23 magazijnbedienden, 6 kellners, 5 loopknechten, 1 smballeur. Groep houtbewerking: 14 meubelmakers, 10 stoffeerders, 6 mach. houtbewerkers, 2 kistenmakers, 2 borstelmakers, 1 beitser, 1 beeldhouwer, 1 kuiper, 1 biljartmaker. Groep handel: 25 vertegenwoordigers, 4 winkelbedienden, 1 colporteur, 1 etaleur. Groep boek- en steendrukkerijen: 7 letter zetters, 2 drukkers. Groep Land- en Tuinbouwbedrijven: 11 tuinlieden, 23 landarbeiders, 4 bloemisten. Overige beroepen: 8 boekbinders, 4 was schers, 1 kleermaker, 4 schoenmakers, 2 part. huisknechten, 1 verfbereider, 2 kalk branders, 1 klompenschilder, 1 onderwijzer, 1 papierbewerker, 1 controleur, 2 bedrijfs leiders, 8 incasseerders, 4 zakkenstoppers, 1 kapper, 2 administrateurs, 2 boekhouders, 1 tegelmaker, 1 verpleger, 1 batikker, 1 secre tarie-ambtenaar, 19 kantoorbedienden, 38 transport- en 270 losarbeiders. Gedeeltelijk werkloos: Sigarenindustrie 10, overige beroepen 2. Jeugdige werkzoekenden beneden 18 jaar in diverse beroepen: 36. Vrouwelijk personeel: 6 kantoorbedienden, 1 huishoudster, 2 naaisters, 5 dagmeisjes, 3 werksters. Alkmaar, 25 September 1937. De wd. directeur v.m., A. KLEYMEER. CENTRALE WERKPLAATS voor jeugdige werkloozen van 1424 jaar. Over de week van 20 tot 25 September, werden door bemiddeling van de Arbeids beurs geplaatst bij een patroon: 2 timmer lieden, 1 electricien en 1 metselaar. Aan de Centrale Werkplaats kunnen wor den geplaatst: 5 timmerlieden, 14 metse laars, 5 electriciens, 4 schilders, 2 automon teurs, 1 teekenaar en S in andere vakken. CONCERT. A.s. Donderdag, 30 September, geven de violist A. van Diepen, uit Bergen, en Nico Snel, muziekleeraar alhier een uitvoering in de Unie, waarop de violist werken zal spelen van Grieg, Beethoven en Mozart. Snel speelt daarbij de pianopartij. Als afwisseling zal Snel's gemengd koor, Vocaal Alkmaar zich laten hooren in com- positie's van Palestrina, Zweizig en ande ren. Nadere bijzonderheden. Nader wordt gemeld, dat te Klaten twee personen werden gedood, één zwaar gewond en twee lichtgewond door het instorten van huizen. Van de suikerfa briek Beran is een deel van den voor gevel ingestort. Te Demakidjoe is een schoorsteen om gevallen. De aardbevingen werden gevoeld in Solo, Djocja, Randja-Ekok, Magelang, Kediri, Tji- latjap, Wonosobo, Madioen en Cheribon. De seismograaf van Babadan is volkomen ont zet. In Magelang is een huis ingestort. In Djoc ja zijn bijna alle huizen gescheurd, terwijl het stationsgebouw aldaar onbeteekende scheurtjes vertoont. In Tjilatjap zijn vele muren van kantoren en woonhuizen ge scheurd, terwijl daken verschoven zijn. In Kediri vluchtten de menschen de straat op. Ook in Madioen, Batavia en Bandoeng zijn de schokken ook waargenomen. Ook de seismograaf van de Papandajan is ontzet. In Pekalongan is de schoorsteen van de suikerfabriek Medarie zwaar gescheurd. De fabriek zelf is echter intact. De treinenloop ondervond door de aardschokken geen hin der. Alle berichten dragen een voorloopig karakter. Nieuwe, lichte schokken in den afgeloopen nacht. Omtrent de aardbeving op Java, waarvan eerst thans een eenigszins volledig over zicht kan worden gegeven, is nog het vol gende te melden: Het Meteorologisch observatorium te Ba tavia registreerde te 16.27 uur een vrij hevigen aardschok, waardoor de pennen van twee seismografen in het ongereede raak ten. De afstand was circa 600 K.M. van Batavia. De richting viel moeilijk vast te stellen, doch was waarschijnlijk Oost-Zuid- Oost. In de buurt van Solo schijnt veel schade te zijn aangericht. Behalve omtrent de reeds gemelde ongelukken kwamen berich ten binnen over nog enkele gewonden. In den loop van den afgeloopen nacht werd te 3.27 uur een nieuwe, doch lichtere schok geregistreerd. Ir. Neumann van den Vulkanologischen dienst te Djocja deelde mede, dat in den afgeloopen nacht nog verschillende lichte re schokken zijn gevoeld. Te 3.17 uur kwam een schok voor op dezelfde plaats en op denzelfden afstand als de groote stoot die gisteren werd gevoeld. De woning van den resident te Banjoemas werd licht gescheurd. In de omgeving van Djocja zijn nog ver schillende fabrieksschoorsteenen neergeko men. In de Dessa Kebonsroeng zijn twee kinderen licht gewond. Van twee gebouwen te Kediri zijn de muren ingestort, terwijl vele andere groo- e. scheuren vertoonen. Enkele personen zijn licht gewond. Te Semarang is gedurende 30 seconden een lichte aardschok gevoeld, die echter geen schade aanrichtte. De naald van de seismograaf op de Me- ram ]s gesprongen. ^eUman be®af z*cb gisteravond naar ,vai} .de Merapi. Na zijn terugkeer at dl e j ^at de werking van de heeft.P1 m met de bevin«en uitstaande In de omgeving van Toelongeaeoenv Ain door de aardbeving diverse SS woningen ingestort. Ook hier zyn verschil lende muren gescheurd. Ook te Kotaradja en Buitenzorg zijn gig. teren om ongeveer 16.30 krachtige aard schokken gevoeld. Te Wedi, ten Zuid-Oosten van Keboe- men, is één persoon gedood en zijn vijf menschen gewond. Honderd steenen huizen zijn ingestort. Tien galerijen, 48 goedangs 22 keukens, twee bedehuizen en 62 wo ningen zijn zwaar beschadigd. Te Bajat, in het district Klaten, zijn zes tig woningen ingestort en drie personen gewond. Te Prabanan in de afdeeling Ke- boemen is de woning van den assistent- wedana beschadigd en zijn 35 huizen inge stort. Op de suikerfabriek Tjepper is een scheur ontstaan in een groote suiker-goe- dang. Van de suikerfabriek Gondang is de schoorsteen neergestort. Van de suikerfa briek Tjokro in de residentie Soerakarta zij'n de schoorsteen en de voorgevel gescheurd. (Riet officieel) Trekking van Dinsdag 28 Septemoer 1937 5de klasse, 6de HJst Hooge Prijzen ƒ25.000.— 20438 ƒ15.000.— 755 1000.— 652 3331 13420 400.— 97 9289 15326 17633 20818 200.— 1909 6224 9235 18421 20558 100 202 925 2075 4478 4794 6944 12671 13418 17332 22013 22589 23602 Prijzen van 70. 136 296 556 572 711 785 1045 1187 1237 1S12 1336 1352 1407 1458 1553 1637 1669 1754 1823 1844 1874 1973 1982 2026 2106 2163 2288 2363 2506 2701 2822 2917 3192 3207 3314 3349 3361 3661 3987 4201 4229 4238 4291 4402 4624 4656 4792 4808 4847 4867 4961 5054 5211 5306 5443 5525 5556 5666 6230 6341 6413 6503 6604 7027 7091 7104 7150 7189 7291 7350 7463 7560 7627 7649 7758 7785 7880 8036 8218 8244 8461 8500 3504 8829 8888 9020 9021 9134 9193 9226 9455 9456 9617 9722 9803 10111 10136 10327 10348 10425 10493 10532 10707 11058 11059 11077 11127 11133 11377 11441 11476 11526 11602 11723 11869 11894 11898 11905 12055 12265 12604 12606 12948 13266 13286 13352 13359 13364 13469 13546 13670 13719 13845 14062 14066 14085 14140 14172 14240 14242 14306 14592 14626 14821 15018 15026 15032 15048 15113 15202 15439 15450 15540 15594 15793 15836 15849 15950 15951 15969 15992 16159 16166 16259 16294 16331 16338 16450 16467 16517 16537 16562 16747 16751 16774 16911 16940 16942 16967 16978 17038 17119 17157 17247 17388 17454 17465 17480 17596 17779 17780 17858 17864 17944 18086 18121 18191 18478 18629 18647 18658 18679 18922 19020 19110 19116 19332 19411 19449 19474 19500 19509 19563 19570 19582 19635 19661 19807 19849 19896 19942 20083 20166 20196 20238 20242 20280 20418 20785 20915 20958 21012 21023 21263 21285 21444 21558 21596 21727 21824 22235 22288 22296 22301 22313 22373 22461 22481 22564 22580 22796 22980 23100 23114 23259 23301 23329 23419 23575 23837 23842 Nieten 56 101 103 117 138 149 174 234 272 276 307 310 376 396 454 4S4 510 559 579 587 588 595 616 710 720 736 870 873 890 929 945 1103 1111 1130 1148 1171 1195 1356 1363 1392 1411 1436 1444 1473 1484 1571 1589 1595 1641 1680 1729 1869 1944 1987 1991 1992 2014 2017 2024 2044 2053 2065 2094 2133 2166 2178 2183 2281 2302 2309 2313 2406 2551 2595 2620 2759 2783 2876 2913 2969 3043 3060 3196 3209 3299 3320 3323 3367 3415 3420 3428 3552 3602 3630 3741 3748 3779 3826 3856 3884 3975 4009 4018 4037 4135 4138 4186 4193 4222 4255 4266 4329 4417 4420 4483 4486 4517 4579 4627 4693 4720 4787 4831 4837 4850 4854 4865 4873 4889 4915 4922 4946 5034 5111 5154 5202 5232 5259 5268 5327 5344 5382 5403 5436 5466 5564 5622 5655 5667 5670 5675 5681 571R 5785 5791 5832 5853 5931 6010 6018 6101 6150 6171 6176 6201 6214 6269 6309 6316 6388 6416 6435 6442 6501 6520 6530 6543 6557 6566 6567 6589 6687 6695 6717 6765 6766 6780 6784 6795 6857 6886 6890 6954 6955 7004 7032 7085 7173 7182 7200 7219 7285 7287 7319 7322 7356 7365 7460 7470 7481 7504 7514 7523 7533 7541 7586 7600 7623 7640 7700 7715 7717 7727 7761 7787 7807 7934 7948 7949 7962 7986 7988 8004 8010 8027 8042 8059 8170 8188 8279 8396 8431 8508 8515 8559 8581 8584 8643 8685 8719 8761 8765 8768 8772 8834 8869 8904 8911 8916 8949 9127 9133 9185 9243 9279 9344 9372 9379 9462 9467 9513 9652 9671 9687 9708 9728 9730 9779 9806 9853 9875 9902 9935 9956 10075 10137 10139 10207 10236 10305 10318 10319 10378 10400 10411 10519 10548 10618 10680 10705 10738 10789 10818 10841 10911 10920 10921 10942 10959 10965 11030 11038 11071 11073 11080 11118 11139 11223 11283 11294 11338 11366 11384 11422 11427 14474 11477 11479 11489 11598 11629 11648 11676 11807 11858 11867 11918 12056 12179 12237 12338 12383 12397 12422 12427 12500 12557 12573 12633 12709 12746 12764 12778 12784 12824 12837 12846 12884 12923 12941 13612 13017 13024 13060 13205 13315 13363 13465 13642 13657 13688 13703 13745 13747 13789 13835 13861 13865 13945 14051 14113 14136 14142 14198 14308 14318 14378 14379 14430 14464 14469 14579 14645 14649 14704 14719 14740 14853 14963 14970 15052 15099 15233 15214 15229 15254 15291 15309 15387 15590 15672 15675 15679 15687 15731 15778 15786 15809 15853 15859 15862 16007 16103 16140 16178 16189 16195 16206 16260 16278 16S12 16352 16366 16372 16408 16477 16510 16522 16536 16551 16571 16599 16638 16682 16706 16711 16723 16732 16839 16873 16896 16905 16923 17057 17912 17214 17313 17329 17334 17339 17438 17451 17455 17474 17493 17512 17534 17638 17689 17694 17796 17815 17860 17892 17917 17926 17956 17993 18089 18090 18096 18153 18188 18265 18273 18311 18377 18386 18490 18523 18542 18553 18574 18582 18585 18772 18782 18796 18813 18824 18828 18846 18853 18903 18909 18965 19100 19197 19245 19251 19277 19281 19292 19372 19416 19458 19460 19489 19529 19534 19551 19613 19617 19655 19680 19711 19755 l®7™ 19801 19802 19853 19890 19913 19939 20017 20078 20151 20172 20305 20314 20403 20420 20433 20446 20481 20590 20670 20672 20692 20714 20759 20780 207® 20796 20808 20827 20841 20875 20886 20902 20908 20947 20957 20974 21009 21114 21141 21153 211® 21183 21192 21218 21258 21277 21287 21307 2135' 21366 21372 21408 21410 21418 21434 21489 21503 21518 21525 21546 21571 21587 21609 21653 2169» 21699 21765 21823 21910 21956 22015 22024 3-° 22056 22071 22072 22076 22112 22131 22167 221 22183 22190 22213 22237 22274 22336 22340 223 22375 22378 22427 22508 22537 22597 22653 220 22730 22771 22787 22810 22840 22861 22894 229 23001 23025 23042 23127 23167 23182 23252 23352 23361 23394 23457 23474 23518 236® - 23659 23685 23707 23730 23761 23819 23871 23916 23927 23940 Verbeteringen 5e klasse, 5e lijst: lM2Le=j 14460 met 70.-; 19598 70.- m. 20.i 19524 70.- m. z, 20524 f. 70--'

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 8