Aqmda GERflRD WORM UW HEEHEN-MODEZflflK Tunnelbouw, Boschplan, Motorraces. NASSAU-TAX. Tel. 3545 Grepen uit het Algemeen Verslag. EERSTE BLAD Alkmaar. Woensdag. Verlaging tarief radiodistributie. Het Boschplan en de tunnel. Uit het verslag blijkt dat eenige leden van oordeel zijn, dat het aanbeveling ver dient het plan in gedeelten uit te voeren. Als plannen voor werkverruiming noe men zij voorts: de verbetering van het gymnasium. (B. en W. stelden reeds den bouw van een nieuw gymnasium voor, Red.); het bouwen van een brandvrij ge meentearchief en het maken van een tunnel onder den spoorwegovergang aan den Bergerweg. B. en W. zyn van oordeel dat het maken van plannen weinig baat, als de middelen om die uit te voeren ontbreken. Doordat de begrootinj- slechts sluitend gemaakt kan worden met het maximum der extra-bijdrage uit het werkloosheids subsidiefons is de gemeente feitelijk ge heel afhankelijk van de inzichten van Ged Staten en de bekende Regeeringscom missie. Wanneer de gemeente definitief van het Boschplan moet afzien, dan dient te wor den overwogen op welke wijze een nuttige bestemming aan het terrein kan worden gegeven. De bouw van een tunnel in den Berger- weg zal voorloopig moeten afstuiten op de enorme kosten die toch bezwaarlijk alleen ten laste van Alkmaar kunnen wor den gebracht. B. en W. wijzen er op, dat binnen af- zienbaren tijd zal moeten worden begon nen met den aanleg van den weg Kanaal dijkOmval. (De aanbesteding heeft juist plaats gehad. Red.) Den bouw van een brandvrij archief oordeelen. B. en W. niet volstrekt noodig. Het doet B. en W. voorts genoegen, dat met de N.V. „Nooitgedacht" volledige overeenstemming is bereikt omtrent het uitbreidingsplan „Overdie en Achtermeer" (Ook wij verheugen ons hierover. Te lang is door het uitblijven van die overeen stemming, de werkmogelijkheid in deze gemeente tegen gehouden. Red.) Het sluitend maken der begrooting. Vele leden maakten bezwaar tegen het overhevelen van het nadeelig slot van den dienst 1936 naar den kapitaaldienst. Zij constateeren voorts, dat de gemeente door de regeeringspolitiek genoodzaakt is 400.000 winst uit de bedrijven als indi recte belasting zonder progressie te putten. B. en W. zeggen dat het overhouden van het nadeelig slot van 1936 naar den kapi taaldienst door Ged. St. L- voorgeschreven. Zij betoogen voorts, dot normaal is, dat de begrooting met eigen middelen sluitend wordt gemaakt en dat het abnormaal is, dat dit geschiedt door een extra-uitkee- ring uit het werkloosheidssubsidiefonds. De winsten uit de bedrijven achten B. en W. niet abnormaal, geven het feit dat de tarieven niet hooger zijn dan elders. Dat er gesubsidieerde vereenigingen zijn die niet voidoende naar beperking van haar uitgaven streven, is het college niet bekend. Salarieering. Gezien de stijging van de kosten voor eerste levensonderhoud, achten meerdere leden een kindertoeslag noodzakelijk. Wanneer het Rijk, zooals verwacht wordt, een loonsverhooging van 5 aan het rijkspersoneel zal toekennen, dan wensch- te één lid ook de loonen en de salarissen van het personeel der gemeente met een lager inkomen dan 2000 in gelijke mate te verhoogen. B. en W. zeggen, gezien de beslissing van 9 Dec. 1936 (toen kindertoeslag werd ver worpen) geen voorstellen inzake kinder toeslagen te zullen doen, onder mededee- ling, dat de zienswijze daarover bij de meerderheid en de minderheid in het col lege ongewijzigd is gebleven. De demping van het Verdronken- oord. In antwoord op vragen van eenige leden over het dempen van een deel van het Verdronkenoord en het verkeer in de Langestraat, antwoorden B. en W., dat de adviezen omtrent de demping of over kluizing van het water tusschen de beide Steenenbruggen nog niet allen zijn ont vangen. Zoodra dit het geval is zal den raad een voorstel bereiken. Over het par- keervraagstuk wordt het advies van de verkeerscommissie ingewonnen. (Het is wel wenechelijk dat hierbij spoed wordt betracht. Wij kunnen ons niet voorstellen, dat de adviezen over het Verdronkenoord-vraagstuk zoo lang moeten uitblijven. Men ont- houde zich hier van de lange baan- schuiftactiek. Red.) De woningbouw. Enkele leden wenschten afbouw van het complex woningen van „Rochdale" aan den Bergerweg, terwijl meerdere leden van oordeel waren, dat de grondpolitiek van de gemeente tengevolge heeft dat particulie re bouwers zich terug trekken en één lid den bouw van arbeiderswoningen met een huur niet hooger dan 4.50 per week wenschte. B. en W. achten, gezien de ervaring met de aanvrage der Christ. Woningbouwver- eeniging „De Voorzorg", een poging om in stemming der hoogere autoriteiten te ver krijgen voor bouwplannen vruchteloos. Klachten van particuliere bouwers over de grondpolitiek bereikten B. en W. niet. Een onderzoek naar het aantal leeg staande woningen en naar het aantal woningen dat door meer dan één gezin bewoond wordt, zal worden ingesteld. Het onderwijs. B. en W. erkennen dat het hen bekend is dat de vereeniging die de Boschkleuter- school en de Elise van Calcar-kleuter- school exploiteert, met financieele moei lijkheden heeft te kampen, doch dat zij vooralsnog geen vrijheid hebben gevonden den raad een voorstel tot verhooging van de subsidie te doen. In tegenstelling met een lid achten B. en W. het subsidie voor „Maatschappelijk Hulpbetoon niet te laag. De depreciatie van het geld is naar het oordeel van B. en W. niet van zoodanige beteekenis, dat het subsjdie verhoogd zou moeten worden. De voordracht voor de benoeming van een secretaris voor Maatschappelijk Hulp betoon kan binnen eenigen tijd worden tegemoet gezien. Met Middenstandsborgstellingsfonds heeft. 19 aanvragen tot een totaal bedrag van 6225.toegewezen. De groentendistributie. Meerdere leden zijn van oordeel, dat verschillende kleinhandelaren in groenten gedupeerd zijn door de gemeentelijke groentendistributie. Zij wenschen, dat, evenals in andere ge meenten, de cent winstmarge aan die kleinhandelaren wordt toegekend. B. en W. achten een billijke verdeeling hiervan niet mogelijk. De bedrijven. Medegedeeld wordt ,dat B. en W. er nog niet in zijn geslaagd een gebouw voor de voorgenomen concentratie van bedrijven te vinden. Verlaging van de tarieven is niet moge lijk. Voor het radiobedryf wordt een uitzondering gemaakt om redenen aan het belang van het bedrijf ontleend. Omtrent de overdracht van het Gemeen telijk Electriclteitsbedrijf aan het Provin ciaal Electrich Net kan nog geen mede- deeling worden gedaan. Verpachting van het sportpark, achten B. en W., gezien de er op drukkende las ten, niet mogelijk. De motorraces. Het ongeval met doodelijken afloop by gelegenheid van de laatst gehouden mo torrace deed meerdere leden de vraag stellen of een wedstrijd met dergelijke snelheid, op een grasbaan, uit zedelijk heidsoogpunt toelaatbaar is. Een lid zou nopens het verder gebruik van het sportpark voor motorraces advie zen willen inwinnen bij de V. V. V. en de K. N. M. V. Bovendien werd geinformeerd naar de mogelijkheid van het maken van een sintelbaan, terwijl ook inlichtingen ge- wenscht werden over de verhouding van de lasten tot de baten die de gemeente van de races geniet. B. en W. antwoorden, dat ook zij be treuren, dat by de motorraces ongevallen voorkomen. Of dit op zich zelf zou moeten leiden tot het verbieden van deze wed strijden, betwijfelen zij. Ook bij andere takken van sport, aldus B. en W., komen ongevallen voor. Nu het gemeentelijk sportpark voor deze races blijkbaar zeer gezocht is, vinden wij, zoo vervolgen B. en W., geen vrijheid, het voor die races, die ook elders worden gehou den, te sluiten. De verantwoordelijkheid blijft tenslotte bij de organisatoren, niet bij de gemeentea. B. en W. herinneren er aan, dat de baan vóór eiken wedstrijd door de deskundigen der K.N.M.V. wordt gekeurd. Zelfs na het onlangs plaats gehad hebbende ongeval hebben die deskundigen de baan opnieuw gekeurd en goed bevonden, waarna de wedstrijd is voortgezet. De baan zoowel als de wedstrijd moeten voldoen aan de door de K.N.M.V. gegeven voorschriften. Deze zyn en worden steeds in acht ge nomen. Gelijk bekend is worden de motorraces georganiseerd door V.V.V. en de K.N.M.V. Die vereenigingen hebben het dus zelf in de hand, de motorracer te doen eindigen, indien zy dit wenschen. De aanleg van een sintelbaan is niet mogelijk zonder een diep ingrijpende ver andering van het veld, die opnieuw een belangrijke uitgave zou vorderen, waar door bovendien het gebruik van het ter rein voor andere doeleinden zou worden bemoeilijkt. In de laatste vijf jaren is ontvangen wegens huur in 1933 2294.04, in 1934 2191.07, in 1935 1580.83, in 1936 1623.78 en in 1937 971.49; terwijl aan belasting in 1933 3885.66, in 1934 3613.30, in 1935 2695.16, in 1936 3413.49 en in 1937 1706.76 werd ont vangen. De uitgaven konden niet afzonderlijk worden opgegeven. (De argumenten van B. en W. komen ons niet by zonder sterk voor. Ook een schouwburgdirectie of gezelschap heeft het in. de hand de uitvoering van een stuk stop te zetten. Desondanks schroomt de overheid niet om op grond van zedelijk heidsoverwegingen de opvoeringen stop te zetten. Gezien de cijfers komt het ons voor, Alle werkdagen van 30 Sept. tot en met 9 October, van 25 en 79 uur, in de bioscoopzaal Handelsschool, tentoonstelling historische diorama's. Tot 3 Oct., van 39 uur, in Wico-studio, Koningsstraat, tentoonstelling schilderwerk Jan van Dok. Bioscopen. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer De mijnen van koning Salomo (avonturen); hoofdrol Paul Robeson. Toegang boven 14 jaar. Bioscoop Harmonie, 7.30 uur, hoofdnum mer Illusie (rom.); hoofdrol Kay Francis. Toegang boven 18 jaar. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Paarlenroof (rom.-sens.)hoofdrol Myrna Loy. Toegang boven 18 jaar. City-theater, 8 uur, hoofdnummer Op hoop van zegen (Holl. zeemansdrama) hoofdrol Esther de Boervan Rijk. Toe gang boven 14 jaar. Woensdag 29 September. 8.15 uur, café Central, Hofplein, Espe- ranto-proefles; causerie „Met Esperanto de wereld rond". Donderdag 30 September. 8.15 uur, De Unie, concert A. van Diepen viool en Nico Snel piano, m. m. v. gemengd mannenkoor Vocaal Alkmaar. Groote ritten speciale tarieven. dat de motorraces wel hun eigen dood zullen sterven. Red.) Het gasbedrijf. In antwoord op de bemerking van een lid, dat aanbesteding wenscht voor de levering van pijpen en buizen voor de gasbedrijf over de gemeer.ten Nieuwe Nie- dorp, Winkel en H.-Hugowaard, zeggen B. en W,, dat dit niet mogelijk is, omdat indertijd door de gemeente een contract is gesloten met de Coopra te Rotterdam. Voorts deelen B. en W. mede, dat de directeur van de lichtbedryven bevoegd is, gehonoreerde adviezen te verstrekken met betrekking tot plannen van aanleg en exploitatie van radiodistributie-netten. In antwoord op een vraag over de auto van den directeur, zeggen B. en W., dat deze voor het gebruik van een eigen auto een vaste toelage ontvangt, welke gere geld is in overleg met de commissie van bijstand vóór de lichtbedryven. Toen de overeenkomst afliep, heeft het college de vergoeding gehandhaafd, in verband waarmede de directeur heeft afgezien van een sollicitatie naar elders. Het Plantsoenbedryf. In antwoord op het verwijt aan den directeur der plantsoenen, zeggen B. en W., dat z ij het zyn, die medewerking ge weigerd hebben om in. den Hout aan de Westzijde van Westerljcht boomen te ver wijderen en een plantsoentje te maken, omdat zij het aspect van wandelbosch daar wenschen te handhaven. Het radiodistributie-bedryf. Eenige leden verklaren, niet zonder meer te kunnen stemmen vóór de verla ging van de abonnementsgelden, waar mede 18000 gemoeid zyn. Zij achten die verlaging op grond van het verlies van 200 abonnees niet voldoende gemotiveerd en oordeelen verbetering van het school geld eerder noodig. B. en W. oordeelen de verlaging van het abonnement dringend noodig, omdat h. L alleen daardoor de teruggang van het abonnementental in een stijging kan wor den omgezet. Op den duur verwachten zij van de verlaging vermee rdering van in komsten. Verlaging van schoolgeld, afgezien van de vraag of de regeering ermee zou in stemmen, brengt geen uitzicht op later te verwachten baten. De volgnummers. Van de bemerkingen over de volgnum mers vermelden wij het antwoord van B. en W. op de vraag van eenige leden over de verwarming van het stadhuis. B. en W. zeggen, dat zij voornemens zijn, de verwarming met gascokes te hand haven. Uit het antwoord van B. en W. over een vraag over de rente en aflossingen, ver nemen wy, dat B. en W. van oordeel zijn, dat deze niet met schokken gepaard zullen gaan. In antwoord op een vraag, voor welk uitbreidingsplan 2000 wordt begroot, zeggen B. en W., dat in voorbereiding is het uitbreidingsplan van de Overdie- en Achtermeer, een herziening van het uit breidingsplan West (terreini nabij den tunnel Berger overweg. Meerdere leden verzetten zich tegen de voorgestelde aanschaffing van een één persoons motorrijwiel, terwijl zij een be drag van 750 voor rijwielen ten behoeve van de politie te hoog oordeelen. B. en W. zeggen, dat het motorrijwiel noodig is, omdat het noodzakelijk politie toezicht dan doeltreffender kan geschie den, waardoor in het tekort aan personeel voorloopig wordt tegemoet gekomen, 750 voor aanschaffing en onderhoud van rij wielen. oordeelen B. en W. niet te hoog. Zy zijn van oordeel, dat de politie moet kunnen blijven beschikken over rijwielen, die onder alle weersomstandigheden voor het gebruik door verschillende agenten voldoende bestand zijn. In tegenstelling met verschillende leden, achten B. en W. 1800 per jaar voor de verwarming van het tegenwoordige poli tiebureau niet te hoog. De volkshuisvesting. Uit een antwoord van B. en W. blijkt, dat de R. K. Woningbouwvereeniging „Goed Wonen voor ongedekte verliezen, huur- verlaging en extra onderhoud van leeg staande woningen tot een bedrag van 37000 dekking zoekt en dat B. en W. daarover een onderzoek instellen. Met den Minister van Binnenlandsche Zaken wordt overleg gepleegd over huur- verlaging van het woningcomplex aan den Baansingel. Naar aanleiding van de opmerking var. verschillende leden, die van oordeel zyn, dat in de vacature van marktmeester en opzichter der kaasdragers niet behoeft te worden voorzien, waardoor 950 kan worden bespaard, zegger. B. en W., dat die betrekking ndet kan worden opge heven. Opheffing van de Zaterdagsche vee markt achten B. en W. niet gewenscht met het oog op de mogelijkheid, dat die weder om tot bloei kan geraken. Op een vraag naar de post 3500 voor onderhoud walmuren, antwoorden B. en W., dat in deze post een bedrag van 1500 is begrepen voor het vernieuwen van de walmuur boven de waterlijn aan de West zijde van het Kwakelpad, welke vernieu wing niet meer kan worden uitgesteld. Evenals voor 1937 zullen ook in 1938 de muziekcorpsen geen subsidie meer ont vangen. In antwoord op een vraag van eenige leden, deelen B. en W. mede, dat in 1936 voor de verwarming van het Centraal Ziekenhuis 710 ton gascokes is verbruikt, dat de extra-voorziening van de verwar mingsinstallatie 4332 heeft gekost en dat het aantal weezen, in het Burger Weeshuis ondergebracht, 18 bedraagt. Dc kosten van het Bureau van Sociale Zaken. Eenige leden merkten op, dat deze post in twee jaar tyd met 10.000 is gestegen en vragen daarvan een verklaring. In hun antwoord zeggen B. en W., dat in die 10.000 is begrepen 3600 voor het salaris van den aan te stellen, secretaris van de instelling Maatschappelijk Hulp betoon. Het overige bedrag is vrijwel ge heel noodig voor het personeel, dat in verband met de uitbreiding der werk zaamheden, is aangesteld. Tenslotte deelen B. en W., in antwoord op een vraag, naar aanleiding van de kosten van toezicht op en de invordering van plaatselijke belastingen mede, dat in 1935 door den ontvanger rechtstreeks aan belastingen is geïnd 393.800.84, en in 1936, 387.612.09. Hiermede hebben, wy het voornaamste uit het algemeen verslag en de memorie van antwoord, naar voren gebracht. Wij zullen thans maar afwachten, tot welke beschouwingen deze zaken straks bij de behandeling van de begrooting aanleiding geven. SCHILDER OP TROTTOIR GEVALLEN. Gevolg van een aanrijding. Hedenmiddag omstreeks 12 uur heeft in de Snaarmanslaan een vrij ernstig onge luk plaats gehad. De schilder Groot Jr. stond op een ladder en was bezig kozijnen van een der ramen op de eerste verdieping van een huis te schilderen. Een klein handwagentje stond op de straat, vlak naast het trottoir. Hoewel er ruimte in overvloed was om te passeeren, stuurde de melkhandelaar Klerk, die met een melkauto zyn klanten bedient, om onbekende reden zoo krap langs het wagentje, dat de as er van ge raakt werd door de auto. Daardoor sloeg het karretje op zij, botste tegen den ladder aan en de schilder tuimelde op den grond. Met een gebroken been werd de jonge man per ziekenauto naar het Centraal- ziekenhuis overgebracht. De politie rtelt naar het gebeurde een onderzoek in. DE 8 OCTOBERFEESTEN. Voor de versiering en verlichting van het Nassauplein en omgeving heeft zich een permanente commissie gevormd, waarvan als voorzitter is aangewezen de heer mr. C. A. de Groot. Besloten is, om ook ter gelegenheid van de feesten de volgende week het plein en omgeving te versieren en te verlichten. „Meyer is 2ielc. Hij ligt me| jicht te bed" „Dan neemf U zijn werk over en U taal hem zeggen, dat hij meermalen daags een of twee Aspirin-tabletten neemt.danzal hij wel weer gauw in orde zijn!" HSPIRIN is een •Bai/et* - pro duc t. Oranjeband en »i3a«c«..kruis waarborgen de werkzaam heid en onschadelijkheid getale was opgekomen, om het angstige schouwspel te zien, op een afstand. Niet alleen de geheele voorraad hooi en alle werktuigen verbrandden, maar bo vendien werden ongeveer 1000 kg. boonen, die reeds verkocht, maar nog niet afge leverd waren, een prooi der vlammen. De brand is vermoedelijk ontstaan in het achterhuis waar gestookt werd voor de wasch. De groote schade wordt slechts gedeel telijk door de verzekering gedekt. Voor den bewoner, den heer Paauw (de boerderij was eigendom van den heer v. d. Lee uit Medemblik), die pas een jaar de boerderij bewoonde, beteekent dit een wellicht onoverkomelijke schadepost. ERNSTIG ONGELUK TE SPIERDIJK. Vanmorgen bij twaalven is te Spierdijk een zeer ernstig ongeluk gebeurd. Het 10- jarig zoontje van den heer Vriend, wo nende in de Zuidermeer, was met een paar kameraadjes aan het spelen in het land, toen het plotseling een slag kreeg van een paard, dat dartel geworden was. De hoef trof het knaapje vlak bij den slaap en wel zoo ernstig, dat de hersens bloot kwamen te liggen. In hopeloozen toestand is het jongetje naar het ziekenhuis te Alkmaar vervoerd. GERAAMTE GEVONDEN. Hedenmorgen is bij de politie te Heer- hugowaard aangifte gedaan, dat by het graafwerk aan de brug te Verlaat op ge ringe diepte het geraamte van een mensch is gevonden. De politie stelt een onderzoek in. •SM» BRAND TE URSEM. Hedenmorgen om 10 uur brak brand uit in de kapitale boerenplaats van den heer C. Paauw, aan den Walingsdijk te Ursem. Heel spoedig reeds was er een groote vlammenzee, waartegen de brandblusch- middelen van Ursem slechts weinig konden uitrichten. De geheele boerderij met in boedel en den heelen hooi- en stroo-oogst is dan ook een prooi der vlammen gewor den. Gelukkig was alles verzekerd. Omtrent de oorzaak kon men ons nog niets mededeelen. Een talrijk publiek was getuige van den brand. Op het terrein bevonden zich o.a. de burgemeester en de beide wethouders. Eenige bizonderheden. Nader vernemen wij nog, dat de brand om even over 9 uur hedenmorgen uit brak. De bewoners zaten om tafel en nuttigden het ontbijt. Plotseling ontdekten zij den brand in het achterhuis en in groo te haast werden de kleine kinderen er lag er nog een in de wieg in veiligheid gebracht. Het gelukte de bewoners verder nog, om de gelden (de bewoner beheerde GESLAAGD. Heden is als coupeuse voor dames- en kinderkleeding geslaagd onze stadgenoote mej. Anni Dirnlinger. IN DE HOUTTIL KLEURENFOTOGRAFIE. De heer W. K. Kluitman alhier heeft voor de vereeniging Arboricultura te Boskoop een serie kleur-lichtbeelden vertoond en daarbij een causerie gehouden. Het Boskoopsch Nieuws- en Adv. blad geeft daarvan het volgende verslag: Niets anders kan gezegd worden, dan dat de heer Kluitman met zijn schitterend ge slaagd procédé op 't gebied van de kleuren fotografie relief aan dezen avond heeft ge geven. Een enthousiaste zaal heeft hem door een herhaaldelijk spontaan applaus hiervoor dank gebracht. Geboeid en als 't ware gefas cineerd heeft het oog gestaard in de won dere pracht van het schoone landschap aan de Rivièra, het diepe blauw van de Middel- landsche Zee. Bewonderd hebben we de mooie, weelderige bloemenschoonheid, de prachtige palmen en cactussen van welke laatste we er zagen met afmetingen, waar tegen de gestalte van den mensch een nieti- gen indruk maakte. We dwaalden door het schoone landschap van het vorstendom Mo naco, door exotische tuinen, o.a. de Jardin exotique; we zagen de bekende, of beter ge zegd de beruchte speelbank van Monte Car- lo, een monumentaal paleis. Ons nationaal gevoel ontwaakte bij het aanschouwen van de Bataille des fleurs, waaraan Hollandsche meisjes in het Volendammer costuum even eens deelnamen en in dit rijdende bloemen corso met den Hollandschen molen wel zeer de aandacht trokken. Beelden, alle buiten gewoon scherp, tot in de fynste details vast gelegd, welke een ware genieting voor het oog vormden. Na de pauze werden we volop in de gels* kas van He am^ia ^'f* de I p""clu ë«siera ae scnoonheid van het eigen no», armvoogdy) en eenige kleeren land te bewonderen. Om slechts oa te ver- naar buiten te brengen, maar verder ont- melden de tentnnncf»iu„„ xil^ferk. brak den tyd, m nog meer te redden. velden met ?.lles n^hter I Vóór'dezen atnd^wïtefïe laaie: overal brandde het. Niet alleen in het z.g. achterhuis, maar aan alle kanten sloegen de vlammen uit. Inmiddels was de brandweer van Ursem gewaarschuwd, doch deze had slechts de beschikking over een ouderwetsche brand spuit en kon daar heelemaal niets mee uit riten. Binnen een half uur was duide lijk, dat alles zou verbranden. Spoedig dW Tt gr°°te scho°rsteenen in oh °°1 dak WaS enkele mi" iS nfif verdwenen, zoodat na byna De W» me6r. °Ver was dan een ruïne. De burgemeester van Ursem van dit bloembolgewas zulk een schoonheid uitstraalde, wat wel een bewijs te meer op leverde van het slagen van dit kleurenbeeld- procedé. Al met al een avond van een zeer goed ge halte, waarop en de heer Kluitman èn de vereen. „Arboricultura", welke de primeur van deze lichtbeeldenvertooning had, niet trots en voldoening kunnen terugzien. Vermeld zij verder, dat in de pauze de heer J. Dijkhuis een woord van bewondering tot den heer Kluitman sprak, waarna de voorzitter van het A.N.V.V., baron van ryksveldwacht waren I Krayenhoff, die ook aanwezig was, in een en hielden het publiek dat in*5' P aa, geestig speechje eveneens van zijn bewon in grooten I dering voor het vertoonde blijk gaf.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 2