HET BETOVERDE BOS. HEILOO EGMOND AAN ZEE HEERHUGOWAARD OUDORP Horecaf vergadert. Verkeersongelukken. bij uitnemendheid: DERDE BLAD Een eigen dienst voor openbare werken. Aan de orde was hierop een voorstel tot opzegging van de gemeenschappelijke rege' ling met de gemeente Alkmaar, inzake open bare werken en bouw- en woningtoezicht. De voorzitter meende hieraan echter te moeten laten voorafgaan de benoeming van den gemeente-opzichter, D. van Diepen in vasten dienst, aangezien het voorstel niet gehandhaafd kon worden, wanneer daartoe niet werd besloten. De heer Hellinga oordeelde dit niet juist. Hij had niets tegen den opzichter, maar nu men een eigen dienst gaat instel- len, wordt er een andere functie gecreëerd dan waarin de heer van Diepen werkzaam is. Spr. had het juister gevonden, wanneer B. en W. met een voordracht waren geko- men, waarop zij den heer van Diepen als no. 1 hadden kunnen plaatsen. De voorzitter verdedigde zijn recht om de volgorde van de agenda-punten te wijzigen. Dat er een nieuwe functie ge creëerd wordt, betwistte spr. Het werk van den heer van Diepen blijft hetzelfde. B. en W. willen de schoonheidscommissie handha ven, maar een schoonheidscommissie, die plaatselijk werkt, hetgeen niet wil zeggen, dat de leden juist in Castricum moeten wo- _nen5Doör de nieuwe regeling wordt een plPj |rallel-instantie afgesneden, die alleen maar 1 de werkzaamheden Jieeft opgehouden. Met de stemmen van mevr. Bakker, en de heeren Hellinga, Brouwer en Res tegen, werd hierop de gemeente-opzichter voor vast be noemd. Z.h.st. werd hierop besloten, de regeling met Alkmaar inzake openbare werken en bouw- en woningtoezicht op te zeggen, waar na de suppletoire begrootingen werden vast gesteld. Z.h.st. werd op voorstel van B. en W. het crediet voor de diepspit-regeling met f 4000 verhoogd. In principe werd besloten tot het vast stellen van een rooilijn-plan. De definitieve beslissing komt later in den Raad. Principieel werd eveneens besloten tot wijziging van de bebouwings-voorschriften, behoorende bij het uitbreidingsplan. Het melkventen op Zondag. Het voorstel tot aanvulling der winkelslui tingsverordening, met de bepaling, dat ge durende de zes wintermaanden het venten van melk op Zondag is verboden, gaf aan leiding aan mevr. Bakker en de heeren Brouwer, Hellinga en Berlee, om te betoo- gen, dat dit ook in de zomermaanden wel achterwege kan blijven, aangezien B. en W. voor de hotels en pensions een uitzondering kunnen maken en andere gegadigden de melk Zondags uit de winkels kunnen halen, om dat ook in Castricum als seizoenplaats des zomers de winkels geopend mogen zijn. De heer de Wi 1 dt ontwikkelde tegen dezen gedachtengang technische bezwaren. Z.L verloren de voorstanders uit het oog, dat de fabrieken de melk direct verwerken, zoodat niet op elk uur van den dag de melk- slijters daar voldoende hoeveelheden melk kunnen bekomen. Bovendien vergaten zij, dat hier geen gepasteuriseerde, maar rauwe melk wordt gevent en dat B. en W. op ver zoek van de melkslijters met de verordening zijn gekomen. Z.i. moest men de menschen niet meer geven dan ze vroegen, aangezien hij ervan overtuigd was, dat zij liever niets hadden dan het meerdere. Dit woord sloeg in, waarop met alggpieene stemmen overeenkomstig het voorstel van B. en W. werd besloten. Het hek van den dam. In behandeling kwam hierop een bezwaar schrift van dr. J. Wisse, ten aanzien van het niet-verleenen van een bouw-vergunning. De voorzitter deelde mede, dat het College deze vergunning had geweigerd, omdat het aan den weg van Bakkum tot de grens van Egmond-Binnen lintbebouwing wilden tegengaan. Toen B. en W. vernamen, dat de aangrenzende grondeigenaren met de Provincie over verkoop in onderhandeling waren getreden, woog dit bezwaar niet meer, omdat bij verkoop zekerheid werd verkre gen, dat er geen lintbebouwing zou komen. Des morgens had spr. vernomen, dat de eigenaren de onderhandelingen hadden stop gezet, m afwachting van het raadsbesluit, aangezien zij, wanneer het verzoek werd in gewilligd, dan die gronden als bouwterrein in exploitatie wilden brengen. B. en W. handhaafden daarom hun voorstel. De voorzitter deelde nog mede, dat de Directeur van het Provinciaal Bedrijf, den heer Van Oldenborgh, bij Gedep. Staten wil bevorderen, dat het prikkelvlak voor den door dr. Wisse gewilde land huisjesgebouw beschikbaar komt. De Raad was echter van oordeel, dat in het onderhavige geval ten onrechte een be roep werd gedaan op de weistandsgrens en dat hier lintbebouwing niet gevreesd behoef de te worden. Wanneer dit wel het geval zou blijken, dan zou de Raad zich achter het College stellen. Thans besloot hij met 8 te gen 3 stemmen (die van de wethouders en den heer Borst) de gevraagde bouwvergun ning wel te verleenen. De verkeersverordening gaf aanleiding tot verschillende bemerkingen, maar werd conform vastgesteld, nadat de voorzitter een soepele toepassing had toegezegd en betoogd had, dat de bepalingen noodig waren om bi. verkeersstoornissen te kunnen optreden. JUomnciaal Tlieuws DE DIENST STAVOREN—ENKHUIZEN. Omtrent het overgaan van den vaar dienst Stavoren-Enkhuizen vernemen wij nader, dat de Nederlandsche spoorwegen, na het overlijden van mr. W. C. Bosman, den vroegeren exploitant van den dienst, een inschrijving hebben gehouden voor een nieuwen exploitant. Dezer dagen is de N. V. Koppe's scheepsagentuur, te Amster dam, mededeeling gedaan, dat haar de nieuwe exploitatie is opgedragen. De nieu we exploitatie zal al het personeel, dat zij voor het onderhouden van den dienst noo dig heeft, uit het oude personeel betrekken. Vergadering Middenstandsbond V.E.M.I. De Middenstandsbond „Vemi" hield Dinsdagavond een openbare vergadering in de Onderneming onder voorzitterschap van den heer J. Rus Czn. Na de opening hield de heer Oostwouder, directeur van de Middenstandsbank, een causerie. In verband met de vestigings- eischen, aldus spreker, zijn we eenigszins opgeschrikt toen de regeering de eischen voor het kleinbedrijf (slagerijen) invoerde. Die wet brengt verschillende problemen in het middelpunt van de belangstelling. Spr. wees o.a. op het grootbedrijf, dat verkoopt a contant en den middenstand, die crediet verleent en daardoor in een zwakke positie komt. We krijgen ook hier een groot-bedrijf, zei spr., en het is niet denkbeeldig dat er méér zullen volgen. Wij dienen dus paraat te zijn en voor onze belangen op te komen. Achtereenvolgens behandelde hij daarna; vestigingseischen, middenstandscrediet en de naamlooze vennootschappen; wat heeft de middenstand aan zijn eigen bank en hoe werkt die bank? De middenstand moet za ken doen met de middenstandsbank. Dat is in beider belang. In 1926 is de bank opge richt met een kapitaal van 60.000. De re geering erkent haar en steunt haar en be noemde een gedelegeerde in het bestuur. De bank doet zaken als elke andere bank en het crediet, dat gegeven wordt is na onderzoek door den middenstand ter plaatse te bepa len. De eischen worden niet te hoog gesteld. Het crediet regelt zich naar den omzet in het bedrijf, wordt althans als basis genomen. Spreker kon momenteel geen antwoord ge ven op de vraag welke taak de midden standsbank zal vervullen als adviseerend lichaam. Dat was nog voor geen enkele bank te zeggen. Wel zeide hij, dat, hoe sterker de positie van de bank is, hoe eerder le regee ring haar zal erkennen. De heer van Gemeren stelde een vraag over de naamlooze vennootschappen. Zonder .twijfel, aldus spr., is er voor een N.V. wat te zeggen. Gesteld een man en vrouw beginnen zonder kapitaal. Door de crisis en andere oorzaken kunnen kleine middenstanders hun geheele leven hard werken en worden oud en arm. In een N.V. is dat niet mogelijk. Eerstens kan een vrouw, wanneer ze de boeken bijhoudt, loon verdie nen. Een hoofd van een gezin kan directeur van de zaak (een N.V.) worden. Wcrdt er b.v. 3000 verdiend, dan kan h(j een salaris van 2000 ontvangen en betaalt dan ook slechts van 1000 belasting. Voor de vesti gingseischen is het een even groot voordeel. Een directeur behoeft alleen vak- en han delskennis te hebben, behoeft niet crediet- waardig te zijn. Een N.V. is dus het veiligst voor den zakenman. Na eenige gedachtenwisseling verklaarde de heer Oostwouder, dat hij het in prin cipe met den heer van Gemeren eens was. De voorzitter zette nog meer uitvoe rig uiteen, dat de bedoeling is om den mid denstand op hooger peil te brengen. De regeering erkent de bonden en midden- tandsvereenigingen, doch „heeft het laatste woord". Dat is herhaaldelijk gebleken. De rondvraag leverde niets op, waarna sluiting. Dit laatste houdt verband met de om standigheid, dat voor de meeste bij deze werkverschaffing betrokken gemeenten ge legenheid bestaat een voldoend aantal werkloozen naar een centrale werkverschaf fing uit te zenden, dan wel deze bü werk verschaffingsobjecten binnen de gemeente te plaatsen. Verkiezing. Bij de Woensdag in café Morsch gehou den stemming ter verkiezing van leden van het dagelij ksch bestuur van den polder en de banne Oudorp, zijn resp. herkozen de heeren Jb. J. Stroomer en C. J. Butter. Voorts is tot hoofd-ingeland van het Geest- mer-Ambacht herkozen de heer KL Bijman. Herbenoeming burgemeester. Bij Kon. besluit van 21 September 1937, No. 7 is met ingang van 23 October a.s. herbenoemd tot burgemeester de heer W. Bos Gzn., secretaris dezer gemeente. Fraude bij de steunverleening. Wederom zijn bij de steunverleening twee gevallen van fraude voorgekomen, ge pleegd door C. Zw. en E. P., beide bestaande in het geheel of gedeeltelijk v»""-"'gen van eigen en gezinsinkomsten. Daling der werkloosheid. De laatste maand is de werkloosheid weder belangrijk gedaald. Het aantal inge schreven werkzoekenden bij de arbeidsbe middeling bedraagt nu 199, tegen de vorige maand 245. Hiervan is het aantal werk loze visschers gedaald van 187 tot 155. Huisvlijt, tuinbouw, Floralia. Onder zeer groote belangstelling vond alhier de uitreiking van de prijzen, behaald op de huisvlijt-, tuinbouw- en floraliaten- oonstelling, plaats. Van deze gebeurtenis was door het be stuur een ware feestavond gemaakt. Als bijzonderheid willen wij nog vermelden, dat aan den heer J. Bas een extra prijs werd toegekend, daar hij in de afd. tuin bouw de meeste eerste prijzen had behaald. De voorzitter zei, dat dit een aanmoediging moest zijn voor volgende jaren. Deze af- deeling moet zoodanig uitgroeien, dat hier voor een afzonderlijke tentoonstelling noodzakelijk wordt. Op dezen avond werd tevens de trekking gehouden van de aan de tentoonstelling verbonden verloting. De eerste, tweede en derde prijs vielen respectievelijk op de nummers 1388, 1543 en 771. !Bwmuia(td De werkverschaffing. Vermeldden wy j.L Dinsdag dat de minister van Sociale Zaken tot 31 Dec. had toegestaan het plaatsen van een aan tal werkloozen bij de rijkswerkverschaffing te Schoorl, thans kunnen wij melden dat de minister nader heeft besloten om deze werkverschaffing voorloopig nog niet te heropenen. Eerste teekenen van opleving. Te Nijmegen werd de elfde bondsdag van Horecaf geopend door de vergadering van hoofdbestuur in „Groot Berg en Dal" en in den avond had in hotel „Metropole" de ontvangst van de congressisten plaats. Woensdagmorgen vergaderde de algemeene bestuursraad en in den namiddag om 14.15 werd in de kleine zaal van het Concert gebouw de Vereeniging te Nijmegen, de algemeene bondsdag geopend. In zijn welkomstwoord heette de heer Th. N. van Stigt uit Utrecht, bondsvoorzitter van Horecaf, de autoriteiten en vertegenwoordi gers welkom. In zijn openingsrede wees de heer van Stigt er op, dat zijn rede een meer opgewekt karakter kon dragen, omdat in het overgroote deel der bedrijven de resul taten gunstig afsteken bij die van de laatste jaren. Sedert het najaar 1936 valt er een belangrijke kentering waar te nemen, de neergaande curve werd omgebogen in een opgaande lijn. Daar echter vaste statistische gegevens niet ter beschikking staan, meent spr. voorzichtig te moeten zijn met het doen van voorspellingen, omdat de factoren waarop de verwachtingen zijn gebaseerd, onberekenbaar zijn. Voor al te groot op timisme is er inmiddels nog geen plaats, daar men pas voor een kwart tot een derde is teruggekeerd op den goeden weg. Groote moeilijkheden blijven inmiddels te overwinnen, omdat de inkoopsprijzen over de geheele linie nog steeds stijgende zijn en de drukkende overheidslasten nog in geenen deele zijn verminderd. De prijs stijging van de diverse producten, welke voor de hotelbtdrjjven onontbeerlijk zijn, zijn in niet geringe mate van invloed op de exploitatiekosten en de zware belastingen, de hooge directe en indirecte loonen, gas, electriciteit, water, onderhoud en vernieu wing, reclame moeten in de brutoprijzen worden gecalculeerd. De vooruitgang in den omzet werd voor een deel gestimuleerd door de toename van het vreemdelingenverkeer naar Nederland. Het contingent Engelschen en Amerikanen is belangrijk gestegen en de Duitsche reis- regeling werkte dit jaar meer ten gunste van het Nederlandsche hotelbedrijf. Het be zoek van buitenlandsche toeristen in Neder land is echter meestal beperkt tot een of twee dagen. Een kwestie van een tekort is het groote gebrek aan attracties in Neder land. In vele landen wordt aan het hotel-, café- en restaurantbedrijf financieele steun ver leend, wat spr. met cijfers aantoonde. Belangrijk zou de wettelijke vaststelling van den naam hotel zijn. Even zeer is het wenschelyk het begrip pension bij de wet vast te leggen, zooals dit reeds in diverse landen is geschied. Er moet een eind komen aan den bestaanden chaotischen toestand op dit gebied en ook de limiteering van de soorten spijzen en dranken, die in waren huizenrestaurants alleen en uitsluitend ver krijgbaar moeten worden gesteld. Horecaf staat afwijzend tegenover een wettelijke regeling van de arbeidstijden, be houdens de meermalen naar voren gebrachte moeilijkheden. Over de ordening sprekend, zeide de bondsvoorzitter, dat Horecaf sinds het ordeningsbesluit van internen aard op den goeden weg is. Ook zonder wettelijke verplichtingen dient iedere werkgever te begrijpen dat samenwerking noodzakelijk is bij allerlei bedrijfsvraagstukken. Hierna sprak jhr. W. Boreel, voorzitter van de Vereeniging van Nederlandsche Reis- bureaux, over de gemeenschappelijke be langen van hotelwezen en reisbureaux bij het vreemdelingenverkeer. Hij wees erop hoe de Nederlandsche hotellerie goed be grepen heeft hoe hare ontvangst van de vreemdelingen van groot belang is voor het vreemdelingenverkeer. Hij gaf verschillende aanwijzingen die voor de leden van Hore caf van belang kunnen zijn. Hierna sprak de heer W. Arriëns, adjunct secretaris van het Informatiebureau voor Nederland en Nederl.-Indië te Londen, over het Ned. Informatiebureau en de verkeers- propaganda. Het geeft handelsvoorlichting en cultureele propaganda en bevordert ook het toerisme. De activiteit en de standing der Neder landsche hotels hebben in het buitenland een uitgesproken waartfeering. Ofschoon het passagiersverkeer tusschen Nederland en Engeland druk is, is dit over het algemeen een sterk zakenverkeer. Zui ver toerisme naar Nederland is er nog weinig wat te wijten is voor 'n deel aan 't gemis van een intensieve reclame. Middelen om de toeristen vast te houden zijn de speciale reducties op de treinen en op de hotels in voor- en na-seizoen. De Engelschman is daar zeer gevoelig voor. Dat Nederland den toerist niet veel heeft te bieden is naar de meening van den spr. niet waar. Voor de bevordering van het toerisme zijn de.Ned. Spoorwegen te stroef. Als plaats voor de volgende bondsbij een komst werd Haarlem bepaald. Na de sluiting door den voorzitter van de vergadering werdep 't bestuur en de deel nemers aan den bondsdag door burgemees ter J. A. H. Steinweg ten stadhuize ont vangen. Des avonds had in den foyer van het concertgebouw de Vereeniging een officieel diner van de deelnemers en hunne dames plaats waarbij de Commissaris der Koningin in Gelderland mr. S. Baron van Heemstra en de burgemeester van Nijmegen J. A. H. Steinweg mede aanzaten. WERKSCHOUW OMGESLAGEN. Man verdronken In de Waalhaven te Rotterdam is ten volge van de deining van een voorbyk*" mend schip een ernstig ongeluk gebeurd" dat aan een werkman, den 37-jarigen J r wonende Patrimoniumshof, het leven heeft gekost. R. was met nog twee andere arbeider bezig op een werkschouw, gelegen voor het terrein van het Nederlandsch Havenbedriif aan de Waalhaven, bezig met het montee- ren van een roer van een motorboot. Toen er een schip passeerde ontstond er zulk een deining, dat de werkschouw omsloeg en de drie mannen te water geraakten. Twee van hen slaagden er in Jch spoedig in veilig, heid te stellen, maar R. verdween in de diepte. Onmiddellijk werd de rivierpolitie gewaarschuwd, die met de „Politie 3" er op uit trok. Na eenigen tijd dreggen haalde men het lichaam van den man op, doch de levensgeesten waren reeds geweken. Met dezelfde politieboot is het stoffelijk over schot naar het politiebureau aan de Park haven vervoerd. FRANS HALSTENTOONSTELLING GESLOTEN. Ruim 70.000 bezoekers. De belangstelling voor de Frans Hals- tentoonstelling te Haarlem die vandaag ge sloten is, is vooral de laatste dagen nog zeer groot geweest, zoodat het aantal be zoekers de zeventigduizend heeft over schreden. De zeventigduizendste was mej. E. L. de Vogel, die gistermiddag de ten toonstelling bezocht en van den directeur van het Frans Hals museum, den heer G. D. Gratama, een herinneringsgeschenk ontving. EEN GIFT VAN H.M. DE KONINGIN. Aan „Dennenheuvel". Ter verhooging van de netto-opbrengst van den avond die georganiseerd wordt voor het bouwfonds van een op te richten kinderhuis van de vereeniging „Dennen heuvel" heeft H.M. de koningin aan de commissie van voorbereiding een gift doen toekomen. L. te ZIJN VADER DOODGESCHOTEN. In het gezin van den boschwachter R, aan den Ericaweg te Huis ter Heide Zeist heeft zich gistermiddag een gruwelijk drama afgespeeld. Bij een twist heeft de 26-jarige zoon een jachtgeweer op zijn 63-jarigen vader ge richt en drie schoten gelost, die den man in hoofd en borst troffen, zoodat de dood vrijwel onmiddellijk intrad. De dader heeft dadelijk de vlucht genomen. Het was de politie gisteravond laat nog niet gelukt hem op te sporen. Wij vernemen nog, dat de jongen, die overigens als zéér oppassend bekend staat, in overspannen toestand moet hebben verkeerd. Het slachtoffer was boschwachter van de Schaerweyderbosschen. Aangezien de wo ning nogal afgelegen ligt. is het te verkla ren, dat het alarm, dat L.'s vrouw heeft gemaakt, geen uitwerking had, hoewel hulp toch niet meer zou hebben gebaat. 219. Vlug deed Anneke de kastdeur open. Nee maar, daar stond van alles. Potten en pannen, rijst, vlees, melk en eieren! Zo gek kon je niet bedenken of het stond er. Poes likte zijn bekje af, maar Anneke deed de deur weer dicht. „Mis, poesl Aanstonds krijg jij ook wel watl" 220. Maar hoe moest ze nu toch het eten koken? Was haar moedertje maar hier, die zou haar wel weten te helpen. Moe der kon zoo heerlijk koken. Maar wacht eens... de kabouters, die konden toch helpen! Ze had toch het mooie fluitje van den koning in haar mandje' Dat zou ze even zoeken. NIEUWE CENT ZAL WEER BLINKEN. Bruineering, ter onderscheiding van gouden vijfjes, geschiedt niet meer. Neen, nieuw is het eigenlijk niet, dat er thans weer ongebruineerde centen in om loop komen, aldus merkt'1 de rijksmunt meester, dr. W. J. van Heteren, op in een onderhoud, dat het „Utr. N.bl." met hem had naar aanleiding van het feit, dat een dezer dagen nieuwe centen waren gezien, die de kleur van ongerept brons hadden. En de rijksmuntmeester voegde er aan toe: Sinds een jaar of vijf worden de nieuw aangemaakte centen al niet meer gebruineerd. Dat dit niet opviel is het ge volg van het feit, dat er in de laatste jaren geen of weinig nieuwe centen in circulatie zijn gekomen. Zij werden in de kluizen bewaard om ze naar gelang van de wen- schelijkheid in het verkeer te brengen. De reden van dat bruineeren school toch inderdaad in de omstandigheid, dat het indertijd gewenscht was de nieuwe centen minder te doen gelijken op de gou den vijfjes? zoo vroeg men verder. Het antwoord was bevestigend: en, zoo voegde de heer Van Heteren er bij, het is mijn meening dat wij wel nooit weer gou den vijfjes te zien zullen krijgen. Zooals u zult weten, is het aanmunten van goud een min of meer particuliere aangelegenheid. Het zijn de Nederlandsche Bank of andere groote banken, die daartoe overgingen. Nu is het muntloon, dat bere kend wordt per kg. goud, verschillend voor tientjes en vijfjes. Dat laat zich trou wens heel gemakkelijk hooren, omdat er uit een hoeveelheid goud tweemaal zoo veel vijfjes kunnen worden geslagen als tientjes. In het algemeen zal dus een par ticulier, wanneer hij goud wil laten aan munten-, dit eerder laten doen in- den vorm van tientjes, dan in dien van vijfjes, om dat dit een directe besparing oplevert. In het algemeen is nu wel juist gebleken de veronderstelling, dat de opneming in de muntwet van- het gouden vijfje een dood geboren kindje zou zijn. Wat de gouden tientjes betreft, die zitten in hoofdzrak bij de Nederlandsche Bank en zij zullen daar wel niet meer vandaan komen. Maar hoe het ook zij, practisch gesproken is het gouden vijfje al jaren van de baan- en daarmede is tevens vervallen de aanlei ding om de nieuwe centen duidelijk te onderscheiden van de vijfjes. Voortaan zal de jeugd weer blij ge maakt i.unnen worden met een blinkenden eeuwen cent. die in de oogen van kinde ren toch nog meer merkwaardig is dan 'n gebruineerde of een oude cent. ESPERANTO OP DE DERDE PLAATS. Eenigen tijd geleden schreef Radio Rome een wedstrijd uit op het gebied van tou risme, waaraan alleen buitenlanders mochten deelnemen. In de einduitslag komt naar voren, dat esperanto een be langrijke plaats inneemt onder de talen, aangezien van de inzendingen er 209 ge steld waren in het Fransch, 163 in het Duitsch, 101 in esperanto. Daarna volgden in het Engelsch 68 en in het Nederlandsch 61. De tv.ee prijzen werden toegekend aan- esperanto-inzendingen. „GEEN POLEMIEK MET DEN HEER VAN DER GOES". Verklaring van den heer van Geelkerken. Naar aanleiding van de uiteenzettingen omtrent de moeilijkheden in de N. S. B. van den heer Van der Goes van Naters in het Utrechlsch Dagblad heeft men zich tot het hoofdkwartier van de N. S. B. gewend. De heer Mussert was echter niet aanwezig en daarom vroeg men den heer Van Geel kerken of deze uiteenzettingen misschien een aanleiding zijn om een nadere verkla ring van de zyde van de N. S. B. te ver strekken. De heer Van Geelkerken deelde mede persoonlijk t.a.v. de figuur van den heer Van der Goes van Naters, op geen enkel gebied of in welken vorm ook, polemiek te wenschen. DOODELIJK ONGELUK. Gisteravond omstreeks tien uur is de 76-jarige P. Groen, wonende te Harderwijk, die aldaar uit een zyweg kwam, den rijles- weg Amersfoort-Zwolle, een voorrangsweg, opging, onder een truck met trailer geraakt. Met ernstige verwondingen werd de onge lukkige naar het ziekenhuis te Ermelo overgebracht waar hij, kort na aankomst, overleed. Ome JCalouim NIEUWE AARDSCHOKKEN. Hedennacht te één uur werd te Tjilatjap een aardbeving gevoeld welke ook te Maos, Kroja en Noesakanbangan werd waarge nomen. Het observatorium te Batavia registreer de den afgeloopen nacht te 00.59 ook een zwakke beving, met een afstand van 3"® K.M. De richting van de beving was niet vast te stellen, doch was vermoedelijk Zuid-Oost. '^><!Vyvv>^<^vvyvvxxxxxx>0<X><>OdddA Het reclame-middel EEN GOED DAGBLAD-

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 10