Dansinstituut WILLEMS. uper-kwaliteit! Inspectie-onderwijs vergadering. Inschrijving Vrijdags in de „Unie" van 4-8.30 u. n.m. CLUBS VOOR ALLE LEEFTIJDEN. (Alleen gegoeden stand). Weet U, hoe U prachtig droog blijftKijk eens naar Van den Brul op pag. 4,2e u. FALCOXen HOLLYWOOD staan bijzonder goed. SPAANDER Co. 5« 10 CT. Hei is rijpe Ster Tabak „De hoop is gewettigd, dat de toekomst beter zal worden", aldus de inspecteur L.O., de heer G. Chr. Dun. Goed bezochte bijeenkomst in de „Harmonie". EERSTE BLAD Alkmaar, Donderdag. BRAND IN DE PRINS HENDRIKSTRAAT. Gisternamiddag brak brand uit in een perceel in de Prins Hendrikstraat, bewoond door de familie L. Borheng, van wie het ge zinshoofd de kleermakerij beoefent. Hoe plotseling en onverwacht deze brand ontstond, blijkt wel hier uit, dat de heer B., die in zijn werkplaats bezig was, door de buren gewaarschuwd werd. Hij vertelde ons, dat er gebeld werd en dat hij, toen hij naar beneden ging, om de deur te openen, 'n rook- of gaslucht meende te bespeuren. Toen de buren hem waarschuwden (daarvoor diende het bellen), kwamen hem op de trap de dichte rookwolken al tegemoet. Onmiddel lijk bracht de heer B. toen zijn beide kleine kinderen van 4 en 6 jaar in veiligheid, ter wijl de buren het huisraad uit het huis sleepten. Dit geschiedde onder leiding van den groentenhandelaar Boersen en wel met zulk een kalmte, dat niets beschadigd of gebro ken werd. Vrijwel de geheele inboedel kon zoodoen de gered worden. Dit was mede te danken aan het feit, dat de brand alleen woedde op de bovenverdieping bij het trappenhuis en niet spoedig een uitweg kon vinden naar beneden. Toen de brandweer arriveerde, leek de brand zeer ernstig. Het vuur woedde vrij hevig en had schijnbaar de geheele verdie ping aangetast. Dat bleek echter niet zoo te zijn, want toen met twee slangen water werd gegeven, was het gevaar spoedig geweken. Het bleek, dat slechts een gedeelte van het bovenhuis in brand was geweest. Het nablusschen vorderde nog vele uren en vanzelfsprekend was daardoor de water schade vrij groot. Gelukkig dekt de verzekering voor het grootste deel de schade; alleen de machines en andere benoodigdheden voor de kleerma kerij waren niet verzekerd. Hoe de brand ontstaan is, blijft een volko men raadseL Er werd nergens gestookt en een vermoedelijke oorzaak kon zelfs niet worden opgegeven. HET ONGELUK IN DE SNAARMANSL AAN. Gisteren maakten we melding van een ongeluk in de Snaarmanslaan, waar een schilder tengevolge van een aanrijding van den ladder viel en ernstig gewond werd. Volgens ons bericht zou de val veroor zaakt zijn doordat de melkboer Klerk met zijn auto een handkar had aangereden. Dit laatste is niet juist. De heer Klerk is geheel onschuldig aan het gebeurde, want het was de heer S. Spierenburg, die met zijn auto de handkar een duw gaf, en dus de directe oorzaak was van den val van den schilder G. ERNSTIG ONGELUK TE SPIERDIJK. Gistermorgen bij twaalven is te Spierdijk een zeer ernstig ongeluk gebeurd. Het 10- jarig zoontje van den heer Vriend, wo nende in de Zuidermeer, was met een paar kameraadjes aan het spelen in het land, toen het plotseling een slag kreeg van een paard, dat dartel geworden was. De hoef trof het knaapje vlak bij den slaap en wel zoo ernstg, dat de hersens bloot kwamen te liggen. In zeer ernstigen toestand is het jongetje naar het ziekenhuis te Alkmaar vervoerd. Aldus het bericht, dat gisteren in 'n deel der oplage werd opgenomen. Nader vernemen wij nog, dat het jongetje gistermiddag direct geopereerd is. Hoewel de toestand hedenmorgen nog steeds zéér ernstig was, bleek het directe levensgevaar gelukkig geweken. OPLICHTER TE CALLANTSOOG AANGEHOUDEN. Een 16-jarige musicus uit Amsterdam is te Callantsoog door de politie aangehouden en ter beschikking gesteld van de kinder politie in de hoofdstad. Deze jeugdige fan tast had zich vanaf Santpoort heel deftig per auto naar Callantsoog laten brengen, onder het voorwendsel dat één van zijn familieleden aldaar ernstig ziek was. Hij duwde den chauffeur een waardeloos 10- markbiljet in de hand met de woorden: „Laat maar zitten, de rest is fooi". De chauffeur had echter tijdig in de gaten, dat hier bedrog in het spel scheen te zijn. De jongeman gaf, toen de chauffeur hem op het waardelooze biljet wees, het adres van zijn ouders in Amsterdam op, benevens een familieadres in Santpoort. Deze opgaven bleken naderhand echter onjuist te zijn. De bedrogen chauffeur stelde zich daarop in vei binding met de politie te Amsterdam. Het gevolg hiervan was, dat de jonge musi cus, die logeerde in hotel De Waal te Cal lantsoog, spoedig werd overgeleverd aan de kinderpolitie te Amsterdam. DE BRAND TE URSEM. In een deel der oplaag van gister konden we nog het volgende opnemen: Gistermorgen om 10 uur brak brand uit in de kapitale boerenplaats van den heer C. Paauw, aan den Walingsdijk te Ursem. Heel spoedig reeds was er een groote vlammenzee, waartegen de brandblusch- middelen van Ursem slechts weinig konden uitrichten. De geheele boerderij niet in boedel en de heele hooi- en stroo-oogst is dan ook een prooi der vlammen gewor den. Gelukkig was alles verzekerd. Eenige bizonderheden. Nader vernemen wij nog, dat de brand om even over 9 uur gistermorgen uit brak. De bewoners zaten om tafel en nuttigden het ontbijt. Plotseling ontdekten zij den brand in het achterhuis en in groo te haas werden de kleine kinderen er lag er nog een in de wieg in veiligheid gebracht. Het gelukte de bewoners verder nog, om de gelden (de bewoner beheerde o.a. de kas van de armvoogdij) en eenige kleeren naar buiten te brengen, maar verder ont brak den tijd, om nog meer te redden. Immers, plotseling stond alles in lichter laaie: overal brandde het. Niet alleen in het z.g. achterhuis, maar aan alle kanten sloegen de vlammen uit. Inmiddels was de brandweer van Ursem gewaarschuwd, doch deze had slechts de beschikking over een ouderwetsche brand spuit en kon daar heelemaal niets mee uit richten. Binnen een half uur was duide lijk, dat alles zou verbranden. Spoedig zakten de twee groote schoorsteenen in elkaar en ook het dak was in enkele mi nuten geheel verdwenen, zoodat na bijna 2 uur niets meer over was dan een ruïne. De burgemeester van Ursem en de rijksveldwacht waren spoedig ter plaatse en hielden het publiek, dat in grooten getale was opgekomen, om het angstige schouwspel te zien, op een afstand. Niet alleen de geheele voorraad hooi en alle werktuigen verbrandden, maar bo vendien werden ongeveer 1000 k.g. boonen, die reeds verkocht, maar nog niet afge leverd waren, een prooi der vlammen. De brand is vermoedelijk ontstaan in het achterhuis waar gestookt werd voor de wasch. De groote schade wordt slechts gedeel telijk door de verzekering gedekt. Voor den bewoner, den heer Paauw (de boerderij was eigendom van den heer v. d. Lee uit Medemblik), die pas een jaar de boerderij bewoonde, beteekent dit een wellicht onoverkomelijke schadepost. HET RAADHUIS TE GROOTSCHERMER WORDT GERESTAUREERD. In zijn hedenmorgen gehouden raads vergadering besloot de raad van Zuid- en Noordschermer van het rijk en de pro vincie de toegezegde 40 en 15 bijdrage voor de restauratie van het 17e eeuwsche raadhuis en de verplaatsing van het oude rechthuis te aanvaarden en voor de ont- brewende 45 3250) een leening aan te gaan. De restauratie van deze mooie bouw werken is dus verzekerd en wij wenschen burgemeester Kolb, die zich daarvoor veel moeite had gegeven, geluk met het be haalde succes, overtuigd als wij zijn, dat straks de geheele bevolking, wanneer de restauratie tot stand zal zijn gebracht, zal erkennen, dat de raad een gelukkig be sluit heeft genomen. MOND- EN KLAUWZEER. Het mond- en klauwzeer breidt zich gestadig in de gemeente Heerhugowaard uit. Het aantal veehouders die aangifte van ziekte deden bedraagt thans 13. Het aantal gevallen van mond- en klauwzeer is in de gemeente Egmondbin- nen zeer toegenomen. In totaal steeg het reeds tot 23. Tot nog toe werden de gevallen steeds te Egmond aan den Hoef en in de Egmonder- meer geconstateerd en leek het er naar, dat het dorpsgedeelte Egmondbinnen hiervan gevrijwaard zou blijven. Vermoedelijk zal het echter niet zoo mogen zijn, aangezien gister het eerste geval van mond- en klauw zeer aldaar is geconstateerd. Het mond- en klauwzeer heeft te Hens broek zulke vormen aangenomen, dat tot nu toe nog maar een enkele veehouder voor dit onheil is gespaard gebleven. 8 OCTOBER. De Laat zal op 7 en 8 October wederom versierd en verlicht worden Tevens is besloten, behoudens goedkeu ring van de politie, om op deze dagen weder de feesttram te laten rijden. Hiervoor be stond verleden jaar veel belangstelling. De Koningsweg zal dezen keer ook weer versierd worden. De jeugd zal zich er weer voorspannen, iets wat tot vreugde stemt, omdat het immers wenschelijk is, dat ook zij daadwerkelijk aan de viering van het ontzet deelneemt. DIERENBESCHERMING. Zwervend is aangetroffen een hondje van pl.m. 3 maanden oud. Kenteekenen: wit- zwarte kop, 2 zwarte vlekken. Ter beschikking zijn 3 mooie poesen van pl.m. 3 maanden oud. Eigenaar of liefhebbers kunnen zich ver voegen tusschen 6 y,7y2 uur bij den heer C. Verwer, inspecteur Dierenbescherming, Baanstraat, alhier. EEN BELANGRIJK WERK. Door den heer A. Buur, aannemer alhier, zijn na gehouden aanbesteding, de natuur- steenwerken, benoodigd bij den bouw van de rijksverzekeringsbank te Amsterdam, opgedragen aan de firma Jac. J. Haker, steenhouwerij alhier, voor de som van 21.507.70. Correspondentie-adres: DANSINSÏÏIÜÜI WILLEMS, L. v. Meerdervoort 407, Den Haag. CURSUS AANLEG EN ONDERHOUD VAN TUINEN. De afdeeling Alkmaar der Ned. Mij. voor tuinbouw en plantkunde heeft aan het adres van haar secretaris (den heer G. Na gel, Nieuwpoortslaan 60) de gelegenheid geopend voor aangifte voor deelname aan 'n binnenkort te openen tuinbouwteeken- cursus ten behoeve van aanleg en onder- hour van tuinen. De gegadigden moeten minstens 18 jaar oud zijn. Na beëindiging van den cursus kunnen de deelnemers een diploma verwerven, welks bezit van belang kan zijn, als ook voor den tuinbouw vestigingseischen ge steld worden. 4 OCTOBER DIERENDAG. Ter gelegenheid van de viering van den Dierendag houdt de Ned. vereeniging tot bescherming van dieren een speldjesdag op Maandag 4 October, waarvan het batig saldo zal worden gestort in de kas van het Asylfonds. Dames boven de 16 jaar, die daadwer kelijk willen medewerken tot het verkrij gen van een tehuis voor zwervers, worden vriendelijk verzocht zich als collectante op te geven aan mevr. v. Rossum, Juliana van Stolberglaan of aan den hr. C. Verwer, Baanstraat alhier. FAILLISSEMENTEN. Uitgesproken zijn de faillissementen van: lo. G. Zwart Phzn., landbouwer te Eg- mond aan Zee, met benoeming van mr. Fruin tot rechter-cemmissaris en van mr. Belonje tot curator; 2o. D. Vogel, zonder beroep, te Castri- cum, met benoeming van mr. Ledeboer tot rechter-commissaris en van Lange tot curator. ONDERWIJZER U.L.-SCHOOL. Voor het behoud van 10 leerkrachten (het hoofd inbegrepen) aan de u.1.-school met ingang van 1 Januari 1938 is het noodig, dat zij in 1937 een gemiddeld aantal leerlingen van ten minste 271 heeft. De aantallen leer lingen bedroegen op 16 Maart, 16 Juni en 16 September j.1. (de teldagen) resp. 276, 263 en 265. Om het gemiddelde van 271 te berei ken, zou het aantal leerlingen op 16 Decem ber a.s. 280 moeten zijn. Zulks achten B. en W. uitgesloten. Aangezien het in de tegen woordige financieele omstandigheden even eens uitgesloten is, dat de gemeente een leer kracht voor hare rekening neemt, zal één betrekking van onderwijzer(es) aan de u.1.- school met ingang van 1 Januari 1938 moe ten worden opgeheven. De leerkracht, die uit dien hoofde voor ontslag in aanmerking komt, heeft aanspraak op wachtgeld ten laste van het Rijk. BLAUW BAND VOL AROMA WIT BAND - EXTRA LICHT Het zal, zoo noodig, vrij zeker mogelijk zijn de(n) betrokkene te herplaatsen aan één der openbare scholen voor gewoon lager on derwijs alhier. Aangezien er geen motieven zijn aan te voeren, die een andere beslissing zouden wettigen, komt voor ontslag in aanmerking de het laatst aan de school benoemde onder wijzer, de heer H. Horbeek. Zoowel het hoofd der school als de inspecteur van 't Lo. in de inspectie Alkmaar kunnen zich hier mede vereenigen. In verband met een en ander stellen B. en W. den Raad voor, om met ingang van 1 Jan. a.s. één betrekking van onderwijzer aan de school voor u.l.o. op te heffen en eervol ont slag te verleenen aan den heer H. Horbeek. Heden is in de groote zaal van de „Har monie" de jaarlijksche inspectievergadering van onderwijzers en onderwijzeressen ge> houden. Deze vergadering was druk be zocht. Het podium was keurig versierd met palmen en bloemen. De voorzitter, de heer G. Chr. Dun, in specteur L. O., sprak het openingswoord uit. Spr. heette de talrijk opgekomen onderwijzers en onderwijzeressen van harte welkom, in het bijzonder zijn ambtgenooten uit Hoorn en den Helder, alsmede burge meester jhr. mr. F. H. v. Kinschot. Bericht van verhindering was ingekomen van den hoofdinspecteur en van de burge meesters van Bergen en Beverwijk. Een jaar is thans aldus spr. voorbij en het is voor het onderwijs geenszins een gemakkelijk jaar geweest. De gemeente besturen zijn alle sterk geremd in hun werken voor het onderwijs door financieele moeilijkheden. Waar achterstand was, is van inhalen nog steeds van sprake geweest, eerder integendeel. Toch meende spr. lichtpunten te zien en speciaal voor de jongeren wordt de toe stand op onderwijsgebied iets beter. Door de tijdelijke benoemingen kunnen velen werkzaam zijn, al is een schaduwzijde nog steeds, dat er voor een eventueele betrek king zooveel gegadigden zijn. Verder zijn er gelukkig heel wat minder op wachtgeld stellingen. De groote klassen zijn gebleven en ook de salarissen staan nog op hetzelfde niveau. Spr. had met vreugde geconstateerd, dat men in onderwijskringen over het alge meen liever eerst kleinere klassen zou wil len zien dan een verhoogd salaris. Hieruit was gebleken, dat het onderwijsbelang voor het persoonlijk belang ging en dat stemt tot verheugenis. Al is dan voor de onderwijzers de toe stand nog lang niet rooskleurig te noemen, men mag toch de toekomst met vertrouwen tegemoet zien, mogelijk zijn de betere tijden niet ver meer. Laat ons dan tot zoo lang nog de schouders eronder zetten. Spr. wijdde hierna eenige gevoelige woorden aan de nagedachtenis van den oud-inspecteur, den heer Rhader, die in zoo breede kringen waardeering voor zijn werk had ondervonden. Met hem is heen gegaan een hoogstaand mensch, een edele figuur op onderwijsgebied. Nalat een oogenblik stilte betracht was, besloot spr. zijn openingswoord met de op wekking om in dezen tijd voldoende aan dacht te blijven schenken aan het verkeers- vraagstuk en met den wensch uit te spreken, dat deze dag tot ieders genoegen zou verloopen. (Applaus). Hierna hield de heer R. Swierstra, leider van Philip's demonstratiezalen, een voordracht over „Moderne lichtbronnen". Bij een gloeilamp, aldus spr., geschiedt de lichtontwikkeling, doordat een dunne draad door een electrischen stroom op hooge tem peratuur wordt gehouden. Bij dit proces ontstaan alle lichtkleuren, zooals wij die ook bij het spectrum van de zon kennen (continu of doorloopend spectrum). Door deze lichtkleuren is het mogelijk, dat wij de kleuren van de stoffen in onze omgeving zien. Behalve lichtstralen worden ook inflaroode en ultraviolette stralen uit gestraald, met het gevolg, dat slechts een klein deel nuttig als licht beschikbaar komt. Men drukt dit uit in het aantal lichtstroom- eenheden (lumen) per eenheid van ver mogen (watt). Zoo geeft een huiskamerlamp 12,5 lumen per watt, hetgeen overeenkomt met een rendement van ca. 2 Dit werke lijk geringe rendement, dat trouwens bij gas- en andere vroegere lichtbronnen niet beter en wel slechter is, hebben wetenschap en techniek genoopt zich in een andere rich ting te oriënteeren. Het was in het begin van den vorigen eeuw reeds bekend, dat men een electrische stroom door een ruimte, waarin zich gas in verdunden vorm bevindt, kan laten gaan en dat bij deze z.g. gasontlading, lichtontwik keling kan optreden. Het verkregen licht noemt men gasontladingslicht. Bekende voorbeelden daarvan zijn de Geisslersche buisjes, met hun vaak kleurige lichtverschijnselen, door het gebruik van verschillende gassen, gekleurde glassoorten en andere invloeden. Het verschijnsel van de gasontlading is vrij gecompliceerd. Men denke zich een glazen buisje met een verdund gas, b.v. neon, en aan de einden daarvan ingesmol ten metalen plaatjes of electroden. Als men aan deze de polen van een toestel verbindt, dat een hooge gelijkspanning geeft, dan zullen door de ruimte, van de minpool naar de pluspool, kleine electri sche deeltjes, electronen, schieten. Deze electronen botsen daarbij met een meer of minder groote snelheid tegen de gas- moleculen, welke in de buis aanwezig zijn. Is de snelheid klein, dan gebeurt er niets bijzonders, overschrijdt deze echter een bepaalde waarde, dan kan een electron in de molecul tijdelijk uit het verband gerukt worden, doch blijft in het molecuul, valt in één of meer sprongen terug in den ouden toestand; bij zoo'n val of sprong wordt licht van één bepaalden kleur uitge zonden. Is de snelheid der botsende electronen nog grooter, dan kan het electron uit het molecul gescheurd worden, en aan den stroom van electronen worden dan nieuwe toegevoegd d. w. z. de electrische stroom door de buis wordt grooter. Daarmede neemt dan ook de lichtontwikkeling toe. Zoo kan de buis zich nu over de geheele lengte vullen met licht. De lichtontwikke ling behoeft nu heelemaal niet met een hooge temperatuur gepaard te gaan. Dit licht onderscheidt zich daarin van dat van de gloeilamp, dat het niet alle lichtkleuren van het spectrum bezit; het spectrum ver toont slechts enkele lijnen (lijnenspectrum) Daardoor zal men bij dit licht vele kleuren van de omgeving niet kunnen waarnemen. Het gasontladingslicht heeft sedert 1920 een plaats van steeds groeiende beteekenis verkregen. Di was met de invoering van de neon-reclamelichtbuizen; dit zijn buis jes van een dikte van 10 tot 30 mm., welke een geringe gasvulling van neon of kwik damp bevatten. Neonlicht is oranjerood, kwiklicht is blauw. Door gebruik van glas van verschillenden kleur kan men verschil lende kleureffecten verkrijgen. Al deze buizen hebben een hooge spanning noodig (b.v. 3000 tot 5000 V). Sedert eenige jaren slaagde Philips erin buizen te maken, welke een veel lagere spanning behoeven, waarbij een veel groo- tere stroom kan optreden, en dus veel meer licht wordt opgewekt. Deze laagspannings- neonbuizen worden wel gebruikt voor be- bakemng van vliegvelden, voor gevelbe- lichtmg, en vooral voor plantenbestraling. Het roode licht wordt sterk door de groene bladeren geabsorbeerd, en vindt een sterke chorophylvorming plaats en daarmede snellere groei van de planten en de vruch ten. Voor gewone verlichtingsdoeleinden w ilchtbronnen niet in trek, vooral t,e,. eit dat naast deze nog andere gasontladingslampen zijn ontwikkeld. In de fnCrw P p^. n?en;en we de voor het eerst '"rHfn=r Pf Laboratorium geconstru eerde natnumlampen. In een glazen buisje bevinden zich eenige gestolde druppels na trium, en verder wat neongas. Ontsteekt men de lichtbron, dan krijgt men eerst het roode neonlicht te zien. Door de hierbij ontstaande warmteontwikkeling, wordt gaandeweg met nartium verdampt; de tem peratuur stijgt hierbij (tot ca. 300 graden) en het gele natriumlicht verdringt weldra het neonlicht. Om onnoodig verlies van warmte te voorkomen, is de buis omhuld door een soort thermosflesch. Deze lamp geeft ca. 60 lumen per watt, dus ongeveer 5 maal zooveel als een gloeilamp. Het licht is ech ter eenkleurig, (monochromatisch) zoodat onze kleurwaardeering wel geheel in de war is. Tegenover dit bezwaar staat dat de ge zichtsscherpte bij dit licht belangrijk groo ter is dan bij gloeilicht. Door deze omstan digheden is de natriumlamp bij uitstek ge schikt voor verlichting van wegen, rangeer terreinen, los- en laadterreinen. Ook in werkplaatsen vindt het reeds toepassing. Gelijktijdig zijn in Philips' Laboratoriu»* gasontladingsplannen ontwikkeld waarbï) de gasvulling uit kwikdamp bestaat. De buis is weer door een vacuumruimte om huld. De economie van deze lamp is ca 40 lumen per watt, dus ongeveer 3 maal zoo groot als van de gloeilamp. Het licht be staat hoofdzakelijk uit geel en groen licht, en voor een zeer klein deel uit blauw licht, zoodat de kleurwaardeering hierbij beter is dan bij het natrium licht. Dit licht wordt veel gebruikt voor verlichting van wegen, straten en pleinen, soms gemengd met gloeilicht om een betere kleurwaardeering te verkrijgen. De temperatuur van de kwikboog is zeer hoog; de druk van de lamp is ca. 1 atmosfeer, waarom men deze lampen hoogedrukkwiklampen noemt. Phi lips' Laboratorium heeft zeer uitgebreide onderzoekingen gedaan met de ontlading in kwikdamp en heeft daarbij de dampdruk opgevoerd tot 150 en 200 atmosfeeren. Daarbij bleek, dat naast de drie genoem de kleuren, nog veel rood licht optreedt en dus een betere kleurwaardeering ontstaat. Lampen met een sterk verhoogden druk worden super-hoogedrukkwiklampen ge noemd. Philips heeft een dergelijke lamp in gloeilampvorm ontwikkeld die 40 lumen per watt geeft en veel gebruikt wordt voor verplichting van werkplaatsen, fabrieken en kantoren, étalages en straten; het licht is dan gewoonlijk aangevuld met gloeilicht. De dampdruk in het buisje bedraagt 1520 atmosfeeren. Er is nog een ander type ont-, wikkeld, meer geschikt voor projectie- en zoeklichtlantaarn, waarbij het glasbuisje door water gekoeld wordt; men krijgt hier bij 60 lumen per watt. De helderheid van het centrum van deze lichtbron is een vijf de deel van die van de zon en is 2 maal zoo groot als van de gebruikelijke kool- lichtboog. In Philips' laboratorium is een nog grootere uitvoering opgesteld, die een helderheid heeft, welke die van de zon overtreft. De pas genoemde lamp in gloei lampvorm heeft men ook uitgevoerd, met zeer donker glas, zoodat uiterst weinig licht, maar veel ultra-violette stralen wor den uitgestraald. Deze lamp leent zich bij zonder voor fluorescentie-verschijnselen en wordt daarom voor analyse doeleinden ge bruikt, waarom ze als analyselamp wordt aangeduid. Dan is er nog een bijzondere hoogedruk- kwiklamp voor zuiver medische doeleinden, de Biosol door Philips geconstrueerd, welke in medische kringen een buiten gewone reputatie geniet. (Applaus). In de pauze werd een bezoek gebracht aan de diorama's van geschiedkundige tafe- reelen van dr. W. Wierenga, opgesteld in de Handelsschool, toegelicht door den heer H. J. v. d. Winden. Een bezoek aan het „Bio-Vacantieoord". Hedenmiddag heeft het gezelschap onder wijzers en onderwijzeressen in autobussen via Heiloo, Egmond een bezoek gebrach aan het „Bio-Vacantieoord" te Bergen, waar men dit oord onder leiding bezichtig heeft, terwijl aldaar gezamenlijk thee ge dronken is. De jaarlijksche inspectie-vergadering 'c zonder twijfel geslaagd te noemen.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 2