DE JOUDEN £uchtvaact ^Rechtszaken Jlizdioptagtammo Spoct ÜeüiUetoH 10.000 UUR TUSSCHEN HEMEL EN AARDE. De zilveren medaille voor 24 jaar trouwen dienst. Slaats verbetert het wereld uurrecord. TWEEDE PLAD Adjudant-vlieger-instructeur Piet v. d. Griend jubileert. Morgen zal aan den adjudant-onderoffi cier Piet v. d. Griend de zilveren medaille voor 24 jaar trouwen dienst worden uitge reikt. Dit feit was voor het U.D. aanleiding met dezen kranigen en alom bekenden vlieger instructeur van Soesterberg eens te gaan praten. Aan dit onderhoud ontleenen we de vol gende interessante bijzonderheden: Op 1 Augustus 1917 zoo vertelt de heer v. d. Griendt kwam ik als leerling-vlie ger te Soesterberg en ongeveer een jaar na het behalen van mijn groot brevet werd ik aangesteld tot vlieger-instructeur. Dat was nog in den oorlogstijd! Nou en of! Zoo af en toe kwam er een telefoontje, dat er ergens in Brabant of Limburg weer een vreemde machine was geland. Dan ging ik met den luitenant Plesman, den tegen woord igen directeur van de K.L.M., die machine interneeren. Wij brachten de kist dan naar Soesterberg, daar monteerden we het geval weer, en gingen er dan zelf mee vliegen. Zoo hadden we in den oorlogstijd allerlei machines in ons bezit: Duitsche, Fransche, Engelsche en Ita- liaansche. Zoo gauw we ze hier hadden, vlogen we er mee. Dat is een uitstekende leerschool voor me geweest. Maar zeker ook wel een gevaarlijke leerschool. Natuurlijk. In de eerste plaats kenden we die kisten niet, en we hadden er ook geen vertrouwen in. In die dagen is kapi tein van Heyst nog eens met een Duitsche Gotha naar beneden gekomen en ik met een D.F.W., ook een Duitsche machine, met een Benz motor van 260 P.K. Ik start met die kist, en ben net boven de gebouwen, toen de motor er uit schee. Hoe ik beneden ben gekomen, weet ik nog niet, maar het is in ieder geval heelhuids geweest. Ik ben er toevallig nog goed mee aan den grond ge komen. U zult natuurlijk in den loop van die jaren nog wel eens meer een crash hebben gehad. Nou, reken maar. In dien tijd ging ik ook eiken dag het weerbericht halen, zoo als we dat noemden. Eiken dag naar 5000 Meter, voor meteorologische gegevens. Op een goeien dag start ik met een Nieuport, en terwijl ik in de lucht ben, laat een der vleugels plotseling los. Gelukkig knapte hij niet af, doch trok alleen maar een beetje scheef. Ik raakte in een vrille, trok de kist er weer uit, nieuwe vrille; wéér eruit, jen zoo kwam ik tenslotte weer behouden neer, van de eene vrille in de andere. Ik ben in 1920 instructeur geworden, in welke kwaliteit ik heel wat vliegers heb op geleid, die nu groote mannen bij de K.L M. zijn geworden. Eerst heb ik gehad de vlie gers Bosch en van Giessen, die de bekende vluchten op IJsland hebben gemaakt, daar na was J. B. Scholte, een van de big-men van de K. L. M., een van mijn eerste leer lingen. In latere jaren heb ik nog gehad Duimelaar, van der Feyst, die in 1935 in Zwitserland is gevallen, Viruly, Parmen- tier, van Veenendaal, Jantje Hondong en nog veel meer van de jongeren. Was er direct te merken, toen ze bij u in opleiding waren, dat het goede vliegers zouden worden? Ja, bij de meesten wel. Die hadden meteen al een verduiveld aardige hand van vliegen over zich. Maar toch heb ik het ook dikwijls gezien, dat het eerst brandhout was en dat de man in kwestie zich pas na 'n paar jaar ontpopte als een vlieger pur sang. Dat was bijvoorbeeld het geval met wijlen Sandberg, een van de beste vliegers die we ooit gehad hebben en met nog meer pro minenten, Maar meestal kon je zoo na een paar maanden al zeggen, of ze weer naar moe terug moesten of niet. Dat merk je al geroutineerd instructeur al gauw genoeg. Die kerels kunnen soms zoo raar met zoo'n kist hangen te schutteren! Maar ik heb ze ook gehad, die je al gauw kon loslaten en dan vlogen ze alsof ze het al z'n leven ge daan hadden". Benauwde oogenblikken. U hebt waarschijnlijk in den loop van de jaren ook wel eens benauwde momen ten gehad. Ik heb eens een botsing in de lucht gehad. Ik zat op ongeveer 400 meter hoogte, toen een leerling, die pas los was, dus alleen mocht vlie~en, van boven af boven op me dook. Een erg plezierige gewaarwording was dat niet, dat verzeker ik u. Hij viel op den neus van mijn machine. Ik kon niet anders doen dan den neus laten duiken, dus op mijn neus gaan staan. Hij viel er toen af, zoodat ik al mijn aandacht kon besteden aan mijn pogingen om nog heelhuids be neden te komen. Mijn motor hing er heele- maal scheef in, mijn vléugels waren ontzet, zoodat ik niet veel meer te vertellen had. Ik kon de kist nog recht houden, omdat van achteren ales nog in orde was, ik zeilde dus naar beneden, en kon gelukkig terecht ko men in een aardappellandje van een boer hier vlak bij, zoodat ik er nog zonder kleer scheuren af kwam. Maar den leerling heb ben we moeten begraven, zooals we er in den loop van de jaren al zooveel hebben moeten begraven Weer een oogen'olik stilte. Het ander» zoo vroolijke gelaat staat strak bij de herinne ring aan al die kameraden, die niet zoo for tuinlijk zijn geweest. Meer dan millionair. Over zijn aantal vlieguren vertelde v. d. Griend het volgende: Ik ben gisteren met een paar kame raden eens aan het rekenen geweest, en daardoor kan ik u vertellen, hoeveel uur ik van mijn leven al heb gevlogen. Dat moet nu alles en alles bij elkaar al wel ruim 10.000 uur zijn. En ik mag dan onder mijn leerlingen 'n paar luchtmillionnairs hebben, die al meer dan een millioen kilometer heb ben gevlogen, ik kom, als ik alles optel, wel tot anderhalf millioen. En dan moet u niet vergeten, als een K.L.M.-piloot naar Indië vliegt, heeft hij er in ééns 16.000 K M. opzitten. Maar ik heb dat anderhalf mil lioen bij stukjes en beetjes bij elkaar moe ten vliegen, het grootste deel waarschijnlijk wel hier rondom de vlieghei. Het aantal starts en landingen, dat ik in den loop van de jaren heb gemaakt, kunt u veilig stellen op 175.000; dat zal nog wel aan de lagen kant zijn. Als u dan weet, dat starten en landen altijd het moeilijkste en het gevaar lijkste is in de vliegerij, dan kunt u eens nagaan, wat een gevaar ik van mijn leven al heb geloopen, lachte van der Griend. ONZE POSTVLUCHTEN. De positie der postvliegtuigen was Woensdag: Specht, uitr., te Singapore. Valk, uitr., te Athene, Ibis, thuisr., te Athene. De Nandoe is gisteren in Medan aange komen. Het K.L.M.-vliegtuig „Ibis" is hedenmid dag op Schiphol geland. K.L.M.-PILOTEN NAAR DE V.S. Naar wij vernemen zal de K. L. M.-piloot Rüpplen von Keffikon 1 October naar West- Indië vertrekken om aldaar den staf dei K.L.M.-piloten uit te breiden. Waarschijn lijk zal hij na eenigen tijd daar te hebber doorgebracht een reis naar de Vereenigde Staten maken in opdracht van de K. L. M.- directie. De heer G. J. Geyssendorffer zal half October naar de Vereenigde Staten vertrekken om de drie nieuwe Lockheeds, welke voor de K.L.M. besteld zijn van de fabriek over te nemen. Twee van deze vliegtuigen zal hij overvliegen naar West- Indië, terwijl het derde per schip naar ons land zal worden getransporteerd, waar het half November word* verwacht. BROEDER UIT R. K. ZIEKENHUIS STAAT TERECHT VOOR DEN KANTONRECHTER. Kindje gestorven na zijn behan deling. Voor den kantonrechter te Haarlem heeft gisternamiddag een strafzaak ge diend met een zeer tragische voorge schiedenis. Als verdacht stond terecht een 34-jarige broeder uit het ziekenhuis St. Joannes de Deo, wien onbevoegd uitoefenen van de geneeskunst ten laste was gelegd; hij had nl. op Zondag 8 Augustus een twee-jarig meisje behandeld: het kindje had een kraaltje in een der oortjes gekregen, de broeder zou nu onoordeelkundig en ge heel zelfstandig getracht hebben het kraaltje te verwijderen; het meisje werd ernstig ziek, een operatie bleek noodzake lijk, doch een dag later stierf het meisje reeds. Het kindje had op dien Zondagochtend thuis zitten spelen met kraaltjes en een van deze dingen in het oortje gestopt; de vader bracht het kind onmiddellijk naar den huisarts, die er echter niet in slaagde het kraaltje te verwijderen, omdat hij daarvoor assistentie noodig had. Hij advi seerde den vader echter direct naar het ziekenhuis St. Joannes de Deo te gaan, waar het kindje wel geholpen kon worden. In het ziekenhuis bekeek een der broeders het oortje en trachtte vervolgens met een haakje het kraaltje te verwijderen. Een dokter was toevallig niet aanwezig, maar de broeder, die al jarenlang in het zieken huis werkzaam is en o.m. langen tijd den neus- en oorspecialist geasJsteerd heeft, meende dat een inspuiting wel zou helpen. Het oortje begon echter te bloeden en teen ten slotte bleek, dat het kindje er erg aan toe was, werd de hulp van een specia list ingeroepen, die het meisje opereerde. Mr.ar het was al te laat...De vader dien de toen een klacht in bij de politie, die tegen den broeder procesverbaal opmaak te wegens dood door schuld. Op last van den officier van justitie is toen het lijkje opgegraven en heeft dr. Hulst uit Leiden er sectie op verricht. Dit onderzoek leidde er toe, dat van een vervolging wegens het misdrijf dood door schuld moest worden afgezien ;de broeder werd nu echter ver volgd wegens het onbevoegd uitoefenen der geneeskunst. (Bij de sectie is nl. niet met zekerheid komen vast te staan, of le dood van het kind een gevolg is geweest van de ooroperatie; misschien is het meisje reeds ziek geweest, voor hetkraaltje .n het oor kreeg). Zoo stond de broeder drs gister voor den waarnemend kantonrechter, mr. Julius oog terecht. Hij gaf toe, dat hij tot nog toe in dergelijke gevallen steeds onder dok- terstoezicht had geh óeld; hij was trouwens ook niet bevoegd op eigen initia tief medische hulp te verleenen. Het was niet bij hem opgekomen, dat hier een dokter direct noodig was; het heele geval zag er vrij onschuldig uit. O. M.: „Maar als een arts het noodig vindt om een patiënt naar het ziekenhuis te sturen, omdat hij het geval niet zelf kan behandelen, blijkt daar toch wel uit, dat hij niet de juiste instrumenten heeft of dat hjj het noodig vindt om een specialist te raadplegen." De verdachte antwoordde, dat in het laatste geval de vader var. de patiente een briefje had moeten overleggen, de dokter kor. zelf niet helpen, omdat voor de in spuiting twee personen noodig zijn. De vader vertelt. De vader van het gestorven kindje deed het droeve verhaal van zijn ervaringen In het volste vertrouwen, dat zijn kindje op deskundige wijze behandeld zou wor den, was hij naar het zfékerihuis gegaan, hij had trouwens ook gemeend dat de broeder een arts was. „Anders zou ik ze ker geprotesteerd hebben," zei hij. De verdachte had hem verteld, dat het kraal tje absoluut geen kwaad kon.. Voorts bleek, dat de huisarts het zie kenhuis telefonisch had gewaarschuwd, wat er met het kindje moest gebeuren. Deze boodschap is echtèr niet doorgege ven aan verdachte. Eerst later hoorde hij, wie er had opgebeld. Als deskundige werd gehoord de heer S Kamminga, oorarts te Haarlem, die me dedeelde, dat verplegers en verpleegsters in ziekenhuizen wel vaak oorspuitingen verrichten, een volslagen leek kan het zelfs wel doen, maar t ch niet dan na aanwijzing van een dokter. O. M.: „Acht u het echter juist, dat leeken trachten, kraaltjes uit ooren te verwijderen?" Deskundige: „Dat zeker niet! Maar in dit geval betreft het iemr.nd, die met der gelijk werk goed op de hoogte is en het ook vaak heeft zien doen. De verdachte had echter niet zelfstandig mogen optre den, doch een dokter moeten waarschu wen. Zoowel de poging, om het kraaltje met een haakje te verwijderen, als de in spuiting, had m.i. achterwege moeten blijven." Volgens verd. raadsman, mr. H. J. M. Tonino, moet in dit geval wel onderscheid gemaakt worden tusschen een leek en ie- Vrijdag 1 October. HILVERSUM, 301 M. (8.—12.— 4.7.30 en 9.—12.— VARA, de AVRO van 12.—4.— en de VPRO van 7.309.uur). 8.Gr.pl. 10. VPRO-morgenwijding. 10.20 Deel. 10.40 Vioolvoordracht. 11.10 Verv. deel. 11.30 Gr.pl. 12.Kovacs La- jos' orkest, soliste en gr.pl. 2. Deel. 2.30 Kamermuziek (gr.pl.) 3.15 Avro-dansorkest. 4.05 Solisten concert. 4.35 Gr.pl. 5.Kinder uurtje. 5.30 Gr.pl. 6.The Lucky Birds en solist. 6.30 Politiek radio journaal. 6.45 Gr.pl. 6.50 Het recht op vacantie, causerie. 7.20 Gr.pl. 7.25 ANP-ber. 7.30 Ber. 7.35 Lezen in den Bijbel. 8.Zang en piano. 8.30 Literaire causerie. 9Caba- ret-progr. 9.30 Gr.pl. 10.Fantasia en soliste. 10.30 ANP-ber. 10.40 VPRO-avondwijding. 11.Jazz muziek (gr.pl.) 11.3012.Gr.pl. HILVERSUM, 1875 M. (Alg. progr. KRO), 8.—9.15 en 10.— Gr.pl. 11.30 Bijbelsche causerie. 12.Ber. 12.15 Gr.pl. 2.De KRO-melodisten, solist en gr.pl. 3.45 Gr.pl. 4.05 KRO-Kamerorkest. 0.Gr.pl. 5.20 KRO-orkest. (6.Land- en tuin- bouwcauserie). 7.Ber. 7.15 Hor- tense Bonaparte de Beauharnais, Koningin van Holland (18061810), causerie. 7.35 Musica Catholica. 8. ANP-ber. 8.15 Gr.pl. 8.20 Het Choeur Ukrainien en gr.pl. 9.20 Gr.pl. 9.40 De KRO-melodisten en solist. 10.30 ANP-ber. 10.40 De KRO-boys en solist. 11.3012. Gr.pl. DROITWICH, 1500 M. 11.40—11.50 Pianospel. 12.10 Bariton en orgel. 12.50 L. Preager en zijn Band. 1.35 2.20 Birminghams Philh. Strijk orkest en soliste. 4.20 Jazzmuziek (gr.pl.) 4.50 Radiotooneel. 5.20 Het Rich. Crean orkest. 6.20 Ber. 6.45 Dc Alphas. 7.30 Voor bijenhou ders. 7.50 Relais uit Amerika. 8.20 Variété-progr. 9.20 Orchestre Ray- monde. 10.Ber. 10.20 Progr.- bespr. 10.35 Kutcher Strijkkwartet. 11.35 Maurice Winnick's Band. IJ.5012.20 Dansmuziek (gr.pl.) RADIO PARIS, 1648 M. 7.10, 8.20 en 10.35 Gr.pl. 12.50 Pascal-orkest en zang. 4.20 Gr.pl. 4.35 Zang. 4.50 Gr.pl. 5.05 Zang. 5.50 en 7.20 Gr.pl. 7.50 Zang. 8.05 Pianovoordracht. 8.50 Gev. progr. 10.50 Gr.pl. 11.20 1.20 Orkestconcert. KEULEN, 456 M. 6.50 Militair or kest. 8.50 Schrammel-Ensemble en het Wörthmüller-kwintet. 12 20 Omroepkleinorkest. 2.35 Fabrieks- orkest. 4.20 Amusements-Sextet en solisten. 6.10 Solistenconcert. 7.40 Gr.pl. 9.30 Het Faszbender-Trio. 10.5012.20 E. Bauschke's orkest en Pianoduo. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gr.pl. 12,50 Omroeporkest. 1.30 Omroeporkest. 1.502.20 Gr.pL 5.20 Salonorkest. 6.20 Oude muziek. 7.05 Zang. 8.20 Omroepsymph.- orkest. 9.20 Radiotooneel. 10.05 Gr.pl. 10.3011.20 Omroeporkest en solist. 484 M.: 12.20 Salonorkest. 12.50 Zang. 1.Gr.pL 1.30 Salon orkest. 1.50 Zang. 2.2.20 Gr.pl. 5.20 Omroepdansorkest. 6.Accor- deonmuziek. 6.35 Gr.pL 6.50 Piano- voordracht. 7.35 Zang. 8.20 Klein- orkest. 10.30—11.20 Gr.pL DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 8 20 Saarbrücker Omroeporkest en solisten. 9.20 Ber. 9.35 Gev. con cert. 10.20 Ber. 10.50—12.20 E. Bauschke's orkest, pianoduo en soliste. (Om 11.05 Weerbericht). GEMEENTELIJKE RADIO DISTRIBUTIE. Lijn 1: Hilversum. Lijn 2: Hilversum. Lijn 3: Keulen 8.10,35, Parijs R 10.35—12.35, Keulen 12.35—13.20 Brussel VI. 13.2014.20, Keulen 14.2015.20, Luxemburg 15.20 16.20, Keulen 16.2017.20, Brussel Fr. 17.20—17.40, Keulen 17.40— 18.Brussel Fr. 18.18.20, Lond. Reg. 18.20—19.40, Keulen 19.40— 21.20, Droitwich 21.2022.20, Brus sel VI. 22.20—22.30, Brussel (Fr.) 22.30—22.50, Keulen 22.50—24.—. Lijn 4: Brussel VI. 8.9.20, Nor- mandië 9.2010.35, Lond. Reg. 10.35—17.20, Droitwich 17.20—18.20, Brussel VI. 18.20—18.40, Droitwich 18.40—20.40, Lond. Reg. 20.40— 21.55, D.sender 21.5522.55, Lond. Reg. 22.5523.35, Droitwich 23.35 24.—. Lijn 5: Diversen. mand als verdachte, een gediplomeerd verpleger met een jarenlange piactijk. „Acht u het niet gerechtigd, dat hij dit deed?" aldus sprekers vaag aan den des kundige. Deze antwoordde: „Ik moet aannemen, dat in dit geval de moeilijkheden zoowel als de gevaren ernstig onderschat zijn." De heer Kamminga schetste verdachte als een zeer voorzichtig verpleger, met wien hij jarenlang prettig heeft samenge werkt en op wien hij nooit iets heeft hoe ven aan te merken. Ten slotte werd nog gehoord de broe der, die de telefonische boodschap van den huisarts had aangenomen. Dat deze mededeeling niet aan den verdachte was doorgegeven, berustte op een verzuim. „Een zéér ernstig verzuim verbeterde het O. M. Aangezien de kantonrechter het noodig oordeelde ook den huisarts nog als ge- tuige-deskundige te hooren, werd de ver dere behandeling van deze zaak geschorst en de voortzetting bepaald op 27 October. (Hbld.) Wielrennen. Hij legt 45.558 K.M. af. In de late middaguren heeft onze land genoot Frans Slaats uit Waalwijk te Mi laan gisteren 'n poging gedaan 't we reld-uurrecord, dat sedert 14 Oct. van het vorige jaar met een afstand van 45.398 K.M. op naam staat van den Franschman Maurice Richard, te ver beteren, in welke poging hij schitte rend geslaagd is. Hij startte om pre cies 16.48 uur en legde in het uur af 45.558 K.M., dus 160 meter meer dan Richard. Frans Slaats heeft tegelijkertijd de beide, wereldrecords over IQ en 40 K.1A.., welke records eveneens op naam- van Richard staan, verbeterd. Dat Slaats staat zou beroemde uurrecord naam te m zijn het wereld- op zijn brengen. werd door velen gehoopt, doch slechts door enkele insiders verwacht. Nog niet lang ge leden legde hij op de open zware baan te Utrecht de 5 K.M. af in 6 min. 21.6 sec., een Frans Slaats verrichting, welke allerwege bewondering afdwong. En langzaam was ook bij den renner zelf het besef gekomen, dat hij, zoo ooit, dit najaar zijn kans om 't wereldduur- record op zijn naam te brengen, zou moeten wagen. Gedurende eenigen tijd is Slaats echter niet geheel fit geweest en eerst begin dezer week was zijn besluit definitief geno men: hij zou Woensdagmiddag een offi- cieele poging doen. Zijn start op de houten snelle Vigorelli- baan, waar reeds gedurende enkele dagen een aantal candidaten voor het werelduur record aan het trainen zijn, was, toen hij om 16.48 uur vertrok, zeer snel. Hij legde de 5 K.M. af in den tijd van 6 min. 21 sec. en de 10 K.M. in 12 min. 53,4 sec., hetgeen Naar het Engelsch vaa PAUL TRENT doör J. SCHOUTEN 49) „De tijd zal het leeren", antwoordde Brockdorf zuchtend. „Er is nog iets, waar ik met u over wilde spreken, mijnheer. Deze menschen, die we nu aan boord heb ben wat bent u van plan met hen te doen? Ik mag Desbrook graag; hij heeft mij eens een grooten dienst bewezen, waardoor hü zelf in moeilijkheden geraakte en ik kan niet vergeten, dat hij nu slechts zijn plicht heeft gedaan. Ik zou niet graag gillen, dat hem wat overkwam. Dan zijn er nog de jonge Fraser en zijn zuster ik vind hen allebei aardig. Wat den groothertog be treft, hij interesseert mij niet zoo erg, maar het lijkt me geen ongeschikte kerel. Ik maak me over hen allemaal bezorgd". „Je hoeft je heelemaal niet bezorgd te maken", antwoordde Grafton op luchtigen toon. „Óm je de waarheid te zeggen, ligt hun lot niet in mijn handen. Je weet best, dat ik slechts een werktuig ben van de Sovjet-regeering. Als ik mijn „gasten" aan haar uitgeleverd heb, is mijn verantwoor delijkheid geëindigd". „Dat is allemaal goed en wel, mijnheer, maar u weet wel wat er gewoonlijk met de „gasten" 'van de Sovjet-regeering gebeurt. Ik geloof niet, dat ik een overgevoelig ge weten heb, maar ik maak mij werkelijk be zorgd over deze geschiedenis. Kunt u geen maatregelen lemen om hen te bescher men?" „Goeie hemel, Brockdorf, wat scheelt je eigenlijk? Ik dacht, dat jij niet meer zoo kinderachtig was. Waarom maak je je zoo druk?" zei Grafton, en drukte op de bel, waarna Taylor verscheen. „Breng een flesch champagne en een paar glazen. Een kleine flesch en breng ook de Napoleon-cognac mee". „Een stevige borrel, dat ziet er leelijk uit. Begint u het benauwd te krijgen?" hoonde Brockdorf hem. „Ik voel mij den laatsten tijd niet erg goed. Ik veronderstel, dat ik oud begin te worden", antwoordde Grafton op luchtigen toon, maar hij zag er somber uit. Hij leed nu aan dezelfde gevoelens als de kapitein, maar wilde dit niet toegeven, zelfs niet aan zichzelf. Desbrook, Fraser en Janehij waardeerde hen zéér en de gedachte, dat hij hen aan de Sovjet-regee ring moest uitleveren, begon hem hoe langer hoe meer tegen te staan. Hij zei ech ter niets tegen den kapitein over dit vage gevoel, dat hem drukte. Twee likeurglaas jes werden volgeschonken met de oude cognac en in de grootere glazen beledigd, welke daarna met champagne gevuld wer den. „Op onze veilige aankomst", zei Brock dorf op grimmigen toon. „Wat, voor den duivel, bedoel je? Alles is volmaakt in orde. Wij zijn nu in volle zee en we varen onder de Fransche vlag, terwijl zelfs een marine-officier de Eme- rald niet zal kunnen herkennen, onder de ze vermomming. Waar maak je je zorgen over?" vroeg Grafton op scherpen toon. „Waarachtig, ik weet het niet. Vanaf het oogenblik, dat wij de Thames uitvoeren, heb ik iets tegen deze reis gehad. Iets in mijn binnenste zegt mij, dat het mis zal gaan". Er werd geklopt en zonder op antwoord te wachten opende prinses Nadine de deur en keek naar binnen. Zü lachte, toen zij de glazen op tafel zag staan en zonder daartoe uitgenoodigd te worden trad zij binnen ën zette zich op de rustbank. „De hartversterking, waar ik het meeste van houd. Mag ik hier blijven, of stoor ik een ernstige conferentie? Naar de uitdruk king van jullie gezichten te oordeelen, zou men zeggen dat er iets vreeselijks gebeurd is. Wat is er met jullie aan de hand?" vroeg z(j en daar geen van beiden aan stalten maakte om haar iets aan te bieden, stond zij op, opende de kast en haalde er een glas uit te voorschijn, waarin zij zich een dronk mengde. Zij wierp hun een spot- tenden blik toe, terwijl zij met kleine teug jes van het mengsel dronk. „Philip, maak je je zorgen over de mooie miss Fraser? Heeft zij je afgewezen? Dan heb je voor het eerst van je leven 'n vrouw ontmoet, die je kan wèerstaan; dat is een nieuwe ervaring voor je en het zal je waar schijnlijk goed doen. Ik zag haar zoo net nog, samen met Desbrook en zij leken pre cies een paar tortelduiven. Als je werkelijk nog plannen in die richting koestert, doe je beter met ze op te geven, want je hebt geen schijn van kans. Tusschen twee haak jes, nadat ik van je weggegaan ben, heb ik nog eens over onze afspraak nagedacht. Kapitein, ik geloof dat uw tegenwoordig heid op de brug vereischt wordt", zei ze veelbeteekenend en keek van den kapitein naar de deur. Brockdorf lachte en wierp een vragenden blik op Grafton. „Zal ik hier blijven, of weggaan, mijn heer?" vroeg hij. „Het is misschien maar beter, dat je gaat. Ik geloof, dat het het beste is, dat je zooveel mogelijk op de brug blijft. Boven dien, als ik nu niet met de prinses wil praten, zal zij mij later weer lastig vallen, op een oogenblik dat mij heelemaal niet schikt. Dus ik zou maar gaan", eindigde Grafton, met eenige opgewektheid. Toen de deur gesloten was, keek prinses Nadine, die het zich gemakkelijk gemaakt had op de rustbank en vol gratie tusschen de kussens lag uitgestrekt, Grafton eenigen tijd strak aan en zei niets. „Wei,wat is er?" vroeg hij ten slotte ongeduldig. „Ik vind, dat wij als een paar dwazen gehandeld hebben", antwoordde zij. „We zullen die honderdduizend pond wel nooit meer te zien krijgen. Naar mijn meening zullen j\j, noch ik, er ooit een cent van krijgen. Het is mij plotseling ingevallen, dat Antonio ons vast en zeker zal bedrie gen; en ik weet niet, hoe wij het moeten voorkomen. Als hij eenmaal in het bezit i» van de obligaties en je weet, ze zijn be taalbaar aan toonder kan hij ze gewoon te gelde maken en verdwijnen. Wat zal- hem daarvan weerhouden?" „Vrees voor mij en het feit, dat hü nogal veel waarde hecht aan zijn leven". „Er is nog iets anders. Veronderstel, dat men er achter gekomen is, waar ik de obli gaties gedeponeerd heb? Dat is heelemaal niet onmogelijk. Graves is een buitenger woon scherpzinnig detectieve. Veronder stel, dat men, wanneer Antonio probeert mijn safe binnen te gaan, Scotland Yard zal waarschuwen en hij gearresteerd zal worden en het geld in beslag genomen wordt". „Ik heb aan die mogelijkheid gedacht Het is inderdaad meer dan een mogelijk* d> het is zeer waarschijnlijk. Als je var- moeden omtrent Antonio juist is, zal M» z«n gerechte straf niet ontgaan". !jl „Maar waar kunnen zü hem voor straf" fen?" „Megens medeplichtigheid aan diefstal^ „Maar ik heb het geld niet gestolen protesteerde de prinses heftig. heeft het me zelf gegeven. Ik heb misdaad begaan". (Wordt vervol|d

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 6