Er ging een week voorbij ALKMAARSCHE COURANT van ZATERDAG 2 OCTOBER 1937 Er ging een week voorbij vol lief en leed. Wat heeft zij ons gebracht? Melkprijsverhoogingte Amsterdam Werklooien-gezinnen in nood! Branden. DERDE BLAD Een schoolschoonmaker in Bergen werd het slachtoffer van een gasvergiftiging in de stookgelegenheid der centrale verwar ming, een achtjarig jongetje sprong in Alkmaar van een rijdende vrachtauto en overleed aan de gevolgen. Een knaapje uit Spierdijk werd door een paard tegen het hoofdje getrapt en ver keert in zéér zorgwekkenden toestand. Dat is het leed van de week, de scha duwkant van het leven. Er zijn gelukkig ook nog vertrouwen en enthousiasme. Met behulp van zang en snarenspel heeft Alkmaar's bevolking ruim 306 bij elkaar gebracht voor de restauratie van de Groote Kerk. Het is een verzameling steunbeertjes en hoeksteentjes geworden, welke helaas niet groot genoeg is om het geheele ge bouw er mee te kunnen restaureeren. Het doel was slechts den minister te be wijzen, dat ook onze stadgenooten er prijs op stelden een duit in het (kerke)zakje te Öoen. In het gebouw der Ned. Herv. Gem. te Zuidscharwoude heeft men dezer dagen een telefooninstallatie gemaakt en verschil lende hardhoorende inwoners zullen voort aan weer naar de preek komen luisteren. Het is niet bekend, wat de dominé er van zegt, dat hij nu voortaan voor doovemans- ooren zal moeten preeken. De Raad van Sint Pancras heeft 'n dame tot gemeenteontvanger benoemd in de hoop, dat zij met het gemeentelijk huis houdboekje het zuinigst zal kunnen om springen en in Bergen hebben ook de mid denstanders zich met het vraagstuk van het vliegveld bezig gehouden. Zij hebben het voordeel van de vestiging van nieuwe bewoners tegen het luchtru- moer afgewogen. Bij de protestante winke liers bleek de schaal naar den kant van het lawaai en bij de katholieke naar de nieuwe bewoners den doorslag te geven. Waar de bezwaren voor belijders van el- ken godsdienst gelijk blijven, mag men van overheidswege zeker wel eens naar de di verse weegschalen laten kijken. In Alkmaar heeft zich het zeldzame ge val voorgedaan, dat men algemeen meege leefd heeft met het jubileum van een be lastingcommies, die Jager blijkt te heeten. Dergelijke ambtenaren zijn in den regel niet populair, maar uit de gehouden toe spraken blijkt wel, dat men hoopt, dat het nu nog heel lang zal duren eer deze jubi laris tot de groep der rustende jagers zal gaan behooren. Bij een brand in een kleermakerij in de Prins Hendrikstraat wist onze kranige brandweer het vuur tot de bovenverdie ping te beperken. Tweemaal sloegen de vlammen hoog uit het dak van een naburige hofstee. Het landbouwbedrijf van den heer Knook uit Stompetoren werd door het vuur vernield en de kapitale plaats van den heer Paauw in Ursem is volkomen tot een ruïne geworden. Bij beide branden heeft men tevergeefs getracht met primitieve hulpmiddelen de vlammen te stuiten. Laat ons er hier nog eens op wijzen, dat aansluiting bij Alk maar niet beteekent, dat elk perceel tijdig gered zal kunnen worden, maar wel, dat het blusschingswerk heel wat krachtiger aangepakt kan worden dan thans nog vaak het geval is. Op den grooten feestavond waar men terecht het pionierswerk van dr. van Dam herdacht heeft zijn voor de eerste maal de onderscheidingsteekens van de H. L. O. uitgereikt. Het is vanzelfsprekend, dat vooral de oudere candidaten dit bewijs van goed lichamelijk gedrag met vreugde heb ben ontvangen. Men schijnt in de Alk- maarsche onderwereld voor zoover er hier eens is nauwkeurig de namen te noteeren van de agenten, die een diploma voor hardloopen hebben gekregen. Dank zij wellicht de stille wenk, die uit het leege huis van wijlen mr. W. C. Bosman werd gegeven, zijn B. en W. thans zoozeer doordrongen van het feit, dat er een nieuw gymnasium zal moeten komen, dat de Raad Maandag reeds over het desbetreffende voorstel zal moeten beslissen. Men leert den gymnasiasten te veel over Romeinsche antiquiteiten dan dat zij de waarde van hun eigen schoolgebouw niet zouden taxeeren en er zal nu maar weer 'n voorschotje aan het werkfonds gevraagd worden met het gevolg, dat een moderne Kropholler zijn scheppingsdrang in den Ber gerhout of aan den Helderschen weg zal kunnen uitleven. Voor het zoogenaamde boschplan schijnt de minister niet veel te gevoelen, maar B. en W. zijn tot de conclusie gekomen, dat er overal boomen en struiken geplant kunnen worden, zoodat waarschijnlijk een strook grond aan den Bergerweg in een villapark omgetooverd zal worden. Het ligt in de be doeling het boschplan dan in twee deelen te splitsen. Het Bosch komt bij de villa's en het Plan zal moeten verdwijnen, hoewel voor het laatste wel op de tegenwerking van de soc. dem. gerekend mag worden. Grootschermer krijgt, dank zij de vol harding van den burgemeester, een restau ratie, waarmee we natuurlijk geen diner zaal, maar een algeheele verbouwing en verfraaiing bedoelen. In Heerhugowaard is een geraamte ge vonden, dat tot dusver door niemand van de dorpel in m herkend is geworden en in Schagen heeft de heer De Moei de eere medaille van de Oranje Nassau in brons gekregen omdat hij 65 jaar lang in de kerk heeft gezongen. Als men bedenkt, dat er bij de zangver- eenigingen leden zijn, die 'n bronzen medail le na het zingen van een enkel concours- nummertje hebben gekregen, mag zeker wel geconstateerd worden dat de heer De Moei er heel wat langer voor heeft moeten werken. Uit het programma voor de jaarlijksche volksvoorstelling welke Maandag en Dins dag weer in het raadhuis zal worden gege ven vermelden we thans slechts dat er weer een soc. dem. bommetje in de maak is dat door den heer Van de Vall, met goedvinden van de V. B.-fractie, onder den zetel van wethouder Bonsema zal worden geschoven. Het is hetzelfde politieke bom metje, dat verleden jaar niet springen wou en we mogen ons gelukkig prijzen, dat we hier in een land leven waar de bommen makers van te voren waarschuwen, dat er wat op komst is en waar het zoo ongeveer zal ontploffen. Tal van verkeersongelukken zijn ook deze week weer in de kolommen van onze cou rant beschreven. Auto's en motoren zijn tegen elkaar en tegen boomen en huizen opgereden en we zullen maar geen lange reeks van vernielingen en dooden publi- ceeren. In Goes reed een auto tegen een hotel, tot schrik van een heer, die daar juist een si gaartje stond te rooken. De heer kreeg lichte schrammen en er werd een gat in het hotel gereden. Het zou nog verschrikkelijker geweest zijn als het andersom was geweest. Dat twee huizen tegen elkaar botsen, scheen tot dusver alleen bij aardbevingen voor te komen. In Vlijmen geraakte evenwel een woonwagen los van zijn tractor, waarna het vehikel tegen een steenen huis op botste. Het is geen compliment voor de Vlijmensche bouwmeesters, dat de wagen dwars door den gevel ging en in het woon vertrek terecht kwam, zoodat de daar zit- tenden plotseling tot de ontdekking kwa men, dat ze een suite hadden gekregen. Bij de N. S. B. heeft men leeren begrijpen, wat het beteekent als er één schaap over den dam gaat. Er wordt een belangrijke uit tocht geconstateerd en het feit, dat de vroegere leiders thans in het openbaar be spreken of de heer Mussert wel the right man in the right place is, maakt begrijpe lijk, dat deze het tijd achtte, dat de bokken van de schapen werden gescheiden. Een ander bewijs, dat de tijdsomstandig heden normaal worden, kan blijken uit het feit, dat er ruim 60.000 werkloozen minder zijn dan een jaar geleden. In de gemeente Hontenisse, in Zeeuwsch- Vlaanderen, zijn drie besmettelijke ziekten tegelijk uitgebroken, namelijk poliomyelitis anterior acuta, diphtherie en encephalitis lethargica. Booze tongen beweren, dat de burgemeester er het ergst aan toe was, toen hij dat aan den inspecteur van de volksge zondheid moest schrijven en zijn woorden boek niet kon vinden. In Den Haag heeft men een gedenkteeken voor wijlen minister de Visser opgericht en daarmede dezen Christen-staatsman onge twijfeld de eer gegeven, welke hem toe komt en in Amsterdam is mevrouw de RoodeHeyermans overleden, een teeke- naresse uit hetzelfde geniale milieu als de groote doode, die voor mevrouw de Boer Van Rijk de onvergetelijke figuur van Kniertje heeft geschapen. In literaire kringen is opzien gewekt door de mededeeling, dat professor Huizinga aan den vooravond van een huwelijk staat en dus onder de schaduwen van morgen leeft en het feit, dat er ruim 70.000 bezoekers op de Frans Hals-tentoonstelling geweest zijn, bewijst wel, dat de doeken van onze oude meesters in den loop der eeuwen een wereldvermaardheid hebben gekregen. De postzegels voor het kind hebben ruim 163.000 opgebracht en het is te verwach ten, dat er heel wat bleekneusjes roode wangetjes van zullen krijgen. We gaan driemaal per week naar Indië vliegen en de eerste van onze 16 nieuwe luchtkruisers is op Schiphol gearriveerd en heeft daar de groote belangstelling van de militaire autoriteiten getrokken. Dat het gevaar niet alleen uit de lucht, maar ook uit den grond kan komen, is in Indië gebleken, dat door een aardbeving gelukkig nog maar een kleintje is geteis terd. In Naarden is een meisje per ongeluk in een wachtlokaal van de kazerne doodge schoten en in Zeist heeft een zoon zijn vader vermoord. Het zijn betreurenswaar dige gebeurtenissen, welke wij in een weekrubriek helaas niet onvermeld kunnen laten. Een blijde gebeurtenis althans voor de moeder was, dat er in Sassenheim een biggetje is geboren. Wij zouden van dit feit natuurlijk geen notitie hebben genomen als de jonggeborene niet acht pooten, vier ooren en twee staarten gehad had en de natuur blijkbaar de bedoeling gehad heeft er een tweeling van te maken. Meer zekerheid over de bedoeling der natuur had een dame uit Beek, die door de ooievaar met een drieling verrast werd. Ge lukkig had elk kind hier het normale aantal ooren, daar anders de verrassing nog grooter geweest was. Vermelden wij ten slotte het overlijden van Dr. Pijl, die een onvermoeid strijder tegen de vivisectie geweest is, dan zullen we enkele brandjes in woonhuizen en fa briekjes maar aan de brandweer overlaten om nog even over onze grenzen te kunnen kijken. Mussolini is weer thuis en de apotheken van München, Essen en Berlijn hebben hun voorraden drop uitverkocht aan landgenoo- ten, die zich heersch geschreeuwd hadden. Men heeft in Duitschland niets nagelaten, om den duce een overweldigenden indruk van de discipline der bevolking en de paraatheid van het leger te geven. Adolf en Benito hebben elkaar de hoog ste onderscheidingen toegekend en de Führer heeft geestdriftig betoogd, dat iedere poging om de wederzij dsche vriend schap te breken op den wensch van 115 millioen menschen schipbreuk zou lijden. Twintig jaar geleden heeft Mussolini gezegd heeft de Führer uitgeroepen „Deutschland erwache!" en ziet, Duitschland is ontwaakt. Hij is er niet verder op ingegaan, dat er landen zijn, waar men voor het wakker worden geen twintig jaar noodig heeft, maar hij heeft met zijn gastheer temidden van soldaten en kanonnen nog eens na drukkelijk verzekerd, dat men aan beide uiteinden van de as RomeBerlijn slechts naar den onbedreigden vrede wil streven. Dat het bezoek niet zonder uitwerking is gebleven blijkt wel uit de weigering van Italië deel te nemen aan de driemogend- heden-bespreking betreffende de terugroe ping der buitenlandsche vertegenwoordigers in Spanje. Intusschen is het anti-piraten- accoord geteekend en zal Italië dus met Frankrijk en Engeland op zoek gaan naar de geheimzinnige duikbooten, welke de Mid- dellandsche Zee voor de passagiersvaart on veilig gemaakt hebben. België zal zijn bekwame premier waar schijnlijk kunnen behouden en generaal Franco schijnt min of meer oorlogsmoe te worden, wat iedereen zal kunnen begrijpen en billijken. In het verre Oosten, waar de Chineezen met ware doodsverachting strijden, regent het nog altijd bommen en protesten. Japan antwoordt stereotiep, dat de bommen niet voor vrouwen en kinderen bestemd zijn, maar er zijn er al zooveel aan het ver keerde adres gekomen, dat men hier en daar reeds een boycot van Japansche ar tikelen overweegt. Dat de geheele beschaafde wereld in zooverre daarvan nog kan worden gespro ken deze barbaarsche methode van oor logvoeren van harte verafschuwd, is het eenige verblijdende nieuws dat wij in ver band met den oorlog in het verre Oosten kunnen vermelden. Eén cent duurder. Door de bij herhaling plaats heb bende verhooging van den inkoops prijs der melk, heeft de Amsterdam- sche vereeniging var. melkverkoopers besloten, met ingang van Maandag 4 October, den verkoopsprijs der melk met één cent per liter te verhoogen. Steunt hulpbehoevende land genooten. De minister van sociale zaken zegt in een circulaire aan de gemeentebesturen o.m.: Bij mijn circulaire van 16 September j.L stelde ik uw college in kennis met mijn be slissing inzake met in het leven roepen van een spaarregeling voor ondersteunde te werkgestelde werkloozen. Deze regeling op zichzelf zal echter eerst van eenigen tijd practisch resultaat voor de betrokkenen kunnen afwerpen, aangezien zij de benoo- digde goederen eerst zullen kunnen beko men als het bedrag, dat zij hebben ge spaard, tezamen met den bijslag van de overheid gelijk is aan de waarde der goe deren. Voor de eerste wintermaanden zullen de bedoelde personen derhalve, door deze regeling op zichzelf, nog niet meer kunnen bekomen dan den normalen B-steun. Zooals ik reeds in mijn circulaire van 16 Septem ber j.L opmerkte, dreigt echter, nu de werk loosheid zoo lang duurt, in onderscheidene gezinnen meer en meer achterstand ter zake van kleeding, schoeisel en dekking te ontstaan. In de wintermaanden zal een te kort aan deze goederen zich vanzelfspre kend het sterkst doen gevoelen, Kon dan ook reeds in de komende wintermaanden dus in de periode, waarin de betrokkenen nog niet uit hun gespaarde gelden, ver meerderd met den overheidsbijslag, de be- noodigde goederen kunnen bekomen een extra verstrekking van B-steun goederen plaats vinden, dan zouden de betrokkenen daarmee zijn gebaat. Zooals reeds is aangekondigd, heeft de regeering gemeend voor de overbrugging van het hiervoor bedoelde tusschenliggende tijdvak een beroep op het Nederlandsche volk te moeten doen. De regeering heeft gemeend daartoe vrij heid te kunnen vinden op grond van de volgende overwegingen: Dit speciale beroep op het Nederlandsche volk om een gave te offeren ten behoeve van de werklooze landgenooten, geschiedt slechts eenmaaL Het pogen van de ondersteunde en te werkgestelde werkloozen om door weke- lijksche afzondering van een bedragje van hun vanzelfsprekend soberen steun te trach ten zelf nog zooveel mogelijk in de zoo dringende behoefte aan kleeding, schoeisel en beddegoed te voorzien, zal voor het niet werklooze deel van het Nederlandsche volk een aansporing zijn deze hulpbehoevende landgenooten bij hun pogen te steunen en het mogetijk te maken dat reeds in de eerste wintermaanden benoodigde goederen worden aangeschaft. Het doel, waarvoor thans een offer zal worden gevraagd, leent zich bij uitstek voor een gave uit dankbaarheid, dat men zelf voor den geesel der werkloosheid is ge spaard gebleven, en in het algemeen voor een gave uit medegevoel voor den nood van den medeburger, die in de kracht van zijn leven uit het bedrijfsleven is uitge- stooten en daardoor noodgedwongen van andere hulp afhankelijk is. Voor de inzameling van gelden voor het genoemde doel roept de minister de volle medewerking van de gemeentebesturen in. De plaatselijke actie dient uit te gaan van het z.g. B-comité of commissie voor den B- steun, met dien verstande, dat de leiding komt te berusten bij den burgemeester dan wel een der wethouders. De te voeren actie vindt plaats in Octo ber. De minister beschouwt deze inzame ling van algemeen landelijken aard en hij verzoekt daarom de ingekomen gelden uiterlijk in de week van 16 November 1937 te storten op postrekening nr. 141400 van het kleeding-, schoeisel- en dekking fonds. Het in totaal ingekomen bedrag zal in den loop van November over de gemeenten, die aan de inzameling hebben medegewerkt, worden verdeeld. Deze verdeeling zal als volgt geschieden: De gemeenten, die aan de actie hebben deelgenomen, ontvangen als vaste uitkee- ring 10 van het in eigen gemeente inge zamelde bedrag, terwijl het daarna in totaal overblijvende bedrag pondspondsge wijze over de deelgenomen hebbende ge meenten wordt verdeeld, naar rato van het aantal gezinshoofden, dat op 1 November in de gemeente overeenkomstig de circu laire van 16 September spaart. Alleen die gemeenten zullen uit de inge zamelde gelden een deel ontvangen, die aan de inzameling hebben medegewerkt; terwijl de ingezamelde gelden uitsluitend ten goe de zullen komen aan die ondersteunde en tewerkgestelde werkloozen, die overeen komstig de regeling, vervat in de circulaire van 16 September j.L voor kleeding, schoei sel en dekking sparen. Er zullen zich, zoo zegt de minister ver der, gevallen kunnen voordoen, waarin het den betrokkenen onmogelijk is om 25 cent van hun steun of werkverschaffingsloon voor het besproken doel te reserveeren. De minister denkt hierbij in het bijzonder aan de groote gezinnen met kleine kinderen, die geen tegemoetkoming ontvangen inge volge de regeling voor toekenning van een extra-bijslag aan meerderjarige verdiend hebbende kinderen. De minister heeft er geen bezwaar tegen, dat in die gevallen het kwartje, dat de ondersteunde of tewerkge stelde moet reserveeren, wordt betaald door de diaconie, het parochiaal armbestuur of een liefdadigheidsvereeniging. Personen, die hun gave rechtstreeks bij het departemant van sociale zaken willen storten, kunnen zulks doen op de hiervoor genoemde postrekening. Voorzoover deze gaven zijn te beschouwen als afkomstig uit een bepaalde gemeente, zullen zij, met het oog op de hiervorenbedoelde 10 vaste uitkeering, bij de indeeling, als daaruit af komstig worden aangemerkt. HANDELSREIZIGER GEDOOD. Ernstige autobotsing te Vriezen- veen. Gistermiddag is op den viersprong van Vriezenveen een zeer ernstig ongeluk geschied, dat een doode heeft geëischt. Uit de richting Oosteinde naderde een kleine personenauto van de N.V. Industrie en Handelsmaatschappij „Senzora" te Deventer, bestuurd door den 46-jarigen ongehuwden handelsreiziger A. Blom uit Deventer. Op hetzelfde oogenblik kwam uit de richting Almelo een groote zeswie- lige vrachtauto van den heer Peters te Brummen, bestuurd door den heer de Rijk uit Oldenzaal. De vrachtauto, die signalen heeft gegeven, moet op het kruispunt niet bijzonder hard hebben gereden, doch door dat het voertuig zeer zwaar met basalt blokken was geladen, kon het niet dadelijk stoppen voor de personenauto, welke den voorrang had. De vrachtauto greep den wagen in de flank aan, sleurde dezen een eind mede en wierp hem tenslotte om. De in elkaar gereden auto verloor alle ben zine, die onmiddellijk in brand vloog, zoodat de geheele straat een vuurzee werd. De heer Blom is zeer waarschijnlijk direct bij de botsing door de voorruit geslingerd en dood op den weg blijven liggen, want toen de vlammen na enkele minuten een weinig geluwd waren, vond men voor de voorwielen van de auto zijn verkoolde lijk. De vrachtwagen vernielde na de botsing nog een lantaarn en kantelde ten slotte. De fel brandende benzine tastte ook de vrachtauto aan, waarvan de truck geheel is uitgebrand. De twee inzittenden wisten zich echter uit de cabine te werken, zoodat zij onge deerd bleven. De brandweer van Vriezenveen was spoedig aanwezig om het vuur eeniger- mate te kalmeeren, doch desondanks stond het verkeer gedurenc" ruim een uur stil. GEHEIME RADIOZENDER IN BESLAG GENOMEN. De rijksradiocontroledienst blijft, in sa menwerking met rijks- en gemeentepolitie, onvermoeid voortgaan met zijn strijd tegen de geheime zenders. Dezer dagen is te Utrecht weder een clandestiene 5 M. radiozender in beslag genomen ten huize van W. J. S. in de Richard Wagnerstraat, tegen wien procesverbaal is opgemaakt. VREESELIJK ONGELUK. Met het hoofd in een haak vallen. ge- In een slachthuis te Bleiswijk (Z.H.) gleed gisteren de 28-j. slagerszoon J. Baars, toen hij een groot stuk vleesch aan een haak wilde hangen, uit. Hij kwam met het h xofd in een haak terecht. Hedennacht is de ongelukkige in het St. Franciscusgasthuis te Rotter dam aan zijn verwondingen overleden. MEVR. E. M. C. VAN DEVENTER—MAAS 80 JAAR. Op haar tachtigsten verjaardag is mevr. van DeventerMaas te Den Haag door haar vrienden en vereerders gehuldigd. In haar woning is haar in intiemen kring hulde gebracht. De receptie in hotel Witteburg werd des middags druk bezocht. Onder de aanwezi gen bevonden zich Z. Exc. Ch. J. I. M. Weiter, minister van koloniën, de oud- gouverneur-generaal mr. D. Fock, en vele anderen. In een toespraak bood mr. A. M. Joekes (fractie-leider vrijz. dem.) in naam van den raad van beheer van het Kartinifonds aan mevrouw van Deventer een film aan en tevens een bloemstuk en het portret van Kartini en haar beide zusters. Minister Weiter zeide, dat degene, die de geschiedenis van het onderwijs in Indië in de laatste dertig jaar wil schrijven, met eere het echtpaar van Deventer zal moeten noemen, dat begrepen heeft, dat geen duur zame verheffing van een volk mogelijk is indien zij niet berust op de zedelijke en maatschappelijke verheffing van de vrouw. Ook de regeerng is daarvoor dankbaar en met groot genoegen deelde spr. mede, dat de jarige door H. M. de koningin was be vorderd tot officier in de Orde van Oranje- Nassau. Namens de Indische vrouw heeft mevr. Soedjono de jubilaresse nog toegesproken. Er waren zeer veel bloemen, o.a. orchidee- en uit Indië, welke per K. L. M. waren verzonden. JEUGDIGE AUTODIEVEN. Gearresteerd. Eenigen tijd geleden deed een dame uit Zaandam bij de Amsterdamsche politie aan gifte, dat de auto, welke zij op den N.Z. Voorburgwal te Amsterdam geparkeerd had, verdwenen was. Toen nu gisteravond twee rechercheurs van het bureau Raampoort op surveillance waren, ontdekten zij op het Bickersplein de als ontvreemd gesignaleerden auto, terwijl twee jeugdige personen zich bij dit voertuig ophielden. De rechercheurs, vermoedende dat de jongens pogingen in het werk stelden om den wagen te verkoopen, dienden zich als gegadigden aan en begonnen een ge sprek met de jongens, waaruit hen al spoe dig bleek, dat zij met de dieven van deze auto te doen hadden. Derhalve ging de koop niet door, maar kregen de jongens de uitnoodiging om maar zelf in den wagen te nemen en zich naar het bureau Raampoort te doen rijden, alwaar hun een verhoor werd afgenomen, dat tot een bekentenis eidde. Het bleken te zijn een 19-jarige ma chinebankwerker en een 22-jarige fietsjon- gen, beide Amsterdammers, die korten tijd later naar het bureau Singel werden over gebracht, alwaar zij voorloopig in bewaring zijn gesteld. HET WATER ALS REDDING.... Zoetwaterliefde in Rotterdam. De 26-jarige P. M. L. uit Rotterdas» heeft gisteren op de Noorderbrug oneenig- heid gekregen met haar 28-jarige verloof de H. A. G. uit IJselmonde. De ruzie liep zoo hoog dat het meisje de Rotte als eenige uitweg zag en van den kant in het water sprong. Doch ook de jongeman zag in het koude water geen beletsel en sprong het meisje na. Zij kwamen in het ondiepe ge deelte van de Rotte terecht, waar zij zelfs konden staan. Omstanders slaagden er in het natte paar door middel van touwen op het droge te halen. Beiden zijn per auto van den genees kundigen dienst naar het ziekenhuis aan den Coolsingel vervoerd. Het meisje dat nogal overspannerf was, is hier ter obser vatie opgenomen. Haar verloofde kom, na het onderzoek, huiswaarts keeren. NEDERLANDSCHE SPOORWEGEN. De ontvangsten over de maand Juni be droegen (incL die der geëxploiteerde spoor- en tramwegen): Reizigers f 4.198.495.57 Bagage f 76.006.22 Brief- en pakketpost 88.893.10 Goederen f 3.435.271.49 Levende dieren en lijken f 28.686.40 Diversen f 148.117.72 Totaal f 8.075.470.50 Ontvangsten over Juni 1937 8.075.470.50, Juni 1936 7.720.998.28. Totale ontvangsten van 1 aJn. af 48.407.089.04 en f 45.906.327.64. Gemiddeld aantal kilometers in exploitatie van 1 Januari af: 1937: 3405, 1936 3429. Dus ontvangst per dagkilometer 78.54 en 73.55. BRANDJE OP STOOMSCHIP TE AMSTERDAM. Oorzaak onbekend. Vannacht heeft aan boord van het stoom schip Senggano, dat ter reparatie ligt in dok 2 van de Nederlandsche Dokmaat schappij te A'dam een brand gewoed. Te ruim één uur ontdekte de wachtsman van dit aan de maatschappij „Nederland" toebehoorende vrachtschip brand op het achterdek. Hij snelde daarop naar de por- tierssloge, die met twee motorspuiten uit rukten. Hierdoor heeft de brand gelukkig geen grooten omvang aangenomen. Na kor ten tijd kon de brandweer inrukken. De oorzaak is onbekend.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 13