Aqmda DUURT NOG Vm. Alkmaarder voor Spanje geronseld. Zondagavond naar Parijs vertrokken. ONZE SUCCES AANBIEDING ZATERDAG 9 OCT. -0 Aspirin WAAROM veakoopen wij zooveel HOLLYWOOD en FALCON REGENJASSEN Antwoord morgen. EERSTE BLAD Alkmaar, Maandag. In den loop van het afgeloopen week-end is ons een geval van ronse- larij naar Spanje bekend geworden, waarvan een Alkmaarder het slacht offer is geworden. Sinds geruimen tijd hadden eenige Alkmaarsche werkloozen het plan op gevat om indien de gelegenheid zich zou voordoen over de grens te trekken om zich naar Parijs te bege ven, van waaruit men dan wel verder zou zorgen in het oorlogvoerende Spanje binnen te komen. Nu kan men natuurlijk hetzij uit een zucht naar geld, hetzij uit politieke over tuiging nog zoo graag naar Spanje wil len trekken, indien daarbij een ronselaar geen hulp biedt, kan men niets beginnen. Doch hier ter stede bevindt zich inder daad een ronselaar en het is heel gemak kelijk om indien men dat wenscht met hem in contact te komen. Dit contact nu is den 32-jarigen werk loozen los-arbeider P. H. noodlottig ge worden. Wij zijn naar dit geval van ronselarij op onderzoek uitgeweest en tot een verras sende ontdekking gekomen. Zoodoende weten wij thans, hoe dit ronselarij-geval zich heeft toegedragen, terwijl het ons tevens bekend is, wie de ronselaar is. Ons eerste bezoek gold een burgerloge ment, waar bedoelde P. H. ongeveer een half jaar geleden zijn intrek had genomen, doch aldaar betrekkelijk kort geweest is, om daarna huisvesting te vinden in een ander logement hier ter stede. In dit logement is hij tot en met Zon dagmiddag gebleven en van daaruit is hy de reis naar Spanje begonnen. P. H. is zoo vertelde men ons aldaar een overtuigd communist en sinds lan gen tijd liep hij met plannen rond naar Spanje te trekken om zich daar bij de regeeringstroepen als soldaat aan te mel den. Zijn jarenlange werkloosheid, zijn uiteraard behoeftige omstandigheden en tenslotte zijn politieke overtuiging, zij tesamen hebben ertoe gedreven, aan zijn plannen meer vasten vorm te geven en het woord in een daad om te zetten. Ook in zijn kosthuis waren verschillen de mede-commensaals ervan op de hoogte, dat hy dienst wilde nemen bij de Spaan- sche regeeringstroepen, doch over het algemeen geloofde men, dat het bij woor den blijven zou. Dit nu is niet geschied! H. is in den loop der laatste weken in aanraking gekomen met den hierboven bedoelden ronselaar en samen met hem zijn de plannen tot vertrek verwezenlijkt. Een pas zoogenaamd om emplooi te vinden bij een onzer scheepvaartmaat schappijen was ten slotte het werk van een oogenblik en toen dit eenmaal gereed was, werd de mogelijkheid om het land te verlaten, nader onder het oog gezien. Van alle kanten werd dit vraagstuk be keken en tenslotte besloot men bij de eerste de beste gelegenheid in alle stilte te vertrekken. H. zou zich dan aansluiten bij een groep, om gezamenlijk naar Parijs te vertrekken, waar men verder voor uitzending naar Spanje zorg draagt. Tóch is het vertrek van H. uit Alkmaar zéér haastig geschied. Immers, gistermid dag nog wist hij van niets, leende van een zijner commensaals 12 cent om een voet balwedstrijd aan den Westerweg bij te wonen en hij zou niets vermoedende omstreeks 6 uur weer thuis zijn. In den tijd, dat H. bij den voetbalwed strijd was, is de ronselaar naar hem ko men informeeren in zijn logement. Hij zeide H. dringend te moeten spreken en vertelde, dat hij afgesproken had, met hem te gaan „visschen". Dat vischpartijtje was natuurlijk maar een uitvlucht, in werkelijkheid was het den ronselaar erom te doen H. zoo spoedig mogelijk te waarschuwen, dat hij naar Parijs kon vertrekken. Tijdens den voet balwedstrijd heeft hij dan ook H. van het veld gehaald en hem gezegd, dat hij zich onmiddellijk naar den trein moest bege ven. Uitstellen was onmogelijk en zelfs het wisselen van schoon ondergoed werd niet noodig geacht. Zonder ook maar in het minst voorbereid te zijn behalve dan de pas is H. vermoedelijk Zondagavond met den trein van kwart voor zes uit Alk maar vertrokken en sindsdien heeft nie mand meer iets van hem gehoord. In het logement heeft men nog wel lan gen tijd tevergeefs gewacht, doch ten einde raad nam men aan, dat H. inderdaad zijn lang-gekoesterden „wensch" in vervulling heeft zien gaan. Het spijt den kostbaas, dat H. vertrok ken is, niet alleen omdat hij nog geld van hem te vorderen heeft, doch meer nog, om dat hij het jammer zou vinden, dat H. ge bruikt zal worden om als kanonnenvleesch in de eerste vuurlinie te dienen. H. was ongehuwd, stond bekend als een rustig persoon, die echter een sterke poli tieke overtuiging had en die naar men beweert uitsluitend uit vrijen wil naar Spanje is vertrokken. Het is ons tevens bekend, dat meerdere werkloozen van zins zijn zich eveneens naar den Spaanschen burgeroorlog te be geven, het is zaak, dat hier terdege con- tróle wordt uitgeoefend, om niet meerdere slachtoffers te maken. In hoeverre het H, aal lukken, vanuit Parijs naar het oorlogsfront te vertrekken, is ons uiteraard niet bekend. Dat H. inderdaad vertrokken is, blijkt ten overvloede nog hieruit, dat hedenmor gen bij het Maatschappelijk Hulpbetoon zijn contra-merk van de stempelkaart is ingeleverd, waaruit men niets vermoe dende de conclusie zou moeten trekken, dat H. werk gekregen heeft. Dit is geschied om zelfs den schijn van een eventueel verlaten van Alkmaar te vermijden. WOLHANDKRAP TE KOEDIJK GEVANGEN. Door den visschers den heer N. Hartland te Koedijk is in 't Noordhollandsch kanaal nabij de Zijpersluis een wolhandkrap ge vangen van 1 ons. Hij is afgedragen aan het hoofd der school, den heer Stuffers. AUTO UIT HOORN TE WATER. Zondagmiddag tegen zes uur is een auto uit Hoorn, waarin vijf personen zaten, van den Beemsterdijk in de Ringvaart gereden. Alle inzittenden konden worden gered. Een hunner, de heer P. Veer, directeur van het Parkhotel te Hoorn, was vrij ernstig ge wond en is onmiddellijk naar Hoorn ver voerd. De overigen hadden eveneens kwesturen opgeloopen, doch met de hulp van een wijkverpleegster, die toevallig pas seerde, kon worden volstaan. De verongelukte auto werd bestuurd door den heer T. Visser uit Hoorn en was het eigendom van de garage Kok aldaar. De wagen, welke uit de richting van Purmer- end kwam, passeerde op de helling, welke van den Beemster naar het dorp Oosthul zen voert, een andere auto. De chauffeur wilde daarna het dorp inrijden, doch op 't laatste oogenblik schijnt hij zich te hebben bedacht en nam hij vlak voor de brug nog de bocht naar den dijk, welke buiten het dorp omloopt. Daarbij kwam de auto in aanraking met de leuning van de brug, reed in den berm van den dijk en kantelde toen in de breede Ringvaart. Gelukkig kwam de auto in gewone positie in het wa ter, niet ver van den kant. Daardoor kon men van binnenuit de portieren openen. De inzittenden van een passeerende auto, personeel van de garage „Zaanstroom" te Hoorn, verleende onmiddellijk hulp en slaagde er in allen aan wal te brengen. De wagen, welke ernstig was bescha digd, is later opgehaald. MAN, KIND EN KOE AANGEREDEN DOOR AUTO UIT HEERHUGOWAARD. Zaterdagmiddag is in den Hulst op den weg langs de Dedemsvaart de landbouwer K. Nijboer, die, vergezeld van zijn klein zoon, den 10-jarigen Jan Dijkman, een koe uit de weide stalwaarts bracht, plotseling door een personenauto aangereden. De auto, welke bestuurd werd door den heer Melis uit Heerhugowaard, slingerde het knaapje met kracht tegen den grond, zoo dat het bewusteloos bleef liggen. De jongen is bij omwonenden binnengedragen, waar hy door dokter van Ravenswaay uit Nieuw Leusen werd behandeld. Zijn toestand was zoo ernstig, dat hij niet mocht worden ver voerd. Nijboer bleef ongedeerd, evenals de drie inzittenden van de auto, waarvan de motorkap onder het gewicht van de koe, die er boven op terecht kwam, werd ver pletterd. De politie stelt een onderzoek naar de schuldvraag in. 8 OCTOBEI. Ook de Kinheimstraat zal in verband met de 8 October-feesten versierd worden. EERSTE PRIJS BEHAALD. Op het nationaal zangconcours te Zeist behaalde de heer Nico Snel met zijn ge mengd koor West Frisia te Winkel den eersten prijs met het hoogst aantal punten in zijn afdeeling. ALKMAARSCH KLEEDING- EN DEKKING-COMITÉ. Men schryft ons: Wij hebben in lang niet een beroep op u gedaan, hoewel goed en goederen, die bruikbaar zijn, onverschillig wat, steeds welkom zijn, daar de aanvragen om ver schillende artikelen geregeld binnen komen en wij gaarne alle moeite doen om de menschen te helpen. Maar nu vragen wij u speciaal om een daad. Op Woensdag 13 October a.s. houden, wij een collecte en wij houden ons be leefd, maar tevens dringend aanbevolen, voor uw bijdrage-in de bus. Hoewel wij met kleine offertjes al zeer blij zijn ook wij weten „het penningske der weduwe" te waardeeren hopen wij niet dat u onze collecte zult beschouwen als een „dubbeltjes negotie." Denk daaraan wanneer ge uw portemon- naie neertft om daar iets uit te nemen voor onze bus. Denk er dan bij hoe wij ons best doen om ook nuw gave zoo goed en voordeelig mogelijk te besteden. En denk er dan tevens aan dat de win ter weer voor de deur staat en de aanvra gen reeds weer verdubbelen. U kunt zich wellicht indenken wat er noodig is om wekelijks een veertig ge zinnen aan allerlei te helpen. En dat aller lei is bijna steeds nieuwe kleeding en schoeisel, gekocht bij Alkmaarsche win keliers. Iedere aanvrage wordt door ons afzon derlijk beoordeeld nadat alle gegevens, die wij daarvoor noodig hebben, in ons bezit zijn. Verleden voorjaar en ook dit voorjaar hebben wij de gelegenheid opengesteld om onze magazijnen te komen bezichtigen en alle mogelijke inlichtingen te vragen over alles en nog wat, waarvan heel wat dames en heeren gebruik hebben gemaakt, Alle werkdagen tot en met 9 October, van 25 en 79 uur, in de bioscoopzaal Han delsschool, tentoonstelling historische dio rama's. Bioscopen. Bioscoop Harmonie, 7.80 uur, tot en met Woensdag, hoofdnummer Julika (rom.); hoofdrol Paula Wessely. Toegang boven 14 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer La Bandéra (rom.-historisch); hoofdrol len Annabella, Jean Gabin en Pierre Renoir. Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. City-theater, 8 uur, hoofdnummer Een man en een vrouw (rom.); hoofdrollen Wal- ter Huston, Ruth Chatterton, Paul Lukas e.a. Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer De Pekingzaak (ihysterie); extra: JoeBrown als kampioen (klucht). Toegang boven 14 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Maandag 4 October. Restaurant London, biljartmatch Hassel- manHoogland. Oranjehotel te Bergen, fancy-fair en poppententoonstelling. §faxxxttll&h* zoodat wij meenen te mogen veronder stellen dat de werkwijze van ons comité voldoende bekend zal zijn. Evenwel zijn wy te allen tijde bereid om belangstellenden over een en ander nader in te lichten. Maar uw steun hebben wy dringend noodig en wij hopen dan ook dat wy niet tevergeefs daarom vragen. Help ons zoo goed mogelijk, dan helpt u ook mee om de zorgen en lasten te verlichten van een groot deel der Alkmaarsche bevolking. Wij zullen u daar hoogst dankbaar voor zyn. De collecte wordt gehouden op 13 October a.s. TENTOONSTELLING HANDWERKEN. Van 5 tot en met 8 October zal door de firma C. HuibertsGodijn, Boterstraat 18, een tentoonstelling worden gehouden van handwerken, uitgevoerd in Nomotta-wol, de bekende kleurechte en krimp vrije wol soort, welke ook door de mot niet aangetast wordt. Van morgen af zullen ongeveer 50 modellen, zooals pullovers, slobpakken, jumpers en dergelijke gebreide artikelen worden geëxposeerd. Bovendien zal mevr. Huiberts, die verleden jaar een diploma aan de groote Nomottafabrieken te Salach Württemberg behaalde, deskundige voor lichting geven en ook diverse handwerk technieken verklaren. Wie zich hiervoor interesseert, moet zeker deze Nomotta- tentoonstelling gaan bezoeken. DIERENDAG. Heden is het Dierendag, de dag van het jaar waarop wij er aan herinnerd worden, dat het dier onze vriend is. Het is een vriend die volkomen van ons afhankelijk is en wiens oprechte vriendschap wij met een goede behandeling moeten beloonen. Juist op een dag als deze moet het tot ons doordringen, dat het onze menschelijke plicht is, het van ons afhankelijke, trouwe dier in alle opzichten onze bescherming te verleenen. Mevr. N. N. alhier zond ons heden een bedrag van 2.50, dat wij voor het te stichten dierenasyl zullen afdragen. Wij hebben daarbij harerzijds het vol gende schrijven ontvangen: Hierbij een gift voor de arme afgeleef de zieke stumpers. Doet u een beroep op alle dierenvrienden de^e dieren uit hun lijden te verlossen. Zoo het mogelijk is, laat de vereeniging van dierenvrienden een apart fondsje maken om zulke dieren door een bekwaam dierenarts te laten af maken, want zulke dieren behooren niet tusschen de menschen te leven. De haastige, zenuwachtige, noodlijdende mensch heeft geen oog voor het arme dier, 't zij hond, kat of paard. Weest goed voor het dier, vooral wan neer het noodlijdend is. DE HEER FIGEE IN FUNCTIE GETREDEN. De heer Figée, de nieuw benoemde se cretaris van den Armenraad, alhier, is he den in functie getreden. DE FILM IN HET VICTORIA THEATER. De directie van het Victoria Théater verzoekt ons mede te deelen dat haar film, La Bandéra abussievelijk genoemd ls „Onder vreemde vlag." De film wordt uitsluitend vertoond on der den titel La Bandéra. 4 OCTOBER DIERENDAG. Ontvangen voor het te stichten tehuis voor zwervende dieren: Van Tommie en Friedje f 2.50; Padden stoelen-wandeltocht Vegetariersbond f 2; mevr. v. d. P. 0.50; mevr. V. f 1; mevr. N. N. (afgedragen aan de Alkm. Crt.) 2.50 totaal f 8.50. Wie volgt? WAT DE DIEREN ONS TE VERTELLEN HEBBEN. In verband met den jaarlijks te vieren dierendag ontplooit de Ned. Ver. tot bescher ming van dieren telkens tegen 4 Oct. een massale actie om liefde voor dieren te wek ken bij jong en Oud, vooral natuurlijk bij de jongeren, omdat zij de ouderen van straks zijn. De Alkmaarsche afdeeling van genoemde vereeniging heeft daartoe Zater dagmiddag in de Bioscoop Harmonie twee maal de film „Wat de dieren ons te zeggen hebben" doen draaien en beide keeren was de zaal stampvol met jonge kinderen, enkelen ervan begeleid door volwassenen. Aan iederen bezoeker(ster) werd een pro- paganda-geschriftje uitgereikt over het voe deren van vogels in den winter, waarmee het jonge volkje, naar we hopen, in de aan staande koude maanden de vogels van dienst zal zijn. Bovendien kreeg iedere 50e bezoe ker (ster) een boek cadeau, wat natuurlijk ook al weer een attractie was. Of de dieren ons wat te zeggen hebben, bleek ten duidelijkste uit de vele sug gestieve platen welke werden vertoond. Zy leerden, dat de honden en de paarden b.v. vragen om behoud van ooren en staart, zoo als door de natuur geschonken als afweer middel ook van vliegen. Duidelijk werd het leed getoond dat beide genoemde vrienden van den mensch moeten ondervinden, als zij worden gebezigd als trekdier. Het paard vraagt dringend om geen te zware lasten op te leggen en de hond wel, die moet heelemaal niet gebruikt worden als trek dier, zijn lichaamsbouw is daar niet op be rekend. Dat heeft de wetgever in Engeland in 1854 reeds erkend, maar in Nederland mag nog steeds de hond gebezigd worden voor een doel, waarvoor hij niet is ge- eigend. Wel zijn verschillende maatregelen getroffen om het lot van den karhond te verzachten, maar worden die ook eerlijk overal toegepast? We betwijfelen het sterk. Het paard vraagt om het gebruik van de zweep na te laten, om afschaffing van den opzetteugel en oogkleppen, lossen dissel boom en halshout, het vraagt om een goed passend tuig en als al deze verlangens van het edele dier zijn ingewilligd, dan is Die renbescherming te dezen opzichte tevreden en het paard zal zijn meester loonen met nog intensievere hulp! Verder werd nog duidelijk gemaakt, dat een reine stal en schuilhokjes en een paar boomen in de weide eischen zijn van de koe; dat een varken van-huis-uit geen vuil dier is, maar dit wordt tengevolge van zijn om geving; dat biggen, konijnen en kippen o zoo dikwijls op een verkeerde manier wor den opgenomen en gedragen. Er werden nog véél meer wijze lessen door middel van de film gegeven ten aan zien van verschillende van onze huisdieren, de kat niet te vergeten, en daarnaast werd getoond wat een dierenasyl doet en hoe het werkt, wat jeugdbonden (zooals de padvin derij) doen om het lijden van onze vrienden te verzachten, wat een inspecteur van Die renbescherming doet en hoe hij meermalen daadwerkelijk moet optreden tegen onwil- ligen of onwetenden dit alles en nog véél meer hebben de kinderen kunnen zien en hooren (de film werd toegelicht door den heer C. Verwer, inspecteur van Dierenbe scherming hier ter stede) en als er maar een tiende gedeelte van alles wat getoond werd den kinderen bijblijft en zij tot uit voering daaTvan de hulp en medewerking der ouderen mogen ontvangen, dan zijn we er zeker van dat voor zeer vele dieren heel wat mooiere dagen aanbreken en dat Alk maar binnen afzienbaren tijd een dieren- assyl zal hebben, waaraan inderdaad groote behoefte bestaat. COMITÉ „MOEDERVREUGD BIJ ORANJEGEBOOR" Men schrijft ons: Het blijkt wel alom, dat overal in uen lande de wensch der koninklijke familie wordt geëerbiedigd, om bij de aanstaande blyde gebeurtenis in het vorstenhuis geen grootsche, nationale geschenken aan te bieden en comité's voor dit doel te vormen, gelijk bij het huwelijk van prinses en prins zoo spontaan is geschied. Bekend is echter, dat de plannen, die in meerdere plaatsen (steden èn dorpen) zijn gemaakt, om ter viering van de te ver wachten landsvreugde, behoeftigen en hulpbehoevenden tegemoet te komen, groote instemming hebben gevonden bij de koningin, de prinses en prins Bernhard. Het damescomité te Alkmaar richt zich met deze wetenschap zeer gaarne tot de g a n s c h e burgerij en vraagt steun voor het werk, dat ze hier ter stede dienaangaan de wil verrichten. Aan de vereeniging „Nazorg" is opdracht gegeven tot het vervaardigen van een tien tal wiegen (op veler aandrang voorzien van pooten), welke, geheel bekleed en verge zeld van een volledigen baby-uitzet, aan die gezinnen zullen worden geschonken, welke ongeveer tegelijkertijd met onze koninklijke familie de geboorte van een nieuwen we reldburger vieren. Voor dit doel, dat, naar reeds daadwer kelijk gebleken is, in vele kringen sympa thie heeft gewekt, vragen wij aller steun. De vereischte bedragen zijn, als men eenigszins behoorlijke en goed-voorziene geschenken wil geven, niet te onderschat ten. Steun wordt verleend aan de nuttige en prachtig-werkende vereeniging „Na zorg", vreugde wordt gebracht in gezinnen waar zorgen drukken en geen overdaad is, terwijl voor U van belang is in dit verband, het gironummer 56516 van mevr. Cohen Stuart te Alkmaar, waar ge tot den eersten (1) Novembey Uw bijdrage, klein of groot kunt storten: gironummer 56516. Ook zullen gaarne geldelijke gaven wor den ontvangen door mevr. van Kinschot, Nieuwlandersingel 55 en mevr. Kraakman, Steenenbrug by Verdronkenoord. j «Ja. mijn kind, je hebt 00ed opgeletl Dit I» het echte Ajpirjn Met den Oranjeband." „Is dat dan zoo belangrijk?" „Jazeker. Kijk eens hieri «qq, Je gezondheid moet je altijd het beste nemen, dat er ts. En d«n neem ik natuurlijk altijd Aspir)n Je kunt het direct aan den Orsn jeband om de verpakking aan het »9oyc*«.kruis herkennen." is reeds sedert een ge neratie Kef voortreffelijke middel fegen verkoudheden, rheumatiek. hoofdpijn enz. DRONKENSCHAP. Door de politie is Zaterdagavond vs de Langestraat een persoon terzake oper bare dronkenschap naar het bureau va politie overgebracht, alwaar hij ontnuch terd is. Procesverbaal is tegen hem opgc maakt. DE ALKMAARSCHE REDDINGS BRIGADE DEMONSTREERT. Vrijdagavond waren de leden van c' Transportcolonne van het Ned. Roo Kruis, afd. Alkmaar, de gasten van c Alkmaarsche Reddingsbrigade. Pet v.; dien avond in de „Overdekte" eene ong kende drukte, vooral nu een groot aant leden van de Transportcolonne aanwez was. Om half 10 werd een aanvang gemaa' met het demonstreeren van zwemmer redden en werden de verschilleiidé har grepen allereerst door eenige leden <5 A. R. B. op het droge uitgevoerd, die we den toegepast door leden, die zich in hc water bevonden. De volijverige secretaris der A. R. B., d heer A. Woelders, was zoo wêlwillend, oi de leden der Transportcolonne op een e' ander nader te wijzen, terwijl aan allen ec- programma met uitvoerige toelichtinge- was aangeboden. Buitengewoon interessant waren de oefe ningen met pop, alsmede het redden var drenkelingen uit een gesloten auto op den bodem van het bassin. De onvermoeide zwemmers mochten vel' malen een hartelijk applaus in ontvang? nemen voor hunne kranige prestaties, waar voor op onweerlegbare wyze het groote nu werd bewezen voor het werk der A. R. B. De geheele demonstratie stond onder leiding van den heer Th. Diepen Jr., in structeur der A. R. B., die ook later op de- avond bewees dat hij zich in het natte element net zoo thuis gevoelde als op den beganen grond. Het was een buitengewoon interessanter avond. Wij willen er nog even op wijzen, dat er voor de jeugdige zwemsters en zwemmers iederen Donderdagavond de gelegenheid bestaat om zich aan te melden voor de jeugdafdeeling en wordt er op dien avond tevens geoefend. PAARD OP HOL GESLAGEN. Voetgangster gedood. Hedenmiddag om één uur is het paard van den voerman Vullings te Beringen (gem. Helden, Limb.), dat voor een turfkar gespan nen was, te Panningen-Heuvelhoek by het ontladen van den wagen geschrokken en op hol geslagen. Het paard wierp de 77-jarige wed. G., die langs den weg liep, omver. De vrouw was op slag dood. Vervolgens liep het paard nog een eind door, rukte zich toen uit het tuig en viel ongeveer 500 meter verder neer. Het werd daarbij deerlijk gewond. AANBESTEDING. Hedenmiddag half 2 werd ten stadhuize door den heer Margadant, dir. van Ge meentewerken, namens B. en W. aanbesteed het dempen van de Boezemsingelgracht en het maken van rioleeringswerken met be stratingen en trottoirs voor verbetering van den Boezemsingel en den Tienenwal en het afbreken van het transformatorhuisje aan den Kanaaldijk en het weder opbou wen daarvan aan den Boezemsingel. Er waren 24 inschrijvingen ingekomen, n.1.: A. van der Voorde Co. te Alkmaar 19749. Gebr. A. en J. A. Schols te Leiderdorp 18884 W. Koningen te Nieuwer-Amstel 15843 D. R. de Jong te Bergen en W. Borst te Bakkum 14219 G. Versteeg te Groningen 13630 P. Doorn te St.-Maartensbrug 13460 H. Tauber te Oudkarspel 13300 P. den Das Jz. te Schoorl 13300 C. Klinkert te Oudkarspel 13177 J. J. de Groot te Oudorp 13100 C. de Wit te Alkmaar 12800 H. Koorn Jz. te Alkmaar 12550 Fa. Gebrs. Min te Bergen 12175 Fa. Bruinsma en Gebrs. De Boer te Enkhuizen 11790 P. Blaauw Jz. te Hoorn "t 11600 N. V. Aanneming Mij. De Moei en Hermes te Alkmaar 11578 O. J. Bosker te Wieringen 11500 R. Holman en Zn. te Alkmaar 11250 Joh. Apeldoorn te Alkmaar 10870 J. Kuiners te Zurig (Fr.) 10759 J. Bakker te Alkmaar 10565 S. C. Spierenburg te Alkmaar 1°550 J. Huiberts te Alkmaar 10218 P. Buis te Oudorp 9140

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 2