DE WESTELIJKE EERSTE KLASSERS. Afdeeling L Afdeeling H. Slechte wedstrijd van Alcmaria. De Kennemers speelden met hun tegenstanders. Alkm. Boys—Texel 3-0. DERDE BLAD 2 D.W.S.Excelsior 21. In een, vooral door D.W.S., slecht gespeel den wedstrijd hebben de Amsterdammers een 21-overwinning op Excelsior kunnen behalen, en dat, terwyl er na de rust een in valler doelman onder de Excelsiorlat stond, die steeds door de achterspelers moest wor den bijgesprongen, terwijl ook verschillende Rotterdamsche spelers in het veld niet ge heel op volle kracht konden spelen door op- geloopen verwondingen. Door geestdriftig spel wisten de gasten de rust met een gelijken (11) stand in te gaan. De Rotterdammers kwamen het eerst aan bod. Door een fout van Caldenhove kreeg Maaskant een fraaie kans om de score te openen, maar van Stokken kon dit verhin deren door den bal tot hoekschop te trap pen- Na tien minuten kon D.W.S. de leiding nemen. Er werd hierna allesbehalve fraai gespeeld. D.W.S. beleefde tien minuten voor de rust benauwde oogenblikken en toen kwam de gelijkmaker uit een hoekschop dien Heeke laar wel wegsloeg, maar Maaskant daarmee weer kans gaf (11). Jongste moest met de rust van het veld worden gedragen. Hij voelde zich niet wel en het bleek, dat hij bij het D.W.S.-doelpunt een trap tegen het achterhoofd had gekre gen, waardoor hij zeer waarschijnlijk een lichte hersenschudding heeft opgeloopen. Zijn taak werd overgenomen door Koster, een halfliniespeler, die zich er in de tweede helft verschillende malen goed heeft uitge red, waardoor hij de onverdeelde sympathie van het talrijke publiek kreeg. De Amsterdammers namen al dadelijk het heft in handen. Zij oefenden een grooten druk uit op het Excelsior-doel, waarin Kos ter raar stond te schutteren en indien Maat' jes, maar vooral Niehoff, niet zoo betrouw baar zouden zijn geweest, dan zou de stand zeer spoedig 31 zijn geweest. Na tien minuten zette Slot een goeden aan val op, zette afgemeten voor naar van Stok ken Jr., die zich geen oogenblik bedacht en Koster met een zacht schot passeerde (21) Het spel werd toen weer slecht. Vijf minuten voor het einde keerde doel man Koster nog een schot van van Stokken Jr., terwijl van der Velde's schot door een been van Maatjes tegengehouden werd. Vlak voor het einde zetten de Rotterdammers nog eens alles op alles om den, o.i. zeker verdien den gelijkmaker te scoren, maar de D.W.S.- achterhoede was paraat en met een 21- overwinning voor D.W.S. kwam het einde, waarmede de Amsterdammers tevreden mochten zijn. V.S.V.—V.U.C. 3—3. De ontmoeting V.S.V.V.U.C. was een aantrekkelijke partij, welke vooral in de tweede helft uiterst spannend was. In dezen wedstrijd heeft V.S.V. kans gezien een 31- achterstand tot een gelijk spel op te halen. V.U.C. liep hard van stapel, doordat haar beweeglijke voorhoede een tamelijk zwakke verdediging tegenover zich vond. Maar toch kwam het eerste doelpunt aan den anderen kant, doordat Teeling voor een fraaien voorzet van van den Lugt een gaat je in het doel van V.U.C. vond. De beide Harders op den linkervleugel van V.U.C. maakten het de IJmuidensche verdediging heel lastig. Nadat Binder den gelijkmaker had gescoord (11), gaf Harder Sr. V.U.C. de leiding en Mieras maakte er met een hard schot 13 van, met welken stand de rust inging. In de tweede helft was V.S.V. er beter in. Spoedig kon Balvers den achterstand ver kleinen en met den stand 23 kon nog alles gebeuren. Op fraaie wijze voorkwam Michel een zeker doelpunt toen hy zich voor de voeten van Mieras wierp, die door de verde ding gebroken was, en met den bal op hem afstormde. Even later passeerde van den Lugt de ver dediging der gasten, Sterk had zich goed op gesteld. het was 33. Verandering kwam hierin niet meer. R.F.C.—D.F.C. 5—2. In een aardig gespeelden wedstrijd heeft R.F.C. een volkomen regelmatige over winning behaald op D.F.C. Na eeri wat zenuwachtig begin, ontplooi den de Rotterdammers een vlug en forsch open spel, waartegen de Dordtenaren zich tenslotte niet handhaven konden. Wel namen zij na ongeveer tien minuten de leiding, maar gaandeweg werden de Rotterdammers gevaarlijker. Toch duurde het nog ruim tien minuten eer van Dyk kans zag een te- rugspringenden bal langs den Dordtschen doelman te plaatsen (11). De gevaarlijke linkervleugel der Dordte naren werd streng bewaakt zoodat noch Mijnders noch de Smit veel kansen kregen. Na ongeveer een half uur kopte Drok na een hoekschop het tweede doelpunt in het Dordtsche doel, maar geen minuut later wist Westhoven uit een algemeen gevecht voor het Rotterdamsche doel den gelijkmaker te plaatsen (22). Na de hervatting namen de Rotterdam mers meer en meer het spel in handen. Toch duurde het weer twintig minuten voor van Walsum uit een keurigen aanval de leiding wist te heroveren (32). Kort daarna wist van Dijk tusschen veel Dordt sche beenen door no. 4 in het net te plaat sen (42). Eenigen tijd lukte het de Dordtsche achter hoede vele aanvallen der Rotterdammers op buitenspel te laten doodloopen, maar de R.F.C.-ers lieten zich niet ontmoedigen en toen na een keurigen aanval van Dijk den bal netjes voor de voeten van Drok legde, aarzelde deze niet maar passeerde Jas voor de vijfde maal (52). AjaxSparta 63. De wedstrijd AjaxSparta is er ditmaal een geworden, die rijk was aan sensatie, rijk aan spannende momenten enrijk aan doelpunten. Onmiddellijk na den aftrap reeds loste de Amsterdamsche linksbinnen zyn eerste ge vaarlijke schot, en Pil kon slechts met moei te redding brengen. Na tien minuten kon Ajax van geluk spre ken, toen een schot van de Sparta-voorhoede buiten het bereik van Keizer tegen den paal stuitte. In het veld was Sparta gedurende het eerste kwartier wel iets sterker, maar het eerste doelpunt kwam toch aan de andere zijde, waar van Wijngaarden zich door de verdediging wist te werken en Ajax na 16 minuten de leiding kon geven. Na 28 minuten was het tijdstip aangebro ken, waarop Bijl met zijn voortreffelijk ge richte schoten succes zou hebben. Van vrij grooten afstand loste hij een schot, laag en hard, dat in den hoek van het Sparta-doel verdween (20). Geen twee minuten later schoot hij op nieuw, toen hij niet in bijzonder gunstige positie stond en ieder verwachtte, dat hij het leer zou afgeven: via de handen van Pil suis de de bal weer in het net (30). Eenige oogenblikken leken Wilson en Heshof wat beduusd door Bijl's succes, zoo dat het Sparta-doel weer in gevaar kwam, doch weldra ging het spel weer gelijk op, en in rustig tempo werd de eerste helft uitge speeld. Na de hervatting waren de eerste aanval len voor Ajax, doch het eerste gevaarlijke schot loste de Spartaan Meyer uit een hoek schop. En opnieuw kregen de Rotterdam mers een goede kans,-toen Keizer buiten zijn doel was. Toen ook een derde fraaie gele genheid tot scoren door Sparta verzuimd was, achtte Bijl het blijkbaar den tijd voor een Ajax-doelpunt weer gekomen. Van be hoorlijken afstand loste hy een schot, hard en scherp als de vorige, dat doel trof (40) Na 17 minuten echter scoordé Sparta het doelpunt, dat het al lang verdiend had. Knape had den bal goed vrijgemaakt om met een uitstekend schot te doelpunten (41) en drie minuten later had de rechts buiten weer succes, toen hij door de geheele Amsterdamsche verdediging was geloopen (42). Ajax moest toen alle zeilen bijzetten. Maar verder dan eenige hoekschoppen konden de Spartanen toch niet komen, en toen met het verstrijken der minuten 'de hoofdstedelijke achterhoede stand hield, begreep ieder, dat Sparta voor een hopelaoz» taak stond. Twaalf minuten voor het einde maakte Gerritsen ook aan het laatste restje onzekerheid een einde door een voorzet van van Wijngaarden in te schieten (52). Twee minuten later verhoogde van Ree nen den voorsprong, na eveneens den bal van den linksbuiten gekregen te hebben (6—2). De laatste tien minuten waren van weinig beteekenis. Toch veroorzaakte Keizer nog een doelpunt, toen hij een voorzet van Knape wilde vangen, doch den bal uit zijn handen liet vallen. Voormolen scoorde toen gemak kelijk (6—3). A.D.O.—K.F.C. 2—2. Het is A.D.O. niet gelukt K.F.C. te slaan. Voor een groot deel is dat te wijten aan het slap spelen. Vooral na de rust was A.D.O. niet veel waard. Voor de rust had A.D.O. het beste van het spel, doch doelpunten bleven voorloopig uit, totdat negen minuten voor de rust A.D.O. een hoekschop te nemen kreeg, welke goed voor doel werd geplaatst. Na eenig heen en weer trappen kopte de Korte langs Klokke- meyer (10). De tweede helft begon sensationeel. Na drie minuten gaf van Wensveen een afgeme ten voorzet en Kruyver kopte in (11). En kele minuten later ging de A.D.O.-voorhoe- de er weer vandoor, Berg gaf een prachtige kans naar binnen en de Heer knalde keihard langs Klokkemeyer (21). Het spel werd nu iets spannender doch hoe meer de tijd ver streek, des te meer raakte de A.D.O.-ploeg uitgespeeld. Loof moest zich laten vervan gen door van den Berg. Enkele minuten voor tijd maakte Kruyver met een kalm schot gelijk. D.H.C.—Hermes-D.V.S. 3—0. In een vriendschappelijk gespeelden wed strijd heeft D.H.C. een 3O-overwinning weten te behalen op Hermes. Reeds spoedig na den aanvang ontwikkelde zich een snel en fraai spel, en er was nauwelijks vier mi nuten gespeeld, toen Ditmars het eerste punt voor D.H.C. wist te scoren (10). Op de zelfde fraaie wijze als in het begin duurde de strijd voort en bij de Delftenaren bleek vooral Buyink in uitstekenden vorm te zyn: zijn spel stak ver uit boven dat van de an deren. Toch was de strijd reeds veertig mi nuten oud, toen Buyink erin slaagde den voorsprong te vergrooten en alzoo den stand op 20 te brengen. Hermes deed alle moeite om een tegenpunt in de wacht te sleepen, doch zy slaagde daarin niet. Weliswaar was haar voorhoede in het veld zeer actief, doch voor het doel was zy machteloos. Na de rust had er in de Hermes-gelede- ren een kleine verandering plaats gevon den, n.L doordat Breitner met van Eenber- gen van plaats had verwisseld. Vermoedelijk meende piei\ hierdcjpr de kans op een tegen punt te hebben vergroot, doch deze meening bleek verkeerd, want eenig succes bleef uit. Zelfs moesten de Schiedammers die moedig en fair streden, aanzien, dat Ditmars nog een derde doelpunt voor D.H.C. scoorde, waarna met den stand 30 het einde kwam van dezen wedstrijd, die door een vrij tal rijk publiek werd bijgewoond. H.B.S.Feijenoord 21. Na een meer spannenden dan mooien wedstrijd is H.B.S. erin geslaagd haar eer sten wedstrijd op eigen terrein te winnen, en nog wel van Feijenoord. De Rotterdam mers speelden technisch beter en vooral hun balbehandeling en snelheid waren in staat om H.B.S. voor vele moeilijkheden te stellen. Maar in den aanval vlotte het niet zoo goed, en aan den buitenspelregel werd te weinig aandacht besteed, met het gevolg, dat de Haagsche verdediging het niet ééns al te moeilijk had. Bij H.B.S. is de verdediging trouwens het sterkste deel van de ploeg, want in den aanval zijn alleen van Vliet en van de Vegte in staat voor verrassingen te zorgen, terwyl de vleugels zeer zwak zyn. Feijenoord stak goed van wal en na onge veer 25 minuten spelens kon van Heel van een fout van Walham profiteeren en onhoud baar zijn club de leiding geven. Doch reeds een minuut later stormde van Vliet door de Rotterdamsche verdediging en zijn hard schot trof doel (1—1). H.B.S. kreeg nog eenige kansen om de leiding te nemen, maar ook Feijenoord liet tot tweemaal toe een opgelegde gelegenheid voorbijgaan om te doelpunten. In de tweede helft legde H.B.S. zich in hoofdzaak op verdedigen toe, maar toen van Vliet na 33 minuten op precies de zelfde wyze als voor de rust van Male het nakijken gaf was het pleit ten gunste van H.B.S. beslecht. 't GooiStormvogels 53. Dat de „newcomer" in de eerste klasse zich niet met een bescheiden plaatsje op de ranglijst tevreden wil stellen, ondervond Stormvogels aan den lijve. Tot tweemaal hadden de IJmuidensche bezoekers de lei ding,'maar moesten uiteindelijk een neder laag slikken. Stormvogels gaf aanvankelijk den toon aan, doch toen het overwicht niet in doel punten resulteerde, kwam de thuisclub meer en meer opzetten en was geruimen tijd dui delijk sterker. Juist in deze periode oogstte Stormvogels het eerste succes door haar mid denvoor Prins. Na 21 minuten kwam de ge lijkmaker. De strijd ging hierna meer gelijk op en het was weer Prins, die Stormvogels de lei ding bezorgde. Een misverstand tusschen Haak en Holenberg bood een kansje voor J. Cohen, die niet aarzelde en beide partijen ten tweeden male op gelijken voet bracht. Na de thee nam de thuisclub, nadat aan vankelijk Stormvogels verwoede pogingen had gedaan de situatie te haren gunste te veranderen, het initiatief en toen Rangsma, die Haak Sr. had vervangen, het leder voor dn keeper liet loopen, was N. Cohen er eer der bij en kopte den bal in de touwen (52). Nog eenmaal wist Woudenberg indirect uit een vrijen schop keeper Cohen te passee- ren, zoodat tenslotte het einde een verdiende 53-zege voor 't Gooi bracht C.V.V.—Blauw-Wit 0—2. C.V.V., dat op éigen terrein twee weken geleden .van Feijenoord wist te winnen, moest dit keer de meerderheid van Blauw- Wit erkennen, dat een verdiende overwin ning heeft behaald. De Rotterdamsche ploeg begon den wed strijd wel met groot enthousiasme, maar al ras bleek de verdediging het zwakke punt en daarvan wist Blauw-Wit reeds na vijf mi nuten te profiteeren. C.V.V. kwam daarna zeer sterk opzetten. Herhaaldelijk werd het Blauw-Wit-doel in gevaar gebracht, maar Wilders en Slot, vooral de eerste, weerden zich bijzonder goed, zoodat C.V.V. niet tot doelpunten kwam. De C.V.V.-ers probeerden het daar na met verre schoten, maar hierbij gaf Fer- werda geen kans. Zoo bleef de stand tot de rust verder onveranderd. Na de hervatting openden de Rotterdam mers weer het offensief. De middenlinie zat er bij hen nu beter op, ook omdat v. d. Her k nu linkshalf was. Op voortreffelijke wijze wist de Amsterdamsche verdediging Ie snelle aanvallen te brenken. Eenige goede kansen werden door het C.V.V.-binnentrio door weifelen en onvoldoende passeeren van den bal, onbenut gelaten. Na een goed kwartier spelen begon het tempo bij C.V.V. te verslappen. Blauw-Wit echter was in alle opzichten nog frisch en kreeg dan ook het spel geheel in handen, Opnieuw werd 'n misverstand in de verde diging C.V.V. noodlottig. Het Amsterdamsche binnentrio passeerde de backs, van Nol plaat ste, terwyl de keeper uitliep, netjes naar Bergsma, die in het verlaten doel schoot (0—2). Nog een paar maal ging daarna de C.V.V.- voorhoede er van door maar Blauw-Wit be- heerschte niettemin tot het einde den strijd, al kwamen er dan ook geen doelpunten meer. XerxesHaarlem 23. Deze wedstrijd trok enorme belangstelling. Er was te veel publiek toegelaten met het gevolg, dat honderden menschen van het spel niets of nagenoeg niets gezien hebben. Haarlem was dadelijk in de meerderheid en de verdediging van Xerxes kreeg het dan ook heel zwaar te verantwoorden. Damme was in het doel uitstekend op dreef en hij stopte tal van lastige schoten. By een hoek schop was het van Polanen, die Haarlem de leiding gaf (01). Daarna kwam Xerxes er allengs beter in, maar hoewel de verdediging van Haarlem vaak vreemd stond te schutteren, bleef Haarlem geruimen tijd haar voorsprong be waren. Eerst na een half uur maakte de Jong met een kopbal uit een voorzet van. Kok gelijk (1—1). In de tweede helft was Xerxes het meest in den aanval, doch haar voorhoede dreef het samenspel te ver door en als er al eens geschoten werd, geschiedde dat slecht. Tien minuten voor het einde gaf van der Hulst Haarlem met een kopbal weer de lei ding (1—2). Xerxes viel toen verwoed aan en twee minuten voor het einde maakte Kok na ste vig doorzetten van Lagendaal er 22 van maar in de laatste minuut verschafte van Polanen Haarlem nog de overwinning, die haar ook ten volle toekwam. DE ENGELSCHE LEAGUE. De uitslagen van de Zaterdag gespeelde wedstrijden luiden: Eerste afdeeling: ArsenalManchester City 21 BirminghamGrimsby Town 22 BlackpoolDerby County 1j Bolton WanderersLeicester City gj BrentfordBunderland 4q Huddersfield TownW. Wanderers i- q LiverpoolEverton 12 MiddlesbroughPreston North End 21 PortsmouthChelsea 24 Stoke City—Charlton Athletic 2—0 West Bromwich Albion—Leeds United 2—1 Tweede afdeeling: Barnsley—Burnley 2—2 Blackburn Rovers—Southampton 4g ChesterfeldNorwich City 6—2 FulhamBradford 12 Luton Town—Bury 0—1 Manchester United Sheffield United 0—1 Newcastle United Coventry City i__2 Nottingham Forest—Swansea Town 2—1 Plymouth Argyle—Aston Villa 0—3 Sheffield Wednesday—Westh. United 1—0 Stockport City—Tottenham Hotspurs 3—2 Welk een bittere ontgoocheling heeft Alcmaria haar aanhangers be zorgd Waar was het frissche, enthousiaste elftal, dat een week ge leden West-Frisia op normale wijze verdiend klopte? Het was er niet. Er waren elf voetballers, die geen schijn van een kans kregen tegen de Ken- iemers, die veel sneller speelden dan de withemden, die in alle opzichten beter waren. Technisch waren zij de Alcmarianen de baas; tactisch stonden ze ver boven de tegenstanders. Als er geplaatst werd, gebeurde dit door de Kennemers; als er gekopt werd, was het "een Kénnëmér, die het leer weg werkte. Alcmaria werd gevoelig afgestraft en met cijfers, die nog lang niet de minderheid van de withemden uit- «jrufckep. Gerritse werd gemist. Met Gerritse was het heel anders gegaan. Dat hoorden we na afloop zeggen. En we moeten het vol- komeji toegeven, dat het gemis van Ger ritse sterk gevoeld werd. Inderdaad, met hem was het anders gegaan. Maar met Gerritse was de wedstrijd ook verloren geworden. Daarvoor speelden de Kenne mers" te sterk, daarvoor speelde Alcmaria te zwak. Daar was- van het Alönaria van een week geleden niets meer over. Toen een snelle voorhoede, die de aanvallen behoor lijk afwerkte; nu een voorhoede, die totaal ongevaarlijk was. Op v. d. Pol na was geen der spelers voldoende en al weten we wel, dat de meesten beter kunnen, dan is dat nog geen goede verklaring voor deze lus- telooze voorhoede. Wij zouden gelooven we veel eerlijker zijn, als we zeggen, dat de aanvalsleider geen voetballer is. En zoolang een goede aanvalsleider ont breekt, zoolang zal deze voorhoede te veel op het geluk moeten bouwen. En dat geluk was er dezen keer niet. Echter, het lag hem niet alleen aan de voorhoede. Ook de middenlinie was meer dan zwak. Geen moment hebben de kant- halves getracht de buitenspelers te hou den, met het gevolg, dat de Kennemer- vleugelspelers voortdurend vrij spel had den. Verder zag de Grand, die toch anders wel een goede partij kan. spelen, geen kans, om de lekken te stoppen. Hij kon dat ook niet doen, omdat Koning ook al niet op dreef was. Trouwens, het was èn voor Koning èn voor Burger een hopeloos ge val: zy moesten spelen tegen een snelle voorhoede, die het spel voortdurend open gooide en vrijwel geen tegenstand vond in de witte middenlinie. Burger tenslotte speelde een van zyn beste wedstrijden, terwyl Brouwer naast eenige zwake momenten ook sommige schitterde oogenblikken had. Maar als geheel rammelde het. En als we nog .iets mogen zeggen van dit Alcmaria, dan is het wel dit: het elftal heeft geen energie genoeg, om een wed strijd uit het vuur te slepen. Het laat zich veel te gauw uit het veld slaan en kan. dan niet onder den druk vandaan komen. En zoo zouden we van dezen wedstrijd kunnen zeggen, dat Alc maria reeds geslagen was, voordat het beginsignaal geklonken had. Want Ger ritse moest reeds na het even. lostrappen het veld verlaten met een onwillige knie. Dat beteekende natuurlijk een verzwak king, maar het beteekende voor de overige tien spelers nog veel meer: een soort moe deloosheid, die fataal werd. De Kennemers, die tot nog toe geen enkel doelpunt hadden kunnen maken, kregen nu zes doelpunten op hun naam. Het hadden er veel meer kunnen zijn, als de heeren maar iets zuiverder geschoten hadden, 't Was echter zoo ook voldoende. Het elftal der gastheeren speelde een zeer goeden wedstrijda. Integenstelling met Alcmaria werd het heil gezocht in het open spel over beide vleugels en dat bracht het groote succes. Daardoor kwamen er tel kens en telkens weer groote gapingen in de witte verdediging en dus kwamen er ook kansen, bij de vleet. Bovendien speel den de Kennemers veel sneller, ze plaat sten heel wat beter en hun koppen was zoo goed. dat elke hooge bal in hun bezit kwam. Een bepaalde zwakke plaats had dit elftal niet en het groote voordeel was wel dat het elftal een geheel was. De wedstrijd. Het begon anders zoo goed met Alcma ria. Het spel was misschien nog geen minuut oud, toen Keppel een bal goed voor het doel plaatste en Stelma de rest deed. De kleine voorsprong ging echter gauw weer teniet, want toen eenige minuten later de Kennemer-voorhoede er vandoor ging, stond Brouwer een paar meter voor het doel opgesteld en het hooge schot van den Kennemer-midvoor ging via zijn han den in 't doel. En toen Koning bij den eer sten den besten aanval, die daarna volgde, een bal onder zijn beheer kreeg, was het meteen 21. Zoo was binnen de 10 minuten de voor sprong reeds in een achterstand veranderd. Die twee fouten in de witte verdediging deden de deur dicht. Toen was Alcmaria nergens meer en feitelijk hebben de wit hemden toen zoo goed en zoo kwaad als het ging, hun doel verdedigd. De Kenne mers veroorloofden zich de luxe om eenige opgelegde kansen, te verknoeien en verder graaide Brouwer een serie ballen weg, terwijl de beide backs ook veel werk kon den verzetten. Daarbij maakte Koning wel heel veel fouten, zonder dat die behoorlijk afgestraft werden. En tenslotte werden vele voorzetten door de Kervnemer-vleu- gelspelers achter geplaatst. Heel onverwacht kwam toen zoowaar de gelijkmaker. Het was weer Keppel, die een bal opbracht. Hij zou voorzetten, maar het werd een scherp schot, dat juist in den bovenhoek doel trof. En met dezen stand kwam de rust. Direct na den aftrap werd Alcmaria vol komen verrast door de snelle Kennemers, die een resoluten aanval over rechts on dernamen en meteen maar weer de lei ding namen. En vanaf dien tijd zijn ze bijna voortdurend in den aanval geweest. Uit een cadeau gegeven hoekschop werd het vierde doelpunt gescoord en toen er nog een kwartier gespeeld was, stond het al 52, doordat Brouwer een voorzet liet glippen. Laten we verder maar niet uitweiden over den wedstrijd, die geen wedstrijd was. Het was een povere vertooning, waarby Alc maria nog eenige goede kansen behoorlijk verknoeide, tenslotte toch nog een punt kreeg door v. d. Pol en meteen weer een tegenpunt, zoodat het drama eindigde met een 63 overwinning voor de thuisclub. En we dachten na afloop aan het fris sche spel van het geheel verjongde tweede elftal, dat we op het middaguur tegen de Boys zagen spelen. Zou daar heelemaal geen materiaal bij zijn voor het eerste? Een pittige, doch geen mooie wedstrijd, die de rood-witten een verdiende overwinning brengt. J.l. Zaterdag hadden we reeds voldoende te kennen gegeven, dat de rood-wit geblok- ten die bezoek van de Texelaars zouden krijgen het heusch niet zoo gemakkelijk zouden hebben, als wel werd verwacht. Het mag een feit zijn, dat de Texelaars slecht van start gingen, doch de tweede ne derlaag op eigen terrein tegen Assendelft kwam niet alleen geheel onverwachts vlak tegen het einde, doch was tevens nog on verdiend. En bovendien,de eilanders zullen toch wel steeds weer iederen volgen den wedstrijd probeeren, eenige winst te boeken. Zoo leek het tenminste ook nu aan de Westerweg. We zagen een zéér hard wer kende ploeg, die alles in het werk stelde, om in elk geval een puntendeeling te for- ceeren, een ploeg die over een goeden doelwachter en prachtigen midvoor be schikte, die het de Alkmaarders niet be paald gemakkelijk hebben gemaakt, in de allereerste plaats door hun zeer hard werken en stug verdedigen. De benjamins hebben ongetwijfeld in de kaasstad een prettigen indruk achtergela ten, door hun zéér sportieve houding. De rood-witten konden in verband met het stugge spel van de tegenstanders steeds niet voldoende hun juiste spel ontplooien en eerlijk gezegd, stond het peil merkbaar lager, dan tijdens het tref fen van vorige week te Hoorn. Wat echter een belangrijke factor was, de tegenstanders werden geen oogenblik onderschat en het harde werken der bezoe kers, werd met eenzelfde wapen bestreden. Geen enkele bezoekers tijdens den wed strijd, zal dan ook aan de verdiende over winning van de kaasmenschen hebben ge twijfeld. Door het niet medespelen van Pater, be merkten we op de linkshalfplaats v. Eerden die ook nu weer heel goede dingen deed en by het overige goede gedeelte van de half- linie aansloot. De invaller-doelman, kon ons v. d. Horst niet doen vergeten, maar hy deed z'n best. Ook nu speelde vooral Houtkooper die in Hoorn in grootschen vorm was een solide partij. De rood-witte aanval heeft echter nog lang niet de juiste vorm gevonden en de ondervinding heeft uitgewezen, dat het stukken beter kan. Dat de geblokten ondanks deze facto ren nog een flinke zege behaalden, is een compliment op zich zelf waard. Uit den wedstrijd nog de volgende grepen: Even half drie zien we beide opstellingen binnen de lij nen en bemerken we, dat elke ploeg over een tweetal invallers beschikt. Alkm. Boys: Akkerman Houtkooper Slikker Brouwer Hartog v. Eerden Indri Goudsblom Schenke Mulders de Grand Scheidsrechter E. H. Crabbendam. Kikkert Witvliet Neyns Vlaming H. Ran Huizinge de Graaf Helsloot J. Ran H. Neyens Dukers Texel Het begin laat eenige wederzijdsche aan vallen zien, die worden afgesloten met een goed genomen corner van Indri, die Goudsblom even goed inkopt, doch Dukers prachtig weet te stoppen, evenals kort daarop een hard schot van de Grand. Een mooie aanval IndriGoudsblom, een pass, doch Schenke schiet van dicht by over. En meteen kopt Mulders een voorzet van Indri juist over de kruising. Eindelijk komt Texel wat meer los en Ran mag een corner nemen, die echter wordt weggewerkt. Mooi werk van Indri wordt afgesloten met een goed stoppen van Dukers en dan plotseling heeft Schenke succes, als een hard strak schot via Dukers' handen doel treft, zoodat de kaasmenschen de leiding hebben genomen, 1®- Dan wordt Akkerman eens aan de tand gevoeld en hy krijgt enkele harde schoten te stoppen, eenmaal weet hy zelfs keurig te redden. Schenke laat een goede pass van Goudsblom juist naast verdwijnen, terwijl enkele volgende Boys-aanvallen onbeloond blijven. Nu is het weer de beurt aan Texel, doch ook de rood-witte defensie teeft niet thuis.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 6