De Alkmaarsche Begrootingsdebatten. De heer Appel bedankt als lid der R.S.A.P. DE AGENDA VLUG AFGEWERKT. DEFDE BLAD 3 Eenmaal had Goudsblom bijna succes, doch zijn kopbal gaat juist tegen de lat. Een keihard schot van Schenke laat Dukers bijna tfnder zich door glippen en zoo ver strijkt de tijd en komt de rust zonder wijziging. Na de rust bemerken we eenzelfde spel- beeld met een tikje meerderheid voor de Boys. Toch laten de bezoekers niets onbe proefd om gelijk te maken, doch Slikker c.s. zijn op hun qui vive. Langen tijd golft het spel op en neer, met wederzijdsche corners die niets opleveren totdat na 25 minuten het moment van den wedstrijd komt. Brouwer geeft een bal goed af aan Indri, die mooi opbrengt en scherp voorzet. Het is de bij verrassing toeschietende Mulders, die het leder oppikt en ineens onhoudbaar langs Dukers jaagt, zoodat de voorsprong is vergroot 20. Van nu af spelen de Boys een gewonnen partij en enkele malen ontkomt het Texel doel als door een wonder aan een doorbo ring. Als Mulders een handig voorzetje geeft, kan Goudsblom met een mooien kopbal den stand op 30 brengen. Nog eenige aanvallen en dan kondigt scheidsrechter Crabbendam die voor treffelijk floot het einde. ZAANDIJK II—OUDORP I 3—0. Deze uitslag geeft in 't geheel niet de juiste verhouding weer. Een gelijk spel of een kleine Zaandijk-overwinning was juister geweest. Wat techniek en tactiek betreft, waren de Oudorpers zelfs iets beter, doch het ont breekt hen ten eenenmale aan den wil om door te zetten en om forsch in te grijpen. Het eerste half uur golfde het spel op en neer. Toen echter bij een Zaandijk-aanval een kleine wijfeling in de achterhoede ont stond, maakte de Z-rechtsbinnen hiervan gebruik en doelpuntte onhoudbaar, en met een 1O-voorsprong voor Zaandijk brak de rust aan. Direct na de rust pakte Oudorp flink aan, echter zonder resultaat. Elke Oudorp-aanval was volgens den arbiter buitenspel, zoodat Zaandijk zelf nu en dan niet wist, waarvoor gefloten werd. Een snelle Z-doorbraak en de stand was 20. Toen echter de Zaandijk-middenvoor in buitenspel-positie het derde doelpunt maakte, werd dit niet gezien en het einde kwam met een 3O-overwinning voor Zaan dijk. ONGEREGELDHEDEN BIJ VOETBAL WEDSTRIJDEN. Tijdens den voetbalwedstrijd GoudaAl- V.B. is het tot ongeregeldheden gekomen, het tot ongeregeldheden gekomen. Toen Gouda het derde doelpunt had ge scoord, waardoor de stand 31 was gewor den, appelleerden niet alleen de spelers van Alphen tegen deze beslissing van den scheidsrechter, doch ook hun supporters be gonnen zich te weeren. Hierbij raakte een deel van het publiek slaags. Na afloop van den wedstrijd, die door den heer J. C. F. Bulter, ondanks het ruwe spel, uitstekend was geleid, ontstond wederom een gevecht, doordat de grensrechter van Alphen een Gouda-speler een tik op het hoofd gaf met een vlaggestok. Door politie en officials werden de rumoe rige elementen van het veld verwijderd. Naar wij vernemen zal het bestuur van Gouda zich met een protest tot den K.N.V.B. wenden. Dit is niet de eerste maal, dat zich derge lijke ongeregeldheden tijdens wedstrijden tusschen Gouda en Alphen voordoen. Men heeft hierdoor reeds enkele malen zonder publiek moeten spelen. Nog meer onsportief gedoe. Ook bij den wedstrijd D.S.O.SOA, welke voor de vierde klasse C van den K.N.V.B. te Zoetermeer werd gespeeld, was het begrip sportiviteit ver te zoeken. Er werd buiten gewoon ruw gespeeld. De D.S.O.-speler K. Dontje moest met een gekneusd schouder blad van het veld naar zijn woning worden gebracht. Toen bij den stand 44 een speler van de bezoekende club den rechtsbuiten van D.S.O. kennelijk naschopte, vond de scheidsrechter den tijd gekomen om den wedstrijd te sta ken. Hij achtte het niet wenschelijk, dat on der deze omstandigheden het spel voortgang zou vinden en voorkwam met dit besluit ver dere ongelukken. Hockey. H. D. M. II—ALKMAAR 2—2. Gistermiddag speelde het Alkmaar-elftal zijn eersten competitiewedstrijd op het nieuwe H. D. M.-veld, dat tamelijk zwaar te bespelen was. De opstelling was als volgt: Voute Burlage v. Boren-Lensinck Berkhouwer Valkering Dun Maters Jr. Stroink Erdtsieck Maters Sr. Worm De wedstrijd begon vrij kalm, doch met een overwicht van H. D. M., zoodat H. D. M. de score opende, dank zij het feit, dat de Alkmaar-backs foutief reageerden op een verkeerd begrepen fluitsignaal van een aangrenzend veld. Alkmaar wist ten slotte dit offensief te bezweren en het spel naar de andere zijde te verplaatsen. Uit een snellen aanval wist dan ook Maters Jr. na fraai solospel den gelijkmaker te scoren, waarna de rust met gelijken stand in trad. Na de rust had een succesvolle omzetting in het elftal tot resultaat, dat Dun Alkmaar de leiding kon geven. H. D. H. wist echter de gelijkmaker te scoren (22), waarop de Alkmaarsche voor hoede enthousiast ten aanval trok, daarbij goed gesteund door de middenlinie. Inderdaad had één der aanvallen succes, door goed volhouden der binnenspelers, doch deze goal werd zeer ten onrechte voor off-side afgefloten. Kort hierop klonk het eindsignaal, zoodat de wedstrijd in een gelijk spel eindigde, een resultaat waarmee beide ploegen tevreden mogen zijn. STANIOL (zilverpapier) bedrukken wij óók ALKMAARSCHE COURANT, TEL. 3320 Kegelen. INVITATIE WEDSTRIJD. Een tiendaagsch nationaal kegelconcours werd Zondag te Amsterdam aangevangen met een invitatiebondenwedstrijd. De uit slag luidt: 1. Haagsche Kegelbond 1380 houten; 2. Alkmaarsche Kegelbond 1303 houten; 3. Haarlemsche Kegelbond 1270 houten; 4. Amsterdamsche Kegelbond 1244 houten; 5. Holland's Noordpunt 1165 hou ten; 6. Utrechtsche Kegelbond 1159 houten. De gespecificeerde cijfers der Alkmaar- ders waren.: C. Klerk 76 en 80 is 156; J. van Spanje 78 en 75 is 153; J. Eyckholt 73 en 79 is 152; J. de Bakker 68 en 74 is 142; C. v. Wijn gaarden 68 en 64 is 132; G. J. Genefaas 62 en 65 is 127; M. Jimink 57 en 65 is 122; C. v. d. Cappelle 64 en 56 is 120; M. van Putten 52 en 56 is 108 en Joh. Diepen 38 en 53 is 91. Paarden. RALLYE-PAPER der Kennemer Rijsocieteit. Als een van de meest geslaagde evene menten op het Winter-program van de Ken- nemer Rijsocieteit wordt altijd de jaarlijk- sche rallye-paper beschouwd en die, welke Zaterdag j.L gehouden werd, zal ook nog lang stof tot gezellig nakaarten geven. De technische commissie had een aller aardigst parcours uitgezocht en de vele voetangels en klemmen die er op de staf kaarten bij elkaar gepuzzeld waren, hebben gemaakt, dat vele groepen urenlang door de duinen hebben gedwaald en net niet bij de posten, die toch ergens in de buurt moes ten wezen, aankwamen. Linea recta was de totale afstand tusschen de 7 posten ongeveer 16 K.M., maar er zul len weinig equipes geweest zijn, die minder dan ruim 20 K.M. hebben gereden, zoo lis tiglijk waren de punten uitgezet. Voegt daar nog bij, dat verschillende wegen, die als uit verkoren schenen om van post tot post te rijden, door de technische commissie opge broken waren verklaard en dus onberijd. baar, dan begrijpt men, waarom hij; die deze rallye voor 't grootste gedeelte uit zocht al dra „puzzeldokter" gedoopt werd. Er werd in equipes van twee gereden, heer en dame. En met een geweldig enthou siasme is het geval uitgeknobbeld, terwijl met flinke snelheid de afstanden tusschen de posten werden gereden. Toch was er aan de finish maar één paard, dat een te hooge temperatuur had, een bewijs dat de ruiters met overleg hun wedstrijd reden en niet maar door-joegen ten koste van het paard. Bob en Norman hadden een rustigen dag, 1 uur en 25 minuten na den start stonden ze al in den stal van Johanna's Hof, terwijl hun berijders hoog genoteerd stonden voor het oranjelint. Carola en Snaps kwamen na 1 uur en 52 minuten binnen en Rodes en Jaap na 2 uur en drie minuten. Dit paar kwam binnen, keurig achtervolgd door een kleinen schim mel, die van zijn land uit, de paarden door het terrein had zien gaan en ook rallye-nei- gingen kreeg. Hij brak door het hek en kwam spoorslags achter Rodes en Jaap aan, op zijn beurt weer achtervolgd door zijn snel fietsenden baas, die liever een paard in het land dan een wedstrijdvolbloed heeft. Vreeselijk gedesillusionneerd ging schim- meltje weer met zijn baas terug. Als vierden kwamen Elan en Siegfried binnen in 2 uur 31 min.; de rest was nog naarstig in de duinen aan het speuren. De laatsten moesten ervaren, dat ze 3 uur en zeven min. aan het zwerven waren geweest. De welgeslaagde middag werd verder be steed met een enthousiast nakaarten over een prachtigen wedstrijd en een genoeg lijken terugrit naar de manege. DRAVERIJEN TE EDAM. Van de Zondag te Edam gehouden hard draverijen waren de uitslagen: 1 Xiphias, eig. en ber. J. v. Twisk, Mid- den-Beemster. 2 Bethy Worthy, ber. H. Mensinga, eig. K. Wijk, Glimmen ((Gr.) 3 Siser Bond, ber. J. v. Leeuwen Sr., eig. A. C. v. d. Veen, Haarlem. 4 Otelha, ber. J. v. Leeuwen, eig. J. Kui per, Zaandam. Wielrennen. HET AFSCHEID VAN JAN DERKSEN. De sluitingswedstrijden der Alkmaarsche Wielerbaan, die Zaterdagmiddag gehouden werden, beteekenden meteen een afscheid van Jan Derksen en dus hadden we een of ander extra nummer verwacht, waarin dat afscheid tot uiting zou komen. En in elk geval hadden we verwacht, dat Derk sen. toegesproken sou worden en een eereronde met bloemen zou rijden. Het gebeurde niet. En de jonge renner, die hier zijn carrière begonnen is en die het publiek ontelbare keeren heeft ge boeid met zijn sprints juist en vooral met zijn sprints moest zelf maar voor een goed afscheid zorgen. En dat, terwijl Alcmaiia in. den regel nog al gul (soms wel wat te gul) is met het uitdeelen van bloemen en het houden van toespraken. Welnu, Derksen heeft voor een goed afscheid gezorgd. Eerst in zijn eigen speciaal-nummer: de sprint. Hij had met geen van zijn tegenstanders eenige moeite en won op zijn gemak alle ritten. Voor een verrassing zorgde Piet Evers, die volkomen regelmatig Jan Pronk klopte. Pronk liet het te veel op de laatste 100 meter aan komen, zoodat bij de bei de beide renners nog rustig rond bleven draaien. Pas op 150 meter demarreerde Evers snel en plotseling en Pronk werd geklopt. Wat hem een volgenden keer zeker niet zal gebeuren! Derksen won dus de sprint. Derksen. deed echter meer. In den kop pelwedstrijd over 40 K.M. heeft hij met Jan Pronk misschien wel zijn snelste koppelkoers gereden. De bedoeling was duidelijk: nu eens bij deze speciale gele genheid zijn kracht toonen. En beide ren ners, die volkomen op elkaar ingesteld zijn, kregen het heele veld op de knieën, zoodat slechts drie complete koppels van de zeven den strijd beëindigden. De jach- te werden dezen keer door Derksen-Pronk zelf ontketend en hoewel het veld zich gced verweerde, was geen der andere kop pel opgewassen tegen dit duo. Stuk voor stuk verloren ze terrein en nog voor de 25 K.M. gereden was, had het veld zich moe ten bukken voor de slagen, die Derksen Pror.-k hst toebracht. De totale winst was 3 ronden. En 15 van de maximum te behalen 16 punten. Zoo maakte Jan Derksen van het af scheid zijn eigen afscheid. En het was goed Het wassprekend! Bij de nieuwelingen, die eerst een 59 ror.den-wedstrijd redën, waren de Haar lemsche deelnemers veel tactischer Jan de Alkmearders en zij wonnen de drie prij zen zonder moeite. De Alkmaarders kre gen geen kans in de eindspurt en werden radicaal geklopt. In de afvalrace werd de Haarlemmer Schell nog eens verdiend eerste voor Hollebeek en Kuilboer. Tenslotte nog een 80 ronden race met eenige klassementen voor amateurs en on af hankelij ken. Er werd hier hard gejaagd en ontelbare uitlooppogingen werden ondernomen. De meeste mislukten, al hield vooral Jan Groot er dikwijls den gang in*, Verder dan een halve ronde kon hij echter niet komen. Dat Burger en Schipper bijna een ronde wisten te pakken, lag hem aan de traag heid van het veld, dat niet snel genoeg reageerde. Schipper kreeg echter net ndet het veld te pakken .en de Haarlemmer Burger wel. Echter, voordat deze het peleton bereikt had, was Jan Pronk weg gevlucht, wat echter voor de jury geen aanleiding was, om hem geen ronde ach terstand te geven. We weten niet, hoe de beslissing had moeten zijn. Burger had de volle 80 ronden afgelegd en werd eerste. Schipper legde ze ook af en werd niet geplaatst. Pronk, die de meeste punten had veroverd, werd nu tweede. Moest Pronk toch eerste worden? Hij was niet gelapt door Burger. Maar hij leg de minder meters af. De voornaamste uitslagen luiden: sprint: 1. J. Derksen (laatste ronde 10.3 sec.); 2. Andriesen; 3. Evers. 80 ronden-klassement-race: 1. Burger (Haarlem) 2 pt.; op 1 ronde: 2. J. Pronk, 12 pt.; 3. J. Groot, 8 pt.; 4. Droogdok (Haarlem) 7 pt. 50 ronden voor nieuwelingen: 1. Schell; 2. Matze; 3. Walgren (allen Haarlemmer). Afvalrace voor nieuwelingen: 1. Schell; 2. Hollebeek; 3. Kuilboer. 40 K.M. koppelwedstrijd: 1. Derksen Pronk, 15 pt. in 55 min. 38.6 sec. Op 3 ronden: 2. EversAndriessem, 5 pt, 3. Burgerter Burg, 2 pt. Op 4 ronden: 4. GrootSchipper, 8 pt. HET WERELDUURRECORD VAN SLAATS. Archambaud's poging het te verbeteren, mislukte. Zaterdagmiddag om 17.30 uur is Maurice Archambaud op zijn racefiets gaan zitten om te trachten het werelduurrecord van Frans Slaats, dat de Waalwijker Woensdag j.L met 45,558 K.M. op zijn naam had ge bracht, te verbeteren. De poging van den Franschman is mislukt. Wel verbeterde hij het wereldrecord van Richard over 30 K.M., dat op 39 min. 17 4/5 sec. stond, met 2/5., doch na 106 ronden stapte Ar chambaud af wegens een lekken band Hü had toen 55 min. 42 2/5 sec. gereden en was.... 131/5 sec. achter op Slaats' tijd. Archambaud was tot aan de 25 K.M steeds op Slaats' tijd ten achter. Van 25 tot 30 K.M. ging het echter veel beter en de 30 K.M. gingen op in 39 min. 17 2/5 sec., terwijl Slaats over dezen afstand 39 min 19 2/5 sec. had gedaan. Na de 35 K.M. gaf hij op door een lekken band, doch het wereldrecord van Slaats had de Fransch man, gezien zijn rijden in de laatste kilo meters, waarschijnlijk toch niet verbeterd. Hieronder geven wij nog een overzicht van de tijden van Slaats en Archambaud: Slaats: 5 K.M. 6 min. 28 2/5 sec., 10 K.M. 12 min. 53 4/5 sec.; 20 K.M. 26 min. 2 3/5 sec.; half uur 22,991 K.M.; 30 K.M. 39 min. 19 2/5 sec.; 40 K.M. 52 min. 37 4/5 sec. Archambaud: 10 K.M. 12 min. 58 sec.; 20 K.M. 26 min. 4 sec.; half uur 22,952 K.M.; 30 K.M. 39 min. 17 2/5 sec.; 40 K.M. 52 min. 42 2/5 sec. Zwemmen. NIEUW WERELDRECORD VAN JOPIE WAALBERG. Op de 200 meter schoolslag. Tydens de Zaterdagavond in de overdekte zweminrichting te Gent door de Gentsche zwemvereeniging georga niseerde internationale wedstrijden is Jopie Waalberg van de Amsterdamsche dames-zwemclub er in geslaagd het wereldrecord over 200 meter schoolslag, dat op haar naam stond met een tijd van 2 min. 58 sec., gevestigd op 27 Juni van dit jaar in het open bad te Zaan dijk, te verbeteren en te brengen op 2 min. 56,9 sec. Deze fraaie prestatie, een recordverbete ring van 1,1 sec., valt nog meer te loven, indien men bedenkt, dat de A. D. Z.-ster weinig tegenstand ondervond van de dames Valborg, Christensen en Jopie Stroomberg, immers de Deensche zwemster tikte ruim 10 sec. na de wereldrecordhoudster aan en Jopie Stroomberg deed er meer dan 13 se conden langer over. De vreugde over dit fraaie resultaat was in het Nederlandsche zwemmerskamp te Gent buitengewoon groot. Behalve Jopie Waalberg werd ook haar trainster mevr. de DoodKoenen van alle zijden gelukgewenscht met deze schit terende verrichting. Het is overigens een avond geworden, waarop vele Nederlandsche successen wer den behaald. Alleen Nida Senff moest zich geslagen bekennen op de 200 meter rugslag door Ragnhild Hveger, die een tijd noteerde van 2 min. 43,2 sec., toch nog bijna 2 secon den boven haar wereldrecord op dezen af stand. Maar Nida Senff tikte aan in 2 min. 46 sec. Scheffer won de 100 meter rugslag in den goeden tijd van 1 min. 11,5 sec. Smitshuyzen won hetzelfde nummer schoolslag. Scheffer behaalde zijn tweede zege op de 200 meter borstcrawl met een tijd van 2 min. 20,8 sec., voor Moolenaar, met wien hij een feilen strijd om de overwinning gevoerd heeft. Het Y wist na spannenden kamp den wa terpolo wedstrijd tegen de Antwerpsche zwemclub met 43 te winnen, nadat de rust met 20 voor de Amsterdammers was ingegaan. Nog twee nieuwe records. Op den tweeden dag van de internationale wedstrijden, georganiseerd door de Gentsche zwemvereeniging, is Ragnhild Hveger er in geslaagd het wereldrecord op de 400 meter borstcrawl, dat sedert 10 Februari van dit jaar op haar naam staat met een tijd van 5 min. 14,2 sec., gevestigd te Kopenhagen, met 0,2 sec. te verbeteren en te brengen op 5 min. 14 sec. Jopie Waalberg verrichtte een buitenge woon fraaie prestatie door het Nederlandsch record op de 100 meter schoolslag, dat in haar bezit is, met een tijd van 1 min. 23,8 sec., gevestigd op 20 Maart van dit jaar te 's-Gravenhage, met niet minder dan 1,2 sec. te verbeteren, waardoor het record thans op 1 min. 22,6 sec. staat. Ragnhild Hveger ondervond op de 400 M. borstcrawl geen tegenstand van beteekenis, dat zij haar eigen wereldrecord op dezen afstand zou verbeteren, hadden slechts weinigen verwacht. Prachtig soepel gleed de Deensche zwem ster door het water. Toen haar tijd bekend werd, ging er een enthousiast gejuich voor deze buitenge wone prestatie op. De Fransche zwemster Fleuret werd tweede in 5 min. 54,3 sec., wel een bewijs, dat de Deensche zwemster geen tegenstandsters van klasse op dit nummer had. Ali Stijl, de jeugdige A. D. Z.-ster, noteerde 6 min. 7,6 sec. en eindigde als vierde. Jopie Waalberg ondervond ditmaal meer tegenstand dan gisteren bij haar recordver betering op de 200 meter. Valborg Chris tensen hield het tempo goed bij, doch tegen den fraaien en krachtigen slag der Am sterdamsche zwemster, die het vooral ook in een mooie eindspurt zocht, was de Deensche zwemster niet opgewassen. De record ver betering van Jopie Waalberg op den korten afstand is buitengewoon be langrijk, in de eerste plaats omdat zij er in slaagde 1,2 sec. van het ouderdom af te nemen, en in de tweede plaats omdat zij een stapje nader kwam tot het wereldrecord van Hanni Hoelzner, dat op 1 min. 20,2 sec. staat, ongetwijfeld zeer scherp, doch door Jopie Waalberg in haar huidigen vorm toch wel te benaderen. Automobilisme INTERNATIONALE AUTORACES IN DONINGTON PARK. Rosemeyer winnaar. Het internationale autorenseizoen is Za terdag besloten met races op het bekende circuit van Donington Park in de nabijheid van Nottingham. Van de deelnemende Duit- schers werd ditmaal de auto-Union-rijder Rosemeyer winnaar met een gemiddelde snelheid van 133,349 K.M. per uur. Alle groote races zijn dit seizien door Duitsche wagens gewonnen en ook deze wedstrijd is een triomf geworden voor de Duitsche merken auto Union en Mercedes Benz. De wedstrijden op de ruim 5 K.M. lange en moeilijke baan hadden 100.000 toeschou wers getrokken, die de „zilveren" wagens van de Duitsche coureurs voor de eerste maal in Engeland zagen starten. Reeds na enkele ronden lagen de drie auto-Union- rijders, t.w. Rosemeyer, Müller en Hasse, aan den kop, maar hun concurrenten lieten deze situatie niet lang duren. Müller en Hasse moesten de Mercedes Benz-coureurs von Brauchitsch en Caracciola laten passee- ren en ook Rosemeyer kon het tegen de stormloopen van von Brauchitsch niet uit houden. Na tien ronden was de stand: Von Brauchitsch, Rosemeyer, Caracciola en Mül ler. De strijd bleef zich tusschen deze pen ners afspelen. Lang moest na ongeveer 25 ronden opgeven. Bij de inspectie van zijn Mercedes moest een doode vogel uit rijn radiator worden verwijderd... Ook de Engelschman Seaman, een merk- genoot van Lang, moest kort daarna, in de 31ste ronde den strijd staken. Na veertig ronden, de helft van den af te leggen ai- stand, had von Brauchitsch nog steeds de leiding, hij had tot op dat moment gereden met een gemiddelde snelheid van 133,623 K.M. per uur. De Europeesche kampioen Caracciola had Rosemeyer van de tweede naar de derde plaats verdrongen. Maar de auto Union-man liet zich dit niet zonder meer welgevallen en langzaam maar zeker schoof hij naar voren, ronden langen strijd had hij met Caracciola en von Brauchitsch, maar hij slaagde er toch in de leiding van de Mercedes-coureurs over te nemen. Hij kwam tenslotte als eerste binnen voor von Brauchitsch, Caracciola, Müller en Hasse. Bij het rijden van zijn eere-ronde slipte Rosemeyer nog naar de breede zijde van een haarpen-bocht, maar dit had geen ernstige gevolgen. De uitslag luidde: (totale afstand 402,24 K.M.): 1. Rosemeyer (Auto Union), tijd 3 uur 1 min. 21,5 sec., gemiddelde uursnelheid 133,349 K.M.; 2. Von Brauchitsch (Mercedes Benz), tijd 3 uur 1 min. 40 sec., gemiddelde uursnelheid 132,884 K.M.; Caracciola (Mercedes Benz), tijd 3 uur 2 min. 18 sec., gemiddelde uursnelheid 132,416 KM.; 4. Müller (Auto Union), tijd 3 uur 4 min. 0,5 sec., gemiddelde uursnelheid 130,613 K.M.; 5. Hasse (Auto Union), tijd 3 uur 9 min. 50 sec. Schaken. DE REVANCHEMATCH EUWE— ALJECHIN. Aljechin in Nederland. Zaterdagmiddag is dr. A. Aljechin, met den trein uit Parijs te Rotterdam aangeko men. Hij werd in de Maasstad begroet door jhr. ir. H. Strick van Linschoten, lid van het EuweAljechin comité, die de belan gen van den ex-wereldkampioen in dit lichaam zal behartigen en verder door mr. G. C. A. Oskam. Aljechin zal Maandagmiddag naar den Hrag vertrekken, waar hij dü officieels opening van de revanchematch tusschen hem en dr. Euwe, welke plechtigheid m Hotel Witte Beut zal plaats vinden, zal bij wonen. SCHAKEN TE NOORDSCHARWOUDE. De uitslagen van de te Noordscharwoude gehouden schaakwedestrijd waren: le klas: G. ZwierH. Hart ft—1 N. KaanJ. Kroon ft—1 K. BiermanD. Koorni 1—0 J. KroonH. Stins 0—1 W. KaanJ. Klinkert afgebr. 2e kl.: J. BouwensDr. J. de Wit 01 G. MoraalL. E. Hulshof ft—1 K. de VriesP. Blom afgebr. M. KuilmanTh. Bruin afgebr. Dr. J. de Wit—Dr. H. Wilmink 1—0 3e klas: P. de Ruiter—H. Kuiper O1 G. KeppelA. de Vries 01 H. KramerJ. Kout 01 M. RootjesC. Witsmeer afgebr. 4e klas: P. Buur—J. IJff 0—1 J. VisserG. v. Loenen 1-0 Jb. BekkerJ. Kampeni ft—1 Visschen. VISCHWEDSTRIJD TE SCHAGEN. Zondag hield de hengelaarsvereeniging „de Baars" te Schagen een vrijen visch- wedstrijd in de Ringsloot te Groeneveld. Deelgenomen werd door 22 man. De uitslag was: 1 F. Wiechmann, 2 en 3 J. Quax en G. Buis, 4 P. Keuris. Totaal werden 111 stuks baars gevangen. De raad kwam hedenmiddag ten één ure onder voorzitterschap van burge meester van Kinschot bijeen. Secretaris mr. Koelma. Alvorens met de behandeling van de begrooting te beginnen kwam eerst een uitvoerige agenda aan de orde. Afwezig (wegens ziekte) de heer Voge laar; wegens werkzaamheden de heer v. d. Vall, terwijl eveneens afwezig waren de heeren Bulens, Keijsper en Grondsma. De voorzitter wensche den heer Raat als zilveren bruidegom geluk met dit heugelijke huwelijksfeest en sprak, onder instemming van den raad,den wensch uit, dat het hem gegeven zal zijn nog vele jaren met vrouw en kinderen van zijn huwelijk te genieten. De notulen werden onveranderd vast gesteld. Ingekomen zijn: a. Een brief d.d. 13 Sept. 1937, nr. 3323 van het Bestuur der Rijksverzeke ringsbank, inzake wijziging van het raads besluit van 8 Juli 1937 tot wijziging van de rente der leening 1921. Besloten overeenkomstig het aangehecht ontwerp-besluit. b. Verslagen van het Centraal Bureau voor verificatie en financieele adviezen der Vereen, van Ned. gemeenten, van de opneming van kas en boeken op resp. 26, 27, 28 Aug. en 4 Sept. j.L, van het Reini- gingsbedrijf, het bedrijf der Gemeente werken, het Grondbedrijf en het Slaeht- huisbedrijf. Aangenomen voor kennisgeving. c. Een brief d.d. 14 Sept. 1937 van de heeren C. Schoorl en F. K. M. Kruse, hou dende dankbetuiging voor het besluit, waarbij zij zijn benoemd tot Ambtenaar van den Burgerlijken stand. Als voren. d. Een brief d.d. 15 Sept. 1937 van den heer F. H. van Dijk, alhier, verzoekende hem ontslag te verleenen als Ambtenaar van den Burgerlijken stand dezer ge meente, met ingang van 1 December 1937, Het gevraagde ontslag eervol verleend, met dankbetuiging voor de als zoodanig gedurende vele jaren verleende diensten. e. Een brief d.d. 20 Sept. 1937 van A. Pieper, alhier, houdende verzoek om ver hooging van het steunbedrag en betaling zijner schulden. Aangenomen voor kennisgeving. f. Een adres d.d. 18 Sept. 1937 van afdeeling Alkmaar en Omstreken van den Ned. R. K. Bond van Hotel-, Café- en Restauranthouders en Slijters, waarbij bezwaar wordt gemaakt tegen het in ge bruik geven of verhuren van de Koren beurs aan buurt- of feestcommissies op 8 October a.s.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 7