F.30 Agenda <t=d Zhz'njas '71 iwnfWcatuaA taaiste A AMSTERDAMSCHE BEURS Zie voor oplossing dtzer rebus de Van den Brui-advertentie op pag. 3,itti. 0 NASSAU-TAX. Tel. 3545 wu 24^ 431/g IV, EERSTE BLAD 'X WAS TOCH GEEN 8 OCTOBER. Gistermiddag is door de politie een per soon vanaf de Keizerstraat terzake open bare dronkenschap naar het bureau van politie overgebracht, alwaar hij is óntnuch terd. Proces-verbaal is tegen hem opge maakt. FIETSENDIEF IN ACTIE. Bij' de politie is aangifte gedaan van diefstal van een heerenrijwiel en rijwiel lantaarn. Naar de daders wordt een onder zoek n gesteld. DUITSCHE HERDER. Aan het bureau van politie zijn inlich tingen te bekomen over een Duitschen herdershond pl.m. 8 maanden oud, grijs met donker dek, die gisteren bij een be woner in de Uitenboschstraat is komen aanloopen. Me}. N. J. Amsterdam GESLAAGD. J. Akkerman te Bergen is te geslaagd voor het examen ERNSTIGE AANRIJDING. Mej. Bos, wonende Burgemeester Bos straat te Oudorp, werd hedenmiddag, toen zij met haar rijwiel op den Friesche weg reed, vermoedelijk door een auto aangereden. Zij bekwam een paar hoofd wonden en een hersenschudding en werd per ziekenauto van de garage Pouwels naar het Centraal ziekenhuis vervoerd. Haar toestand laat zich ernstig aan zien NETTALI-LEERWERK. Evenals het vorige jaar exposeert mejuff. N. v. d. Berg, Straatweg 101, Alkmaar, thans weer een collectie leerwerk in de étalage van de firma Lienesch. Het Nettali leerwerk ontleend aan Fin- sche- en Russische motieven, toont hoeveel nieuwe mogelijkheden het uitgebreide ter rein der leerbewerking nog biedt, in het bijzonder voor japon-versiering. apotheker-assistent. BENOEMD. Tot 4e ambtenaar ter secretarie te Heer- hugowaard is benoemd de heer J. H. van Rijn, reeds eerder te Heerhugowaard werk zaam geweest en thans te Akersloot, als plaatsvervangend wegens ziekte. 8 OCTOBER IN 'T GULDEN VLIES. Wiener Grinzing. Herman Moerkerk, de in een van de nummers van de „Panorama" enkele Noordhollandsche steden beschreef, hield daarin o.m. over Alkmaar een zeer vleien de beschouwing. Hij schreef o.a.: „Het eigenlijke kaasland is Alkmaar, het sier lijke bevallige Alkmaar, dat zijn groote zuster Haarlem overtreft in levendigheid en dat nu en dan zelfs een zuidelijk tintje heeft". Uit ervaring weten wij, dat hy met „dat zuidelijke tintje" den spijker op zyn kop slaat. De Alkmaarders kunnen feestvieren en met een dag als 8 October kan dat „tintje" gerust „tint" genoemd worden. Ook 't Gulden Vlies is op 8 October steeds een der middelpunten van groote feestvreugde en natuurlijk heeft de directie ook nu weer alles in werk gesteld om te bereiken, dat zulks thans het geval zal zyn. De groote feestzaal is evenals het vorige jaar weer als „Wiener Grinzing" ingericht, terwijl de z. g. foyer als cham pagne-bar dienst zal doen. Een groot stem- mings-orkest zal onafgebroken de dans- lustigen tot dansen en zingen uitnoodigen, terwijl de bezoekers hun dorst kunnen lesschen uit de bekende halve liters bier kruiken. Er zal „Stimmung" heerschen door de klanken van vroolijke muziek en de kleurenpracht en markante lijnen van de karakteristieke „Wiener Grinzing". In 't cafe-restaurant speelt het populaire orkest van Willy Kohier, zoodat het geheele Gulden Vlies in één groote feestzaal her schapen is. FAILLISSEMENTEN. Heden zijn de volgende faillissementen uitgesproken: 1 J. Laan, ijscohandelaar te Alkmaar (mr. Ubbens r.-c.; mr. v. Leeuwen cur.) 2 H. Overtoom, geen beroep te Heerhu gowaard-Noord (mr. Ledeboer r.-c.; mr. Schuurman, cur). 3 P. de Boer, veehouder te Oude-Niedorp (mr. Fruin, r.-c.; mr. Schenkeveld cur.) Ter griffie van de rechtbank alhier is gedeponeerd de uitdeelingslijst in het fail lissement van J. G. Huijg, bloembollen- kweeker te Breezand (Anna-Paulowna) met een uitkeering aan concurrente schuld- eischers van 16.438 pet. RIJKSTELEFOONDIENST. In de maand September zyn de volgende nieuwe telefoonaansluitingen tot stand gekomen: No. 2624 F. J. Haverkamp, Juliana van Stolberglaan 2; no. 2691 P. de Jongh, Park straat 2; no. 3301 C. C. W. Bonnet, Juliana van Stolberglaan 22; no. 3431 L. Ph. P, Borst. Stationsweg K 105, Heiloo. no. 3461 J. Lammes, Fontein Verschuirstraat 16; no 3468 S. v. d. Veer, Kennemersingel 13; no, 3471 G. A. M. Snijders, Kennemerstraatweg 129; no. 3481 A. van Dijk, Luttik-Oudorp 52 no. 3589 mevr. H. A. MonnierWakker, van Houtenkade 37; no. 3871 Jb. Vader, Lyceumstraat 89; no. 4206 W. Wokke, Om val 53; no. 4209 M. I: J. Hilckmann, Lan- gestraat 27; no. 4251 D. C. de Gier, Lange- straat 88; no. 4261 A. V. v. Bezooijen, Noor dervaart 106; no. 4271 H. Rijkenberg, Ver- dronkenoord 22; no. 4279 C. v. d. Zande, Stuartstraat 68. VREDES-ACTIE. Door de afd. Den Haag van de J. V. A. (Jongeren-Vredes-Actie) is een propagan- da-wagen gemaakt, welke dienst doet als reclame-object tegen het oorlogsgevaar. Deze wagen, die achter een auto door het land meegevoerd wordt, trok ook heden in Alkmaar grooe belangstelling. Zeer sugges tief is aangegeven door den Oorlog-Waar- schuwings-Dienst (O. W. O.) wat de ge volgen zyn als een moderne oorlog eens mocht uitbarsten en op overzichtelijke wijze zijn affiches met voorstellingen tegen den oorlog en tegen het militairisme op dezen wagen te zien. Door brochure-verkoop tracht men de onkosten te dekken. TOONEELVEREENIGING „DE MASKERS". Men schrijft ons: Deze jonge vereeniging hoopt Zondag avond in „Het Gulden Vlies" het speelsei zoen te openen met het allernieuwste blij spel in 3 bedrijven voor den Hollandschen auteur Henk Bakker ,,'t Wespennest". Aan deze opvoering is «He zorg besteed, speciale décors, goed kapwerk, enz., terwijl het salonorkest „Lyra", bestaande uit 10 personen de entre-act-muziek zal ver zorgen. Na afloop nog een gezellig bal, met mede werking van „The-Merry Moochers", be staande uit 5 personen. Het belooft voor de introducée's van „De Maskers" weer een gezellige avond te worden. INGEKOMEN PERSONEN. G. Plooy, N.H., echtgenoote van P. van Esseveld, Kwakelpad 24, van 's-Gravenhage, J. Langhorst, HEvL., zonder beroep, en echtgenoote, N.H., Regulierslaan 27, van Den Helder. P. Stam, R.K., schoen maker, Snaarmanslaan 17, van Schoorl. M. Schermer, R.K., dienstbode, Emmastraat 36, van Anna-Paulowna. J. J. Beentjes, R.K., verzekeringsagent, Corfstraat 11, van Hoorn. A. M. Kerssens, R.K., dienstbode, Lombardsteeg 17, van Akersloot. M. Frans, G.K., dienstbode, Kennemerstraat weg 36inw., van Amsterdam. Chr. M. Bruin, R.K., kapster, Kraanbuurt 8, van Noordscliarwoude. R. Swaan, N.H., dienstbode, van der Liinstraat 7, van Schoorl. M. C. de Hoog, geen, brig. tit. muzikant bij het K. N. I. L., Tulpstraat 7, van Ned. Indië. S. P. Mettes, N.H., met selaar, Oudegracht 114, van Utrecht. A. Rens, R.K., zonder beroep, Zocherstraat 55, van Leeuwarderadeel, Huizum. G. Krul, G.K., winkeljuffrouw, -Zeglis 6a, van Enk-- huizen. G. Dufourny, N.H., echtgenoote van D. Visser, en dochter, kantoorbediende, le Landdwarsstraat 6 inw., van Amsterdam. J. J. Hoogerwerf, N.H., gezagvoerder K. P. M., en echtgenoote, en dochter, Nic. Beetskade 74, van Den Helder. W. Leguit, N.H., eierenkoopman, en echtgenoote en kinderen, Houtweg 15, van Landsmeer. G. A. Zollner, geen, gehuwd met C. Bek, Anjelier straat 7, van Krommenie. L. Hol scher, HAZEA, kapper, Verdronkenoord 90, van Den Helder. Chr. Klaver, R.K, pensionhoudster, Lyceumstraat 61, van H. Hugowaard. C. A. Kortekaas, R.K., win kelbediende, Oudegracht 116a, van Hille gom. J. Verboom, N.H., monteur, Blaeu straat 28, van Vlissingen. J. J. Femer, EvL., zonder beroep, en echtgenoote, Spoor straat 20, van Heiloo. VERTROKKEN PERSONEN. I. de Castro Yohai, P.I., zonder beroep, van Prinses Julianalaan 14 naar Amsterdam. P. Kraan, geen, leerl. machinist N.S., en echtgenoote, van St. Josephstraat 15 naar Amsterdam. G. Houter, N.H., weduwe van W. Hagenaar, zonder beroep, en zoon, van Spoorstraat 37 naar Heiloo (N.-H.) N. Jansen, N.H., leerl. machinist, en echt genoote, geen, en zoon, van Krelagestraat 8a naar Amsterdam. C. C. Hopman, R.K., dienstbode, van Koornlaan 6 naar Amster dam. J. van der Zei, N.H., los arbeider, en echtgenoote, geen, van Dr. Schaepman plein 11 naar Heiloo. Andr. Blokdijk, N.H., employé B. P. M., en echtgenoote en kinderen, van Brouwerstraat 29 inw. naar Ned. Indië. J. Wesselius, G.K., vertegen woordiger, en-echtgenoote, van Molenbuurt lb en Doelenstraat 25 naar Haarlem. C. Dijksen, geen, weduwe van J. N. van Beek, zonder beroep, van Emmastraat 31 naar Heiloo. J. Bruin, geen, machinist Ned. Spoorw., en echtg. en kinderen, van Van der Lijnstraat 40 naar Zutphen. J. Koot- stra, N.H., machinist N. S., en echtgenoote en zoon, van Blaeustraat 43 naar Groningen. M. H. Leopold, geen, weduwe van W. C. Bosman, zonder beroep, van Kennemer straatweg 2 naar Amsterdam. G. Wolzak, G.K., ass. machinist ter koopvaardij, van Mient 20 naar Curagao. H. R. Rab, N.H., monteur, en echtgenoote, van Koningsweg 56a naar Amsterdam. H. A. A. Kruiper, R.K., vertegenwoordiger, van Oudegracht 119a, naar Amsterdam. M. C. Boots, R.K., hulp in de huishouding, van Groot Nieuw- land 60a naar Amsterdam. M. Kooi, D.G., weduwe van E. Boonstra, zonder beroep, van Costerstraat 25 naar De Bildt. T. Bakker, R.K., weduwe van P. Conneman, zonder beroep, ?an Laat 71 naar 's-Graven hage. K. Smidt, geen, poetser N. S., en echtgenoote en kinderen, van Boomkamp straat 10 naar Amsterdam. T. J. P. Borst, R.K., rijksveldwachter, en echtgenoote en aoon, van Westerweg 143 naar Obdam. K. Nadema, N.H., winkeljuffrouw, van Oudegracht 171a naar Koedijk. G. Roelofs, EvL., kapster, van Kraanbuurt 8 naar Purmerend. G. Nijenhuis, N.H., hulp in de huishouding, van J. S. Millstraat 10 naar Hilversum. A. Timmer, R.K., bankwer ker, van 2e Kabelstraat 1 naar Heiloo. W. M. Bosch, R.K., pastoor, van Verdronken oord 76 naar Bloemendaal, Aerdenhout- Bentveld. C. Way, R.K., dienstbode, van Bergerweg 78 naar Noordscharwoude. P. Has, N.H., zonder beroep, en echtgenoote, van Schermerweg 92 naar Oudorp (N.-H.) H. B. M. Balink, R.K., zonder beroep, van Baansingel 41b naar Bergen (L.) W. H. Snijders, geen, zonder beroep, van Drebbel- straat 2 naar Arnhem. J. Pechhacker, R.K., dienstbode, van Kennemerpark 7 naar 's-Gravenhage. R. J. Castendyk, geen, zonder beroep, van Costerstraat 12 naar Zeist. H. A. Pabbruwe N.H., directeur P.T.T., en echtgenoote én kinderen, van Kennemerstraatweg 145 naar Groningen. C. Min, R.K., zonder beroep, van Langestr. 95 naar Maastricht. J. Met, N.H., automo bielhandelaar, en echtgenoote, geen, van Achterweg 21a naar Bergen (N.-H.) J. ten Brink, N.H., z.b., van Stationsweg 172 n. Ned. Indië. C. E. van Beek, geen, ass. huishouding, van Van der Lijnstraat 20 n. 's-Gravenhage. A. J. M. van Eyle, EvL., opz. teekenaar Prov. Waterstaat, en echt genoote en zoon, van Jan van Scorelkade 69 naar Jutphaas. C. Oudes, geen, koopman in goud en zilver, en echtgenoote en kinde ren, van Houttil 68 naar Heiloo. Chr. Absil, R.K., instrumentmaker, van Snaar manslaan 103 naar Roermond. W. M. Schut, N.H., chauffeur, en echtgenoote, R.K., en dochter, van Westerweg 116a naar Breda. R. Jansen, geen, dienstbode, van Noor derkade 27 naar Amsterdam. A. Wolper, N.H., huishoudster, van Nieuwpoortslaan 44 naar Amsterdam. E. Zwart, EvL., weduwe van A. H. F. Chr. Oostmeijer, zonder beroep, van Prinses Julianalaan 14 naar Haarlem. G. van Voorst, geen, instructeur zwembad, van Langestraat 65a naar Amsterdam. F. van der Wijden, geen, echtgenoote van L. Boer, zonder beroep, van Lyceumstraat 48 naar Den Helder. G. Meulenbelt, N.H., dienstbode, van Eikelenbergstraat 13 naar Zwolle. Alle werkdagen tot en met 9 October, van 25 en 7—9 uur, in de bioscoopzaal Han delsschool, tentoonstelling historische dio rama's. Bioscopen. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer La Bandéra (rom.-nistorisch); hoofdrol len Annabella, Jean Gabin en Pierre Renoir. Toegang boven 18 jaar. City-theater, 8 uur, hoofdnummer Een man en een vrouw (rom.); hoofdrollen Wal- ter Huston, Ruth Chatterton, Paul Lukas e.a. Toegang boven 18 jaar. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer De Pekingzaak (mysterie); extra: JoeBrown als kampioen (k'ucht). Toegang boven jaar. Groote ritten speciale tarieven. ONS DRUKWERK ziet er ALTIJD goed uit! ALKMAARSCHE COURANT, TEL. 3320 DRUKKERIJ COSTER HET RAADSVERSLAG. In onze zeer uitvoerige raadsverslagen zijn enkele onjuistheden ingeslopen welke gerectificeerd moeten worden. Er staat dat de heer Bonsema heeft medegedeeld, dat voor een athletiekveld 30.000 werd uitgegeven. Men leze hier voor 3000. Verder heeft volgens het verslag de heer Bonsema gezegd, dat ook de heer Sietsma aan de benoeming van den heer Snijders heeft meegewerkt. Men leze hiervoor, dat ook de burge meester aan de benoeming van den heer S. heeft medegewerkt. En verder is een Duitsche zin in handen van een zetter gevallen, die er niet wys uit kon worden en door een of andere onopge helderde oorzaak is de correctie daarvan achterwege gebleven. De heer Leesberg heeft natuurlijk niet gezegd: „wat sie liebt, dat nicht sie", maar „was sich liebt, das neckt sich." Verder moet er natuurlijk niet gespro ken worden van „nafaliteit" tusschen hem en den wethouder, maar van „animosi teit." Tenslotte moet de zin „Voor samenwer king met aangrenzende gemeenten gevoe len B. en W. niet" natuurlijk luiden: „Voor samenwerking met aangrenzende gemeenten gevoelen B. en W. veel". De grasbaan van het Sportpark zal ge keurd worden door vertegenwoordigers van de K. N. A. C. en- A. N. W. B. en de K. N. M. V. zijde niet kan worden geholpen, deze zorg op zich. Er zijn echter van die gevallen, waar bui ten de hierboven omschreven hulpverlee ning het verschaffen gedurende eenigen tijd van een voedzaam warm middagmaal van groot belang voor de gezondheid van de(n) belanghebbende kan zijn. De zaak wordt dan ingewikkelder. De meeste kerkgenootschappen hebben èf een vereeniging, of er is een aantal dames, die zonder een vereeniging te vormen, voor hun geloofsgenooten koken, wij denken hier bij aan de St. Catharina-vereenigingen en de Wijkzusters der Ned. herv. gemeente, die ge durende 10 tot 14 dagen aan behoeftige kraamvrouwen een warmen maaltijd ver schaffen. Ook in andere ziektegevallen wordt wel gekookt. Diegenen echter, die zich niet tot een be paalde groep kunnen wenden, daar zij niet kerkelijk georiënteerd zijn, blijven veelal van hulp in deze richting verstoken Wij hebben incidenteel getracht hulp te verkrijgen voor gezinnen, die in dergelijke omstandigheden verkeerden. Zoo wendde zich tot ons bureau een ge zin, bestaande uit man, vrouw en 5 jonge kinderen. De vrouw was niet ziek, maar zwak; hoewel gedurende eenigen tijd ver sterkende middelen waren verstrekt, kon zij maar niet geheel op krachten komen. De dokter schreef goede voeding en veel rust voor. Daar de man sinds eenige jaren arm lastig was, kwam van extra voeding niet veel terecht; ook de rust bleef bij de zorg voor het drukke huishouden tot een mini mum beperkt. Aangesloten bij een kerkge nootschap was men niet. Wij mochten er toen in slagen eenige da mes te vinden, die zich bereid verklaarden beurtelings voor het geheele gezin te koken. Dit gebeurde gedurende 3 weken viermaal per week, vervolgens als overgang nog twee en eenmaal per week. Op deze wijze bereik ten wij een drieledig doel: a. de vrouw, alsmede de overige gezinsle den kregen extra voeding; b. van het geld, dat op de huishouding kon worden uitgespaard, kon de vrouw extra versterkende middelen nemen; c. doordat zy het gedurende eenige weken minder druk had, omdat zij niet dagelijks zelf voor het eten had te zorgen, kon de vrouw zich eens wat meer rust gunnen, het geen haar gestel ten goede kwam Een kleine kern van dames, die hiertoe wil medewerken, heeft zich in den afgeloopen winter naar aanleiding van bovenstaand ge val gevormd. Haar aantal is echter nog te gering om in de leemte te voorzien. Ons stre ven is dezen kring uit te breiden. De dames, die zelf den dag opgeven, welke haar het meest gelegen komt, zouden dan volgens een tevoren opgemaakt rooster gedurende b.v. eenige weken aan een bepaald gezin of lid van dit gezin een warm middagmaal kunnen verschaffen. In deze richting kan nog goed en nuttig werk worden verricht. Eenigen tijd geleden was de vrouw be vallen. Het kind bleef uiteraard ook in het huis van de ouders van het vrouwtje. On alle mogelyke manieren probeerde de man zijn vrouw te bewegen het huis van haar ouders te verlaten en weer te gaan samen wonen, maar de jonge vrouw, evenals trouwens haar ouders, verzette zich daar tegen. Bij zyn veelvuldige bezoeken aan het huis, waar zyn vrouw woonde kwam het dikwijls tot ernstige twist gesprekken. Vaak ook bleef het niet bij woorden en mishandelde de man zijn vrouw, die halsstarrig bleef wei geren terug te keeren. De ouders van het vrouwtje ontzegden den man ten slotte den toegang tot de woning. Dat bracht den schilder heelemaal tot razerny, omdat hij nu ook zijn kind niet kon zien. Op den avond van den aanslag was hij voor de zooveelste maal op weg naar het huis van zijn schoonouders. Hij wilde persé zijn kind zien en zoo men hem dat ook nu zou weigeren, wilde hij zich met geweld toegang verschaffen. Om deze re denen aldus vertelde de man aan de politie had hij dien avond een bijl mee genomen. Het noodlot wilde, dat hij op weg naar het huis zijn vrouw tegen kwam. Deze was op visite geweest bij een vriendin van haar moeder. Het was laat geworden en daarom zou de zoon van genoemde vrien din een 19-jarige jongeman haar even naar huis brengen. Beide personen liepen in de Jan Wapstraat, toe» zy achter zich plotseling een fiets op de straat hoor den vallen. Terwijl zy achterom keken, zagen zij den schilder op hen afstormen. Hy had een bijl in de hand en sloeg daar mede als een waanzinnige op zyn vrouw in. Deze beschermde haar hoofd met de handen, werd niettemin ernstig en bloe dend verwond, struikelde en viel op de straat. De in razernij verkeerende man gooide daarna den byl in de richting van de vrouw en liet zich gewillig door toege snelde omstanders grijpen. Naar wij hederochtend vernamen, is de toestand van de vrouw zeer bevredigend. BOTERNOTEERING. De commissienoteering voor Nederlandsche boter is heden vastgesteld op 93 cent per K.G. DEENSCHE BOTERNOTEERING. De officieele Deensche boternoteering bedroeg heden 250 kronen of 1.00 per K.G. DE ARMENRAAD. Verschenen is een uitvoerig verslag van de Armenraad te Alkmaar over het dienst jaar 1936, waaruit blijkt hoezeer de be moeiingen van deze onmisbare Instelling ook dit jaar weer zijn toegenomen. Wat de openbare inzamelingen in 1936 be treft was de bruto opbrengst 18.144.93 en de netto 17.639.10. De inzameling hier ter stede voor plaatse lijke afdeelingen van instellingen van elders was 2326.98 bruto en 2143.06 netto en voor instellingen van elders f 1993.47 bruto en 1823.15 netto. In totaal werd door inzamelingen hier ter stede bijeengebracht een bedrag van 22.465.38 bruto en 21.605.31. De economische toestand bracht in Alk maar nog geen verbetering. Het gemiddeld aantal ondersteunde werkloozen steeg van 801 tot 918. De arbeid der instelling was zwaar daar men meermalen met een zoo goed als leege kas moest werken. In vele gevallen kon dan ook slechts in den allerergsten nood worden voorzien. Met waardeering is in dit verslag over het werk van den heer Verschoor gesproken. Aan de algemeene opmerkingen ontleenen wy nog het volgende: Het komt nogal eens voor, dat wij in aan raking komen met gezinnen, waar de vrouw des huizes, de man of wel een of meer van de kinderen wat extra voeding noodig heb ben. Wy zitten dan dikwijls voor de moei lijkheid hoe hierin een bevredigende oplos sing te vinden. Voor het verstrekken van versterkende middelen zijn verschillende kerkelijke ver- eenigingen, welke geloofsgenooten helpen, terwyl de vereeniging „Ziekenhulp" hulp verleent aan personen van alle gezindten. Ook de Gem. Instelling voor Maatsch. Hulp betoon neemt zoo noodig, indien van andere Ongecorrigeerd. DE MARGARINEPRIJS EN HET N.V.V. Het Nederlandsche Verbond van Vakver- eenigingen heeft aan den minister van eco nomische zaken een adres gezonden met be trekking tot de verlaging van de crisishef fing op boter en den prijs van de margarine. Aan het einde van een van cijfers voorziene toelichting wordt den minister verzocht, zoodanige voor de fabrikanten bindende voorschriften te wilen maken, dat, geheel overeenkomstig de bedoeling van zyn be slissing van 28 Augustus, de onvermengde margarine in den kleinhandel verkocht zal worden voor een prijs, waarin, behalve een met 5 ct. verlaagde heffing, ook het verschil is verrekend tusschen den kostprijs van een ons margarine en een ons boter en de voor heen verkochte melange verkrijgbaar zal zijn voor een prijs, die 5 ct. ligt beneden die van 1.08, welke voorheen voor dit product betaald werd. 1/4 147 167 132 140'/, 55 80'/, 241 337»/, 1501/, 28'i/iJ "■Vio 7'/»* 50»/, 4% 466 165 129 481/, 20.10 laatst* k. 22.30-45. IOU/m 30-V, 148 166 131 140 53-»/, 79»/, 242 337-8»/- 149-'/, 46 25.6y,« 44'/.-'/, IV, 30f.% 15-6V» 7'/, 52'/,-3 49/ia 450-4 DE MOORDAANSLAG IN DE RESIDENTIE. Daad met een tragischen achtergrond. Omtrent den aanslag, welke dezer dagen in de Jan Wapstraat geschiedde en waar bij een 36-jarige man zijn 17-jarige echt genoote, met wie hij in onmin leefde, met een byl ernstig verwondde, kan nog wor den meegedeeld, dat de politie gister avond dader en slachtoffer heeft kunnen verhooren. Uit de byzonderhedendie de politie be treffende de voorgeschiedenis van dit drama van beide personen heeft verno men, is wel komen vast te staan, dat het gebeurde m de Jan Wapstraat een zeer tragischen achtergrond heeft. De man en het jonge vrouwtje (17 iaar) trouwden indertijd op een oogenblik dat eerstgenoemde, die schilder van beroëpTs werkloos was Zij gingen te Rijswijk wo-' hnn' omdat het gezin geen inkomsten had, werd reeds na korten tijd besloten dat beiden weer bij hun ouders gaan inwonen. zouden van Donderdag 7 Cctober 1937. OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N.V. Vorig koer. STAATSLEENINGEN. 4 NederL 1934 101 4 Ned.-lndië 1934 100'/, 5H Duitschl. '30 m. verkl. 303/, BANK-INSÏELLINGEN. Amsterd. Baak Handel Mij. Cert. v. 250 Koloniale Bank Ned. Ind. Handelsbank INDUSTR. OND. BINNENL. Alg Kunstzijde Unie Calvé Delft Cert. NederL Ford Philips Gloeit Gem. Bezit Unilever INDUSTR OND. BU1TENL. Am Smelting Anaconda Bethleh. Steel Citie» Service Kennecott Copper Republic Steel Standard Brands Steel comm. U. S. Leather CULTUUR MAATSCH. H V. A Java Cultuur Ned. Ind. Suiker Unie. Vorstenlanden Dito actions MIJNBOUW. Alg Expior. Mij. Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. Kon Petr Per lak Phillips Oil Sbell Union Tide Water RUBBERS. Amsterd Rubber Deli Bat Rubber Hessa Rubber Oostkust Serbadjadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Kon. Ned Stoomboot. Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia Oude Deli Senembab AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka Southern Pacific Southern Railw. Cert Union Pacific Canadian Pac. §Noteering per 50. x) thxclaim. 'Exdividend. Prolongatie vorige koers y, heden U pCt WISSELKOERSEN AMSTERDAM. OFFICIEEL. Vorige koers 1.807, 8.96 72.65 5.96 30.47 K 41.62* 40.03 46.20 45.02 X 9.55 6.33 X 111 112 1687, 1687, 364'/, 361'/, 377 376 84 86 32'/, 34»/, 13'/» 13»/,-'/. IPVis 12i-Vw i 235'/, 222-9 159i/, 148 172 164 95 90 119 115-9 31/s 2'%t-3* 129 127H/, 1267e 125»/2-6 220'/, 219 287'/. 2£6-7ty 288 284-7 37»/, 38'/, 19^6 21f-#s 3 28/ia 121-"/is 74»/,* 76V, 6'/» 6 ex-coupon New-York Londen Berlijn Parys Brussel (Belga) Zürich Kopenhagen Stockholm Oslo Italië Praag Hedenr 1.80 8.9 72.67 X 5.96 30.48# 41.62 40.02 46.22)4 45.05

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 2