HET BETOVERDE BOS. föucqecÜjke Siand koedijk egmond aan zee nieuwe niedorp st. maartensbrug langendijk bergen tweede blad Huldiging Charlotte Kohier Glimlachje NOORDSCHARWOUDE 3 Feest op kasteel Nijenrode. In de oude zalen van het kasteel Nijen rode hebben vannacht, na afloop van de huldiging in den stadsschouwburg, de naaste vrienden een kring van bewonderaars van Charlotte Kohier haar nogmaals gehuldigd aan een souper, dat na de huldebetuiging van het publiek in den schouwburg een bijna intiem karakter en mede door de uit zonderlijke omgeving een heel bijzondere sfeer had. Reeds de aankomst der gasten droeg dit aparte karakter door de kleine wandeling, die men moest maken door de donkere op rijlaan met haar hooge boomen, en het byna middeleeuwsch aandoende silhouet tegen den besterden hemel van het oude kasteel waarvan een reeks gekleurde vensters ver licht was. Met een „lang zal zij leven" werd Lotje Kohier begroet, toen zij de ontvangzaal binnenkwam, waar men door den gloed van de luchters met kaarsen de enkele elec trische lampen vergat. Charlotte Kohier in deze omgeving, als de in goudbrocaat ge kleede burchtvrouw, het wekte bekende herinneringen; hebben wij niet gezien, hoe zij zich door soortgelijke zalen bewoog als Gysbrecht's trouwe gade Badeloch? Ook in de souperzaal zelf was de sfeer voortreffelijk. Men zat aan langen houten tafels of in diepe nissen, die slechts door kaarslicht beschenen werden, en onder den hoogen schouw draaiden meiskes in Oud Hollandsch costuum het spit, waaraan een reeks hoentjes tot een goudgele kleur ge roosterd werden. Omstreeks vier uur in den morgen ein digde het festijn in vroolijke en opgewekte stemming, zooals past bij een 12K-jarig jubileum van een kunstenares, die ons nog zeer veel te geven heeft. UIT RIJDENDEN TREIN GESTAPT. Weduwe door val gedood Gisteravond, toen de trein welke te kwart over zever uit Epe vertrekt in de richting Zwolle, reeds in bewe ging was, trachtte een reizigster, de 65-jarige weduwe van Breugel, wo nende te Nieuwendam, uit te stappen Zy kwam daarbij in aanraking met een verhoogd perron, bestemd voor het in*- en uitladen van vee en viel onder den trein. De machinist stopte vrijwel onmiddellijk, waarna de vrouw, die er ernstig aan toe bleek te zijn, kon worden bevrijd. De dokto ren Loeff en van Twisk verleenden geneeskundige hulp. Vannacht is de ongelukkige, wier beide beenenv waren afgereden, tn het ziekenhuis te Apeldoorn overleden. Gebleken is, dat mevrouw Breugel een bezoek zou brengen aan haar in Epe wonende dochter, die op het per ron stond. Waarschijnlijk heeft zij pas toen de trein vertrok, bemerkt, dat zij op de plaats varo bestemming was aangekomen. KRANKZINNIGE VROUW WERPT HUISRAAD OP STRAAT. Nachtrumoer op de Heerengracht ie Amslerdam. Hedennacht te ongeveer kwart voor vier is de Heerengracht, nabij de Gast- huismolensteeg te Amsterdam in rep en roer gebracht door een vrouw, die m een vlaag van verstandsverbijstering haar geheele inboedel op straat heeft geworpen. Op genoemd uur kwam een surveilleerend agent van politie van het bureau Singel voorbij perceel 273 Hee rengracht, waarvan de benedenverdie ping onbewoond is en de eerste etage bewoond wordt door een ongeveer 40- jarige alleenwonende vrouw. Het was der politie bekend, dat deze vrouw niet geheel normaal was en meer dan eens trokken haar zonderlinge gedragingen de aandacht. Zoo had zij vlagen waarin zij uit een der ramen liggende, de haar totaal on bekende voorbijgangers scheldwoorden naar het hoofd wierp en of andere wijze last ver oorzaakte. De oorzaak van dezen abnormalen gemoedstoestand moest worden gezocht in het feit, dat de vrouw oneenigheid had met haar pakhuisheer, die er op stond, dat zij de woning zou verlaten, hetgeen zij evenwel pertinent weigerde. Toen de hierboven genoemde agent zag. dat de vrouw bezig was eenige stukken *-> De beste visschen vang je niet vlak aan den kant huisraad naar buiten te werpen, waarschuw de hij allereerst eenige collega's. Toen zij bij het pand arriveerden, bleek de vrouw1 inmid dels letterlijk alles wat haar maar onder de hand kon komen op straat te hebben ge worpen. Tafels, stoelen, een schemerlamp en alles wat maar eenigszins te vertillen was, lag op elkander aan stukken op de straat. Natuurlijk probeerde de politie zoo spoe dig mogelijk aan deze vernieling een einde te maken waartoe zij zich in het huis bega ven, maar al spoedig bleek, dat de vrouw letterlijk alles had gebarricadeerd. Toen het gelukt was de buitendeur te openen, bleek ook de trap naar de eerste verdieping be zaaid met allerlei huisraad, zoodat men zich langs anderen weg toegang tot de kamer, waarin de geweldig te keer gaande vrouw, die maar steeds bleef doorgaan met haar ver nielingswerk, zich bevond, te verschaffen. Via het dak van het belendend perceel kon men haar ten slotte bereiken en overman nen. De inmiddels gewaarschuwde genees kundige dienst nam de vrouw van de politie over, maar deze liet zich niet gewillig weg voeren. Zij schopte en sloeg als een bezetene. Intusschen had ook de brandweer haar aan deel genomen in deze nachtelijke expeditie door de deuren te forceeren en alles wat de vrouw als barricade had opgeworpen op te ruimen, waarna de reinigingsdienst werd ge requireerd om de gehavende massa, welke de straat versperde te vervoeren. Het bleek, dat letterlijk alles was vernield en er was geen stuk meer heel gebleven. In haar ver nielzucht had zij bovendien nog kortsluiting veroorzaakt. Vanzelfsprekend bracht een en ander een aantal nieuwsgierigen op de been die zich in de onmiddellijke nabijheid van het huis ophielden en met belangstelling het verloop van dit ongewone drama bleven afwachten. Próvinciale weg opengesteld. De Provinciale weg is thans ook voor het verkeer naar de richting Laanweg opengesteld. Ingekomen personen. Jb. Schrijver en gezin van Dirkshorn. J. Winder van Alkmaar. A. Pastoor van Bergen. J. A. Bakker en gezin van Alk maar. J- Burgers van Barneveld. G. van Veependaal en gezin van St. Pancras. K. Nadema van Alkmaar. Vertrokken personen. F. Hes naar Alkmaar. A. Bregman naar Akersloot. Th. Langeberg en gezin naar Ned. Indië. N. Madderom naar St. Pan cras. Jb. van Baar en C. van Baar naar Amsterdam. C. F. de Munk naar Alk maar. Jn. dë GeüShiar Alkmaar. ONBETROUWBARE DIENSTBODE. Zij stal goederen en kleine gelds bedragen. Door den eigenaar van een manufactu renwinkel in den omtrek van het Haar lemmerplein te Amsterdam werd dezer dagen aangifte gedaan dat een klein geldsbedrag vermist werd. Daar de ver denking viel op de achttienjarige dienst bode, die in. het gézin van den manufactu- rier in betrekking is, werd zij door de politie verhoord. Het meisje bekende het geld alsmede eenige partijen goederen uit het magazijn van den winkel gestolen te hebben. Zij verklaarde de goederen aan haar ouders te hebben toegezonden. Gisteren hebben rechercheurs van het bureau Spaarndammerstraat een huiszoe king verricht in de wóning der ouders, welke buiten de stad wonen. Inderdaad werden de gestolen goederen aangetroffen, doch er kon nog niet worden vastgesteld, of de ouders medeplichtig zijn. De dienst bode is door de politie ingesloten. NEDERLANDER IN BELGIE VERDRONKEN. Toen de 25-jar. landbouwerszoon Adr. van M., die de kermis te Neerpelt (Bel gië) had bezocht,, des avonds per rijwiel in gezelschap van een paar kameraden huiswaarts keerde, had hy het ongeluk met zijn rijwiel nabij Neerpelt in het Kempensch Kanaal te rijden, waaruit zijn lijk later werd opgehaald. DOOR DRAAIENDE AS GEGREPEN. Molenaar aan de gevolgen over leden. De 46-jarige molenaar J. Potters, die Zaterdag j.1. te Deugt tusschen Dinther en Veghel met een draaiende as in zijn molen in aanraking kwam en daardoor ernstig aan het hoofd werd gewond, is gistermid dag in het ziekenhuis St. Joannes de Deo to Den Bosch overleden. De man laat een vrouw en zes kinderen achter. JkouincUud Hieuws De belasting op biljarts. De afdeeling Egmond aan Zee van den Nederl. Bond van Hotel-, Koffiehuis-, Res tauranthouders en Slijters heeft zich met een verzoekschrift tot het gemeentebestuur gewend, teneinde verlaging te vragen van de belasting op de biljarts, die in deze ge meente niet minder dan 60 per jaar be draagt. Gewezen wordt op het onbillijke karakter dezer hooge belasting, die zwaar op het bedrijf drukt. Daar de gemeente van het wettelijk tarief mag afwijken, ja zelfs de belasting op biljarts op 0 gulden mag stellen, wordt verzocht de belasting af te schaffen of althans aanmerkelijk te vermin deren. Ongebanderoleerd cigarettenpapier. Wederom zijn, thans door den commies der directe belastingen, by verschillende winkeliers voorraden ongebanderoleerd ci- garettenpapier in beslag genomen. Tegen de winkeliers, Alb. V., J. M. H. St. en H. A. J. E. is proces-verbaal opgemaakt. De vuilnisstortplaats wordt opgeruimd. De vuilnisstortplaats, die een onaange- namen stank verspreidt en waarin veel rat ten zitten, zal worden opgeruimd. Het huis vuil zal voortaan verder buiten de gemeente in het duin gestort worden. De vaste stoffen uit de bestaande vuilnisbelt zullen worden gebruikt voor verharding van wegen en de rest wordt voor bemesting der beplanting aangewend. Polderverkiezingen. Tot molenmeester is herkozen de heer S. Kat te Nieuwe Niedorp. Tot hoofdingeland voor het Heemraad schap der Strijkmolens van de Niedorper- kogge is herkozen de heer G. Liefhebber te Alkmaar. Kermis. De kermis 1937 is weer voorby. Begun stigd door goed weer," is- het een geslaagd feest geweest. Voornamelijk Zondag was er veel bezoek en waren de dansgelegen heden overvol. Ook Maandag en Dinsdag heerschte er een gezéllige drukte. De traditioneele harddraverij op Dinsdag is bijzonder goedgeslaagd, evenals de volks- en kinderspelen. Te St. Maartensvlotbrug heerschte even eens een echte gepaste feeststemming, ter wijl zich gedurende den geheelen kermis geen onregelmatigheden van eenige betee- kenis hebben voorgedaan. De kermis kan dan ook Volkomen ge slaagd heeten. Ledenvergadering Volksonderwijs. Woensdagavond hield de afd. Langen dijk Van Volksonderwijs een algemeone le denvergadering in hotel Concordia te Noord- scharwoyde. Een flink aantal leden was opgekomen. De heer K. Bierman presideerde deze ver gadering. De voorzitter deelde mede, dat te Oud karspel al een ouderavond is gehouden van de Kleuterschool. De verschillende in die vergadering genomen besluiten liet spr. de revue passeeren. In verband met het genomen besluit om zoo mogelijk een tooneeluitvoering te geven ten bate der kleuterscholen, heeft het bestuur zich in verbinding gesteld met de toöneel- vergeniging „Jong Leven" te Oudkarspel. „Jong Leven" was hiertoe direct bereid een uitvoering te geyen met „Polly Perkins", een blijspel. De Uitvoering werd vastgesteld op 7 Nov. a.s. in hotel Concordia te NoordschaHvoude De heèr Borst, Oudkarspel, bepleitte ver- krijgbaarstellingVakf. gb'edkoopere kaarten voor werkloozen. m De entree wgrd ..vastgesteld op 0,50 per persoon, belasting inbegrepen, werkloozen half geld,. s Het bestuur werd gemachtigd bal"na te houden, wanneer het financieel mogelijk is. De leden waren het met het bestuur eens, om ten bate van de kleuterscholen een klei ne verloting te houden. De penningmeester, .de heer M. Wagenaar, bracht het financieel verslag uit van de verschillende voor de kleuterscholen gehou den attractie. 1 Het netto-resultaat van den avond met Vi- ruly was 118.12: De z.g. kleine verloting leverde 179.76 op. De groote verloting een batig saldo van f 1242.32. De heer Wagenaar zeide, dat men zich van deze laatste verloting veel meer had voor gesteld. Alle begin is moeilijk, is hier wel gebleken. Aan rentelooze voorschotten en obligaties heeft men 935 geplaatst. De kleuterschool te Oudkarspel heeft een nadeelig saldo opgeleverd van ruim 117. De heer Jb. Rutsen deelde mede, dat de reke ningen van de verlotingen enz. in de beste orde waren bevonden. Alles heeft men kun nen betalen behalve de helft der obligaties en de rentelooze voorschotten. De schuld op de Kleuterschool bedraagt nog ongeveer 500. Daar komt nog bij het nadeelig saldo van het afgeloopen jaar. De heer Rutsen, de zeer vele werkzaam heden releveerende welke door den pen ningmeester en de andere heeren waren ver richt voor de kleuterscholen, dankte hem daarvoor hartelijk, waarmee de vergadering instemde. Hierna werd de beschrijvingsbrief van de algemeene vergadering van Volksonderwijs behandeld. Ten aanzien van de behandelde voorstel len ging men accoord met de prae-adviezen van het hoofdbestuur. Tot afgevaardigden benoemde men de heeren m. Wagenaar en Westenberg. Plaats vervangers werden de heeren Albertz en Van Eeten. Het financieel verslag van den penning meester gaf aan, dat de afdeeling 253.56 heeft ontvangen, 189.29 uitgegeven, waar door een batig saldo werd verkregen van J 64.27. Men was begonnen met 18.66. De aftredende heeren P. Langendijk, K. Bierman en J. Smak werden herkozen. In de vacature, ontstaan door het bedan ken van den heer J. Keizer werd gekozen de heer G. Bakker Oz., met 13 stemmen, na her stemming met den heer J. Heidsma, die 12 stemmen op zich vereenigde. De benoemden namen hun benoeming aan. In de rondvraag kwamen verschillende zaken ter sprake, om het schilderen van de kleuterschool te Oudkarspel. Dit zal gebeu ren. De héér Frielink informeerde naar de re den waarom de heer Keizer heeft bedankt als voorzitter. De voorzitter antwoordde, dat de heer Kei zer een brief heeft gezonden, dat hij bedank te als voorzitter en bestuurslid van de afdee ling. De heer Keizer voegde hieraan toe, dat de werkzaamheden van zoodanigen aard wer den, dat hy heeft bedankt om de afdeeling geen schade te doen lijden. Naar aanleiding van een opmerking van dén heer Frielink over esperanto besloot men op de volgende vergadering een inlei ding te doen houden over dit onderwerp. Ontslag wijkzuster. Door de gemeente-wijkzuster mej. A. IJ. Eggers is tegen 1 December a.s. eervol ont slag aangevraagd. Werkverschaffing Wieringermeer. Met ingang van de volgende week wordt de uitzending van werklooze arbeiders uit deze gemeente naar de centrale werkver schaffing in den Wieringermeer stopgezet. (Abusievelijk waren beide bovenstaande berichten gisteren onder Egmond. aan Zee geplaatst). Ingekomen personen. J. C. Keurschot, N.H., dienstbode, Natte- weg 19, van Schoorl. A. C. Slijkerman, R.K., dienstbode, Kerkedijk 37, van Am sterdam, J. F. Westerburger, HEvL., Dr. van Peltlaan 46, van Alkmaar. N. J. Leyen, R.K., melkventer, Doorntjes 12, van Zaandam. E. Brüning, R.K., dienstbode, Eeuwigelaan 12, van Alkmaar. L., W. ten Broeke, geen, zonder beroep, Wilhelmina- laan-Noord 2, van Velsen. H. G. Toorn- stra, N.H., dienstbode, Eeuwigelaan 32, van Nieuwe-Niedorp. A. Nottelman, N.H., zonder beroep, Stüdler van Sürcklaah 10, van Amsterdam. J. Roorda, geen, kantoor bediende, Prinsesselaan 50, van Amsterdam. J. van Dalen, N.H., timmerman, Turfweg 4, van Alkmaar. M. M. Hensema, N.H., geleidster, Elzenlaan 2, van Oostvoorne. J. Korver, geen, onderwijzer, van Hasselt straat 4, van Eindhoven. J. Snip, N.H., huisknecht, Breelaan 47, van Schoorl. P. Aldus, N.H., dienstbode, Breelaan 47, van Deyl. N. Maars, N.H., zonder beroep, Smalle Pad 1. van Wieringen. C. J. van Gulik (echtg. G. Broersma), N.H., leerares lich. Oefening, Studler van Surcklaan 8, v. Bolivia. D. van der Broek, EvL., zonder beroep, Jan Oldenburglaan 10, van Amster dam. T. L. van- der Werf, N.H., zonder beroep, Elzenlaan, 2, van Roden. J. Pels, (echtg. H. Timm), R.K., zonder beroep, Stroomerlaan 4, van Duitschland. C. M. Hoppener, O.K., dienstbode, Eeuwigelaan 16, van Egmond aan Zee. P. Buijtendijk, (Wed. D. J. Prins), Ger.K., huishoudster, Zuidlaan 9, van Alkmaar. D. van Zadel- hoff (echtg. A. Slot), N.H., zonder beroep, Dorpsstraat 86, van Amsterdam. J. W. C. de Jóng, geen, inspecteur levensverzekering maatschappij, Bergerweg 143, van Alkmaar. Voorts 92 kinderen voor het Pensionaat der St. Josephstichting. M. Bais, D.G., dienstbode, Verspijckweg 7, van Velsen. I. Veenhuijzen, N.H., verpleegster, Jan Ol denburglaan 35, van Zaandam. A. M. Neven, N.H., geleidster, Elzenlaan 2, van Beverwijk. T. Essen, R.K., huishoudster, Kleine Dorpsstraat 17, van Bovenkarspel. J. Grondel, N.H., controleur landb. crisis dienst, Bergerweg 25, van Haarlem. H. Timm, Ev.L., kapper, Stroomerlaan 4, van Duitschland. Vertrokken personen. J. H. van Alderwegen (Wed. A. Bruijn), N.H., zonder beroep, naar 's-Gravenhage. J. M. Chr. Smeenk, N.H., dienstbode, naar 's-Gravenhage. A. van Vuuren, R.K., winkelier, naar Hilversum. T. P. J. A. Janssen (Wed. J. van Berkum), geen, zonder beroep, naar Amsterdam. A. Scheepbou wer, N.H., dienstbode, naar Castricum. J. E. Somer, N.H., buffetchef, naar Almelo. P. C. Krul, N.H., zonder beroep, naar Rijswijk (Z.-H.) G. Zeiler, N-H., zonder beroep, naar Den Helder. V. M. Burge ring. O.K., dienstbode, naar Haarlem. A. Pastoor, N.H., zonder beroep, naar Koe dijk. D. Boekei, N.H., loodgieter, naar Alkmaar. B. van der Meulen, N.H., dienstbode, naar Franekeradeel. J. L. J. ten Brink, geen, koopman, naar Ned. Oost- Indië. R. C. Brouerius van Nidek (echtg. R. E van Geldern), N.H., zonder beroep, n. Maastricht. F. J. M. Berentzen, R.K., zonder beroep, naar 's-Gravenhage. J. J. M. Berentzen, R.K., zonder beroep, naar Amersfoort. J. Mol, N.H., dienstbode, naar Alkmaar. E. F. K. A. Lagrange, R.K., zonder beroep, naar Schoorl. C. N. Rui tenburg, R.K., zonder beroep, naar Venray. J. J. B. M. Diesfeldt, R.K., zonder beroep, naar Nijmegen. A. J. de Grauw, R.K., zonder beroep, naar Hoorn. L. van Went, R.K., oberkellner, naar Menton (Fr.) A. Fürtner, R.K., dienstbode, naar Amsterdam. H. Fürtner, R.K., dienstbode, naar Am sterdam. J. Jungst (echtg. N. H. J. J. Monné), N.H., zonder beroep, naar Am sterdam. A. C. Druif, N.H., dienstbode, naar Hoogkarspel. J. P. Punt, R.K., licht matroos aan boord Hr. Ms. Opl. schip, naar Vlissingen. E. M. Berentzen, R.K., zonder beroep, naar Roozendaal. A. J. J. de Cocq, R.K., zonder beroep, naar Tilburg. N. H. Konings, N.H., zonder beroep, naar Hilver sum. H. Melkman, N.I., vee-expediteur, naar Amsterdam. N. Neeter, N.I., zonder beroep, naac Amsterdam. M. Bootsma, Ev.L., dienstbode, naar Schoorl. J. Moser, R.K., dienstbode, naar Oostenrijk. C. Koomen, geen, zonder beroep, naar Breda. J. Spaander, N.H., landbouwer, naar Nib- bixwoud. E. M. Staadegaard, R.K., dienst bode, naar Amsterdam. F. Bennik, N.H., naar Amersfoort. S. Wedman, N.H., dienstbode, naar Drachten. M. Gobets, N.I., zanger, naar Schoorl. H. Weisz, G.K., toonkunstenares, naar Schoorl. C. Brammer, R.K., dienstbode, naar Zuidscharwoude. E. M. de Jager, Chr. Ger., dienstbode, naar Velsen. M. Konijn, R.K., hulp in de huishouding, naar Alk maar. H. A. Kroonder, R.K., pension houder, naar Amsterdam. Sj. Feenstra, N.H., dienstbode, naar Dantumadeel. J. Marsman, N.H., controleur L. C. D., naar 's-Gravenhagë. i— M. Schulz, N.H., dienst bode, naar Hensbroek. J. M. J. Pieters, R.K:, dienstbode, naar Alkmaar. A. J. Meyer, R.K., dienstbode, naar Amsterdam. W. den Adel, N.H., hulp in de huishou ding, naar Schagen. J. B. van Engelen, R.K., zonder beroep, naar Rotterdam. Ch. A. Fernhout (echtg. D. V. Nijland), geen, zondsr beroep, naar 's-Gravenhage. A. H. Visker, geen, leerling-verpleegster, naar 's-Gravenhage. P. J. den Das, N.H., ma chinist, naar Batavia. L. S. Schwarzer, N.H., kruidenier, naar Zaandam. H. J. Kras, R.K., bakker, naar Edam. N. Stam, N.H., dienstbode, naar Egmond aan Zee. F. Douma (echtg. D. Visser), geen, zonder beroep, naar Groningen. T. J. Boschman, N.H., zonder beroep, naar Heiloo. W. Kroese, GerK., schilder, naar Middelharnis. W G. Rademakers, R.K., huisknecht, naar 's-Gravenhage. A. A. van Essen, N.H., geleidster, naar Egmond aan Zee. G. Holstege, N.H.. geleidster, naar Bathmen. A. P. Stoutjesdijk, N.H., dienstbode, naar Stavenisse. A. van den Burg, N.H., bakker, naar Wageningen. H. J. ten Huerne, N.H., bakker, naar Vorden. J. Twisk, N.H., hulp in de huishouding, naar Purmerend. W. C. van der Helm, N.H., fabrieksarbeideinaar Alkmaar. N. de Groot, geéfi, geleidster, naar Ermelo. Th. H. Bakker, R.K., kantoorbediende, naar Oudorp (N.-H.) L. A. van Heijgen, N.H., automobielschilder, naar Alkmaar. H. J. Brüning, R.K., letterkundige, naar Utrecht. Voorts 19 personen van het Pensionaat der St. Josephstichting. NOORDSCHARWOUDE (September). Geboren; Nicolaas Anthony, zoon van H. Helsdingen en K. M. de Vries. Nelly, dochter van P. Blokker en H. Wagenaar. Antonius Pancratius zoon van S. Smit en J. Hes. Gehuwd: Cornelis Roos te Alkmaar en Gretha Hopman. Overleden: Levenloos aangegeven kind van A. Groot en A. M. Elswijk. HENSBROEK (September). Geboren Catharina Theresia, d. v. N. Weel en. C. C. Duyn. Ondertrouwd: Hendrik Hellen- berg en Aaltje Turkstra. Arie Vet van Ursem en Aafje Klinkhamer. Getrouwd: Hendrik Hellenberg en Aaltje Turkstra. W ARMENHUIZEN (September). Geboren: Cornelia Alida, d. van H. W. Pronk en C. Dekker. Jan Piet, z. van W. Vlam en T. Pie. Geertruda Lucia) d. van P. M. Pronk en L. A. de Groot. 231. Eindelijk was zij klaar. Zuchtend legde zij haar vork neer. Anneke ruimde de boel netjes op en terwijl ze daar nog mee bezig was... „wat was dat? O, o, de heks... die viel zo maar in slaap". 232. Zij begon er zelfs bij te snurken! Daar snapte Anneke niet van. Hoe kan dat nu toch zo vlug gebeuren? Maar wacht eens! Misschien wist ze het toch wel.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 7