Agenda GERARD WORM, HABIG-HOEDEN. KIJKEN is KOOPELCLOECK lüeec&ecicht eerste blad ingewikkelde affaire. nog een bijzonder geval. het liep alles nog goed af. de landbouwverloting. mond- en klauwzeer. Zendingstentoonstelling. Heeft U onze mooie Ulster van f 22.50 in ons portiek reeds gezien 7 SPAANDER Co. het zooveelste hondje. middenstands-avondschool. auto tegen boom te heerhugowaard. ijsbestruding. IN DE HOUTTIL. alkmaarsch Verwachting: Buitenlandsch weeroverzicht Alkmaar, Dinsdag. Gistermorgen reed een 69-jarige wielrijder op de Laat, komende uit de richting Koor- straat. Uit de Brillesteeg kwam een wielrijd- ster aangereden, die, toen zij den wielrijder zag, afstapte. Deze laatste was echter in de veronderstelling, dat de wielrijdster zou doorrijden en raakte daardoor eenigszins zijn koers kwijt. Juist op dat moment passeerde op de Laat, in dezelfde richting rijdende, een taxi. De wielrijder botste met zijn linker hand hiertegen aan en kreeg een schaaf wond. Hij is aan het bureau van politie ver bonden. Gistervoormiddag reed een wielrijder op den Geestersingel ter hoogte van den hoek Helderscheweg. Hij wilde rechtsaf de Texel- schebrug oprijden. Even voor de bocht stapte hij van zijn rijwiel en hiernaast staan de werd hij aangereden door een uit de rich ting den Helder komende personenauto. De wielrijder, die door de aanrijding op den grond was gevallen, klaagde over pijn in zijn rechterzijde en is met de aanrijdende auto naar zijn woning overgebracht. Een aldaar verschenen dokter constateerde een lichte kneuzing. Het rijwiel is ernstig beschadigd, terwijl ook de auto lichte schade opliep. Bei de voertuigen zijn door de politie in beslag genomen. De bestuurder van het motorrijtuig bleek niet in het bezit van een rijbewijs te zijn. Door de politie is proces-verbaal opgemaakt. Een zware vrachtauto, beladen met planken voor een kermistent, kwam tot stil stand vlak voor de vlotbrug over het N.H. Kanaal te 't Zand. De chauffeur trachtte de motor weer aan te slaan. De slinger sloeg terug, waardoor de chauffeur kneuzingen aan een pols opliep. Onmiddellijk daarna be gon de zware vrachtwagen achteruit te rijden in de richting van het diepe kanaal. Juist op den kant bleef de wagen staan, die men echter slechts met behulp van een toe vallig aanwezige politie-auto, uit zijn be narde positie wist te bevrijden. Bij de gistermiddag gehouden trekking der Alkmaarsche Landbouwverloting zijn de drie hoofdprijzen op de volgende nummers ge vallen: 6014 twee vette koeien, 4212 driewie- lerkar op luchtbanden, 5123 electrische waschmachine. Het mond- en klauwzeer in de gemeente Wieringen begint thans ernstiger afmetingen aan te nemen. Ook het vee van de heeren C. M. Tijsen, Akkerweg, J. Zomerdijk, Spuit- steeg, N. Kool, Akkerweg, N. Bakker, Ge- meenelandsweg, S. Klein, Gemeenelandsweg, C. Ruiter, Elft, Jb. Lont, Elft, is thans aange tast. In de Wieringermeer deed zich het tweede geval onder het vee van den heer R. v. Ee. Naar wij vernemen in zeer ernstigen graad. Tot heden zijn op Texel geen nieuwe gevallen van mond- en klauwzeer voorge komen. De veeziekte heeft zich slechts be paald tot de boerderij van den heer M. Boon in het Noorden, waar het aangetaste vee, één koe en een paar schapen reeds weer hersteld is. Het mond- en klauwzeer in de gemeente Zijpe breidt zich gestadig uit. Reeds zijn 35 gevallen aangegeven. KOE-AVONTUREN. Op de spoorbaan is gistermiddag ter hoog te van de C. W. Bruinvisstraat een koe op gevangen, waarvan de eigenaar onbekend is. Het beest is naar den schutstal overge bracht. Aan het bureau van politie zijn hier omtrent inlichtingen te bekomen. Een zeer bezienswaardige expositie in het gebouw „Waakt en Bidt". Vanwege de Alkmaarsche hulpzendings- vereeniging „Het Mosterdzaadje" wordt tot en met 14 October in het gebouw „Waakt en Bidt" een zendingstentoonstelling gehouden ter ondersteuning van het vaak zoo moei lijke en oogenschijnlijk zoo onvruchtbare werk der naar de heidensche landen uitge zonden pioniers voor den christelijken gods dienst. Zendelingen, die zelf hebben ge werkt in de landen, vanwaar het tentoon gestelde afkomstig is en de voorwerpen zelf hebben bijeengegaard, zullen den bezoe kers vertellen van hun werk, van het leven en werken der inboorlingen en van het tot stand komen van vele dier voorwerpen, waarvan onderscheidene een kunstwerk mo gen genoemd worden. De opening. Gisteravond werd de tentoonstelling ge opend. Er waren reeeds aanstonds vele be langstellenden, o.w. wij de heeren jhr mr. dr. L. A. van den Brandeler en G. Chr. Dun op merkten. Nadat de aanwezigen staande had den gezongen van Ps. 72 het zesde couplet, sprak ds. W a r n e r s een openingswoord, dat hij aanving met te zeggen dat de kerk bij de zending behoort en al het mogelijke moet doen om de belangstelling voor de zending gaande te houden en te verhoogen. De meeste protestanten denken, dat de zen ding slechts het werk is van enkelen, van de vereenigde zendingsgenootschappen, en van hen die er speciaal voor zijn aangewe zen, de zendelingen, en dat het voldoende is om zoo nu en dan eens een gave ervoor af te staan ter bestrijding voor de onkosten, welke de zending nu eenmaal met zich brengt. Deze meening achtte spr. volkomen ernaast, want, zei hij, kerk en zending moe ten één zijn uit 't besef dat wy allen van God gezonden zijn. Spr. haalde in dit verband een woord van Jezus aan: „Hij die Mij ge zonden heeft". Zoolang kerk en zending staan als vrijwel afzonderlijke grootheden, is het fout. De zendelingen moeten zich in hun moeilijke werk gedragen weten door het gebed der gansche kerk in het moeder land. Ook ter verhooging van dit besef is deze zendingstentoonstelling ingericht, ging spr. voort. Wij moeten haar zien met als achtergrond: God roept. Wij kunnen haar zien uit wetenschappelijk oogunt, en dan vinden wij haar interessant en leerzaam, maar dan zegt zij ons ook niet méér. Echter, wij kunnen ook den nadruk leggen op het eerste gedeelte van het woord, op „zen ding", d.w.z. het gezonden zijn door God, en dan zullen wij er véél meer van genieten. Zóó gezien, zal deze tentoonstelling de be langstelling trekken, waarvoor zij is inge richt. Spr. ging hierop voor in gebed. Vervol gens zong de chr. gem. zangvereeniging „Immanuel", directeur de heer Koeman uit Egmond aan Zee, een paar zendingsliede ren, waardoor de gewenschte sfeer werd geschapen. De heer N. van dePolI, voorzitter van het tentoonstellingscomité, sprak nog een woord van welkom tot de aanwezigen, dankte de voor deze expositie ingestelde commissies voor haar werk, bracht voorts dank aan de firma Holsmuller voor haar aanwezigheid met een theestand, waarvan de inkomsten geheel komen ten bate van de tentoonstelling, en verklaarde dan deze voor geopend. De aanwezigen verspreidden zich over de vier zalen (de tribune hieronder ge rekend) ter bezichtiging van het tentoon gestelde, waarbij, zooals gezegd, oud-zende lingen voorlichting en verklaringen gaven. De tentoonstelling. De tentoonstelling omvat vier afdeelin- gen: Nieuw-Guinea en Halmaheira, West- Java en Oost-Celebes, de Bataklanden en tenslotte Suriname, op alle welke gebieden de zendelingen hun zegenrijk hebben ver richt en nog steeds verrichten, daarmede verhoogende het werkelijke levensgeluk van de inboorlingen. Uit elk van de genoemde gebieden is van allerlei bijeengebracht, ar tikelen voor dagelijksch gebruik in huis of kleeding, voorwerpen ten gebruike bij den rijstbouw, de vischvangst of de jacht ook de jacht op menschen. Inderdaad, er zijn speren en pijlen, schilden en harnas sen, zooals de Papoea's op Nieuw-Guinea en de koppensnellers op Celebes ze gebruiken of gebruikten (het Nederlandsche gouver nement heeft het lugubere bedrijf van kop pensnellen verboden) bij het vervullen van wat zy als hun plicht ook tegenover hun zieke menschen opvatten: het dooden van een gezonde en het meenemen van diens schedel, opdat er iets van diens ziel zal uit stralen ter genezing van den zieke. Wij heb ben er een hamas gezien, dat heeft toebe hoord aan een der „helden" op Celebes, een hamas van buffelhuid en opgelegd met kleine stukken van dezelfde stof, hetwelk alles met elkaar zóó hard en sterk is, dat het in een gevecht de eerste stooten van een speer of de pijlen van den vijand gerust kan weerstaan. Thans behoort het aan den zendeling, wien de man het afstond, toen hij bekeerd werd en inzag dat het koppensnel len, waaraan hij toch zoo vaak had meege daan (getuige de vele schedels van versla genen, welke in zijn bezit waren) eigenlijk niet anders is daji sluipmoord. Er zijn op deze expositie kleedingstukken, vervaardigd van plantenvezels, boomschors en ander primitief materiaal, kleedingstuk ken die het lichaam slechts voor een klein deel bedekken. Verder zijn er modellen van booten, zooals zij worden gebruikt op de vischvangt, allerlei voorwerpen ten behoeve van den rijstbouw, steenen bijlen en stok ken waarmee gegraven wordt, en nog veel meer bezienswaardigs uit de gebruiksvoor werpen van de bruine broeders in de tropen. Opmerkelijk is het sierlijke vlechtwerk, hetwelk getoond wordt, alles gemaakt van rotang en plantenvezels, waarbij het riet een zeer voorname rol speelt. De sangiree- zen en de Boschnegers in Suriname weten ook een dankbaar gebruik te maken van kralen. Heerlijke kleuren weten de inlan ders aan het een en ander te geven, ook al weer verkregen door vochten uit verschil lende plantenvezels. Bovendien zijn die dingen meestal versierd met allerlei motie ven (heel vaak de krokodil en de slang.) Zy bewyzen, dat het begrip „tijd" bij de in landers eigenlijk niet bestaat. Wij moeten dit ook wel bedenken dat het zien van het kunstige snijwerk, dat zij met primitieve messen van hout of hoorn weten te maken, waarbij men zeker niet moet vragen hoeveel uren arbeid er in zitten. Men zie ook wat zij maken van een gewone kokos noot en men erkent in hen kunstenaars. Om ten slotte nog iets te noemen: de mu ziekinstrumenten waarmee welluidende muziek wordt ten gehoore gebracht, alleen maar door ze te schudden. Het een en ander men begrijpt dat we slechts een greep deden uit den grooten voorraad van allerlei artikelen die te zien zjjn geeft wel een overtuigend bewijs van het belangrijke van deze tentoonstel ling, die verdient dat iedereen die slechts éénig belang stelt in onze overzeesche be zittingen en de cultuur in het groote en schoone Insulinde, op een der eerstvolgende dagen zijn schreden richt naar „Waakt en Bidt" (Donderdagavond wordt de tentoon stelling gesloten.) In het bijzonder lijkt een bezoek door scholieren ons aanbevelens waardig. Natuurlijk is ook een deel der expositie gewijd speciaal aan de zending. Een keur- collectie van zendingslectuur is er bijeenge bracht, prentbriefkaarten en zendingskalen ders en gedeelten van den Bijbel, vertaald in verschillende in Indië gesproken talen. Daarnaast bevinden zich er voorwerpen en geschriften van andere godsdiensten dan de christelijke, zooals b.v. de mohamedaansche. In Wico-studio aan de Koningstraat tot 19 OcL, eiken dag 1012 en 25 uur, tentoon stelling vereen, v. beeldende kunstenaars. Bioscopen. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer De vlucht voor het huwelijk (hum.); hoofd rollen Joan Crawford, Clark Gable, Fran- chot Tone. Toegang voor eiken leeftijd. Woensdagmiddag, half 3, matinee. City-theater, 8 uur, hoofdnummer De Tweelingbroers (hum.); hoofdrollen Stan Laurel en Oliver Hardy. Toegang voor eiken leeftijd. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer San Francisco (sens.); hoofdrollen Clark Gable, Jeannette MacDonald en Spencer Tracy. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Bioscoop Harmonie, 7.30 uur, tot en met Woensdag, hoofdnummer 't Begon in Parijs (comedie), hoofdrollen Claudette Colbert, Melvyn Douglas en Robert Young. Toe gang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Dinsdag 12 October. 1022 uur, voorm. politiebureau, padden stoelententoonstelling. 7.30—10 uur, „Waakt en Bidt", Zendings tentoonstelling. 8 uur, 't Gulden Vlies, voor de N. R. V. vertooning film over reizen in Duitschland; spreker de heer Gerisch. 79 uur, handwerktentoonstelling te Koedijk. Woensdag 13 October. 1022 uur, voorm. politiebureau, padden stoelententoonstelling. 912, 25 en 7.3010 uur, „Waakt en Bidt", Zendingstentoonstelling. 8 uur, zaal van Gij zen, worstelwedstrijd. Donderdag 14 October. 1022 uur, voorm. politiebureau, padden stoelententoonstelling. 912, 25 en 7.3010 uur, „Waakt en Eidt", Zendingstentoonstelling. 8 uur, 't Gulden Vlies, lezing over voeding door dr. Banning, voor de Ned. Vereen, v. Huisvrouwen. 8.15 uur, Schouwburg Harmonie, opvoe ring van „Sprong in het duister", vanwege den kunstkring „Het Schouwspel". Als wjj dan nog ten slotte hebben gewezen op de schilderijen, gemaakt door een zende ling, die bewees tegens een goed schilder te zijn, en hebben opgewekt om ook de vele platen en foto's aandachtig te bekijken, meenen wij van deze tentoonstelling ge noeg gezegd te hebben, om hare belangrijk heid aan te toonen. Aan het adres P. L. Tackstraat 10 alhier is door den eigenaar een klein hondje terug te bekomen, dat aldaar is komen aanloopen. Voor de Alkmaarsche Middenstands avondschool, welke opleidt voor het diploma „Algemeene Handelskennis" als bedoeld in de Vestigingswet-Kleinbedrijf, is ook deze week de aanmelding nog opengesteld. Naar wy vernemen zal de school de vol gende week geopend worden. Gistermorgen bij het uitgaan van de school reed de auto van den expediteur van Twisk op den Basserweg. Eenige kinderen wilden, zonder goed uit te kijken, den weg oversteken en omdat de chauffeur hen niet wilde aanrijden, gooide hij zijn stuur omen reed toen tegen een boom. De cabine werd geheel vernield, de chauffeur liep verwon dingen op door glasscherven. Overigens liep het ongeluk nog goed af. (Herplaatsing wegens misstelling). In het café „de Graanhandel" te Alkmaar von de algemeene vergadering plaats van de Vereeniging tot IJsbestryding in Noord holland benoorden het Noordzeekanaal, ge- naam „de IJsstrijd". De bijeenkomst, waarin zoowel het be stuur als een betrekkelijk bescheiden deel der leden aanwezig waren, werd geleid door den voorzitter, den heer J. Lakeman. Nadat deze een kort overzicht had gegeven van het wel en wee van het op 1 Mei j.L beëindigde vereenigingsjaar, volgde een uitvoerig jaarverslag van den secretaris, den heer D. G. G. Margadant. Uit het rapport van den penningmeester, den heer D. J. Scheffel, bleek, dat de bij dragen nog geenszins zoo ruim vloeien als de vereeniging zich by de oprichting had voorgesteld, maar dat de medewerking die veelal schoorvoetend is gegaan toch voldoende werd geacht om het werk wel gemoed voort te zetten. Temeer, daar verwacht mag worden, dat geleidelijk meer de gedachte zal doordrin gen van de noodzakelijkheid om ook in den kop van Noordholland een goede organisa tie te hebben, die alleen, of in samenwer king met de andere in ons land bestaande ijsbestrijding-organen, onmiddellijk kan in grijpen wanneer de vorst de vaart zal gaan belemmeren. Ook het feit, dat de Rijkswa terstaat onomwonden heeft doen blijken, zoowel financieel als moreel de actie te willen steunen, schenkt vertrouwen voor de toekomst. In hooge mate werd het betreurd, dat zoo v ele gemeentebesturen nog niet bereid zijn een bescheiden bijdrage aan de vereeniging te willen verleenen en dat zelfs de ge meenten Alkmaar en Den Helder, die beiden een vertegenwoordiger in het bestuur aan wezen, tot heden geen financieelen steun verleenden. Aan het slot der vergadering werd een rooster van aftreding opgemaakt voor het bestuur en de commissarissen. Twee aftre dende bestuursleden werden met op een na algemeene stemmen herkozen. Als nieuw commissaris werd benoemd de heer ]hr. u H. C. Flugi van Aspermont. Een schriftelijk ingekomen voorstel om de ontbinding der vereeniging te overwegen werd door geen der aanwezigen onder steund. Integendeel besloot de vergadering hare actie krachtig voort te zetten. KLEEDING- DEKKING-COMITE. Men schrijft ons: Nog één dag scheidt ons van den dag der daden, den dag waarop 't Alkmaarsch Klee ding- en Dekking-Comité u uw portemon- naie doet openen om voor de armen en werkloozen een glimpje vreugde in hun sober bestaan te brengen. Weer een half jaar moet het comité op uw gave teren en waar een barre, lange winter ons wacht met zy'n voor velen uwer gezellige, doch voor armen en werkloozen vaak ellendige avon den zal gewis onze collecte een record-op brengst opleveren. Voor ons Alkmaarders was het heusch niet noodig, dat Z.E. de Minister van Sociale Zaken ons via de radio opwekte, Alkmaar's burgerij staat gunstig bekend om haar of fervaardigheid en zeker morgen zullen alle dames en heeren collectanten hun volle bussen met opgewekt gezicht aan het ge bouw aan de Heul komen inleveren. Het offer, dat U in de bussen stort, komt de Alkmaarders, die onzen steun behoeven geheel ten goede, het offer, dat onze mi nister Romme van ons vraagt, komt eerst in den Haag terecht en slechts een deel zal de steuntrekkende daarvan voor de zy- nen ontvangen. Daarom onzen dank reeds bij voorbaat voor uw gave, waarvoor de be stemming zeker de nuttigste is, die van u allen morgen zal worden gevraagd. SPRONG IN HET DUISTER. Dit spel in drie bedrijven, naar een novelle van Agathe Cristie, wordt Donder dag a.s. door de Nederlandsche Tooneel- groep, onder leiding van Rob. Geraerds, voor de abonné's van den kunstkring „Het Schouwspel" in de Harmonie gespeeld, terwijl het den daarop volgenden avond te Bergen in de Rustende Jager voor het voetlicht wordt gebracht. Voor beide avonden worden ook losse kaarten verkrijgbaar gesteld. 5 October werd dit spel door het gezel schap in het Casino-theater te Hilversum voor het eerst met zooveel succes ge speeld, dat den volgenden avond een her haling noodzakelijk bleek. Wij lezen daarover in „De Nieuwe dag": „Cruys Voorbergh, die de hoofdrol speelde en tevens de regie voerde, is in dit spel de man die heel den avond door de zaal in een angstige spanning houdt. Want langzamerhand begint men te begrijpen, dat men in dit stuk te doen heeft met een gevaarlijken krankzinnige, die onder den schijn van jeugd, charme en sportiviteit zijn slachtoffers maakt onder de jonge vrouwen. Cruys Voorbergh levert in de rol van Bruce Lovell een creatie, die op één lijn gesteld kan worden met die van Albert van Dalsum in het Chinee- sche Landhuis. Trouwens, dit spel vertoont wel eenige overeenkomst met het Chineesche Landhuis, alleen de hoofdfiguur is meer sinister dan Sing, en gevaarlijker bovendien, om dat hij zijn slachtoffer direct naar het leven staat en reeds van verscheidene jonge vrouwen de levenskaars heeft uitgeblazen. Wanneer langzaam aan de verschillen de gegevens loskomen en in Bruse ten slotte de waanzin stijgt, dan zit men met een hart dat in de keel klopt, toe te kijken. De spanning wordt dan bijna ondraaglijk en als zijn slachtoffer Cecily (Elly van Stekelenburg) hem tot slachtoffer weet te maken en in een hysterische zenuw- huil bui losbarst wanneer buiten rumoer wordt gehoord, voelt men als 't ware iets knappen en voorhoofd en handen worden klam. Elly van Stekelenburg levert schitte rend tooneel, dat opweegt tegen het fasci- neerende spel van Cruys Voorbergh. In het derde bedrijf komt zij geleidelijk achter de waarheid; dan begint zij zich bewust te worden van haar positie. En in het slottafereel is haar spel zoo meester lijk, dat zij heel de volle schouwburgzaal in haar leed en angst betrekt. Rika Hopper zorgt voor de vroolijke noot in dit enerveerende, spannende stuk. Zij is tante Loulou, die alleen aan zich zelf denkt en door al de spanning heen het meeste met zich zelf te doen heeft en de zaal doet daveren van den lach. John Koch speelt de rol van den ver loofde, die na vijf jaar werken in de tro pen zijn bruid komt halen, maar de groot ste ontgoocheling deelachtig wordt. Geen zweem van overdrijving valt in zijn spel op te merken. Rob. Geraerds levert een prachtpartij als dr. Gribble, die zonder het zelf goed te wetei^. ongelukkige vrouw de noodige aanwijzingen in de hand speelt. Tine Medema, Aline Markus en Max Croiset vervullen op uitstekende wijze de overige bijrollen. Niet overdreven lijkt het ons te voor spellen, dat dit moderne spannende spel van dood en liefde binnen korten tijd in den lande enkele honderden succesvolle opvoeringen zal beleven". INSCHRIJVINGEN HANDELSREGISTER 5—12 Oct. 1937. Nieuwe zaken: Alkmaar: Nico Reek, Ged. Nieuwesloot 71, leesbibliotheek en winkelier in 2e hands boeken. Castricum: Jac. Tiebie, 1ste Groenelaan la, woninginrichting. Zwakke tot matige wind uit noordelijko richtingen; aanvankelijk opklarend; iatet weer half tot zwaar bewolkt of betrokken met enkele lichte regenbuien; weinig ver andering te temperatuur. Weinig verandering. Het stationnaire gebied van hoogen lucht druk in het noordwesten neemt een weinig in beteekenis af. De depressie in noord- Scandinavië verdween even snel als zy ge komen was naar Finland. Na een daling van gisteren is de luchtdruk in het Oost zeegebied en in Scandinavië thans weer stijgende. De depressie op den oceaan in het zuidwesten werd een weinig actiever en doet den luchtdruk dalen voor de kust van Portugal. Op dertig graden W.L. en vijftig graden N.B. steeg de luchtdruk in 24 uur vijftien milimeter en schijnt een krachtig gebied van hoogen luchtdruk tot ontwikke ling te komen. In onze omgeving is de ba- rometer thans ook weer stijgende, doch de lucht blijft zwaar bewolkt tot betrokken en de lichte regenbuitjes houden aan. In het noorden en zuiden liggen strookvormige gebieden van opklaring, dat in het zuiden loopt dwars over Centraal-Europa en reikt van Praag tot de Pyreneeën. De Alpen stations melden helder weer met lage tem peraturen. Op vele plaatsen vielen kleine hoeveelheden regen, echter nergens meer dan 5 m.m. Alleen in Frankrijk bleef het droog, met uitzondering van de Kanaalkust. In Finland deed de vorst haar intrede en valt sneeuw. Het is te verwachten, dat het weer in onze omgeving het zelfde karakter zal behouden. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtui gen en andere voertuigen van 17.44 uur tot 5.49 uur licht op. H.H.Waard: Firma Groot en Onneweer, Middenweg B 61 Zuid, aannemers van bouw- en grondwerken. Den Helder: S. Former, Bassingracht 47, kleinhandelaar in aardappelen, enz. Limmen: Aannemersbedrijf J. Biesterbos, Westerweg C 1. Wy zigingen. Alkmaar: Coöp. Verbruiksver. „Voorzorg" G.A.; statutenwijziging. C. Oudes, Houttil 68, goud en zilver; ver plaatst naar Heiloo, Kennemerstraatweg A 31. G. HagenaarHouter, Spoorstraat 87, sigarenmagazijn; overgegaan aan G. L. Ha genaar. W. Timmerman, Kooltuin 9, winkelier in meubeleen, enz.; overgegaan aan K. W. Timmerman. Adviesbureau voor belastingzaken en assurantie-kantoor J. Mourik, Spoorstraat 15; verplaatst naar Bergen, Eikenlaan 11. Egmond-Binnen: Wed. S. Bosman, Hee ren weg 332, barbier, enz.; overgegaan aan J. J. Bosman. Egmond aan Zee: N.V. Egmond's Schelp- kalkbranderij voorheen G. Ruigewaard, Voorstraat 39; statutenwijziging. Den Helder: Fa. E. W. Vet „Het Man chesterhuis" te Alkmaar, winkel in bedryfs- en werkmanskleeding; fil. gevestigd te Den Helder, Spoorstraat 116. N.V. Dames- en Heerenmodemagazijnen voorheen G. Worm te Alkmaar; fil. geves tigd te Den Helder, Keizerstraat 60. C. Th. Mahieu, Langestraat 31, broodbak kerij; fil. gevestigd te Den Helder, Midden straat 21. Schagen: J. Keesman Pz., Loet E 151, mandenmakerijovergegaan aan W. Kees man. Opheffingen. Den Helder: R. Haak, Brakkeveldweg 2, rijwielbedrijf. Wieringen: P. de Vries Sz., Belt 48, bier- handel en bottelarij. VERTROKKEN PERSONEN. C. Bood, IeerL machinist N.S„ geen, van Heerenstraat 3 naar Amsterdam. H. van de Kamp, z.b., geen, van Spoorstraat 78 naar Apeldoorn. J. Mourik, belastingconsulent, geen, en gezin, van Spoorstraat 15 naar Ber gen (N.H.) A. E. Intema-Ruiter, z.b., R.K., van Hekelstraat 19 naar 's-Gravenhage. G. A. M. Boom, z.b., R.K., van Kooltuin 31 naar Emmen (Dr.) J. C. Kwaaitaal, winkelier in zuivelproducten, R.K., en gezin, van Ly ceumstraat 39 naar den Helder. A. E. B. Sehstedt, los arbeider, R.K., van Voormeer 35 naar Amsterdam. G. van der Werf, ver tegenwoordiger, D.G., van Oudegracht 291a naar Amsterdam. E. J. van Dijk, filiaal houder, G.G., en gezin, van Payglop 21 naar Amsterdam. A. Jöhler, z.b., geen, en zoon, étaleur, van Clarissenbuurt 21 naar Amster dam. D. M. Hansen, kruideniersbediende, geen, van le Landdwarsstraat 9 naar Wor- merveer. C. Buis, dienstbode, R.K., van Luttik Oudorp 52 naar Wervershoof. Vlug, employé B.P.M., geen, van Zocher- straat la naar Britsch Nieuw Guinea. I* van der Leden, loodgieter, geen. van Span jaardstraat 9a naar Koudekerk (Z.H.) G. Vader—v. d. Wetering, echtg. van Stephanus Vader, z.b., N.H., van Helderscheweg 27 naar Dordrecht. M. F. C. Glebbeek, huishoud ster, N.H., van Koorstraat 51a naar Amster-

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 2