Waar het recht zijn loop heeft. Jkovwciaal Tlieuws £aatste éecichten jBucgectiike MacktAecichten AMSTERDAMSCHE BEURS eerste blad mijnbouw 72.65 72.65 6.00y2 6.04 30.49 K 30.50 41.621/2 41.62 K BERGEN BROEK OP LANGENDIJk Auto's van Britsche ambassade beschoten. Tusschen Nanking en Sjanghai. dam. T. Breeuwsma, dienstbode, NH., van \yilhelminalaan 8 naar Egmond-Binnen. R. S. K. N. W. Bettink, bioscoophouder, geen, en gezin, van Nieuwpoortslaan 7 naar Castri- cum. G. Bajema, boerenarbeider, G.K., en gezin, van Jaagpad 34 naar Heiloo. J. H. Bek, vischhandelaar, R.K., en echtg. en stief kinderen, van Koningsweg 55 naar Amster dam. A. Dirnlinger, coupeuse, R.K., van Payglop 14 naar Bergen (N.H.) TENTOONSTELLING „DOORWERKEN", Expositie in „Wico Studio". De vereeniging van Alkmaarsche kunstenaars „Doorwerken", beschermheer Mr. C. J. de Lange, geeft blijkt, dat het haar ernst is om het gekozen devies trouw te blijven. Van 9 tot 19 October exposeeren in de „Wico Studio", Koningstraat, de leden H. Heertjes, W. Koster, H. Laan, J. Plas, Koos Stikvoort, mej. L. Tulp en J. de Wolf eenige doeken, die in het voorbije seizoen zijn vervaardigd. Om 3 uur werd de expositie met een kort woord door den heer W. Koster ge opend, waarbij hij een speciaal woord van welkom tot den beschermheer richtte. De schilderijen, Veel belangstelling verdient ongetwij feld een zeer geslaagd bloemstilleven van mej. Tulp. De rose dahlia's brengen ons den zonnigen zomer in herinnering. De aanschouwing van dit schilderij moet wel altijd tot vreugde stemmen, omdat dit zoo jjuist demonstreert, dat achter de wolken toch steeds de zon schijnt. In haar schilderij „Paddestoelen" ko men de herfsttinten prachtig uit. De Wolf vraagt bijzondere aandacht voor zijn doek „Korenschooven", dat hij in den oogsttijd te Texel vervaardigde. Heel belangrijk is zijn stilleven „Karn met aarden pot en droge zonnebloemen". Dit werk, dat maanden arbeid vorderde, is meesterlijk van stofuitdrukking en zeer geslaagd van compositie. Het Verval van Brabant heeft hij uitge beeld in een schilderij, waarop een oude boerderij wordt voorgesteld. Wim Koster toont ons in een pastel- aquarel de schoonheid van oud Alkmaar. Wij wisten waarlijk niet dat „de Schelp- hoek", artistiek gezien, zoo mooi is. Koster heeft alle reden trotsch op dit werk te zijn, dat naar onze smaak, voor het museum door Alkmaar moest worden aangekocht. Misschien is er nog een Alkmaarder die, uit liefde voor zijn stad, het daarvoor niet groote financieele offer wil brengen. De pastelteekening van „de Schevening- sche vrouw" geeft o. i. niet, wat ons in de Scheveningsche vrouwen van Israëls zoo aantrekt. van Dinsdag 12 October 1937. OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N.V. STAATSLEENINGEN. 4 NederI 4 Ned -Indië 1934 BANKINSTELLINGEN. Amsterd Bank Handel Mij. Cert 250 Koloniale Bank Ned Ind 1'andelsbank 1NDUSTR OND B1NNENL. Ata Kunstzijde Unie Cal»* Llellt Cert hedert. bord i Philip* Gloeil Gem Bezit llnilevei 1NDUSTR OND. BUITENL. Am Smelting Anaconda Betbleh Steel Citie. Service Kennecott Copper Republic Steel Standard Brand* Steel comm U S Leather CULTUUR MAATSCH. H V A Java Cultuur Ned. Ind Suiker Unie. Vorstenlanden 487, Dito action* Alg Esplor Mij. Rediang Lebong PETROLEUM. Dordtscbe Petr. Kon Petr. Perlak Phillips Oil Sbell Union Tide Water RUBBERS Amsterd Rubber Deli Bat Rubber Hessa Rubber Oostkust Serbadiadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Kon Ned Stoomboot Vorige laatste Ic koers 22.30-45 1007, 1007, 100'/, 27 26-'/, 140 152 152 100 104'/, 122 1157, 44 427,-3) 77 235 225 311'/, 300'/2-4 1327. IJJ-I'/, 4J7s 42 237.6 21-27, 42'7i6 38;-97, 1»/m 1 'l« 28»/* 20)-»/* 14 13-'/* 6»/, 49 Vu 4&'/«-7e 47. 37, .4257, 411-5 123'/, 113-7 111 101-10 487, 32 20.10 98 168 Va 356'/, 351»/* 83 3-5/* 127* ll'/w 197'/, 119 111 95 9z 2»/w Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia Oude Deli Senembab AMER SPOORWEGEN. Atchison lopeka Southern Pacific Southern Railw Cert Union Pacific Canadian Pac. 113V, 110 194 242'/, 254 35»/, 18'/. 11 73 6 90 16SV, 320 337-9 31 Vu 11-Via 97,-10) 186-92 120- J 115-7 65 88-9 Va 2-7* 1127,-4 106'/j-8 165-77 245-77, 247 32 177,-% 9V.-10 5*/. §Noteenng per 50 x) ex-coupon ffcxrlaim *E-Wdsnd. Prolongatie vorige koers K, heden y, pCt WISSELKOERSEN AMSTERDAM. OFFICIEEL. Vorige koers: Heden: 1.80"/i« 1.807/, 8.96'/* 8.965/a 40.02 M 40.05 46.22% 46.25 45.05 45.07 X 9.55 6.32)4 New-York Londen Berlijn aPrijs Brussel (Belga) Zürich Kopenhagen Stockholm Oslo Italië Praag Van H. Laar, die een paar jaar leerling van Koos Stikvoort was (aan zijn werk is dit nog zeer goed te zien) trof ons bijzon der een landschap te Oudorp in avond stemming. Stikvoort, de Alkmaarsche Breitner, geeft ons de impressie van een artist in een oud straatje in Alkmaar, „de Zout- straat" en in een oud straatje in Ant werpen. De tegenstelling tusschen licht en schaduw in deze doekjes en zijn droevig grijs getuigen van zijn persoonlijkheid. Zijn werk geeft altijd aanleiding tot over peinzingen van het verleden en is rust gevend. Heertjes werkt in lichtere kleuren. Het oude land te „De Rijp en Omgeving" heeft zijn belangstelling en de romantische sfeer van dit land weet hij in zijn werk juist uit te drukken. Iets heel fijns is de weergave van het Noord-Hollandsche polderlandschap in de omgeving van Oost-Graftdijk, door den heer J. Plas, die tevens een aardig kijkje van „de Hoornsche vaart" exposeert. „Doorwerken" komt met deze expositie goed voor den dag. De tentoonstelling, die voor een klein bedrag toegankelijk is, verdient een druk bezoek. Heropening „De Oude Prins". Na de heeren W. Stroomer en G. Kor- tenschijl is thans als derde exploitant van het Hotel-Café-Restaurant „De Oude Prins de heer W. Michels opgetreden. De zaak heeft een belangrijke verbetering ondergaan, doordat het restaurant geschei den is van het café-gedeelte. Deze scheiding is door kleurige glas-in-lood-ramen tot stand gebracht, terwijl dit gedeelte ook nog door gordijnen kan worden afgesloten, waardoor voor de wintermaanden een aardig inge richt lokaal voor bestuursvergaderingen is verkregen. De geheele zaak maakt een keurigen in' druk en een schat van bloemstukken legden er getuigenis van af, dat nu velen voor den nieuwen exploitant het gewenschte succes hopen. Zaterdagmiddag kenmerkte de opening zich door een druk bezoek. i Vergadering gladiolenkweekers. Door de commissie uit de bollenveiling werd Maandagavond een vergadering ge houden van gladiolenkweekers in het café van Vijzelaar. De heer S. de Boer wees in zijn opening op de geslaagde tulpenveilingen van dit jaar, waarvan de omzet 85000 heeft be dragen. Betreffende de betaling dienaan gaande, welke contant was, is geen stag natie ontstaan, terwijl de kweekers met 14 dagen hun geld hadden. In dit verband vond de commissie het ook nuttig, om de gladiolen hier te veilen, hetwelk de betrokken kwee kers heel wat moeite en kosten zal be sparen. Vandaar, dat een oproep is gedaan en deze vergadering belegde. Het is de commissie niet om winst te doen, daar een veiling is voor de leden. Alleen, wanneer de on kosten gedekt zijn, is het voldoende. Het is tevens kort bij huis en het is ook gewenscht onze eigen veiling de voorkeur te geven. De geschiedenis heeft bewezen, dat men daar steeds voordeel bij heeft ge had, trots de tegenstand. Wanneer de kweekers zulks willen, dan zal de commissie gaarne een veiling in 't leven roepen. De heer Huibers, vroeg of er al handel in gladiolen is en of men zeker is dat men handelaren krijgt. De voorzitter merkte op dat wanneer men naast gewone ook bijzondere soorten mengt er wel handelaren zullen komen. De bedoeling is om wanneer geveild wordt niet onder de waarde te verkoopen en de eerste veiling te doen houden op 29 October a.s. Er bestaat gelegenheid in te brengen tot Woensdag 27 October. Er zal a contant geveild worden. De heer Tromp, Heerhugowaard, bepleit te het recht van ophouden, hetwelk kan gebeuren wanneer ze onder de markt door zouden gaan. Goedgevonden. Wanneer men geen ruimte heeft bestaat er gelegenheid ze droog te bewaren in poot jes bakken in het bollengebouw, alleen voor bollen die men wil veilen. Geveild zal worden tegen 4 pCt. De man- denhuur moet door de kweekers worden betaald. Ook bestaat er gelegenheid om lelie's in te brengen. Op de vraag op de vergadering sympa thiseert met het streven gaven zich reeds 10 kweekers op, terwijl verwacht wordt dat nog meerdere zullen volgen. Nog nader zal dan door de commissie be sloten worden of tot veilen zal worden overgegaan. VINGERAFDRUKKEN WERDEN HEM NOODLOTTIG. Twee jaar geëischt. Een jeugdige Alkmaarsche arbeider, een recidivist, stond vandaag in hooger beroep terecht voor het Amsterdamsche Hof, ver dacht van poging tot diefstal. De rechtbank te Alkmaar had hem tot twee jaar gevange nisstraf veroordeeld, omdat zij bewezen achtte, dat hij in een kolenpakhuis aan den Helderschenweg aldaar zou hebben ingebro ken. Na de Pinksterdagen kwam de directeur van den kolenhandel tot de onaangename ontdekking, dat een ongewenschte bezoeker zich gedurende de feestdagen toegang had verschaft door zich door een raampje te wringen. Er werd hoewel het pakhuis en het kantoor blijkbaar waren doorzocht niets vermist dan een sleutel. Wel trof de politie vingerafdrukken aan, het archief werd geraadpleegd en commissaris van IJsendijk te Amsterdam concludeerde als vingerafdrukkenexpert, dat de gevonden af drukken door verdachte waren geplaatst. De man ontkende hardnekkig, wel gaf hij toe, dat hij in den nacht van 17 op 18 Mei in de buurt van het pakhuis was geweest. Hij had dien avond bij vrienden gekaart en had daarna een wandeling gemaakt De procureur-generaal mr. J. Versteeg vorderde wegens poging tot diefstal twee jaar gevangenisstraf. Arrest 26 October. FILIAALHOUDER VEROORDEELD. Het Amsterdamsche gerechtshof veroor deelde een 50-jarigen filiaalhouder van een coöperatieve zuivelfabriek in Noordholland wegens verduistering van ruim 2300, die hij van cliënten had geïnd en niet had afge dragen, tot vier maanden gevangenisstraf. Conform den eisch van den procureur-ge neraal bevestigde het hof het vonnis der rechtbank. Arrondiatemenis-Rechibanh te Alkmaar DE STEEKPARTIJ TE LANDSMEER. Het gerechtshof te Amsterdam veroordeel de heden den melkslijter W. F. K te Lands meer, die in den laten avond van 2 Septem ber van het vorige jaar bij een colportagerel een N.S.B.-colporteur met een mes had ge stoken, tot een maand gevangenisstraf. De rechtbank had den melkslijter wegens mishandeling tot drie maanden veroordeeld, in hooger beroep requireerde de procureur- generaal bevestiging van dit vonnis. De ver dachte beriep zich ter zitting op noodweer, hij was omringd door N.S.B.-colporteurs zoo zeide hij en kon niet wegkomen. De N.S.B.-ers zouden hem met riemen hebben willen slaan. NEDERLANDSCH SCHIP PIKT SPAANSCHE VLUCHTELINGEN OP. Het Nederlandsche s.s. „Stad Haarlem", dat te Porto Ferraio is aangekomen, heeft daar zeven schipbreukelingen aan land ge zet, die het Vrijdagmorgen ter hoogte van het eiland Minorca had opgepikt. Het waren jongelieden tusschen 18 en 29 jaar oud, die zich naar Majorca wilden be geven. Met z'n zevenen waren zij met een motorbootje in zee gestoken, doch daar de zee zeer woelig was en de motor defect raakte, bevonden zij zich spoedig in moeilijk heden. Reeds hadden zij alle hoop opgege ven, er het leven te zullen afbrengen, toen de „Stad Haarlem" in het gezicht verscheen, die na eenigen tijd hun hulpgeroep op merkte. JBRAND IN WASCHMACHINEFABRIEK. Vanmorgen werd brand ontdekt in een groote loods, gebouwd aan de Velo Wasch- machinefabriek te Barendrecht Deze loods is verbonden met het ketelhuis van de fa briek en dient als opslagplaats voor krullen. Hoe de brand is ontstaan, heeft men tot dusver nog niet kunnen vaststellen. Wat precies eeen prooi der vlammen is gewor den en hoe groot de schade is, valt op het oogenblik nog niet na te gaan. De loods zal vermoedelijk geheel verloren gaan, terwijl ook het ketelhuis belangrijke schade heeft bekomen en niet meer te gebruiken is. N.S.B.-RECLAME. Geen overtreding van het uniform verbod. Een juffrouw uit Heemstede fietste op 27 Maart over den rijksstraatweg van de Hoornbrug in de richting Delft. Zij had zich gedrapeerd met plakkaten, waarop Mussert's overwinning voorspeld werd, de lezing van Volk en Vaderland werd aanbevolen en de keuze tusschen Mussert en Moskou werd gelaten. Wegens het dragen in het openbaar van opzichtige onderscheidingsteekenen, welke uitdrukking geven aan een bepaald staat kundig streven, was zij geverbaliseerd. De Haagsche kantonrechter heeft haar heden van rechtsvervolging ontslagen, om dat hij in zijn vonnis tot den slotsom komt, dat verdachte het uniformverbod niet heeft overtreden. Een van des kantonrechters overwegin gen is de volgende: ,Dat zoodanige reclame maken met leuzen is te beschouwen als een, aan het intellec tueel peil van minder ontwikkelde kiezers aangepast surrogaat van het door argumen ten overtuigen van anders denkenden. UITBREIDING VAN DE WEERMACHT. Behoefte aan onderofficierskader. Wanneer de plannen nopens de uitbrei ding van de weermacht tot uitvoering ge raken, zal zich een sterke behoefte aan onderofficierskader doen gevoelen. Met het oog daarop worden reeds nu maatregelen getroffen om in die behoefte te voorzien. Hiertoe zal worden nagegaan wie der dienstplichtige onderofficieren van de ver schillende regimenten of korpsen, behoo- rende tot een der lichtingen 1934, 1935 of 1936 en geboren op of na 1 Jan. 1914, als nog genegen zijn om voor den tijd van zes maanden en den voor capitulanten gelder> den voet vrijwillig in werkelijken dienst komen (c. q. te blijven). Degenen onder hen, die zich tijdens hun diensttijd goed hebben gedragen en een nauwgezette plichtsbetrachting hebben ge toond, kunnen voor het bekomen van de vergunning tot dat verblijf in werkelijken dienst in aanmerking worden gebracht. Zoodra belanghebbenden drie maanden zullen hebben gediend, zal nader op hun aanvrage worden beslist. Het laat zich aanzien, dat alle voor onder- officier-capitulant geschikt beoordeelden mogen blijven. Zij, die de functie van capitulant niet be- geeren, zullen er op hebben te rekenen, dat zij na hun dienst van de zes maanden weder in het genot van groot verlof zullen treden. Voor bedoeld vrijwillig verblijf in wer kelijken dienst komen ook in aanmerking de dienstplichtige onderofficieren die bij de school voor dienstplichtige onderofficieren der administratie tot administrateur of fourier zijn opgeleid, alsmede zij, die anders dan uit hoofde van een minder gun stige beoordeeling in eerste instantie niet als capitulant geplaatst konden worden. Zitting van heden 12 October. De diefstal bij de Alkm. IJzer- en Metaal gieterij. Na de uitspraken stonden in de eerste zaak in hooger beroep terecht de jonge mannen Chr. D. v. VL en Fr. M., die eenige maanden geleden bij de Alkm. IJzer- en Metaalgieterij een hoeveelheid koper hadden ontvreemd ter waarde van ongeveer 75. Zij hadden dezen diefstal in vereeniging gepleegd en het ontvreemde koper verkocht aan den logementhouder M., die hen daar voor 18 had betaald. De verdachten, waarvan M. Oostenrijker van geboorte is, bevonden zich in dien tijd in nogal penibele financieele omstandig heden, want zoowel de een als de ander had schuld bij leveranciers. De subst.-officier van justitie noemde dezen diefstal uiterst brutaal. Zij huurden een wagen en gingen met opzet hun baas bestelen. M. is hier jarenlang als pleegkind liefderijk behandeld en inplaats van daar voor dankbaar te zijn, ging hij diefstal plegen. Een mooie toekomst ging hierdoor verloren en het gevolg van zijn daad zal nu o.m. zijn, dat hij over de grens gezet zal worden. Het betreft hier diefstal onder be zwarende omstandigheid en de eisch luidde 6 maanden gevangenisstraf. Mr. Schuurman, de verdediger van v. V., bepleitte een clemente straf, als motief aanvoerend, dat verdachte een blanco straf register heeft, terwijl het door het feit, dat hij nooit werkloos geweest was, zeer be grijpelijk is, dat hij nu met slechts 11 moeilijk kon rondkomen. Verdachte komt uit een goed gezin en alles bijeen genomen, adviseerde de verdediger een voorwaarde lijke veroordeeling. Mr. v. d. Loos pleitte voor M. en legde eveneens het accent op een blanco straf register. Uitspraak 19 October a.s. Een kras en weerspannig oud manneke. De 72-jarige Anton W. uit De Rijp had op 12 Juni een niet erg geruischlooze ruzie met zijn eveneens bejaarde zuster gehad en dit twistgesprek was voor den burgemees ter aanleiding geweest om eens poolshoogte te nemen om erger te voorkomen. Dit burgervaderlijk bezoek nu zinde den ouden heer meer matig en hij riep lijn eersten burger een paar heel leelijke woor den toe. Dit bezoek echter was tevens aan leiding om met het twisten op te houden en voorloopig scheen de zaak gesust. Maar even later ging Anton W. naar een cafétje en daar meende hij in krasse bewoordingen zijn burgemeester voor al wat mooi en leelijk is, te mogen uitmaken. Ook van dit feit hoorde de burgemeester het een en ander en dit was de druppel, die den beker deed overvloeien. Met versnelden pas ging de burgemeester in gezelschap van zijn veldwachter naar het café en zooals het zich laat aanzien werkte dit als een lap op een stier. Er ontstond eerst een onverkwikkelijke woordenstroom van den ouden heer en toen hij weigerde mee te gaan naar het arres tantenlokaal, moest de veldwachter hande lend optreden. De boeien om doen leverde nogal wat moeilijkheden op en de burger vader moest een handje meehelpen. Er 'in, met veel moeite was de woesteling over meesterd en vanmorgen speelde zich het naspel voor de heeren rechters af. Verdachte, die doof was, ging een ge moedelijk praatje bij den president maken en vertelde hem op fluisterenden toon, welk een vervelende burgemeester de gemeente De R(jp had. De officier, requisitoir nemend, noemde het van den burgemeester psychologisch bezien, geen gelukkig moment om bij ver dachte op bezoek te gaan. Door de onwillige gemeentenaren zelf te gaan insluiten, verliest men vaak zijn gezag in niet geringe mate en het is volkomen verklaarbaar, dat verdachte daarover zeer gebelgd was. Aan den anderen kant kwam het natuur lijk voor zoo'n bejaard heer niet te pas om den burgemeester uit te schelden en hem zelfs met een sleutel te bedreigen. Den hoogen leeftüd in aanmerking nemend, requireerde spr. een geldboete van 25 of 10 dagen hechtenis. Verdachte vond het „knapjes hoog", doch berustte tenslotte in zijn straf. Uitspraak over 8 dagen. Drie auto's van de Britsche ambas sade, die op weg waren van Nanking naar Sjanghai, zijn onder machinege weervuur genomen door zes vliegtui gen, waarvan gezegd wordt, dat zij van Japansche nationaliteit waren, de nabijheid van Mintsjong, op - plaats zestien mijl ten zuiden Sjanghai. De Britsche assistent van den attaché voor luchtvaart was een van de inzitten den der auto's, die, naar verklaard wordt, duidelijk zichtbaar de Britsche vlag voer den. De Britsche autoriteiten hebben de Japanneezen in kennis gesteld van het in cident en dezen hebben een communiqué uitgegeven, waarin gezegd wordt, dat hun geen kennis was gegeven van het feit, dat de auto's naar Sjanghai op reis waren. in een van SPOORWEGONGELUK IN TURKIJE. Twee dood en. Gisteren heeft zich een ernstig spoorweg ongeluk voorgedaan op de spoorlijn Anka raZoegoeldaka. Twee personen werden gedood, verscheidene anderen gewond. De schade wordt geraamd op een kwart mil- lioen gulden. ALKMAAR. GEBOREN: Maria Cornelia, d. van Hermanus van Galen en Ida Johanna VleugeL Dirkje, d. van Simon Hendrik van Drunen en Geertje Harms. Adrianus Franciscus Marie, z. van Johannes Jacobus Gerardus Wagenaar en Cornelia Christina Overtoom. OVERLEDEN: Lummigje Hendrika Janse, gehuwd met Jacob Kopjes, 74 jaar. Willem Vosmeer 85 jaar. N.V. ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. ALKMAAR, 11 Oct. 1937. Op de heden gehouden veiling werd betaald voor: Aard appelen 2.30, Bieten 1.60f 2.40, Gele kool 1.302.20, Groene kool 1.80 3.30, Prei 1.50—2.90, Roode kool 1.80 4.60, Uien 45.40 en Wortelen 1.50 per 100 K.G.; Aardbeien 1723 ct. per door; Andijvie 0.601.60, Bloemkool le s. 7 12 2e s. 3—5, Kropsla 0.60—1.80, Knolselderie 23, Komkommers 1.50 4 en Meloenen ƒ48 per 100 stuks; Druiven 6f 13, Peren 3f 13, Sprui ten 3.509, Snijboonen 410, To maten 2f 4 en Witlof le s. 11 2e 7 per 100 pond; Peterselie 0.501.10, Raapstelen 0.60, Radijs 1.10f 1.60, Selderie f 1.10f 2 en Wortelen 3f 6.50 per 100 bos; Postelein per bakje 1040 cent per bakje; Spinazie per bakje (8 pond) 8 68 cent; Enkele spercieboonen f 1.50 en Dubbele spercieboonen 0.901.80 per zak. DE AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL PRIJZEN. AMSTERDAM, 12 Oct. 1937. Op de heden gehouden aardappel enmarkt waren de prijzen onveranderd. Aanvoer 280000 K.G. PURMEREND, 12 Oct. 1937. Op de heden gehouden weekveemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: Gem. Kaasbeurs. Verhandeld 19 partijen, wegende 49000 K.G. Hoogste prijs 25. Handel matig. Kaas. 7 stapels Kleine boeren 25.50 en 2 stapels Goudsche 29, handel goed; 606 K.G. Boter 1.501.53 en weiboter 1.40 1.48 per K.G.; 534 Runderen, w.o. 400 Vette koeien 5664, 90 Gelde koeien 80 160, 13 Melkkoeien 150275, handel stug; 33 Stieren 4354 cent per KG. han del matig; 12 Paarden 70120 handel stug; 91 Vette kalveren 3060 cent per K.G. handel matig; 193 Nuchtere kalveren: slacht 816 en fok 1017, handel vlug; 265 Vette varkens: slacht 5759 cent per K.G. handel vlug; 46 Magere varkens 2040 en 250 Biggen 1320, handel vrij goed; 1514 Schapen 1530 en 95 Bokken 414, handel matig; Kipeieren 4.755.25 en Eendeieren 2.50 per 100 stuks; Piepkuikens 6065 cent, uitz. 70 cent en Oude kippen en hanen 35—45 cent per K.G.; Konijnen 0.301.50 en Eenden 30 50 cent; Duiven per paar) 40 cent; Gan zen 1.903; Jonge hanen 5057cent. Coöp. Centr. Eierveiling Purmerend G.A. (Afd. eieren). 90.000 stuks Eendeieren 2.70; 50000 stuks Kippeneieren, waarvan de prijzen als volgt: 6566 5.105.20, 63—64 5.05—5.15, 60—62 4.95—5.10, 58—59 4.90—5, 56—57 4.70—4.80, 53 —55 4.35—4.65, 50—52 4—4.30 en 45 —49 K.G. 3—4. BROEK OP LANGENDIJK, 12 Oct. 1937. Aanvoer en prijzen waren heden als volgt: 8000 K.G. Aardappelen; Blauwe Eigenhei mers 2.40f 2.80, Bevelanders 2.10; 2500Ö K.G. Roode kool 2.30—3.30; 30000 K.G. Gele kool f 11.30; 120000 K.G. Vroege witte kool 0.801; 3000 K.G. D witte kool 1—/ 1.50; 500 K.G. Groene kool 11.20; 1500 stuks Bloemkool le s. 4.80—8, 2e s. 1.50—3; 21000 K.G. Uien 4.60—5.10, Nep 7.50—7.80, Gele Drieling 3.10f 3.60, Grove 4.20 4.70; 420 K.G. Snijboonen 16.90—18.90; 500 K.G. Slaboonen 7.50—10.30; 2500 K.G. Bieten 0.10—f 2; 3200 K.G. Peen 1.40—1.70; 120 K.G. Frankenthaler 15.50—22.30; 360 K.G. Alicante 16.40— 18.90; 20000 stuks Andijvie 0.60f 1; 300 K.G. Rammenas 1. NOORDSCHARWOUDE, 12 Oct 1937. (Noordermarktbond). 9300 K.G. Aardappe len: Eigenheimers 2,20, Blauwe Eigenhei mers 2.30f 2.50, Bevelanders 2.10— 2.20; 2600 K.G. Roode kool f 2.50—3.10; 108200 K.G. Witte kool 0.80—1; 1600 KG. Gele kool 1:10—1.20; 180 stuks Bloemkool le s. 4.30; 18000 KG. Uien: Gele Nep 7f 8, Gele drieling 3.10 3.40, Gele uien 5, Grove 4.304.50; 1900 K.G. Spercieboonen 4.2012; 200 KG. Bieten 0.70—1.50; 1080 K.G. Peen 11.10. WARMENHUIZEN, 11 Oct. 1937. Aange voerd 6500 K.G. Witte kool 0.80—1. TEXEL, 11 Oct. 1937. Op de heden gehou den weekveemarkt waren aanvoer en prij zen als volgt: 78 Schapen 2023; 34 Lammeren 10f 16; 8 Rammen 25—30; 6 Paarden 185300; 3 Koeien 175 220; 7 Graskalveren ƒ3065; 5 Nuchtere kalveren 10f 18; 80 Oude kippen 4575 cent TEXEL, 11 Oct 1937. Op de heden gehou den eieren veiling waren in totaal 41141 st. kipeieren aangevoerd, waarvan de prijzen als volgt: 58—62 KG. (per 100) 4.80— 5.05, 62—66 4.95—5.20, 66—70 5.15— 5.40, 50—56 3.95—4.70, 40—50 2.65 4.05.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 3