HET BETOVERDE BOS. De ondergang van „de Specht". Luchtvaart Het verhaal van een verslaggever. Hoe is het ongeluk gebeurd Branden. TWEEDE BLAD w De hoofdredacteur van Aneta, die direct na het bekend worden van de ramp met de Specht zich per vliegtuig naar Palembang had begeven, heeft met de Valk een uitvoerig verhaal gezonden, dat hy onmiddellijk na zijn aankomst in Palembang heeft geschreven. Wij laten het hier volgen: Ook in Palembang heerscht groote ont roering, doordat daar het eerste vliegongeval van beteekenis had plaats gevonden. Men wilde in den beginne er zelfs niet aan geloo ven en nam de eerste berichten als overdre ven aan. Doch naarmate dien Woensdag de uren vorderden en nadere bijzonderheden werden gemeld, begreep men, dat het hier inderdaad een dier onvoorziene omstandig heden betrof, welke ook in de vliegerij in Ned.-Indië wel eens kunnen optreden. Dit is de verklaring van het feit, dat in den aanvang slechts de autoriteiten op het terrein aanwezig waren, die uit hoofde van hun dienst daar konden worden verwacht. Eerst later, toen de mare geheel en a) in Pa lembang was verspreid, wilde ook de bur gerij gelooven aan dit ongeval en toen be gaf men zich naar het vrij ver afgelegen Ta- lang Batoetoe, het vliegveld, dat ongeveer twintig minuten van Palembang is gelegen. Men zag daar niets. Want de „Specht", die hier zijn einde vond, viel, na een eerste bocht te hebben ge nomen, juist een kwartier gaans buiten het vliegveld; het had intusschen zwaar gere gend en ondanks het feit, dat de militairen dadelijk een pad hadden gekapt, was de toe gang verre van aangenaam. Hoe is het ongeluk gebeurd? Dit is de vraag, waarmede de heeren van de K.L.M., de K.N.I.L.M. en van het bureau luchtvaart," zich dadelijk bezig hielden. Zij kwamen juist op tijd uit Bandoeng om nog bij daglicht de situatie in oogenschouw te nemen, doch weer net te laat, om een grondig onderzoek in te stellen. De K.N.I.L. M. was er onmiddellijk bij. Een reservetoe stel was gelukkig beschikbaar en men was. er dus binnen enkele uren na het ongeval. In het gezelschap reisden de hoofden van het bureau luchtvaart en de vertegenwoordigers van de beide luchtvaartmaatschappijen. Doch de dooden konden niet spreken en de gewonden mochten niet worden gehoord. En de taal welke het vernielde toestel sprak, was niet duidelijk genoeg om daarop conclu sies te baseeren. Zoo is dit onderzoek op Woensdagmiddag summier geweest. Maar het heeft intusschen vele feiten aan den dag gebracht, welke Aneta A.N.P. reeds grootendeels hebben ge seind. In het kort komt alles hierop neer, dat de bestuurder en zijn medewerkers voorzoover in de cockpit aanwezig, aanstonds den dood hebben gevonden. De tweede piloot heeft er het leven afgebracht, doordat hij zich in de cabine bevond. Zoo hebben ook de andere passagiers, behalve de heer Steenbergen, er het leven afgebracht. De ontsteltenis was zeer groot. Gij weet, hoe de voorloopige rapporten omtrent het ongeval luidden. Het weer was niet slecht. Het was regenachtig, doch de bui brak eerst na het ongeval los. De opstijging had regelmatig plaats, doch toen het toestel, dat zich in de richting Batavia bewoog, koers wilde nemen naar Singapore, scheen een der motoren te haperen. Dit gaf een verlies aan evenwicht, waardoor de linkervleugel als het ware de boomen raakte. Het toestel viel, draaide geheel in andere richting en kwam in het groene veld neer. Ooggetuigen hebben ons verhaald, wat er geschied was. De eerste, die het toestel be reikte was een employé van de Bataafsche Petroleum Mij., onmiddellijk gevolgd door den agent van de K.N.I.L.M. Zij vonden een paniek, zij vonden een ravage en zij hebben veel moeite gehad om de overlevenden te sussen. Men had hier met een ramp te doen, dat zag onmiddellijk iedereen en het was ge lukkig, dat zoo snel uit Palembang hulp werd verleend. De motoren van het toestel waren eenige meters weggeslingerd. Gelukkig was er geen brand uitgebroken. De zittingen waren ver bogen, doch de cabine was intact gebleven. Gedrukte stemming in Palembang. In Palembang is de stemming zeer gedrukt en dat moet ook in geheel Indië het geval zyn. Weliswaar heeft men hier met een onge val te doen, dat een uitzondering vormt, toch ontkomt men niet geheel aan de ontzettende gedachte, dat weder vier koene Hollanders het leven hebben geofferd in den dienst der snelheid. De Specht, die den nieuwen dienst open de, is gevallen. Het onderzoek naar'de oor zaak zal bij daglicht worden voortgezet. Mis schien zal men de oorzaak inderdaad kunnen vinden. Misschien ook niet. Doch de lucht- diensten worden voortgezet. De snelheid zal worden opgevoerd. Daar is geen ontkomen aan. De begrafenis. Er heeft thans, in de uren tusschen twaalf en twee, Donderdag, een plechtigheid plaats. Terwijl Smirnoff zich naar Nederland spoedt om het zakelijk gedeelte der onderbroken reis tot een goed einde te brengen, zullen wij ons om half twaalf om het graf scharen dergenen, die in dit ongeval het leven lieten. Ook mevrouw Steenbergen zal daarbij tegen woordig zijn. Kransen van beide luchtvaart maatschappijen zullen de vier slachtoffers vergezellen. Er zullen woorden van deelne ming worden gesproken in dit betrekkelijk afgelegen deel van de wereld. Er zullen hier in Palembang, op het kerk hof, dat zoo dicht bij het hospitaal der zus ters Franciskanessen is gelegen, woorden van groote deelneming en ook van hulde worden gesproken. Men zal ernaar luisteren en zich herinneren, dat zelden in dit land aanleiding was tot zooveel treurnis. Het wrak van de Specht. In het groote veld, dichtbij Talang Betoe- toe, ligt machteloos een toestel van de K.L. M. Het bewijst, dat de techniek nog niet alle moeilijkheden heeft overwonnen. Maar het is ook een bewijs, dat hét higr een uitzon dering geldt. Au. Van de lucht uit kon rrr^n, dicht bij het vliegveld, het wrak van de Specht zien lig gen. Daar lag het toestel, mèt een sterk ge- havenden vleugel, machteloos ert men kon, daar het geheele voorstuk was'afgerukt, tot in het binnenste van de kijkeh. Men zag uit de hoogte, datv al de voorkant van het toestel zeer had geleden en begreep zonder meer, waardoor juist zij, die voorin zaten, een snellen dood hadden gevonden. Toen de heeren uit Bandoeng en Batavia op Talang Betoetoe arriveerden, hoorden zij aanstonds de eerste berichten. Zij begaven zich zoo snel mogelijk door het drassige ter rein, opdat nog voor het vallen van de duis ternis een voorloopige indruk kon worden ontvangen. De passagiers waren door een ontzettenden schrik bevangen. De Engelschman Munro hield zich goed en probeerde, ondanks een wond aan het hoofd en aan het been, voort te strompelen. Freule Smissaert was vrij ernstig, doch niet levensgevaarlijk gewond. Zij was bij machte te spreken en te schrijven, doch de dokter schreef strenge rust voor. De bekende violist Hubermann was zeer geschokt. Mej. Ibeken die hem vergezelde, bleek ook zeer ontdaan, doch niet ernstig geblesseerd. De tweede piloot, de heer Groeneveld, is er goed afgekomen. Hij heeft zijn behoud te danken aan de omstandigheid, dat hij zich in de cabine be vond, zooals dat gebruikelijk is bij het ver trek. De toestand van de slachtoffers. De toestand van de patiënten, die verwond zijn bij de Specht-ramp, en die in het zieken huis Charitas zijn opgenomen, is goed.. De heeren Groeneveld, Schoch en Munro zul len vermoedelijk aan het eind van de week het ziekenhuis kunnen verlaten. De toestand van den violist Hubermann en van freule Smissaert gaat vooruit. PILOOT SMIRNOFF VERTELT. De post van de „Specht" meege nomen. Even nadat Smirnoff gistermiddag met de Valk uit Indië op Schiphol was aange komen, hebben wij een onderhoud met hem gehad over zijn retourvlucht, welke in verband met het ongeluk met de „Specht" vervroegd was. „Het was natuurlijk een beroerde reis, zoo zeide hij, pas zoo'n ongeluk, waarbij de besten van je kameraden omgekomen zijn en met hun post en vracht in je eigen toestel, ja, het was wel deprimeerend, en een zware reis. Maar wat gered kon worden, is in orde gebracht. In Bandoeng hoorde ik het nieuws. Eerst was' het bericht doorgekomen, dat de „Specht" normaal gestart was en pas later vernamen wij wat zich had afge speeld. 's Avonds laat kreeg ik toen op dracht mij gereed te maken om den vol genden morgen met de „Valk" naar Ne derland te vertrekken. Dat is gebeurd en in Palembang heb ik de post en de goede ren van de „Specht" overgenomen. De passagiers van de „Specht" kon ik niet meenemen, omdat de dokter van meening was, dat het beter was hen nog een paar dagen in observatie te houden. Nou en toen de verdere reis, waar niet veel van te vertellen valt. De post van de Specht" is op hetzelfde moment hier aangekomen als zonder het ongeiuk het geval zou zijn geweest. Nee, een bijzonder vlugge reis is het niet geweest. Wel iets vlugger dan gewoon, maar dat mag toch geen naam hebben, 't Is zonde, hè, het waren de beste jongens, die we hadden, 't is jammer. Daar kom je in Palembang aan en je ziet het toestel liggen, de neus en het voorstuk was ingedeukt, maar ver der oogenschijnlijk niets bijzonders. Waarschijnlijk zal de oorzaak van het ongeluk ook wel nooit kunnen worden ontdekt. Maar u zult mij nu wel willen excuseeren, want daar verderop zit mijn vrouw en die wil ik nu wel een beetje gaan plagen." ONZE POSTVLUCHTEN. De Reiger (uitr.) is in Bandoeng geland. De positie der postvliegtuigen is: uitreis: Kievit te Bssra, Reiger te Bandoeng, Peli kaan te Rangoon; thuisreis: Torenvalk te Jodhpoer. Vanochtend is de Nandoe van Schiphol vertrokken met negen passagiers: één voor Napels, één voor Lydda, één voor Karachi, één voor Allahabad, twee voor Calcutta, één voor Rangoon, één voor Singapore, één voor Penang. Gezagvoerder is de heer Tepas. Voor het traject NapelsBasrah hebben twee passagiers plaats besproken, voor Jodh- purKarachi eveneens twee, CalcuttaMe- dan één, RangoonPenang één, Rangoon Singapore één en één passagier Singapore Batavia. Het toestel heeft 314 K.G. briefpost, 18 K.G. pakketpost en 135 K.G. goederen mee genomen. MAN IN VLAMMEN. Ernstig ongeluk aan boord van een zeiljacht. Gistermiddag omstreeks half vier was de 45-jarige A. v. d. Berg, wonende te Alblas- serdam aan boord van het zeiljacht Klaas Kompaen van den heer J. v. Eesteren uit Hillegersberg liggende in de jachthaven van de watersportvereeniging Schiedam aan de Wilhelminakade aldaar bezig met werkzaam heden in de machineruimte. Hij kon vanuit de daaraan grenzende toiletinrichting deze werkzaamheden verrichten. Plotseling is er door tot nog toe onbekende oorzaak brand ontstaan waardoor in een oogwenk de toilet inrichting en de machineruimte in lichte laaie stonden. V. de B. heeft blijkbaar geen kans gehad om de toiletdeur te openen. Op zijn hulpgeroep kwamen de schippers van de jachten „Zilvermeeuw" en de „Viking", als mede de havenmeester der jachthaven R. Scheppers toegesneld. De schipper van de „Zilvermeeuw" ging moedig in het schip -*n kon den ongelukkige, die hevig brandde, door een opening over den motor uit de vlammen trekken. Hij brandde zoo hevig, dat men hem onder water dompelen moest om de vlammen van zijn kleeren te dooven. Hij was ernstig aan gezicht, armen en bee- nen verbrand. De havenmeester R. S. waagde zich plichtsgetrouw aan boord met de brand- bluschapparaten, die hij uit omliggende jach ten had gehaald. Door zijn kordaat optreden is zeer veel gevaar voorkomen, zij het alleen teeds de mogelijkheid van explosie van den benzinevoorraad en het daaruit voortvloeien de brandgevaar voor de kapitale hoeveelheid jachten, die in deze haven gemeerd liggen. Dr. Ris verleende de eerste hulp, waarna v. d. B. in het Gemeenteziekenhuis te Schie dam is opgenomen. De politieauto vervoerde hem daarheen. Later in den avond vernamen wij nog, dat v. d. B. buiten direct levensge vaar verkeerde. ERNSTIGE VAL VAN EEN PORTIEKTRAP. Gisteravond is de 50-jarige mej. H., geb. L., wonende in de Van Ravensteynstraat te Den Haag, bij het verlaten van een woning in de Rodenbachstraat, waar zij op bezoek was geweest, van de portiektrap gevallen, waarbij zij zoo ernstig werd gewond, dat de geneeskundige dienst haar naar het roomsch- katholiek ziekenhuis moest vervoeren. Haar toestand liet in den loop van avond nog geen verhoor toe. den OVERBOORD GESLAGEN EN VERDRONKEN. Ter hoogte van de Parkkade te Rotter dam heeft de rivierpolitie drijvende gevon den het lijk van den 45-jarigen W. J. A. Krijgsman, machinist aan boord van de sleepboot „Adriaantje". De man werd sedert den nacht van 2 op 3 October vermist. Ver moedelijk is hij overboord gevallen en ver dronken. Het lijk is overgebracht naar het bureau van de rivierpolitie. 1400 GESTOLEN. Een inbraak te Den Haag. Toen het personeel van een winkel op het Jonckbloetplein te Den Haag gisteren de winkeldeur opende, kwam men tot de ontdekking, dat ongewenschte gasten des nachts den winkel waren binnen gedron gen. Vermist werden een aantal gaspen- mngen voor een gezamenlijke waarde van 44 gulden, 20 gulden aan kleingeld en voor een bedrag van 75 gulden aan levensmid delen. DAT KOMT ER VAN! Bioscoop-theorie verkeerd in praktijk gebracht. Een zeventienjarige jongen, scholier van de ambachtsschool op het Veluw eplein te Den Haag, had gisteren in een der Haagsche bioscopen eer. onvervalschte cowboyfilm gezien. Hij was daarvan der mate in verrukking gekomen en het spel van den goeden en den slechten mensch met uiteraard als slot een glorieuze overwinning van den eersten had hem zoo enthousiast gemaakt, dat hij gisteren aan zijn schoolkameraden wilde laten zien, hoe gemeen en geraffineerd de bardiet op de film met een mes op zijn tegenstander kon losstormen. In de gymnastiekzaal zou deze demon stratie aanschouwelijk worden gegeven en aan belangstelling van de zijde van zyn vriendjes ontbrak het daarbij natuurlijk niet. Maar de jongeman had de truc op de film blijkbaar niet heelemaal kunnen be grijpen. Want inplaats dat hij het mes in het lichaam van den denkbeeldigen vyand plantte, verwondde hij zichzelf aan de slaap. De geneeskundige dienst meest er Woensdag 13 October. HILVERSUM, 301 M. (VARA- uitz.) 8.- Gr.pl. 9.30 Keukenpn 10— VPRO-morgenwy ding. 10.20 Gr pl. en causerie over het recht op vacantie (gr.pL) 11.30 Werkloos heidsverzekering, causerie. 12. Gr.pl. 12.45 Orgelspel. 1.15—1.45 Fantasia. 2.— Kniples. 2.30 Voor de vrouw. 3.— Voor de kinderen. 5.30 Gr.pl. 6.— The Lucky Birds en solist. 6.30 Gr.pl. 6.40 Vondel en de gouden eeuw, causerie. 7.Zang. (7 30 VPRO: Vraag en geloof, cau serie). 8.— Herh. SOS- en 8.03 ANP-ber., VARA-Varia. 8.15 Gr.pl. 8.30 Radiotooneel. 9.30 Gr.pl. 10. ANP-ber. 10.05 VARA-orkest en soliste. 11.Jeugd en puberteit, causerie. 11.20—12.— Orgelspel. HILVERSUM, 1875 M. (NCRV- uitz.) 8.— Schriftlezing, meditatie, gewijde muziek (gr.pl.) 8.30 Gr.pl. 9.30 Gelukwenschen. 9.45 Gr.pl. 10.30 Morgendienst. 11.Gr.pl. 11.15 Ensemble van der Horst. 12. Ber. 12.15 Gr.pl. 12.30 Vervolg con cert. 1.30 Gr.pl. 2.— Orgelspel 3.— Chr. lectuur. 3.30 Gr.pl. 3.45 Piano 'en zang. 4.45 Ber., felicitaties. 5. Voor de kinderen. 5.45 Gr.pl. 6. Land- en tuinbouwhalfuur. (6.30 Onderwijsfonds voor de Scheep vaart: Taalles en causerie over het Binnenaanvaringsregl.) 7.Ber. 7.15 Boekbespr. 7.45 Rep. 8.— ANP- en herh. SOS-ber. 8.15 NCRV- orkest en Vocaal Ensemble. 9. Voorkomen v?n onvolwaardigheid, causerie. 9.30 Verv. concert. (10. ANP-ber. 10.45 Gymnastiekles. 11.12.Gr.pl. Hierna Schriftle- lezing. DROITWICH, 1500 M. 11.05 Orgel spel. 11.35—11.50 Gr.pl. 12.05 BBC- Wels orkest en solist. 1.05 Het Indian Queen Prize Silver orkest en solist. 1.502.20 Het MacArthur kwintet. 3.50 Gr.pl. 4.05 Children from the point of view of a gover- ness, causerie. 4.20 Vesper. 5.10 Gr.pl. 5.20 Big Bill Campbell en zijn Hill Billy Band. 5.50 Gr.pl. 6 20 Ber. 6.40 Landbouwpr. 7. Radiotooneel. 7.20 BBC-Midland- orkest en -koor en solisten. 7.50 Karakterimitaties. 8.05 Joe Daniels and his Hotshots. 8.20 Arlette, operette. 9.20 Ber. 9.40 Causerie over Shakespeare. 10.20 Het Brosa- strykkwartet. 11.20 B. Bissett en zijn Band. 11.50—12.20 Jazzmuziek (gr.pl.) RADIO PARIS, 1648 M. 7.i0, 8 20 en 10.35 Gr.pl. 12.20 Gras-orkesten zang. 2.20 Gr.pl. 2.35 Zang. 2.50 Gr.pl. 3.05 Zang. 3.50 Gr.pl, 4 05 Zang. 5.20 Gev. concert. 8.50 Nat orkest, Raugelkoor en solisten. 10.50 Gr.pl. KEULEN, 456 M. 5.50 H. Hage- stedt's orkest. 7.50 Plietzsch Marko- orkest. 11.20 SA-orkest. 12.35 Stutt- garter Volksmusik en solisten. 1.35 Gev. concert. 4.20 Gr.pl. 6.30 w. Schwarzfischer's blaasorkest en" solisten. 8.50 Omroepvrouwenkoor en solisten. 9.5011.20 Omroep orkest en solist. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gr.pl. 12.50 Salonorkest. 1.50 —2.20 Gr.pl. 6.20 Salonorkest. 7.20 Gr.pl. 8.20 Kleinorkest. 10.30 Fol kloristisch progr. 10.50—11.20 Gr. pl. 484 M.: 12.20 Gr.pl. 12.50 Om roeporkest. 1.502.20 Gr.pl. 5.20 en 6.Omroeporkest. 6.35 Kamermu ziek. 7.— Cellosoli. 7.35 Gr.pl. 8.20 Maurice Maeterlinck-progr. 10.50— 11.20 Omroepdansorkest. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.40 E. Bauschke's orkest. 8.20 Hoorber. 8.50 F. Kauffmann's orkest. 9.20 Ber. 9.50 Viool en piano. 10.05 Weerbericht. 10.2011.20 E. Bauschke's dansorkest. GEMEENTELIJKE RADIO DISTRIBUTIE. Lijn 1: Hilversum. Lijn 2: Hilversum. Lijn 3: Keulen 8.9.50, Luxem burg 9.5010.50, Parijs Radio 10.50 —11.20, Keulen 11.20—12.20, Ned. Brussel 12.20—14.20, Parijs R. 14.20 —15.20, D.sender 15.20—16.20, Keu len 16.2017.50, Parijs R. 17.50 18.20, Lond. Reg. 18.20—19.20, Ned. Brussel 19.2019.50, Sottens 19.50 22.Weenen 22.22.50, Berlijn 22.5023.20, Danmarks Radio 23.20 —24.—. Lijn 4: Ned. Brussel 8.9.20, Lu xemburg 9.2010.35, Droitwich 10.3511.35, London Reg. 11.35— 13.35, Droitwich 13.3514.20, Lond. Reg. 14.2016.05, Droitwich 16.05 18.20, Luxemburg 18.2019.20, Droitwich 19.2021.40, London Reg. 21.40—22.20, Droitwich 22.20-24.- 0 bij te pas komen. In het ziekenhuis aan den Zuidwal werd hij verbonden om daar na naar het huis van zijn ouders te wor den overgebracht. UIT HET HUIS VAN BEWARING ONTSNAPT. Gisteren heeft een Duits'cher, wiens uit levering door de Duitsche regeering was gevraagd en die sinds eenige weken gedeti neerd was in het Huis van Bewaring te Assen, kans gezien daaruit te ontsnappen. Politie en justitie stellen alles in het wérk om den voortvluchtige op te sporen. Omtrent deze ontsnapping vernemen wij nader, dat de man op Vrijdag 1 October door de Asser-rechtbank is gehoord, in verband met een verzoek om uitlevering door de Duitsche regeering. Hij zou zich in Duitschland hebben schuldig gemaakt aan oplichting, terwijl hy zich tevens onttrok ken zou hebben aan de verplichting om zich op bepaalde tijden te melden bij de ge heime staatsool't'e. Deze belangstelling van de gestapo had hij te danken aan het feit, dat hij wegens landverraad heeft terecht gestaan, van welk feit hij echter was vrij gesproken wegens gebrek aan bewijs. ARTS J. C. PETERS OVERLEDEN. Op 63-jarigen leeftijd is te Den Haag overleden de med. docts. arts J. C. Peters, oud-geneesheer bij de hofhouding van H.M. de koningin. De heer Peters was ridder in de huisorde van Oranje. DOOR KOLENDAMP BEDWELMD. Drie werklieden waren gistermiddag bezig met het herstellen van een schoorsteeri van de centrale verwarming op een woning van de Stadionkade te Amsterdam. Tijdens de werkzaamheden werden zij bevangen door de ontsnappende kolendamp. Eén der werk lieden kon nog de brandweer waarschuwen, die de beide andere mannen nog tijdig van het dak wist te halen. De geneeskundige dienst, die inmiddels ook was ontboden, bracht hen naar hun woningen, waar zij sooedig weer op hun verhaal kwamen. NIEUWE RANG IN HET LEGER. Sergeant (wachtmeester) eerste klasse. Naar men het „Nwsbl. v. h. N." van be voegde zijde mededeelt, zal binnenkort aan een lang gekoesterden wensch van de be roeps-onderofficieren worden voldaan door het invoeren van den rang van sergeant (wachtmeester) 1ste klasse, waarvoor een afzonderlijk onderscheidingsteeken wordt vastgesteld. Voor aanstelling in dezen rang komen al leen in aanmerking beroepssergeanten (wachtmeesters en fouriers) die voldaan hebben aan het examen voor een hoogeren rang en als zoodanig op één der candidaten- lijsten staan aangeteekend. BRAND IN DE DIJKSTRAAT TE AMSTERDAM. Gistermiddag was de 30-jarige mej. Meu nier, wier man steuntrekkend is, in haar wo ning op de eerste etage voor, aan de Dyk- straat 43 te Amsterdam, bezig met het smel ten van vet in een pan. Opeens sloeg de vlam in de pan, met het gevolg, dat het klei ne keukentje spoedig in lichtelaaie stond en de vlammen zich niet alleen aan de overige vertrekken aan de straatzijde mededeelden, doch ook weldra naar buiten sloegen. Mej. Meunier, die met haar gezin de etage met een andere familie deelt, doch alleen thuis was, bedacht zich niet lang. Haar kind van drie maanden wierp zy uit het raam, waar hulpvaardige handen gereed waren om het op te vangen. Daarna deed zij zelf een sprong uit de eerste etage. Zij werd door de buren opgevangen. De brandwêer kwam op het alarm middel- brand aansnellen, doch kon met twee stralen het vuur bedwingen. Het voorwoongedeelte brandde echter geheel uit. Het gezin Meunier is niet verzekerd, zoo dat het thans vrijwel niet meer bezit. STANIOL (zilverpapier) bedrukken wij óók ',KMAARSCHE COURANT. TEL. 3320 239. Het sleuteltje deed het prachtig. Elke deur ging open en hoeveel deuren Anneke al open gemaakt had, wist ze niet eens meer. Maar van het prinsje was geen spoor te vinden. Zoo doolde zij door lange gangen en lege, grote zalen. Het enige tesultaat was, dat ze doodmoe werd. Droevig ging ze op een grote steen zitten. 240. Onderwi. keek ze eens rond, en zag een aardige kleine deur in de hoek van het vertrek. Die moest naar de toren van het slot voeren. Nu kon ze wel weer lopen en deed vlug de deur open.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 6