®Oui)-fio(lanï>sclte Pijptabak nieuwe niedorp wieringerwaard heerhugowaard broek op langend!.)* neiloo schermerhorn Geen belastingwijziging in Noordholland. Opbrengst echter f 120.000 hooger geraamd. Glimlachje TWEEDE RLAD ONEERLIJKE POSTBEAMBTE. Poststukken ontvreemd. De Haagsche politie heeft dezer dagen aangehouden den postbeambte N.G., werk zaam op het hoofdpostkantoor aldaar. Hij werd er reeds sinds geruimen tijd van ver dacht poststukken, inhoudende geldswaar dige papieren, te hebben ontvreemd. Hoewel de man aanvankelijk beweerde onschuldig te zijn, heeft hij na een streng verhoor bekend.Hij is heden ter beschik king van de justitie gesteld. DOOR EEN TRAM OVERREDEN. Doodelijk ongeval te Utrecht. Gisteravond is de 20-jarige mej. C. Schil- peroord, op de Biltsche straatweg te Utrecht met haar fiets onder de tram naar Zeist ge komen. Met ernstige verwondingen werd zij naar de rijksklinieken te Utrecht vervoerd. Bij aankomst aldaar bleek zij reeds te zijn overleden. Het meisje dat als dienstbode werkzaam was bij het herstellingsoord Zonnegloren te Soestduinen, keerde met een der andere dienstboden huiswaarts. Blijkbaar hebber, zij de tram te laat bemerkt. Het eene meisje kon op het laatste oogenblik van de fiets springen. Mejuffrouw Schilperoord werd door de tram gegerpen met bovenstaand noodlottig gevolg. JUovwciaal Tlieuws De begrooting voor 1938 van de provincie Noordholland is verschenen. Ged. Staten merken daarbij op, dat zij, ge let op de omstandigheid, dat het batig saldo, dat aan dezen dienst ten goede komt, 323.000 minder is dan dat, waarover ten behoeve van den vorigen dienst kon worden beschikt, geen termen kunnen vinden voor een verlaging van de belastingen. De opcen ten zijn dus gehandhaafd op het getal, waar op het nu reeds sinds 1933 gesteld is. De ra ming van de opbrengst van één opcent kan intusschen eenigszins worden verhoogd: niet alleen voor de grondbelasting, waarvoor met het oog op het normaal accres der be lasting op de gebouwde eigendommen we derom 1000 per opcent meer kan worden geraamd, maar ook voor de belastingen naar het inkomen en naar het vermogen, waar van, blijkens de gegevens van de rijks-admi nistratie, mag worden aangenomen, dat de opbrengst per opcent respectievelijk plm. 2'/2 pCt. en 10 pCt. hooger mag geraamd worden dan het bedrag, waarop zij verleden jaar werd gesteld. In totaal wordt aan op brengst van opcenten dientengevolge 120.000 meer geraamd. De voorzichtigheid verbiedt het vermoedelijke voordeel hooger te schatten. Weliswaar aldus Ged. Staten is er opleving, maar deze zal in de op brengst der belastingen voor het belasting jaar 1938/'39 (die in hoofdzaak op het kalen derjaar 1937 gegrond zijn) niet in die mate tot uiting komen, dat zij de verwachting kan wettigen van eene aanmerkelijk hoogere opbrengst. Tot voorzichtigheid maant ook de in de ramingen bereids tot uitdrukking gebrachte nieuwe last, die op de financiën der provin cie zal komen te drukken bij aanneming van de voordracht van Ged. Staten tot verlaging van het aandeel der gemeenten in de kosten van verpleging van behoeftige krankzinni gen. Evenals in de beide voorafgaande jaren is ten laste van het fonds tot gedeeltelijke re serveering van batige saldo over 250.000 beschikt ten behoeve van de bestrijding van de werkloosheid. In genoemd fonds zal hier na nog 250.000 aanwezig zijn. Ten behoeve van het Wegenfonds hebben Ged. Staten wederom eene bijdrage uit de gewone middelen van 250.000 geraamd. De begrooting sluit dan met een bedrag voor onvoorziene uitgaven van 582.021. Het totaal bedrag der begrooting is 49.623.000. Ged. Staten wijzen er tenslotte nog op, dat de meer dan 3 Yt pCt. rentende geldleenin- gen, voorzoover zij converteerbaar zijn, zijn opgezegd, doch dat, voorzoover nog geen nieuwe geldleeningen werden gesloten, de raming van rente en aflossing op den ouden voet is geschied. Voorgesteld wordt voor 1938 te heffen: twintig opcenten op de hoofdsom der belas ting op de gebouwde eigendommen; twintig opcenten op de hoofdsom der belasting op de ongebouwde eigendommen; twintig opcenten op de aanslagen der belastingplichtigen, be doeld bij art. la der Wet op de Inkomsten belasting 1914, belastingjaar 1938/1939; twin tig opcenten op de aanslagen der belasting plichtigen, bedoeld bij art. 1 der Wet op de vermogensbelasting 1892, belastingjaar 1938/ 1939. Ik weet wel, dat ik niet knap en elegant ben! Dat geeft niets hoor, jongen, je bent gelukkig toch haast nooit thuis! Jongeren Vredes-actie. Maandagavond had in de Prins Maurits een vergadering plaats van de Jongeren Vredes-actie, waar spreker was onze oud plaatsgenoot ds. N. J. C. Schermerhorn en waarbij de heer Daan Pool optrad met voordrachten en declamatie. De zaal was tjokvol. Met vele auto's waren de aanwezigen van heinde en verre aange voerd en velen moesten zich met een staan plaats tevreden stellen. Het aantal bezoekers bedroeg ruim 400. Ds. Schermerhorn, die blijk gaf, dat hij, ge durende den tjjd, dat hij ons dorp heeft verlaten, nog niets van zijn vitaliteit heeft verloren, behandelde daarna op de hem eigene wijze het onderwerp: ,,'t Slapende volk en de rampzalige ontwaking". Spr. ver klaarde, hoe de groote massa van het volk blind is voor de sociale vraagstukken van het leven en alles wordt beziggehouden met eigen bestaansstrijd en dat het juist de fatale verzakelijking in het leven is, die veroorzaakt, dat men zich niet bekommert om de groote levensvragen. Zoolang de groote massa haar lot toe ver trouwt aan anderen, zoolang zal het lot dier menschen ellendig zijn. Spr. noemde het verbazingwekkend, dat de groote massa niet getroffen wordt door de vermilitairiseering van de wereld, zoowel in stoffelijk als gees telijk opzicht. Spr. geloofde, dat er opnieuw een tijd zal komen, waarin we zullen zien, wat oorlog is. En als de oorlog komt, dan is het oogenblik der ontwaking aangebroken en die zal rampzalig zijn, omdat het dan te laat is. Het anti-militairisme moet staan niet alleen tegenover militairisme en oorlog, maar ook tegen het nationalisme, waaraan onver brekelijk zit verbonden den strijd tegen het kapitalisme. Het wezen van het kapitalisme voert uiteindelijk tot broedermoord, waarom de strijd moet zijn een revolutionnaire strijd. Spr. geloofde, dat aan den oorlog, die wordt voorbereid, niet is te ontkomen, 't Volk heeft niet willen hooren en het zal het weldra voelen, omdat het niet geluisterd heeft naar hen, die hebben opgeroepen tot de interna tionale strijd voor den vrede. Mogelijk zal dan van de bloedende aarde opstijgen den roep om vrede en misschien is dan wel het oogenblik gekomen. Het is de jeugd, die nog kan gloeien voor idealen, welnu, is er schooner ideaal dan de vrede? Ondanks alles wat er in den tegen- woordigen tijd gebeurt, staat spr. nog onge broken met zijn idealen en vertrouwt, dat in de menschheid het goede zal zegevieren. Spr. geloofde, dat er een tijd zal komen, dat de menschen zullen ontwaken en zullen worden bouwers van een nieuwe cultuur, waarin voor ruw geweld geen plaats meer is. Met buitengewoon groote aandacht werd de rede van ds. Schermerhorn gevolgd. De heer Daan Pool heeft verschillende liedjes gezongen en verzen gedeclameerd, toepas selijk op dezen avond, wat natuurlijk, zooals we dat gewend zijn, bij hem in goede handen was. Het was reeds middernacht, toen deze uitstekend geslaagde vergadering werd gesloten. Geslaagd. Onze vroegere plaatsgenoote mej. Annie Koelemeij, thans te Leiden, behaalde dezer dagen het verpleegstersdiploma A, algemee- ne ziekenverpleging te Leiden. Aanbesteding. Uitslag aanbesteding van den bouw eener archief kluis voor den polder Wieringer- waard: A. Niesse te Wieringerwaard 2878, P. Doorn te Zijpe 2680, W. Bruin te Anna Paulowna 2477, W. Uiterdijk te Wieringer waard 2432, A. v. Eekeren te Zijpe 2410, N. Eriks te Wieringerwaard 2386, G. Vee ter te Wieringerwaard f 2070 en C. Dekker te Wieringerwaard 2063. Het werk is gegund aan den heer C. Dekker. Bond van Boerinnen. Maandagavond vergaderde de afdeeling Wieringerwaard van den Ned. Bond van Boerinnen e.a. Plattelandsvrouwen in de gezellige zaal van den heer R. Breed, onder leiding van mevr. KaterSleutel. Ruim 70 dames waren aanwezig, die waren voorzien van een handwerkje. Mevr. JimminkBakker werd gekozen als plaatsvervangend afgevaardigde naar de Algemeene vergadering. Ingekomen was een aanbieding om een proefles te geven in leerarbeid, alsmede een agenda voor de Algemeene vergadering en een uitnoodiging van de afdeeling Wierin- germeer om op Dinsdag 12 October in Mid- denmeer een lezing by te wonen. Bespreking winterprogramma. Het bestuur stelde zich voor om als eerste avond in samenwerking met oud-leerlingen van de Huishoudschool een voordrachtavond te houden met liohtbeelden door mej. Boekei over Oostenrijk. In December wil men een St. Nicolaas- avond organiseeren en in Januari te samen met de Holl. Mij. van Landbouw een spreker laten komen. In Februari zou mej. van Vuure een lezing houden. Verder werd in verband met het feit, dat de moedercursus in deze gemeente zoo goed is geslaagd, in overweging gegeven, om daarna een cursus te houden over kinder verzorging en opvoeding, waarvoor dan vooraf een lezing zou gehouden worden door mej. Jacobs. Dit voorstel vond veel bijval. Na een lange pauze werd door de presi dente verslag uitgebracht van de vergade ring te Midden-Beemster. Daarna volgde een jaarverslag door de secretaresse mevr. Metselaar—Kaan, waarin alle gebeurtenissen werden weergegeven gedurende het tijdvak 1 Juli 1936—1 Juli 1937. Tevens noteerden we, dat het ledental, wat verleden jaar tot 84 was teruggeloopen wegens oprichting van een afdeeling te Anna-Paulowna, nu weer is gestegen tot 105. Een verslag over de excursie naar Hilver sum werd tot een volgende vergadering uitgesteld. Niet gegund. Bij de gister in de „Koffiemolen" plaats gehad hebbende veiling van de kapitale boe renhoeve met daarbij behoorende 10 y, H.A land, eigendom van de erven Reijne, en be woond door den heer H. Reijne Sr., werd deze afgemijnd door den heer P. Kooy te Heerhugowaard-Zuid voor het totaal van 22.210. De plaats werd echter niet gegund en door den tegenwoordigen bewoner voor het genoemde bedrag overgenomen. Langendijker Groenten-Centrale. Installatie nieuwe voorzitter. Maandagmiddag 2 uur kwam het be stuur der Langendijker Groenten-Centrale in voltallige vergadering bijeen in het be- taalkantoor. In verband met het 50-jarig jubileum der veiling is het merkwaardig, zeide de heer de Boer, dat we bij het ingaan van 'r nieuw tijdperk ook een nieuwen voorzitter hebben. Gereleveerd werden de besprekingen dk vroeger gehouden zijn met het gemeente bestuur om de veiling te koopen, hetwelk r.iet is gelukt, maar dat gehuurd kon worden met de bepaling dat de burge meester van Broek ambshalve voorzitter moest zijn van het marktbestuur en 2 le den van Koophandel zitting in het bestuur moesten hebben met een adviseerende stem. Spr. wees verder op de moeilijke taak van den nieuwen voorzitter. De heer Schelhaas is toch reeds 13 jaar in deze gemeente werkzaam en de omgang met zijn voorganger was van dien aard dat hij steeds alle zaken met u besprak wat de veiling betreft en werd uw helder oordeel steeds door hem op prijs gesteld, terwijl ik zelf reeds bij ondervinding weet dat gij groot belang stelt in het veilingwezen en den tuinbouw. Daarom twijfelen wij dan ook niet of wij hebben in u weer een voorzitter gevonden die alles zal doen om den bloei en de welvaart van veiling, tuin bouw en handel te helpen bevorderen. De moeilijke tijd waarin de tuinbouw thans leeft en die het besturen der organi saties zooveel moeilijker maakt, doet ons hopen dat spoedig een beteren ty'd moge aanbreken, zoodat wij weer ons zelf kun nen zijn en wij weer vrij ons vak kunnen uitoefenen en dat onder uw leiding het veilingwezen in grooten bloei moge toe nemen. Burgemeester Schelhaas zeide getroffen te zijn door de woorden tot hem gericht. Het valt niet gemakkelijk, zei hij, de plaats te moeten innemen van iemand die zijn gaven en krachten in dienst van den tuinbouw in 't algemeen en van den Langendijker Groentenveiling in het bijzonder heeft verteerd, daar burge meester Slot bijna zijn heele leven heeft gewerkt en geworsteld voor het welzijn van den tuinbouw in al zijn schakeerin gen. Dag en nacht was hij bezig met dat gene wat kon strekken tot opheffing van de zoo diep ingezonken welvaart dezer streek. Niet altijd is hij goed verstaan en heeft men hem het vertrouwen geschonken dat hij verdiende, wat hem meermalen heeft teleurgesteld, maar desniettegenstaande heeft hij de taak volbracht die God hem op de schouders had gelegd, omdat zijn rotsvaste geloof hem heeft gesterkt om voort te gaan daar, waar de weg donker was, wetende dat in het volbrengen dier taak Gods zegen te verwachten was. Den dageraad in den tuinbouw heeft hij niet meer mogen beleven. Het is geen lichte taak, hoewel ik mij er niet bezorgd over maak of wij zullen het wel met elkander vinden en ik spreek den wensch uit dat wij eendrachtig samen mogen werken om de belangen der vei ling voor te staan en te behartigen. Spr. wees verder op de belangen van den handel die parallel loopen met die van den tuinbouw. Inzonderheid de laatste jaren hebben geleerd dat een ineenschrompeling van het afzetgebied oorzaak is van den nood in den tuinbouw. Daarbij komen vraagstuk ken aan de orde waarover het advies en oordeel van de handelaren en exporteurs niet gemist kunnen worden. Daarom is het een gelukkige omstandigheid dat niet al leen de tuinbouw maar ook de handel hier samenkomt. Het is van onschatbare waarde dat de vraagstukken zakelijk be licht worden. Spr. deed dan een ernstig beroep op allen om hem de vergaderingen niet tot een last maar tot een lust te maken. Hij gaf de verzekering dat het zijn streven zal zijn de leiding van> de veiling als een voornaam deel van zijn arbeidsterrein te beschouwen. Ik weet, zeide spr., dat hier mannen zijn met een helder oordeel en wie het niet te veel is om een groot deel van hun tijd en gaven te geven in het belang van de markt. Op hen, mannen van de praktijk, deed spr. een beroep. Er is een innerlijke versteviging van de veiling noodig. Het gevormde fonds of reserve heeft dan ook mijn volle sympa thie om zelf een stoot te kunnen opvan gen. Wat daartoe reeds is gedaan verdient allen lof, al is de tijd niet daar om een groote reserve te vormen in verband met den nood in den tuinbouw. Spr. aanvaardde gaarne het voorzitter schap van het marktbestuur, met de bede dat God hem de kracht moge schenken om naast het burgemeestersambt dezer gemeente dit voorzitterschap, gelijk zijn hooggeachte voorganger dat heeft gedaan, tot welzijn van. tuinbouw en handel te vervullen. Verslag kantoor. Eind September was voor ruim I milli- oen gulden verhandeld hetwelk de laatste jaren niet was gebeurd. Rapport accountantsdienst. Uit de op 14 Sept. gehouden accoun tants-controle bleek dat de exploitatie rekening van de veiling een batig slot te zien gaf van 4364.74 zonder afschrijving en die van de bollenveiling 2264.81, ter wijl de controle bij den betaalmeester allen lof verdiende. Mededeelingen. De kosten der uiensorteering zijn ge steld op 0.20 per 100 K.G. Waar de bollenveiling zoo goed is ge slaagd, zal een vergadering van gladiolen- kweekers worden gehouden op verzoek, om het veilen van dit product hier te be vorderen. Het veilen der andijvie. Betreffende het veilen van de andijvie was men gebonden aan de voorwaarden gesteld door de Groenten- en Fruitcentrale, welke luiden: los aanvoeren met het witte gedeelte naar boven. Tot 1 Dec. moeten de kroppen 3 ons zijn en na dien datum 2 ons. De heer Hoogland (Sint Pincras) zeide, dat het met de voorschriften, van de an dijvie anders stond dan met de andere producten. Het ontgaat ons dat hierin ver- chil is gemaakt met de andere producten. De secretaris wees er op dat het 2- lachtige stelsel geweldig kostbaar is. Het an ook anders wanneer men maar wil, we moeten probeeren alles aan de veiling te krijgen ook de andijvie en deze zaak zoo goed mogelijk uitvoeren. De heer Bijpost (Sint Pancras-Zuid) zeide: wanneer wij ons onderwerpen aan de voorschriften, hoe gaat het dan met hen die deze negeeren en toch uit de hand ver- koopen? De secretaris zeide, dat dit niet zoo goed kan gevolgd worden. Wel is het na te gaan wanneer een partij abnormaal hoog afgemijnd wordt. Eventueele gevallen zullen echter beboet worden. Een groot kwaad is het verschil tusschen minimumprijs en vergoed in gp rijs. Bij de regeéring zal er echter op aangedrongen worden deze gelijk te krijgen. De heer H. Glas (Broek op Langendijk) wenschte dat verschil gemaakt worde tusschen gebonden, en ongebonden andijvie. De heer Hoogland zeide dat in Sint Pancras het grootste gedeelte der boos doeners zit. Het binden zou echter een groote strop zijn daar de handelaren in Beverwijk geen gebonden andijvie willen. Spr. geloofde echter dat de secretaris in den Haag niet de ernstige bezwaren heeft naar voren gebracht die in Sint Pancras tegen het veilen der andijvie zijn. De secretaris protesteerde heftig en zeide dat dit een aantijging was tegen zijn persoon, die hij niet nam. De voorzitter zeide dat we in het gareel moeten loopen van de regeering. Het is moeilijk om de boosdoeners te ontdekken, maar wanneer dit het geval is, dan moet boete volgen. Men moet echter niet persoonlijk worden. Spr. gaf den se cretaris het volste recht hierop van ant woord te dienen. De secretaris was er van overtuigd zijn best gedaan te hebben. De voorzitter zeide dat wij allen over tuigd zijn van de werkzaamheid van den secretaris en Verzocht den heer Hoogland zijn woorden dan ook terifg te nemen. De heer Hoogland zeide geen persoon lijke aantijging tegen den heer de Boer bedoeld te hebben, maar deze ziet de be langen van de andijvie-kweekers anders. Nieuwe bedekking lichtkap. Machtiging werd gevraagd tot het aan brengen van een nieuwen lichtkap op de veiling waarvan de kosten 1000 zullen bedragen. Goedgevonden. Afname poters. Van de Prov. Commissie was een schrij ven ingekomen betreffende ophoudprijs poters. Medegedeeld werd dat zulks zoo spoedig mogelijk door de regeering zal geschieden voor den garantieprijs van 4.20. Bouwers die aan de veiling poters wen- schen te koopen voor eigen gebruik, kun nen dit gerust doen, zonder dat zij in het bezit zijn van een erkenning. Van de Prov. commissie was een schrij ve.!. binnen gekomen om de poters en bloc te veilen, om te voorkomen dat poters die reeds uit de hand verkocht waren, door een koopman afgedrukt werden ter vei ling, waarvoor later door de bouwers weer een gedeelte van den prijs wordt vergoed. Rondvraag. De heer Tromp (H.-H.-Waard) wees nog eens op het groote voordeel om hier de bollen te veilen en wekte de bestuurs leden op om ook voor de gladiolen propa ganda te maken tot het houden van vei lingen hier ter plaatse. De heer Madderom (Schermeer) zou gaarne zien dat voor witte kool, die aan gevoerd wordt per auto en bestemd is voor de fabriek, geen meerdere onkosten aan vracht behoeven te worden gemaakt voor overscheping, doch dat op een schuit een betrokken koopman geleverd kan worden. De Secretaris zeide, alhoewel 't moeilijk is, bekend te maken in de veiling of de koopman daar zooveel mogelijk rekening mee wil houden.. De heer Bakker (Schermeer) zeide, dat op de keurlijst, keuringen voorkomen van rand in de witte kool en was van meening dat zulks niet kon daar de keurmeester deze toch eerst keurde. De secretaris zeide dat deze gevallen voor het snijden zijn geconstateerd. Hierna sluiting. Kunst en Sport. In de Maandagavond gehouden vergade ring werd besloten om aan de vereeniging V.V.V. voor te stellen om het gebouw voor één dag per week te verhuren aan de ver eeniging het Witte Kruis voor een jaar vast tegen een lageren prijs dan is overeengeko men a 3 per dag. Ook werd besloten om in 1938 weer een verloting te houden, ten einde de mogelijkheid te openen voor een verlaging der huren voor die vereenigingen 3 Ja&ack. JuygAaH deden onze voorouders, oor- spronkelijk„totvorderinge der gesontheit." Maar ze wisten hun tabak zoo smakelijk te mengen en zoo goed te kerven, dat ze al gauw 't genot van hun pijp voor geen geld wilden missen, 1753 SCHOUT 15ct. COOPVAERT 10c».p.'/»ons die kunst en sport beoefenen. Ook werd de mogelijkheid bepleit om te komen tot uit breiding. Onder de oogen werd gezien de mogelijkheid om de kleuterschool te behou den. De vergadering zal ook te beoordeelen krijgen of het gewenscht is het salaris van den conciërge, den heer C. Koenders, te verhoogen. De aflossingen aan de Boeren leenbank (waar een achterstand is in te ha len) is een puzzle die men niet gemakkelijk kan oplossen, doch er wordt gestreefd naar het nakómen der verplichting. De begrooting werd voorloopig vastgesteld op een bedrag van 1087.50. In de commissie van beheer voor volksonderwijs werd als gedelegeerde benoemd de heer L. J. Hopman. Criais-publicaiie. Bij beschikking var den Minister van Economische Zaken d.d. 28 September 1937, No. 23757, Afdeeling Landbouw crisis-Aangelegenheden, is gewijzigd het vierde lid van artikel 10 van het Regle ment Rundveeteeltregeling 1937. Deze wijziging berust hierop, dat in afwijking van vorig jaar, aanvragen tot erkenning als meerwaardige t. b. c.- vrije stamboek- en fokvereenigingsvee- stapels voor het loopende kalenderjaar vóór 1 November a.s. in het bezit moeten zyn van de L. C. O. voor Noord-Holland, Afdeeling Veehouderij te Alkmaar. Aanvragen welke na 1 November a.s. worden ontvangen kunnen niet meer in behandeling worden genomen. QemeeHteeadeu. Maandag 11 October vergaderde de raad dezer gemeente onder voorzitterschap van burgemeester Meindersma. Van de commissie voor malariabestrijding was ingekomen een verzoek om subsidie voor 1938. Op advies van B. en W. werd z. h. s. af wijzend beschikt. .Van den inspecteur van het L O. was er een schrijven dat het schoolgebouw groote gebreken heeft; voor het aantal leerlingen zy'n de lokalen te groot, terwijl de geheele inrichting sterk afwijkt van de daaraan gestelde eischen. B. en W. stelden voor een deskundig tech nisch onderzoek te doen instellen door den heer Saai, architect. Na bespreking werd algemeen bepaald een advies in te winnen bij genoemden architect. Z. h. s. werd vastgesteld eene verorde ning tot heffing en invordering van ver goeding voor verstrekken van inlichtingen of opgaven uit het bevolkingsregister. Door B. en W. werden aangeboden de ge- meentebegrooting en begrootingen van het G. E. B. en Burgerlijk Armbestuur dienst 1938. Deze begrootingen zullen worden nage zien door de raadsleden buiten de wethou ders. De voorzitter deelde mede, dat de be grooting voor restauratie van de woning van den rijksveldwachter bedraagt 370 Z. h. s. werd besloten deze restauratiewer ken te doen uitvoeren. Rondvraag. De heer Broersen vroeg regelingen be treffende den kleinen boerensteun aan te vragen bij Ged. Staten. De voorzitter antwoordde dat deze reeds zijn ingekomen. De heer Brouwer vroeg wanneer de werkverschaffing wordt opengesteld. De voorzitter antwoordde dat deze reeds kan worden opengesteld tot 28 Jan. 1938, dat evenwel een werkobject ontbreekt, daar voor getrokken bagger 30 moet worden betaald en hiervoor geen aanvra gen zijn. Algemeen werd geklaagd over de ondiep- en in de Schermerringvaart, vooral bij de opscheping, wat voor het bietenvervoer erg lastig is. Besloten werd aan het water schap „De Schermer" te verzoeken het water door werkeloozen te doen uitbagge ren en dan hiervoor te vergoeden 30 pet.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 7