DE WESTELIJKE EERSTE KLASSERS. KEURIS VEROVERT ALCMARIA'S DERDE PUNT IN DE ZAAN; Afdeeling L DE VIERDE KLASSERS s -*-» A|. Mi F 22 D E E L 0.2 1 N G 1 Afdeeling II. RESERVE-SPELERS, DIE GOEDE RESERVES ZIJN. Al weer de sterke achterhoede. DERDE BLAD Excelsior—Ajax ft—3. Al spoedig bleek, dat de Amsterdammers de meerderen in techniek waren, zoodat hun aanvallen dan ook gevaarlijker waren dan die van de thuisclub. Aanvankelijk wisten de backs van Excelsior door stevig ingrij pen de aanvallen te breken, maar toen het spel een kwartiertje aan den gang was, kreeg van Wijngaarden den bal bij een al- gemeenen aanval goed voor de voeten, waarna hij onhoudbaar inschoot CO 1). Daarna bleef in de eerste helft het spel vrijwel gelijk opgaan. De Rotterdammers zetten er alles op om gelijk te maken en bedreigden verschillende malen het Ajax- doeL De Ajax-verdediging wist de aanval len af te slaan. De rust ging in met onver- anderden stand. Na de hervatting nam Ajax het spel spoe dig geheel in handen. Telkens weer werden aanvallen ondernomen, terwijl de tegen aanvallen van de Rotterdammers maar wei nig in getal waren. De rechter vleugel van de Amsterdammers kon door het slappe spel van v. d. Horst niet veel uitrichten. Daartegenover liet de linkervleugel uit stekend spel zien. Aanvankelijk wist de ver dediging van Excelsior nog stand te hou den, maar op den duur moest zij toch be zwijken. Nadat van Reenen een keihard schot tegen de lat had geschoten, kwam het leder voor den doelmond, waarna het aan Leelijke misstap van Alkmaar Het groen-witte Alkmaar deed het heel wat slechter. Ook hier hadden we voor een hard werkend Nieuwe Niedorp-team dat op bezoek kwam gewaarschuwd. De Nie- dorpers stonden wel puntloos onderaan, doch de behaalde resultaten waren niet be paald slecht en.... daarom was het dubbel oppassen. Hoe het echter ook is, de handige voor waarts Faus, bracht heel wat beroering in de Alkmaarsche defensie en dit bleek de kaasmenschen noodlottig te worden. De be zoekers haalden met een 31-zege een leelijke streep door de groen-witte rekening. De Alkmaarders krijgen een extra weekje rust, om op verhaal te komen en.... we hopen dat dit herstel zal brengen, anders wordt de achterstand te groot. Het leidende Wieringerwaard moest bij M.F.C. een kostbaar punt laten (44) en tevens de leiding afstaan aan Watervogels, dat kans zag, de groote concurrente An- dijk juist met een 1O-nederlaag naar huis te zenden. Schagen komt ook weer geducht opzetten, doordat de Spartanen Strandvogels in eigen huis een 41-nederlaag wisten toe te bren gen. B.K.C. blijft ook in de running, dank zij de magere 32-zege, op het bezoekende D.T.S. behaald. De stand is hier: Watervogels 6 4 11 15—11 9 Schagen 6 4 0 2 149 8 W.-Waard 6 3 2 1 18—12 8 B.K.C. 6 4 0 2 15—11 8 Andijk 6 3 1 2 7—6 7 Alkmaar 6 2 2 2 16—14 6 Strandvogels 6 2 13 1017 5 M. F. C. 6 12 3 14—17 4 D. T. S. 6 114 11—17 3 N. Niedorp 6 1 0 5 8—14 2 Weatel. 4.kl.A Wieringerw. ui e ii m vi H ci N. Niedorp Schagen J2 "Ofi O -5 00 Alkmaar Watervogels W.waard M. F. C. 5.2 14 1-3 Andijk 1-3 10 0.2 - B. K. C. 3-0 3.2 3.1 3-2 D. T. S. 1-6 l.l I - N. Nied 2.3 3.4 Schagen m 1.2 0 3 Strandv. 2 1 1.4 3.7 m Alkmaar j 2.1 1.312.3 j Waterv. 10 3.2 2.2! In de B-klasse moest Meervogels al weer heel gauw de leiding afstaan, daar de groen zwarten van het bezoekende Verkade de eerste nederlaag (13) te slikken kregen. De koekmenschen hebben zich dus van de jongste nederlaag afdoende hersteld. Meteen kon nu Q.S.C. de leiding nemen, ook dank zij haar overwinning bij Zaan- landia, al kwam de zege met zeer beschei den cijfers (23). K.V.V. blijft zich herstellen, want nu werd Westzaan op eigen veld met een flinken uitslag (07) geklopt. Bergen deed zeer verdienstelijk werk, door het pittige en sterk in de running zijn de Zilvermeeuwen in eigen omgeving een kostbaar punt af te snoepen, 22. Bravo Bergenaren! UitgeestMonnikendam, was eveneens een puntendeeling (22). De stand is hier nu: Q. S. C. 5 5 0 0 21—5 10 Verkade 6 4 1 1 12—6 9 Meervogels 6 4 1 1 17—8 9 Zilvermeeuwen 6 3 3 0 20—9 9 K V. V. c 3 2 1 18—7 8 Bergen 6 2 1 3 22—19 5 Uitgeest 6 1 3 2 817 5 Zaanlandia 6 1 0 5 12—20 2 Monnikendam 5 0 1 4 6—15 1 Westzaan 6 Q Q 6 5-35 0 Stam, den rechtsbuiten, werd toegespeeld, die onhoudbaar het tweede doelpunt maak te (0—2). Ook daarna bleef Ajax de sterkste. Aan val op aanval volgde en hieruit kwam ten slotte het derde doelpunt. Na een der tal rijke corners zweefde de bal eenigen tijd heen en weer voor het doel, waarbij van Reenen met een zeer fraaien omhaal den bal in het net wist te deponeeren (03) V.S.V.—A.D.O. 2—4. Deze nederlaag van V.S.V komt ten deele voor rekening van baar zwakke backstel, ten deele door pech, waardoor overigens goed gerichte schoten buiten bereikt van Koek tegen den staander van het doel van A.D.O. terechtkwamen. Het begin was hoopvol voor de thuisclub, want van den aftrap af ging van der Lugt er met den bal van door en met een fraai schot liet hij Koek visschen. Maar het doel punt werd Vegenbuitenspel ongeldig ver klaard. Enkele minuten later gaf van der Beukei A.D.O. -de -leiding- (01). Dezelfde speler vergrootte den voorsprong tot 02 en de Korte, profiteerende van een aarzeling in de achterhoede der gasten, maakte er 03 _van. Nog voor de rust wist van der Lugt den achterstand te verkleinen (13). Direct na de^ rust vergrootte Berg op nieuw dén doorsprong' van A.D.O. (14). Nadat V.S.V. eenige malen goede kansen verloren* zag gaan; kwam -eindelijk een schot van Sterk in de touwen (24). A.D.O. ging toen verdedigen en daarmee was alle kans voor V.S.V. verkeken. R.F.C.—K.F.C. 1—3. In een wedstrijd waarin de anders zoo doortastende voorhoede -van RiF.C. totaal uit vorm was, werd de jongste Rotterdam- sche le klasser door JC.E.C.- op eigen veld geklopt R.F.C. begon goed. Reeds in de eerste minuut kreeg Verbeek een kans, zijn harde schot stuitte van den paal terug. Toch had de thuisclub het eerst de leiding toen na tien minuten Verbeek doorliep op een pass van Drok en een voorzet gaf, die over Klokkemeyer heen in het doel belandde (10). Reeds enkele oogenblikken hierna was de stand weer gelijk toen bij een aanval van links de invaller Hille tegen de lat schoot en de Boer den terugstuitenden bal in het net plaatste (11). Hierna ging het spel verder gelijk op. Na de rust begon de thuisclub goed, maar de verdediging van K.F.C. hield stand en de Boer en van Wensveen gaven door snelle doorbraken de verdediging van R.F.C. voort durend werk. Een gevaarlijke doorbraak van van Wensveen besloot deze met een hard schot dat Bouts al gepasseerd was, maar van den paal terugstuitte! De Boer deponeerde den terugspringenden bal in 't net, maar de scheidsrechter keurde het doelpunt terecht af wegens buitenspel. In de laatste vijftien minuten sloeg K.F.C. haar slag. De Boer dwaalde met den bal naar den linkervleugel en gaf vandaar een fraaien voorzet, die door den vrijstaanden van Wensveen ingekopt werd (12). Vijf minuten later kreeg van Wensveen in duidelijke buitenspelpositie den bal en zijn voorzet werd door de Boer inge schoten (13). D.F.C.—V.U.C. 0—1. Met de zon en den wind in den rug on dernamen de gasten in het begin een serie aanvallen, die slechts door de Dordtenaren door energiek verdedigen onschadelijk kon den worden gemaakt. De druk op het Dordtsche doel werd steeds sterker, zonder dat de voorhoede van V.U.C. het doel kon vinden. Tegen de rust kon D.F.C. slechts door al les op de verdediging te zetten het doel schoon houden. De rust kwam met blanken stand. Wie gedacht had, dat in de tweede helft de rollen zouden zijn omgekeerd, kwam be drogen uit. Het was weer V.U.C. dat het spel in handen nam en tal van hachelijke momenten voor het Dordtsche doel deed ont staan. Na een kwartier gaf Beekhuizen met een prachtig diagonaal schot V.U.C. de lei ding. Wel spande D.F.C. zich na dezen tegen slag tot het uiterste in en kwam weliswaar herhaaldelijk voor het doel der gasten, doch deze hadden er in de verdediging zoo het oog in, dat de Dordtenaren geen succes kon en boeken. Ook Punt, die uit de middenlinie naar voren kwam, kon geen tegenpunt sco ren, zoodat het einde kwam met een zege voor de gasten (01). D.W.S.Sparta 21. In een spannenden wedstrijd, waarin ech ter meerendeels zeer matig spel vertoond werd, is het D.S.W. gelukt met 2—1 van Sparta te winnen, waardoor de Amsterdam- sche vereeniging haar uitstekende positie op de ranglijst heeft gehandhaafd. Aanvankelijk zag het er weinig gunstig uit voor D.W.S., immers Sparta begon met een krachtig offensief, dat zeker een kwar tier aanhield. Ook Caldenhove en van Stokken waren echter op dreef en het is mede aan het ach tertrio te danken, dat Sparta in deze perio de geen doelpunten heeft kunnen maken. Het D.W.S.-doel ontkwam op het nipper tje aan een doorboring, toen Heekelaar een verraderlijk schot van Voormolen door zijn handen liet glippen. Hij herstelde zich echter kranig en kon zich omdraaiend nog juist den bal van de doellijn grabbelen. Langzaam maar zeker nam het overwicht van Sparta af, de middenlinie der Amster dammers zag kans het spel te verplaatsen met het gevolg, dat de hlauw-zwarte voor hoede enkele aanvallen kon opzetten, welke echter voorloopig geen gevaar opleverden. In het laatste kwartier voor de rust was er een D.W.S.-overwicht en 9 minuten voor dè pauze nam Draeger een hoekschop, welke door Melchers kon worden ingeschoten, 10. Onmiddellijk daarna kreeg van Stokken Jr. een fraaie kans voor open doel, toen de Rotterdamsche achterhoede aarzelde met ingrijpen wegens vermeend buitenspel. Twee maal schoot van Stokken tegen Cohen op, de derde maal was het raak, 20. De tweede helft was 'n getrouwe copy van de eerste drie kwartier. Wederom begon Sparta met een offensief en aangezien de animo in het Amsterdamsche team was ver flauwd, ontstonden er verscheidene malen moeilijke situaties voor het doel van Heeke laar. Na een kwartier was het den Boer, die op een ver naar voren gespeelden bal inliep en doelman Heekelaar, die aarzelde met uit- loopen, met een hard schuin schot passeerde 2—1. Dit doelpunt bracht de spanning er weer in. Sparta, aangemoedigd door dit succes, zette met groot enthousiasme een serie aan vallen op, doch Caldenhove c.s. stonden re soluut te verdedigen. Aan den anderen kant schoot van Stokken tegen de lat. Knock-out geslagen! Een tien minuten voor het einde deed zich een zeer onaangenaam incident voor, dat ge lukkig geen ernstige gevolgen heeft gehad. Op een gegeven moment, toen de bal in de nabijheid van het D.W.S.-doel zweefde, kre gen de rechtshalf van Sparta Brandsma en Burg van Stokken, de linksbuiten van D.W. S., het met elkaar „aan den stok". De ver houding tusschen deze beide spelers was ge durende den wedstryd verre van aange naam geweest. Na een kleine woordenwisseling trap te Brandsma naar den D.W.S.-er, doch van Stokken liet zich ook niet onbe tuigd, trachtte den Rotterdammer een klap terug te geven. Deze bleek een beter bokser te zijn. Met een stoot op den kin ging van Stokken volgens alle regelen der bokskunst voor minstens tien tellen neer. De heer Twisterling had van dit gevecht niets bemerkt, omdat aan den anderen kant van het terrein lustig doorgespeeld werd en hij dit incident niet heeft kunnen constatee- ren. Eerst toen het publiek, opgewonden door deze vechtpartij, het veld wilde opstormen, bemerkte de scheidsrechter, dat er wat aan de hand moest zijn. Een oogenblik leek het, of de situatie een ernstig karakter zou gaan aannemen, doch de spelers van D.W.S. en Sparta, de scheidsrechter en de bestuursle den van de ontvangende vereeniging wisten met vereende krachten de rust te doen we- derkeeren. Enkele heethoofden werden naar hun plaatsen teruggebracht, de scheidsrech ter liet doorspelen, beide spelers bleven in het veld. Zoo had dit incident gelukkig geen ernstige gevolgen. Over het resteerende gedeelte van deze ontmoeting is weinig goeds meer te schrij ven, iedereen was verheugd toen het einde kwam. H.-D.V.S.C.V.V. 1—1. H.-D.V.S. heeft haar eerste puntje in dit seizoen behaald in een wedstrijd, welke van beide zijden niet veel fraais bood. Dank zij het goede verdedigen van doelman van der Tuyn, die den geblesseerden Beun verving, bijgestaan door de trap vaste achterspelers Lobel en Klein en den stopper-spil Bos, slaagde de thuisclub er in de snelle C.V.V.- aanvallen, meestal na doorbraken, af te slaan. Slechts eens, voor de rust, konden de achterspelers niet verhinderen, dat de links buiten de Graaf van een trough pass profi teerde, waarmede C.V.V. de leiding kreeg. Lang behield C.V.V. dien voorsprong niet, want na goed samenspel tusschen Borrani en Breitner doelpuntte laatstgenoemde met een schot onder de lat van korten afstand. In de tweede helft was het een vruchtelooze strijd van twee voorhoeden om op het gladde veld de te sterke verdedigingen te passee- ren. H.-D.V.S. viel het meest aan, doch C.V. V.'s voorhoede was een tikje gevaarlijker. Het liep echter zonder ongelukken voor beide doelmannen af. Van der Tuyn had het evenwel heel wat moeilijker dan Kruidenier, want de H.-D.V.S.-voorhoede was volkomen schotloos. 't GooiXerxes 43. 't Was geen hoogstaande match in het Hilversumsche sportpark, gespeeld tusschen t Gooi en Xerxes. Daarvoor waren veld en bal te glad en de spelers te weinig op deze euvelen ingesteld. Technisch was het spel van Xerxes iets beter doch het werd te kort gehouden, waardoor de Gooiverdediging steeds gemakkelijk kon ingrijpen. De Gooi- aanvallen waren veel verrassender en hoe wel de Xerxes-achterhoede vaak haar heil zocht in het buitenspel zetten, leidde dit toch niet steeds tot succes. Zoo ontstond na 25 minuten Gooi's eerste doelpunt, toen de Rotterdamsche verdediging, waarin invaller Louwe maar matig voldeed, verzuimde in te grfjpen en J. Kok de gelegenheid benutte om de score voor 't Gooi te openen. Dertien minuten later brak het Gooi weer door de verdediging heen en het was J. Cohen die fraai langs Damme inschoot 20. Een hands van C. van Es was oorzaak van een strafschop, die door van der Vaart volgens de regelen der kunst in een doel punt werd omgezet (21). Doch nog voor de rust kopte J. Cohen over den uitge- loopen keeper heen in doel (31). Na de rust speelde Xerxes met wind mee en kwam af en- toe fraai combineerend voor de Gooiveste. Uit een zuiveren pass van Lagendaal scoorde de Jong voor de gasten en na een half uur was het dezelfde speler, die weder uit aangeven van Lagendaal den gelijkmaker inzette (3—3). De strijd werd daarna vinnig en door on toelaatbare handelingen eenigszins ontsierd. Toen 't Gooi op het laatst alles op alles zette en Winthorst op de midden voorplaats opstelde, slaagde J. Cohen er vlak voor het einde in uit een voorzet van rechts het winnende punt (4—3) te scoren. H. B. S.Haarlem 04. Veel goeds valt er van dezen wedstrijd niet te vertellen. Haarlem speelde minder slecht dan H. B. S. en maakte overigens een dankbaar gebruik van de fouten der Haag- sche verdediging, welke door het zwakke spel der middenlinie een uiterst zware taak had. Aangezien de aanval van H. B. S. zich niet boven het middelmatige kon verheffen, had de verdediging van Haarlem het niet al te moeilijk. Toch kreeg H. B. S. spoedig na het begin eenige eenvoudige kansen, waar onder zelfs een strafschop, welke echter niet werden benut. Toen Haarlem na een half 1 uur door Smit de leiding nam, was het vrij wel met H. B. S. gedaan (0—1). Wie na de rust, toen H. B. S. den wind in het voordeel kreeg, een ander spelbeeld had verwacht, kwam bedrogen uit. Reeds bin nen enkele minuten zette Smit een straf schop in een doelpunt om (02) en even later kopte Kammeyer den bal via één der palen langs Mul (03). Haarlem was toen reeds in veilige haven, hetgeen haar gele genheid gaf rustig verder te spelen, en zelfs nog vijf minuten voor het einde een vierde doelpunt te maken door Nienaber (04). Daarmede kwam ten slotte het eindp. D.H.C—Blauw Wit 1—7. Deze wedstrijd tusschen D.H.C. en Blauw Wit is geëindigd in een debacle voor de Delftsche club welke met maar liefst 17 verloor. Het eerste deel van den wed strijd, welke geleid werd door scheidsrech ter Kotte, zag er zoodanig uit, dat het allen schijn had, dat D.H.C. met de overwin ning zou gaan strijken. Haar spel was over het algemeen beter dan dat van de Amster dammers, doch haar moreel bleek geen weerstand te kunnen bieden tegen het groote aantal doelpunten, dat in de tweede helft door Blauw Wit werd geforceerd. In de eerste helft speelde D.H.C. met den wind in den rug en het Amsterdamsche doel, dat door Ferwerda zeer goed verde digd werd, werd onophoudelijk bestookt. Niettemin was het Blauw Wit die er het eerst in slaagde te scoren. Na de hervatting was D.H.C. sterker en het was Ditmars, die na 19 minuten den ge lijkmaker scoorde 11. Kort daarna onder nam echter Blauw Wit een onverwachten uitval welke een doelpunt tot resultaat had (12). Even later maakte Boot een fout en daardoor werd de stand op 13 gebracht. Met de groen-zwarten was het toen gedaan en de Amsterdammers konden in het laatste gedeelte van den strijd den stand regel matig opvoeren tot 17, waarmee het einde kwam. FeijenoordStormvogels 32. Voor de rust heeft Feijenoord verreweg het beste deel van het spel gehad, er zat gang in de ploeg, de voorhoede combineer de vaak voortreffelijk en Vente schoot dat het een lieve lust was, maar doelman de Vries toonde zich een waardig opvolger van Hollenberg. Waar de bal ook in den doel mond belandde, steeds weer kwam het leer terecht in de handen van de Vries. De uit vallen van Stormvogels waren niet talrijk maar wel gevaarlijk,temeer, omdat de backs van Feijenoord niet altijd zeker van hun zaak waren. Na een half uur moest daar door van Male uitloopen, maar van Pel was hem te vlug af en de bezoekers hadden de leiding (0—1). Dat bleef zoo tot aan de rust, hoezeer Feijenoord zich ook inspande den achterstand in te loopen. Het spel was in de tweede helft drie minuten oud, of de Vroet bracht uit een voorzet van Paauwe met een mooien kop bal de partijen op gelijken voet (11). Feijenoord nam nu meer en meer het spel in handen, zoodat de verdediging van Stormvogels tal van lastige vraagstukken kreeg op te lossen. Een fout van doelman de Vries, die een ver schot van Vente door zijn handen liet glippen, bezorgde Feijen oord op goedkoope wijze de leiding (21). Het spel werd daarna forscher, soms zelfs al te stevig, zoodat scheidsrechter van Moorsel vrije schoppen en waarschuwingen moest uitdeelen. Uit een pass van Kante been wist Vente den voorsprong tot 31 te vergrooten. Stormvogels gaf zich nog niet gewonnen en toen van Male een bal niet ver genoeg wegwerkte, was het door toedoen van Gerrits Sr. 32. De laatste minuten verliepen onder groote spanning, maar de stand bleef on veranderd. Twee wedstrijden heeft Alcmaria thans in de Zaanstreek gespeeld en drie punten zijn er mee naar huis gekomen. Dat is eerlijk gezegl drie punten méér dan we bij het begin der compe titie verwacht hadden. En nu mag men misschien betreuren, dat het er geen vier geworden zijn, tenslotte zijn wij dubbel en dwars tevreden met deze drie en we zullen nog meer tevreden zijn, als straks aan het eind der competitie blijkt, dat het er zes geworden zijn Het gelijke spel in Oostzaan is zeker ver diend, al heeft het er voor Keuris' doel soms hachelijk uitgezien. Maar weer stond deze lange doelman pal en weer hield hij er eenige formidabele schoten uit op een wijze, die onverbeterlijk was. Wjj hebben de vorige week al gewezen op deze jonge kracht, maar wat hij gisteren liet zien, stempelt hem tot een der allerbeste doelverdedigers, die Alc maria ooit gehad heeft. Hij heeft feeling, hij stompt, wanneer dat noodig is en hij vangt het leer, als hij dat veiliger vindt. Dat doet hij onbewust, maar dat is juist het ware. Bo vendien gebruikt hij zijn lengte, zoodat een hoog schot hem niet gemakkelijk zal verras sen. En toch, Alcmaria profiteert nog lang niet genoeg van dezen doelman. De voorhoede n.L is nog steeds niet goed ingesteld op zijn verre trappen, die voor de rust tot ver over de helft kwamen. Echter, niet Keuris alleen heeft goed werk gedaan; de geheele achterhoede was een hecht steunpunt, dat vrijwel alle stormloo- pen glansrijk doorstond. Dat er een doelpunt gemaakt werd, doet aan de kracht van deze achterhoede niets af. Dan moet de voorlinie maar zorgen, dat er wat meer doelpunten door haar gemaakt worden. In de middenlinie waren de Grand en Gerritse als vanouds en paste Helderman ook nu zich waer uitstekend bij dit tweetal aan. Hjj blijkt meer en meer een kracht, waarop te bouwen valt. Vooral zijn plaatsen is van behoorlijk gehalte en steekt uit boven het gemiddelde. Alleen die voorhoede. Dat blijft een puzzle. Op het oogenblik moet alles teveel van v. d. Pol komen. En nu is deze rechts binnen wel zeer goed op dreef, maar hij kan het alleen onmogelijk af. Het is daarom zoo ;ammer, dat Schaaper blijkbaar zijn zelfver trouwen even kwijt is. Hij schiet tenminste vrijwel niet meer en dat bevreemdt ons. Schaaper heeft heelemaal geen reden, om minder zeker te zijn, want hij kan spelen en goed ook en hij kan schieten en zeer gevaar lijk ook. Komaan Schaaper, gooi die down heid over boord, durft en het succes komt. Dan zijn er de twee buitenspelers. Zij hebben ons gistermiddag bepaald teleurge steld; Keppel door zijn traagheid en Hamstra door zijn teveel gegoochel in den hoek. Waarom toch niet voorzetten, of desnoods zelf een strak schot gelost? Dat zijn twee on derdeden, die Hamstra verstaat en waarvan hy gebruik moet maken. En verder is er het middenvoorvraagstuk. Stelma schijnt wel een zeer zwakke knie te hebben, want voor de zooveelste keer viel hij uit, deze keer al in de eerste minuut. Toen kwam Jur Homan, die hard gewerkt heeft, maar die te langzaam geworden is. Dat is niet zijn schuld, maar de ouderdom wreekt zich. Homan, hoe hard hij dan ook werkte, is adem te kort gekomen en misschien was de te zwakke bezetting der middenvoor-plaats wel oorzaak van het gelijke spel. Dat brengt ons op de kwestie der inval lers. Het heeft er op het oogenblik te veel van weg, dat het tweede elftal belangrijker is dan het eerste. Want anders zou men toch voor het eerste goede reserves meenemen. Maar is die taktiek wel juist? Zeker, wij begrijpen het wel, dat het tweede zoo spoedig mogelijk het verloren terrein moet heroveren en op het moment staat het reserve-elftal cr fraai voor en heeft de leiding in de competitie genomen. Maar wij dachten, dat het eerste belangrijker was. Er zijn op het oogenblik vijf punten ver overd in vijf wedstrijden. Dat is op zich zelf niet slecht, maarals men de stand na gaat, dan ziet men, dat er weinig krachtsver schil is tusschen de ploegen onderling. En daarom mag Alcmaria zich nog lang niet veilig wanen; integendeel, het moet zorgen zoo gauw mogelijk ver van de onderste plaats af te komen. En dan maar ook pas dan mag men zijn aandacht schenken aan het tweede. We hebben het nu weer gezien met den invaller voor Stelma; we hebben het zelfs in denzelfden wedstrijd nog eens gezien met den invaller voor Gerritse. Ook deze was onvoldoende en ook hier ware een speler van het tweede op zijn plaats ge weest. Alcmaria, ge zjjt op den goeden weg wat de resultaten betreft; ga nog een stapje ver der en zorgt ook voor goede reserves, des noods met opoffering van de kansen van het tweede. Als we tot den wedstrijd zelf terugkeeren, dan mogen we zeggen, dat over het alge meen de vechtlust van het elftal even groot was als in Wormerveer en dat men met man en macht het eenmaal verworven deel ver dedigd heeft. Dat in de laatste vijf minuten het winnende doelpunt niet kwam, het was voor de withemden jammer en de kans er voor is er terdege geweest. Het elftal der Oostzaners was geheel an ders dan dat van Alcmaria. Het bestond ook uit hardwerkende spelers, maar er waren er te veel, die technische tekortkomingen had den. Zoo was bijvoorbeeld de linksbuiten al een heel zwakke speler, dje echter voor zijn club veel goed maakte, door den gelijkmaker te scoren. Veel beter was de rechtervleugel, die bovendien prachtig gesteund werd door den rechtsmidden, die wellicht de beste spe ler der Oostzaners was. Mooi voetbal spelen de Zaankanters niet. Het is robust en het is snelheid, waarin het succes zoekt. En dat schijnt net voldoende te zijn. Overigens was het spel zeker niet te forsch. De voorhoede mag wel wat beter lee* ren samenspelen en ook het schot verbete ren. Anders komen er heel weinig doelpun ten. Tenslotte mogen we nog wel even den scheidsrechter noemen. Deze had het spel werkelijk geheel in handen, maar hij floot naar onzen smaak ongeveer drie keer te veel. Vrijwel steeds bevoordeelde hij den overtreder, wat toch nooit de bedoeling kan zijn. Dat vele fluiten deed heel erg afbreuk aan het spel, dat dan ook lang zoo goed niet was als vorige keeren. Maarbeide paf- tijen werden nauwkeurig gelijk bedeeld. De wedstrijd. Op het zware veld kreeg Alcmaria het eerst het windvoordeel, maar er was nauwe lijks begonnen, of Stelma moest zich al laten vervangen door Homan. De gladheid van het veld bleek voor beide partijen in het begin een groote handicap, want het spel was zeer onbenullig. Na een ver, maar juist iets te hoog gericht schot van Homan, ging de rechtervleugel va" O.S.V. tot den aanval over, maar Koning zorgde voor de opruiming. Meteen zat Alc maria voor het O.S.V.-doel, waar Keppel juist naast schoot. Geleidelijk werd Alcmaria een tikje ster ker, maar de scheidsrechter onderbra

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 10