PUROL £ucPitoaact JMmnieuws 4 DERDE BLAD Nabeschouwing, „How are you'?" vroegen wij Euwe's secondant, die, hersteld van de operatie, één goal te scoren (24). Met dezen stand kwam het einde. Laat Alkmaar II door deze nederlaag niet welke hem gedurende eenige weken het wanhopen en weer op het goede pad terug venrullen zijner plichten CHMPOgelflk had j keeren daar al]es nog mogeljjk is. gemaakt, gisteravond opgewekt bij negende partij verscheen. „I am Fine" luidde zijn antwoord. Ondervond dr. Euwe moreelen steun ZANDVOORT ID—A.M.H.C. m 0—1. Zooals langzamerhand gebruikelijk ver trok het derde met 2 invallers naar de bou- j__+ i uua. iixrt utriue met 4 j van de aanwezigheid van zijn, secondant, ]evard bewoners even twee uur werd of had hij zichzelf na e serie o [beginnen. Alkmaar speelde in de volgende lijke nederlagen teruggevonden. Zeker is, ftrnnr rlo OpSieUIIlg. dat hij het begin van deze partij (voor de vijfde maal een Slavische verdediging) even sterk als ondernemend behandelde en zich door een fraai positioneel pion offer de beste kansen verschafte. Wel gaf Aljechi een pion terug, doch de wereld kampioen behield een druk, dien hij ge- Zandvoort, besloten met een scherp schot - i 1 !J. I in Vi rt* innfli Uiftt» ATillrTi'OTn A 1 IrmoaV TOT*— leidelijk wist te vergrooten, zoodat de uit dager omstreeks den twintigsten zet voor bijna onoverwinbare moeilijkheden stond. Doch in dii stadium der partij wist de belaagde zwartspeler den indruk te wekken, dat Euwe zijnerzijds voor een onoverwinlijken tegenstander stond. Schitterend verdedigde Aljechin iedere duimbreed en mocht er vooral nadat Euwe in' tijdnood was gekomen, in slagen, het initiatief over te nemen. Intusschen waren vereenvoudigingen onvermijdelijk geworden en in het toren,- eindspel dat ten slotte ontstond, waren winstkansen practisch buitengesloten. De in Parijs woonachtige meester, dr. Bernstein, vergrootte het aantal in ons land vertoevende experts door zijn aan wezigheid. LOD. PRINS. derheid wist de Alkmaar-voorhoede slechts wijl P. de Vos op zijn beurt zich uit achterblijvend groepje prachtig naar voren werkte en zoodoende inliep op bovenge noemd tweetal. Hij moet hier evenwel zoo zwaar voor werken, dat hem dit helsche tempo later een terugslag zou geven Jos Bruin, een der kansrenners der B klasse, was gevallen en moest zich laten verbinden. De 3de ronde kwam Veld met 4 min. voorsprong door, onderweg hadden de 2 groepen zich aaneengesloten, en nu deed P. Evers een serieuse en geslaagde uitlooppogdng. Chr. Schipper en A. Een hoorn werden nu hekkensluiters. Vierde ronde: Weer is Veld een halve mi nuut uitgeloopen. Hij wordt achtervolgd door P. Evers, terwijl de hem achtervol gende ploeg Kuileboer losrijdt. A. Eenhoorn geeft op, zoodat Chr. Schipper alleen verder moest. Vijfde ronde: Als Veld 5 minuten door is, en dus wederom een halve minuut is uitge loopen, komt een groepje, bestaande uit Wester en Balvers. Piet Evers was geval- Verkade Dijkstra Koudijs Dijkstra Kooistra v. Sonsbeek Helder Dijkstra Buur Kirkenier Witkamp Direct na het begin een snelle aanval van in het zijnet. Hier ontkwam Alkmaar ter nauwernood aan een bijna zeker doelpunt. Even later probeert Helder het alleen, zijn schot gaat rakeling naast. Na een kwartier van afwisselende kansen staakt de scheids- ien> maar geeft den strijd niet op en jaagt nu met jq Eenhoorn achter Wester en Bal vers aan. Nu begint de Vos reeds den terug slag te voelen van zijn té snelle voorgaande ronden, maar, daar ook hij uit het goede hout is gesneden, zet hij door. Schipper, die evenals Vos C-klasser is, schijnt zijn kans te ruiken en gooit er nog een schepje op. Zesde ronde: Ook Veld vindt zijn voor sprong nog niet groot genoeg, en al ligt hij nu 6 min voor op Balvers, Evers en Wester, hij verhoogt nochtans zijn snelheid. KI, Eenhoorn geeft op, evenals Kuileboer. P. de Vos zit 4 y2 minuut achter het achtervolgen de ploegje, maar hoe hij ook stampt, Chr, Schipper blijft op hem inloopen. Laatste ronde: D. Veld komt al in zicht, en er zijn dan nog geen tegenstanders te be kennen, zoodat, al zou hij pech krijgen, zijn overwinning zeker is. Als hij binnen komt, blijkt zijn tijd over 65 K.M. 1 uur 39 m. 50 sec. te zijn. Van zijn drie achtervolgers rechter voor een 10 minuten den wedstrijd wegens een flinke stortbui. Na deze ge dwongen pauze probeert Alkmaar een doelpunt te forceeren, doch het buitenspel valletje verhinderde dit meerdere malen. Met blanken stand komt de rust. Na de rust neemt Zandvoort het initia tief, terwijl backs en halfs naar voren dringen. Het Alkmaarsche doel doorstaat een ware belegering, maar de verdediging weet elke aanval af te slaan. Tien minuten voor het einde geeft Dijkstra een pass be stemd voor Buur. Deze benut de kans, mede door het ver naar voren komen der beide backs en scoort onberispelijk. De laatste minuten verdedigt Alkmaar met zeven man en weet daardoor verdere doelpunten te voorkomen. Met 01 komt het einde en hiermede de eerste overwinning voor het derde elftal, Hockey. ALKMAAR I—ZANDVOORT II (dames) 5—2. De eerste van de drie wedstrijden, die Zondag thuis gespeeld werden, begon goed, [Waterpolo namelijk een overwinning van de Alkmaar- r* w/ n uorlioc) r»r» ninnertia I Balvers los gereden, zoodat P. Evers en sche dames. U.M.W. II Verliest Op I nippertje. Wester nu in den eindsprint de beslissing t Begin deed niet vermoeden, dat Alk- V.Z.V. II scoort eenmaal. bevechten. P. Evers wint dezen sprint. P. de is een 31 midvoor De mid- haar dat Alk maar met een zoo grooten voorsprong zou eindigen, aangezien Zandvoort begon met de leiding te nemen. Alkmaar speelde ech ter met enthousiasme verder en achtereen volgens werden door de midvoor H. van Amerongen en de linksbinnen R. Eriks, twee en één goal gescoord. De rust werd ingegaan met voorsprong van Alkmaar. Na de rust scoorden Alkmaar's en de rechtsbinnen nog éénmaal, voor van Zandvoort vergrootte voor club de score met een mooi doelpunt. Zonder te kort te doen aan de prestatie der andere speelster der voorhoede, mag gezegd worden, dat de midvoor van Alk maar zeer verdienstelijk speelde, 't Spel der achterhoede is nog wel voor verbetering vatbaar. Goede training zal noodzakelijk zijn. ALKMAAR I—S. O. S Hockey in den regen. In een tot het eind toe spannenden wed strijd hebben Alkmaar en S. O. S. tenslotte de puntjes gedeeld. De van tijd tot tijd hevige, door den wind opgezweepte regen vlagen maakten het veld vrij zwaar en glad. Ze waren trouwens onpleizieriger voor het publiek dan voor de spelers: de stemming in het veld was O. K. Direct na de beginbully scharrelden de S. O. S.-ers door de elkaar niet begrijpende Alkmaar-achterhoede en mede door het glibberige veld lukte het hen te scooren. Een deprimeerend doelpunt! Vrij kort daarna volvoerden ze hetzelfde kunstje, waarmee Alkmaar al gauw een achter stand had van 02. Dit gaf het sein tot een serie verwoede Alkmaarsche stormloopen, waarvan eenige succes hadden. De rust kon daardoor met gelijken stand ingegaan Worden (22). Direct na de rust pakte Alkmaar goed aan, en was dan ook gedurende eenigen tijd in de meerderheid. Gedurende deze periode werden twee doelpunten geboren, waarvan één niet onvermeld mag blijven. Op z'n knieën liggend wist de linksbinnen Dun een hoogopspringenden bal met de hand te stop pen en onder het opstaan en passent even in het doel te werken! Werkelijk een juweel van een doelpunt! Met dezen veiligen 42-voorsprong trachtte Alkmaar eens een oogenblikje op adem te komen. Maar dat zat hun niet glad, want S. O. S. zette al op al en zoowaar zes mi nuten voor het eind lukte het hun een goal te maken. Tot overmaat van ramp kwam nog éen van de Alkmaarsche voorhoede spelers in.de verdediging terug, zoodat nie mand z'n plaats meer wist en S. O. S. profi teerde daarvan door gelijk te maken. Beide partijen kunnen op een goed ge speelden wedstrijd terugzien, de Alkmaar sche achterhoede en middenlinie kunnen beter, maar bar veel invloed op den wed strijd zal dat naar onze meening niet gehad hebben. S. O. S., de nieuwe promotieklasser, toonde dat zij haar plaats in deze klasse volkomen waard is, al heeft zij in haar speelwijze nog verschillende, de lagere klassen kenmerkende gebreken. De leiding was bij de heeren van Dam en Smit in goede handen. ALKMAAR II—HURLEY I 2—4 Alkmaar II is niet op het goede pad voort gegaan en heeft volkomen verdiend van Hurley verloren. Deze uitslag is o.L vooral te danken aan de snelle, resolute voorhoede van Hurley, terwijl de Alkmaar-voorhoede nog te veel kansen mist. Over den wedstrijd het volgende: Kort na het begin opende Alkmaar de score, o.i. met een off-side goal, doch de scheidsrechter kende de goal toe (10). Lang duurde deze voorsprong van Alkmaar niet, daar Hurley spoedig gelijk wist te ma ken (11) en zelfs de leiding wist te ver overen (12). Met dezen stand trad de rust in. Ofschoon Alkmaar na de rust in het veld geenszins de mindere was, vergrootte Hur ley toch zijn voorsprong door kort na elkaar 2 goals te scoren (14). Alkmaar gaf geenszins den moed op, De eerste winterwedstrijd van het tweede zevental van D.A.W., die gisteravond in het nieuwe Velser-bad verspeeld is, droeg een nog wat ongetraind karakter. De zeven spe lers alhoewel een vrij homogeen geheel vormend waren toch nog niet zoodanig op elkaar ingespeeld, dat zij met succes het vijandelijke doel konden bestoken en een of meer doelpunten konden maken. Nu staat het evenwel vast, dat V.Z.V. II gebrandmerkt staat als de sterkste ploeg uit deze wintercompetitie en uit dezen gezichts hoek gezien is de uitslag 10 niet onbevre digend. Al zou misschien een gelijk spel meer de juiste verhouding weergegeven hebben. Hoe het evenwel ook zij, alle D.A. W.-spelers hebben zich gegeven voor wat zij waard waren en langen tijd zag het er naar uit, dat hier van een zeker overwicht bij een der partijen geen sprake was. Het volgende zevental startte bij het be- ginsignaal: G. v. d. Wilk Imhülsen II Hansen Hoogland Volgtschmidt Mays Imhülsen I V.Z.V. II was het eerst bij den bal, plaat ste aardig combineerend naar de voorhoede, doch stuitte aldaar op een hechten tegen stand. Het gevaar was gekeerd en onmiddel lijk daarop nam Alkmaar het initiatief over. Vogtschmidt weerde zich zeer verdienste lijk, kon het althans in snelheid gemakkelijk van zijn tegenstander winnen. Daardoor bleef de bal bij de voorhoede in circulatie en jammer was het, dat er in dit tijdsver loop geen goal tot stand kon komen. Over het algemeen wogen beide partijen goed te gen elkaar op, aan beide zijden werd nogal eens naast en over geschoten. Keeper v. d. Wilk toonde zich bij herhaling een goed doelwachter en aan de eene goal van V.Z.V. had hij zeker geen schuld. Na de rust kre gen de D.A.W.-achterspelers en met name Imhülsen II en Hoogland veel te doen, het ging hen evenwel goed af. Mays in de voor hoede had wat pech met schieten en Imhül sen I moet zich nog 'n weinig inspelen. Alles bijeen kunnen we van het tweede goede ver wachtingen voor de toekomst stellen. Sjoelen. SJOELEN TE NOORDSCHARWOUDE. De stand der wedstrijden te Noordschar- woude is op het oogenblik: le klasse: G. v. RijnP. Nieman 20 15 0 5 1621—1491 2e klasse: D. DrostJ. H. de Laat 20 13 1 6 1517—1347 P. PoolP. Dissel 20 16 0 4 1487—1302 H. AertsP. v. Veen '20 20 0 0 1615—1276 3e klasse: Jo JansenC. Put 20 9 0 11 1480—1532 Jac. SwagerK. Luitjes 20 6 1 13 858—964 N. JonkersH. Ligtenberg 20 17 1 2 1456—1222 W ielrennen. WIELERCLUB ALCMARIA. Men schrijft ons: Zondagmorgen hebben alle klassen 7 ron den gereden, en tegelijk vertrekkende was 't een lange sliert, die den strijd aanving met aan het hoofd Dirk Veld, die maar meteen begon weg te loopen, zonder een der an deren ook maar een schijn van kans te geven hem weer in te halen. Ook het ach tervolgende peloton brak in groepjes uiteen en dunde wat deelnemers betrof snel uit Bij de eerste maal passeeren was de stand als volgt: Voorop D. Veld, op 1% minuut volgt N. Balvers alleen, daaracher op 100 M. KI. Eenhoorn en P. Evers. De rest op eenige minuten Vos, die op eenige minuten in gezelschap van Schipper komt aanzetten, is verplicht hoe dood hij ook zit, voor zijn kampioens titel Schipper een sprint voor te draaien, welke hem lang zal heugen, en waarlijk slaagt hij daarin, en wint den eindsprint. Deze course, waaraan door niet al te veel renners werd deelgenomen, is dus mede door het goede rijden van alle renners ge slaagd. De uitslagen waren (65 K.M.): A-klasse: 1. D. Veld 1 uur 39 min. 50 sec 2. P. Evers 1 uur 46 min. 33 sec B-klasse: 1. Nic. Wester 1 uur 49 min. 38 sec., 2. Nic. Balvers 1 uur 51 min. 42 sec. C-klasse: 1. P. de Vos 1 uur 56 min. 34 sec., 2. Chr. Schipper. Biljarten. DE WEDSTRIJDEN OM HET KAM PIOENSCHAP DERDE KLASSE. Van Lochein behoudt den titel. Gisteren was het de laatste dag der wedstrijden om het kampioenschap der derde klasse groot biljart van den Neder- landschen biljartbond, welke wedstrijden onder auspiciën van de biljartclub „Rem- brandt" in „De IJsbreecker" zijn gehou den. Evenals de beide eerste dagen bestond er ook Zondag zeer veel belang stelling. De eindstand luidt: S. van Lochem 967 127 65 4 7.61 Ph. Schmidt 889 103 55 3 8.63 P. Warnink 891 182 40 3 4.89 J. Kleerekoper 871 198 69 3 4.39 W. Damman 779 161 50 1 4.83 F. v. Leeuwarden 612 155 41 0 3.94 De kampioen van 1936, de heer S. van Lochem (Rembrandt) behield dus den titel, terwijl hij en Ph. Schmidt (Vondel), aangezien hun algemeen gemiddelde hoo- ger dan 7 is, naar de tweede klasse promoveeren. Kegelen. ALKMAAR WINT IN SCHAGEN. Ini hotel „Vredelust" te Schagen vond gistermiddag de opening plaats van 't door den Alkm. Kegelbond aldaar georgani seerde 8-daagsche concours ter gelegen heid van 't feit dat de afdeeling Schagen van den A. K. B. haar le lustrum vierde, 't Gezellige café-zaaltje van „Vredelust' was bijkans geheel in beslag genomen door Heldersche-, Schager- en Alkmaarsche kegelaar(sters), toen de bondsvoorzitter, de heer Joh. Diepen de aanwezigen hartelijke woorden, van welkom toeriep, speciaal de heeren uit den Helder, die, op aanzoek van den A. K. B., zich direct zoo spontaan be reid verklaarden aller medewerking te willen verleenen om te trachten, door het houden van een kegel-feestweek in Scha gen, de kegelsport aldaar nog meer te doen propageeren. Ook de pers, technische-commissie, zoo mede de heer Igesz, exploitant van Vrede lust, werd dank gebracht voor verleende medewerking. Den heer R. Brgman, die vóór 5 jaren het initiatief nam om in Schagen de ke gelsport ingang te doen vinden, werd, namens den A. K. B., een bronzen kegelaar op voetstuk aangeboden. Nadat de bondsvoorzitter nog had mede gedeeld dat het respectabele aantal van 70 drietallen voor den korpswedstrijd heeft ingeschreven en de heer J. W. Biersteker namens den Held. Kegelbond, alsook de heer Brugman sympathieke woorden aan het adres van den. Alkm. Kegelbond had den gericht, begaven de aanwezigen zich naar de banen. Hondenwedstrijd AlkmaarHelder. Wederom is de strijd tusschen de ver tegenwoordigende tientallen van beide bonden door Schagen/Alkmaar gewon nen met 1245—1214 hout (200 ballen.), cio et de rus* bidden de Helderschen met 619 601, stonden even later zelfs 38 hou- en voor 806768). Toen keerden echter Bij de 2e ronde had Veld zijn voorsprong reeds vergroot tot 2 y, min., daarachter de kansen en won de ^üisXb^ietóeT- kwiamen de drie reeds bovengenoemde ren- oogen terrein „inuisciuo zienoer ners, welke nu bij elkaar zaten. K. Een- Hieronder de gespecificeerde cijfers: noeg, waarvan behalve D. Veld ook Kuile- I Ir. Lienesch 69 4-V5<)S= 128 9IT~ AnnZv^ld' doch ondanks een overtuigende yeldmeer-1 hoe? en Wester dankbaar profiteerden, ter-1 66 62 128, C, v, d. CapeUe 64 80 Vetwormpjes en pukkels onlilirtn het gelaat. Purol doet ze verdwijnenden maakt da huid zuiver an gazond In doonn 30-60 et Bl| Aaotti. •%Pn9- IMUNHARDTI 144, R. Brugman 60 51 111, Jac. v. Spanje 73 74 147, J. Eickholt 59 59 118, C. v. Wijngaarden 62 -(- 60 122, J. de Bakker 55 -f- 70 125 en G. J, Genefaas 44 83 127. Totaal Alkmaar 1245 hout. Hoogste korpsgooier Jac. van Spanje 147. Den Helder: J. Lammers 77 -f- 62 139, S. Wit 62 70 132, P. Spruit 54 -f- 55 109, J. Heycoop 69 52 121, J. Boer- dijk 62 54 116, J. Helder 59 65 124, J. W. Biersteker 50 54 104. J. Kroon 56 -f 53 109, M. Rozo 71 59 130 en F. v. d. Meij 59 71 130. Totaal den Helder 1214 hout. Hoogste korpsgooier J. Lammers 139. Vaste baanwedstrijd. Hier zijn reeds den eerste dag 2x5 negens geworpen. 1. Jac. v. Spanje 45, 44, 43. 2. W. Burdoff 45, 43. Turnen. DE EERSTE BONDSKEUR- WEDSTRIJDEN K. N. G. V. B. C. D. E (brug, rek, en S. ver. gelegenheid Reeds tweemaal heeft het K. N. G. V. een Bondskeuruitvoering gegeven en ook thans is men weer van plan om aan het einde van het komende winterseizoen de keur van de Nederlandsche turnvereeni- gingen op te laten treden. De keuze van deze vereenigingen moet natuurlijk door voorwedstrijden bepaald worden.. Hiertoe dienen de z.g. Bondskeurwedstrijden, die tijdens het loopende seizoen gehouden worden. Deze wedstrijden omvatten het volgende programma: voor turnsters: A. Rhythmische (vrije) oefeningen. Rhythmische dansen. Knotoefenimgen. Balletten of dansspelen. Klassiaal toestelturnen (brug en rin- genzwaaien); voor turners: A. vrije oefeningen. B. Staafoefeningen. C. Klassikaal toestelturnen ringen en paard). Het was de Haagsche G. „Lycurgus-Oranje", die ter van haar 50-jarig bestaan de organisatie van de eerste serie toegewezen kreeg. Deze, omvattende: 1. de knotsoefeningen voor turnsters; 2. het klassikaal brug voor turners, werd Zondag gehouden in de groote zaal van den Dierentuin. En deze inzet van de groote. gebeurte nissen die het K. N. G. V. ons in het a.s winterseizoen komt brengen is zeer ge slaagd te noemen. Terwijl er 's morgens een driekringen wedstr'jd tusschen den Zeeuwsch-Bra' bantschen turnkring, den Rotterdayischen Turnbond en den Turnkring s'-Graven- hage en omstreken, gehouden werd, waar bij heel goed individuen turnen te zien werd gegeven, begonnen 's middags de keurwedstrijden. Eerst kwam het klassikaal brug voor de heeren aan de beurt. Deelgenomen werd door 3 turnvereenigingen: „Donar", Den Haag, „Sparta", Dordrecht en „Turnlust' Den Haag. Dit aantal is wel gering, doch men moet bedenken, dat er reeds in eerste instantie een selectie gehouden wordt door de bepaling dat aan de Bondskeurwed strijden alleen die vereenigingen deel mogen nemen die na 1932 in het betref fende onderdeel een len of 2en prijs be haald hebben, terwijl bovendien aan de klassikale nummers door 15 deelnemers deelgenomen moet worden. „Turnlust" den Haag, die het eerst' aan de 3 bruggen optrad, maakte geen fraaien indruk, wij hadden hier beter werken ver wacht. De heeren van „parta" sloegen al dadelijk een beter figuur, doch „Donar", die het laatst optrad, spande de kroon; door haar rustig en zuiver klassikaal wer ken dwong deze vereeniging, ook door de lang niet gemakkelijke oefeningen, alle bewondering af. In de pauze zagen we de 4 best geplaat ste dames der ochtendwedstrijden een keurig nummertje hoogbrug en de heeren aan het hoogrek, pittige oefeningen af draaien. Daarna was het de beurt aan de knots oefeningen der dames. „Simson" uit Amsterdam liet ons een vlotte, een weinig te vlug afgedraaide knotsoefening zien, een goed geheel, waar bij ook de loop- en kuppelpassen in har monie met de knotszwaai wezen. De dames van „Donar", den Haag, wer den als stadgenooten met applaus begroet; de oefening zelf, hoewel met goede werke lijk fraaie momenten, voldeed niet zoo als de voorgaande, de lagere beoordeeling moet waarschijnlijk ook toegeschreven worden aan het feit dat niet geheel aan de technische voorschriften werd voldaan. Als laatste van het drietal demonstreer den de dames van Aspasia, Rotterdam, een keurige oefening. Dit rhythmisch knots geheel was van een echt vrouwelijke gra tie en t' was dan ook ten volle verdend dat deze ereeniging den eersten prijs toe- gwezen kreeg. Overigens stonden alle drie vereenigingen op hoog peil. en De bondsvoorzitter, de heer W. de Graaf, sprak het slotwoord en deelde dr prijzen uit die als volgt werden toegekend: 1. „Donar", den Kaag (leider de heer Klasema). Heidenreic hDordrecht (lei^er de heer v 3'j »Jurnlust". den Haag (leider de heer Zunderdorp). Dames: 1. „Aspasia", R'dam (leidster mevr. v. d. MostLeyenweert). 2. „Simson", A'dam (leidster mej. R. Praag). 3. „Donar", den Haag (leider de heer Knocxl, B. B. JEAN BATTEN TE LYMPNE GELAND. De aviatrice Jean Batten is Zondagmiddag 15.46 uur op het vliegveld Lympne geland. Zij heeft het record Australië—Engeland met 14 uur 9 minuten verbeterd. Jean Batten Jean Batten heeft de vlucht Port Darwin— Lympne volbracht in vijf dagen 18 uur en 15 minuten en daarmede het record, dat op naam stond van Broadbent met zes dagen, 8 uur en 25 minuten, gebroken. DE RAMP MET DE T.L Omtrent het vergaan van de T.l wordt uit Banda Neira nog het volgende vernomen: Door de geweldige kracht waarmede het vliegtuig te pletter sloeg, sprongen alle, boordevolle benzinetanks uit elkaar. Een inzittende van een ander T-vliegtuig sprong over boord om te trachten zijn ka meraden te helpen. Hij trachtte zwemmende het wrak te bereiken, doch dreigde daarbij door benzinedampen het bewustzijn te ver liezen, terwijl hij brandwonden opliep. Daar hij luid om hulp riep, bemerkte de beman ning van het T-vliegtuig het gevaar, waarin de redder verkeerde, zoodat zeer snel de rubberboot, welke aan boord van elk vlieg tuig aanwezig is, werd opgepompt en te wa ter gelaten. De redder werd bewusteloos opgehaald en naar een oorlogsbodem ge transporteerd. Na eenige dagen was hij her steld. De naam van den betrokkene is niet gemeld. DRIE MAAL PER WEEK NAAR EN VAN INDIE. De Buizerd naar Nederland vertrokken. Zaterdag is met het vertrek van de Bui zerd uit Batavia over de route IndiëNe derland de drie-maal-weeksche KJj.M.-dienst ingegaan. De Buizerd vertrok te 12 uur van het vliegveld Tjililitan en had 100 K.G. post meer in dan gewoonlijk, waarbij vermoede lijk veel van philatelisten. Commandant was de heer Tepas. Bij het vertrek waren vertegenwoordigers van de K.L.M. en de K.N.I.L.M.M aanwezig, alsme de de resident ter beschikking, de heer van Lochem, en autoriteiten van het postkantoor Batavia. Als passagier ging mede de heer Groeneveld, het eenige lid van de Specht bemanning, die het ongeluk te Palembang overleefde en thans nog alleen enkele won den aan zijn linkerhand en een lichte ge schoktheid als herinnering meedraagt. Ook was er belangstelling van het publiek De Buizerd vertrok iets later dan gewoonlijk, in verband met de omzetting van eenige postzendingen. De toestand van Huberman. De heer Huberman is voornemens na zyn herstel met zijn secretaresse naar Java te vertrekken om daar eenigen tijd in de koelte te verblijven vóór hij naar Europa gaat. Hoewel zijn toestand geleidelijk vooruit gaat, moet hij nog steeds het bed houden. De laatste dagen mocht hij rechtop zitten. DE POSTVLUCHTEN. Het vliegtuig Nandoe wordt heden op de thuisreis tusschen vier uur en half vijf op Schiphol verwacht. DE „EMOE" NAAR INDIE. Dinsdag a.s. zal het K. L. M.-vliegtuig „Emoe" van Amsterdam naar Batavia vertrekken. De bemanning van dit vliegtuig zal bestaan uit de heeren P. Both (gezagvoer der), C. M. Schrey (tweede bestuurder), P. Th. Jonker (boordwerktuigkundige), A. A. G. Bekking (radio-telegrafist) en B. Buwalda (steward). GRETA GARBO EN TOKOWSKI. Een verslaggever van de „Los Angelos Examiner" uit Hollywood is er in geslaagd een onderhoud te hebben met Greta Garbo over de geruchten, die de ronde deden om trent huwelijksplannen tusschen haar en Leopold Stokowski. Zy verklaarde hem: „Ik wil niet ontken nen, dat de heer Stokowski en ik zeer goede vrienden zijn. Maar wat een huwelijk met hem betreft, neen, daar is geen sprake van"» Gashoelhaslen verkocht door courantenreclame. In Berlijn stelde men zich vorig j®8* ten doel één gaskoelkast op de verbruikers te plaatsen. Als middel om den breedst mogefyfe®0 afnemerskring te bewerken koo6 men, het spreekt wel vanzelf, couranten reclame. Het resultaat? Men verkocht binnen een half jaar in het bewuste gebied méér gaskoelkasten dan kasten van alle andere systemen, voordien verkocht, tezamen, of 7 maal meer dan men had verwacht. Het reclamemiddel, waarmede men iedereen kan bereiken, courantenre clame, had resultaten opgeleverd die de stoutste verwachtingen over- tnrrffp«y

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 12