Agenda |i Stad en Omgeving. i| Wees uw eicjen ERf-OOM tZ d6nn?e SChilderS hebben Erdoor a£\T™eel ]e- V8n f 250 Per week- want Weec&etidit NASSALTTAX. Tel. 3545 Laffe overval op 20-jarig meisje. Met messneden verwond en in een sloot geworpen. Federatie V.V.V.'s boven het Noordzeekanaal. Sluit een verzekering bij de Nationale met uitkering op 65 jarige leeftijd. Vraagt inlichtingen Verwachting Buitenlandsch weeroverzicht. EERSTE BLAD Alkmaar, Maandag, Aan den Meerweg te Heiloo, in de Boekelermeer, hebben twee onverlaten hedenmorgen de 20-jarige dochter van den veehouder van den Bogaard, die zich in het land had begeven om de koeien uit het land te halen, overvallen, bewusteloos geslagen en na het plegen van niet te noemen handelingen, waarbij haar over borst en dijen 13 messneden werden toegebracht, in een tochtsloot geworpen. Het meisje is in het water gelukkig tot bewustzijn gekomen en daar de onverlaten aan den haal waren gegaan, kon zij zich nog naar de op een 150 meter afstand gelegen woning begeven, waar ze, in hoogst zenuw- achtigen toestand, haar verschrikte ouders met het gebeurde op de hoogte stelde. Als eenig signalement kon ze van de aan randers opgeven, dat beiden naar jenever en visch roken, dat een van hen een pet droeg en de ander een knevel had. Wij hebben den toestand ter plaatse in oogenschouw genomen en onze indruk is, dat hier onverlaten aan het werk zijn ge weest, die met den plaatselijken toestand op de hoogte waren. Het gezin van den Bogaard, bestaande uit man, vrouw en zeven kinderen, waarvan de aangerande dochter op één na het oudste is, is uit Gelderland afkomstig en bewoont pas sinds Mei j.L de aan den heer Frans toebe- hoorende boerderij. Deze boerderij staat op «en 150 M. afstand van den Meerweg in den Boekelerpolder, die den Heilooërdijk met den nieuwen weg van Heiloo naar het Noord- hollandsch kanaal verbindt Het weggetje naar de boerderij loopt dood, zoodat slechts bekenden daar iets van de situatie kunnen weten. Het gezin heeft, naar de heer v. d. Bo gaard ons vertelde, met Heiloo geen contact. De kinderen bezoeken de R.K. school in Alkmaar, terwijl het gezin ook in Alkmaar naar de kerk gaat. Men leeft er vrij en voor uitgaan heeft geen van de gezinsleden in de omgeving nog eenig contact. Het meisje, dat flink uit de kluiten is ge- groeit en zeer sterk is, melkt steeds de koeien bij de boerderij. Hoewel een deel van de koeien reeds op stal staat, bleef zij aan 't melken van de koeien, op ongeveer 25 M. van de boerderij, de voorkeur geven. De koeien, die nog buiten zijn, worden voor het melken uit het land opgehaald. Toen hedenmorgen kwart over vier het meisje daartoe zich in het land begaf, werd zy bij het aan de tochtsloot gelegen dam- hek door de twee onverlaten gegrepen. Zij kon nog een gil geven, doch de bandieten snoerden onmiddelijk haar mond. Zij ver weerde zich desondanks hevig, maar werd bewusteloos geslagen, met het hierboven ge noemde gevolg. Dat dé worsteling zeer he vig is geweest bewijzen de blauwe plekken die het meisje op haar lichaam kreeg. De messneden zijn niet levensgevaarlijk, hoewel de borstsneden gehecht moesten worden. Onmiddellijk heeft de vader de politie In Alkmaar en een medicus met het gebeurde op de hoogte gebracht. Aanvankelijk vond de medicus het wenschelijk, het meisje naar het ziekenhuis te vervoeren, doch het kind, dat zeer zenuwachtig was, bleef liever thuis, zoodat de borstwonden daar hedenmorgen zijn gehecht. Het onderzoek van de politie. De Alkmaarsche politie, die slechts op verzoek van de gemeente Heiloo assistentie kon verleenen, moest zich er toe bepalen, den gem.-veldwachter van Heiloo, den heer Geertsema, met het gebeurde in kennis te stellen en deze stelde, geassisteerd door de rijkspolitie, onmiddellijk een onderzoek in. Voor het opsporingswerk kon hier van po litiehonden geen gebruik worden gemaakt, aangezien de koeien geen honden in het land dulden. Het vermoeden bestaat, dat de on verlaten van uit Heiloo, door het land, naar de boerderij zijn gekomen. De politie van Heiloo verzoekt een ieder die inlichtingen over de onverlaten kan ge ven, daarvan melding te doen. Het vermoeden, dat men hier te doen heeft met het werk van een paar ontvluchte patiënten van de St. Willebrordusstichting uit Heiloo, kan met beslistheid worden tegen gesproken, aangezien geen van de patiënten wordt vermist. Hoogstwaarschijnlijk heeft men te doen met een paar z.g. Zondagvisschers. Den vori- gen dag toch passeerden een paar van deze lieden langs de tochtsloot het meisje, toen dit zat te melken. Het was toen nog te don ker om het meisje te herkennen en de op merking van de visschers: „Je bent ook al vroeg aan den slag, baas" had het meisje toen onbeantwoord gelaten, om hen in den waan te laten, dat inderdaad de boer aan het melken was. DOODE STIER IN BESLAG GENOMEN TE URSEM. Zaterdagmorgen is te Ursem door den gemeente-veldwachter een doode stier, die vermoedelijk aan mond- en klauwzeer was gestorven en zonder machtiging van den burgemeester werd vervoerd, in beslag ge nomen. OPBRENGST COLLECTE. De Zaterdag hier ter stede gehouden collecte ten bate van de Vereeniging voor Zuigelingenbescherming heeft bruto 300.30 opgebracht. Het vereenigingsbestuur richt een woord van hartelijken dank tot allen die tot het welslagen van deze collecte hebben medegewerkt. AUTO OVER DEN KOP GESLAGEN. Zaterdagmiddag heeft aan den Wa lingsweg te Wieringerwaard een auto ongeval plaats gehad, dat voor den chauf feur, den heer Arends, vertegenwoordiger van de firma van Wa veren, wonder boven wonder goed is afgeloopen. Nabij 't bruggetje aan> den Teetjesweg was de weg vanwege het bietenrijden en den regen nog al glibberig, waardoor de auto begon te slippen met gevolg dat zij met geweld tegen de leuning reed, een slag over den kop ging om daarna over de andere leuning met de wielen over het water te blijven hangen. Beide leuningen waren totaal afgeknapt De auto heeft men bij den heer Rot in de schuur gebracht, terwijl de chauffeur per fiets naar Schagen is gegaan om ver der zijn reis per spoor voort te zetten. TONGBLAAR BIJ MENSCHEN. De heer van der Meer, directeur van „Excelsior" te Heerhugowaard schrijft ons: In een berichtje waarin melding gemaakt wordt van het voorkomen van tongblaar bij personen in de Heerhugowaard wordt geadviseerd om naast de melk ook de kar nemelk te koken. Dit echter is beslist on- noodig, wanneer men deze betrekt van eene fabriek, welke de room pasteuriseert, omdat dan ook automatisch de daarvan komende karnemelk reeds gepasteuriseerd is. Ook de room van dergelijke fabrieken betrokken is onschadelijk. Wel wil ik er even op wijzen, dat vooral op het platteland vele menschen de ge woonte hebben de ongekookte melk te roomen te zetten om een „roompje" te hebben voor koffie of thee. Het is dan wel de gewoonte de overblij vende melk te koken, maar het roompje (het is immers zoo weinig) wordt onge kookt gebruikt. Door het echter vooral in tijden van tongblaar in de koffie te doen, kan men leelijk op de koffie komen. Wanneer men zijne karnemelk betrekt van een zelfkarnenden boer, moet ze wel op de eene of andere manier verhit wor den. DE GASKWESTIE TE WARMENHUIZEN. De raadsleden C. Roosendaal en P. Tesse- laar, verzoeken ons te melden, dat zij in de comitévergadering, waarin het verzoek van Ged. Staten ter tafel kwam, om opnieuw onderhandelingen met Alkmaar aan te knoopen over de overdracht van het gas bedrijf, als tegenstanders niet hebben toe gestemd, dat voor de gasafnemers aanslui ting bij Alkmaar voordeeliger was en dat aansluiting de gemeente van een groot risico bevrijdde, maar van oordeel waren, dat voor het behoud van een paar gezinnen ten bate van den middenstand maar offers gebracht meesten worden. Beide heeren verklaren, dit niet te heb ben betoogd en dat zij over betere motieven beschikken, die zij echter niet bekend maken, omdat de aangelegenheid in besloten vergadering is behandeld. Hoewel wij gegronde reden hadden om het gewraakte te publiceeren, hebben wy geen bezwaar om de ontkenning van beide heeren te vermelden. Wij betreuren het, dat de heeren hun werkelijke motieven om tegen te stemmen, niet kenbaar maken en vertrouwen er op, dat zij die in een openbare vergadering, waar het ingekomen stuk van Ged. Staten behandeld behoort te worden, wel naar voren zullen brengen. Voorhands blijven wij in de weigering om opnieuw de onder handelingen te openen, onwil zien. Het openen van onderhandelingen toch beteekent nog geen besluit tot overdracht en als de heeren werkelijk over betere motieven be schikken, dan hadden zy die bij de onder handelingen naar voren kunnen brengen. Nu maakte hun houding den indruk, dat zij weerlegging van hun motieven door des kundigen vreezen. Wij kunnen voor de houding van den gemeenteraal van Warmen- huizen, die in comitévergadering zich oor spronkelijk met het voorstel van B. en W. vereenigden, maar in openbare vergadering, onder invloed van een door „De Hanze" ingezette actie, omdraaide, geen bewonde ring hebben. In Bellevue te Den Helder werd Zater dag de tiende vergadering gehouden van bovengenoemde organisatie; er waren elf V. V. V.'s vertegenwoordigd. De voorzitter, mr. D. Breebaart, heette in zyn openingswoord speciaal welkom burgemeester G. Ritmeester, die met den gemeentesecretaris mr. dr. van Bolhuis en weth. W. de Boer het gemeentebestuur vertegenwoordigde en voorts de heeren mr. Planten en Westerman, resp. directeur en adjunct-directeur van de A. N. V. V. Spr. verheugde zich over deze belangstel ling en besloot met de federatie in de be langstelling zoowel van het gemeentebe stuur van Den Helder als van de directie van de A. N. V. V. aan te bevelen. Medegedeeld werd dat Alkmaar 25 subsidie tot wederopzeggens had toege zegd; van de gemeentebesturen van Hoorn, Texel, Beemster, Velsen, Wormer- veer en Purmerend werd bericht ontvan gen, dat geen subsidie zal worden ver leend; Wieringen zegde 5 subsidie toe, behoudens goedkeuring van Ged. Staten. Ook de gemeente Den Helder verleent 25 subsidie. De provincie heeft afwijzend beschikt op het subsidie-verzoek, doch nadere overweging van het verzoek werd toege zegd en het is niet uitgesloten, dat in de toekomst subsidie zal worden verleend; dit zal, aldus de voorzitter, dan tevens het Bioscopen. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer „De koerier van den Tsaar" (hist.-rom.); hoofd rol Adolf Wohlbrück. Toegang boven 18 jaar. «r, Woensdagmiddag, half 3, matinee. Bioscoop Harmonie, 7.30 uur, tot en met Woensdag, hoofdnummer Sherlock Holmes (amus.); hoofdrollen Hans Albers en Heinz Rühmann. Toegang eiken leeftijd. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Waarheen China (cultureele film); extra: Een liefdeslied per radio (amus.) Toegang eiken leeftijd. Eiken middag, half 3, matinee. City-theater, 8 uur, hoofdnummer Zeven de hemel (rom.); hoofdrol Simone Simon. Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Dinsdag 26 October. 8 uur, gebouw De Unie, genootschap Hol landFrankrijk. Spreker: Octave Aubry over „L'homme chèz Napoleon". moreele voordeel van een officieele er kenning van de federatie beteekenen. Op een vraag van den heer Nijpels deelde de voorzitter mede, dat alleen de A. N. V. V. subsidie van de provincie ontvangt. De heeren mr. J. P. Bosmani en J. Th. Schneiders werden als bestuursleden her kozen, terwijl in de vacatures-Biersteker (Den Helder) en Voet (Velsen) met op 1 na algemeene stemmen werden benoemd de heeren H. Nijpels en mr. A. Moens, resp. te Den Helder en Beverwijk. De voorzitter bracht den scheidende bestuursleden dank voor hetgeen zij in het belang van de federatie hadden ge daan, speciaal deni heer Biersteker, van wien destijds het idee van de federatie was uitgegaan. Tot vice-voorzitter was door het bestuur aangewezen mr. J. P. Bosman. De begrooting 1938 werd vastgesteld in ontvangsten en uitgaven op 560 met een post aan onvoorzien van 175. Het voordeelig saldo vara '37 bedroeg 270; de post contributies aangesloten vereenigingen was 220, subsidie e. d. 70. Er is een reserve van 400 500. De kwestie-Castricum. De voorzitter deelde mede, dat Castri- cum Vooruit als lid van de federatie had bedankt in een niet-beleefd schrijven, waarin geprotesteerd werd tegen den aanval van mr. J. P. Bosman op het beleid van burgemeester Sloet van/ Castricum bij de opening van een bioscoop te Castricum. De burgemeester had n.L om principieele redenen geweigerd bij die opening een rede te houden. Het bestuur heeft V. V. V. Castricum daarop gevraagd naar deze vergadering te komen, welke uitnoodiging niet werd geaccepteerd. Spr. vond het een zeer zon derlinge houding, om eerst niet zijn con tributie te betalen en dan te bedanken als lid. Mr. Bosman kreeg hierna gelegenheid zijn standpunt over deze kwestie uiteen te zetten. Hij had een uitnoodiging om bij de opening van die bioscoop te spreken afgewezen, omdat hij vond, dat zulks niet op zyn terrein lag. De voorzitter van V. V. V. te Castricum kon niet wegens ambtsbezigheden en om dat de afdeeling blijkbaar over bevoegde sprekers niet beschikte, heeft spr., in over leg met den voorzitter te Castricum, als federatie-bestuurder de uitnoodiging aan vaard. Ook de burgemeester voelde er niets voor. In tegenwoordigheid van het gemeente bestuur en V. V. V.-bestuur heeft spr. toen de openingsrede gehouden, welke hij be gon met de verklaring in navolging van de rede, die burgemeester de Vlugt juist in de Bijenkorf te Amsterdam had gehouden dat het de taak is van een gemeentebestuur het particulier initiatief te steunen en voort te helpen. Misschien had het ook in Castricum op den weg van het gemeentebestuur gelegen, doch om door spr. niet te beoordeelen redenen werd het niet gedaan. De opening van de bioscoop oordeelde spr. een algemeen belang voor het vreem delingenverkeer, evenals destijds de opening van het badhotel te Castricum aan Zee en dat te Bergen aan Zee, welk laatste spr. het eenigst-fatsoenlijke hotel van Alkmaar en omgeving noemde. Dat spr. bij de opening van de bioscoop te Castricum gesproken heeft, daar is niemand over gevallen, alleen de V. V. V. te Castricum, dat zegt te spreken namens het gemeentebestuur, hetgeen spr. niet gelooft, omdat het gemeentebestuur zelf mans genoeg is om te protesteeren. De heer Biersteker was van oordeel, dat V. V. V. zich niet met zulke dingen moest bemoeien, waarop de heer Bosman be toogde, dat het op den weg ligt van V. V. V. zulks wel te bevorderen; toen spr. in Alkmaar voorzitter werd, was no. 1 van zijn program een schouwburg in Alkmaar; in 1915 was hij er bijna mee klaar, doch alleen aan de gemeentepolitiek van Alk maar is het te wijten, dat het niet door ging. Het schrijven van Castricum werd voor kénnisgeving aangenomen, terwijl op voors6tel van mr. Moen6 gevraagd zal worden aan het gemeentebestuur of de burgemeester zich gegriefd gevoelde door de woorden van mr. Bosman. Mr. Bosman zeide nog, dat de burge meester alleen gegriefd was door de han delingen van den eigenaar bij den bouw, was de re^en dat hij niet by de opening wilde spreken, niets anders. Wat de mora liteit van het nieuwe bestuur van Castri cum Vooruit betreft, dat destijds den heer Aukes wipte, die blijkt wel uit het schrij ven van Castricum. Op aandringen uit de vergadering zegde de voorzitter toe, dat het bestuur nog pogingen zal doen, om Castricum in het l s ;..v rechte spoor te brengen, al acht hij de mentaliteit van Castricum niet de juiste. Spr. deelde voorts mede, dat Bergen geen lid wenscht te zijn, omdat tegenover de contributie van 50 te weinig stond. Spr. vond dit zeer jammer, omdat Bergen de grootste afdeeling is. Misschien had de federatie iets voor Bergen kunnen bereiken, inzake het vliegveld, ofschoon achteraf gebleken is, dat er toch niets aan te doen was, doch er zou iets anders kun nen zijn. Er zullen nogmaals pogingen ge daan worden bij Bergen. Op de vraag van den hëer Nijpels deel de de voorzitter mede, dat de V. V. V. Mooi Texel niets voor aansluiting voelt en meent, dat ze de federatie niet noodig heeft; V. V. V. de Koog is echter lid van de federatie. In bespreking kwamen hierna plannen om een terrein-rit voor motorrijders te or- ganiseeren in den voorzomer-1938, zoo mo gelijk in het rayon der federatie. De heer Butter (Hoorn) voelde er weinig voor mee te werken aan deze poging tot doodslag; hij wees op het verzet van Alk maarsche doktoren, om de motorraces bij te wonen. Mr. Bosman noemde dit een praatje van de pers, dat reeds door den dokter zelf ge desavoueerd was. De heer Schneiders zag in de terrein- ritten niet dat gevaar van de motorraces; het is meer behendigheidssport; de voor zitter merkte op, dat door de landsregee- ring, met namen door Defensie, deze ter- reinritten zelfs gepropageerd worden. Het bestuur werd gemachtigd de plannen nader uit te werken. Besloten werd voorts niets definitiefs te besluiten omtrent uitgifte van een nieuwe gids; van de eerste gids werden 800 ex. verspreid; de 600 resteerende zullen dit jaar verspreid worden. Uit den opbrengst van de terrein-ritten hoopt het bestuur dan de uitgave van een nieuwe, minder-lijvige, doch meer geïllustreerde gids of 'n fol der uit te geven. Op verzoek van den heer Westerman zal dan overleg met de A.N.V.V. gepleegd wor den, omdat men van die zijde een lande lijke uitgave overweegt; om meer eenheid in de streekgidsen te verkrijgen. Daar men de voorkeur geeft aan eigen uitgaven, werd besloten voorloopig geen advertentie te plaatsen. De agenda was hiermee afgehandeld. Burgemeester Ritmeester bracht het be stuur dank voor hetgeen de federatie voor Den Helder doet; met medewerking van de Marine blijft Den Helder een attractie voor heel Nederland. Spr. eindigde met de beste wenschen voor een goede samenwerking tusschen gemeente Den Helder en federatie. Mr. Planten en de heer Westerman, die hierna nog het woord voerden drongen beide aan op samenwerking der V.V.V.'s onderling en tot het streven naar grooter organisatie in federatie verband; alleen dan kan de A.N.V.V. haar functie goed vervul len. Op een vraag van de afd. Petten deelde de voorzitter mee, dat de plannen voor den weg PettenSt. Maartenszee in vergevor derden staat van voorbereiding zijn. Op een vraag van den heer Bosschart deelde de heer Margadant mee, dat er plannen zijn, om een aanzienlijke verbete ring aan te brengen aan de wachthokjes in de Bergerhout; het wachten is op finan- ciëele mogelijkheden. heer Nijpels vroeg pogingen in het te stellen voor een landelijke bus- De werk gids. Op een vraag van Callantsoog zegde de voorzitter toe, dat overwogen zal worden de voorjaarsvergadering in Callantsoog te houden, dat dan ^ijn 20-jarig bestaan viert. De voorzitter sloot hierna de vergade ring met een woord van dank speciaal aan ku^gen^ester Ritmeester en de directie van A.N.V.V. Na de lunch werd een bezoek gebracht aan den Onderzeedienst; in den namiddag bood V.V.V. Helders Belang thee aan. ALKMAARSCHE SCHILDERS NAAR DEN DEN HELDER. Naar wy hedenmorgen uit den Helder vernamen, zouden een groot aantal werk- looze Alkmaarsche schilders aldaar tewerk gesteld zijn by de herstelwerkzaamheden aan H. M. kruiser de „Java". Dit oorlogs schip is uit Indië gerepatrieerd en moet nu weer geheel worden nagezien. Waar het schip echter in Januari weer gereed moet zyn voor het vertrek, moeten de werk zaamheden in een versneld tempo geschie den en zoo zijn er thans ongeveer 400 man aan het werk op den grooten kruiser. Waar het hier Alkmaarsche werklooze schilders betreft, hebben wij naar het be richt zelf te bevoegder plaatse geinfor- meer. De heer v. d. Heuvel, directeur van de arbeidsbeurs alhier, was zeer verheugd, dat hy ruim 20 werkloozen had kunnen pJaatsen voor het normaal-loon, waarbij de £fn bovendien nog kindertoeslag krygen. Dank zy zyn bemiddelng is het dp cnh-i^en au*obus te charteren, waarmee de schilders eiken morgen naar den Hel- als zy per trein zouden moeten reizen, Z°"de" 5.50 moeten betalen aan reis- geld terwyl de buskosten voor hen 3 per week en per persoon bedragen. De schilders zijn vol animo naar den Helder vertrokken met de zekerheid, dat zy voorloopig weer werk hebben en een goed-loon verdienen. Krachtige tot matige wind nit zuidelijke richtingen; zwaar bewolkt tot betrokken met tijdelijke opklaring; tijdelijk regen; later regenbuien; aanvankelijk weinig ver andering in temperatuur. Stormachtig en regen. Het geheele waarnemingsgebied wordt in genomen door een uitgebreid gebied van lagen luchtdruk met verschillende minima. Diepe minima trekken met een betrekkelijk geringe snelheid in zuidwest-noordoostelijke richting door het westen over Engeland en de Noordzee en verdwijnen langs de Noorsche kust naar de Poolzee. Minder diepe minima nemen hun weg dwars over centraal-Europa naar Polen en de Baltische Staten. Over Groenland ligt een gebied van hoogen luchtdruk. Langs de oostzijde van de lyn, die de opvolgende minima van het de pressie-gebied verbinden, waaien warme winden, die over de Noordzee, in het Oost zeegebied en langs de Noorsche kust tot hoog in het noorden hooge temperaturen veroorzaken. Aan de westkust waaien kou de polaire winden, zoodat op Janmayen en op IJsland sneeuwstormen voorkomen en in Ierland en tot ver zuidelijk op den oceaan de temperaturen laag zijn. De de pressies gaven regen over uitgestrekte ge bieden. De zware ^egens vielen op de Noor sche zee en aan den ingang van het Kanaal, om de Golf van Biscaye en in het geheele gebied ten westen van Ierland heerschen zware stormen. Op het vasteland blijft het weer, niettegenstaande de lage barometer standen, rustig en in oost-Frankrijk, Zwit serland en zuid-Duitschland is het weer helder en windstil en was de nacht zelfs zeer koud. In oost-Duitschland is daarente gen het weer bewolkt met zware regens. Het is te verwachten, dat het storm achtige weer, met nu en dan regen, voorloopig het heerschende type voor onze omgeving zal zijn. LICHT OP! Hedenavond voor rywielen, motorrytui- gen en andere voertuigen van 17.24 uur tot 6.12 uur licht op. CJroote ritten speciale tarieven. MOEDERVREUGD BIJ ORANJEGEBOORT'. Het comité verzoekt ons opname van het volgende: Het Alkmaarsche damescomité, dat zich had voorgesteld om, daartoe in staat gesteld door de burgerij der stad, bij de komende vreugde in het Prinselijk huis tien Alk maarsche gezinnen te verblijden met de komst aldaar van een nieuwen wereldbur ger, voelt zich bij dezen gedrongen reeds zijn hartelijken dank uit te spreken aan allen, die het tot nu toe zoo gul tegemoet zijn getreden. Het plan, om 10 wiegen met volledigen uitzet te kunnen wegschenken, zal voortgang vinden dank zij de vele gel delijke gaven en de geschenken-in-goede- ren, die vele winkeliers op zoo practische en nuttige wijze hebben beschikbaar ge steld. Een uitzet is eigenlijk nooit volledig! vele grootere en kleinere nuttigheden kun nen hem vervolmaken! Diegenen, welke voor dit doel hun gaven nog willen zenden, worden verzocht dit in ieder geval vóór 15 November te doen: gironummer mevr. Cohen Stuart nr. 56516. Besluit hiertoe on middellijk! Het is noch wenschelyk, noch doenlijk de geschenken apart te vermelden; een uitzon dering willen we maken voor één groote gift, die op zoo aardige wijze wordt gege ven: Het jonge meisjesclubje „Haddak" (enkele leerlingen van het Gymnasium) heeft het comité meegedeeld een ganschen, eigenhandig-gemaakten bakbyuitzet met wieg te willen schenken, waardoor het comité niet slechts 10 maar zelfs 11 vreug degeschenken kan geven. Een medeleven, dat het comité met ijver verder doet gaan! VERKOOP GROND GELEGEN TUSSCHEN DEN BOEZEMSINGEL EN DEN TIENENWAL. In bylage no. 143 schryven B. en W. De heer P. van der Borden alhier, heeft verzocht voor zich of zijne lastgevers van de gemeente te mogen koopen Ie een per ceel bouwterrein, gelegen tusschen den Boezemsingel en den Tienen wal, gr°ot ongeveer 5509 M2, voor den prijs van per M2, teneinde daarop arbeiderswo ningen te bouwen; He een op den onder I bedoelden grond staande woning (welke zal moeten worden afgebroken) voor den prys van 50.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 2