LBuitenland JUiMicaties Spoct Ome JCotouiëa URSEM De negen mogendheden- conferentie. het noodweer in de palembangsche bovenlanden. de hevige bandjir op sumatra. Langs de N.H.V.B.-velden. 9 e Glimlachje Nieuws in 't kort. DERDE BLAD Tooneeluitvoering. I De terreur in Palestina. - De telefoon- De St. Jozeph-Gezellenvereeniging her- verbindingen van Jeruzalem met Egypte dacht Zondag haar tweede lustrum met een zÜn wederom verbroken. In dorpen langs feestdag en uitvoering, 's Morgens werd het den spoorweg LyddaKantara zijn wegens feest ingezet met kerkelijke plechtigheden, het doorsnijden der telefoondraden talrijke waarna een ontbijt in het Gezellengebouw aan den Stationsweg, 's Avonds was er feest in het Brunogebouw. Voor een tjokvolle zaal werd een stuk uit 1936 opgevoerd, „De Roode Adelaar", oorlogsdrama in vier be drijven door GuilL Dumont en Frits -'an Duinen. Het stuk speelt aan het nationale front tijdens den Spaanschen burgeroorlog. Het stuk werd gedragen door Leo Peter - sen (J. Kaandorp Pzn.) en den Rooden Ade laar (R. Morsch). Een goede kracht was ook pater Ambrosio (de heer A. Borst). De too- neelen waren bijzonder getroffen, een com pliment voor het bureel in de boerenwoning en de cel waar de Roode Adelaar op zijn ein de wachtte. Mimiek, uitspraak en uitbeel ding waren in menig opzicht te roemen. Voor de komische noot zorgde Dianca, landbouwer (J. Bolten). Het publiek was gul met het applaus, dat na afloop tot een ovatie aangroeide. Een gezellig bal besloot den feestavond. R.K. consultatiebureau. In de bestuursvergadering van het Wit- Gele Kruis is behoudens goedkeuring der vergadering besloten om, als onder-afdeeling van het Wit Gele-Kruis, een r.k. consultatie bureau te stichten. Commissie voor steunregeling. B. en W. van Ursem hebben tot lid der Commissie voor de steunregeling van de kleine boeren benoemd: J. Veldboer, voor zitter; A. Buys, lid (als werknemer); J, Buis Jr. lid (als voorzitter van de HolL Mij. v. Landbouw); P. J. Bolten, secretaris; H Bruin, Schermerhorn A 128, van de voor lichtingsdienst districtsleider. Opbrengst collecte. De collecte, in de vorige week gehou den ten bate van het kleeding-, dekking- en schoeiselfonds v. d. extra B-steun, heeft alhier het mooie bedrag opgeleverd van ruim honderd gulden. Uitslag aanbesteding. Uitslag aanbesteding voor de bouw van een boerderij voor den heer J. v. d. Lee te Medemblik, door den bouwkundige J. S. Wijte te Spierdijk: J. Besteman, Schoorl 10548. A. J. Hille, Ursem - 9868.- Gebr. Boekei, O. Niedorp - 9850.- P. Boots, Oudorp - 9250. J. Kops, Heiloo - 9200. J. Faus, N. Niedorp - 9185. N. Bijl, Bergen - 9177. Th. Hoogewerf, Ursem - 8989. G. Jonker, Ursem - 8987. J. Hamstra, De Rijp - 8975. G. Kuipers, Hoogwoud - 8940. Fa. Blanken en de Vries, N. Niedorp - 8767. A. Dekker, Spierdijk - 8750. D. v. Diepen, Schermerhorn - 8635. J. Heddes, Berkhout - 8597.— J. Bot, Medemblik - 8250. N. Hoogzaad, Spanbroek - 8225. C. Hoogzaad, Oudorp - 8042. W. Vertelman, Zwaagdijk - 7394. Het werk is gegund aan den heer C. Hoogzaad te Oudorp, raming 8042.- Opening wellicht eenige dagen uitgesteld. Het is mogelijk, dat de opening der negen mogendhedenconferentie in ver band met de omstandigheden eenige dagen wordt uitgesteld en dat de con ferentie bijvoorbeeld in plaats van Za terdag a.s. den daarop volgenden Woens dag geopend wordt. Er is echter nog geen enkel besluit genomen. Japan zal niet deelnemen. Berichten in de Japansche bladen melden, dat het Japansche kabinet hedenmorgen het ontwerp-antwoord van Japan betreffende de uitnoodiging tot deelneming aan de ne gen mogendhedenconferentie besproken heeft. Tevens werd de verklaring besproken, welke de Japansche regeering dienaan gaande zal publiceeren. Een uiteindelijke beslissing is echter nog niet genomen. Vol gens de dagbladen moet nog overleg ge pleegd worden tusschen de departementen omtrent een wijziging in de bewoordingen van het antwoord. Bijgevolg is het waar schijnlijk, dat het antwoord omstreeks 28 Oc- tober a.s. aan België zal worden gezonden, wanneer de keizerlijke sanctie is verkregen. Reuter voegt hier nog aan toe, dat de och tendbladen van heden overeenstemmend van meening zijn, dat Japan besloten heeft de uitnoodiging voor de negen mogendheden conferentie van de hand te wijzen en dat verwacht wordt, dat morgenochtend door het kabinet goedkeuring zal worden gehecht aan den tekst van het antwoord aan België. arrestaties verricht. Russisch schip vergaan. - Naar de Prawda Sewere uit Archangel meldt, is het Sowjet-Russische vrachtschap Majek tij dens een zwaren storm in de Witte Zee vergaan. Elf personen zijn daarbij om het leven gekomen. De positie der Poolsche joden in Dantzig. - In verband met het feit, dat ten gevolge 'van de boycott der joodsche bevol king in Dantzig door nationaal-socialistische brievenbestellers verschillende Poolsche burgers schade hebben geleden, heeft de commissaris-generaal van Polen bij den senaat van de vrije stad een nota ingediend, waarin geprotesteerd wordt tegen de pas sieve houding der Dantziger autoriteiten en waarin met nadruk erop wordt gewezen, dat het dulden der boycott-actie en der ex cessen, welke een aanslag beteekenen op de belangen der Poolsche burgers, inbreuk maakt op de verplichting voortvloeiende uit de Poolsch-Dantziger overeenkomsten, met name op het protocol van 13 Augustus 1932, waarbij de senaat zich verbindt alle demon straties en vijandige daden gericht tegen Poolsche burgers te voorkomen. Het antwoord van den senaat verzekert den commissaris-generaal van Polen, dat preventieve maatregelen zijn genomen en dat de gevallen, waarin door Poolsche bur gers schade is geleden, met spoed zullen worden onderzocht. Terroristen ontdekt. - Het Joego-Slavi- sche agentschap Avala deelt mede: Eenige dagen geleden is een uit vier personen be staande terroristische groep te Llubliana (Laibach) gearresteerd. Tijdens een ten huize van een hunner ge daan onderzoek zijn dertig revolvers ge vonden. Hiervan waren eenige aan de poli tie ontstolen. Voorts heeft men twee ge weren aangetroffen. Het onderzoek wordt voortgezet om o.m. vast te stellen of de leden dezer groep nog met anderen betrek kingen onderhouden. Houtvesterswoning met zeven perso nen weggespoeld. - In Bosnië zijn door den overvloedigen regenval de rivieren sterk gezwollen. Nabij Boegojne is een hout vesterswoning met zeven personen wegge spoeld. Van de menschen heeft men niets meer teruggevonden. Internationaal misdadiger gearresteerd, - De politie heeft te Luik den Hongaarschen terrorist Coloman Buday gearresteerd. Hij werd door de internationale politie gezocht, omdat men hem verdenkt twee jaar geleden een schot te hebben gelost in de vergade ring van den Volkenbond. Ernstige botsing te Bangalore. - Het feit, dat Zondag te Bombay het prominente lid van het congres, Nariman, gearresteerd is, heeft opwinding veroorzaakt, te Banga lore schoolde een groote menigte samen. De politie trachtte de betoogers met behulp van den gummistok uiteen te drijven. Toen zij hierin niet slaagde, zag zij zich gedwon gen van de vuurwapenen gebruik te ma ken, met het gevolg, dat zestig personen gewond werden en naar het ziekenhuis moesten worden overgebracht. Nariman werd gearresteerd, omdat hij ondanks het verbod van de regeering van Mysore een toespraak tot studenten had gehouden. Te Bombay zijn uit protest tegen de arrestatie op de markten, met inbegrip van de effec tenbeurs en de katoenbeurs, geen zaken gedaan. Italiaansche ballingen ontsnapt. - De correspondent van „Le Soir" te Tunis meldt, dat de vroegere Italiaansche socialistische afgevaardigde Costa met vier metgezellen ontsnapt is van het eiland Lampedusa, waar zij sedert lang wegens een politiek delict waren geïnterneerd. Zijn zijn met een vaar tuigje te Tunis aangekomen. Hevige vechtpartij tusschen zeelieden. - Bij een vechtpartij tusschen zeelieden te Antwerpen werden twee broers, Engel- schen, zoo ernstig toegetakeld, dat een hun ner aan zijn wonden is bezweken. De klop partij heeft zich voorgedaan aan de haven. Nationalisten gearresteerd in Zuid Slavië. - Zondag heeft de politie te Ljoe- bliana een vijftigtal leden van de organisa tie Narodna Odurana (nationale verdedi ging) gearresteerd. Men zou bij eenigen hunner wapenen en munitie hebben gevon den en men zou hen er van verdenken een staatsgreep te hebben willen voorbereiden. Hevige aardschok waargenomen. - Uit Varazze in Italië wordt gemeld, dat zich daar in den afgeloopen nacht een hevige aardschok heeft voorgedaan, welke gepaard ging met onderaardsch gerommel. De be woners geraakten in paniek, doch er zijn geen slachtoffers te betreuren en er wordt evenmin gemeld dat er schade is aangericht. hebben bijgezet, waarop de mandoer zijn mes trok met het gemelde gevolg. De dader, die reeds tien jaar in dienst der onderneming is, is in arrest gestald. Hij heeft bekend. Omtrent de gevolgen van den zwaren Bandjir en het noodweer in de Palembang- sche bovenlanden, waarvan reeds gisteren melding is gemaakt, kan nog uit Palembang worden medegedeeld, dat de bevolking schade heeft geleden door het afdrijven van rubbervlotten. De brug bij Loeboeklingagu is beschadigd en bij Bangko is de weg ge deeltelijk weggeslagen, waardoor het ver keer in beide richtingen is gestremd. Het water zakt langzaam. Door hevige bandjirs in Doesoen Tand- jongheran, Lampongsche districten, zijn acht in den vischval Aer Beliti visschende Dossalieden blijkbaar door de hevigheid van deze bandjirs verongelukt. Een hunner bekwam een gebroken been. Vier lijken zijn reeds gevonden. In den weg van Palangoelaktanding zijn minstens drie nieuwe bruggen weggeslagen. HINDERWET. Heden is op de gemeente-secretarie ter inzage gelegd een verzoek met bijlagen van de N.V. Bataafsche Import Mij., gevestigd te 's-Gravenhage, om vergunning tot het op richten van een ondergrondsche benzine bewaarplaats met aftapkraan, voorzien van een electro-motor van P.K., aan de ach terzijde van het perceel RITSEVOORT nr. 27, aan de Baanstraat. Bezwaren tegen deze oprichting kunnen worden ingediend ten stadhuize, mondeling en DINSDAG, 9 NOVEMBER A.S., voor middags te ELF UUR en schriftelijk vóór of op dien tijd. Gedurende drie dagen vóór gemelden dag kunnen de verzoeker en hij, die bezwaren heeft ingebracht op de secretarie dezer ge meente van de terzake ingekomen stukken kennis nemen. Alkmaar, 26 October 1937. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, F. H. VAN KINSCHOT, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. GEMEENTELIJK BUREAU VOOR SOCIALE ZAKEN. Bekendmaking. De Directeur van het Gemeentelijk Bureau I voor Sociale Zaken deelt aan belanghebben den mede, dat gedurende het tijdvak van Woensdag 27 October tot en met Dinsdag 2 November 1937 de volgende kleuren bons geldig zijn: Margarinebonnen oranje kleur. Gehaktbonnen wit met roode streep. Bak- en braadvetbonnen blauwe kleur. Alkmaar, 26 October 1937. De directeur voornoemd, E. v. d. HEUVEL. Voetbal. BAKHUYS MAG IN FRANKRIJK SPELEN. Echter eerst met ingang van 31 December a.s. Na een vergadering welke meer dan 2 uren duurde, heeft het bestuur van de Federation Frangais Du Football Associa- tion (F. F. F. A.) gisteravond haar goed keuring gehecht aan het besluit van het comité „Du Statut Professionel" dat alle aangelegenheden regelt betreffende con tracten tusschen de verschillende voetbal clubs en beroepsspelers, om Bakhuys toe stemming te verleenen uit te komen voor de F. C. Metz. Gezien echter het feit, dat Bakhuys zoo wel met de F. C. Metz als met de F. C. Reims in contact stond, zal deze regeling eerst op 31 December a.s. in werking tre den. Tegelijkertijd werd nog een voorstel van een der leden van de commissie aangeno men om het reglement, betreffende het engageeren van buitenlandsche beroeps voetballers in Frankrijk te verscherpen. Normale uitslagen, waarbij alleen Egmondsche Boys I zich bijna en de Egmondsche Boys-reserves zich geheel laten verrassen. Het is weer een normale Zondag ge worden, want de uitslagen zijn vrijwel ge vallen, zooals we ze verwacht hadden. Bijna was het D. T. S. II dat bezoek van 't pittige Egmondsche Boys I had gelukt, voor een verrassing zorg te dragen. De re serves van de Egmonders daarentegen begingen in eigen huis 'n leelijken misstap, waarbij het spelen met invallers mede een der oorzaken zal zijn geweest. In de eerste klasse A begint nu meer teekening te komen, daar de uitslagen van thans een kop- en staart- groep laten zien. Het leidende Beemster I had bezoek van K. F. C. IV en dat beteekende nog heusch geen makkelijke opgaaf voor de Beem- sternaren. De leiders sloegen zich er echter keurig door heen en wonnen met 42. Bij de ontmoeting C. S. V. IO. F. C. I zou het aan spannng niet ontbreken en inderdaad! Dat er spanning geweest zal zijn, laat ingetwijfeld de uitslag 11 zien, overigens een resultaat, wat de kracht van beide ploegen wel goed weergeeft. Oudorp I kon hier meteen van de gele genheid profiteeren, om naar de tweede plaats op te klimmen, dank zij haar ver dienstelijke 03 overwinning op het Sport park tegen Alcmaria IV verkregen. Een mooi stuk werk van de Öudorpers en een teleurstelling voor de withemden, die nu in de staartgroep zijn afgezakt. Bij het treffen Zaandijk IIR. C. Z. I zou de overwinnaar in de running blijven. De Zaandijkers waren met een 21 uit slag de gelukkigen. Schoorl II schakelde in eigen omgeving Dirkshorn I met een 3—1 nederlaag geheel voor de bovenste plaats uit De stand is hier: Ursem I 6 5 0 1 2ft—13 10 Bergen II 6 5 0 1 26—8 10 Egm. Boys II 6 4 1 1 22—14 9 Schoorl II 5 2 0 3 15—15 4 M. E. v. o. n 5 2 0 3 16—24 4 Dirkshorn I 5 1 1 3 13—13 3 Koedijk II 5 0 3 2 8—22 3 C. S. V. II 5 0 2 3 7—18 2 Vrone II 3 0 1 2 5—15 1 De vierde klasse D liet een nieuwe zege (03) voor het leiden de D. T. S. III zien waartoe Schagen IV in eigen huis werd geslagen. Oudorp H blijft ook sterk in de running, daar het bezoekende Alkmaar IV met 52 geklopt kon worden, terwijl Spoorvogels I andermaal in eigen huis kon winnen, thans van Akersloot II met 42. De stand is hier: D. T. S. III Oudorp II Alkm. Boys V Schagen IV Alkmaar IV Spoorvogels I Grootschermer II Graftdijk II Akersloot II 6 6 0 0 48—3 12 3 3 0 0 24—3 6 3 3 0 0 11—4 6 5 2 1 2 19—10 5 6 2 1 8 23—20 5 4 2 0 2 10—11 4 4 1 0 3 16—41 2 3 0 0 1—30 0 6 0 0 7—37 0 De stand is thans: het was duidelijk te zien in welke hut de barbier van de kafferkraal woonde. Beemster I Oudorp I C. S. V. I O. F. C. I Zaandijk II K. F. C. IV R. C. Z. I Alcmaria IV Vrone I 17—12 17—12 17—13 16—7 21—10 11—13 8—12 13—21 5—25 In de tweede klasse B bracht het leidende Koedijk I een bezoek aan Akersloot I en wat verwacht werd, is dan ook gesched. De Koedijkers konden zich van de jongste nederlaag herstellen en klopten de Akerslooters met 62. Egmondsche Boys I kon bij D. T. S. II de reeds eerder gememoreerde moeilijke 12 zege behalen. Ook M. E. V. O. I herstelde zich tegen het bezoekende Uitgeest II afdoende, door maar even met 50 te winnen, terwijl de derby Alkmaar IIAlkmaarsche Boys III de te verwachten spanning gaf. De span ning kwam echter kort voor tijd, want de rood-witten hadden met rust reeds een nuttigen 31 voorsprong, dien ze echter in de laatste minuut moesten afstaan. De hee- ren meenden zich zeker aan onze voor spelling een puntendeeling te moeten houden, want het einde kwam met egn 33 uitslag. De stand is hier nu: Wielrennen. A.S.V. VICTRIX. Onder zeer veel belangstelling had in het clubhuis de prijsuitreiking plaats. Het Was voor verscheidene renners een meevaller tje dat het bestuur allen leden een prijsje had toebedacht, daar zij toch allen ook hun best hadden gedaan. Daar de kas van de vereeniging in goede handen is, lijdt deze nog niet aan bloedarmoede. De voorzitter reikte de volgende prijzen uit: Kampioenschap langen afstand: 1. W. Visser, beker; 2. C. Koning, lauwertak; 3. J. Ottenbros, lauwertak. Kampioenschappen sprint: 1. W. Slot, 2. K. Kusch, lauwertak; 3. Jan Zandvoort, tak. Competitie A-klasse: 1. Piet Zandvoort, frame; 2. W. Harms, twee banden; 3. W. Visser, twee banden; 4. Jac. de Koning, een band; 5, F. v. Essen, zadel; 6. W. de Zeeuw, stel pedalen; 7. J. Kager, ketting; 8. Jan Zandvoort, handpomp. B-klasse: 1. Jan Ottenbros, stel wielen compleet en den wisselbeker die 2 maal achtereen of 3 maal in het geheel gewonnen moet worden; 2. K. Kusch, wiel compleet; 3. J. Bood, tube; 4. H. Stroomberg, band; 5. C. Klaver, ketting. Enkele renners moesten dezen keer teleur gesteld worden daar zij nog te kort lid van de vereeniging zijn. C-klasse: 1. W. "slot, 2 banden; 2. C. Ko ning, 2 banden; 3. G. Stuffers, band; 4. Jb. Stroet, zadel; 5. Jan Nierop, 6. R. Hiemstra, 7. Eil. Harms, 8. J. Alles en 9. Hahn. Na de zeer gezellige uitreiking kwam het gedeelte waar al de leden nieuwsgierig naar waren, namelijk de overdracht van de nieuwe home-trainer. Deze overdracht ge schiedde door den heer Beets. Nadat deze een aardige speech over den bouw van da hometrainer had gehouden vielen de klee- den weg en de hometrainer was voor aller oogen zichtbaar. De twee jongste welpen van de vereeniging prijkten er boven op. De voorzitter bedankte de bouwers voor dit mooie geschenk aan den vereeniging. De heer C. Klaver sprak een dankwoord tot het bestuur voor de vele werkzaam heden en voor de mooie prijzen en daarna richtte hij het woord tot de heeren Bruns- man en C. Beets, aan wie hij, namens de leden, een kistje sigaren aanbood en aan de beide echtgenooten een bloemstuk. Staking in de binnenscheepvaart - Er is te Antwerpen een staking uitgebroken onder het personeel van den sleepdienst voor de binnenvaart. De staking is bijna al gemeen. Men vreest, dat zij zich zal uitbrei den tot de binnenvaart De stakers, een 350-tal, eischen loonsver- hooging en verkorting van hun werktijd. De patroons verklaren, dat de stakers de hangende besprekingen hebben afgebroken. De stakers eischen loonsverhooging en verkorting van hun werktijd. De patroons verklaren, dat de stakers de hangende be sprekingen hebben afgebroken. De stakers eischen een loonsverhooging van 200 franken per maand. De paritaire commissie is vanmiddag bijeengekomen, AANSLAG OP EMPLOYE? Slachtoffer overleden. Hedenochtend te half zeven is de eerste employé van de theeonderneming Panjairan (nabij Tjandjoer, West-Java), de heer C. F. van Lindonk, zwaar bloedend door den hoofdmandoer der onderneming op het emplacement aangetroffen. De gewonde is overgebracht naar het hospitaal te Soekaboemi, bij aankomst al daar bleek hij reeds te zijn overleden. De aanslag is gepleegd door een pluk- mandoer, dien den heer van Lindonk met een piso blati (groot scherp mes) ver wondde. De aanleiding tot den aanval is nog niet geheel duidelijk. De heer van Lindonk, die dertig jaar oud is, keerde een half jaar geleden uit Euro pa terug en was gehuwd. Uit het voorloopig verhoor is gebleken, dat gisterenavond reeds tusschen den pluk- mandoer en het slachtoffer een woorden wisseling was ontstaan, welke hedenochtend by den aanvang van het werk werd voort gezet. Die woordenwisseling ging over het werkvolk. Volgens enkele getuigen zou de heer van Lindonk tenslotte kracht aan zijn woorden Schaken. DE STRIJD EUWEALJECHIN. De negende partij remise. Men kan op drie manieren een afgebro ken partij remise maken: ten eerste door remise aan te bieden, ten tweede door het te aanvaarden en ten derde door een kwartier voor de hervatting plotseling op te duiken en tot den tegenstander te zeg gen: „Of wij spelen zullen? dat laat ik ge heel aan u over." Deze derde methode heeft dr. Aljechin Maandagavond toegepast. Toen het comité, wedstrijdleider Ma- roczy, de persmenschen, kortom, allen, die iets met de match te doen hebben, om van de bezoekers nog te zwijgen, tegen zevenen aan den ingang van de Dieren tuinzaal te 's Gravenhage verschenen, mochten zij nog juist het genoegen smaken de familie Euwe op haar weg naar huis te ontmoeten. Om kort te zijn: Om half zes Maandagavond heeft dr. Aljechin het besluit genomen de partij niet meer te hervatten. Jammer dat hij dat besluit niet v/at eerder heeft genomen. In de stelling wit: (Euwe) Ke2, Td3, pionnen e5, g3 en h2, zwart (Aljechin) Kg8, Ta8, Pe3, pionnen e6, f7 en g5 had dr. Euwe den zet 41. Td3Xe3 in couvert gesloten. Het is Inderdaad meer dan on aannemelijk, dat een der partijen nog kans op winst zou hebben. (Ta2f, Kf3, Th2: Kg4) bijvoorbeeld 41Kg7, 42. Kf3, Kg6 (zetten van den f-pion worden beantwoord door slaan met den e-pion, gevolgd door h4.), 43. h3 en nu volgt op Th8 eenvoudig Kg4 en h4, op f5 ef6 e.p. en h4, en op Kf5, g4t, Kgö! Kg3, Th8, Tf3 enz. LOD. PRINS. Koedijk I Egm. Boys I M. E. V. O. I Alkm. Boys III Alkmaar II Uitgeest II Akersloot I D. T. S. II 6 5 5 6 6 6 6 6 5 4 4 3 3 2 0 0 25—11 10 16—5 8 13—6 8 14—10 7 23—16 7 12—22 4 13—30 1 8—24 1 De tweede klasse D liet een drietal resultaten zien. Het leiden de Z. V. V. IV had een vrijen dag en kon een tik.ie worden benaderd door Z. F. C. VI, daar de rood-witte Zaandammers kans zagen, het bezoekende K. V. V. V juist met 21 te slaan. De ontmoeting Alkmaarsche Boys IV Alkmaar III had een merkwaardig verloop. De rust bracht den bezoekenden groen-wit- ten een nuttigen 13 voorsprong, doch het einde bracht den geblokten nog een groote 93 overwinning. Ook Alcmaria V stelde dezen keer teleur, daar in eigen huis met een 12 uitslag de punten aan W. F. C. VI gelaten Werden. De stand is hier thans: Z. V. V. IV Z. F. C. VI Alkm. Boys IV Zaandijk III W. F. C. VI Alcmaria V K. V. V. V Alkmaar III 5 3 3 2 1 1 1 0 0 1 1 0 1 1 0 0 0 1 2 1 1 2 4 5 29—8 12—9 22—19 13—6 5—6 18—13 10—29 11—30 10 7 7 4 3 3 2 0 In de derde klasse F de reeds eerder gememoreerde misstap van Egmondsche Boys II, dat gehandicapt uit kwam, een 52 nederlaag te slikken kreeg en daardoor de leiding aan het bezoekende Ursem I moest afstaan. Bergen II blijft ook sterk in de running, daar het bezoekende Koedijk II een knetterende 90 nederlaag kon worden toegebracht. Kolven. KOLVEN TE BINNENWIJZEND. Ter gelegenheid van het 10-jarig be staan van den kolfbond „Vriendenkring", werd op 17, 18, 24 en 25 October een kolf- wedstrijd gehouden, waaraan een zeer groot aantal kolvers heeft deelgenomen. Het is een goedgeslaagde wedstrijd gewor den, waarvan de uitslagen als volgt luid den: Gummiballen: Korpswedstrijd: 1. Vrien denkring te Noordscharwoude met 433 ptn.; 2. Op Maat te Zuidscharwoude met 393 ptn. Personeele wedstrijd. Eerste klasse gum mi: 1. J. Goet te Alkmaar, 151 ptn.; 2. G. Hop te Noordscharwoude, 150 ptn.; 3. W. Ooteman te Grootebroek, 146 ptn.; 4. G. Deutekom te Noordscharwoude, 143 ptn. Serieprijs P. Molenaar te Zuidscharwoude 54 punten. Tweede klasse gummi: 1. P. Baardemaker te Spanbroek, 143 ptn.; 2. J. J. Reijne te Zuidscharwoude, 139 ptn.; 3. J. Boes te Spanbroek, 130 ptn.; 4. J. Zwagerman te Binnenwijzend, 122 ptn. Serieprijs P. Schaar te Koog aan de Zaan, 50 ptn. Derde klasse gummi: 1. D. Langereis Pz. te Berkhout 140 ptn.; 2. S. Pool te Wognum, 132 ptn.; 3. R. Silver te Binnenwijzend, 125 ptn.; 4. K. Palensteijn te Binnenwijzend, 123 ptn. Serieprijs N. Dekker te Koog a/d Zaan, 53 punten. Sajetballen: Korpswedstrijd: 1. Barsin- gerhörn te Barsingerhorn met 384 punten. Personeele wedstrijd: 1. C. Smit te Barsin gerhorn, 148 ptn.; 2. H. Gorter te Kromme nie, 133 ptn.; 3. H. Ero te Koog a/d Zaan, 125 ptn. Serieprijs D. Blaauboer te Barsin gerhorn 47 ptn. Kolfbond Vriendenkring: Eerste korpspr. De vier eenen te Spanbroek met 376 ptn.; 2. Spanbroek n met 373 ptn. Eerste klasse: 1. W. Visser te Spanbroek, 141 ptn.; 2. K. de Vries te Hoogkarspel, 134 ptn.; 3. P. Dekker te Hoogkarspel, 132 ptn.; serieprijs G. Beijma te Hoogkarspel met 48 punten. Tweede klasse: 1. P. Volger te Spanbroek, 122 ptn.; 2. P. Reijne te Spanbroek, 118 ptn.; 3 D. Schuitemaker te Binnenwijzend, 109 ptn. Seriepr. A. Barten te Berkhout, 45 ptn. Derde klasse: 1. H. Reek te Oostwoud, 123 ptn.; 2. C. Kloek te Binnenwijzend, 117 ptn.; 3. G. Appel te Spanbroek, 107 ptn. Serieprijs S. Dekker te Wognum, 46 ptn.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 9