HET BETOVERDE BOS. yi £uchtifaact Spott m Kindermoord. Verkeersonge'ukken. De Lieutenant de Yaisseau Paris verbetert het afstandsrecord voor watervliegtuigen. Een vlucht van Marokko naar Brazilië. De strijd om het wereld kampioenschap. ren SCHOORL BEEMSTER OUDORP BROEK OP LANGENDIJKj ST. PANCRAS HEILOO TWEEDE BLAD De politie van Ambt-Hardenberg heeft gisteren aangehouden en naar Almelo overgebracht den vader van het 16-jarige ongehuwde meisje H. D., die er van ver dacht wordt, dat hij een pas geboren kind je. waarvan de dochter zonder medische bijstand was bevallen, heeft gedood en op zijn erf begraven. Het lijkje is opgegraven en door de po litie in beslag genomen. Nadat dr. Hulst uit Leiden sectie had verricht, is de man gearresteerd. 18-JARIG MEISJE DOODGEREDEN. Gister is de 18-jarige mejuffrouw G. D. R. Reijm, op den Plasweg in de Zuidpias- polder onder de gemeente Waddinxveen (Z.-H.) met haar fiets geslipt juist op het oogenblik dat een personenauto uit de richting Nieuwerkerk aan den IJsel aan kwam. Het meisje werd door de auto ge grepen en op slag gedood. De weg is op de plek, waar het ongeval geschiedde zeer glibberig door het bieten rijden. Hieraan is het dan ook te wijten dat het slachtoffer met haar rijwiel slipte. DOODELIJKE AANRIJDING TE DEN HAAG. Op den Leidschen straatweg te Den Haag voor den ouden ingang van Marlot is gistermiddag een ernstig ongeluk ge beurd. De 47-jarige wielriidster Gv D. M. uit de Tholenschestraat is bij het overste ken van> den rijweg aangereden door een personenauto, bestuurd door H. P. P., 59 jaar, uit Wassenaar. De wielrijdster was vrijwel op slag dood. De Fransche vliegboot Lieutenant de Vaisseau Paris, die Maandagmorgen 7 uur Greenwichtijd van Port Lyaatey in Marokko is vertrokken, is gisteravond 17.26 Greenwichtijd te Maceio, de hoofd stad van den Braziliaanschen staat Ala- goas na een afstand van 5780 kilometer te hebben afgelegd en dus het wereld afstandsrecord voor watervliegtuigen te hebben verbeterd. Frankrijk is bezig zijn reputatie in de luchtvaart terug te brengen. Na het échec, dat de Franschen in den wedstrijd Istres DamascusParijs hebben geleden, om niet te spreken van den vorig jaar mislukten wedstrijd Parijs—SaigonParijs en de. ver- geefsche pogingen om den afstand Parijs Tokio in recordtijd te overbruggen^ hebben Fransche vliegers enkele weken geleden voor outsiders minder belangrijke records voor vliegtuigen met een bepaalde nuttige belas ting, welke in het bezit waren van de Italia nen, de schitterende rivalen van den wed strijd IstresDamascusParijs, verbeterd. De verbouwde en herstelde Lieutenant de Vaisseau Paris, een vliegboot van 37 ton van het type Latécoéré 521, waarmee de Franschen in den beginne niet erg gelukkig zijn geweest, heeft thans het wereldafstand- record in rechte lijn voor watervliegtuigen gebroken. Sinds 2 jaren, 15 October 1935, stond dit op naam van den Amerikaan Mac Ginnes, die met een 2-motorige consolidated- vliegboot van Colon (Panama-kanaal) naar San Francisco is gevlogen, een afstand van 5450 K.M. De Amerikanen hadden daarmee het drie maanden oude record, dat in Ita- liaansche handen was, verbeterd. Begin 1935 werden de eerste proefvluch ten te Biscarosse met deze Latécoéré-vlieg- boot gehouden, die bestemd was voor het luchtverkeer over den Zuidelijken Atlanti- schen Oceaan. De boot zelf weegt 17 ton en heeft een nuttige lading van 20 ton. De kruissnelheid bedraagt 230 K.M. per uur, waarmede de vliegboot een afstand van bijna 6000 K.M. kan afleggen. Dit laatste is intusschen in de praktijk bewezen. Aan boord is plaats voor 30 passagiers. Het vermogen van de 6 Hispano-Suiza-mo- toren die met vloeistof zijn gekoeld, bedraagt 5340 P.K. Vier motoren bevinden zich vóór in den vleugel, 2 aan de achterzijde daarvan. In de zijdrijvers, vleugeldrijvers bezit deze vliegboot niet, bevinden zich de benzine tanks, welke een inhoud van 24.000 liter heb ben. De boot heeft drie verdiepingen. Bij niet-transoceanisch verkeer, derhalve op korte afstanden, b.v. over de Middellandsche Zee, kunnen er 72 passagiers worden ver voerd. De bemanning bestaat uit 8 personen. De vleugelspanning van dit vliegende schip bedraagt 50 M., de maximum hoogte 9 M. en de lengte 31 M. Kort na de proefvluchten werd een tocht met de vliegboot naar le Havre ondernomen, teneinde de voor haar eerste reis uitvarend Normandië te begroeten. Bij de daling te le Havre werd de vliegboot toen licht bescha digd. In December 1935 is de vliegboot voor den eersten keer den Zuidelijken Atlantischen Oceaan overgevlogen, op weg naar de Fran sche Antillen, waar feestelijkheden werden gegeven naar aanleiding van het feit, dat deze eilanden 300 jaar in Fransch bezit wa ren. De tocht ging van Biscarosse via Aga- dirDakarNatal (Brazilië) naar Fort de France. Vandaar is de vliegboot naar Pen- sacola (Florida) gevlogen. Het lag in de be doeling van den gezagvoerder, kapt. ter zee Bonnot, om van de Ver. Staten uit den Noor delijken Atlantischen Oceaan over te steken. Zoover is het evenwel niet gekomen. Een stormwind heeft op 14 Januari 1936 de vliegboot, welke in de haven van Pensa- cola gemeerd lag, als het ware omver gebla zen, waarbij de vliegboot is gezonken en zeer ernstig beschadigd. Men hééft de vliegboot evenwel kunnen bergen en vervolgens per schip naar Frankrijk teruggebracht. Daar is de vliegboot gerepareerd. Zij zou reeds eerder weer het luchtruim hebben gekozen, waren de toestanden in de Fransche vliegtuigindustrie, waarin den laat- sten tijd de politiek een hartig woordje meespreekt, gunstiger geweest. Men herinnert zich, dat er ook eenig ru moer is geweest, wie de vliegboot na de her stelling zou besturen. De eerste vlucht over den Oceaan werd uitgevoerd door een mili taire bemanning de vliegboot is eigendom van den Franschen staat, doch is in bruik leen afgestaan aan Air-France voor transat lantische experimenten onder commando van kapt. ter zee Bonnot. Thans heeft een niet-militaire bemanning, gerecruteerd uit het personeel van Air-France, onder leiding van den verkeersvlieger Guillaumet, die ook in den wedstrijd IstresDamascusParijs heeft meegedongen, met de vliegboot in rechte lijn voor watervliegtuigen geschon ken. S c h a k n. In d groote zaal van den Dierentuin te 's-Gravenhage ving gisteravond om half zeven de tiende partij aan van de match om het wereldkampioenschap schaken tu.':schen dr. M. Euwe en dr. A. Aljechin. Toen de wedstrijd eenigen tijd aan den gang was, kwam jhr. mr. dr. H. A. van Karnebeek, commissaris der koningin der provincie Zuid-holland, de zaal binnen, waar hij aan de gereserveerde tafel vóór het podium plaats nam. Z. Exc. bleef, onder deskundige voor lichting, o.a. van den voorzitter van den Wereldschaakbond, mr. Rueb, de partij tot het einde met veel belangstelling vol gen. Wit: dr. A. Aljechin. Zwart: dr. M. Euwe. 1. d2d4 Pg8f6 2. c2c4 e7e6 3. Pblc3 Rf8—b4 4. Ddlc2 d7d5 5. c4Xd5 Dd8Xd5 6. e2e3 c7c5 7. a2a3 Rb4Xc3f 8. b2Xc3 Tot zoover het recept van de achtste partij. De herhaling van een minder ge bruikelijke opening is in een tweekamp vooral daarom zoo interessant, omdat daarmede in den grond der zaak een bot sing van twee overtuigingen aangekondigd, in stede van een mgeburgerd schema af gewerkt wordt. Men denkt onwillekeurig aan een meeningsverschi1 in den geest van: (Euwe) „die opening van mij in de achtste partij was nog zoo slecht niet", (Aljechin): „dat wil ik dan wel eens zien." Hoe dit zy, verder dan tot hier schijnt 's wereldkampioen's overtuiging zich niet uit te strekken, want met zijn volgenden zet behoudt hij zich een vlottere ontwik keling vóór dan in partij too. 8 mogelijk was (8Pbd). 8Pb8c6 9. Pgl—f3 En ook de uitdager wenscht zich niet op oude experimenten in te laten. Deze zouden thans trouwers, wegens den grooteren druk op Td4, weinig kans op succes heb ben: 9. f3, cd4:, cd4:, e5. met uitstekend spel voor zwart (Rc4, Dd8). Na den tekstzet daarentegen kan op cd4:, cd4:, e5 wel sterk Rc4. gevolgd door ruil op e5 en Rb2 kunnen volgen. 90—0 10. c3c4 Dit maal is het Aljechin, die den strijd een scherp tintje geeft, zij het ook, dat een passend ander plan zich niet gemakkelyk laat vinden. Immers na 10. Rd3, c4, gaat zwart met tempowinst over in het type langzaam vorderende barricade-gevechten dat de uitdager bij voorkeur zoekt te vermijden. Met behulp van den tekstzet wordt weliswaar behalve de centrum kracht ook de activiteit van het raadshee- renpaar verhoogd, evenwel niet zonder dat spoedig een klein nadeel ontstaat in den vorm van „hangende pionnen" op c4 en d4. Het karakter der partij begint zich af te teekenen: wit ruimtevoordeel en aanvalskansen (raadsheerenpaar), zwart doelwitten in het centrum. 10Dd5d6 Later blijkt, dat zwart met dezen zet een diepere bedoeling heeft (zie zet 15) Anders verdiende ook Dh5 overweging. 11. Rel—b2 c5Xd4 12. e3Xd4 b7b6 Dit is de eerste partij, waarin beide spelers zich volgens algemeen bekende denkbeelden opstellen en consekwent alle vroegtijdige proefnemingen uit den weg gaan. Moet men daaruit nu de gevolgtrek king maken, dat de match is gekomen in het stadium van den loopgravenoorlog, waardoor de ontmoeting Aljechin-Capa- blanca indertijd zooberucht was? (De galerij wil nu eenmaal liever bloed zien.) O. i. geeft deze partij hieromtrent geen uitsluitsel, daarvoor zijn, in psychologisch opzicht, de belangen der kampioenen tezeer in overeenstemming met de gevolgde tac tiek: voor den een (Aljechin) is de stand der maUh, voor den ander de kleur zijner stukken (zwart) een begrijpelijke aanlei ding tot het weren van alle risico. 13. Rfld3 Rc8b7 14. 0—0 Ta 8—c8 15. Dc2e2 Men herinnert zich de vermakelijke anecdote van wijlen Noteboom, die in zijn eerste partij te Hamburg (landentournooi 1930, alwaar hij debuteerde) een onbegrij- pelijken zet met den koning deed (Kc8— b8) en de nieuwsgierige landgenooten trachtte gerust te stellen met de verkla ring: „Ik zou eens schaak op f4 kunnen krijgen." Onmiddellijk daarop speelde hij Kb8a8 en gaf daarvoor desgevraagd een vrijwel gelijkluidende verklaring. Men kan zich voorstellen, dat de anderen hun vertrouwen in een blijkbaar dermate on- voorzichtigen teamgenoot pas terug kre gen, nadat deze de bewuste partij in grooten stijl had gewonnen. Hoewel de tekstzet eveneens den in druk van onvoorzichtigheid maakt, zou Aljechin hem toch vermoedelijk niet toe lichten met „de binding langs de c-lijn mocht eens onaangenaam worden." Veel eer maakt de zet deel uit van het alge- meene centralisatieplan, waartoe wit's ruimte-overzicht aanleiding geeft. 1 5Dd6—f4 Zie opmerking bij zet 10. Het blijkt, dat zwart's aandeel in de kansen reeds actueel begint te worden. Zwart laat de actie tegen het witte centrum (Pa5) echter voorafgaan door een „verontrustenden" zet (zie de samenwerking tusschen raads heer en dame na Pa5 en later de partij). 16. Tal—dl Na lang nadenken besluit Aljechin toch maar liever eerst een beschermingslinie achter den d-pion op te trekken. Inder daad heeft Tel het bezwaar, dat zwart's paard later, dank zij de ongunstige positie van dien toren, een lastigen inval op b3 kan doen. 1 6Tf8—e8! Het eerste ultimatum. Onverwachts dreigt zwart met e5! De5:, Pg4! (g3, Dh6) een geweldig offensief in te zetten, dat wit ten koste van alles moet verhinderen. Daar 17. g3 natuurlijk slecht is in verband met Rb7 en er na 17. Rel, Dg4 het nemen op d4 dreigt, zoodat wit dan toch tot h3 zou moeten besluiten (Rc2, Pa5!), antwoordt Aljechin dadelijk 17. h2—h3 Omdat hierna e5, De5:, Pd7 faalt we gens Rh7:t, Kh7:, Td7:. Intusschen heeft zwart's actie een klein resultaat (ver zwakking witten koningsvleugel) geboekt. Thans is dus de tijd gekomen om tot den kern der zaak door te dringen. 17. Pc6a5 dreigt feitelijk een pion te winnen, daar zwart na Rf3: moeilijk anders dan met de dame terug kan nemen. Wit's antwoord is dus vrijwel gedwongen. 18. Pf3e5 Rb7e4 ziet er uit als een koen besluit, doch past geheel in het belegeringsplan ten op zichte van de witte centrumspionnen. 18Dg5 had natuurlijk geen zin, wegens f2f4. Door op e4 te ruilen zou wit thans een pion verliezen, nl. Re4:, De4:, Pe4:. Tel, f6 of Pd2, enz. 19. Tfl—el Re4Xd3 20. De2Xd3 Re8—d8 Een verbazend moeilijke stelling. Zwart's aandeel in de kansen schijnt nog steeds V i r L'iOI,, 265. En weg holden de kinderen, hand in hand het bos in, zo hard ze konden. Poes spankerde ook wat hy kon! Het kwam er nu maar op aan om zo spoedig mo gelijk weg te komen. 266. Daar was het beekje al en kon het nu niet zo lang meer duren. Anneke en Petertje hijgden van inspanning. Toch holden ze maar steeds door. En kijk, daar was de grote boom al, waar het betoverde bos ophield en waar achter het huisje van Eenzaam moest staan. het meest actueel te zijn, gezien de drei ging Pd7, terwijl 21. Rc3 kan worden be antwoord met Pb3. zoo noodig gevolgd door Pb3 c5 e4 of d7. Doch in deze onberekenbare situatie blijkt de schijn weer eens bedriegelijk te zijn, hoe onwaar schijnlijk dit hier moge klinken. 21. Rb2—cl Df4h4 22. Dd3—e2! - Eindelijk komt wit met zijn zoo lang achterwege gebleven ressources voor den dag. Het uitvoeren van de dreiging Pd7 zou thans falen op Pf7:, Kf7:, De6:t, Kf8 a4!, enz. Verder faalt Td4: op g3. En voor het overige is reeds thans Pf7:, Kf7: De6:t, Kg6 (Kf8, dan weer a4) Te5! zeer onaangenaam, daar dan damevangst door g3 dreigt. 22. Td8 c8 Deze zet maakt geen betrouwbaren in druk. Evenmin in aanmerking kwam ech ter Dh5, want dan kan eveneens g4 vol gen, bijv. Dh3:, Td3, Dh4, Kg2, Pd7, Pf7: enz. Het beste was misschien nog Td6. 23 g2g4ü bereidt damevangst voor door Kg2 en Pf3, terwijl thans Pf6 niet spelen kan en dus niet zoo noodig ruimte voor de dame zou kunnen maken, bijv. Dh3:. Td3, Dh4 Kg2, enz. Als bij tooverslag zijn de bordjes verhangen. Grandioos spel van den uit dager. 23Pa5c6 Pe5 moet zonder verwijl onschadelijk worden gemaakt en daar de tekstzet de eenige mogelijkheid daartoe biedt, moet zwart jammerlijk een stuk verliezen. 24. Kgl—g2 Pc6Xe5 Gedwongen, wegens de dreiging Pf3, doch nu gaat Pf6 verloren. 25. d4Xe5 Pf6—h5 Een wanhopige poging om in troebel water te visschen. 26. g4Xh5 Tc8Xc4 27. De2—t3r Te8f8 28. h5—h6! f7—f5 29. Df3—g3 Dh4Xg3 Gedwongen. 30. f2Xg3 Tf8c8 31. h6Xg? Tc4—c2t 32. Kg2—f3 Tc2—c3f 33. Rel—e3 Tc3—a3 34. Tdld Tc8c4 35. Kf3—f2 Dit zou ook zijn gevolgd op 34. Tc5. De zwarte toren kan niet van de c lijn, wegens Tel. Zwart had hier kunnen opgeven. 35Tc4c2t 36. Tele2 Ta3—a2 37. Te2Xc2 Ta2Xc2f 38. Kf2—f3 a7—a5 39. Re3—h6 Tc2—c8 40. Td7—e7 Zwart geeft op, daar hij geen parade heeft tegen Te6: f6 f8. Een kolossale prestatie van Aljechin. De eindstand luidde: Wit: Aljechin Kf3, Te7, Rh6, pionnen e5, g7, g3, h3. Zwart: Euwe Kg8, Tc8, pionnen a5, b6, e6, f5, h7. Nabeschouwing Toen dr. Euwe, kennelijk onder den in vloed van indispositie, de zesde, zevende en achtste partij verloor, hebben wij er geen oogenblik aan getwijfeld, dat hij zijn goeden vorm terug zou vinden. Doch eerst deze tiende partij is, naar onze meening, een teleurstelling geworden. Wat dr. Al jechin gisteravond tegen een klaarblijke lijk op volle kracht spelenden wereld kampioen wist te bereiken, is ten eenen- male fantastisch, het maakte op ons, toe schouwers, den indruk van tooveren met schaakstukken. Het begin (Nimzowitsch- verdediging) verliep rustig en wel was het duidelijk, dat omstreeks den achttienden zet een ontzaglijk moeilijk te beoordeelen stelling was ontstaan, maar dat daaruit reeds binnen 4 zetten een beslissende wen ding zou voortkomen, zonder dat Euwe een voor iedereen duidelijke fout had ge maakt, eerstlater bleek, dat hij, inpl aatsv a^j 23. Pc6, 23 h6! had moeten spelen) dat had niemand gedacht. Wat er in het spel van den wereldkam pioen op het oogenblik ontbreekt, laat zich moeilijk vaststellen. Het schijnt, dat hij zich nog meer zal hebben te concentreeren, om een Aljechin in dergelijke conditie te verslaan. Vóór alles echter mag hij den moed niet verlie zen, doch hij heeft reeds in 1935 bewezen, daartoe ten volle de kracht te bezitten. Mevrouw Maroczy vond in Aljechin's overwinning een aanleiding, hem te hul digen met een echte Does, van oranje kleur, waarmede de uitdager, overgelukkig, de zaal verliet. De stand is thans: Dr. Aljechin 6)4 punt, dr. Euwe 3 Yt punt. Niet sparen. Alhier vergaderde de Schoorlsche Be- stuurdersbond ter bespreking van de minis- teriëele spaarregeling. Na uitvoerige uiteen zetting door den voorzitter, C. Blom, is met algemeene stemmen besloten niet te sparen. Veertig jaar bij de gemeente. 1 Januari zal het 40 jaar geleden zyn, dat de heer W. Molenaar, thans secretaris der gemeente Beemster, in dienst trad van deze gemeente. Het zal dezen jubilaris, die o.m. ook com mandant van de vrijwillige brandweer is, op 1 Januari zeker niet aan belangstelling zal ontbreken. m Werk gegund. Aan den heer C. Hoogzaad alhier is gegund het bouwen van een boerderij aan den Walingsdijk te Ursem. Opbrengst collecte B-steun. De gehouden B-steun-collecte heeft in deze gemeente opgebracht 154.39. Vlet roode kool gezonken. Dinsdagmorgen kwam de vrachtvaarder A. B. tot de onaangename ontdekking, dat er een vlet met roode kool was gezonken. De vermoedelijke oorzaak is het springen van een nagel. Voor den betrokkene een schade post daar het product door het water min derwaardig in prijs is geworden. Een arm gebroken. Bij het schoonmaken der gooten om de woning had de heer W. V. te Broek op Langendyk het ongeluk door het uitglyden der ladder te vallen waarby hij een arm brak. Dr. Verdonk achtte overbrenging naar het ziekenhuis te Alkmaar noodzakelijk. Opbrengst bazar. De bazar der vrouwenclub van de chr. landarbeidersorganisatie heeft plm. 90. opgebracht. Aansluiting bij den ophaaldienst gewenscht. In verband met het in 't leven roepen van een gemeentelijke ophaaldienst van huisvuil en de bestaande verordening betref fende het verbod om vuil enz. in het water te werpen op straffe van procesverbaal, wor den zy die zich voor deelname niet hebben opgegeven, alsnog in de gelegenheid ge steld hieraan ten spoedigste te voldoen. Witte Kruis. De vereeniging het Witte Kruis verga derde Maandagavond in het lokaal van den heer Bouwstra onder leiding van den heer Schuur. In zijn openingswoord deelde de voorzitter mede dat het magazijn geïnspec teerd was en in de beste orde bevonden. De behandeling van de beschrijvingsbrief gaf niet veel stof tot besprekingen. De can- didatuur van den heer Bult zal door de af gevaardigde worden gesteund. De samenwerking van het Witte en Het Wit-Gele Kruis gaf eenige bespreking. De meeningen hieromtrent waren nogal ver deeld, sommigen meenden dat geen baat zal gevonden worden. De plaatselijke vereeni- gingen, zeide de voorzitter, kunnen dit niet uitwerken, doch een commissie kan in deze nuttig werk verrichten. Gestel dat een epidemie plaats vindt of wat dan ook van ernstigen aard, dan zou hulp aan elkander met materiaal een uitkomst kunnen zijn. Ten slotte werd besloten op voorstel van den heer de Vries om de afgevaardigde vrij mandaat te geven. De bestuursverkiezing gaf tot uitslag dat de aftredende heeren K. Roos en G. Booij met bijna algemeene stemmen werden her kozen. Als afgevaardigde werd gekozen de heer J. Boskamp. Gevraagd werd hoever de zwemvereeni- ging is gevorderd. De voorzitter zeide, dat alles is gestrand op de financiëele moeilijk heden. De gemeente is om een terrein ver zocht, doch dit is ook mis geloopen. Spr. zag geen lichtpunt in deze, doch er zijn meerdere plaatsen waar het 5 jaar geduurd heeft eer de zaak voor elkaar was. Geprobeerd zal worden om een moeder cursus in het leven te roepen. Deze zal worden gegeven door docenten van het Witte Kruis. Een oproep zal worden ge plaatst. Geprobeerd zal worden om de protestan ten uit de kom der gemeente Oudorp ge legenheid te geven om in Sint Pancras lid worden. Gecorrespondeerd zal worden met de afdeeling Alkmaar. Nog werd medegedeeld dat de nieuw opgerichte afdeeling voor kinder-vacantie- kolonies reeds 93 leden telt. Een mooi suc ces. Hierna sluiting. Molenaar benoemd. Tot mqlenaar van de polder de Daal- meer is benoemd de heer K. de Geus. Verstrekking in natura. Gister heeft het gemeentebestuur, mid dels het B. A., gevolg gegeven aan ver strekking in natura, welke gekocht moest worden by winkeliers ter plaatse. Aan een gezin, bestaande uit man en vrouw, werd 3 uitgekeerd en aan alle gezinsleden beneden de 14 jaar 1.50 per kind. „De Hanze". De Middenstandsbond „De Hanze" hield Maandagavond vergadering in het Bruno- gebouw. De voorzitter, de heer J. J. Kroon, bracht dank voor de gelukwenschen en cadeaux bij het zilveren jubileum van zijn zaak ont vangen. Aan den cursus voor de verlagings- wet nemen 19 jongens deel. Hierna kwam in behandeling de agenda voor de jaarver gadering op 28 October a.s. Aan het bestuur werd opgedragen een gespecificeerde begrooting te vragen. Als afgevaardigden werden gekozen de heeren M. A. Idema en B. B. van Tricht. Inzake de voorschotbank kan worden medegedeeld, dat een bank, die credieten moet geven zekerheid moet hebben voor richtige betaling of (en) borgstelling. Ver moedelijk zal er van een voorschotbank niets komen. Door de heer van Tricht is gevraagd, of het bestuur met St. Nicolaas niet wat kan doen voor den middenstand, bijv. de aan dacht op de zaken vestigen. De voorzitter zeide: We zitten onder den rook van Alkmaar. Daar gaat men heen en men blijft niet hier. Een reclame-campagne zou veel geld kosten en het helpt niets. De heer van Tricht had geen ander ant woord verwacht! Hij zou er nooit meer over praten. Bij de rondvraag vestigde de heer Schouten de aandacht op meer reclame. Als men iets vraagt geeft het bestuur „niet thuis" en van commissie's hoort men niets meer. De secretariJ zeide, dat de beste reclame

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 7