50 35 20 c. WYBERT QemeenUeeadett JUomnciaal Tlieum ALKMAARSCHE COURANT van WOENSDAG 27 OCTOBER 1937 KOEDIJK provinciale staten van noordholland. een garage leeg geroofd. SCHAGEN WIERINGEN BERGEN BEEMSTER BERKHOUT OUDORP EGMOND BINNEN KOEDIJK Thans ook met menthol-smaak! EGMOND AAN ZEE WIERINGERWAARD HOORN DERDE BLAD Gisteravond kwam de raad dezer ge meente in voltallige zitting bijeen onder voorzitterschap van den burgemeester, den heer Ninaber. Mededeeling werd gedaan van de goed keuring van de begrooting 1937 door Ged. Staten. Het electriciteitsbedrijf verkocht aan het P. E. N. Naar aanleiding van een schrijven van het Provinciaal Electriciteitsnet met een aanbieding voor overname van het ge meentelijk electriciteitsbedrjjf stelden B. en W. den raad voor om dat bedrijf aari het P.E.N. over te dragen met ingang van 1 Jan. 1938 op basis van het stroomver bruik over 1936. De heer Visser zou liever hebben ge zien, dat het gemiddelde stroomverbruik gerekend werd over de laatste 3 jaren, in plaats van het verbruik over 1936. Spr. wilde dat niet als eisch stellen, maar zou wenschen dat het verzocht werd. De heer Boon zou 't verbruik over '36 willen zien aangehouden, omdat het toen waarschijnlijk het laagst geweest zal zijn. De voorzitter zou willen vragen om het gemiddelde over de laatste drie jaren, indien dat lager is dan het verbruik over 1936. De heer Schuur dacht dat het G.E.B. dat verbruik wel zal kunnen zeggen. De voorzitter stemde toe dat zulks mogelijk kan zijn. De heer Schuur zei, dat het dan eerst dient te worden nagegaan, om te voor komen, dat men misschien om het hoogere zou vragen. De heer Visser zou het op het ge noemde gemiddelde willen zien bepaald uit een oogpunt van billijkheid. De heer Hart vroeg of de heer Visser bedoelde billijk voor de gebruikers of voor de gemeente. Spr. betwijfelde of het gemiddelde ver' bruik over de laatste drie jaren lager zal zijn dan over 1936. Het zou misschien voor beide partijen billijk genoemd kunnen worden dat gemiddelde te nemen, maar spr. was het met den heer Schuur eens, dat eerst een onderzoek naar het verbruik zal moeten worden gedaan. De heer Visser vond het van het p.E.N. vreemd, dat het eerst de cijfers van '35 had en daarna het verbruik van 1936 als basis nam. Uit een oogpunt van recht vaardigheid zou spr. het gemiddelde over de laatste drie jaren willen zien genomen. Voorts merkte spr. op, dat de admi nistrateur niet door het P.E.N. wordt over genomen. De voorzitter: Die komt automa tisch in de wachtgeldregeling; de gemeen te zal dat moeten betalen. De mogelijkheid bestaat ook, dat dit wachtgeld wordt af gekocht in overleg met den administra tor. Om overname ook van dezen ambte naar is al een paar maal gevraagd, maar %et P.E.N. weigerde. De heer Schuur vroeg hoeveel de kleinverbruikers zullen moeten betalen. De secretaris, administrateur van het gemeentelijk bedrijf, antwoordde, dat het enkel-tarief voor krachtwerktuigen welke geen hinder veroorzaken, in den spertijd is bepaad op 12 cent voor de eerste 590 K.W.U., 9 cent voor de volgen de 590, daarna 8 cent en voor alle overige K.W.U. 7 cent; het dubbel tarief voor motoren, welke wel hinder geven, is bui ten spertijd 10 cent voor de eerste 500 K.W.U., daarna 9 cent en 8 cent en voor de rest 7 cent en in den spertijd twee gul den per K.W.U.voor kasbesproeiïng zal moeten worden betaald resp. 10, 9, 8 en 7 cent. Voorts vroeg de heer Schuur of er een minimum is gesteld voor het vast recht. Een vorig jaar is daar wel over gesproken, maar het tarief werd toen wat hoog geoordeeld. De v o o r z i 11 e r zou deze vraag over brengen aan het P.E.N. De secretaris deelde mede, dat het minimum-vastrecht is gesteld op 9.60 per jaar. De heer Hart geloofde, dat het stroom verbruik voor de kleine verbruikers na overname van het bedrijf door het P.E.N. duurder zal worden. De heer Schuur vulde dit aan met te zeggen, dat het voor ieder duurder wordt, zoolang niet méér gebruikt wordt dan tot dusver. De heer Hart: De groote gebruikers zullen allen méér gaan gebruiken. De heer Kramer bracht de lichtsterk te der straatlantaarns ter sprake; bij de brug is de verlichting aan de Koedijker zijde beter dan aan den overkant (gem. Bergen.) De voorzitter; Over de lichtsterkte is niet gesproken. Het voorstel van B. en W. werd aange nomen zonder stemming, nadat de voor zitter had toegezegd het nu besprokene ter kennis van het P.E.N. te zullen brengen. Reglement burgerlijk armbestuur. Een voorstel van B. en W. tot vaststel ling van het reglement voor het B. A. werd door den raad zonder bespreking goedge keurd. Over de nu vastgestelde wijziging was reeds eerder gesproken. Zij bevat een regeling voor de bijeenkomsten: één maal per maand, zoo noodig twee keer. Benoeming leden burgerlijk arm bestuur. De heer M. Mulder had ontslag verzocht als lid van het burgerlijk armbestuur. De voorzitter meende dat een woord van waardeering voor de vele diensten welke de heer Mulder ook in deze functie aan de gemeenschap heeft bewe zen, niet achterwege mocht blijven en stelde voor namens B. en W. om den heer M. op de meest eervolle wijze ontslag te verleenen uit zijn lidmaatschap van het b. A. De raad vereenigde zich hiermee, nadat de heer Hart zich nog bij de woorden van den voorzitter had aangesloten. Voor vier leden van genoemd college boden B. en W. de volgende voordracht aan: vacature-Bijpost: 1. J. Bijpost, 2. J Commandeur; vacature-G. Slotemaker: 1. W. Slotemaker, 2. A. Molenaar; va- cature-M. Mulder: 1. P. Mulder Pzn., 2 Jb. Boon; vacature-E. Groot: 1. A Jongsma, 2. W. Butter. De heeren Bijpost, W. Slotemaker en Jongsma werden benoemd met algemeene stemmen; de heer P. Mulder kreeg 6 stem men, terwijl in de vacature-M. Mulder ook nog een stem werd uitgebracht op den heer A. Molenaar. Ter benoeming van een secretaris- penningmeester van het B. A. gaven B. en W. de volgende voordracht: 1. L. Visser, 2. P. Hart. Den heer Visser verbaasde het dat voor deze functie geen oproeping is ge plaatst geworden, omdat het hier gen be zoldigde betrekking is. De voorzitter antwoordde dat in B. en W. deze meening ook had voorge zeten, maar aangezien het hier een functie betreft die spoedig vervuld moet worden, en er huns inziens zoo goed als geen inge zetenen voor in aanmerking kunnen komen, hadden zij gemeend de voordracht te moeten indienen, zooals dat gedaan is, De heer Hart merkte op, dat het in dezen ook gaat om de persoonlijkheid. Met het burgerlijk armbestuur is overleg ge pleegd vóór het opmaken' der aanbeveling. De heer Visser wees erop, dat de heer Hart zal moeten aftreden als wethou der, indien hij mocht worden gekozen Aan de capaciteiten van den heer L. Vis ser wilde spr. niet tornen, maar hij vond, dat in het geval zooals het er nu ligt, de raad niets te zeggen heeft, nu niets anders overblijft dan no. 1 te sternen. De voorzitter en weth. Hart wa ren overtuigd dat hier volkomen wettig gehandeld is. Het is hier een voordracht, geheel in overleg met het burgerlijk arm bestuur. De heer Hart zou den raad nog vrij heid willen geven een ander te kiezen buiten de aanbeveling om. „Nee, nee," zei de voorzitter, „dat gaat niet, wel is het mogelijk de benoe ming aan> te houden." De heer Visser wilde niet voorstellen de zaak aan te houden en daarna een openbaren oproep te doen. Hij bleef even wel betreuren, dat andere gemeentenaren niet in de gelegenheid zijn gesteld in aanmerking te komen. Weth. Zut en de voorzitter wezen er op, dat hunnerzijds heel wat moeite is gedaan om geschikte personen te krijgen en het resultaat daarvan is aan de aanbe veling te zien. Den heer Visser was van die moeite niets bekend. Bij de hierop gehouden stemming werd de heer L. Visser benoemd met vijf stem men; twee briefjes waren blanco. Opcenten gemeentefondsbelasting. Op voorstel van B. en W. werd weder om voor een jaar goedgekeurd de verorde ning op de heffing van opcenten op de gemeentefondsbelasting. Er zullen dus over 1938/'39 weder 75 opcenten worden ge heven. Wijziging gemeentebegrooting 1937. B. en W. boden aan een suppletoire be- grooting voor 1937, hoofdzakelijk ten be hoeve van- het B. A. Goedgekeurd. Werkverschaffingskwestie met een onverkwikkelijk staartje. De heer Schuur vroeg den voorzitter naar den brief van den minister van so ciale zaken, welk schrijven in de vorige vergadering had thuis behoord, maar toen niet werd voorgelezen. Thans voldeed de voorzitter aan het verzoek om voorlezing. Het schrijven handelt over de controle bij de werkver schaffing, waarbij eenige maanden gele den een fout zou zijn begaan ten aanzien van de opgave van het aantal gebaggerde schuiten en de dagen waarop werd gebag gerd. De minister meende uit de hem verstrekte gegevens te mogen opmaken, dat er fraude is gepleegd, of in elk geval, dat door de wijze waarop de controle door den daartoe aangestelden persoon werd uitgeoefend, het plegen van fraude in de hand wordt gewerkt. De controleur had onjuiste opgaven gedaan en B. en W. waren daarvan op de hoogte geweest. Met het oog hierop had de minister zich afge vraagd of de regeling van> de werkver schaffing nog wel bij het gemeentebestuur mocht blijven berusten. Z. Exc. had die nu opgedragen aan de Ned. Heide-Maat- schappij en opdracht gegeven tot ontslag van den betreffenden controleur, den heer Mulder. De heer Zut (wethouder) was van oordcel dat er van de vermeende fraude niet veel overbleef, alles is te goeder trouw gedaan. De wethouders waren on kundig van wat de minister fraude noemt, daarom protesteerde spr. ook tegen diens schrijven. Niet juist gezien achtte spr. het, dat Mulder op oneervolle wijze uit zijn post is gezet. Spr. betwijfelde erg of de aak nu beter geregeld is. Tot nu toe ging alles onder controle van Mulder goed en voor de gemeente was het goedkoop; spr. durfde er niet aan te denken hoe duur het nu wel zal worden. De heer Boon sloot zich aan bij de woorden van den heer Zut. Wethouder Hart bevestigde, dat de wethouders onkundig waren van hetgeen gebeurd is. Als nu nog aan den minister kon worden duidelijk gemaakt hoe zich de kwestie had toegedragen-, dan zou spr. nam dit als vaststaande aan de uit drukking „fraude" niet meer worden ge bruikt. Zij is dusdanig aan den minister voorgelegd, dat deze wel aan fraude moest denken. Naar aanleiding van den nu voorgelezen brief hadden de wethouders een audiëntie aangevraagd en toen daar op een ,,af-bericht" was gekomen, was een brief geschreven. Spr. hoopte nog te be reiken, dat de minister het misverstand erkent, zoodat Mulder in zijn eer wordt hersteld. Dit was voor spr. de hoofdzaak, meer nog dan de financieele zijde der kwestie. Wat Mulder heeft gedaan, gaf geen aanleiding aan fraude te denken. De heer Zut, vaststellend, dat de wet houders altijd zoo rechtvaardig mogelijk hebben willen- handelen, verzocht den voorzitter dringend, niet meer achter den rug der wethouders om te praten. De voorzitter zeide, dat den wet houders de reden bekend is waarom er geen werk van de zaak is gemaakt, toen de eerste gedachte aan fraude opkwam. Spr. had het toen niet noodig gevonden „de kachel aan te maken." Hij had niet verwacht, dat het gerucht verder zou gaan dan Koedijk, vooral nu het geval al zoo lang geleden zich heeft voorgedaan. De heer Hart: De eer en goede naam van Mulder zijn aangetast en het is zeer de vraag of hetgeen hij deed wel fraude genoemd mag worden. Nu vraagt men in het dorp er alom naar, men wenscht nu te weten wat er eigenlijk is gebeurd. De voorzitter beëindigde hierop de discussies over deze kwestie en sloot met een de vergadering. Misère met gemeentelijke uitbreidingsplannen. Provinciale Staten van Noordholland kwa men gistermorgen om half twaalf in tweede gewone zitting te Haarlem bijeen onder voorzitterschap van den commissaris der koningin, jhr. mr. dr. A. baron Röell. De geloofsbrieven van een viertal staten leden werden onderzocht en in orde bevon den, waarna de voorzitter installeerde de heeren: J. C. Evers (vacature prof. Romme R.K.), G. H. J. Konings te Volendam (vaca ture H. J. Kuiper R.K.), W. F. Visser (va cature M. A. Reinalda S.D.A.P.), W. J. Bos senbroek te Amsterdam (vacature G. Baas Kzn. A. R.) Bij de vaststelling van het verslag van de werkzaamheden der vaste commissie voor uitbreidingsplannen in Noordholland over het tijdvak van 1 April 1936 tot 1 April 1937 maakte de heer Boissevain (V.B.) eenige opmerkingen. Hij stelde vast, dat de com missie weer zeer veel werk heeft verzet en uitte zjjn genoegen over de beslissing, waar bij de gemeente Haarlemmermeer goedkeu ring onthouden werd voor het stichten van een stad van 30.000 inwoners om het vlieg veld. Minder tevreden was spr. over de moei lijkheden met het uitbreidingsplan van Wa tergraafsmeer, gemeente Amsterdam. De termijn was verstreken en ook in Velsen bleek zulks het geval te zijn. Hoe staat het er nu mee? De heer Ankersmit (S.D.A.P.) herinnerde er aan, dat reeds 20 jaar geleden een plan Watergraafsmeer werd vastgesteld. Het was echter geen goed plan en na de an nexatie door Amsterdam werd een beter ontworpen. De misère was echter nog lang niet ten einde. Ged. Staten onthielden n.1 hun goedkeuring aan het nieuwe plan. En nadat Amsterdam de vereischte wijzigingen niet aanbracht stelde het provinciaal col lege het plan zelf vast. Maar nu verleende de Kroon weer niet haar goedkeuring er aan. Het is werkelijk een verschrikkelijke geschiedenis, riep spr. uit. Ged. Staten moe ten thans het uiterste doen om de kwestie eindelijk eens naar aller genoegen op te lossen. Het is te betreuren, dat Amsterdam het plan niet mag ontwerpen en daarom vroeg spr. of Ged. Staten bereid zijn, ds gemeente zelf in te schakelen. De heer Vermeulen (A.R.) sprak over het uitbreidingsplan van Velsen. Langen tijd wisten bouw-exploitanten niet wat te doen en tengevolge van deze onzekerheid werden werken stopgezet en moesten arbeiders naar den steun. Anderen haastten zich om wer ken tot stand te brengen, die in het even tueel goedgekeurde plan hinderlijk zouden zijn. Spr. drong er dan ook op aan, dat Ged Staten zoo spoedig mogelijk zullen beslis sen over een door den gemeenteraad vast gesteld uitbreidingsplan. De voorzitter: Er wordt hier gesproken over de uitvoering van een wet, waarmede Provinciale Staten geen bemoeiing hebben! De heer Michels, lid van Ged. Staten (SD.A.P.) constateerde, dat er niet veel critiek op de vaste commissie werd uitge oefend. Men moet niet vergeten, dat het bij groote gemeenten niet gemakkelijk is, tot definitieve vaststelling te komen. Bij het plan Velsen moesten b.v. 30 reclamanten gehoord worden, stukken moesten ter visie worden gelegd, een openbare zitting moet gehouden worden etc. Ged. Staten kunnen niet sneller beslissen dan in het verleden gebeurde. Het spreekt vanzelf, dat de gemeente Amsterdam volkomen wordt ingeschakeld bji het opmaken van het nieuwe uitbrei dingsplan Watergraafsmeer. In wezen wordt het plan natuurlijk door de gemeente gemaakt. De overige stukken werden commissoriaal verklaard en na het trekken der afdeelin- gen werd de openbare vergadering verdaagd tot Dinsdag 7 December. Ongewenschte gasten hebben Zaterdag nacht nagenoeg de heele garage van den heer J. Duinkerke leeg geroofd. Zij hadden eerst een twee-zitter in Broek gestolen, maar we gens benzinegebrek dezen wagen in Monni kendam laten staan. Na hun bezoek bij den garagehouder hebben zij de vischauto van den heer J. Oosterbaan meegenomen om het gestolene uit de garage te vervoeren. Daar heer Duinkerke onbemiddeld is, treft deze slag hem zwaar. Jubileum. 1 November a.s. herdenkt het echtpaar Dekker—Stokmans het feit, dat zij voor 25 jaren in dienst traden bij de Ned. Spoor wegen en wel mevr. Dekker als wachteres en de heer Dekker als blokwachter. Verbouwing geref. kerk. Naar wij vernemen ligt het in het voor nemen van den Kerkeraad der Gerefor meerde kerk alhier over te gaan tot ver bouw van het ger. kerkgebouw in de Beltstraat. De verbouw bestaat uit het verlengen van het gebouw met 5 meter en het aan brengen van een nieuwe galerij en het versterken van de bestaande zijmuren. Het zal daartoe noodig zjjn dat de be staande voorgevel en galerij worden uitge broken. Steun aan kleine boeren. Voor te verleenen steun aan kleine boeren is in deze gemeente eene gemeente lijke commissie ingesteld, bestaande uit de heeren: J. E. Miltenburg, voorzitter; Jb. Swaag, A. van der Velde en C. Kokkes, leden. Als secretaris is aan deze commissie toegevoegd de heer J. Th. M. Punt. Liefhebbers genoeg, Voor de betrekking van gemeente vroedvrouw heeft zich een 60-tal sollici tanten aangemeld. Opbrengst collecte. De op 23 dezer gehouden bloembollen dag heeft 218 opgebracht. Spaarregeling B-steun. Een 66-tal gezinnen heeft zich opgege ven voor de bekende spaarregeling inzake B-steun aan werkloozen. De collecte voor dezen steun is inmiddels in deze gemeente gehouden en heeft het fraaie bedrag van 366.66 opgeleverd. De gemeenten, die collecten voor dit doel houden, ontvangen als vaste uitkeering 10 van het in eigen gemeente ingezamel de bedrag, terwijl het daarna in totaal overblijvende bedrag ponds-pondsgewijze over de deelgenomen hebbende gemeenten wordt verdeeld naar rato van het aantal gezinshoofden dat op 1 November in de ge meente aan de spaarregeling deelneemt. Deze ingezamelde gelden komen uitslui tend aan sparende werkloozen ten goede. Tandverzorging. Zaterdag vergaderde in het Heerenhuis te Midden-Beemster het bestuur der plaat selijke af deeling van den Bond van Boerin nen en andere Plattelandsvrouwen met een aantal vertegenwoordigers van open bare en bijzondere scholen uit Beemster en omgeving, om te komen tot een Vereeniging voor Tandverzorging op de lagere scholen. Nadat mevr. KikkertKostelijk een resumé had gegeven van de lezing van dr. de Vries, hier onlangs gehouden, en het reglement van een soortgelijke vereeniging in Schagen was voorgelezen, werd over gegaan tot vorming van een voorloopig bestuur, waarin zitting namen mevr. Kikkert en de heeren K. Zijp en A. Weder. Dit bestuur zal nagaan over welke ge meenten en over hoeveel kinderen de tand heelkundige verzorging zich zal uitstrekken, hoe de regeling der financiën kan zijn en daarna zich in verbinding stellen met een tandarts. Het bestuur hoopte, dat tandver zorging, een onderwerp van bespreking zal uitmaken in schoolbesturen en op ouder avonden, opdat een zoo groot mogelijke medewerking wordt verkregen en met 1 April 1938 reeds kan worden begonnen met de verzorging van het kindergebit. Benoemd. Met ingang van 8 Nov. a.s. is tot agent van politie te Heemstede benoemd de heer G. A. de Boer, gemeente-veldwachter alhier. Uitslag schietwedstrijden. De totale uitslag van de wekelijks ge houden schietwedstrijden voor de leden van de Bijzondere Vrijwillige Landstorm, afd. Oudorp, luidt als volgt: 1. P. Reus 575 p., 2. K. Quant 555 p., 3. C. Hes 555 p., 4. A. Zuurbier 554 p., 5. N. Morsch 554 p., 6. C. Schut 547 p., 7. J. van Saaze 533 p., 8. N. Rohde 527 p., 9. N. Laan 526 p., 10. G. Bos 509 p., 11. J. Morsch 508 p., 12. K. Kuiper 508 p., 13. H. Smit 505 p., 14. C. Tuijnman 501 p., 15. J. Meijering 501 p., 16. D. jv. d. Gulik 490 p„ 17. P. Blom 485 p., 18. P. Kunst 451 p. en verder nog een aantal met minder punten. Het maximum aantal te behalen punten bedroeg 600. De B-steun. De spaarregeling van den minister van sociale zaken is onder de werkloozen alhier sympathiek ontvangen. Van degenen die momenteel in de steunregeling loopen, heb ben allen op één na zich voor de spaarrege ling opgegeven. Teneinde de collecte, ten bate van boven genoemde spaarders, zooveel mogelijk te doen slagen, heeft de burgemeester onder de ingezetenen een dringenden oproep laten rondbezorgen door een tiental, daarvoor aan gewezen werkloozen, die vandaag met ge sloten bus huis aan huis zullen rondgaan. Begin van brand. Maandagavond werd de hulp der brand weer ingeroepen door de N.V. tot exploi- teeren van dorschmachines, daar door broeien de groote hoop afval in brand geraakte en een groote vuurzee was, waar door gevaar bestond voor het gebouw, waarin de machines geborgen waren. De directeur, de heer W. Visser, was buiten de gemeente, zoodat door anderen hulp gevraagd was. De opperbrandmeester, de heer Hart en de burgemeester waren spoedig met materiaal aanwezig, en het gebouw werd met de machines behouden. Drankwet-inspectie. Vanwege de Drankwet-inspectie zijn verschillende zaken in samenwerking met de politie gecontroleerd. Bij den winkelier C. de Gr. werd een hoeveelheid cognac aangetroffen. Proces-verbaal en inbeslag neming volgden. Een meevaller. Bij beschikking van den minister van financiën is de voorloopige uitkeering uit het gemeentefonds, ingevolge art. 3 sub e der Wet Financieele-verhouding vastgesteld voor 1938-'39 op 19.73 Dit beteekent voor de gemeente een meevaller op de be grooting 1938 van ruim 1000. Aanbesteding. B. en W. hebben Dinsdag aanbesteed het ophalen van vuilnis langs de huizen in het jaar 1938, tweemaal per week en tij dens het badseizoen driemaal per week. Ingeschreven werd door P. Zwart voor 6.50 per keer, H. Koopman 6.90 per keer en M. P. Koopman 7.94 per keer. Het werk is aan den laagsten inschrijver P. Zwart opgedragen, die dit werk voor 1937 had aangenomen voor 7 per keer. Witte Kruisvergadering. Een Witte Kruis-vergadering werd ge houden op Dinsdagavond in het lokaal van den heer R. Breed, onder leiding van den heer C. Haringhuizen. De voorzitter deelde mede, dat in den loop van den zomer 3 kinderen zijn uitgezonden naar een herstellingsoord, waarvan een gedeelte der kosten voor de af deeling zijn gekomen. Dan werd nog medegedeeld dat de moedercursus zeer goed bezocht wordt. De kosten hiervan bedragen 15. Van de commissie voor kinderhygiëne is een schrijven ontvangen dat bij haar bureau gediplomeerde bakers beschikbaar zijn. De kosten bedragen bij een inkomen tot 2000 22.50 per dag; bij een inkomen boven 2000 3 per dag boven kost en inwoning. Tevens was er een uitnoodiging om het huis Ter Heide te bezoeken. Voor dit jaar wordt het wel wat laat, doch voor den a.s. zomer zal het bestuur hierop terug komen. Verkiezing bestuursleden. Aftredend waren de heeren W. v. d. Ham, Daan Kaan en C. Haringhuizen. Vol gens de nieuwe statuten is de voorzitter herkiesbaar. Herkozen werd de heer Haringhuizen, terwijl gekozen werden mevr. wed. Metse laar en de heer J. van Ham. Tot afgevaardigde naar de algemeene vergadering, welke op 9 November te Am sterdam wordt gehouden, werd dr. de Vries gekozen en de heer C. Haringhuizen als plaatsvervanger. Bij de behandeling van den beschrij vingsbrief werd besloten den afgevaardig de vrij mandaat te geven. De begrooting werd in ontvangsten en uitgaaf vastgesteld op een bedrag van 528 met een post onvoorzien van 95. Naar aanleiding van den post contribu tie werd nog ter sprake gebracht het aan werven van damesleden. De voorzitter deelde nog mede, dat het bestuur zich heeft voorgesteld in den loop van den win ter een filmavond te houden. Kamer van Koophandel. In de jongste vergadering van de K. v. K. van Westfriesland heeft de voorzitter, de heer C. Kroon, een hartelijk woord gespro ken ter nagedachtenis van den plotseling overleden secretaris dr. C. Drossaart van Dusseldorp. Tot diens opvolger werd benoemd mr. A. D. van Assendelft de Coningh te Amster dam. De heer D. v. d. Spruijt te Enkhuizen nam om gezondheidsredenen ontslag als lid der Kamer. De commissie voor het uitverkoopen en opruimen werd aangewezen ook als com missie voor de vestigingswet. Zjj bestaat uit de heeren E. J. M. Stumpel, R. Eilander, H. J. Avis, C. Kroon, P. Pijper, Joh. Banning. De begrooting voor het jaar 1938 werd zonder wijzigingen vastgesteld. Van een aantal subsidieverzoeken worden er acht toegestaan. Adhaesie werd betuigd aan het adres van het comité van actie in de provincie Noord holland voor de totstandkoming van het groot-scheepsvaarwater Amsterdam-Gronin- gen, inhoudende het verzoek dezen water weg over Leeuwarden, Sneek, IJlst en Sta voren te willen leiden. Besloten werd actie te voeren tegen het feit dat de vereeniging van Nederlandsche gemeenten voornemens is op ruimeren schaal dan thans het geval is, centraal in te koopen. Besloten werd adhaesie te betuigen aan het adres van de Koninklijke Nederlandsche Automobielclub betreffende de lasten op het motorwegverkeer. Een afgevaardigde zal worden gezonden naar het nationaal congres voor wettelijke beteugeling van het cadeaustelsel V

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 9