Agenda |i Stad en Omgeving. i| EEN DIAMANTEN BRUILOFT. „'N WESPENNEST", Inbraak in het Gemeente huis te Oterleek. De aanranding te Heiloo. Een jeugdige fantast. Poode Kruis-avond. EERSTE BLAD Alkmaar, Donderdag, De ambtsketen van den burge meester en 124,68 ontvreemd. Toen Maandag de burgemeester, de heer Huyser van Reenen, het gemeentehuis te Oterleek betrad en de brandkast wilde ope nen, waarbij hij gebruik maakte van den sleutel, die op 'n verborgen plaats in een in 't lokaal aanwezige kast hing, kwam hij tot de minder prettige ontdekking, dat de brand kast niet geopend kon worden. Toen de kast door den smid geopend was, bleek dat daaruit een bedrag van 124,68 was ontvreemd, benevens de ambtsketen van den burgemeester. Deze ambtsketen bevond zich in een blauw cartonnen doos. Van het geld was f 54,60, bestaande uit een bankbiljet van 25, 24 guldens en 1 rijksdaalder en 3.10 aan kwartjes en dubbeltjes en centen, aanwezig in een bruin lederen portemonnaie (een zoogenaamde koopmansportemonnaie) met nikkelen beu gel, terwijl zich in deze portemonnaie ook 2 kwitanties bevonden, welke voor ontvangst geteekend waren door den gemeente ontvanger, den heer J. W. Maarsum, ver meldende de bedragen 99.60 en 100.74. 25.08 hoofdzakelijk bestaande uit gul dens en rijksdaalders, waren aanwezig in 'n Abdulla-sigarettenbusje, terwijl 45 zich bevond in een rond busje, waarop een eti ket was geplakt met het woord „leges". De 54,60 en 25,08 zijn gelden, die de ambte naar van de distributie van levensmiddelen ontvangt. Het gemeentehuis te Oterleek bestaat uit één vertrek, dat zoowel als burgemeesters kamer, secretarie en raadszaal dienst doet, alsmede voor distributielokaal. Zoowel de burgemeester als de ambtenaar maken van de brandkast gebruik, waarom de sleutel steeds op een verborgen plaats in een kast hing. Het is wel eens voorge komen, dat de ambtenaar in tegenwoordig heid van derden den sleutel uit de kast haalde, om geld in de brandkast te wisselen en aangezien de deur van het gemeentehuis niet geforceerd was en deze wel met een valschen sleutel zal zijn geopend, bestaat 't vermoeden, dat men hier te doen heeft met iemand, die met de plaatselijke omstandig heden niet onbekend is. Vermoedelijk heeft het praatje, dat er in de brandkast een zeer groot bedrag aan wezig was, welk praatje de vorige week ten onrechte door het dorp ging (gewoonlijk is er in de brandkast geen geld aanwezig) aanleiding tot deze inbraak gegeven. Maandagmiddag heeft de rijksveldwacht onder leiding van den majoor ter plaatse een onderzoek ingesteld en foto's van vinger afdrukken op de kast genomen. Deze foto's zijn echter niet geslaagd, omdat de kast daarvoor te ruw was en na de inbraak ver schillende personen aan de kast waren ge weest. Tot nog toe ontbreekt elk spoor. De burgemeester verzoekt opsporing van den dader en inbeslagname van het ont vreemde. Aangezien het gemeentehuls vlak naast de woning van den veldwachter is gelegen, kan hier wel van een brutaal inbraakje worden gesproken. De gemeenteveldwachter te Heiloo, de heer Geertsema, is nog steeds onvermoeid bezig met het opsporen van de aanranders van het 20-jarig meisje in den Boekeler- meer. De politie ondervindt van het publiek groote medewerking en mocht reeds tal van waardevolle aanwijzingen ontvangen, zoodat ze hoopt binnen enkele dagen licht in de zaak te kunnen ontsteken. In het belang van het onderzoek kunnen nog geen meerdere mededeelingen worden gedaan, maar sinds gister staat de politie optimistischer tegenover deze duistere zaak. Het meisje verkeert nog steeds in een overspannen toestand, waarby komt, dat tengevolge van infectie de wonden, ver oorzaakt door de borstsneden, zijn gaan zweren. Men zal zich herinneren, dat een paar weken geleden een knaap uit En-khuizen, die de ambachtsschool te Alkmaar be zoekt, plotseling verdwenen was en na eenige dagen terug gevonden werd in het Zuiden van ons land, waarna hy op transport gesteld werd naar Enkhuizen. De jeugdige avonturier bracht na zijn terugkomst een verslag uit van zijn reis- wederwaardigheden, die werkelijk klon ken als een klok. Hij zou zoo verluidde het ergens in onze stad voor een boekwinkel gestaan hebben, waar hij in de etalage een teeke- ning of iets dergelijks van Spanje be wonderde. Plotseling kwam een onbekende naast hem staan, vroeg hem, of Spanje hem interesseerde en het slot van het ge heimzinnige gesprek was, dat de scholier eenige dagen later op het Stationsplein alhier op een bepaald uur iemand zou ontmoeten, die hem zou helpen, om naar het land der burgeroorlogen te komen, waar hij ontelbare avonturen zou kunnen beleven. Die avonturen kwamen altijd nog volgens het verhaal veel eerder. Hy reisde met den onbekenden heer naar Amsterdam, daarna naar Rotterdam en tenslotte zou hij per auto naar Antwerpen en verder naar Brussel gaan. En nu komt het. Onderweg kreeg de knaap een cigaret, na het rooken waarvan hij bewusteloos werd. En in dien bewusteloozen toestand passeerde hij de Belgische grens. Geen douane-ambtenaar, die de auto had aan gehouden en den bewustelooze gezien had! Enfin, toen hij weer bij kwam, was hi al bijna in Brussel, maar de cigaret-ge- schiedenis had hem bang gemaakt. Nu wist hy plotseling, waarvoor hy gebruikt zou worden: een ronselaar had hem in zijn macht gekregen! Wat een geluk echter, dat de knaap in Brussel wist te ontsnap pen Loopende bereikte hij Antwerpen zwervende trok hy langs de grens en toen werd hij door de grenspolitie aangehouden en terug gevoerd naar Nederland. Het verhaal was natuurlijk nog veel interessanter dan wij hier weergegeven hebben, maar in 't kort komt alles hier op neer. En nu de ontknooping! Bij een nader verhoor door de Alkmaar sche politie bekende M. S., dat zijn geheele verhaal op fantasie berustte. De scholier heeft bekend, dat de zucht naar avontuur hem alleen en op eigen» gelegenheid op stap heeft doen gaan naar België, vanwaar hij door de Belgische politie na eenige dagen werd uitgeleverd naar Nederland. Van ronselen is dus totaal geen sprake geweest! EEN TOEVALLIJDER. Gisteravond kreeg de 29-jarige J. G., wonende te Alkmaar, op de Laat alhier, een toeval. Hij sloeg tegen den grond en werd bloedend aan zijn mond verwond, terwijl hij tevens een lichte hersenschud ding bekwam. Hij is per ziekenauto naar zyn woning vervoerd. DRONKEN OP DE FIETS. Terzake het wielryden onder den invloed van alcoholhoudenden drank is gisteravond door de politie een persoon ter ontnuchte ring naar het bureau van politie alhier overgebracht. OP HEETERDAAD BETRAPT. Looddieven in het oude sociëteits gebouw te Hoorn. Zaterdagavond zijn een tweetal per sonen uit Hoorn, zekere N. B. en J. T., in handen der politie gevallen op het oogenblik, dat zij voornemens waren een groote party lood uit het gebouw der voormalige Noordersociëteit aldaar te ontvreemden. De adspirant-looddieven zijn de dupe ge worden van de omstandigheden, want het feit, dat Zaterdagmiddag in het oude ge bouw, dat aanstonds gaat verdwijnen, een inspectie werd gehouden, werd hen noodlot tig. Hierbij werd n.L de aandacht getrokken door het feit, dat zoo hier en daar looden pijpen waren weggebroken en op een hoop bijeengelegd. Waar niemand hiertoe op dracht had gegeven, wettigde dit het ver moeden, dat hier ongewenschte gasten aan het werk waren geweest, die vermoedelijk nog wel eens zouden terugkeeren om hun buit te halen. De politie besloot daarom een val te zetten en eerder dan verwacht werd, had men hiermede succes, want reeds den zelfden avond werd het wachten beloond door de komst van een 2-tal mannen, die de kennelijke bedoeling hadden het lood naar elders te transporteeren en die op heeter- daad konden worden betrapt. De voorraad in beslag genomen lood is niet onaanzienlijk, terwijl nog wordt onderzocht, of mogelijk reeds eerder door beide heeren lood is ontvreemd. Voorloopig is proces-ver baal tegen hen opgemaakt wegens poging tot diefstal. VOOR DE KERKRESTAURATIE. Aan bijdragen voor de restauratie van de Groote- of St. Laurenskerk werd nog ont vangen: Mw. A. C. M. P.C., Den Haag, 25. C. W. S., Anna-Paulowna, 25. 50.— Vorige verantwoording 1534.45 1584.45 Het gironummer van den penningmeester, den heer Ringers, is 61341. MOND- EN KLAUWZEER. Wieringerwaard. Bleef het aantal gevallen van mond- en klauwzeer in deze gemeente tot dusver tot een paar beperkt, thans neemt het ook hier sterk toe. De laatste dagen werd door twaalf veehouders aangifte gedaan. Koedijk. Vandaag, 28 October, waren er in onze gemeente 10 aangiften gedaan van mond- en klauwzeer, 6 gevallen in het gedeelte gren zende aan Sint Pancras en 4 gevallen aan den Kanaaldijk. „DAAR ZIT PIT IN Op Zondag 31 October, 8 uur, zal in het gebouw Gulden Vlies te Alkmaar, de groote Sylvain Poons revue optreden met een keur van Nederlandsche revue-artisten, o.a. de 16 bekende Dickson Girls, die deel uitma ken in klassieke, acrobatische en groteske dansen, verder de bekende komiek Alex de Meester, de vrouwelijke komiek en all round artiste Pauline Herê, een prima zan ger Mr. Roxi, de prachtzangeres Emmy Claritz, het danserspaar Ivone et Diana, de solo-danseuse Mil. Clairette, verder nog staf van medewerkenden, maar Sylvain Poons spant in deze revue wel als komiek de kroon. Het geheel is geestig beschaafd, maar vooral zeer komisch, de pittige muziek is van Dr. Fred. Man, die tevens het orkest dirigeert. Bioscopen. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer „De koerier van den Tsaar" (hist.-rom.); hoofd rol Adolf Wohlbrück. Toegang boven 18 jaar. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Waarheen China (cultureele film); extra: Een liefdeslied per radio (amus.) Toegang eiken leeftijd. Eiken middag, half 3, matinee. Donderdag 28 October. 8 uur, City-theater, film Tsjeljoeskin, hel den van het Poolgebied (cultureele film); toegang voor eiken leeftijd. 8 uur, Harmonie, voor de VARA, optre den „Fantasia", o.l.v. Eddy Walis, Emmy Arbous en Jan Lemaire. Vrijdag 29 October. 8 uur, Kapelkerk, dr. F. J. Beerens, pred te Utrecht, over „Onverwoestbaar", voor de Evangelische Maatschappij. 8 uur, Waakt en Bidt, ds. G. Bos uit Den Haag over „De trilogie van Gulbranssen", voor de afd. van den Ned. Chr. Vrouwen bond. 8.15 uur, Handelsschool, voor de Volks universiteit, voordracht over moderne mu ziek (met gramofoon en lichtbeelden). Zaterdag 30 October. 8 uur, 't Gulden Vlies, opvoering van „Tot hoogen prijs" door het Alkmaarsch drankweer comité. Vroolijk spel in 3 bedrijven wordt op DONDERDAG 4 NOV. '37 des avonds 8 uur opgevoerd in het GULDEN VLIES door U.L.V.A.D.E.R.O. onder auspiciën van de Nederl. Reisver. Afd. Alkmaar. Kaarten a 0.95 tot een beperkt aantal verkrijgbaar by Boekhandel v. d. Meulen en bij den bode A. J. Ruiter, Varnebroek 33 Na afloop een gezellig dansje. De aankleeding der revue is prima ver zorgd uit eigen atelier, de décors van de firma Doesburg A'dam, de costumes Zanel Parijs. Deze revue liep een maand Den Haag en 7 weken Amsterdam voor volle zalen, met een buitengewoon groot succes. Uit tal van persverslagen blijkt hoezeer de opvoering van deze revue in breeden kring gewaardeerd is. EEN WIT HONDJE. Aan het bureau van politie zijn inlich tingen te bekomen over een weggeloopen wit hondje, pl.m. 30 c.M. hoog. Lezing van Dr. F. J. Frederikse en een film. Gisteravond werd in de bovenzaal van het gebouw „De Unie" door de afdeeling Alkmaar van het Nederlandsche Roode Kruis een propaganda-vergadering ge houden. De zaal was geheel met leden en belangstellenden gevuld. Dr. F. J. Frederikse, voorzitter der af deeling Alkmaar, heette alle aanwezigen van harte welkom, in het bijzonder het bestuur der pas opgerichte afdeeling Bergen en den Alkmaarschen kringcom missaris, burgemeester van Kinschot, hoe wel deze op dat oogenblik nog niet aan wezig kon zy'n. Hierna zette dr. Frederikse het doel van deze bijeenkomst nader uiteen. Hij hoopte, dat de burgerij meer haar belangstelling zal gaan toonen voor dit ook voor haar zoo belangrijke werk. Spreker hoopte, dat ook de pers haar hulp bij het streven van het Roode Kruis niet zou onthouden. Hierna besprak de voorzitter het ont staan van het Roode Kruis, op initiatief van koning Willem III op 19 Juli 1867. Aanvankelijk had men voor deze vereeni- ging uitsluitend een oorlogstaak weggelegd. Men begrijpe mij niet verkeerd, aldus spreker, het Roode Kruis is geen oorlogs instrument, het heeft alleen de taak in tijden van oorlog lenigend en helpend op te treden bij de verzorging van gewonde en zieke militairen. In vroeger jaren or ganiseerde de bevolking, welke in de buurt van het slagveld woonde, hulp zoo veel zij kon, maar uiteraard op gebrek kige en onvoldoende wijze. Voor goede en deskundige hulp is in de eerste plaats voorbereiding, organisatie en opleiding van helpers en helpsters noodig. Deze or- ganiseerende en voorbereidende arbeid nu verricht het Roode Kruis. Daar de bur gerbevolking steeds meer betrokken wordt bij een oorlog, is het Roode Kruis, ook wat deze oorlogstaak betreft de belangstelling en den steun van de burgerij waard, al dus spieker. Echter, het Roode Kruis heeft ook een vredestaak te vervullen, geregeld bij de koninklijke besluiten van 1909 en 1913. Deze omvat de hulpverlee ning bij natuurrampen, industriëele- en verkeersongevallen enz. Behalve hulp bij erstroomingen, stormrampen e. d. be hoort hier ook toe de instelling van de zoo nuttige eerste hulp-posten langs de wegen. Hierna zette de voorzitter In groote trekken de werkzaamheid van het Roode Kruis in oorlogs- en vredestijd uiteen. In oorlogstijd werkt het Roode Kruis nauw samen met den militair geneeskundigen dienst, waardoor een goede verdeeling van arbeid wordt bevorderd. Terwijl deze laatste dienst in hoofdzaak zorgt voor ver voer van de gewonden van het gevechts terrein, via hulp- en hoofdverbandplaatsen naar de evacuatie-stations, heeft het Roode Kruis de tak de gewonden met haar transportcolonnes verder het land in te brengen. Wat het vredeswerk betreft spr- °P de hulp, ook in geld, bij ver schillende rampen verleend, op de eerste hulp-posten langs de wegen, de exploitatie van eenige ziekenhuizen, de plaatsing van ziekenwagentjes aan vele stations en op de bloedtransfusie-diensten, waarvan er ook een in Alkmaar ia opgericht, Dit zeldzame huwelijksfeest te mogen beleven is weggelegd voor den heer en mevr. W. van der WaalWezel, wonende aan het Varnebroek ten huize van hun schoonzoon, den heer Landman. Het feest wordt gevierd in de lunchroom Valk aan de Houttil, waar fraaie bloem stukken prijken als huldebetooningen aan het nog altijd vrij krasse en mee levende echtpaar. De heer van der Waal, die 87 jaar oud is, is een geboren Alkmaarder en, uitge zonderd de 12 jaren, welke hij in den dienst der posterijen te Winkel doorbracht, heeft hij al dien tijd in de kaasstad ge woond. Hij beoefende tot voor zeven jaar het schoenmakersvak. Reeds vóór zijn vertrek naar Winkel was hij schoenmaker en toen hij, nu 45 jaar geleden, na een ern stige ziekte voor den verderen dienst als postbode werd afgekeurd, nam hij het oude vak weer wélgemoed ter hand. Hij mag zich nog in een uitstekende gezond heid verheugen en maakt eiken dag nog een stevige wandeling. Mevr. van der Waal is vier jaar jonger dan haar echtvriend. Zij zag in Westzaan het levenslicht. Verschillende ziekten, die zij heeft doorstaan, hebben haar wel wat geknakt, maar niet haar levenslust kun nen dooven. Vooral met het oog op haar wankele gezondheid woont het echtpaar v. d. Waal ten huize van den schoonzoon, wiens echtgenoote liefderijk haar moeder verzorgt. In groote opgewektheid is vandaag de familie in de lunchroom Valk bijeen, zeven kinderen (één kon wegens ziekte niet aanwezig zyn), waarvan zes getrouwd. De 21 kleinkinderen en 3 achterkleinkin deren zullen in den loop der eerstvolgen de dagen een bezoek komen brengen. Hun aller aanwezigheid heden zou de jubila rissen waarschijnlijk wel wat vermoeien en daar wilde men hen niet aan wagen! Wij wenschen het diamanten echtpaar nog gaarne eenige jaren van goed ver zorgden ouderdom, zooals zij nu genieten, dank zy de toegewijde zorgen van mevr. Landman. Behalve aan werkers heeft het Roode Kruis dringend behoefte aan geldelijken steun, aldus spr. Spreker betreurde het dan ook zeer, dat van de Alkmaarsche burgerij zich nog geen honderdtal geroepen voelde het Roode Kruis te steunen. Hij geloofde echter, dat de oorzaak ligt in het feit, dat men onvoldoende bekend is met het werk van het Roode Kruis, waar om deze propaganda-avond dan ook tot doel heeft de burgerij een blik te laten slaan op het zoo omvangrijke en zegen rijke werk van het Roode Kruis. Hierna werd door ir. de Vries, admi nistrateur der Roode Kruis-ambulance in Abessynië, een film vertoond over het Roode Kruis-werk, verricht door de expe ditie, door het Nederlandsche Roode Kruis uitgezonden naar Abessynië tijdens den Italiaanschen aanval op dat land. Duidelijk blijkt hieruit met welke reusachtige moei lijkheden deze expeditie, die ongeveer vijf maanden in Abessynië werkte, te kampen had. Na de pauze werd opgewekt, zich op te geven als lid van het Roode Kruis. De minimum-contributie bedraagt 1 per jaar. Ook werd de aandacht gevestigd op een collecte, die 6 November a.s. gehouden wordt. Vervolgens werd het tweede deel van de film vertoond. Kort voor het einde van de film gingen plotseling alle lichten uit, zoodat de geheele zaal in het donker kwam te zitten. Het bleek n.L dat de gemeente-stop van het electrisch licht ge sprongen was. Met een paar sigaren-aan stekers en enkele kaarsen werd de zaal nu een oogenblik „geïllumineerd," terwijl uit het publiek een pianist enkele bekende liedjes ten beste gaf. Al spoedig was de stop vernieuwd, waarna de onderbroken vertooning beëindigd werd. Tot slot sprak mr. A. M. Ledeboer, de oud-kringcommissaris van Alkmaar, als voorzitter van de afdeeling Bergen van het Roode Kruis enkele waardeerer.de woorden, terwijl hij opwekte het werk van het Roode Kruis te steunen. gedeeltelijk gevulde flesch wijn is leegge dronken en de flesch werd midden in het bleekveld geplaatst. Mochten ze echter bij de heer Ay niets voor hun gading vinden, in denzelfden nacht werd ook een bezoek ge bracht aan den heer J. Bakker, Heeren- boschstraat, slechts enkele huizen verwij derd. Hier heeft men ie kassa uit den winkel meegenomen en deze in den tuin van de Hoornsche Bank geledigd. De vangst was voor de heeren niet groot, slechts vier gulden, een ring en een beurs met wat kleingeld was voor hun gading. De voetsporen in den tuin wezen er op dat de dader op kousen te werk was gegaan. Ongeveer voor een maand werd op even geheimzinnige wijze inbraak gepleegd bij den heer Anneveldt, ook in 't Heerenbosch. Het zal voor de bevolking van het platte land een geruststelling zijn wanneer de politie de hand op de daders kan leggen. VOGELTREKSTATION TEXEL. Het vogeltrekstation Texel verzoekt zijn medewerkers hun waarnemingen heden te hervatten en door te gaan zoo lang het gun stige weer aanhoudt. TWEE INBRAKEN TE SCHAGEN. In den nacht van Dinsdag op Woensdag werd ingebroken bij' den heer C. Ay, To renplein te Schagen. De heer Ay die ambtenaar bij de posterijen is stond als gewoonlijk des morgens om kwart over vieren op. Bij zijn beneden komen bemerk te hij tot zijn schrik dat alle deuren van de kasten, laden van buffet en keukenkasten openstonden. Hij waarschuwde direct zijn vrouw daar het vermoeden van onge- wenscht bezoek sterke aanwijzingen gaf. Beiden bemerkten dat de dader of daders een grondig onderzoek hadden verricht. De heer Ay, den ernst van de zaak beseffende, liet alles onaangeroerd en waarschuwde direct den majoor der Rijksveldwacht den heer Holema, die de assistentie van den rijksveldwachter Iperen uit Callantsoog telefonsch inriep. Deze verscheen spoedig met zijn politiehond. De politiemannen stelden een uitgebreid onderzoek in. De heer Ay had reeds geconstateerd, dat de dader of daders aan den achterkant het huis waren binnengekomen. Hiertoe had den ze door het raamhout een gaatje ge boord van een middellijn van 1 c.M. vlak onder de handgreep der sluiting. Door een staafje door het gat te steken wisten ze zoodoende de sluiting omhoog te drukken en het raam kon worden geopend. Direct werd de aftocht verzekerd door, eenmaal bnnen, de achterbuitendeur te ontsluiten Waarschijnlijk heeft de dief niet verwacht dat de heer Ay zoo vroeg zou opstaan en is daardoor gestoord geworden. In het tijds verloop toen de heer Ay de politie ging waarschuwen, hoorde mevr. Ay iemand buiten fluiten. Het onderzoek bracht uit dat niets van waarde ontvreemd was. Een HET PERSONEEL VAN DE VOORMALIGE RADIO-DISTRIBUTIE BEDRIJVEN. Door bovengenoemd personeel Is heden aan den gemeenteraad het volgende adres gezonden: Geven met verschuldigden eerbied te kennen; ondergeteekenden P. v. d. Bosch, G. Nierop, C. Schats en H. Groentjes, allen te Alkmaar en domicilie kiezende ten huize van G. Nierop, Grensstraat 14 alhier; dat zij als personeel der voormalige radio distributiebedrijven te Alkmaar, gelezen hebbende een schrijven van 28 Augustus 1935 en een schrijven van 5 October 1937, van Burgemeester en Wethouders, aan den Algemeenen Nederlandschen Metaalbewer- kersbond, afdeeling Alkmaar, waarin wordt verklaard dat genoemd personeel de voor keur zal genieten bij een eventueele vacature in een van de gemeente-bedrijven, en dat zij nota hebben genomen van de verklaring van den wethouder der bedrijven in de raadsvergadering van 4 en 5 October j.l» waarin genoemde wethouder verklaarde, dat Burgemeester en Wethouders nogmaals aan de verschillende directeuren der gem.- bedryven met nadruk hebben verzocht, deze gedupeerde menschen bij een vacature in één van deze bedrijven den voorrang te geven, ten zeerste zijn teleurgesteld, daar volgens hun meening door genoemde direc teuren aan dezen toch zeer uitdrukkelijk®11 wensch van Burgemeester en Wethouders zoo goed als geen gevolg is gegeven; dat het voor adressanten vaststaat, dat meerdere malen personen in gemeentelijken dienst zijn aangenomen met voorbijgaan van deze toch zeer zeker door de gemeente Alkmaar gedupeerde menschen, terwijl ZÜ van meening zyn, dat ook zij voor bedoelde functies geschikt waren. Ter Uwer oriënteering verwijzen wij be leefd naar bijgaande toelichting, waarin enkele van deze gevalen worden genoemd. Zij verzoeken U dringend deze zaak, die voor adressanten een levensbelang is, nog maals te willen onderzoeken, en er aan te willen medewerken, om deze menschen, die niet door de economische toestanden, maar louter door toedoen der gemeente Alkmaar in deze voor hen zoo benarde positie zijn gekomen, weder een bestaan te verschaffen. Toelichting. Meerdere malen is het gebleken, dat bij de verschillende gemeentebedrijven personen zijn te werk gesteld, met voorbijgaan der adressanten, en zonder dat er een onderzoek was ingesteld, of bedoelde adressanten voo' deze functies al dan niet geschikt waren.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 2