£aalste êerichtm XucqetÜike Stand Hfeec&ecicfit AMSTERDAMSCHE BEURS EERSTE BLAD herdenkingsbijeenkomst evang. maatschappij. faillissementen. De wereldtentoonstelling wordt verlengd. Verwachting: Buiteniandsch weeroverzicht. fl 3 le De benoeming van 2 personen in vasten en 2 personen in tijdelijken dienst bij het gem. radio-distributiebedrijf; 2e de aanstelling in tijdelijken dienst van 2 controleurs, en 1 ambtenaar bij het Maatschappelijk Hulpbetoon, die in het vrije bedrijf resp. het beroep van scheepsbouwer, timmerman en meubel maker uitoefenden en o.L voor deze functies geen uitgesproken vakbekwaam heid bezaten, voorts wijzen wij beleefd op het z.g. rouleerstelsel, dat voor deze functies door den raad is vastgesteld; 3e de benoeming van 2 tijdelijke admi nistratieve krachten aan de onder no. 2 genoemde instelling; 4e De benoeming van iemand in seizoen- dienst bij het gem. sportpark voor het onderhoud der tennisbanen etc.; 5e de plaatsing van een arbeider 'bij den gem. plantsoenendienst; 6e de benoeming van een werkkracht aan den gem. reinigingsdienst; 7e de benoeming van een incasseerder bij den gem. ophaaldienst. Vooral dit laatste geval, wat van zeer recenten datum is, heeft ons ten zeerste verwonderd, daar er voor deze vacature geen oproep in de plaatselijke pers heeft gestaan, zoodat zich de mogelijkheid heeft kunnen voordoen, dat degene, die met deze vacature bekend waren, een voorsprong hebben gehad, hetwelk ons niet rechtvaardig voorkomt, ten opzichte van hen die er niet mede bekend waren. HUIZEN TE BERGEN VERKOCHT. Het pension Wagtendonk, te Bergen, dat vorige week in bod stond voor 6500 is hedenmiddag met 1000 verhooging afge mijnd. Het dorpshuisje aldaar, hoek Kruisweg, •waarvan de grond in erfpacht is bracht 2000 op. UITVOERING ARBEIDERS- TOONEELVEREENIGING. Dezer dagen gaf de Arb. Tooneelver. „Ontwaakt" haar eerste uitvoering in dit seizoen. De zaal van ,,'t Gulden Vlies" was geheel bezet toen om acht uur de voorzitter met een kort woord welkom heette, ip het bijzonder den bondsbestuurder Bakker, de leden van de Arb. Tooneelver! „Voor waarts" en vooral de donateurs en spaar ders. Na een korte opwekking om zich als spaarder of donateur op te geven, was het woord aan de spelers, die het bekende blij spel „De Houten Ham" van J. v. Ees en Henk Bakker voor het voetlicht brachten. Daar de inhoud van het stuk voldoende bekend geacht mag worden, kunnen wij volstaan met te zeggen dat de verschillen de typen zeer juist werden uitgebeeld, ter wijl het stuk in een vlot tempo werd ge speeld. De verschillende scènes veroor zaakten dikwijls lachsalvo's in de zaal, terwijl aan het eind een stormachtig applaus de spelers beloonde, zoodat tot driemaal toe gehaald moest worden. Een gezellig bal hield de aanwezigen daarna tot twee uur in een geanimeerde stemming bijeen. HET GEPROJECTEERDE MILITAIRE VLIEGVELD BIJ BERGEN. Naar wij vernemen, is door meer dan 1700 bewoners en badgasten van Bergen afkom stig uit het geheele land en uit alle kringen der burgerij een petitie aan den minister van defensie gezonden met verzoek om het militair vliegveld, dat op slechts 1 K.M. van den buitensten woonrand van Bergen is ge projecteerd, alsnog elders te vestigen. Adressanten, die de noodzakelijkheid eeneT krachtige defensie volkomen inzien, doch het rustige en zeldzaam mooie stukje natuur liefhebben, achten het onbegrijpelijk dat elders geen geschikt terrein meer te vinden is en wijzen o.a. op den Vennen- waterspolder, of den Sammenpolder bij Eg- mond, die uit dezelfde grondsoort bestaan als de Bergermeer en niet beneden A.P. zijn gelegen. Voorts werd spontaan een bedrag van 5.000 ten behoeve der defensie toegezegd,, indien het mocht lukken elders een ge schikt terrein te vinden. WERELDSPAARDAG Zaterdag 30 October. Naar de directie der Nutsspaarbank ons mededeelt, zal het kantoor der Spaarbank Zaterdag onafgebroken geopend zijn en wel van des morgens 9 uur tot des avonds 8 uur. Op elk oogenblik van den dag kan men dus terecht om zijn spaarpenningen in te bren gen. Spaarbusjes worden den geheelen dag ter lediging aangenomen. Bereids is een toepasselijke verrassing be schikbaar gesteld voor alle kinderen van die scholen, waar het schoolsparen door middel der bekende spaardoozen, reeds in gang heeft gev-mden. Vanzelfsprekend is ook voor de andere jeugdige spaarders een klein geschenk aan wezig. Bovendien besloot het Spaarbankbestuur, ten behoeve van de te Alkmaar op den Wereldspaardag geboren kinderen een spaarbankboekje met een eersten inleg van tien gulden beschikbaar te stellen. Dat het aantal spaarders, ondanks net aanzienlijke aantal, dat thans reeds inge schreven staat (12.700), nog steeds voor uit breiding vatbaar is, moge blijken uit de omstandigheid, dat sedert den vorigen Wereldspaardag. (31 October 1936) het aan tal spaarders opnieuw met 600 is toegeno men. Ieder, die iets gevoelt voor onze pogingen het sparen zooveel mogelijk te bevorderen, zouden wij willen verzoeken: Vestigt in eigen kring de aandacht op den WERELDSPAARDAG. De Nutsspaarbank wacht U gaarne. De Evangelische maatschappij houdt Vrijdagavond haar herdenkingsbijeenkomst Deze bijeenkomst vindt morgenavond plaats om 8 uur in de Kapelkerk. Men zie voor bijzonderheden elders in dit blad en leze nog eens hetgeen over deze herdenking Dinsdag in de rubriek „Kerk en School" is opgenomen. WERELDKAMPIOENEN IN EN OM ALKMAAR. Alkmaar is een merkwaardig stadje en het was gister merkwaardiger dan het ooit geweest is, omdat het bezoek van niet minder dan drie wereldkampioenen heeft gekregen. Een ervan was Euwe, die behoefte aan afwisseling had en in Alkmaar blijkbaar naar de ruitertjes kwam kijken om te we ten te komen hoe hij zijn paarden moet laten springen. De andere was Aljechin, ex-wereld kampioen, die zich meer voor katers inte- reseert, waarmede we natuurlijk geens zins willen zeggen, dat hij er hier een heeft gekregen. De derde was een candidaat-wereld kampioen, namelijk Fine, die onlangs bij een simultaanséance met zijn jeugdig vrouwtje in Bergen is verschenen en daar blijkbaar het strand ontdekt heeft. Op een zomerschen dag als het gister was, is het strand heerlijk warm en de kampioenen zijn dan ook naar Bergen aan Zee getrokken en hebben daar in het zand tegen de zon liggen knipoogen. Hoeveel meesterlijke combinaties er gister in Bergen aan Zee door het late zomerzonnetje in het zand uitgebroed zijn, zal op den eerstvolgenden schaakwedstrijd wel blijken. Men zou na deze opsomming van we reldkampioenen verwachten, dat wij aan het eind van onze lijst waren, maar de grootste verrassing hebben wij nog voor het laatst bewaard. Kan men van Euwe en Aljechin nu juist niet zeggen, dat zij hun wereldkampioen schappen door overmatige snelheid be haald hebben, er is nog een wereldkam pioen in onze stad, die haar reputaties grootendeels aan haar lichamelijke capaci teiten heeft te danken. Het is namelijk Rie Mastenbroek, de vrouwelijke wereldkampioen en snelste zwemster ter wereld, die in onze over dekte als instructrice optreedt totdat het bad in Leiden waar zij een vaste aan stelling heeft gereed zal zijn gekomen. Zij zoekt haar kracht minder in het ver zetten van torens dan in het duiken vanaf torens en vanaf springplanken en haar werkzaamheid in de Overdekte, zal er ze ker toe bijdragen, dat onze winterzwem- plaats in het teeken van velèr belangstel ling komt te staan. BERGEN HEEFT AUTOMATISCHE TELEFOON. Hedenmiddag precies óm één uur, is te Bergen de automatische telefooncentrale in gebruik genomen. Deze centrale is berekend op 600 aansluitingen maar er zijn uitbreidingsmogelijkheden tot 1500 aansluitingen. De nummers loopen van 2000 tot 2599 en kunnen zoo noodig op klimmen tot 3500. Bij de ingebruikname waren aanwezig de hoofdingenieur van het telefoondistrict Noordholland, de heer Brouerius van Nideck, het adjunethoofd van het district, de heer Kooistra, de chef van den techni- schen dienst, de heer Groenendijk, de ambtenaar van de electriciteitsbedrijven, de heer Bakker, terwijl namens het hoofd bestuur van de P. T. T., ir. Riel blijk van belangstelling gaf. Zooals wij reeds eerder hebben medege- deel, zal deze telefooncentrale van. nu af aan geheel automatisch zijn, zoodat er al leen op het postkantoor gelegenheid be staat om voor bijzondere gelegenheden niet automatische aansluitingen te ver krijgen. Voor deze centrale is geen bedienend personeel noodig. Het in gebruiknemen van het nieuwe telefoonnet geschiedde zonder ceremonieel. ALKMAARSCH DRANKWEER-COMITE. Pro paganda-uitvoe ring. A.s. Zaterdagavond geeft het A.D.C. een propaganda-uitvoering in ,,'t Gulden Vlies". Opgevoerd wordt „Tot hoogen prijs", een tooneelspel in 4 bedrijven van den beken den schrijver J. Haarsmia Jr. Gezien de zeer goede uitvoering, gegeven in April 1.L met „De Pinksterbloem", een werk van denzelfden auteur, kunnen we verwachten, dat succes ook dezen avond niet zal uitblijven. De entree is zeer laag gesteld, zoodat zeker velen deze uitvoering zullen willen bijwonen. ULVADERO! Onze bekende tooneelvereeniging Ulva- dero opent Donderdag 4 November haar speelseizoen met een opvoering van het blijspel ,,'n Wespennest", een vroolijk spel van Henk Bakker en J. W. v. d. Heiden. Waar het bekend is, dat Ulvadero steeds zorgt voor goede uitvoeringen, mogen wij ook nu weer een boeienden avond in het Gulden Vlies verwachten, boeiend niet alleen door het spel, maar ook door den inhoud van dit nog nieuwe Nederlandsche stuk, dat tal van vacantie-geneugten ten tooneele brengt. Een prettige avond komt er: een.... Ulvadero-avond! ONTSPANNINGSAVOND VOOR WERKLOOZEN. De Commissie voor Ontwikkeling en Ontspanning van Werkloozen bericht ons dat zij de medewerking heeft verkregen van de Arbeiderstooneelvereeniging „Voor waarts" voor de organisatie van een ont spanningsavond voor werkloozen op Dins dag 2 November a.s., des avonds 8 uur in ,,'t Gulden Vlies". Opgevoerd zal worden; „De Erfgenamen van Rabourdin" van Emile Zola. Een tooneelstuk in 3 bedrijven, wat door de vereeniging „Voorwaarts" reeds met groot succes voor leden en donateurs werd opgevoerd. De regie is in handen van den heer A. Kesselaar en de welwillende steun en me dewerking van den heer Mooi en meerdere stadgenooten, stellen de vereeniging „Voor waarts" en de commissie in staat dit boeiende tooneelspel voor de Alkmaarsche werkloozen te doen opvoeren. Een strijkje, onder leiding van den heer C. Severyn, zal den avond muzikaal op luisteren. Toegangsbewijzen worden uitgereikt op vertoon van stempelkaart op Maandag 1 November des n.m. van 2.30 tot 4.30 uur in de bovenzaal van het gebouw „Nieuwe Doele". Uitgesproken zijn de volgende faillisse men ten: le J. H. Broekhuizen, slager te Enkhul zen. Rechter-commissaris mr. Fruin, cu rator mr. Scholten; 2e J. van Zoelen, te Den Burg (Texel). Rechter-commissaris mr. Ubbens, curator mr. Thomas. ZWERVEND AANGETROFFEN. Zwervend is op den Nieuwlandersingel aangetroffen een mooie jonge cypersche kater. De kenteekenen zijn witte voeten, borst en neus. Eigenaar of liefhebbers kunnen zich vervoegen bij den heer Verwer, inspecteur dierenbescherming Baanstraat, alhier. NEDERLAND—FRANKRIJK. Dinsdag 26 October opende de afd. Alkmaar van het Genootschap Nederland- Frankrijk het nieuwe seizoen met een lezing vani monsieur Octave Aubry over het onderwerp: „L'Homme chez Napoléon." De nieuwe voorzitter, de heer Wiarda, wijdde in zijn openingsrede eenige woorden van herinnering aan zijn voorganger en gaf daarna het woord aan den spreker. Deze begon met voorop te stellen, dat hij niet de bedoeling had, een lofrede op Napoleon te houden, maar om eendge zijden van zijn karakter te belichten, zoo als dit zich uitte in den omgang met familieleden en vrienden. Er heeft altijd een hechte band bestaan tusschen Napoleon en zijn familie. De meest vooraanstaande plaats wordt inge nomen door de moeder. Madame Letitia was het hoofd van de familie Bonaparte. Hij bewondert, vreest en vereert haar, maar hij heeft haar ook lief. Na de 18e Brumaire roept hij haar naar Parijs en overlaadt haar met eerbewijzen. Het was haar wensch geweest, hem naar S'nt Helena te volgen, maar hij heeft dit nooit gewild. Joseph, de oudste broer, een jaar ouder dan Napoleon zelf, beschouwt de hooge waardigheden waartoe deze hem verheft, slechts als gevolg van eigen verdienste. Als hij in 1814 aan het hoofd van de Regentschapsraad komt, heeft dit nood lottige gevolgen. Met Lucien was de verhouding heel an ders. Door zijn vluggen geest en welspre kendheid gevoelt hij zich de gelijke van Napoleon. Deze stuurt hem als ambassa deur naar Spanje. Het tweede huwelijk van Lucien, dat niet met zijn bedoelingen strookt, verwijdert hen van elkaar. Pas tijdens de Honderd Dagen heeft de toe nadering plaats, maar Lucien kan, na Waterloo, den val van het regiem niet be letten. Lodewijk, voor wien hij, als arm officier, die van drie francs per dag moest rond komen, als een vader heeft gezorgd, keert zich tegen hem, omdat hij er als koning van Holland niet in slaagt, de belangen van het land tegen de eischen van den keizer te verdedigen. De jongste broer, Jéröme, is nooit te kort geschoten in eerbied en dankbaarheid, maar hij was een lichtzinnige, frivole natuur, die veel toegevendheid behoefde. Hij was ge huwd met Catharina van Würtemberg, van wie Napoleon heeft gezegd: „Cette femme s' est inscrite de ses propres mains dans 1' histoire". Van de drie zusters, is alleen de middelste, Paulette, hem in het ongeluk trouw ge bleven. Elisa ontziet zich in 1813 niet, met Murat te onderhandelen, teneinde haar be langen van die van Napoléon te scheiden. Caroline, gehuwd met Murat, koningin van Napels, kent slechts eerzucht. Behalve zijn eigen familie is er ook nog die van Joséphine, Eugène de Beauharnais, zijn aangenomen zoon herinnert zich later niet meer wat hij Napoleon verschuldigd is. Napoleon was zeer standvastig in vriend schappen. De verhouding tot zijn ministers en medewerkers was bijna altijd hartelijk en vertrouwelijk. De voornaamste ervan waren Talleyrand en Fouché, aanzienlijke staatslieden, veel ouder dan hijzelf, die hij niet gekozen, maar behouden had. Beiden hebben hem verraden. Talleyrand werd hiervoor door Oostenrijk, Rusland en Enge land betaald. Napoleon, hoewel hij zijn karakter doorzag, heeft hem steeds ontzien. Ook Fouché intrigeerde met Murat en on derhandelde met de geallieerden. Hem dankt Napoleon zijn tweede abdicatie. Zijn verhouding tot allen, die met hem in aanraking kwamen, was er in de eerste plaats een van mensch tot ménsch. Tegen spraak kon hij verdragen. Wel kon hij soms heftig uitvallen, zooals in de vreeselijke scène met Fouché, maar betreurde dit al tijd later. Ook is het niet waar, dat hij onverschillig was voor het lot van zijn sol daten en officieren in den oorlog. Wat altijd sterk in zijn nadeel is geweest, is zijn houding in gezelschap. Hij gevoelt zich niet op zijn plaats in een salon, kan geen geestige gesprekken voeren, weet, dat hij door de dragers der oude namen toch altijd als een parvenu wordt beschouwd. Hij kon veel beter met soldaten omgaan. Jegens zijn tegenstanders heeft Napoléon, ir, weerwil van wat Michelet en Taine hiervan zeggen, altijd een groote gematigd heid betracht. Eén woord was voldoende ge weest, om Bernadotte te beletten, koning van Zweden te worden, maar het woord werd niet uitgesproken. Tegenover Madame Récannier en Madame de Staël is hij wel streng geweest. Chateaubriand, die hem zeer bewonderde, zag een mededinger in hem. De groote passie van Napoleon is niet de oorlog geweest, die alleen middel en nood zaak was, maar het bezit van de macht. Hij richt een nieuwe wereld op op de puinhoo- pen van de oude. Hij heeft Frankrijk doen herrijzen. De behoefte, alles zelf te leiden, vermin dert op liateren leeftijd. Een toenemende besluiteloosheid doet zich gelden, die oor zaak is, dat hy in 1813, inplaats van naar Berlijn op te trekken, zich onder pressie van zijn maarschalken naar Leipzig laat af leiden. Zoo was de mensch Napoleon. Ten slotte wordt hij „de moins en moins homme, de plus ei, plus César". Maar hij heeft zich heel verlaten gevoeld en heeft veel geleden onder alles, wat hij van de menschen heeft ondervonden. Gp Sint Helena herstelt zich het evenwicht pas weer. Adr. B. OUDE GRAFSTEENEN. Achter de Nieuwe Doelen alhier zijn werklieden thans bezig om een gebouwtje te plaatsen. Bij de grondwerken stootte men hedenmiddag op een paar grafstee- nen. Het vermoeden, dat hier een graf zou zijn, bleek echter onjuist, want bij het uitgraven zag men, dat de steenen dienden voor bedekking van een waterput. Intusschen is het wel interessant, om de opschriften te bekijken. Op de eerste steen, die blootgelegd is, staat te lezen, dat onder dezen steen ver moedelijk drie menschen gerust hebben: een vader, een moeder en een zoon. Zoo staat er letterlijk rondom den steen: „Hier leyt begraven Lijsbet Jans, die huysvrouw van Cloes Pieterse Seepsieder. Is gerust den 19 October 1625. Verder leest men in den steen, dat ook Claes Pieterse Seepsieder hier begraven ligt, alsmede zijn zoon, bij welke laatste aanduiding nog het jaartal 1638 te lezen is. Wat de tweede grafzerk zal vertellen, is nog niet bekend, aangezien deze nog ge heel in den grond zit. Ongecorrigeerd. NEDERLANDER TE BRUSSEL GEARRESTEERD. Heden is te Brussel een Nederlandsch onderdaan Beerent Anton Degenkamp, ge naamd, geboren te Amsterdam op 20 Oc tober 1899, gearresteerd. Hij zal wegens oplichting een straf van zes maanden ge vangenis, waartoe hij veroordeeld was, moeten uitzitten. Degenkamp wordt trouwens ook door de Nederlandsche politie gezocht, in verband met verscheidene in Nederland gepleegde autodiefstallen, op grond waarvan de Ne derlandsche autoriteiten zijn uitlevering zullen aanvragen. ONZE POSTVLUCHTEN. De positie der postvliegtigen is: uitreis: Reiger te Jodhpoer, Pelikaan te Alexandrië, Torenvalk te Bandoeng; Het K.L.M.-vliegtuig Oehoe zal Zaterdag 30 October van Amsterdam naar Batavia vertrekken. De bemanning van dit vliegtuig zal be staan uit de heeren: G. M. H. Frijns (gezag voerder), J. Stroeve (2e bestuurder), P. Blok (boordwerktuigkundige), G. J. C. Over weg (radiotelegrafist) en J. F. H. Boddeus (steward). Het K. L. M.-vliegtuig de „Buizerd" wordt van zijn reis naar Indië om vier uur op Schiphol verwacht. DE „EMOE" NAAR INDIE VERTROKKEN. Vanmorgen te 7.05 uur is het K.L.M.-post- vliegtuig Emoe, gezagvoerder Weyhrother, met vier passagiers voor resp. Karachi, Jodphur, en Rangoon van Schiphol naar Indië vertrokken. Voorts wordt vervoerd 58 K.G. vracht, 456 K.G. briefpost en 32 K.G. pakketpost. Onderweg zullen nog drie passagiers instappen, te weten twee voor de route AtheneAlexandrie en één voor BasraJ odphur. DE BELGISCHE REGEERINGSCRISIS. De Belgische koning heeft den voorzitter van den nationalen raad der Liberale par tij, Coulonveaux, ontvangen, evenals graaf D'Aspremont Lynden, lid van den Senaat en op den voorgrond tredend katholiek. DOODELIJK ONGELUK TE MEDAN. Bij de electriciteitswerkzaamheden. De 47-jarige bedrijfsleider van de electrische centrale der Ned.-Indische gas-mij. te Medan de heer Th. J. E. Euwe, is bij het doen van metingen in een transformatorhuisje van het hospi taal te Kwala Simpang door de hoog spanning getroffen en onmiddellijk gedood. Het slachtoffer is een neef van den Nederlandschen wereldkampioen scha ken. Het besluit ten gunste van een ver lenging der tentoonstelling is geno men met 17 stemmen tegen 2 en 2 stemmen blanco. Hoewel nog niet nauwkeurig be kend is op welke wijze de verlenging geschieden zal, denkt men, dat zij na een onderbreking van verscheiden wintermaanden in het volgende voor jaar voor zes maanden heropend zal worden. ALKMAAR, GEBOREN: Geertruida, d. van Johannes Theodorus Willem van den Idsert en Martha Toren- vlied. Catharina Margaretha, d. van Johannes Govers en Catharina Margaretha Visscher. Neeltje, d. van Nicolaas de Waard en Niesje Blokdijk. GETROUWD: Barteld de Kroon en Geertruida Henrica Ullings. Jacob Hendrik Selie en Anna Geertruida Kooij. OVERLEDEN: Trijntje Mors, wed. van Klaas Koning, 78 jaar, Zwakke tot matige zuidelijke tot zuid westelijke wind; licht tot half bewolkt; later waarschijnlijk toenemende bewolking; aanvankelijk weinig of geen regen; later toenemende regenkans; aanvankelijk wei nig verandering in temperatuur; later koe ler. De regenkans wordt weer grooter. Het gebied van hooge luchtdruk in het oosten beheerscht met de depressies in het westen en noorden den weerstoestand in ons geheele werelddeel. Terwijl de hoofd depressie in het westen naar het Poolgebied verdwijnt trekken secundaire minima van den rand van het passaatgebied op den oceaan afkomstig, over Frankrijk en het Kanaal en geven aldaar aanleiding tot zware regens. (Midden-Frankrijk plaatse lijk meer dan 60 m.m.) Een nieuw mini mum ligt ten westen van Ierland. De wind- waarnemingen in de bovenlucht geven alle nog groote windsnelheden van 80 tot 100 K.M. per uur op hoogten boven 3000 meter. De vliegtuigwaarnemingen toonen de zeer hooge temperaturen der luchtmassa's aan, die van zuid zuidwest naar noord noord oost stroomen en hun zeer groote droogte. In oost-Frankrijk zijn de grondtemperatu ren nog meer dan zeven graden boven nor maal, te Haparanda is het nog 12 )4 graad te warm. Op IJsland nam daarentegen de vorst toe en langs de Noorsche kust werd het eveneens kouder. Het is te voorzien dat in onze omge ving de temperatuur langzamerhand weer tot de normale waarden zal dalen en dat bij de wisselingen van weinig bewolking en zwaar bewolkt tot be trokken weer de kans op tijdelijk regen eveneens grooter wordt. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtui gen en andere voertuigen van 17.10 uur tot 6.17 uur licht op. van Donderdag 28 October 1937. OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N.V. Vorige laatstek. koers 2.30-45. STAATSLEENINGEN. 4 NederL 1934 101% 1017, 3 Ned.-Indië 1937 96% 96%-f 5)4 Duitschl '30 m. verkL 29'/, 307, BANK-INSTELLINGEN 1497, Handel Mij. Cert. v. 250 1607, 161 Koloniale Bank 125 1297, Ned. ind Handelsbank e 1357, 1387, INDUSTR. OND. BINNENL. 497, Alg. Kunstzijde Unie Calvé Delft Cert. 9 49f-50* 767, 77 NederL Ford 2487, 249 Philips GloeiL Gem. Bezit 3187, 324-7, Unilever 1437, 145-7, INDUSTR. OND. BUITENL. 397, Am. Smelting V 9 41 y, Anaconda 216/W 22}-% 377,-78 Citiet, Service IV, l9/l« -5/8 Kennecott Copper 267is 29»/» -} Republic Steel t 9 137, 14-% Standard Brands f 7'Vis 7% 451-7* U. S. Leather t 4'Vn 47» CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur 4387, 449-50 152 1557, Ned. Ind. Suiker Unie. 1247, 1287, Vorstenlanden 377, 397, Dito ections 16.10 16.00 MIJNBOUW. Alg Explor. Mij. 85 90 Redjang Lebong 1687, 168% PETROLEUM. Dordtsche Petr. 341 3467, Kon. Petr. 3557, 3597, Perlak 817, Phillips Oil i 9 317, 327, Shell Union t 13% 14|-7is 12»/i8 -f RUBBERS. Amsterd Rubber 2097, 2147,-} Deli Bat. Rubber 1 )8'/, 143 Hessa Rubber 14672 1467, Oostkust 85 86 Serbadjadi i 105 108 Interc. Rubber 37l6 3Vl6-V, SCHEEPVAARTEN. Kon Ned. Stoomboot 1207s 123i/,-4 Scheepvaart Unie 1 1197, 123-7, TABAKKEN. Deli Batavia I 9 2017, 205»/, Oude Deli 1 279 287 Senembah 277 284 i3oy< 6% 10'/, 71V» 6 17'/. 119/16-2 71 ö'/i-Vw XMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka Southern Pacific Southern Railw. Cert. Union Pacific Canadian Pac. §Noteering per 50. x) ex-coupon fExclaim. 'Evdividend. Prolongatie vorige koers X, heden X pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. OFFICIEEL. Vorige koers: Heden: New-York 1.80'Vt, 1.80»/» Londen 8.967, 8.96)4 Berlijn 72.64 72.64 Parijs 6.04)4 6.08 Brussel (Belga) 30.53 30.55 Zürich 41.71 41.82)4 Kopenhagen 40.02 X 40.02% Stockholm 46.22)4 46.22% Oslo 45.05 45.05 Italië 9.55 Praag 6.33

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 3