V.a.r.a.-feestavond. Ontsnapt aan de ronselaars. De ervaringen van een Alkmaarder. UNOX Alkmaar, Vrijdag. DE KAASMARKT. De aanvoer was heden, 36000 K.G. lager dan in dezelfde week van het vorig jaar en bedroeg 91000 K.G. De nadeelige in vloed van het mond- en klauwzeer begint zich dus reeds sterk te demonstreeren. De prijs, 22.50, was heden 1 lager dan de vorige week, doch 4.50 hooger dan in dezelfde week van het vorig jaar. Gezien de vermeerderde productie had men 'n hoogeren prijs mogen verwachten. Toch is de verminderde prijs niet veront rustend en zelfs een gewoon verschijnsel, aangezien men niet meer te doen heeft met het voor bewaring zoo geschikte Septembergemaak. GEEN VOORRANG VERLEEND. Gistermorgen omstreeks 8 uur had op den hoek RidderstraatOudegracht alhier een aanrijding plaats tusschen den bestuurder van een personenauto en den bestuurder van een tweewielig motorrijtuig. De oor zaak was, dat de motorrijder ter plaatse geen voorrang gaf. De politie maakte pro ces-verbaal op. DE BOCHT TE WIJD GENOMEN. Gisteravond omstreeks 8 uur had op den Stationsweg alhier een aanrijding plaats tusschen een personenauto en een autobus. Door het maken van een te groote bocht kwam de personenauto op den linkerweg helft terecht toen een autobus naderde. De ze trachtte door naar links te zwenken nog een aanrijding te voorkomen, doch dit ge lukte niet. Door de aanrijding stond alleen materieele schade. Oorzaak samenloop van omstandigheden. NOG EEN VERKEERSDELICT. Hedennacht omstreeks 1.30 uur had op den hoek GeestersingelGeesterweg alhier een aanrijding plaats tusschen twee auto's. Een dezer auto's naderde over den Gees tersingel gaande in de richting van het Gerechtsgebouw. De andere auto reed over den Geesterweg in de richting van den Bergerbrug. Laatstgenoemde autobestuur der gaf aan de eerste auto, deze auto reed op den voorrangsweg, geen voorrang. Bei de motorrijtuigen bekwamen schade. Geen persoonlijke ongelukken. De politie maakte proces-verbaal op. DIERENBESCHERMING. Donderdag plm. 8 uur n.m. is door een auto in de Zilverstraat een hondje aange reden. Kenteekenen: zwart, korte staart, bruine vlekken, reu, pl.m. 6 maanden oud. De eigenaar wordt verzocht zoo spoedig mogelijk het dier dat in goede conditie is, af te halen bij den inspecteur van Dieren bescherming waar het thans verzorgd wordt. DE NEUTRALE ALKMAARSCHE FRÖBELSCHOLEN. Het bestuur van de Alkmaarsche Fröbel school was Woensdagavond in vergadering bijeen met een aantal ouders, zoomede af gevaardigden van de afdeeling Alkmaar van het N.O.G., Bond van Ned. Onderwij zers en Volksonderwijs, ter beraadslaging over de financieele vooruitzichten dezer kleuterscholen. Zooals bekend zijn die voor uitzichten verre van rooskleurig. Het loo- pende jaar wijst een belangrijk tekort aan en indien zich geen gunstiger perspectieven voordoen, zal ook in het komende jaar op nieuw een groot tekort ontstaan, zoo groot zelfs dat het bestuur zich genoopt ziet de scholen na de zomervaoantie te sluiten, in dien geen uitweg wordt gevonden. Uit de uitvoerige uiteenzetting van den stand van zaken bleek wel, dat het school bestuur in dit opzicht voor geen gemakke lijke taak staat. Het schijnt uitgesloten te zijn, dat van gemeentewege de subsidie wordt verhoogd, zoodat als eenige uitweg overblijft: het doen van een zeer dringend beroep op de daadwerkelijke medewerking van allen, wie het neutrale kleuteronder wijs ter harte gaat. In de gedachten wisseling welke daarover in de bijeenkomst werd gevoerd, bleek on der de aanwezigen veel bereidvaardigheid tot medewerking te bestaan. Een werk- commissie kon worden samengesteld, welke nader beraamt hoe het beste een actie kan worden gevoerd (bloempjesdag, verloting, bazar, enz.) Reeds terstond werd uitvoering gegeven aan een plan tot het werven van nieuwe leden c.q. begunstigers, aan welk plan zoo goed als alle aanwezigen hun medewerking toezegden. Onder de burgerij zal een circulaire wor den verspreid, waarvan de lezing ten zeer ste wordt aanbevolen. Indien eenigszins mo gelijk teekene men als lid of begunstiger. Het gaat er om voor deze onmisbare kleu terscholen de moeilijke tijden te overbrug gen. Dit zou moeizaam opgebouwde en tot nu toe in stand gehouden werk mag niet ten offer vallen aan dra ongunst der tijden. ERNSTIGE AANRIJDING TE SPANBROEK. Op den hoek bij de „Toevlucht" te Span broek heeft Dinsdagavond 'n ernstig onge val plaats gehad. De vrachtauto van den heer Loos kwam op dit punt den hoek om, juist toen de heer C. Appelman uit Wognum per motor na derde. De heer A. reed de auto in den flank aan en vloog daarna tegen een paal van het electrisch net. Met een diepe wonde aan 't hoofd werd hij bewusteloos bij den heer J. Smit binnengedragen. Dr. Bloem van Spierdijk constateerde een hersenschudding en zag den toestand zoo ernstig in, dat geestelijke hulp ontboden werd en het H. Oliesel toegediend. BRAND. Te Schagerbrug brak hedenmiddag 12 uur brand uit in een hoop kaf (graanafval) bij de boerderij van den heer Jb. Brak aan den West-Frieschen dijk nabij Oudesluis. Spoe dig vatten de in de nabijheid opgestelde drie hooischelven vlam, die eveneens een prooi der vlammen werden. Dank zij den gunstigen wind en het optreden van de brandweer uit Schagerbrug, kon de boer derij behouden blijven. Verondersteld wordt dat de brand ontstaan is door met lucifers spelende kinderen. VOOR 500 'S JAARS. Tot kweekeling met acte aan de o. 1. school te Wijdenes, is benoemd de heer D. de Hart uit Venhuizen. De heer De Hart is in het bezit van de hoofdakte en de akte wiskunde. Het is wel droevig, dat iemand met deze bevoegdheden voor slechts 500 per jaar moet werken! MOND- EN KLAUWZEER. Het mond- en klauwzeer is thans over de gemeente Wieringen verspreid. Hoewel de ziekte in Oost-Wieringen begint af te nemen, komen er in midden- en West- Wieringen steeds nieuwe gevallen bij, thans weer bij het vee van de heeren F. Lont, Gemeenelandsweg, C. Mulder P.Jz., Noor- derbuurt, C. de Jong, Noorderbuurt, C. Wiegman Lz., Westerlanderweg, S. Mulder Jbz., Elft, C. Klein, Noorderbuurt en J. Lont, Noordburenweg. Ook een aantal schapen van den heer R. Kuut aan den Westerlanderweg, worden van de ziekte verdacht. Bü den heer N. Kool aan den Akkerweg is wederom een beste koe aan mond- en klauwzeer bezweken. Als hersteld is opgegeven het vee van mevr. de wed. W. Snooij, Akkerweg en van den heer Jb. Lont Dz., Stroeërweg. Ook in den Wieringermeerpolder deden zich weer nieuwe gevallen voor, o.a. bij de heeren T. Smidstra, Wierweg en M. Struik, Kooltuinen weg. INBREKERS TE OUDORP AAN HET WERK. In den afgeloopen nacht zijn inbrekers te Oudorp op verschillende plaatsen aan het werk geweest. In de r.-k. kerk is gepoogd de achter deur te forceeren, doch in die pogingen is men niet-geslaagd. Bij de Ned. herv. kerk is een dergelijke poging wel gelukt en heeft men twee offerbussen geledigd waar in, naar vermoed wordt, 2.50 zat. Voorts hebben de dieven een bezoek ge bracht aan de bewaarschool en het ver- eenigingsgebouw en de bewaarschool, waar eenige kasten werden open gebroken en overhoop gehaald. Hier werd echter niets vermist. By den slager van Duin heeft men, vermoedelijk met gebruik making van een beitel, een zijraam van den winkel opengeschoven en een muis rookvleesch ontvreemd. De in de étalage geëtaleerde artikelen werden in de omgeving van den winkel in het gras terug gevonden. De politie heeft vinger-afdrukken ge nomen en stelt een onderzoek in. MEN ZIJ GEWAARSCHUWD VOOR DIEVEN! Alkmaar en omgeving onveilig gemaakt. Bij de werkzaamheden aan den Omval, waar ten behoeve van het aldaar aan te leg gen kanaal naar Oudkarspel een keerschut- sluis wordt gemaakt, zijn hedennacht onge- noode gasten aan het werk geweest. Het is hen gelukt een splinternieuwen hjjschdraad ter waarde van 70, welke onder spoor biels verborgen lag, te ontvreemden. Het is een zware 60 M. lange draad, waarvan men kan aannemen, dat meer dan een persoon noodig is om hem weg te sleepen. Eerst nu zal bij deze werkzaamheden een nacht wacht geplaatst worden, zoodat men thans voor dergelijke onprettige ontdekkingen ge vrijwaard zal blijven. Het is in verband met dezen diefstal niet overbodig, nog eens met den meesten klem erop te wijzen, dat Alk maar en omgeving den laatsten tijd zeer on veilig gemaakt wordt en dat het derhalve geboden is de huizen, vooral des nachts, goed te sluiten. GESLAAGD, Geslaagd is voor het candidaats-examen Economische Wetenschappen aan de Uni versiteit te Amsterdam de heer A. L. Smit, alhier. Emmy Arbous, Jan Lemaire en „Fantasia". Het zal voor de VARA telkenjare een moeilijk probleem zijn een zoodanig ensem ble samen te stellen voor de overal in den lande te houden tournee-avonden, dat het den gemiddelden luisteraar een geheelen avond weet te boeien en dat bovendien zulk een avond weer van een geheel ander genre is dan de voorgaanden. En daarbij komt nog, dat een tournee-repertoire voor het grootste gedeelte- van een vroolijk en amu sant gehalte moet zijn. Dat nu, hetgeen wij gisteravond gezien en gehoord hebben, zulks volledig geslaagd is, houdt een tweevoudig compliment in. Ten eerste voor de organisatoren van de VARA en ten tweede voor hen, die door hun speciale capaciteiten alleszins beant woordden aan bovengeschetste eischen. Want voor een zoo goed als geheel bezette schouwburgzaal van de „Harmonie" hebben Emmy Arbous, Jan Lemaire en in niet ge ringe mate het strijkje „Fantasia" o. 1. v. Eddy Walis ware triomphen gevierd. Laat ons eerlijk zijn, het voor zoo vele feestavonden moeilijke begin, n.1. om het juiste contact tusschen de personen voor en achter het voetlicht onderling te verkrijgen, deed zeker zulk een ongeëvenaard succes allerminst verwachten. Er was een zekere, niet te loochenen stroefheid, welke eerst na een komisch nummertje vaii „Fantasia" plaats maakte voor een elkaar-volkomen- begrijpen. Jan Lemaire leidde dezen avond in en verhaalde „van den opzienbarenden lucht- ballontocht", een op zichzelf niet onaardig schetsje, dat ons echter als openingsnummer minder geslaagd leek. Toen echter Eddy Walis c.s. zich in zijn ware gedaante ontplooide en zich ontpopte als een violist van bijzondere kwaliteit, toen daarna de andere leden van het ensemble en met name de beslist geestige cellist en zijn confrater de bassist, een staaltje humor van het zuiverste water ten beste gaven, toen was het ijs ontdooit en heerschte er een recht gezellige sfeer. Het ligt uiteraard niet in onze bedoeling om alles wat voor het voetlicht gebracht werd aan een beschouwing te onderwerpen, Wij volstaan met hier en daar een greep. En dan blijkt het, dat naast Jan Lemaire ook Emmy Arbous een levendig aandeel in het behaalde succes wist te behalen. Haar lied' jes getuigden van een goede originaliteit en vooral het haar goed liggende genre als „vampier" in het visschersliedje mag geno teerd worden als een dér beste uit haar repertoire. Het schetsje van haar met Jan Lemaire in „Er is heusch niets gebeurd" kan zeker ook als heel goed gequalificeerd worden, terwijl van den conferencier Jan Lemaire's „Lits-jumeaux" alleraardigst was. En naast deze individueele artisten was „Fantasia" een uitstekende schakel. Vooral de Russische en Hongaarsche muziek wis ten een dankbaar applaus te ontlokken. In dit verband noemen wij nog de begaafde cymbalist, die in een exclusief nummer zich virtuoos toonde op de xylophone, de cym- bale en de vibrafoon. En tot slot werd een luchtig blijspelletje opgevoerd door alle ar tisten. De auteur Ger Bakker die destijds geruimen tijd aan onze courant verbonden was en thans redacteur is van „De Radio- gids" was in de zaal aanwezig en kon zich overtuigen van een groot succes dat zijn pennevrucht wist te behalen. Het lang durig applaus was dan ook ten volle ver diend, want „de historie van Jhr. Goud-op- Snee" heeft niet nagelaten als slotnummer een daverend effect teweeg te brengen. Het propagandistisch woord werd door den VARA-bestuurder, den heer F. A. Hof, uitgesproken, die erop wees, dat het met de VARA uitstekend gaat. Echter, de strijd is nog niet ten volle gewonnen; de studio's moeten verbouwd worden en daar voor is geld noodig. Doch bovenal moet het ledental omhoog, dèt is de kracht van den arbeidersomroep en dèt moet het streven zjjn van iederen waren VARA-vriend. Met een laatste opwekking, zorg er voor te dra gen, dat de busjes in Februari gevuld zou den zijn, besloot spr. zijn krachtige rede. Ook de voorzitter van de afd. Alkmaar, de heer Fisscher, wees in zijn openings woord erop, dat alleen een krachtige VARA in staat kan zijn te werken voor de gan- sche arbeidersbeweging. De VARA-tournee-avond is voor wat Alk maar betreft, zeker een der meest geslaag den te noemen. Met het gezamenlijk zingen van de Inter nationale werd deze feestavond besloten. FAILLSSEMETEN. griffie is gedeponeerd de uitdee- lmgslyst in: a. het faillissement van Corn. Joh. van Buchem te Hoorn, met een uitkeering aan concurrente schuldeischers van 2.039 pet. A1 k*maar ^ssemrat van Abr. Bart te Alkmaar, met een uitkeering van nihil; c. het faillissement van Joh. Buys te Bergen, met een uitkeering van nihil. OPENBARE LEESZAAL EN BIBLIOTHEEK LANGESTRAAT 85. Nieuwe aanwinsten2e supplement; lijst 3. Land- en volkenkunde. - Reisbeschrijvingen. 910 H 22 Handbuch der geographischen Wissenschaft. Bd. 6. Südost-Sund-Europa. Afrika. Bd. 6. Südost-'und-Europa. 910.8 M 72 Moltema, J. C. De eerste schip- 910.8 M 72 Mollema, J. C. de eerste schip vaart der Hollanders naar Oost-Indië 1595—'97. 910.9 M 72De reis om de wereld van Olivier van Noort; 15981601. 914.1 F 47 Friesland en de eilanden Ame land, Schiermonnikoog, Terschelling, Texel, Vlieland, (g.) 914.1 L 771i Loosjes, A. Limburg in beeld, 914.1 S 44 Schoonheid, De, van ons land. 4 dln. Dl. I. Viruly, Strijbos en Daalder. Van Texel tot Walcheren. Dl. 2. Amsterdam. Dl. 3. J. P. Thijsse. Hei en bos. 914.1 W 51 Werumeus Buning, J. W. F. Ik zie, ik zie wat jij niet ziet. 914.8 S 95 Strijbos, J. P. In het zog van Raven-Flöki. 915 V 641a Visser, Ph. C. Langs de noorde- delijke flanken van den Karakoroum. 915.1 K 24 Katz, R. Bij mijn bruine vrien den om den evenaar. 915.1 P 69 Ponder, H. W. Java's pracht en praal. 916 J 39b Johnson, M. Bavianenland. 1936. 916 M 66 Mittendorf, G. Onder dwergmen- schen en reuzenapen. 918 B 17 Balen, Jr., Chr. van. Argentinië. N.B. g is geschenk. SPOORWEGOVERGANG TE CASTRICUM. Naar aanleiding van diverse ongevallen welke op den spoorwegovergang te Castri- cum hebben plaats gehad tengevolge van het feit, dat de gesloten spoorwegboomen te laat werden opgemerkt, heeft de K.N.A.C. den Inspecteur-Generaal van het verkeer verzocht het daarheen te leiden, dat de ver lichting van de betreffende spoorwegboo men zou worden verbeterd, aangezien deze nagenoeg onzichtbaar zijn voor het wegver keer, mede tengevolge van de straatver lichting en de verlichting der nabijgelegen café's. In antwoord hierop ontving de K.N.A.C. bericht, dat de aanwezige schijnwerpers de boomen en het traliewerk in gesloten stand goed verlichten, terwijl nog drie electrische lichtpunten op dezen overweg aanwezig zyn, die echter niet ontstoken worden, doch als reserve dienen voor het geval, dat de schijnwerpers aan de boomen defect zouden raken. Dat de verlichting door schijnwer pers hier minder dan elders tot zijn recht komt is, naar de meening van den Inspec teur-Generaal, het gevolg van de ouderwet- sche straatverlichting der gemeente Castri- cum, bestaande uit gaslantaarns, die de weggebruikers min of meer verblinden. Bo vendien zijn er verschillende automobilis ten, die ondanks de verlichting in de be bouwde kom met verblindende koplampen rijden en niet dimmen wanneer zij tot stil stand komen voor den overweg, waardoor een tegenligger door verblinding de spoor wegboomen niet of te laat opmerkt. De burgemeester van Castricum heeft toe zegging gedaan, dat zorg zal worden gedra gen voor meer politietoezicht op het na- le^fen van het behoorlijk dimmen en dat een proef zal worden genomen met het af schermen van een paar gaslantaarns bij den overweg. NAAR DE SUNLIGHTFABRIEK. Een 35-tal leerlingen van de Alkmaarsche Landbouw-Huishoudschool hebben dezer dagen een excursie gemaakt naar de Sun- lightfabrieken te Vlaardingen. HET VISCHRECHT TE EGMOND AAN DEN HOEF. Aangaande het vischrecht van de wa teren, gelegen in de polder Wimmenum (de vroegere heerlijkheid Wimmenum) was een belangrijk geschil ontstaan tus schen genoemden polder en Jhr. Six van Wassenaar. Laatstgenoemde heeft echter met af doende bewijzen het eigendomsrecht van genoemd vischrecht kunnen aantoonen. Een stadgenoot doet ons de volgende avon tuurlijke geschiedenis toekomen. Daar ik nogal eens in Amsterdam kom, in verband met mijn werkzaamheden, drink ik 's middags veelal koffie in een van de vele koffiehuizen of eetgelegenheden die men in den omtrek van het Centraal Station kan vinden. Deze koffiehuizen worden bezocht door menschen van allerlei slag, o.a. ook veel chauffeurs van groote trailers en transportarbeiders. Het is in een van deze gelegenheden, dat ik, mij op 15 Oct. in Amsterdam bevinden de, binnentrad en plaats nam aan een tafel tje waaraan nog twee heeren gezeten wa ren. Al gauw begon een van de heeren zekere Van O., een gesprek, aanvankelijk over het weer, maar al gauw kwam het gesprek op politiek terrein en op Spanje. Van O. probeerde te weten te komen wel ke richting ik toegedaan was. Na veel ge praat kwam de vraag of ik er niets voor voelde om als chauffeur in Spanje dienst te nemen tegen een salaris van 17.50 per week. Aanvankelijk voelde ik er weinig voor, maar omdat ik avontuurlijk van aard ben en ook in het Fransche vreemdelingenlegioen gediend heb, stemde ik ten slotte toe. Wij spraken af, dat ik des avonds circa half acht in Amsterdam zou komen en met een perronkaartje naar het eerste perron zou gaan. Dan zou v. O. zich daar om acht uur met een ander (dat was een Belg die ook geronseld was) bij mij voegen. Wij namen dus afscheid tot 's avonds. Van O. betaalde mijn consumptie en vertrok met den Belg. Ik sprak met niemand over mijn plan en begaf mij 's avond naar het Centraal Sta tion in Amsterdam, kocht er een perron kaartje en ging naar de afgesproken plaats, n.1. het eerste perron. Nadat ik een goed half uur gewacht had kwamen de heeren opdagen. Van O. overhandigde mij twaalf gulden waarvoor ik een reisbiljet naar Parijs moest koopen. De Belg bleek reeds een biljet te hebben. Het was intusschen tegen half negen ge worden en de trein naar Parijs zou om 8.34 uur vertrekken. We spraken nog af dat ik de Nieuwe Rott. Courant na aankomst in ÏS.?1P K6 dU N°rd met het omschrift onderste boven in de linkerhand zou hou- ons'vMdere°aa°nS--n i6mand °Pwachten en ons verdere aanwijzingen geven. „rwi! -n0men ®lscheid v»n onzen ronselaar en de reis naar Spanje was begonnen. Na een eentonige reis van ongeveer 10 uur kwamen wij des morgens circa 7 uur in Parijs aan op de Gare du Nord ^lgenS -TrjZmg van onzen zegsman ven in Z\l N R Crt- onderste bo- Zl" hand en dlt ble<* succes te heb- rnnd^kpi™ tT"*® 00genblikk<m te hebben rondgekeken, kwam er een heerschap op ons af die ons m slecht Fransch vroeg of wij degenen waren die verwacht werden. Ik ant woordde bevestigend en daarop beduidde hij ons hem te volgen. Buiten het station gekomen riep hy een taxi aan en wij stapten in. Onze geleider noemde den naam van een café of restau rant. Na ongeveer een kwartier door een ge wirwar van straten te hebben gesnord hield de taxi stil voor een klein café, waar wij binnentraden. Onze namen werden genoteerd en wij kre gen het consigne, dat wij maar moesten blij ven wachten en maar eens flink moesten eten. Er waren daar nog vier andere men schen, een Pool, en drie Duitschers, die ook naar Spanje zouden gaan. Ik was dus de eenige Nederlander. Wij brachten verder den dag door met wachten totdat om vier uur de boodschap kwam, dat wij onze jas sen konden aantrekken en weer in een ge reedstaande taxi konden plaats nemen, die ons, zooals mij naderhand werd verteld, naar de Gare de Lyon bracht. Onze begeleider kocht spoorbiljetten aan een der loketten en toen deze ons werden ter hand gesteld, bleek dat onze bestemming was Perpignan, een stadje in het zuiden van Frankrijk, dicht bij de Spaansche grens. Na eenigen tijd gewacht te hebben, kwam de trein voor en wij stapten in. De tweede etappe naar Spanje was begonnen. Hoe nader wij kwamen, des te meer begon ik te begrijpen, dat het wel eens bedrog kon zijn dat ik chauffeur zou worden en dat het misschien wel eens slecht met me kon afloopen. Ik besloot samen met den Belg te trachten ongemerkt den trein te verlaten. Dat was evenwel niet zoo gemakkelijk, daar onze be geleider ons steeds in de gaten hield. In Toulouse echter zagen wij onze kans schoon en even voor de trein het station Toulouse binnenreed sprongen wy op goed geluk af er uit en liepen wat wy loopen kon den om maar zoo gauw mogelijk uit de na bijheid van het station te komen. Ik had gelukkig nog wat geld, zoodat wij geen honger behoefden te lijden. Den volgenden dag gingen wij ieder °ns weegs. Ik verkocht mijn polshorloge en nam den trein naar Marseille, waar ik mij wend de tot den Nederlandschen consuL Hy vroeg mij een en ander en ik vertelde de ware toedracht der zaak. De consul verstrekte mij een bon voor een gratis reis naar Parijs en zeide mij, dat ik aar naar den consul moest gaan in de Kue e Gfenelle 85. Daar is in het gezantschaps gebouw momenteel iemand van de centrale recherche ondergebracht die speciaal belast is met ronselgevallen. Ik vertelde ook daar precies mijn weder varen en gaf het signalement op van den ronselaar die mij geronseld had en dit werd direct per telefoon naar Holland aan de cen trale recherche doorgegeven. Tevens maak te men daar een relaas op hoe het geheele geval zich had toegedragen. Tenslotte gaf men mij weer 'n bon die Ik aan het station kon inruilen voor een spoor kaartje tot Amsterdam. In Parijs had men mij gezegd, dat ik mij na aankomst in Am sterdam direct tot de centrale recherche moest wenden en precies vertellen waar en hoe ik geronseld was. Na afloop daarvan heb ik den trein naar Alkmaar genomen en daarmede was mijn avontuur geëindigd.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 2