Losse notities. Normandië-Nederland 2-2. DERDE BLAD is niet gelukkig geweest, hij had een zeer sterken halfspeler tegenover zich. Ik zie in Bergman wel een speler, die in de toekomst de aangewezen linksbuiten van het Neder- landsch elftal wordt. De linkervleugel was beter dan die van rechts. Smit heeft met plezier gespeeld. Caldenhove was beslist de beste en Anderiessen was in de middenlinie misschien niet in supervorm, zijn spel wes koch zeer goed. Het verband tusschen We- ber en Pellikaan was matig. De Fransche achterhoede ruimde goed op en maakte een gepast gebruik van haar lichaamskracht. De spil viel zeer mee en Langiller in de voorhoede was zeer gevaar lijk. Onze tegenstanders speelden met geest drift, maar beheerscht en vooral hun aan geven van den bal viel zeer mee. De heer E. O. M u n d t, lid der keuze commissie, vond het een goeden snellen wedstrijd. Nederland heeft ongelukkig ge speeld. Smit heeft goed gespeeld en zijn doelpunten waren subliem. We hadden op het oogenblik geen andere spelers voor ie voorhoede, ziedaar mijn meening over het experiment. En we hebben pech ook gehad schoten tegen paal en lat. Paauwe vond ik den besten man van het veld. En ook Cal denhove speelde uitstekend. De „oudjes" hebben het heusch niet slecht gedaan. Zoo lang er nog geen andere spelers zijn, die de „oudjes" kunnen vervangen, zoolang zullen deze ouderen ook in het elftal worden op gesteld. Want onze opdracht is, op het oogenblik het sterkste elftal op te stel len. Het oordeel der Franschen. De aanvoerder van het Fransche elftal, de linkshalfspeler D e 1 fo u r, toonde zich zeer tevreden over het resultaat van den strijd en zeide voldaan te zijn over de ver richtingen van zijn ploeg. De Fransche aan voerder had waardeerende woorden voorde houding van het Nederlandsche publiek, waarvoor het, naar hij zeide, toch een te leurstelling geweest moet zijn, het eige. elftal voor den tweeden maal op eigen terrein een nederlaag tegen Frankrijk te hebben zien lijden. Waarmede de Fransche ploeg revanche heeft genomen voor de het vorig jaar in Parijs geleden 61-nederlaag. Vol gens Delfour was er weinig verschil in speelkracht tusschen de beide teams op te merken, maar de Franschen hadden meer succes. Hij roemde het spel van den rechts buiten Courtois en den middenvoor Nico- las, terwijl hij in de Nederlandsche ploeg vooral de verrichtingen van Caldenhove en Smit prees. De heer B a r r e a u, die de verantwoor delijkheid voor de samenstelling van het Fransche elftal heeft, was van meening, dat zijn ploeg over het algemeen goed voldaan heeft, maar dat hij niettemin voor den vol genden wedstrijd (5 Dec. tegen Italië te Parijs) van het Fransche voetbalelftal, wel licht toch nog een enkele wijziging zal aan brengen. Er is fel om de overwinning ge streden, aldus de heer Barreau, er is vaak goed spel vertoond. Een gelijk spel zou mij niets verbaasd hebben, maar de Franschen hebben het ge luk meer aan hun zijde gehad. Over Smit, wiens spel hij prees, merkte de heer Barreau op, dat de Nederlandsche aanvalslinie door de verplaatsing van de zen speler naar de midvoorplaats, ongetwij feld aan kracht heeft ingeboet. De heer Barreau had veel lof voor Caldenhove, de geheele middenlinie en Wels; van de Fran sche spelers noemde hij in het bijzonder Ca- zenave, Delfour, Nicolas en Veinante. De scheidsrechter, de heer Wiltshire, vond het een aardigen wedstrijd. Hij roem de de goede techniek van beide ploegen, de wetenschappelijke opvatting van het spel en merkte op, dat hy veel steun had gehad aan de twee Belgische grensrechters. En dat derde doelpunt van Frankrijk is absoluut niet in buitenspelpositie gemaakt, zoo besloot hij. een NederlandFrankrijk is geen roemruchte overwinning geworden, waarover het le gioen in de wolken kon komen. Toch werd het geen vervelende wedstrijd, omdat de spanning er in bleef, omdatde doel punten net op tijd kwamen: eerst dat Fran .sche doelpunt voor de rust en toen de tal rijke Nederlandsche pogingen, om nog voor de rust gelijk te maken; daarna het tweede Fransche doelpunt en de onverzettelijke wil der Nederlanders, om tegen te scoren toen het eerste tegenpunt en weer de strijd voor den gelijkmaker; daarna het derde Fransche doelpunt, gevolgd door het tweede Nederlandsche en de zooveelste poging om gelijk te maken. Dat alles was wel in staat, om er boeiend schouwspel van te maken. Al kon men zich ook menigmaal ergeren aan het zwakke spel der Oranjemannen. O NederlandFrankrijk werd opgeluisterd door een klein incident: toen Smit, al te vu rig, bij een aanval met beide beenen vooruit den Franschen doelverdediger ongeoorloofd aanviel, nam Cazenave een dreigende hou ding aan, maar Smit reikte den keeper de hand en deze accepteerde het excuus. Het sierde Smit, die even daarna ondervond, wa wraaknemen beteekent: hij werd bij den eersten den besten aanval tegen den grond gewerkt op een onsportieve manier. De vrije trap was niet gevaarlijk. Zooals geen der vrije schoppen gevaarlijk was. NederlandFrankrijk moest om duistere reden eerst om half drie beginnen. Dat ging best, want er was licht. Maar het laatste kwartier was het licht bijna verdwenen en de bal was zeer moeilijk te volgen. Hoe Ne derland precies het tweede doelpunt maakte, zal voor velen duister zijn gebleven. In den schemer werd verder gevoetbald en bij eenige Nederlandsche aanvallen werkten de fotografen met blitz-licht. Dat moet de spelers verblind hebben, want ze keken er precies in. 't Was alleen jammer, dat de Nederland sche aanvallers verblind werden door de kunstmatige felle zon. Waarom moesten Ne derlandsche fotografen de Fransche verde digers toch bijspringen? Waarom?omdat gij lezer, zoo graag een plaatje in de krant ziet van een redden den doelverdediger of van een schietenden Smit. O NederlandFrankrijk was een der weini ge wedstrijden, waarbij de opkoopers thuis konden blijven of zelf eens eindelijk een interlandwedstrijd konden zien. Want er waren nog kaarten genoeg te krijgen. Geen uitverkocht huis dus. Maar we hebben niets gemerkt van een tanende belangstelling. Was NederlandFrankrijk in 1934 uitver kocht? In dat groote gloriejaar? Er waren gisteren méér menschen in het stadion dan drie jaar geleden: ongeveer 45.000 naar schatting. Nog altijd een be hoorlijk aantal! Zij hebben gejuicht en cri- tiek geleverd. Maar hun critiek was ook tienduizendvoudig. En bijna allemaal wisten ze in eigen omgeving betere spelers voor de meeste plaatsen. Waaruit men weer eens zien kan, hoe moeilijk het is voor een keuzecommissie, om het iedereen naar den zin te maken. Zelfs de bezetters van de perstribune we ten het beter. Maar dat is nu eenmaal een slechte en aangeboren eigenschap van ver slaggevers Mijnders uitblinker. Onder een grauw-gryzen hemel die wel aan de Hollandsche luchten herinnerde, werd om kwart voor drie precies de aftrap gegeven voor den wedstrijd van het Neder- landsch b-elftal tegen een combinatie uit Normandië, bestaande uit zeven spelers van de F. C. Rouen en vier uit le Havre. Nadat Wilders namens het Nederlandsch elftal bloemen aan het Fransche team had aan geboden, welke geste door de Franschen be antwoord werd door het overreiken van een gedenkvaantje, bracht Nederland den bal aan het rollen. Alsof ook de regen op dit signaal gewacht had, deed een behoorlijke stortbui tegelijkertijd haar intrede. De Nederlanders speelden in witte truien met leeuw .terwijl de Franschen een witte broek en roode trui hadden aangetrokken. Na eenige uitstekend opgezette aanvallen der Franschen, welke door de Nederlandsche achterhoede goed werden gebroken, kwam de bal dicht bij het Fransche doel om weer even later, na een prachtigen voorzet van den Franschen linksbuiten Waggi, naast het Nederlandsche doel uit te gaan. Tweemaal kregen de Franschen een kans voor het Nederlandsche doel, doch beide malen ging de bal meters naast. Na tien minuten, ge durende welken tijd een waar regengordijn over het veld hing, loste mijnders een goed gericht schot, dat door den Franschen doel verdediger Bessero, op uitstekende wijze gehouden werd. De eerste hoekschop op het Fransche doel werd hier genomen, weldra gevolgd door een tweede, welke echter geen resultaten opleverden. Kort hierna lieten de Franschen een gemakkelijke kans, n.1. toen zij vrij voor doel stonden, volkomen onbe nut. Uitnemend samenspel bracht den bal voor de voeten van Mijnders, die echter van te grooten afstand schieten moest om suc ces te kunnen hebben. De bal ging toen weer naar de Nederlandsche helft, waar de Franschen een vrijen schop te nemen kre gen. De bal werd naar Durspeckt gespeeld, die op slechts enkele meters geheel vry voor het Nederlandsche doel staande, op onbe grijpelijke wijze over naar Frigerio, die tegen de paal schoot. De bal sprong terug in het veld, waar de rechtsbuiten Hanreiter hem opving en hem, op voor van Male on bereikbare wijze, in het Nederlandsche doel plaatste. Er waren toen 23 minuten gespeeld. Een doelpunt van van Walsum werd wegens buitenspel niet toegekend. Nog geen halve minuut later gaf Bonsema goed over naar Dumortier, die in de 31ste minuut voor den Nederlandschen gelijkmaker zorgde. Een door Bonsema naar voren gegeven bal werd door Wallaart en Heetjans via Drouen naar Dumortier geplaatst, die keihard tegen de lat schoot. Enkele seconden later ging de rust, met gelijken stand, in. In de eerste vyf minuten van de tweede helft ging het spel vrijwel gelijk op. Van Male kreeg enkele ballen toegespeeld, waarmede hij in het geheel geen moeite had. Een voorzet van Mijnders werd ongebruikt gelaten. Wederom ging de bal naar de Fransche helft, waar Mijnders keurig over gaf naar Drouen, deze plaatste naar Heet jans, die echter naast schoot. Aan den anderen kant school Frigerio van ongeveer vijftien meter afstand in, doch van Male redde op schitterende wijze. Nog eens kreeg Mijnders een fraaie kans, doch jammer genoeg schoot hij tegen de paal. Wederom zette Mijnders voor, maar van Walsum schoot ver over. Even later werd een gevaarlijk schot door van Male uit stekend over de lat gestompt, waarna uit den hoekschop de bal ver over ging. Onge veer zes minuten voor het einde gaf Waggi een verren voorzet, van Male viel uit, raakte den bal nog aan, waarna deze echter tegen den schoen van Punt aankaatste en kalmp jes het doel inrolde. Op gelukkige wijze had Normandië dus met 21 de leiding geno men en de strijd scheen reeds verloren. Doch Heetjans gaf den bal langs de lijn door naar van Walsum, die uitstekend voor doel plaatste naar Dumortier. De D.O.S.-speler aarzelde geen moment en met een hard schot maakte hij voor de twede maal gelijk. Een minuutMater kwam het einde met een 22 gelijk spel. Nabeschouwing. Van de Nederlandsche spelers hebben vooral Mijnders en van Male een uitsteken den wedstrijd gespeeld. Het eerste doelpunt van de Franschen was onmogelijk te hou den, terwijl het tweede op toevallige wijze in het doel terecht kwam. Voor het overige heeft de Nederlandsche doelverdediger ver scheidene schoten op vaak voorbeeldige wijze onschadelijk gemaakt, zoodat hij ge heel verdiend van het Fransche publiek menig applausje in ontvangst had te nemen. Er waren in totaal ongeveer achtduizend bezoekers. Mijnders was de ster van het veld. Zijn snelle rushes wekten ieders bewondering op en zijn voor-doel-plaatsen was voortdu rend volkomen af. Geen wonder dan ook, dat de Franschen na de rust alles in het werk stelden, om hem zooveel mogelijk te dekken. Dat hij er desalniettemin in ge slaagd is, ook in de tweede helft prachtig spel te leveren, pleit wel ten zeerste voor hem. In de achterhoede heeft Punt een zeer goede partij gespeeld. Voor de achterhoede echter gold het feit, dat zy betrekkelijk weinig steun ondervond van de midden linie. Deze was in haar aanvallende taak zeer goed, maar kwam niet snel genoeg te rug om de achterspelers bij de verdediging te kunnen steunen. Overigens was in de middenlinie Bonsema wel één der besten. De voorhoede gaf een Dumortier te zien, wien men zonder twijfel dankbaar moet zijn voor zy'n twee doelpunten, doch die, jam mer genoeg, in snelheid te kort schoot. Heetjans speelde na de rust ontegenzegge lijk een betere partij dan daarvoor, terwijl Drouen en van Walsum, hoewel niet erg op den voorgrond tredend, goed werk hebben geleverd. DE ENGELSCHE LEAGUE. De uitslagen van de Zaterdag in de Engelsche league gespeelde wedstrijden luiden: Eerste afdeeling: ArsenalMiddlesbrough 12 BlackpoolStoke City 01 Bolton Wanderers—Chelsea 5—5 BrentfordPortsmouth 20 Derby CountyW. Bromwich Albion 53 Everton—Preston North End 3—5 Huddersfield Town—Charlton Athletic 1—1 2—4 2—0 2—3 1—1 Leicester City—Leeds United Manchester CityBirmingham SunderlandLiverpool Wolverhampton W.Grimsby Town Tweede afdeeling: Aston VillaCoventry City Blackburn RoversBarnsley BradfordNottingham Forest ChesterfieldTottenham Hotspur FulhamManchester United Norwich CityBury Plymouth ArgyleSheffield United Sheffield WednesdayStockp. County 33 SouthamptonLuton Town 36 Swansea TownBurnley 31 West Ham UnitedNewcastle United 10 1—1 5—3 2—2 2—2 1—0 1—2 2—0 P. S.—JONG HOLLAND 3—1. We hebben in onze voorbeschouwing er al op gewezen dat de wedstrijd tegen P. S. voor Jong Holland geen „walk- over" zou worden. Met een 31 nederlaag werd Jong Holland naar huis gestuurd. P. S. hanteerde hetzelfde wapen dat J. H. al meerdere malen de overwinning heeft bezorgd, nl. 't enthousiasme. Het feit, dat vlak na rust een 31 achterstand ingehaald moest worden, bleek voor J. H. een onmogelijkheid, daar practisch gespro ken het geheele P. S. elftal zich in de verdediging terug trok, waardoor in den stand geen wijziging meer kwam. Onge twijfeld was de achterhoede der gasthee ren het beste deel van 't elftal. De keeper speelde een uitstekende partij en het vele werk, vooral na de rust dat hy te ver richten kreeg, deed hij op zekere en be trouwbare w:jze. Aan hem dankt P. S. dan ook voor een groot deel de overwin ning. De backs zochten hun heil in te hard spel, waartegen de scheidsrechter niet streng genoeg optrad. Trouwens zijn ge heele optreden was uiterst zwak. Het hobbelige effectvolle terrein was ook een geduchte handicap voor de Jong Hollan- dianen. P. S. bleek zich er d.e.t. goed op thuis te gevoelen. Over 't verloop van den wedstrijd 't volgende: Terstond na den aftrap ontwikkelde zich een snel op- en neergaand spel met de Zaansche aanvallen gevaarlijker, omdat men den wind in den rug had. Nadat een spel van wisselende kansen zich ontwikkeld had, wist O. Hartog ten slotte met een keurigen kopbal te scoren. De scheidsrechter evenwel anuleerde dit doelpunt voor buitenspel, hoewel daar absoluut geen sprake van was. P. S. zet te nu een stevig offensief in. Toen er ruim 25 minuten gespeeld was, drongen de gastheeren door de Alkmaarsche defensie heen en met een keurig schot bezorgde de linksbinnen P. S. de leiding, 1—0. Er volgde nu weer een gelijk opgaande strijd. De J. H. voorwaartsen besloten menigen aanval met een goed schot, maar succes bleef uit, totdat J. Schut den bal een halven meter over de lijn te pakken kreeg, direct voorzette en J. Kuiper hoog inkogelde. Hoewel P. S. protesteerde en ook J. Schut eerlijk erkende, dat de bal de lijn gepasseerd was, wees de scheids rechter naar 't midden. De stand was dus gelijk, 11. Goed gesteund door haar halflinie belaagde de P. S.-voorhoede nu voortdurend 't J. H.-doel. Een paar minu ten voor de rust wist P. S. van een ver warring in de J. H.-verdediging te profi- teeren, 21. Na de hervatting was J. H. op overtui gende wijze in de meerderheid. Een ster ke druk werd uitgeoefend op 't P. S.- doel. Toch slaagde men er niet in te doel punten. Het verwachte doelpunt kwam juist aan de andere zijde. Ongeveer 10 minuten na de rust ondernam P. S. een overrompelenden aanval, die werd beslo ten I"et een goed gericht schot, dat doel j 1- Vanaf dit moment was onmid- dellijk te zien dat de Zaandammers beslo ten hadden hun voorsprong ten koste van alles te behouden. Binnenspelers en mid- denlinie gingen verdedigen. Vooral 't fïaaie en betrouwbare optreden van den Zaanschen keeper moet wel een stimulans voor zy'n ploeggenooten geweest zijn. Tal rijke schoten werden op werkelijk ver bluffende wijze door hem gestopt. Over geluk had men echter ook niet te klagen, daar enkele harde schoten door palen of lat gekeerd werden. Al meer verstreek de tijd en hoewel J. H. vocht om haar ach terstand te verkleinen, 't mocht niet baten. P. S. won. Het riep J. H. een halt toe. Om 't overwicht der J. Hollandianen na de rust te demonstreeren, vermelden' we, dat de J. H. keeper slechts eenimaal een bal te verwerken kreeg. A.s. Zaterdag zijn de Oranjetruien vry terwijl 13 Nov. wederom te Zaandam ge speeld moet worden tegen den hekkeslui- ter D. E. S. Hockey EEN MOOIE HOCKEY-ZONDAG. Alkmaar I—Delftsche Studenten I 0—2. Het is de Alkmaarders dus niet gelukt een overwinning op eigen terrein te behalen. Dit zat hem nu niet zoozeer in het feit, dat Alkmaar onvoldoende speelde, maar de te genstanders waren net iets sterker, overal iets eerder bij, geweldig stickvast en wisten dit alles tot uitdrukking te brengen door twee goals, waar de Alkmaarsche voorhoede niets tegenover kon zetten. De wedstrijd was uitermate snel, maar nu bleek hoe hobbelig en ongelijk het ter rein wel is. Delft speelde met tien man, (daar zijn het studenten voor) en toonde ons een prachtig partijtje hockey. Alkmaar daarentegen scheen weer ietwat loom, al ging het al stukken beter dan vorige week. De achterhoede was voldoende, de midden linie eveneens, maar ons moet de opmerking van het hart, dat de voorhoede eens moet leeren: ten eerste zich vrij op te stellen, ten tweede iets eerder te schieten in den cirkel. Die halve seconde aarzeling is meest al net genoeg voor den tegenstander om er een stickje voor te steken. Het is beter een volkomen onverwacht, zacht schot te lossen, dan een keiharde, die ieder kan zien aan komen omdat de betrokken aanvaller zich zoo netjes heeft vrijgewerkt. In het veld wogen overigens de partijen aardig tegen elkaar op. Alkmaar speelde met een invaller op de keeper-plaats; deze invaller deed zijn werk behoorlijk. Aan de twee goals kon hij niets doen: de eerste werd uit een snelle rush gescoord, de tweede was het resultaat van het werkelijk sublieme strafcorner-nemen van Delft. Ook dat is iets waar Alkmaar nog wel eens een lesje van mag gaan nemen. Zoo heeft Alkmaar dus nu de vier sterk- sten uit haar klasse ontmoet en het blijkt nu wel, dat Alkmaar zich dit jaar met een lagere plaats tevreden zal moeten stellen, daarom echter niet getreurd, want per slot van rekening spelen wij hockey om het hockey zelf en by een wedstrijd kan er toch maar één winnaar zijn. Vol goeden moed zien wij dan ook de verrichtingen van onze kaasstedelingen in de toekomst tegemoet. spel ten beste gegeven en deze wedstrijd mag dan ook alleszins geslaagd heeten Vermeld dient nog te worden, dat het spej der Adelborsten ontegenzeggelijk vooruit. gegaan is vergeleken by de vorige jaren. Over den wedstrijd zelve valt niet veel te vertellen. De Alkmaar-combinatie vatte haar taak nogal rustig op en voor de rust scoarde de Alkmaarsche aanval slechts twee doelpunten, waartegenover de Adelborsten een doelpunt stelden. Met dezen stand (21) trad de rust in. Na de rust scoorde Alkmaar wederom tweemaal en de adelborsten weer éénmaal, zoodat het einde kwam met een 4—2-over- winning van Alkmaar. ROOD WIT IV—ALKMAAR 1—1. De Alkmaarsche dames speelden dezen haar STRAWBERRIES III—ALKMAAR II 0—2. Alkmaar II is er inderdaad in geslaagd Zondag een overwinning te behalen op Strawberries III, zij het met bescheidener cijfers dan men verwacht had. Hieraan is eenerzijds schuldig de deplo rabele toestand van het Strawberries-veld, dat nog veel slechter is dan het Alkmaar- veld, en dat zegt wat! Anderzijds hebben ook de Strawberries-scheidsrechters, die op de bekende eigenaardige wijze floten, bij gedragen tot de bescheiden nederlaag der Strawberries. Over den wedstrijd het volgende: Het spel begon met een overwicht van Alkmaar, doch de meeste Alkmaarsche aanvallen liepen dood in de off-side val der Straw- berriebacks. Eindelijk wist Alkmaar het tot een doelpunt te brengen (01) en met dezen stand trad de rust in. In de tweede helft wist Voorthuyzen, even voordat hij voor eenigen tijd van het tooneel verdween, kort na de hervatting uit een goed genomen vrijen slag fraai te scoren (02). Zonder verandering in den stano kwam hierop het einde. Alkmaar II ga zoo voort! A.M.H.C. III—STRAWBERRIES IV 3—0. Alkmaar verbeterde Zondag haar record door met vijf invallers te verschijnen. Om even twaalf uur werd begonnen. Alkmaar neemt het initiatief en bestookt het Beverwijksche, doel, doch voorloopig zonder resultaat. Enkele Strawberries-aanvallen worden verijdeld zonder dat de keeper handelend behoeft op te treden. Na een zeer middel matig half uurtje scoort Alkmaar, waarna de rust intreedt. Na de rust pakt Alkmaar wat beter aan en nie zonder resultaat. Na een kwartier spelen scoort de midvoor onberispelijk. Na eenige snelle uitvallen der Strawber- ry-voorhoede, waarbij de Alkmaarsche kee per eenmaal vallend weet te redden, gaat de linksbuiten ervan door. Na mooi samen spel met Helder en Buur, weet laatstge noemde te scoren. Na eenige aanvallen van beide partijen komt het einde van dezen middelmatigen wedstrijd. De heeren van Dam en Bruynvis leiden zeer correct, vooral laatstgenoemde bezit zeer paedagogische eigenschapoen, die voor al de jongere spelers ten goede zullen ko men. Wat betreft de spelkwaliteiten der diverse spelers, uitblinkers kwamen niet voor. D° voorhoede vertoonde weer haar bekende „rammelende" formatie, terwijl de midhalf opviel door zijn zwoegen en zijn aanmoedi gingen. ALKMAAR-COMBINATIE ADELBORSTEN 42. Zaterdagmiddag speelde een combinatie van spelers uit Alkmaar I, II en III tegen de Adelborsten. Deze traditioneele friendly-game tegen de Adelborsten kenmerkte zich wederom door de aangename en gezellige sfeer, die in het veld heerschte. Niettemin werd er fraai Zondag tegen de sterkste party van afdeeling. Beide elftallen waren tegen elkaar op gewassen, wat ook uit den stand valt op te merken. De rust ging in met een 00-stand. De Alkmaarsche voorhoede had jammer genoeg een paar goede kansen laten voorbijgaan. In de tweede helft had Alkmaar iets meer geluk. Zy nam direct na de rust de leiding, tot ongeveer 10 minuten voor 't einde. Het doelpunt, door Rood-Wit gescoord, was off side. Denkelijk zal hiertegen protest aan- geteekend worden. Wielrennen WIELERCLUB ALCMARIA. Begunstigd door fraai herfstweer hebben de Alcmaria-renners vijf maal 9.3 K.M. ge reden. De drie categorieën vertrokken gelijk en aanvankelijk zag het er naar uit, dat deze cours een getrouwe copie zou worden van die der vorige week, daar Dirk Veld ook nu onmiddelijk weer een voorsprong nam van ongeveer 200 meter. De anderen had den zich ook nu weer in groepjes gesplitst en het waren Klaas Eenhoorn en Frans Zoons, die het eerst de achtervolging inzet ten op Veld. Goed gesteund door andere renners voorkwamen zy, dat Veld zijn voor sprong niet kon vergrooten en in de derde ronde werd hun werk bekroond: Veld werd geheel ingeloopen! Vermoedelijk zou de spanning daardoor geheel zijn weggenomen als niet Nico Bal vers (gepromoveerd C-klasser) den moed had gehad om het ook eens alleen te pro- beeren. Hij nam een 200 M. voorsprong. Balvers begreep wel, dat de grootere ren ners hem rustig wat lieten loopen, om hem dan als hy „dood kwam te zitten", weer voorbij te stuiven, maar juist deze weten schap gaf hem de kracht, om de sterkeren eens aan hun tand te voelen. En al kon ook hij niet meer nemen dan 200 M. voorsprong, een ronde later was dat nog zoo. Zoo ging hij de laatste 9 K.M. in en Klaas Eenhoorn vond het tyd worden, hem even te pakken, door er tijdens een felle jacht razend snel tusschen uit te gaan, wat natuurlijk ook voor Veld het aanvals- sein was. Nu bereikte de spanning haar hoogtepunt. Wat zou Eenhoorn doen en zou Veld hem halen? en zou Balvers het redden? Als Balvers weer in zicht komt, blijft de spanning, daar Dirk Veld met uiterste krachtsinspanning probeert hem in te loo pen. Klaas Eenhoorn is teruggevallen, al weet het ploegje, bestaande uit Zoons, Bruin, Kuilboer en Wester, hem niet in te halen. Meter na meter loopt Veld in en nog zijn slechts 2 K.M. te rijden. De 200 meter wor den er 150, de 150 meter worden even later 100 en dan nadert Balvers reeds de finish. Hoe Veld nu ook scheurt en rukt, hy kan Balvers niet te pakken krijgen en komt slechts op 3 sec. achterstand na Balvers binnen. Balvers' tijd was 1 uur 6 min. 44 sec. In de eindsprint der B-klasse trok Bruin Wester iets terug, waardoor hij, al werd hij beter geklasseerd dan Wester, een plaats terug gezet werd. De eindsprint tusschen Lanting en Ek- kers werd gewonnen door Lanting. De uitslagen waren (alle renners in volg orde der binnenkomst): 1. M. Balvers (B- klasse) in 1 uur 6 min. 44 sec.; 2. Dirk'Veld (A.-kl.) op 3 sec.; 3. K. Eenhoorn (A.-kl.) op 7 minuten; 4. Frans Zoons (A.-kl.); 5. W. Wester (B.-kl.); 6. Jos Bruin (B.-kl.); 7. Cor Kuilboer (B.-kl.); 8. P. de Vos (C.-kL) in 1 uur 18 min. 46 sec.; 9. Lanting (C.-kl.) in 1 uur 26 min. 41 sec.; 10. Ekkers (C.-kl.) Zwemmen. NIEUW EUROPEESCH RECORD 100 M. RUGSLAG. 1 Schlauch brengt het op 7,6 sec. mm. Ter gelegenheid wan het 50-jarig bestaan van de Charlottenburger zwemvereenigm^ 1887 zyn Zondag te Berlijn zwemwedstrii" den gehouden, waaraan de beste Duitsche zwemsters én zwemmers deelnamen. De fraaiste prestatie leverde de be kende rugzwemmer Heinz Schlauch, die erin slaagde het Europeesch record 100 m. rugslag op zijn naam te brengen door dezen afstand te zwemmen in den tijd van 1 min. 7.6 sec. Schlauch had van zijn tegenstanders geen last, nie mand kon hem bijhouden, zoodat hu het record eigenlijk in den stryd tegen het horloge vestigde. Des te fraaier is deze prestatie, indien men bedenkt, dat er op een 50 m. baan gezwommen werd. Schlauch had op 14 Maart j.1. te Hall® een tijd gemaakt van 1 min. 8.6 sec., op 29 April j.1. te Leipzig een tijd van 1 min. 8.3 sec., terwijl zijn landgenoot Ernst Kueppers op den 13den van deze maand tijdens wed strijden te Halle een tijd van 1 min. 8.2 sec. genoteerd had. Deze tijden zyn echter nog niet als Europeesche records erkend. He» oude, officieele erkende Europeesche recor stond met een tijd van 1 min. 8.7 sec. op naam van den Duitscher H. Schwarz, ge" vestigd op 28 November 1935 te Bremen.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 10