EGMOND BINNEN STOMPETOREN BURGERBRUG BROEK OP LANGENDIJK HEERHUGOWAARD LIMMEN KOEDIJK BERGEN EGMOND AAN ZEE NOORDSCHARWOUDE HEILOO Sylvain Poons' 25-jarig jubileum. Dies tallen. Tegen S. S. uit de buurtschap Eg- mondbinnen is een strafrechterlijke ver volging ingesteld terzake van de diefstal van een dekzeil. Van verschillende eigenaren in den Sammerspolder zijn eênden gestolen. De politie is het gelukt te Oostzaan de eenden op te sporen. De dader bleek te zijn P. Z. uit Egmondbinnen. Door hem is een vol ledige bekentenis afgelegd. Verkeersongelukken. Het Witte Kruis. Vrijdagavond werd de vergadering van het Witte Kruis gehouden in café Kamsteeg. Bij de opening herdacht de voorzitter, dr. Heringa, het trouwe be stuurslid de heer D. de Boer Dz., wiens plaats, voor de eerste maal na zijn ver scheiden, onbezet was, waarna de leden zich een wijle van hun zitplaatsen ver hieven. Daarna deelde dr. Heringa mede, dat op 10 Nov. ten huize van den heer v. d. Laan besprekingen met de afd. wijk verpleging te Z. en N. Schermer gehouden zullen worden, om ook te trachten in onze gemeente de hulp van een wijkverpleegster machtig te worden. De secretaris, de heer Huyser van Reenen, had eenige verzoeken ontvangen, nl. een vraag om subsidie voor de malariabestrijding, welke voor kennis geving werd aangenomen. Het bestuur van hét rayon Alkmaar vroeg om meer dere activiteit. Dr. Heringa zal aldaar een vergadering bezoeken .Mevr. Woerdeman had gaarne een verhooging a 10 bij haar salaris van 50. De heer Kramer Glijnis verklaarde dat zij 10 betalen moet voor den bode welke de contributie int. Mevr. v. d. Walde Boer was tegen verhooging daar sollicitanten kunnen weten welk werk er aan magazijnhouden verbonden is en men niet solliciteeren moet als men het werk gedeeltelijk moet laten doen. Dr. Heringa was het hier mee eens. Een voor stel van den secretaris om 5 verhooging te geven, werd met 4 tegen 2 stemmen aangenomen, tegen dr. Heringen en mevr. V. d. Walde Boer. Den heer de Wit (aftr.) zal verzocht worden bestuurslid te blijven. In de vaca ture wijlen D. de Boer zal later worden voorzien. Men hoopt op toetreding van meerdere damesleden. De afgevaardigde naar de algemeene vergadering, de heer C. Kramer Glijnis, plaatsvervanger de heer dr. Heringa, kreeg vrij mandaat voor het kiezen van een H. B. lid. Bij art. 10 was men voor het besluit van het H. B. Besloten werd geen Witte Kruiscollecte te organiseeren. De secretaris had nog een voorstel van de afd. Bergen hetgeen men wel sympathiek vond doch niet als de juiste weg be schouwde. Het personeel moet niet afhan kelijk zijn inzake de loonen, van de afdee- lingen, doch van het H. B. De heer Kramer Glijnis besprak nog de noodzakelijke reperaties aan het gebouw tje, waarna dr. Heringa de vergadering sloot. „Voorwaarts". Zondagmiddag werden in het gym nastieklokaal van de L. O.-school de on- deflinge wedstrijden van „Voorwaarts" ge houden. De jury-leden bestaande uit de heeren G. de Rie, F. G. Nol en J. Mooi kende de volgende prijzen toe: Meisjes a le pr. Nel Schuuring 39 p.; Coba Kamsteeg 2e pr. 36% p.; Gré Schuu ring en J. Wolthuizen 3e pr. 34% p. Meisjes B I: M. Heringa le pr. 57 p.; Tr. Weder 2e pr. 53 p. Meisjes B II: le pr. R. Couvert le pr. 49% p.; 2 B. Wit 49% p. 3 A. Heep 46 p.; 4 Gré Klein 45% p. Dames I: T. Dekker 62% p.; T. Akker-, man 58 p. Dames II le pr. 53 p. A. Jonker. Jongens a I: Ab. Brouwer 55% p.; 2 E. Wolthuizen 50% p. 3 P. Blauw 49% p. Jongens B I 1 C. Leegwater 63% p. 2 C. Jonker 57% p.; 3 R. Zijlstra 54 p. Jongens B II: 1 S. Kieft 57 p.; H Kluft 53 p. Heeren I 1 H. Brouwer 78%; 2 P. Staas- sen 74% p. Heeren II le Jb. Kaay 53% p. Meisjeswedstrijden: le pr. L. Ringelberg; 2e pr. Co Kamsteeg; 3e pr. M. Pomper. Jongens: le pr. P. Blauw; 2e pr. L. Lang horst; 3e pr. J. Krul. De heer H. Brouwer is, na 3 jaren ach tereen den lauwertak te hebben gewonnen, thans de bezitter daarvan geworden. Onze gymnastiekvereenging kan op een goed ge slaagden middag terugzien. Bovendien onttrekt het Waterleidingbe drijf veel water aan het duingebied, waar door vroeger stroomende beekjes zijn drooggelegd en het water in de bosch vijvers een lager peil hebben gekregen waardoor het noodzakelijker is geworden deze vijvers eens grondig schoon te maken. Wij kunnen ons voorstellen, dat de eigenaars, die dit prachtige buiten voor een ieder open stellen, daartoe niet zoo dikwijls overgaan' als wel wenschelijk is. Aangezien dit prachtig gebied voor Bergen als vacantieoord van groote waarde is, zouden wij het zeer wenschelijk vinden wanneer de gemeente het schoonmaken van de vijvers als werkobject op zich nam. Er zijn werkloozen te over die gaarne aan den slag willen en waar de gemeenschap van dit natuurgebied in hooge mate pro fiteert, kunnen wij ons niet voorstellen dat het Rijk tegen een dergelijk werkobject bezwaren maakt. Ook het beharden van de paden in het natuurreservaat zou een zeer gewenscht werkobject kunnen vormen. Bloeiend bedrijfsleven. In onze dagen is het dubbel prettig, als men van een bloeiend bedrijfsleven kan spreken. Met den brandstoffenhandel van den heer Akerboom, Oldenburglaan, alhier, is dit het geval. Volgens geniale plannen van architect Luinge heeft dit bedrijf, dat tot nog toe een bergruimte had voor een 400 ton kolen, een uitbreiding gekregen, waardoor het thans de beschikking heeft ge kregen over een bergruimte voor 1200 ton. Deze opslagplaats, op terreinen van de Spoorwegmaatschappij, die thans wat doet voor het behoud van goede klanten, is zoo economisch aangelegd, dat een wagon kolen in een minimum van tijd kan worden gelost en de opslagplaatsen nog voordeelen bieden boven die, aan het vaarwater gelegen. Toen wij den heer Akerboom met deze belang rijke uitbreiding van zijn zaak geluk wenschten, zeide hij ons, dat de uitbreiding een gevolg was van de groote moeilijkheid om kolen te kunnen krijgen van onze Ne- derlandsche mijnen, op een tijd, waarin men dit wenscht. Frankrijk neemt deze kolen thans af voor het dubbele van den in Hol land geldenden prijs. Aan de afnemers in Holland wordt nu wel contractueel gele verd, doch men moet onmiddellijk in staat zijn, enkele wagons te ontvangen en anders krijgt men niets. Ons dunkt, dat er voor den heer Akerboom daarom dubbele reden is, verheugd te zijn, dat hij door de uitbrei ding thans daartoe in staat is. Afscheid hoofd der o. 1. school. In zaal-Langedijk alhier werd een af scheidsavond gehouden in verband met het a s. vertrek van het hoofd der o. l.-school, den heer L. A. I. Smelik. Aanwezig waren o.a. B. en W. en de gemeente-secretaris. Deze avond werd geopend door den heer P. Kroonenburg te Schagerbrug, die in het bijzonder welkom heette B. en W. en den gemeente-secretaris van Zijpe (N.-H.) Daarna werd het woord gevoerd door den burgemeester mr. D. Breebaart, na mens het gemeentebestuur; door den heer J. A. de Boer als lid van de commissie van toezicht op het lager onderwijs, door den heer J. Bruin Cz. als lid van de commissie tot wering van schoolverzuim, door den heer P. Geusebroek namens de ouders van leerlingen der school (die den heer en me vrouw Smelik een cadeau van ouders en oud-leerlingen ter hand stelde); door den heer J. Raven namens de tooneelvereeni- ging „T. A. V. E. N. U.", die eveneens een cadeau overhandigde; door mej. P. Delver namens de oud-leerlingen en door den heer P. M. Visser als bestuurslid van de ijsclub en „Nut en Genoegen" en ten laatste door mevr. Eriks-Appel, die op rijm dankte voor het door den heer Smelik gegeven onder wijs. De sprekers werden door den heer Sme lik beantwoord en dank gezegd. Het jeugd-orkest van Schagerbrug, on der leiding van den heer P. Kroonenburg, verhoogde de gezellige sfeer van den avond Door den heer en mevr. Smelik werd op thee en gebak getracteerd. Tenslotte dankte de heer Smelik alle aanwezigen voor den bijzonder mooien avond, hem en zijn vrouw bereid. Auto-show in de Rustende Jager. Van Zaterdag tot en met Maandag stelde de importeur der Citroën-auto's de bewoners van Bergen in de gelegenheid kennis te maken met de voordeelen van de verschil lende typen 1937/1938. Het feit, dat Citroën er toe overgaat om in de stille herfstmaand in een gemeente als Bergen te exposeeren, bewijst wel, dat ze door een intense propaganda ons land voor de Citroën wil veroveren. Daarvoor bestaat alle reden, want sinds de reorgani satie der fabriek door Michelin, is bet ge lukt, de door den genialen André Citroën gedachte constructies in een seriefabricage te brengen, die deze auto een vooraanstaan de plaats doet innemen. Wij staan hier te genover een auto met een vier cylinder kop- klepmotor, voorwiel-aandrijving, losse vee ring, onafhankelijk veerende wielen, zelf dragend stalen koetswerk en hydraulische remmen, die tot een harmonisch geheel zijn samengevoegd. Wij vonden in de Rustende Jager een ne gental typen geëxposeerd en konden erva ren, dat de ruimte in de oogenschijnlijk kleine wagens, zeer groot is. De modellen, zijn als die van alle moderne fabrikaten, ge stroomlijnd. Men vindt afzonderlijk geëx poseerd de 4 cyl. balanceerende kopklepmo- tor met ingebouwde koppeling, differentieel en gangwissel voor voorwielaandrijving. Deze motor heeft ingezette, z.g. natte cylin- ders van speciaal gietijzer, die bij opgeloo- pen schade, gemakkelijk vernieuwd kunnen worden. Wie nieuwe cylinders in zijn motor wenscht, behoeft zijn wagen geen weken te missen, doch kan in een dag geholpen wor- Gladiolenveiling. Voor de eerste droge gladiolen veiling, welke de Langendijker Groenten-Centrale Vrijdagmorgen in haar veilinggebouw hield, bestond een flinke belangstelling. Een behoorlijk aantal kooplieden was naar Broek getogen, waar zij de eerste veilingdag in de gelegenheid waren een keus te doen uit ongeveer 450.000 stuks aangevoerde gladiolenbollen. De prijzen waren als volgt: Pfitzers Triumph 14 en op f 0.850.90; 12 en op f 0.55—0.65; 12-14 f 0.50—0.60; 10-12 f 0.370.45; mevr. Konijnenburg 14 en op fl.10; 12 en op f 0.75; 10-12 f 0.41 0.44; Maagd van Orleans 8-10 f 0.29; Pool ijs 12 en op f 0.55—0.65; 10-12 f 0.44; Yvonne 14 en op f 1.12-14 f 0.75; Truedel Grotz 14 en op f 1.12 en op f 0.60; 10-12 f 0.410.43; Emma 14 en op f 0.85; 12-14 f 0.60; 10-12 f 0.45. Lady Boreel 14 en op f 1.12-14 f 0.85; 10-12 f 0.57; Charles Dickens 12 en op f 0.95; 10-12 f 0.48; Caesar 12-14 f 0.85; Lilium TheneufoliumEarly Oranje 14 en op f 0.90—1.05; 12-14 f 0.55—0.70; 10-12 f 0.390.45; Halley 14 en op f 1.05; 12 en op f 0.65; 12-14 f 0.85; 10-12 f 0.44; Roi Soleil 14 en op f 0.95—1.05; 12-14 f 0.55— 0.75; 10-12 f 0.42. Oranje Prinses 14 en op f 0.90; 12-14 f 0.50; 10-12 f 0.41—0.42. lTmmacillee 10-12 f 0.50; 12 en op f 0.85; Carolus Clu- zius 12-14 f 0.40; 10-12 f 0.35; War 12 en op f 0.75; 10-12 f 0.37. Bleriot 14 en op f 1.12-14 f 0.80; 10-12 f 0.45; Prof. van Slochteren 14 en op f 1.—; 12-14 f 0.65; 10-12 f 0.47. Leviathan 10-12 f 0.41; Comm. Koehl 12 en op f 2.10-12 f 1.19; Pelegrina 10-12 f 0.51; Gay Husar 12 en op f 1.50; Baron van Wijnbergen 10 en op f 0.46; Crimson Glow 12 en op f 0.70; 10-12 f 0.42; The Queen 12 en op f 0.60; 10-12 f 0.41; Per- fection 14 en op f 1.05; 12-14 f 0.65; Amor 14 en op f 0.75; 12-14 f 0.55. Naar werd medegedeeld, zal de volgen de week weer een veiling worden gehou den, Vrijdagmorgen om tien uur. Men verwacht, dat de aanvoer dan belangrijk grooter zal zijn. baar waren. De dansgelegenheid werd ver zorgd door de A.B.C.-boys. Door talrijke aanwezigen werd daarvan gebruik gemaakt. Zondagmiddag werden de vermakelijkheden voortgezet. Ook deze j middag kenmerkte zich door een spontane humor en gezelligheid, zoodat Zanglust met voldoening op deze bijeenkomst kan terug zien. Van een varken, dat tweemaal zoek raakte. Vrijdagmorgen vonden zoons van den veehouder Konijn aan het Zuideind van den Middenweg in de wegsloot iets drij vende, dat bij nadere beschouwing een vet varken bleek te zijn, dat vermoedelijk des nachts uit een auto was geraakt en in plaats van in een abattoir in de wegsloot een levenseinde had gevonden. Nadat in den loop van den dag de politie kennis was gegeven van het geval, werd verordineerd, dat het dier naar de nood- slachtplaats moest worden vervoerd. Al dus tuigden zoons van den heer K. de drie- wiele kar op en togen ter plaatse, waar het varken had gelegen. Inmiddels was n.1. ook de expediteur bij het uitladen te Amsterdam tot de ontdek king gekomen, dat er één snuit op de auto minder was, dan vlak na het inladen. Aldus was hij onderweg gaan zoeken en had juist, toen de zoons van K. arri veerden, het beest ingeladen. Na hun mededeeling, dat het varken naar de noodslachtplaats moest, gaf hij te kennen dit zelf wel te zullen doen. 's Avonds was echter het varken daar nog steeds niet gebracht. De Zaterdag bracht echter de oplossing. De bout bleek in het abottoir te Alkmaar te zijn terechtgekomen. Naar we vernemen is proces-verbaal opgemaakt. Kleine boeren. Tot voorzitter der commissie, belast met het uitvoeren en het toezicht op de werkregeling op het eigen bedrijf (akker bouw) is benoemd de heer G. Krom, oud ste wethouder. Leden zijn de heeren K. Wagenaar en C. Kok. Als secretaris werd toegevoegd de heer A. Ruijter, agent der arbeidsbemiddeling alhier. Schichtig paard. De heer Bommezij, melkventer alhier, deed bij een zijner klanten vandaan ko mende de minder prettige ontdekking dat het paard van den landbouwer B., dat van zijn melkwagentje geschrokken was, daar boven op was terecht gekomen met ge volg, dat de melk over den weg stroomde. Een onderlinge regeling der schade volgde. den werd. Een keur van kleurige costum en décors paradeerde voor het oog ent het bijzonder waren het de fraaie ballett»1** welke een uitstekende beurt maakten. ju Dickson-girls bleken goed getraind toonden mooie dansen, en waarvan j „arbeidsdans" en de „boerendans" wel het meest geslaagd waren, terwijl ook de dan* op het motief „September in the rain" ven» uitstak boven de andere. En daarbij had de muziek de zware, doch dankbare taak het gebodene muzikaal 'bij te staan, een taak, uitstekend vertolkt door dr Fred Man's orkest. Na de vaak hoogst-amusante tafreeltje* we doelen hier op het schooltooneeltje, de schets „Pa hangt een schilderij op" en in het bijzonder ook de stotter-scène, volgden dan origineele finales, waarvan we zouden willen noemen „Mooi Nederland", „Black en White" en „Mexico". Pauline Hervé, blijkbaar een nieuwe ster van het revue-firmament, heeft zich duch tig geweerd en had in het Heintje-Davids- genre aardige succesjes te boeken. Emmy Clairisse leidde met haar heldere stem deze revue in, toonde zich in den loop van den avond een voortreffelijk zangeres je, dat in den zanger B. Ucho een waardig partner vond. Het publiek was opgetogen en stak zijn instemming met de humoristische scènes niet onder stoelen of banken. Herhaaldelijk klonk applaus op en meerdere malen wa ren welverdiende open-doekjes het loon voor de geleverde prestaties. De populaire wijsjes waren al spoedig gemeengoed geworden en ze werden uit volle borst meegezongen. Dat er te dien opzichte ongetwijfeld veel pit in het geheel zat is daarmee ondubbelzinnig bewezen geworden. Sylvain Poons mag over zijn succes in Alkmaar zeker niet klagen. Hns. JUtk 6L School Tot tijdelijk hoofd der o. l.-school te Burgerbrug is, met ingang van 1 November 1937, benoemd de heer P. Kroonenburg te Schagerbrug. Ter benoeming van een onderwijzer aan de o. l.-school te Burgerbrug hebben B. en W. de volgende voordracht opge maakt: 1. P. Kroonenburg te Schagerbrug; 2. W. J. Veep te Hoorn; 3. A. Horsten te Den Helder. nog weer Proces-verbaal. Als een bewijs dat men het niet zoo nauw neemt met de crisis-wetgeving, zij bericht dat een 30-tal processen-verbaal zijn opgemaakt. Geslaagd. Mej. T. Metselaar, verpleegster in het St. Joannus de Deo-ziekenhuis te 's-Gra- venhage, is geslaagd voor het examen kraamverpleegster. Burgerlijk gepensionneerden. In het café van den heer Lotgerink zijn een tweetal vergaderingen gehouden van belanghebbende, die zich hebben vereenigd in het B. P. T. De besprekingen zijn min of meer op een dood punt geraakt. In een fusie waar elke afdeeling evenveel recht zal krijgen en waartoe was besloten, heeft men geen algemeene instemming gekregen over den vorm van rechten en plichten voor elke afdeeling en vertegenwoordiging in het hoofdbestuur. De meerderheid der vergadering achtte het gewenscht om Federatie te krijgen van Noordholland noorden het Noord-Zeekanaal. een be- Herfst in het bosch. De zeldzaam mooie herfstdag bracht gister tal van stedelingen, naar de bosschen. Het bosch schitterde in een ongekende schoonheid. Het goud-bruine stervende beukeblad had een prachtig kleed op den grond gespreid, terwijl het zonne- spel in het bladerendak met varieerende kleuren, vooral in de omgeving van de Hofvijver, waarin het water als een diep blauw fluweel was, het oog bekoorde. Aan de Sluislaan hadden enkele families de banken bezet om gezellig te pic-nicken, de meesjes en de lijsters vlogen met groote zekerheid door het takkengewirwar en een ieder gevoelde zich dankbaar voor dezen herfstdag die schooner was dan de mooiste zomerdag kan zijn. En weer begrepen we, dat de omgeving van he. Oude Hof, met zijn hooge beuken, forsche eiken, slanke berken en kloeke kastanjeboomen als recreatie voor den kop Van Noordholland van onschatbare waar de is. Helaas het viel ons op hoe de vijver langs het Droomlaantje en het water om het voormalige Maasdam een ongunstige tegenstelling vormen met de zoo heldere Hofvijvers. Herhaaldelijk poogt de schooljeugd met takken, oude stoelen, enz. dammen door het water om Maasdam te maken waardoor de grachten schandelijk vervuild worden. den. Naast de nieuwste modellen personenwa gens vindt men ook eenige Diesel-Citroëns, personen- en bedrijfswagens geëxposeerd. In Amsterdam loopen reeds Citroën-taxies met een Diesel-motor, die op 9 K.M. afstand slechts 1 liter stookolie van 4 cent gebrui ken. Zoolang de staat nog geen belasting op deze olie legt, is het rijden met een die selmotor al zeer goedkoop. Tot hedenavond 10 uur is de expositie nog geopend. Het officieele agentschap voor Alkmaar en omstreken is gevestigd: Garage F. Kuit- waard te Bergen aan Zee. Verlenging werkverschaffing. Bij besluit van 28 October heeft de mi nister van Sociale Zaken goedgekeurd, dat de werkverschaffing, bestaande in het ega- liseeren van duinen, beplanting der ge meente e.d., wordt voortgezet, voorloopig tot 29 Januari 1938, met toezegging van subsidie uit 't Werkloosheidssubsidiefonds. De minister behoudt zich voor de werk verschaffing zoo noodig tijdelijk in te krim pen of te onderbreken. De Noordermarktbond in September. De maand September was voor de veilingsvereeniging De Noordermarktbond alhier, iets beter dan dezelfde maand in 1936. Er werd voor 91.350.43 in Septem ber 1937 geveild, terwijl de maand Sep tember 1936 slechts 61.042 opleverde. Hierbij dient men eenigszins rekening te houden met den grooteren aanvoer in Sep tember 1937. Er werd n.1. 109 ton roode kool, 33 ton gele kool, 39 ton vroege aard appelen en 136 ton late aardappelen' meer geveild, waar tegenover stond een gerin gere aanvoer van 83.000 kg. spercieboo- nen, 55000 kg. witte kool en 50.000 kg. uien. Fancy-fair. Zaterdag en Zondag 30 en 31 October werd door de vereeniging Zanglust, ter ge legenheid van haar 200-ajrig bestaan, een fancy-f^ir gehouden in het lokaal van den heer Jn. Groot. Zaterdagavond was het of ficieele gedeelte en te ruim 8 uur opende de voorzitter, de heer P. Hart, de bijeenkomst met het uitspreken van de feestrede, waarin de gebeurtenissen van de afgeloopen 20 ja ren naar voren kwamen, waarvan 12 jaar onder leiding van den heer C. Jonker uit Alkmaar, die hiervoor een fraaie fruitmand ontving. Op deze rede volgde een luid ap plaus. Hierna werd gelegenheid gegeven tot het complimenteeren der vereeniging. Weth. Zut opende de rij der sprekers, en wees er op, dat de burgemeester niet aan wezig was en had de beste wenschen voor de vereeniging. De heer L. Visser sprak voor de muziek- vereeniging Aurora, de heer Dalenberg voor Alkmaar's kerkkoor, de heer G. Visser voor de voetbalvereeniging, de heer Jn. Mole naar voor de gymn.-vereeniging „Vooi- waarts", de heer P. Kok voor de tooneelver. de Roos, de heer Hoogvorst voor de zangver. Schoorl, de heer Jonker sprak als directeur en dankte voor de hem gebrachte hulde. Alle toespraken gingen vergezeld van een bloemenmand. Ook de familie Groot bracht een mand bloemen. De voorzitter dankte voor de hulde. Ver volgens ontvingen wij een proefje van den bonten avond. De zangvereeniging gaf on der leiding van den heer Jonker 3 nummers, dubbel-mannen-kwartet Zang en Vriend schap 2 nummers, Harmoniever. Aurora, on der leiding van den heer Nieman, 4 num mers, de gymnasten, onder leiding van den heer Schuit, dames en heeren, werk op de brug met als eind een mooien stand der heeren. Hierna sloot de voorzitter het offi cieele gedeelte met hartelijken dank voor het gebodene van dezen avond, en leidde m het amusement van de fancy-fair. Er wa ren vele attracties, als ballero-spel, schiet baan, vis ch taf el, hoed afwerpen en rad van avontuur, waarvoor vele prijzen beechik- Voordracht. De heer J. Wiersma, onderwijzer aan de U. L. O.-school alhier, is uit een 100-tal sollicitanten op de voordracht als onder wijzer aan de U. L. O.-school te Beverwijk benoemd. Een merkwaardige revue, deze jubileum- revue van Sylvain Poons. Merkwaardig, vooral hierom, dat ze zich kenmerkte door afwisseling van heel goede momenten met beslist slechte oogenblikken. Een tafreelen- schakel, waarvan sommige schitterden als briljanten, andere deden denken aan oud roest. Waar het echter niet onze bedoeling is bij dit voor Sylvain Poons zoo verheu gende jubileum lang stil te blijven staan bij de „downs", in casu de mopjes van het gevaarlijke hellende vlak en meerdere ook met een ernorme baard, bepalen we ons tot de „ups". Die waren dan trouwens ook zoo goed, dat daarover veel te schrijven valt. En om dan met den jubilaris te begin nen, met welk een geestdrift en buitenge wone verve toonde hij zich wederom de centrale figuur, die een ongekende vroo- lijkheid wist te weeg te brengen. Poons mag ongetwijfeld gerekend worden tot de weinige werkelijke humoristen, waarop ons land aanspraak van maken en in dit licht gezien kon het ook niet anders of het suc ces van dezen avond komt voor het grootste gedeelte op zijn rekening. Doch onmiddel lijk daarnaast in de men exuseere ons dit woord schuwieelij ke comparant Alex de Meester een komische collega gebleken die hem ernstig naar de kroon streeft. Wij zouden daarom in één adem willen noemen dit sublieme tweetal, dat zich in deze revue aankondigde als Tutti en Frutti. Het zou ons uiteraard te ver voeren, in dien wij gedetailleerd zouden ingaan op het vele, dat voor een zoo goed als geheel bezatte zaal van achter het voetlicht gebo- EEN EIGEN PREDIKANT IN GROOT-SCHFRMER. Het kerkbestuur der Ned. hervormde gemeente alhier ontving van den raad van beheer het verblijdend bericht, dat Groot- Schermer thans kan overgaan tot het be roepen van een eigen predikant. Eindelijk is dan het onvermoeid ijveren der kerkelijke college's met succes bekroond en zal de vacature, die een achttiental jaren bestaat, wederom worden vervuld. De pas torie, die vele jaren dienst deed als burge meesterswoning, zal dus binnen afzienbaren tijd haar oorspronkelijke bestemming her krijgen. MactU&ecicfUm DE VEEMARKT. ALKMAAR, 1 Nov. 1937. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prij zen als volgt: 56 Vette koeien 180280, handel redelijk; 33 Graskalveren 3354; 27 Nuchtere kalveren (slacht) 618; 32 Vette schapen f 2634; 203 Vette van kens 5762 cent per K.G. Handel goed. DE AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL PRIJZEN. AMSTERDAM, 1 Nov. 1937. Op de heden gehouden aardappelenmarkt waren de prij zen als volgt: Zeeuwsche: bonten en blau wen 2.452.65, Bevelanders 22.10, eigenheimers 2.102.30 en poters 1.60 1.75; Noordholl. eigenh. 1.80f 2.10 en blauwe en bonte eigenheimers 2.10 f 2.20; IJpolder Bevelanders 1.80f 1-90 en bonten en blauwen 2.302.40; Duin zand aardappelen 2.803.20 en Drent- sche zandaardappelen 2.402.60 Alles per H.L. Aanvoer 100.000 K.G. DE AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. AMSTERDAM, 1 Nov. 1937. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prij zen als volgt: 408 Vette koeien, le kw. 70— 76 cent, 2e kw. 5868 cent, 3e kw. 5056 cent per K.G. slachtgewicht; 58 Melk- en Kalfkoeien 170—230; 78 Vette kalveren, 2e kw. 54—60 cent en 3e kw. 44—52 cent per K.G. levendgew.; 55 Nuchtere kalveren f 7—12; 29 Schapen 20—32; 429 Var kens, vleeschvarkens, wegende van 9011" K.G. 7273 cent enkele hooger, zware var kens 7172 cent en vette varkens 70 71 cent per K.G. slachtgew.; 9 Paarden 1 100 170; 2 Veulens, prijs niet genoteerd. BROEK OP LANGENDIJK 1 Nov. 1937* Aanvoer en prijzen waren heden als volgt. 1500 stuks Bloemkool le s. 5.80—f 7.90, 2e s. 1.50—2.20; 8000 K.G. Uien 6.70—/ 7, Nep 7.507.90, Gele drieling f 5.50— f 5.60, Grove 5.40—5.70; 50 K.G. Slaboo- nen 12.10; 4500 K.G. Bieten 1.90—/ 2.90; 2000 K.G. Peen 1.30—1.50; 4300 stuks Andijvie 60 cent; 40C K.G. Rammenas 50— 60 cent; 8500 K.G. Roode kool f l-30-- 2.50; 7500 K.G. Gele kool 11.60; 29000 K.G. Vroege witte kool 8090 cent; 9000 K.G. D. witte 1—1.50 en 2000 K.G. Groe ne kool 1.50—1.80. NOORDSCHARWOUDE, 1 Nov. 1937. (Noordermarktbond). Aangevoerd 4000 KG* Vroege witte kool 90 cent. WARMENHUIZEN, 30 Oct. 1937. Roode kool le s. 1.70—3.10; D. witte kool le s* 1.50, 2e s. 0.80—1.10; Drielingen /4.80 5.20;- Uien 6.607, Grove uien 5.40 5.80; Peen 1.50—1.70; Eigenheimers f 2.10—2.40. Aanvoer: 25200 K.G. Roode kool; 1800 K.G. D. witte kool; 27000 K.G. tuitte kool; 9050 K.G. Uien; 2300 K.G. Peen; 2850 K.G. Aardappelen.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 12